Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

Mercury - Mercury 4hp 2takt nie odpala

zeglarskaprzygoda - 2012-09-03, 08:58
Temat postu: Mercury 4hp 2takt nie odpala
Czołem, od czego zacząć sprawdzenie przyczyny braku reakcji silnika na szarpanie?

Silnik mojej znajomej zaniemówił. Wcześniej odpalał odwrotnie niż zwykle, czyli nie na ssaniu. Trochę miał wycieków, nierówno pracował...

Wykręciłem już świecę i była zalana beną. Wyczyściłem delikatnie przeszlifowałem wodnym papierem i nic.

Odgłos jest jakby nie dochodziło do zapłonu, jakby nie dostawał paliwa.

Co dalej ? Gdzie szukać?

Jastrząb - 2012-09-03, 09:04

Mój znajomy miał niedawno ten sam problem - jeżeli podaje paliwo ( a piszesz że tak ) to spróbuj odpalić z wykręconą świecą i zobacz czy jest iskra. Jeżeli nie ma to prawdopodobnie trzeba wymienić moduł sterowania zapłonem.
zeglarskaprzygoda - 2012-09-03, 09:12

A w 2takcie jest taki moduł? Gdzieś się to kupuje?
kursmazury - 2012-09-03, 09:21

Jest. Kupisz w serwisie silnikowym.

Jeśli nie ma iskry na świecy, to kup nową i spróbuj z nią. Jeżeli to nie pomoże, to, najprawdopodobniej wspomniany modul, choć może być jeszcze przebicie na kablu wysokiego napięcia i trochę innych różnych przyczyn. Jak to nie świeca, to daj ten silnik do serwisu Mercurego na Nadbrzeżnej w Giżycku( przy porcie Dalba). Tam go naprawią za rozsądne pieniądze.

Dr_Q - 2012-09-03, 18:11

jeśli wcześniej odpalał bez ssania, to może też dostawać za dużo paliwa.
sprobuj odpalić z manetką na 'więcej gazu' - dostanie więcej powietrza (lepsza mieszanka przy zwiększonej ilości paliwa).
to oczywiście nie rozwiązuje problemu, ale może naprowadzi ...

Gualfsal - 2015-06-01, 09:01
Temat postu: Mercury 4hp 2takt nie odpala
Witam
Miałem ten sam objaw ale w wersji rozbudowanej, tzn. silnik nie odpalał wcale. Powód - przetarta wiązka przy silniku - laweta, serwis 350 zł nowa wiązka - podobno błąd konstrukcyjny w tych modelach wersja serwisu. Sprawdź wiązki w komorze silnika, może znajdziesz sam chociaż będzie to trudne. Powodzenia.

ModEdit: usunięto link sprzeczny z regulaminem forum