FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postój na wyspach w rezerwacie - zabroniony [ku przestrodze]
Autor Wiadomość
januszfeniks

Wysłany: 2012-08-09, 16:23   ... [Cytuj]

Też tego nie rozumiem dlaczego koniecznie na wyspy jak by nie było gdzie w kolo tyle miejsc.

Przyrównanie jakiegoś parku do wysp jest przesadzone. Jaka jest powierzchnia wysp a jaka ów parku... Czy musimy wszędzie robić ogniska, balangi i rykowiska, czy nie możemy uszanować kawałka przyrody. Teraz nie przestrzegamy i nie szanujemy tych kawałków przyrody a co dopiero będzie jak będzie można. Kary nie odstraszają.

Tak... zrobić na każdej porty schronienia. A co tam z ptakami... A może zacznijmy być bardziej odpowiedzialni .

<|instant

Wysłany: 2012-08-09, 16:43    [Cytuj]

Dr_Q napisał/a:
Pomijając już kwestię merytoryczności tej dyskusji, (która trochę chyba zboczyła z wątku) [...] Nie rozumiem zacietrzewienia niektórych przedmówców....

hihihi :lol: ... to nawet ma swoją nazwę: flooding, czyli trzeba zabrać głos w każdym wątku, byle tylko coś napisać, choćby bez sensu, no i nasz ukochany flaming, czyli to co wyżej, ale tak, by wszystkich wq...ć ;-) :evil:

Generalnie mnie to poprawia nastrój :roll: ... Widzę, że jest jeszcze ktoś, kto ma więcej problemów :-P :lol:

~czoboki
ZMiK

Wysłany: 2012-08-09, 18:15    [Cytuj]

Nie upieram się aby koniecznie było wolno cumować przy wyspie. Ja to co pisałem pisałem generalnie o rezerwatach (fakt nie zaznaczyłem tego) i zaznaczałem, że miejsce na postój czy na ognisk jeśli jest to możliwe bo wiadomo, że nie wszędzie. Nie interpretujcie moich wypowiedzi jako upierania się, że "musimy wszędzie robić ogniska, balangi i rykowiska, czy nie możemy uszanować kawałka przyrody".

Ja tylko uważam, że da się połączyć jedno z drugim, czyli rezerwaty i obecność w nich ludzi.

A kary - moim zdaniem odstraszają, tylko trzeba poczekać trochę na efekty. Zauważcie, że egzekucja tych przepisów dopiero się zaczyna. Wcześniej nikt tego nie egzekwował.

instant napisał/a:
to nawet ma swoją nazwę: flooding, czyli trzeba zabrać głos w każdym wątku, byle tylko coś napisać, choćby bez sensu, no i nasz ukochany flaming, czyli to co wyżej, ale tak, by wszystkich wq...ć

To o mnie? :-D

januszfeniks

Wysłany: 2012-08-09, 18:39    [Cytuj]

czoboki napisał/a:
Nie upieram się aby koniecznie było wolno cumować przy wyspie. Ja to co pisałem pisałem generalnie o rezerwatach (fakt nie zaznaczyłem tego) i zaznaczałem, że miejsce na postój czy na ognisk jeśli jest to możliwe bo wiadomo, że nie wszędzie. Nie interpretujcie moich wypowiedzi jako upierania się, że "musimy wszędzie robić ogniska, balangi i rykowiska, czy nie możemy uszanować kawałka przyrody".

Ja tylko uważam, że da się połączyć jedno z drugim, czyli rezerwaty i obecność w nich ludzi.

A kary - moim zdaniem odstraszają, tylko trzeba poczekać trochę na efekty. Zauważcie, że egzekucja tych przepisów dopiero się zaczyna. Wcześniej nikt tego nie egzekwował.

instant napisał/a:
to nawet ma swoją nazwę: flooding, czyli trzeba zabrać głos w każdym wątku, byle tylko coś napisać, choćby bez sensu, no i nasz ukochany flaming, czyli to co wyżej, ale tak, by wszystkich wq...ć

To o mnie? :-D

Może nie miałem sposobności zobaczyć jak karają za cumowanie w rezerwacie. Wydaje mi sie że nie wiele robią w tym kierunku, widząc stojące tam jachty.
Żałosne jest wszędobylskie śmiecenie. Od wędkarza, turystę tak żeglarza. :-(

A to chyba do mnie tylko ze ja nie pcham się w każdy wątek Hymm. Może przedmówca dowartościowuje sie takimi stwierdzeniami :mrgreen:

~extant

Wysłany: 2012-08-09, 19:13    [Cytuj]

januszfeniks napisał/a:
...A to chyba do mnie tylko ze ja nie pcham się w każdy wątek Hymm. Może przedmówca dowartościowuje sie takimi stwierdzeniami :mrgreen:

Hehehe... akurat tak się składa, że instanta znam osobiście i bardzo dobrze i bardzo długo i zapewniam Cię, że swoim stwierdzeniem, że miałby się on czymkolwiek dowartościowywać to trafiłeś... jak kulą w płot. :mrgreen: :-P ... najlepszy to przykład, że nie należy wszystkich mierzyć własną miarą. :mrgreen: :-P

A co samej "dyskusji" to ja też uważam, że tworząc mądre ustawy i rozsądne przepisy wykonawcze oraz skutecznie egzekwując ich ewentualne łamanie można byłoby stworzyć taki "system", w którym byłoby zarówno miejsce na rezerwaty i ochronę przyrody, jak i na turystów/żeglarzy i biwaki/cumowiska.

januszfeniks

Wysłany: 2012-08-09, 19:19   ... [Cytuj]

cytat.
A co samej "dyskusji" to ja też uważam, że tworząc mądre ustawy i rozsądne przepisy wykonawcze oraz skutecznie egzekwując ich ewentualne łamanie można byłoby stworzyć taki "system", w którym byłoby zarówno miejsce na rezerwaty i ochronę przyrody, jak i na turystów/żeglarzy i biwaki/cumowiska.

Tu się zgodzę. Myślę że w drugim pokoleniu zaczniemy dostrzegać ile szkodzimy i ile możemy zrobić sami. Na dzień dzisiejszy cienko widzę te zmiany. Mądremu człowiekowi nie trzeba ustaw i kar. Sam rozumie ze jest częścią ekosystemu i szanuje go. A reszta nie zdaje sobie z tego na dzień dzisiejszy sprawy, bo ma to gdzieś.

~extant

Wysłany: 2012-08-09, 19:23   Re: ... [Cytuj]

januszfeniks napisał/a:
... Mądremu człowiekowi nie trzeba ustaw i kar. Sam rozumie ze jest częścią ekosystemu i szanuje go. A reszta nie zdaje sobie z tego na dzień dzisiejszy sprawy, bo ma to gdzieś.

Niestety ta "reszta" to nawet nie chce zdawać sobie z tego sprawy bo z założenia ma to gdzieś. :-/

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-08-11, 22:00    [Cytuj]

Chciałoby się powiedzieć: A nie mówiłem? Dziś spotkałem na szlaku nową łódź patrolową Straży Leśnej wracającą z patrolu wokół rezerwatów.

wodny_patrol_strazy_lesnej.jpg
Plik ściągnięto 4273 raz(y) 44,83 KB

kursmazury

Wysłany: 2012-08-12, 07:01    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Chciałoby się powiedzieć: A nie mówiłem? Dziś spotkałem na szlaku nową łódź patrolową Straży Leśnej wracającą z patrolu wokół rezerwatów.

Wygląda na nówkę sztukę. Ciekawe, ile mandatów trzeba będzie ściągnąć z ludzi, żeby zwróciły się pieniądze podatników wydane na tą łódź, paliwo do niej, serwis,jej przechowywanie i wyszkolenie sternika? Słuszną linię ma nasza władza! Następnym posunięciem będzie może satelita nadmazurski do wykrywania przestępców? A może obowiązkowe chipowanie żeglarzy, oczywiście sfinansowane w formie podatku z nich ściąganego, w celu umozliwienia sprawdzenia sobie przez urzędników, czy jakiś aspołeczny zwyrodnialec nie rzuci kotwicy za blisko trzcin?
Latające nad rezerwatami na wysokości wierzchołków drzew, helikoptery mających swoje lądowiska np. na Fuledzie czy w Ogonkach, jakoś im nie szkodzą ale żeglarz, który trzciny dotknął jachtem -to katastrofa dla całego ekosystemu. Więc :karać, karać i jeszcze raz karać. Najlepiej wprowadzić karę śmierci i obozy koncentracyjne dla niepokornych, którym się dolce vita w dyktaturze urzędniczej nie podoba!
Ostatnio zmieniony przez kursmazury 2012-08-12, 07:03, w całości zmieniany 3 razy  

funyo

Wysłany: 2012-08-12, 09:41    [Cytuj]

Ale trzeba uczciwie przyznać, że szary lud robi wszystko, żeby władzy takie działania ułatwić.
Począwszy od wyborów, poprzez brak reakcji na nowe restrykcje/przepisy, a kończąc na własnym zachowaniu, które te restrykcje wymusza/tłumaczy.
A łódka fajna i trzeba im oddać sprawiedliwość - mogli przecież kupić większą ;-)
Zastanawia mnie ten numer rej. Czy służby podlegają jakiemuś specjalnemu systemowi rejestracji, bo ten mi wygląda na numer wędkarski ze Starostwa?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-08-12, 09:52    [Cytuj]

Sądząc po ilości jachtów cumujących przy wyspach i ilości wykroczeń popełnianych przy tej okazji (czytaj wysokości wymierzanych grzywien) - myślę, że zakup tej łodzi szybko się zwróci. Kadłub "tradycyjny" jest wielokrotnie tańszy niż RIB-y używane przez inne służby (w tym RZGW).

Leonidas

Wysłany: 2012-08-12, 12:24    [Cytuj]

Witajcie. Przeczytałem wszystko z dużą uwagą. Proporcjonalnie zgadzam się z większością wypowiadających - maniera Pana Janusza jest wprawdzie denerwująca - ale nawet on wypowiada się dla "dobra" moich ukochanych Mazur...
Nikt nie poruszył jeszcze wysokości opłat w Sztynorcie (60 zł) , który to Sztynort i TIGA jest "beneficjentem" rezerwatu na wyspach - i to w największym stopniu.
Jestem zwolennikiem redukowania zakazów i nauczenia społeczeństwa dobrego zachowania. Nie zgodzę się na przykład, że brzeg jest bardziej zaśmiecony! Od ponad trzydziestu lat co roku oglądam mazurski brzeg i śmiem twierdzić, że jest np. dużo lepiej niż np. w końcówce lat 90, kiedy było rzeczywiście tragicznie.
TAK, cumowałem nieraz na wyspie... Nie, nie sądzę, żeby przyroda miała powody do narzekania. Chciałbym też żeglować i w upale napić się piwa. Robiłem tak zawsze i nie uważam, żeby wszyscy byli pijakami niewidzącymi innych jachtów. Teraz mogę mieć za to sprawę karną, stracę prawo jazdy oraz zawód. Zmiana czasów, znów jesteśmy bardziej amerykańscy niż Amerykanie...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-08-12, 12:42    [Cytuj]

Wysokość opłat portowych nie ma najmniejszego znaczenia. Postój w sztynorckim porcie jest obecnie wielokrotnie tańszy niż w rezerwacie (grzywna w skrajnym przypadku może wynieść grubo powyżej tysiąca złotych). Poza tym po drodze do Sztynortu jest wiele miejsc postojowych nie objętych zakazem - półwysep w pobliżu wsi Guty, Zimny Kąt, okolice wsi Pierkunowo, półwysep Królewski Róg, po drugiej stronie Fuledzki Borek, Fuledzki Róg, oraz wyspa przed samym wejściem do Sztynortu, nie mówiąc już o miejscach postojowych po obu stronach kanału (zarówno od strony jeziora Dargin jak i od strony jeziora Sztynorckiego) prowadzącego do wymienionego portu.

Temat pływania jachtem po alkoholu poruszamy w innym wątku - BARDZO proszę pisać na temat. http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=10

januszfeniks

Wysłany: 2012-08-12, 13:10   ... [Cytuj]

Zapewne moja forma pisania jest do życzenia na lepsze.

Zapytam się jeszcze raz tych którzy nie bardzo rozumieją chyba samą idee stworzenia takich rezerwatów...

Po co tam się pchać, mało miejsca jest na Mazurach? Zniszczyć następny zakątek i tak już obleganych mazur? A może tak ja zacznę się domagać wejścia do Twego ogródka bo chcę tam grilla ze znajomymi zrobić? Wiem do Ciebie nie wolno ale zakazy to ma się gdzieś i szacunek. A za jakiś czas zmienisz środowisko swej bytności bo powiesz ze okolica zniszczona, śmieci i nie ma po co jechać...
Jak wyglądają po sezonie wyspy na Śniardwach? :evil: Pewnie nie bardzo tam z tego powodu cumujemy... :-P

Czy zadałeś trud zorientowania się jak zachowuje się kaczka gdy natkniemy się na jej gniazdo, nie musimy dotykać jaj. Ona najczęściej nie wraca w innych wypadkach przenosi jaja. Czy nie możemy uszanować czasu lęgowego i dania spokoju tym stworzeniom w okresie lęgowym? Czy to normalne zjawiska ze dzikie kaczki itp zaczynają przylatywać do śmietnisk by się tam żywić, dziki pod domy by penetrować śmietniki. To jest ta przyroda?
Nie milej obserwować je we własnym środowisku?
Zlitujcie się... :cry:

Przyznam się ze też cumowałem na wyspach, lecz w okresie późno jesiennym w październiku i listopadzie.. Nigdy nie pozwoliłem sobie na cumowanie w okresie lęgowym itp. Dlatego iż zdaję sobie ile nasza bytność szkodzi nawet jesli ograniczamy ja do minimum.

Zachęcam do przeczytania.

Turyści przyjeżdżają nad Narew i Biebrzę, by obserwować przeloty ptaków, a nie samolotów. Przyroda to potencjał, który Podlasie zaczęło wykorzystywać. Przyciąga turystów z Polski i całej Europy. Rozwija się agroturystyka, powstają firmy przewodnickie, restauracje, hotele. – Ale to nie Disneyland. Ludzie, którzy tu przyjeżdżają, chcą oglądać przyrodę i nie godzą się, by kosztem ich wygody niszczono środowisko – mówi Małgorzata Górska z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Podlaskie Biuro w Trzciannem, laureatka tegorocznej nagrody Goldmanów, zwanej ekologicznym Noblem.

Źródło.

http://www.polityka.pl/kr...ad-biebrza.read
Ostatnio zmieniony przez januszfeniks 2012-08-12, 13:45, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-08-12, 23:09    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Zastanawia mnie ten numer rej. Czy służby podlegają jakiemuś specjalnemu systemowi rejestracji, bo ten mi wygląda na numer wędkarski ze Starostwa?

To są numery nadawane przez Urząd Żeglugi Śródlądowej (w tym przypadku GŻ oznacza Giżycko) - potwierdzający wpis do rejestru administracyjnego polskich statków żeglugi śródlądowej.

gm

Wysłany: 2012-08-13, 05:46    [Cytuj]

Sądząc po ilości jachtów cumujących przy wyspach i ilości wykroczeń popełnianych przy tej okazji (czytaj wysokości wymierzanych grzywien) - myślę, że zakup tej łodzi szybko się zwróci. Kadłub "tradycyjny" jest wielokrotnie tańszy niż RIB-y używane przez inne służby (w tym RZGW).

Na przykładzie innych tego typu służb mozna miec obawy ,że na pilnowaniu rezerwatów nie poprzestana.Mając nowa zabawkę bedą musieli uwiarygodnic potrzebę jej zakupu.Ponieważ w Polsce trudno jest życ zgodnie z przepisami to żniwo może być obfite.A plan dochodów z mandatów musi byc wykonany.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-08-13, 07:42    [Cytuj]

Czego np. się obawiasz?

kursmazury

Wysłany: 2012-08-13, 08:45    [Cytuj]

Czego np. się obawiasz?

Np. tego:
A wkrótce jeszcze wprowadzone zostaną mandaty za: niestosowne ubranie, wypowiadanie własnych myśli niezgodnych z linią władzy, malowanie domów na inny kolor niż stanowią przepisy, za jazdę w zimie samochodem z opuszczonymi szybami, za niezdejmowanie czapki podczas przechodzenia przy Orlikach, nieuczestniczenie w pochodach i uroczystościach świąt państwowych, pracę w dni wolne od pracy, używanie nieenergooszczędnych żarówek, za to, że pies szczeka a kot miauczy, za palenie ognisk i robienie grilla na terenie własnej posesji bez wykupienia licencji, za parkowanie pojazdow, w tym pojazdow wodnych, poza wyznaczonymi do tego miejscami oraz za złe głosowanie w wyborach, które dla dodania demokracji do demokracji, staną się jawne i będą nagrywane. I takie same uprawnienia dostaną też: straż leśna, parkowa, gminna, osiedlowa, dzielnicowa, powiatowa, wojewódzka, antyhomofobiczna, antyantysemicka oraz straż poprawności politycznej. A dochody z mandatów pozwolą na wyposażenie wspomnianych formacji w supernowoczesny sprzęt oraz wybudowanie i utrzymanie resocjalizacyjnych obozów pracy przymusowej dla cięższych przestępców,czyli takich którzy zostali ukarani mandatem juz dwukrotnie.
Ostatnio zmieniony przez kursmazury 2012-08-13, 08:46, w całości zmieniany 1 raz  

januszfeniks

Wysłany: 2012-08-13, 09:22    [Cytuj]

kursmazury napisał/a:
Czego np. się obawiasz?

Np. tego:
A wkrótce jeszcze wprowadzone zostaną mandaty za: niestosowne ubranie, wypowiadanie własnych myśli niezgodnych z linią władzy, malowanie domów na inny kolor niż stanowią przepisy, za jazdę w zimie samochodem z opuszczonymi szybami, za niezdejmowanie czapki podczas przechodzenia przy Orlikach, nieuczestniczenie w pochodach i uroczystościach świąt państwowych, pracę w dni wolne od pracy, używanie nieenergooszczędnych żarówek, za to, że pies szczeka a kot miauczy, za palenie ognisk i robienie grilla na terenie własnej posesji bez wykupienia licencji, za parkowanie pojazdow, w tym pojazdow wodnych, poza wyznaczonymi do tego miejscami oraz za złe głosowanie w wyborach, które dla dodania demokracji do demokracji, staną się jawne i będą nagrywane. I takie same uprawnienia dostaną też: straż leśna, parkowa, gminna, osiedlowa, dzielnicowa, powiatowa, wojewódzka, antyhomofobiczna, antyantysemicka oraz straż poprawności politycznej. A dochody z mandatów pozwolą na wyposażenie wspomnianych formacji w supernowoczesny sprzęt oraz wybudowanie i utrzymanie resocjalizacyjnych obozów pracy przymusowej dla cięższych przestępców,czyli takich którzy zostali ukarani mandatem juz dwukrotnie.

Niezła fabuła do filmu :mrgreen:

A poza tematem to jak twierdzisz nakazy zakazy. kultura i posiadanie dobrego smaku to o kant... to jutro wlazę Ci na łódeczkę od tak. Zapale faje, rozpalę grilla i się zabawię.

Jeszcze raz napiszę. Jeśli byśmy byli inni , szanowali to co nas otacza nie potrzeba było by mandatów, zakazów i motorówek do ścigania :lol: .
Ostatnio zmieniony przez januszfeniks 2012-08-13, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  

kursmazury

Wysłany: 2012-08-13, 09:52    [Cytuj]

januszfeniks napisał/a:

Jeszcze raz napiszę. Jeśli byśmy byli inni , szanowali to co nas otacza nie potrzeba było by mandatów, zakazów i motorówek do ścigania :lol: .

Jak rozumiem, piszesz za siebie? Bo ja się nie poczuwam do bycia zaliczanym w poczet osobników o cechach, ktore wymieniłeś i absolutnie się nie zgadzam, żeby wszyscy byli karani za to, co robi jakaś banda chamów.
Ostatnio zmieniony przez kursmazury 2012-08-13, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]