FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: pough
2014-03-27, 18:46
Czwarte Wielkie Wiosenne Regaty Forowiczów - 25.05.2013
Autor Wiadomość
~Siga2
Siga2

Wysłany: 2013-05-27, 09:30    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Zaryzykuję tezę, iż połowa naszego sukcesu to zasługa Roberta, a połowa to Marinera 31.
-- Myślę ze nic nie ryzykujesz . Mariner 31 na wodzie nieżle dawał radę /wiem o tym z pozytywnych opinii telefonicznych /.
Poza wszystkim wiadomo że w regatch przed nami zawsze są wyjątkowo szybkie jachty ,a za nami słabi sternicy :-D :-D

<|Devu

Wysłany: 2013-05-27, 10:03    [Cytuj]

podziękowania Wsystkim za wspaniałe chwile razem z Wami , po mimo nie najlepszych prognoz pogodowych wszystko udało się super :-)
podziękowania dla Mariusza za sprawną organizacje imprezy , dla Admina za smaczną pieczoną niespodziankę ( chrum chrum ) Dla Beaty za jak zwykle smaczny smalczyk , Marylce za cudownie smaczne ciasta , Renacie za okulary :-) Danielowi i Justynie za piekne interpretacje śpiewno- muzyczne oraz Wszystkim za doskonałą zabawę .

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2013-05-27, 11:08    [Cytuj]

Siga2 napisał/a:
gartulacvje dla Basi i Wieśka za 6-te miejsce .Mimo ze jacht nie za nowy iw sumie okazał się szybki ,co potwierdza moja opinię że ważne jest jak się steruje ,a nie na jakim jachcie -- Czyżby Wam pomógł start i ćwiczenia na poprzednich regatach ?

Dzięki Janek ,jakoś nie doczytałam wieczorem :oops:
Łódka nie nowa i całkowicie turystyczna co cieszy podwójnie , choć w dotychczasowych startach zawsze mieliśmy jednocyfrowe miejsce :-) .
Do boi zwrotnej byliśmy na 3 pozycji :shock: z powrotem pod wiatr ustąpiliśmy większym i ostrzej chodzącym , ale i tak uważam że Tango780 to mimo lat bardzo udana konstrukcja i jeśli nie jest wykastrowana do czarterów daje dużo frajdy .
Szkolenia teoretyczne na pewno dużo dają , ale my z braku czasu mało opływani jesteśmy . Tu chyba procentuje ćwierć wieku na windsurfingu i czucie wiatru.
Poza tym teraz Wiecho "jechał" ja z Renatą tylko sznurków pilnowałyśmy :mrgreen:

<|Kilo

Wysłany: 2013-05-27, 12:28    [Cytuj]

Co należne organizatorom Mariuszowi i jubilatowi 5-latkowi już w zasadzie powiedziano, skupię się zatem na wyścigach i na łódce na której miałem okazję popłynąć.

No może jeszcze dodam, że mimo skromniejszego wpisowego czułem się tak samo jak co roku przejedzony, zadymiony ogniskiem i wyszantowany. Autorkom/om indywidualnym dziękuję za ciasta, smalczyk, grilowanie i rozcągniętą na stole świnkę a lespajowi szpilkowemu za to, że nie dawał mi przez cały wieczór zapomnieć o braku hamulców … w wózku.

Gratuluję zatem zwycięzcom udanego startu a naszej załodze zaszczytnego IV miejsca w tak szacownym gronie. IV miejsce mimo, że najbardziej frustruje, jest chyba najlepszym motywatorem na przyszłość.

Nie planowałem udziału w tegorocznej edycji wiosennych regat ale szczęśliwym trafem, w ostatniej chwili, znalazł się na to czas i łódka z wakatem i dzięki temu popłynąłem nie jak zawsze przy sterze a jako załoga i mogłem się wreszcie czegoś nauczyć od kolegów ... a nie jak zwykle sam od siebie ;-)

Dziękuję więc Kenygowi za gościnę na pokładzie Gadżeta i prowadzącemu Nemo oraz wszystkim nam razem za bardzo dobre IV miejsce, dzięki czemu mogliśmy przez prawie cały wyścig rywalizować w czołówce, a zaraz po starcie z prawie całą stawką ;-) .

M 22 był poza naszym zasięgiem, Timszel chyba też (?), ale z pozostałymi do ostatniego punktu zwrotnego nic nie było jednoznaczne. Cały czas przetasowania i emocje. Po drugim punkcie zwrotnym Mariner (pough), chyba nie był jeszcze pewny swego :-D

Wiatr stopniowo narastał, ale krótkimi powiewami i początkowo bardzo wąskimi pasmami. Duża nauka, wymagająca aktywności zarówno załogi jak i taktycznej i w bezpośrednim kontakcie z rywalami. Nie można było odpuścic nawet na chwilę. Bakawi, Enklawa, Manriner, Botak, Falka i Zbytki cały czas się tasowały. Dopiero narastający wiatr stopniowo ustabilizował sytuację, a prawie ostatecznie wyjaśniła (po bojce) decyzja Krzyśka o pójściu Gadżeta lewą stroną wyspy w dyszę pod wiatr. Zaowocowało to koniecznością krótszych halsów i częstszych starannych zwrotów ... ale w silniejszym wietrze. Po wyjściu z dyszy do ostatniej wyspy zagrażał nam jeszcze Botak, ale dwa ostatnie zwroty i halsy przed wyspą zamknęło temat. Po płynnym objechaniu wyspy, sternik postawił kropke nad "i" i płyneliśmy do mety z wiatrem, nie czując już oddechu rywali za plecami.

Jeszcze raz dziękuję Wam wszyskim za fajny towarzyski weekend i emocje które już dzisiaj skłaniają do planów na jesień.

~czoboki
ZMiK

Wysłany: 2013-05-27, 22:35    [Cytuj]

Niedawno dotarłem do domu :-)

Myślę, ze należy organizatorowi podziękować również za niedzielną pogodę.

Ja dziękuję wszystkim za wspólną zabawę, a dodatkowo załodze Bartolini za towarzystwo w niedzielę rano w śluzie oraz wspólny przelot przez Bełdany.

Dziś miałem okazję po raz pierwszy od dawna zobaczyć całkowicie pusty Niegocin. Jedyny żagiel na jeziorze był postawiony na maszcie naszego jachtu :-)

<|Globus

Wysłany: 2013-05-27, 23:01    [Cytuj]

Ja równiez dotarłem dopiero do domu.
Dużo już podziekowań było. Do wszystkich i ja się szczerze dołączam. Dziękuję za wspaniałą zabawę poregatową.
Podpinam zdjęcia załogi Maxusa 22 i samego Szefa Mazury.info.pl podczas własnoręcznej autopsji świątecznego prosięcia. :lol:

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2013-05-28, 12:38    [Cytuj]

Czy tradycyjnie forumowy ftp będzie dostępny ?
Jeśli tak to proszę o przypomnienie haseł.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-05-28, 14:18    [Cytuj]

Nowe dane dostępowe do serwera FTP zostały udostępnione tu:
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=8430

Uczestnicy regat, którzy nie mają dostępu do tego działu mogą otrzymać namiary na forumowego FTP-a na PW.

Po konsultacjach okazało się, że nie każdy życzy sobie, aby jego zdjęcia (w sensie wizerunku, w szczególności z części "artystycznej" wieczoru) były dostępne publicznie, dlatego dostęp do zdjęć został ograniczony wyłącznie do uczestników regat.

~RZ

Wysłany: 2013-05-28, 14:40    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Nowe dane dostępowe do serwera FTP zostały udostępnione tu:
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=8430

Uczestnicy regat, którzy nie mają dostępu do tego działu mogą otrzymać namiary na forumowego FTP-a na PW.

Po konsultacjach okazało się, że nie każdy życzy sobie, aby jego zdjęcia (w sensie wizerunku, w szczególności z części "artystycznej" wieczoru) były dostępne publicznie, dlatego dostęp do zdjęć został ograniczony wyłącznie do uczestników regat.
Można to sprecyzować bo nie mogę nigdziej obejrzeć tych zdjęć . :-(

zenek

Wysłany: 2013-05-28, 14:49    [Cytuj]

Mariusz jako organizator Regat prześle wszystkim uczestnikom hasło i login do ftp-a na "pw".

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-05-28, 16:33    [Cytuj]

Robert Zajkowsk napisał/a:
Można to sprecyzować bo nie mogę nigdziej obejrzeć tych zdjęć . :-(

Zajrzyj do skrzynki PW - wszystko już tam jest.

waldi_f

Wysłany: 2013-05-28, 17:22    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Mariusz jako organizator Regat prześle wszystkim uczestnikom hasło i login do ftp-a na "pw".

też poproszę :))
dostałem dzieki ale ftp jescze pusty :((
Ostatnio zmieniony przez waldi_f 2013-05-28, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  

kenyg

Wysłany: 2013-05-28, 20:31    [Cytuj]

To ja też poprosze bo zanim nemo ściągnie zdjęcia to już zapomnę skąd one są. :-)

~extant

Wysłany: 2013-05-28, 21:04    [Cytuj]

waldi_f napisał/a:
... dostałem dzieki ale ftp jescze pusty :((

Zdjęcia z samych regat i z imprezy poregatowej będą i to dużo, bo instant zrobił ich naprawdę sporo, tyle, że trochę to potrwa, bo najpierw muszę się spotkać z instantem zgrać fotki z jego lapka, a potem wrzucić je na serwer - albo uda się to jeszcze dzisiaj późnym wieczorem, albo niestety dopiero jutro... proszę o trochę cierpliwości. :-)

~szg

Wysłany: 2013-05-28, 21:28    [Cytuj]

Cytat:
Zdjęcia z samych regat i z imprezy poregatowej będą i to dużo

No i co z tego, jak zobaczyć je może tylko bardzo wąska grupa. Kiedyś tak nie było! :-/

niutka

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2013-05-28, 21:39    [Cytuj]

szg napisał/a:
Cytat:
Zdjęcia z samych regat i z imprezy poregatowej będą i to dużo

No i co z tego, jak zobaczyć je może tylko bardzo wąska grupa. Kiedyś tak nie było! :-/

"I co pan zrobisz, nic pan nie zrobisz....." ;-) Wytworzyła się nam "elyta"........ ;-)

zenek

Wysłany: 2013-05-28, 21:55    [Cytuj]

Nie przesadzajcie! Dostęp do FTP-a jest już w dziale VIP :-D

~szg

Wysłany: 2013-05-28, 22:15    [Cytuj]

waldi_f napisał/a:
zenek napisał/a:

Niestety nie mogłem być tym razem Pod Dębem, w związku z czym nie należy mi się hasło ani login :-/ .

zenek

Wysłany: 2013-05-28, 22:33    [Cytuj]

szg napisał/a:
Niestety nie mogłem być tym razem Pod Dębem, w związku z czym nie należy mi się hasło ani login :-/ .

Grzegorz dostajesz dostęp awansem za obecność na następnych :-D !

~extant

Wysłany: 2013-05-28, 22:37    [Cytuj]

No dobra już się kopiują na ftp dwa katalogi:
- regaty: 231 fotek, łącznie 767MB (przed regatami, start, początek regat, końcówka regat, meta i cumowanie po regatach),
- impreza: 230 fotek, łącznie 751MB (fotki z sobotniej, wieczornej imprezy poregatowej).
Sądzę, że dzięki aktywnej fotograficznej działalności instanta każdy znajdzie co najmniej "kilka" fotek dla siebie. :-)

ps:... jeszcze 24 minuty.

ps1:... jeszcze 14 minut.
Ostatnio zmieniony przez extant 2013-05-28, 22:51, w całości zmieniany 2 razy  

[ ODPOWIEDZ ]