FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cukier krzepi
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-04-02, 22:10   Cukier krzepi [Cytuj]

Pozwolę sobie na małą prywatę. Chodzi o zakład. Mam pytanie odnośnie cukru. Czy jeżeli kupujecie w sklepie cukier - zwracacie jakąkolwiek uwagę na markę lub producenta, czy wyłącznie na rodzaj - biały, brązowy, kostka.
Podobno też cukier brązowy (trzcinowy) ma lepszy smak. Zgadzacie się z tym? Osobiście nie odczuwam żadnej różnicy.

<|MirekMors

Wysłany: 2013-04-02, 22:20    [Cytuj]

To Melchior Wańkowicz (ten od Na tropach Smętka) ukuł przed wojną hasło reklamowe: >cukier krzepi< ; ktoś dorobił do tego drugą część >wódka lepiej<.
Ja już należę do tej części ludzkości, która zalicza cukier do jednej z trzech białych śmierci.

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-02, 22:30    [Cytuj]

To, że cukier jest brązowy, wcale nie oznacza, że jest z trzciny. To moze byc tak samo z buraka, tylko nie rafinowany tak jak biały. Stąd bierze się opinia że jest zdrowszy, bo zawiera jeszcze coś tam. Ale to coś tam nie bierze sie z trzciny tylko z "nierafinacji".
A cukier z trzciny jak najbardziej używałem. Był taki sam biały jak nasz z buraka :lol:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-02, 23:06    [Cytuj]

Właśnie wypiłem kieliszek nalewki ...... skład, to pigwa, miód, cukier i ... reszta ..... :-D .....
najgorzej smakował cukier..... :-/

P.S. ... nie wiem, którym cukrem była słodzona nalewka .... podejrzewam, że za słodkim ... fe! .... :-(
:-D

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2013-04-02, 23:38    [Cytuj]

Nie zwracam uwagi na marke.
Roznice w smaku cukru wyczuwam tylko w wyjatkowych przypadkach: w herbacie raczej nie, bo ona sama przebija smak. Ale w drinku typu mojito chyba odroznie -nie wyobrazam sobie mojito z bialym cukrem (mowie o bezalkoholowym mojito). Cukier brazowy ma inna estetyke, stad w niektorych daniach jest preferowany.

Podejrzewam, ze karmelizacja cukru brazowego moze przebiegac inaczej, ale nie probowalem.

Za to wyraznie wyczuwam roznice w jakosci soli: spotykam duzo mniej slona sol i duzo bardziej. Czasem przy kiepskiej soli musze podwoic dawke. Nie zdarzylo mi sie nigdy podwoic dawki cukru.
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2013-04-02, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-02, 23:44    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
..... spotykam duzo mniej slona sol i duzo bardziej. .....

Coś Ci się pokićkało ..... tutaj chodzi o zawartość cukru w cukrze! ..... :mrgreen:

~Colonel

Wysłany: 2013-04-03, 08:31    [Cytuj]

Nie zwracam uwagi na marke i na opakowanie. Nie ma żadnej róznicy smaku miedzy cukrem buiialym i brązowym. To, czy kupuje kostke zalezy wyłacznie od potrzeb, generalnie kostke kupowałem na takie pływania, w których gotowalo sie na lądzie, bo wygodniej sie nia poslugiwac.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2013-04-03, 15:45    [Cytuj]

Nigdy. Kupuję taki, jaki potrzebuję (kostka / sypki), albo taki jaki jest (często nie ma wyboru). Jeżeli jest kilka rodzajów to patrze na ceny, wybieram najtańszy.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2013-04-03, 16:10    [Cytuj]

Będę szczery. Nie robię zakupów. Jedynie jak na jacht prowiant kupuję to wtedy preferuję w kostkach głównie dla innych, bo ja nie słodzę.

Jaki cukier lubię. Najbardziej ten w słodyczach. Surowego nie używam. :-D
Czasami zdarzy się dosypać cukru i np.:

- truskawki zawsze posypuję... cukrem białym :lol:
- w niektórych potrawach/napojach/drinkach jednak brązowy bardziej pasuje :-D

~extant

Wysłany: 2013-04-03, 17:41    [Cytuj]

Kawę piję (już) dosyć rzadko, ale w firmie mam taki super/hiper ekspres do kawy i jak robię sobie "małą czarną" to tylko z cukrem trzcinowym... moim zdaniem jest znacznie lepsza z cukrem trzcinowym niż buraczanym. :-) ... a poza tym cukru omalże nie używam. :-)

marekj

Wysłany: 2013-04-03, 18:35    [Cytuj]

Cukier używam wyłącznie do produkcji nalewek choć to też zależy. Do winogronówki trzcinowy, do pozostałych buraczany ale w niektórych przypadkach lepiej sprawdza się miód...

A słodzić przestałem na swym pierwszym solo-rejsie gdy w pierwszy dzień po przejechaniu 550km i przepłynięciu z Rynu przez kanały na Jagodne postawiłem maszt i uznałem że czas na kawusię. Wtedy stwierdzono brak cukru na pokładzie i tak już zostało :mrgreen:

PS. Aha - truskawki też cukrem białym posypuję. Spróbuję trzcinowym jeśli w tym roku w śniegu wyrosną... :-P

[ ODPOWIEDZ ]