FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach


Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
41 wariantów krajowej 16-tki. Wszystkie złe
Autor Wiadomość
~familiant

Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1249
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-03-05, 16:29    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Z uwagi na to, że projekt budowy drogi krajowej nr 16 wzbudził wiele emocji wśród żeglarzy - zawiadamiam, że:

[b][color=blue]Na stoisku mazury.info.pl na targach Wiatr i Woda .

a stoisko to mniej więcej gdzie będzie?
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 460 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30716
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-03-05, 16:57    [Cytuj]

Póki co hala nr 1 stoisko 76. Jak się patrzy na plan hali - 'centralnie w środku prostokąta'.
 
 
[usuniety na zyczenie]
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-06, 13:01    [Cytuj]

Na pewno zjawię się po folder . Myślę że wszystkim którym zależy dobro WJM / a do takich na pewno należą forumowicze www.mazury.info.pl / powinni zapoznać się z planami
związanymi z poprowadzeniem tej drogi. Na pewno droga jest potrzebna ,tylko którędy ma przebiegać ? Chyba lepiej w pobliżu miast niż na skuśkę przez Mazury .
 
 
kacper_33

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 5
Wysłany: 2010-03-06, 13:50    [Cytuj]

Tomku problem PKP IC jest jeszcze troszkę inny a mianowicie, beznadziejny rozkład jady, a jak do tego dodamy mało atrakcyjne warunki panujące w wagonie jak i nie atrakcyjne ceny biletów to mamy obraz pustych pociągów. Swoją drogą trzymam kciuki za PKP PR a jak wymienią składy i dostosują rozkład jazdy pod podróżnych można wróżyć im sukces. Wracając do tematu, z tego co pisze Nemo jeśli to jest prawda, wynika że tam w GDKiA już nikt nie myśli. Na dobrą sprawę można taki mostek wybudować co 2 km i nic się nie stanie. Fajnie że na stoisku będzie folder wraz z danymi tylko ile osób żeglujących po mazurach nie dotrze na owe targi. A może by zorganizować serię spotkań podczas sezonu, z pomysłodawcami owej drogi. Może i podczas sezonu będzie można dostać owy folder. Jednak moja największa nadzieja jest w czym innym a mianowicie że owa inwestycja nie powstanie przez kolejne 100 lat z uwagi na brak kasy. Patrząc realnie na wstrzymane inwestycje dróg szybkiego ruchu jak i autostrad mam nadzieje że na ową inwestycję najzwyklej nie znajdą się pieniądze. A jak do tego dodamy że obecna ekipa najbardziej patrzy na słupki poparcia nadzieja się zwiększa tylko że sprzeciw powinien być spory.
 
 
~familiant

Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1249
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-03-06, 14:37    [Cytuj]

kacper_33 napisał/a:
Jednak moja największa nadzieja jest w czym innym a mianowicie że owa inwestycja nie powstanie przez kolejne 100 lat

Kolejny co z WJM chce zrobić skansen a tubylców jako atrakcję turystyczną poubierać w stroje regionalne. My jako mieszkańcy chcemy żyć w cywilizowanych warunkach, w tym jeździć dobrymi drogami. Jak chcesz jeździć drogami krętymi i zadrzewionymi to takich jest pełno na Mazurach. Np Sterławki-Ryn, Giżycko - Węgorzewo przez Świdry i wiele wiele innych, których nikt nie bedzie przerabiał bo nie ma potrzeby gospodarczej. Idąc tokiem rozumowania kacper_33 to może wprowadzić uregulowanie, że "obcy" w rejon WJM może przyjechać raz np. na 10 lat i to tylko na dwa dni.
 
 
kacper_33

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 5
Wysłany: 2010-03-06, 17:30    [Cytuj]

Kolego drogi napisałem kilka postów wyżej że nie mam najmniejszego zamiaru z Mazur zrobić skansenu. Ale napisałem też inne słowa, które w pełni podtrzymuje ta droga nie da wam nic a nic jeśli chodzi o rozwój regionu a tylko zniszczy to co jest. Po co każesz jechać z Giżycka do Węgorzewa drogami powiatowymi to już chyba sam wiesz, no chyba aby tym mało świadomym pokazać jak złe są u was drogi niby krajowe a w rzeczywistości powiatowe. Drogi Krajowe są w naszym kraju na bardzo podobnym poziomie zarówno Giżycko-Węgorzewo jak i Giżycko-Ryn nie odbiegają od innych jeśli chodzi o Krajówki. Napisałem też że rozwój regionów zależy od władz lokalnych a nie od jednej drogi bo ona nie przyniesie worka pieniędzy i to stwierdzenie też w pełni podtrzymuje. Bo co zyskacie, 3 nowe zajazdy i tak odwołujące się do tradycji regionalnej w których o ile będzie koniunktura znajdzie zatrudnienie 10 osób. Potrzeba gospodarcza jest taka według ciebie, aby wybudować krajową 16 zniszczyć przyrodę i nic w zamian nie mieć no może tylko tyle abyś miał frajdę łamiąc przepisy z pędzenia 140 na drodze Krajowej po nowym asfalcie. Idąc moim tokiem rozumowania Mazury powinny być kwitnącym regionem przez cały rok tak jak to się dzieje w Europie która tez ma cenne zakątki a w których nikt nie buduje bezsensownych dróg. Ale dlaczego jest inaczej możesz mieć pretensje do władz lokalnych które sam wybierasz.
 
 
januszfeniks

Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 187
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-03-06, 18:28    [Cytuj]

Jestem przerażony tym ze sięgamy po następne połacie lasów po to by budować drogi . :-(
Ostatnie regiony gęsto zalesionych terenów .Zniszczone zostało już tak wiele z tego co mamy i czym jest przyroda .Rozwijamy się szybko i to bardzo szybko i boje się pomyśleć co będzie za sto lat . :-( Co z tego będą miały nasze dzieci jeśli dziś podejmujemy takie decyzje to za ich czasów lasów mogę się domyślać nie będzie i cała przyroda będzie w fatalnym stanie . :cry:
Szlak mnie trafia że jakiś facet pisze że chce mieć drogę szybkiego ruchu kolo domku i to kosztem lasów ,może za parę lat lotnisko pod domkiem i też będzie się tłumaczyło że tak trzeba.
Zawsze znajdzie się jakiś bałwan co uzna ze to dobro dla wszystkich .

Jaka to bieda że jeździsz od 10 lat krętymi drogami . :-x

Uważasz ze jak już taka drogę wybudują kosztem przyrody to dojedziesz wszędzie gdzie chcesz dojechać w swym regionie i zaspokoi to Twoje ambicje że masz szeroką drogę .

Jestem za budową dróg ale nie kosztem przyrody . :!:
 
 
zenek

Pomógł: 265 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 14698
Wysłany: 2010-03-06, 19:03    [Cytuj]

Cytat:
Kolejny co z WJM chce zrobić skansen a tubylców jako atrakcję turystyczną poubierać w stroje regionalne. My jako mieszkańcy chcemy żyć w cywilizowanych warunkach, w tym jeździć dobrymi drogami.

Familiancie sądzę, że nikt z ludzi odwiedzających Mazury i traktujących je jako drugą "małą ojczyznę" nie jest za tworzeniem z nich skansenu i muzeum. Zgadzam się również z Adminem iż mieszkańcy chcą bezpiecznie dojeżdżać do pracy i szkół. Problem w tym, że jedna droga szybkiego ruchu nie rozwiąże problemu. Proponowana inwestycja, to całkowicie nowa droga i to przede wszystkim tranzytowa. W wariantach wp1 i wp3 niszcząca min. zatoki mrówczańską i poziomkową. Czy ta droga ma służyć odstraszeniu turystów, z których w dużej mierze obecnie żyje region? Z jednej strony WJM zgłasza się do konkursu na "cud natury", z drugiej ten cud chce się upiększyć estakadami i tysiącami smrodzących TIR-ów. To, że na Mazurach drogi są wąskie i kręte to efekt warunków naturalnych. Czy ktoś w górach ma pretensje, że co chwile są strome podjazdy, zjazdy i serpentyny? Pewnie mieszkańcy też woleliby szerokie i płaskie drogi.
Sprawę bezpieczeństwa może znacząco podnieść remont dróg istniejących , poprawa niektórych zakrętów, wycinka drzew na poboczach (jak Polska długa i szeroka prowadzi się to ostatnio na szeroka skalę), poszerzanie tam gdzie jest to możliwe, itd.
Wariantów przebiegu nowej drogi opracowano aż 41 tylko czy przedstawiono ewentualne korzyści dla regionu z tej inwestycji-sądzę, że będą mizerne. Jak już kilku kolegów wcześniej pisało region WJM to nie miejsce na drogę tranzytową. Pozdrawiam
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 460 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30716
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-03-06, 19:52    [Cytuj]

Rozumiem zarówno argumenty za budową drogi jak i przeciw ale...

...krytykowanie inwestycji bez_wskazania_sensownych_alternatyw uważam za ekoterroryzm.
Samochodów przybywa i tego raczej nic nie zatrzyma - dlatego trzeba moim zdaniem znaleźć sensowne rozwiązanie problemu - zamiast bezproduktywnej kłótni.

Mam prośbę aby przed wzięciem udziału w dyskusji - zapoznać się z materiałami nt. planowanej inwestycji. Pozwoli to na rzeczową rozmowę i rzeczowe argumenty zarówno za jak i przeciw. Przykładowo pisząc na temat odcięcia Rynu od żeglarzy - warto wcześniej dowiedzieć się jaką wysokość ma mieć ów sporny most.

Może warto stworzyć na forum listę konstruktywnych pytań/uwag do projektantów (dla tych, którzy nie mogą/nie chcą zrobić tego osobiście) - zobowiązuje się ją przekazać i poprosić o ewentualne wyjaśnienia.
 
 
~familiant

Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1249
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-03-06, 20:06    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Rozumiem zarówno argumenty za budową drogi jak i przeciw ale...

...krytykowanie inwestycji bez_wskazania_sensownych_alternatyw uważam za ekoterroryzm.

Zibi, szkoda czasu i atłasu. Jeden z drugim raz od wielkiego dzwonu przyjadą na Mazury i chcą decydować co ma być u nas. Żeby tacy popaprańcy byli +- 200 lat temu to nie powstałby system jezior mazurskich, augustowskich i kanał ostródzko-elbląski. Gnać świrów z tego forum; z Mazur też.
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 460 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30716
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-03-06, 20:09    [Cytuj]

Każdy ma swoje racje - problem w tym, że żadna ze stron nie ma ochoty zapoznać się z argumentami strony przeciwnej.
Wśród mieszkańców Giżycka też przeciwników dwupasmowej obwodnicy (którą GDDKiA chce nam zafundować) nie brakuje. Ludzie w swej większości nie lubią zmian i trudno ich przekonać, że niektóre są konieczne.
 
 
zenek

Pomógł: 265 razy
Wiek: 58
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 14698
Wysłany: 2010-03-06, 20:41    [Cytuj]

Cytat:
...krytykowanie inwestycji bez_wskazania_sensownych_alternatyw uważam za ekoterroryzm.

Od jakichkolwiek ekologów jestem bardzo daleko, nie mówiąc o tych drugich. A jeśli chodzi o alternatywy- krajowa "16" biegnie przez Mikołajki i Okartowo, nowo projektowana ma znaleźć się między Giżyckiem a Mikołajkami. Ma być drogą ekspresową (docelowo dwa pasy) łącząca się z "8" i dalej na przejścia graniczne, a więc tranzyt. Jeżeli już musimy mieć trasę szybkiego ruchu, to może z Olsztyna przez Szczytno Pisz, a obecną "16" doprowadzić choćby do takiego standardu jak odcinek Ostróda -Olsztyn.
Cytat:
Jeden z drugim raz od wielkiego dzwonu przyjadą na Mazury i chcą decydować co ma być u nas.

Nie zapominaj Familiancie, ze wielu ludzi na Mazurach żyje dzięki tym, którzy przyjeżdżają i to nie raz od wielkiego dzwonu, bo tym na rozwoju i pięknie Mazur pewnie nie zależy. Raz przyjechali, zaliczyli i pojechali dalej. Jestem za rozwojem wszelkiej infrastruktury, ale czy koniecznie trzeba zapraszać tabuny TIR-ów na WJM ?
No i te noclegi "na dziko" pod piękna estakadą nad jeziorem na wysokości choćby i 20m, wrażenia pewnie będą niezapomniane. Pozdrawiam
 
 
[usuniety na zyczenie]
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-06, 21:35    [Cytuj]

familiant napisał/a:

Zibi, szkoda czasu i atłasu. Jeden z drugim raz od wielkiego dzwonu przyjadą na Mazury i chcą decydować co ma być u nas. Żeby tacy popaprańcy byli +- 200 lat temu to nie powstałby system jezior mazurskich, augustowskich i kanał ostródzko-elbląski. Gnać świrów z tego forum; z Mazur też.

Nie odbieram tego jako np. ataku na mnie ,aczkolwiek Takie świry z Tego forum zostawiają na Mazurach po kilkanaście tysięcy złotych rocznie ,w związku z tym chcieliby mieć mimo wszystko jakiś wpływ na to co się dzieje na WJM .-- Możesz oczywiście podpowiedzieć jeszcze raz popaprańcom że te pieniądze nikomu nie są potrzebne ,ale wydaje mi się że region jest zdecydowanie turystyczny i wielu miejscowych żyje właśnie z TURYSTYKI --Chyba że się mylę ?
Zbyszek -co do estakady ,to mam świadomość że teoretycznie ma być wysoko ,ale to nie zmieni faktu że ludzie będą omijać to miejsce .
Podkreślam też ,że również uważam że jakieś drogi trzeba budować , dotyczy to nie tylko Mazur , ale pomysł żeby dzielić jeziora w kolejnym miejscu i niszczyć niepowtarzalne miejsca jest jak najgorszy . Wariant Mikołajski jest /wg. mnie/ zdecydowanie lepszym rozwiązaniem .
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 460 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30716
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-03-06, 21:48    [Cytuj]

Nemo1 napisał/a:
Wariant Mikołajski jest /wg. mnie/ zdecydowanie lepszym rozwiązaniem .


I od tego trzeba było zacząć. Powinniśmy szukać dobrych rozwiązań, a nie wzajemnie się obrażać.

Inwektywy jakie zaserwował nasz nowy kolega januszfeniks czy familiant nie służą nikomu.

Prywatnie też uważam opcję Mikołajską za najmniej szkodliwą z 'żeglarskiego' punktu widzenia.
Z punktu widzenia mieszkańca Mazur (owszem - egoistycznie) uważam dobrą drogę łączącą region z resztą świata za niezbędną. Jestem zmuszony do korzystania z samochodu (i wielu innych prowadzących własne firmy) i chcę w nim spędzać jak najmniej czasu (w drodze chociażby na targi do Warszawy) i jak najbezpieczniej (jadąc bezpieczną - szeroką i prostą drogą, bez konieczności wyprzedzania - dlatego najlepiej dwupasmową).
 
 
~familiant

Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1249
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-03-06, 21:58    [Cytuj]

ZIbi, sie narażasz.
 
 
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Pomógł: 460 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 30716
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-03-06, 21:59    [Cytuj]

nie po raz pierwszy ;-)
 
 
~familiant

Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1249
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-03-06, 22:05    [Cytuj]

a z jamniorkami codziennie jestem koło Twojej Firmy i może nastąpić atak. Twój wyrośnięty ratlerek może Ci nie pomóc.
 
 
bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-06, 22:18    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Cytat:
...krytykowanie inwestycji bez_wskazania_sensownych_alternatyw uważam za ekoterroryzm.

Od jakichkolwiek ekologów jestem bardzo daleko, nie mówiąc o tych drugich. A jeśli chodzi o alternatywy- krajowa "16" biegnie przez Mikołajki i Okartowo, nowo projektowana ma znaleźć się między Giżyckiem a Mikołajkami. Ma być drogą ekspresową (docelowo dwa pasy) łącząca się z "8" i dalej na przejścia graniczne, a więc tranzyt. Jeżeli już musimy mieć trasę szybkiego ruchu, to może z Olsztyna przez Szczytno Pisz, a obecną "16" doprowadzić choćby do takiego standardu jak odcinek Ostróda -Olsztyn.
Cytat:
Jeden z drugim raz od wielkiego dzwonu przyjadą na Mazury i chcą decydować co ma być u nas.

Nie zapominaj Familiancie, ze wielu ludzi na Mazurach żyje dzięki tym, którzy przyjeżdżają i to nie raz od wielkiego dzwonu, bo tym na rozwoju i pięknie Mazur pewnie nie zależy. Raz przyjechali, zaliczyli i pojechali dalej. Jestem za rozwojem wszelkiej infrastruktury, ale czy koniecznie trzeba zapraszać tabuny TIR-ów na WJM ?
No i te noclegi "na dziko" pod piękna estakadą nad jeziorem na wysokości choćby i 20m, wrażenia pewnie będą niezapomniane. Pozdrawiam


Tak jakby teraz Tiry nie jezdziły.Jakoś nocujecie przy Moscie Sztynorckim,Kuli,Mikołajkach.
 
 
adasko767

Pomógł: 6 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 386
Skąd: Ełk Hafnarfjördur
Wysłany: 2010-03-06, 22:23    [Cytuj]

popieram!!!!
gnac i to jak najdalej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-06, 22:32    [Cytuj]

Gnać to może nie,ale bardziej chodzi o to by Warszawka nie decydowała o Mazurach.Już raz nam"POMOGLI"przyłaczając do woj Suwalskiego :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

MAZURY INFO PL - KONTAKT

| strona główna | internet | o serwisie |
(C) 2008 Copyright by mazury.info.pl

CZARTER JACHTÓW NA MAZURACH NOCLEGI NA MAZURACH