FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Narzędzie do tworzenia stron internetowych
Autor Wiadomość
pough
gorszego sortu

Wysłany: 2014-02-12, 09:13   Narzędzie do tworzenia stron internetowych [Cytuj]

Może wśród nas jest ktoś, kto tworzy strony internetowe i ma doświadczenie. :-D
Chodzi mi o ocenę, które narzędzie jest lepsze do napisania strony internetowej.

Do wyboru jest WordPress, Joomla i Drupal. Gdzie jeden nad drugim ma przewagę, a gdzie niedomaga?

By było jasne , nie szukam firmy, która zrobi stronę, jedynie oceny w czym ta strona ma być napisana z korzyścią dla właściciela strony.

Podstawowym warunkiem musi być poza częścią publiczną dość rozbudowany panel klienta dający możliwość możliwość logowania się klientów na różnym poziomie dostępu do plików z różnych katalogów zależnie od uprawnień do tych katalogów.

Które z wyżej wymienionych narzędzi najbardziej będzie się nadawało?
Ostatnio zmieniony przez pough 2014-02-12, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2014-02-12, 13:45    [Cytuj]

Na poziomie amatora najłatwiejszy do opanowania jest Wordpress. Posiada opisane przez Ciebie funkcjonalności - czyli np. różne poziomy uprawnień użytkowników, ale z tego co wiem - głównie w zakresie tworzenia i moderowania postów. Co do plików/katalogów - trzeba by sprawdzić, ale powinno być jakieś rozszerzenie. Ja z Wordpressa jestem bardzo zadowolony.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2014-02-12, 13:53    [Cytuj]

Dzięki za info. Ja nie potrzebuję uprawnień na poziomie postów tylko do popierania plików.
Chodzi o aktualizację naszych aplikacji. Jeden klient ma uprawnienia do jednej aktualizacji inny do innej. I tutaj muszę mieć tę funkcjonalność.

Nie chodzi mi również o prostotę w użytkowaniu, bo to ktoś będzie pisał dla naszej firmy, ale o funkcjonalność i wydajność. Ja nie mam specjalizacji w systemach CMS więc czekam na opinię, by nie wpakować się w jakieś ograniczenia, o których mogę nie mieć pojęcia.

Oferenci jeden drugiego przekrzykuje co lepsze, a tak po prawdzie to mam wrażenie, że dla nich lepsze jest to w czym lepiej się poruszają. Ale już dla właściciela strony nie musi to być takie oczywiste.

~pzaw

Wysłany: 2014-02-12, 14:12    [Cytuj]

Jest jeszcze polski Pajączek; w całości po polsku i chyba najtańszy.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2014-02-12, 14:27    [Cytuj]

Nie pajączek to trochę inna liga. Nawet nie wiem czy rozwijany. Raczej nie skorzystam. Ale dzięki za zainteresowanie. ;-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-02-12, 14:49    [Cytuj]

pough napisał/a:
Dzięki za info. Ja nie potrzebuję uprawnień na poziomie postów tylko do popierania plików.

Nie lepiej postawić FTP?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2014-02-12, 15:01    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
pough napisał/a:

Nie lepiej postawić FTP?

Teoretycznie tak. Jednak odchodzi się od FTP na rzecz HTTP. Łatwiej zarządzać dostępem do biuletynów związanych z wydanymi aktualizacjami na stronie i do samych repozytoriów z plikami gdy obydwa są w HTTP.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-02-12, 15:10    [Cytuj]

Ja otrzymuję informacje o aktualizacjach mailem na zasadzie spersonalizowanego newslettera. Pliki pobieram z FTP.

marekp
KONIUSZY

Wysłany: 2014-02-12, 15:29    [Cytuj]

Robert poszukaj wiedzy o eLineo...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2014-02-12, 15:39    [Cytuj]

Ciekawa rzecz, poczytam i klikam. Dzięki.

aleksiasty

Wysłany: 2014-02-12, 20:18    [Cytuj]

pough napisał/a:

Oferenci jeden drugiego przekrzykuje co lepsze, a tak po prawdzie to mam wrażenie, że dla nich lepsze jest to w czym lepiej się poruszają. Ale już dla właściciela strony nie musi to być takie oczywiste.

Czyżbyś chciał majstrowi narzucać producenta dłuta, którym rzeźbi swoje dzieło?
Przecież do późniejszej edycji/modyfikacji HTML można użyć dowolnego narzędzia, niekoniecznie tego, którym został stworzony.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2014-02-12, 20:41    [Cytuj]

Cała w tym rzecz, że to narzędzie wprowadza pewne ograniczenia lub korzyści, więc ma znaczenie już na wstępie jakiego narzędzia się użyje. To po pierwsze.
Po drugie gdybym nie był zadowolony z pierwszego majstra, to drugi nie będzie starał się rozwikłać co poeta (ten pierwszy majster) miał na mýśli, tylko wyrzeźbi nową stronę przy pomocy swojego dłuta.

Ja wiem, że Ty podchodzisz do zagadnienia "asamblerowo", ale nie wszystkie majstry jak się okazuje piszą w czystym html'u bez nakładek lecz w tekst edytorze. ;-)

aleksiasty

Wysłany: 2014-02-13, 00:16    [Cytuj]

Ja bym raczej porównywał kunszt, a nie narzędzia.
I doskonale rozumiem preferencje poszczególnych artystów, bo nie ważna marka, ale doświadczenie twórcy.

Nie miałbym śmiałości narzucać nikomu środowiska w którym ma się poruszać, bo to może się skończyć niby sukcesem, ale obarczonym błędami wynikłymi z braku doświadczenia z jakimiś konkretnymi narzędziami.

Obydwaj zdajemy sobie sprawę, że żaden producent narzędzia nie ujawni wad z którymi sobie nie radzi, a żaden programista nie poda na forum swoich sposobów obejścia tych problemów.

Wygoda użytkowania edytorów html, css, php jest pojęciem nieco subiektywnym, bo generalnie nie to ładne co ładne, tylko to co się komu podoba

I generalnie w każdym przypadku rozstania z twórcą, zleceniodawca ma wybór pomiędzy "reverse engineering" czyli domyślaniem się co autor ma namyśli, a zleceniem wykonania dzieła od nowa przez kogoś innego.
A w takich warunkach warto wybrać kogoś doświadczonego, solidnego, z dużym dorobkiem, który na pewno poprawi wszystkie niedoróbki i w dodatku ma duże doświadczenie z wieloma klientami z różnych branż.
Ostatnio zmieniony przez aleksiasty 2014-02-13, 00:27, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]