FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2016-11-21, 15:02
Jezioro Garda
Autor Wiadomość
~Sławek
Sławek

Wysłany: 2012-03-29, 22:57   Jezioro Garda [Cytuj]

Od tygodnia jestem na Gardzie. Jest to przepiękne jezioro polożone na wysokości 60 m n.p.m. otoczone górami sięgającymi 2,5 tyś metrów. Woda jest krytalicznie czysta. Od tygodnia mamy samo słońce, chodzimy w krótkich rękawkach. Na wodzie jest jednak chłodniej. Są dwa rodzaje wiatyrów. Rano wieje z północy od portu , i gdzieś koło południa na 15 min jest cisza i przychodzi ora, czyli wiatr z południa wiejący tak gdzieś do 18 tej. Cyklem wiatrowym można regulować zegarki.Są tu tez szlaki piesze górskie i te łatwe i te , gdzie chodzi się w kaskach. Raj dla rowerzystów. Sa ścieżki turytyczne oraz dla amatorów roweru wyczynowego. Sama Riva czysta zadbana z dużą liczbą zabytków , knajpek , kawiarni. Bardzo czysto. 60 km od Rivy jest Madonna di Campilo kurort górski , gdzie nawet teraz pojeździcie na nartach. Raj dla żedglarzy , wiatr jest prawie zawsze , bardzo często jest to 5 do 6 B.

pozdrawiam Sławek - jak wróce do podeśle kilka zdjęć

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2012-04-03, 23:08    [Cytuj]

Już w kraju , kilka zdjęć z Gardy

DSC02715.JPG
Plik ściągnięto 392 raz(y) 4,44 MB

DSC02595.JPG
Plik ściągnięto 376 raz(y) 4,56 MB

DSC02680.JPG
Plik ściągnięto 419 raz(y) 5,22 MB

DSC02745.JPG
Plik ściągnięto 398 raz(y) 4,19 MB

Ostatnio zmieniony przez Sławek 2012-04-03, 23:37, w całości zmieniany 3 razy  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-04, 06:48    [Cytuj]

Gratuluję udanego przedsięwzięcia..... dla trenujących dzieciaków, takie wyjazdy, stanowią nagrodę za sytematyczność i są motywujące...... sam, bym tam popływał..... :-D

~szg

Wysłany: 2012-04-04, 14:09    [Cytuj]

Na Gardzie pływałem dwa lata temu i będę też już niedługo ale zauważyłem, że jacht żaglowy na wodzie to tam rzadkość. Znakomita większość to łodzie motorowe wszelkiego kalibru 8-) .

<|wlowoj

Wysłany: 2012-04-04, 14:31    [Cytuj]

To rzeczywiście piękne jezioro w pięknej okolicy...kiedyś myslałem, żeby tam przewieźć łodkę, można byłoby jednego dnia pojeździć na nartach w Val-di-Sole a drugiego pożeglować na Gardzie...a i meta na wakacje byłaby jak znalazł...
Sławku, gratuluję pomysłu.. :-)
Ostatnio zmieniony przez wlowoj 2012-04-04, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2012-04-04, 15:14    [Cytuj]

Ładzi żaglowych było rzeczywiście mało na jeziorze. naliczyłem w sumie 3 jednostki pływajace pod żaglami. Wiekszośc stoi w porcie w Rivie , tak około 50 sztuk , czyli nie tak znowu wiele. Nie wiem jak dalej bo jezioro ma 100 km długosci a my trenowalismy w tym najwęzszym miejscu przy Rivie. Łodzi motorowych naliczyłem sztuk jedna. Nie jestem pewien , ale na łodzie motorowe trzeba tam chyba specjalne zezwolenie. Ja chcąc pływac pontonem musiałem ten fak zgłosic do kapitanatu portu i dostałem żółta flagę z literą S , szkoła. Kaucja za szmate na kiju 20 EU. jest sporo łodzi wędkarskich zacumowanych w fosie przy zameczku. Jest też kilka statków wycieczkowych w tym nawet szybkie wodoloty. Na jeziorze królowały lekkie mieczówki. Optimisty , lasery , 29 er , europy. Jedni przyjeżdżali drudzy wyjeżdżali. jak wyjeżdżałem to zjezdżała sie wiara na Miting dle la Garda. Według ostatnich informacji ma byc przeszło 1000 optimistów. Jak trenowałem to odbywał sie właśnie Puchar Europy w laserze.
Co do pomysłu to nie był on taki oryginalny. Od wielu lat ekipy tam przyjeżdżają rozpływac się przed sezonem. Tylko my jako poczatkujacy ( 3 pełny sezon ) bylismy tam po raz pierwszy, ale nie ostatni. za rok wrócimy. Ze mna trenowali : Baza Mrągowo , Gizycko, Zatoka Puck , Goleniów, Szwedzi, Rosjanie. Mielismy wspólne sparingi. Teraz na regaty przyjechało kilka klubów z kraju YKP Gdynia, YKP Kamień Pomorski , YKP Poznań, Opti Gdynia.
Nas na regaty jeszcze nie stać. Wpisowe 80 EU od jachtu przy czym żeby miało to sens trzeba się najpierw tydzień rozpływać, co w sumie dałoby 2 tygodnie pobytu plus drogie wpisowe.
Według mnie warto taqm pożeglować. W lecie nie ma wielkich upałów , ale jest ciepło. Jak jest słońce to wiatr jest zawsze i to czasami całkiem spory. W nocy cisza bez wiatru.

Sławek

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-04, 20:17    [Cytuj]

wlowoj napisał/a:
....jednego dnia pojeździć na nartach w Val-di-Sole a drugiego pożeglować na Gardzie.......:-)

Można urządzić tam, wczesowiosenny dwóbój forumowy?...... :lol:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2012-04-04, 20:20    [Cytuj]

Bodo napisał/a:
wlowoj napisał/a:
....jednego dnia pojeździć na nartach w Val-di-Sole a drugiego pożeglować na Gardzie.......:-)

Można urządzić tam, wczesowiosenny dwóbój forumowy?...... :lol:

Czemu nie. Byłoby ciekawie.

~szg

Wysłany: 2012-10-18, 17:43    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
.... jezioro ma 100 km długosci a my trenowalismy w tym najwęzszym miejscu przy Rivie. Łodzi motorowych naliczyłem sztuk jedna. Nie jestem pewien , ale na łodzie motorowe trzeba tam chyba specjalne zezwolenie. Ja chcąc pływac pontonem musiałem ten fak zgłosic do kapitanatu portu i dostałem żółta flagę z literą S , szkoła.

W północnej, najwęższej części jeziora jest zakaz pływania na silnikach motorowych i dlatego musiałeś dostać odrębne pozwolenie i oznakowanie. Cała południowa i największa część jeziora udostępniona jest również dla motorowodnych. Często odbywają się tam pokazy i testy łodzi motorowych światowych marek. Miałem przyjemność w tym roku kolejny raz popływać tam przez tydzień i tak pięknego akwenu śródlądowego jeszcze nie widziałem, choć być może takie są w samych Włoszech czy j. Bodeńskie :roll: :mrgreen: .

jarek38s

Wysłany: 2016-11-20, 14:10    [Cytuj]

Czy ktoś się orientuje jakie są ceny czarterów na Jeziorze Garda oraz inne koszty związane z pływaniem po nim?

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-11-20, 20:50    [Cytuj]

Ceny chore, jak to we Wloszech. Jak chcesz - na pw dam namiary na sympatycznego Wlocha, czarterujacego w moare niedrogie jachty, a co najwazniejsze - znane nam dobrze (bo polskie).

Ale pizza najsmacznijsza jaka w zyciu jadlem. :)
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2016-11-20, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]