Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

Jachty żaglowe, żaglówki - Zidentyfikować

Spiderowiec - 2012-07-01, 13:32
Temat postu: Zidentyfikować
Na początek chcę się przywitać Dzień dobry mam prośbe a mianowicie proszę o pomoc w zidentyfikowanie tego jachtu a dokładnie chodzi mi o model -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------tak by niezaczynać nowego tematu jaki jest moment prostuiący TANGO 780 FAMILY
zenek - 2012-07-01, 13:43

Moim zdaniem to Tes 678 BT
plitkin - 2012-07-01, 14:21

I po temacie :-)
Barbarossa - 2012-07-01, 15:02

A może to być pegaz ? Tesy przeważnie mają znaczek na dziobie. Masz zdjęcie rufy?
zenek - 2012-07-01, 15:12

Barbarossa napisał/a:
A może to być pegaz ? Tesy przeważnie mają znaczek na dziobie. Masz zdjęcie rufy?

Sławek Tes-y mają charakterystyczne walcowate przetłoczenia laminatu w miejscach montowania słupków relingu lub kosza dziobowego. Ten jacht na zdjęciu właśnie takowe posiada. To na 100% Tes.

zenek - 2012-07-01, 15:30

Po dołożeniu zdjęcia rufy widoczne są ponoszone ławeczki. Takie mają Tes-y 678 i Laguna 730, ponieważ Laguna to to nie jest zostaje Tes :-P
Barbarossa - 2012-07-01, 15:56

Teraz to i ja jestem pewien że to Tes :-)
Robert W - 2012-07-02, 09:20

Chciałbym prosić bardziej doświadczonych, o pociągnięcie tego wątku. Chodzi mi o pokazanie elementów charakterystycznych dla róznych jachtów - najlepiej ze zdjęciem.
Nie ma chyba potrzeby zakładania nowego wątku pt. "Jaki to jacht?" (niech admin zresztą zadecyduje), ale na przykładzie tego Tesa widać, że są elementy bardzo charakterystyczne dla danego typu i takim "rzadziej pływającym" jak ja :oops: pozwola łatwiej ustalić z jakim jachtem spotykają się na wodzie lub w porcie. Wiedzy nigdy za dużo.
Wiem, że ogólnie sylwetka, kształt itd, ale taki szczegół (jak właśnie te przetłoczenia) pozwala rozwiać wątpliwości. O ławeczce wiedziałem, ale patrząc od dzioba , to bym sporo kombinował :-/

Tomo1 - 2012-07-02, 23:24

Robert W napisał/a:
Chciałbym prosić bardziej doświadczonych, o pociągnięcie tego wątku. Chodzi mi o pokazanie elementów charakterystycznych dla róznych jachtów - najlepiej ze zdjęciem.
Nie ma chyba potrzeby zakładania nowego wątku pt. "Jaki to jacht?" (niech admin zresztą zadecyduje), ale na przykładzie tego Tesa widać, że są elementy bardzo charakterystyczne dla danego typu i takim "rzadziej pływającym" jak ja :oops: pozwola łatwiej ustalić z jakim jachtem spotykają się na wodzie lub w porcie. Wiedzy nigdy za dużo.
Wiem, że ogólnie sylwetka, kształt itd, ale taki szczegół (jak właśnie te przetłoczenia) pozwala rozwiać wątpliwości. O ławeczce wiedziałem, ale patrząc od dzioba , to bym sporo kombinował :-/

Chyba za dużo obecnie jest jachtów żeby podać wszystkie możliwe cechy do rozpoznania.

Np. Corvette (zarówno 600 jak i 650) charakteryzuje się tym, że przedni luk jest umieszczony w poziomej a nie pochylonej części pokładu.

Dość łatwo rozpoznaje się duże jachty - Tesa 32 Dreamera nie sposób z niczym pomylić poprzez charakterystyczną sylwetkę i malowanie.

Robert W - 2012-07-03, 10:25

No Tesa 32 Dreamera to i ja rozpoznaję bez trudu :mrgreen:
Charakterystyczne forluk Sasanki też nie jest mi obcy, ale napewno są takie elementy na innych jachtach, które przy wątpliwościach stanowią decydująca cechę.

zeglarskaprzygoda - 2012-07-03, 10:44

Takie różnice są między wersjami modeli, a nie typami jachtów. Podobnie jak w samochodach, że po kształcie widać model, a w detalach różnice np pomiędzy wersjami przed i po lifcie.

Nie znam w zasadzie modeli, które nie są swoją kontynuacją a są różne tylko w detalach.

Artur 66 - 2012-07-03, 10:49

Robert W napisał/a:

Charakterystyczne forluk Sasanki też nie jest mi obcy...

Który charakterystyczny masz na myśli :?: ;-) :-D

Sławek - 2012-07-03, 11:16

ja mam ten pierwszy typ forluku . ten okragły to chyba od supernowej lub jarmora 20.

Sławek

maciekzb - 2012-07-03, 11:28

Ten pierwszy to na moje oko S620, drugi S660 a okrłągły mają S700.
Artur 66 - 2012-07-03, 11:36

maciekzb napisał/a:
Ten pierwszy to na moje oko S620, drugi S660 a okrłągły mają S700.

Bingo :lol: , aczkolwiek najmniej charakterystyczny jest ten od 660.

Artur 66 - 2012-07-03, 11:43

Tak jeszcze z 10 - 12 lat temu na Mazurach, na pytanie jaki to jacht?, bez patrzenia można było odpowiadać Tango :-> . Było 50 % szansy, że się trafi :-P :mrgreen:
Robert W - 2012-07-03, 17:34

Artur 66 napisał/a:
Który charakterystyczny masz na myśli :?: ;-) :-D

I tu mnie masz :roll: rzeczywiście wydawało mi się, że ten okrągły jest najbardziej charakterystyczny :cry: