Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

INNE - Oszuści żadają wpłat za dostęp do odpisów KRS

Tynia - 2012-09-05, 10:16
Temat postu: Oszuści żadają wpłat za dostęp do odpisów KRS
Zakładam nowy wątek, bo wielu z nas jest przedsiębiorcami lub pracuje w firmach, którym odpisy KRS w związku z prowadzoną działalnością są często potrzebne. Dzisiaj kilka spółek, które obsługuje moja firma (prowadzimy m.in. działalnośc księgową), otrzymało takie oto pismo:

Wystarczy wyguglować eokrs i wszystko będzie jasne :-)

PS. Jeśli wątek tu nie pasuje, to proszę o przesunięcie w odpowiednie miejsce

kursmazury - 2012-09-05, 11:14

Dostałem podobne pismo jakieś 2 miesiące temu. Zignorowałem je i wszystkim radzę zrobić to samo. W moim było napisane, że mam jakiś krótki czas na uzyskanie odpisu (za jedyne 250 zł, chyba), bo potem już takie odpisy nie będą wydawane. Prawnik stwierdził, ze to zbyt mała kwota żeby się tym zajęły organa ścigania, ale że jest to ewidentna próba wyłudzenia kaski.
Colonel - 2012-09-05, 11:40

A ja uważam, że nalezy to nie tylko nagłasniac, jak to słusznie zrobiła Justyna, ale i wysłac do "organów".
witaminka - 2012-09-05, 11:57

Colonel napisał/a:
A ja uważam, że nalezy to nie tylko nagłasniac, jak to słusznie zrobiła Justyna, ale i wysłac do "organów".

jak najbardziej się zgadzam należy piętnować oszustów oraz ściągać ich za takie próby wyłudzenia pieniędzy

Bodo - 2012-09-05, 12:01

Jak zebrałoby się odpowiednio wysoką kwotę ... 1000 czy 2000 zł? (nie wiem dokładnie, jaką) ... i zbiorowo wysłało do organów, to może, reakcja tychże, byłaby właściwa?.... :roll: ...
Tynia - 2012-09-05, 12:05

Prokuratura już wszczęła śledztwo (mogę dać zainteresowanym link na priv), ale oni zmienili numer rachunku, kwotę, a może i zarejestrowali nową spółkę. Ale, jak pisałam, wystarczy wuguglać...
Do mnie Pani sekretarka przyszła z tym i powiedziała: Justyna zapłać to jak najszybciej, bo my musimy mieć ten dostęp (bierzemy odpisy bez przerwy z KRS)

witaminka - 2012-09-05, 12:09

przykład Twojej sekretarki pokazuje, jak często ludzie bezmyślnie zakładają, iż każde pismo urzędowe, czy też wyglądające na takie jest prawdziwe. Nie kwestionują w ogóle autentyczności takich pism. Niestety czasem okazuje się że nieświadomość ryzyka boli, najczęściej naszą kieszeń no i może urażoną dumę, gdy dało się nabrać
mazury.info.pl - 2012-09-05, 13:27

Takich naciągaczy jest coraz więcej. Kolejne dwa przypadki są już opisane na naszym forum:
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=6031