FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ełk-drugie Mikołajki?
Autor Wiadomość
<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2013-09-09, 08:11    [Cytuj]

Sławku, naprawdę myślisz, że pogłębienie rzeczki do 1,5 - 2 m. zniszczy w nich bezpowrotnie życie ?
U mnie w W-wie oprócz inwazji dzików, saren, bażantów pojawiły się ostatnio zaskrońce.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2013-09-09, 09:49    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Sławku, naprawdę myślisz, że pogłębienie rzeczki do 1,5 - 2 m. zniszczy w nich bezpowrotnie życie ?
U mnie w W-wie oprócz inwazji dzików, saren, bażantów pojawiły się ostatnio zaskrońce.

To nie tylko pogłebienie ,ale i umocnienie brzegów, czyli zastapienie brzegów naturalnych sztucznymi umocnieniami, wyprostowanie meandrów i przede wszystki zapewnienie wody w cieku. Co Ci da soamo pogłebienie, gdzy w rzece płynie przykładowo 200 l/s, a potrzeba 2 m/s. Do tego powinna to byc woda prawie stojąca. Popatrz Niemcy zaczeli budwoać Kanał Mazurski. Aby zapewnić w nim odpowiednią ilośc wody musieli pobudowac kilka potęznych sluz. Do tego planowane było dalsze podpietrzenie wody w WJM. Masz przepiękna mała rzeczke wijacą sie w terenie ,a zastepujesz ją kanałem ze stagnujaca wodą poprzegradzaną sluzami.
I jeszcze jedno. WJM dlatego sa piękne bo sa róznorodne. Kto chce pływac jachtostradą ten pływa. KTo woli popływac omegą po np Goładpiwie , czy innym bocznym trudnodostepnym akwenie ten sie tam wybiera. Nie wszędzie musza dotrzeć 10 metrowe hotelowce. Jeziora Stręgiel jest łatwo dostepne wystarczy przepłynąć kjrótki odcinek Sapiny. czy jest tam duzo jachtów. Nie bo lezy na uboczu głównego szlaku. Komu WJM za ciasne zapraszam nad Bałtyk. Ilu żeglarzom będzie sie chciało pchac kilka dni kanałami z Ełku. Bęa to jednostki. Pomyśl o opłacalności ekonomicznej takiej inwestycji.

Sławek

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2013-09-09, 21:37    [Cytuj]

Się zgadzam.

Danuta876

Wysłany: 2013-11-04, 11:44    [Cytuj]

Ale tu jest pięknie :)

~Prem

Wysłany: 2013-11-06, 08:15    [Cytuj]

Sławek napisał/a:

I jeszcze jedno. WJM dlatego sa piękne bo sa róznorodne. Kto chce pływac jachtostradą ten pływa. KTo woli popływac omegą po np Goładpiwie , czy innym bocznym trudnodostepnym akwenie ten sie tam wybiera. Nie wszędzie musza dotrzeć 10 metrowe hotelowce.
Sławek

Powiem jeszcze jedno: Kto nie pływa w ogóle, a chce ciszy i spokoju, ten je bez trudu znajdzie. Ja przynajmniej nie mam z tym żadnych problemów nawet w środku sezonu :-)

drzazy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-10, 22:33    [Cytuj]

Skoro tak jesteśmy przy jeziorach pojezierza ełckiego, to jak dla mnie mają tam najpiękniejsze jezioro w kraju , czyli jezioro rajgrodzkie .

~tropiciel

Wysłany: 2013-11-10, 23:46    [Cytuj]

w ostatnim czasie kiedy komuś mówię że jestem z samego centrum (serca Mazur) to dużo osób pyta się czy z pchEłku, choć ostatnie 30 lat spędziłem w Giżycku.

Tak więc kaszana medialna robi swoje

~jachtyzklasą

Wysłany: 2013-11-11, 10:31    [Cytuj]

drzazy napisał/a:
Skoro tak jesteśmy przy jeziorach pojezierza ełckiego, to jak dla mnie mają tam najpiękniejsze jezioro w kraju , czyli jezioro rajgrodzkie .

Hmm, zainteresowałeś mnie. Warto by je spenetrować, wygląda naprawdę ciekawie :-)

[ ODPOWIEDZ ]