Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

Aktualności - Rekord oglądalności serwisu MAZURY.INFO.PL

mazury.info.pl - 2009-03-30, 14:56
Temat postu: Rekord oglądalności serwisu MAZURY.INFO.PL
Witam
Niezmiernie miło mi poinformować użytkowników naszego portalu o rekordzie oglądalności, który padł w dniu wczorajszym. Oglądalność serwisu przekroczyła magiczną liczbę 3_milionów wejść w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ktore wygenerowały prawie 300 milionów wywołań. W ciągu ostatnich 12 miesięcy z naszego serwera www zostało pobranych 2 842GB danych (prawie 3 terabajty).

Statystyka oglądalności za okres od 1 kwietnia 2008 do 29 marca 2009.

Program generujący statystyki naszego serwera jest obsługiwany przez niezależnego, renomowanego operatora - firmę home.pl

D@reC - 2009-03-31, 11:12

Nie ma się co dziwić bardzo fajna stronka, dużo ciekawych informacji na bieżąco aktualizowanych.. :-> ...
Zgrzyb - 2009-03-31, 13:20

Gratulacje Zbyszku !!!
Od wielu lat zaglądam na Twoją stronę i z roku na rok coraz ciekawsza.
Dzięki rubryce Giełda Jachtów zarówno kupiłem jak i sprzedałem swoje łódki. Polecam!

Bodo - 2009-03-31, 18:23

Jakoś nie jestem zdziwiony.
W końcu Nasi Rodacy, to inteligentny naród.

Bogdan
P.S. Może to się przełoży na najbliższe wybory do instytucji rządowych? :mrgreen:

[usuniety na zyczenie] - 2009-03-31, 22:57

Zbyszek -Gratulacje!!! . Pamiętaj że w tych trzech milionach przynajmniej z tysiąc jest mój :-D
pzaw - 2009-04-04, 21:52

Gratulacje!!!
Podziwiam fotoreportaże i polecam je innym.

PiotrekP. - 2009-04-06, 12:06

Zbyszku i ja serdecznie gratuluję i życzę dalszego rozwoju serwisu!! PS. A zdjęcie z WiW prześlę w wolnej chwili, nie zapomniałem :)
wlowoj - 2009-04-06, 14:10

Gratulacje...dzięki Twojemu serwisowi udaje się jakoś przeżyć zimę... :-)
mazury.info.pl - 2009-10-01, 15:08

Witam
Dziś znów mam dobrą wiadomość. Oglądalność serwisu stale rośnie. Na koniec września padł koejny roczny rekord oglądalności. Nasz serwer w domenie mazury.info.pl zanotował w ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 3 miliony dwieście tysięcy wejść (prawie 280 milionów wywołań w ciągu roku). Poniżej statystyki za ostatnie 12 miesięcy przygotowane przez niezależną, renomowaną firmę home.pl

Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim użytkownikom naszego serwisu za korzystanie z naszych zasobów, a klientom serwisu za wspieranie naszej działalności.

zenek - 2009-10-01, 17:39

Najszczersze gratulacje, a nieskromnie dodam, że forumowicze pewnie się w jakimś stopniu przyczynili do tego sukcesu i ciągłego wzrostu zainteresowania serwisem. Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam.
Barbarossa - 2009-10-01, 20:07

To tylko pogratulować panu Zbyszkowi! ABy do przodu! pozdrawiam!
mjs - 2009-10-02, 17:21

Dobry serwis żeglarski, interesująco skonfigurowany - nic dziwnego, że taki wynik. Będzie większy! Dobry klimat tutaj, a to przyciąga dobrych ludzi. Jakby tak stronę główną poddać małemu liftingowi... ;-) to kto wie, może będzie jeszcze lepiej.

Gratulacje i tak trzymać!

P.S. Posadziłem dzisiaj 17 świerków.

aa1975 - 2009-10-04, 19:51

A tak swoją drogą to ciekawy efekt, było maksimum tuż przed sezonem i jest tuż po sezonie, a pomiędzy pewnie większość była na wodzie :-)
mazury.info.pl - 2009-10-26, 23:22

Z przyjemnoscia donosze, ze wczoraj ogladalnosc serwisu przekroczyla poziom poprzedniego rekordu, a do konca miesiaca jeszcze kilka dni - w sobote wiec padnie kolejny rekord rocznej ogladalnosci.

Statystyka na dzien 2009-10-25

Serwis obecnie odwiedza kazdego dnia srednio prawie 8.000 osob (ponad 700.000 wywołań na dobę). Forum ma w tym spory udział, gdyż w obecnie codziennie odwiedza je średnio ok.400-500 osob, co stanowi ok.5-6% dziennej oglądalności serwisu.

Jeszcze raz dziekuje wszystkim uzytkownikom za korzystanie z naszych zasobów.

mazury.info.pl - 2010-01-04, 20:18

Z przyjemnością donoszę, że oglądalność portalu w minionym 2009 roku przekroczyła 3 miliony 420 tysięcy wejść. Jest to kolejny roczny rekord oglądalności. W przeciągu roku z naszego serwera www pobrano ponad 4 terabajty danych (tekst i zdjęcia).

Powyższa statystyka oglądalności została przygotowana przez niezależną firmę monitorującą oglądalność serwisu - renomowaną firmę home.pl

mazury.info.pl - 2010-02-01, 11:24

Z przyjemnością donoszę o kolejnym pobiciu rekordu rocznej oglądalności serwisu mazury.info.pl.

Ze statystyk na koniec stycznia 2010 wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz serwer zanotował ponad 3.497.000 wejść (307 milionów wywołań rocznie) - to jest aż o 69.000 wejść więcej niż wynosił dotychczasowy ustanowiony w ubiegłym miesiącu rekord rocznej oglądalności.

Powyższa statystyka oglądalności została przygotowana przez niezależną firmę monitorującą oglądalność serwisu - renomowaną firmę home.pl

Z przyjemnością chciałbym także poinformować, że serwis mazury.info.pl znajduje się w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych stron turystycznych w ogólnopolskim rankingu Stat24.pl dla małych i średnich serwisów internetowych.

Dzięki integracji Stat24 z platformą technologiczną firmy Gemius SA - lidera w dziedzinie badań internetu, statystyki są rzetelne, wiarygodne i spełniają wymogi europejskich standardów badawczych. Gamius przeprowadza badania rynku dla takich potęg jak Onet.pl, Wirtualna Polska, Gazeta.pl czy Interia.

W rankingu bierze udział 152.503 witryn spośród ponad miliona obsługiwanych przez Stat24 , z czego 5.039 w kategorii turystyka.

W klasyfikacji generalnej zajmujemy 166 pozycję (spośród ponad 150.000 stron), wśród takich witryn jak np. dobreprogramy.pl, rozkład jazdy czy np. strona tygodnika Wprost.
W kategorii turystyka-podróże plasujemy się na 10 pozycji spośród ponad 5.000 stron biorących udział w rankingu.

Ten sukces zawdzięczamy przede wszystkim Państwu, którzy korzystacie z naszego serwisu - za co serdecznie z tego miejsca chciałbym podziękować.

Colonel - 2010-02-01, 15:11

To dzięki mnie... trzebaby co wypić!

PS.
Gratulacje!

Bodo - 2010-02-01, 18:03

Colonel napisał/a:
To dzięki mnie... trzebaby co wypić!

....

I mnie......

...... gdzie będziesz pił?.......dołączę.... w końcu jest za co!?.....
PS. do gratulacji, też się dołączam...... ;-)

familiant - 2010-02-01, 18:35

Właśnie obalam browara ku czci
Barbarossa - 2010-02-02, 19:33

Gratuluje panie Zbyszku!
Piotr Lewandowski - 2010-02-02, 19:37

Na następnym spotkaniu w sprawie ustalenia terminu spotkania, na którym ustalimy metodę ustalenia terminu regat proponuję wychylić toast za rekordowy ruch na stronie!!!
aa1975 - 2010-02-02, 22:30

Przychylam się do wniosku :-) .
mariner_67 - 2010-02-02, 22:53
Temat postu: VIVAT!
ja też przyłączam się do gratulacji
i wytrwałość w formie i treści
- najczytelniejszy serwis internetowy o mazurach jaki znam.

można by się pokusić i wydrukować wszystko i - mielibyśmy vademecum wiedzy o mazurach:)

choć piwo pod ręką to nie chivas regal to toast idzie w górę!

Bodo - 2010-02-03, 08:46

P_Lewandowski napisał/a:
Na następnym spotkaniu w sprawie ustalenia terminu spotkania, na którym ustalimy metodę ustalenia terminu regat proponuję wychylić toast za rekordowy ruch na stronie!!!

... w Tym Gronie, i to też da się ustalić.... :-D

wlowoj - 2010-02-03, 11:07

Gratuluję i wychylam toast (poczekam do wieczora :-D ) a na następne spotkanie powinniśmy zaprosić Administratora (co niniejszym czynię, myślę, że nie tylko w swoim imieniu...) Może byłby gdzies w pobliżu, mamy dużo do ustalania...i do uczczenia :-D
Bodo - 2010-02-03, 12:00

Zapraszamy Administratora ........ i wszystkich forumowiczów.... to są właśnie forumowe spotkania..... nie ważne jaki jest pretekst do ich organizowania.... warunkiem uczestnictwa jest dobry humor..... :-D
DAREK_WYSZKÓW - 2010-02-04, 09:01

Gratulacje / dużo się nauczyłem / z książki o tematyce żeglarskiej więcej bym nie skorzystał ( chociaż też przeglądam ) >>> tu są różne opinie , punkty widzenia
i indywidualne spostrzeżenia no i ten humor ...

///////////////////////////

D A R E K

Barbarossa - 2010-02-07, 17:59

Chyba padnie kolejny rekord dzieki 17 metrowej barce! :->
mazury.info.pl - 2010-02-07, 23:33

Ohooo. Widzę, że 'się działo'. Prawie 140 użytkowników jednocześnie na forum. Sprawdzę jutro statystyki i dam znać.
mazury.info.pl - 2010-02-08, 11:00

Zgodnie z obietnicą statystyka oglądalności z wczorajszego dnia. Serwer zanotował wczoraj 16.293 wejść (1.271.712 wywołań), a więc 5.527 wejść powyżej średniej dziennej oglądalności, która w pierwszej połowie lutego 2010 wynosi 10.766 wejść (wzrost dziennej oglądalności o ponad 50%). Szczególne 'oblężenie' miało miejsce w godzinach od 18 do 21 - ale w niedzielę jeżeli chodzi o porę dnia to raczej standard.

Jeżeli chodzi o wątek o brace i obecność tematu w największych portalach informacyjnych (onet, wp) - faktycznie wczoraj jego oglądalność przyrosła o niecałe 5.000 wyświetleń. Wszystko w takim razie się zgadza - głównym 'sprawcą' wczorajszego dużego ruchu na stronie była informacja o barce w największych portalach informacyjnych.

Przy okazji widać jaką siłę oddziaływania mają duże media internetowe w porównaniu np. do prasy drukowanej.

Najwięcej wejść było tradycyjnie z google.pl (5.063), następnie onet.pl (1.973) - na trzecim miejscu google.com (653). Reszta wejść to m.in. wywołania bezpośrednie (adres wpisany bezpośrednio do przeglądarki), różne wersje językowe google, popularne portale i inne strony www.

Rekord dziennej oglądalności nie został pobity - Największy dobowy rekord oglądalności serwisu padł dnia 29 sierpnia 2007 - w ciągu doby odwiedziło nas wówczas 21.834 osoby.

marcint5 - 2010-02-10, 23:57
Temat postu: Opijanie
Niedługo wiatr i woda w wawce, możemy opić :D
Pozdrawiam

jeronimo - 2010-02-12, 20:55

Co tu dużo mówić, GRATULACJE a do opijania chętnie bym się przyłączył
mazury.info.pl - 2010-03-01, 10:25

Wraz z topniejącym śniegiem rośnie zainteresowanie Mazurami, a głównie żeglarstwem na Wielkich Jeziorach. Nadchodzącą wiosnę odczuwa także nasz serwer w postaci wzrastającego obciążenia i związanej z nim temperatury elektronicznych podzespołów. Ma to niewątpliwy wpływ na topnienie śniegolodu na jeziorze Niegocin ;-)

Ze statystyk na koniec lutego 2010 wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz serwer zanotował ponad 3.565.000 wejść (311 milionów wywołań rocznie) - została przekroczona (dotychczas nieosiągalna) bariera 3,5 miliona wejść rocznie.

Podsumowując - odwiedzając nasze strony przyczyniacie się Państwo do topnienia mazurskich lodowców ;-)

Przemo1964 - 2010-03-02, 20:14

Gratulacje :-D
Bodo - 2010-03-03, 08:51

a co za tym idzie..... większe zainteresowanie przejawiają, różni "spece" od tzw. szeptanej reklamy czy wręcz z powierzonym zadaniem - szkodzić konkurencji.......... na tych musimy być wyczuleni, i gdy ktokolwiek zwróci się z krytyką, zaczynającą się słowami "słyszałem'... "gdzieś czytałem"..... "a podobno"...... każdy z Nas, bezwzględnie powinien żądać dokładnych informacji o podstawach takiego oskarżenia......
Jest nadzieja, że w ten sposób, uda się zachować rzeczowość i prawdziwość tego forum.... czego życzę i Adminowi i nam wszystkim.....

D@reC - 2010-03-03, 17:57
Temat postu: Gratulacje!!!!
i jeszcze raz GRATULACJE !!!! :-D
mazury.info.pl - 2010-04-02, 20:15

Niewątpliwie wzrost temperatury serwera mazury.info.pl ma związek przyczynowo-skutkowy z zanikiem lodu na jeziorach. Statystyka na koniec marca 2010 przyniosła kolejny wzrost oglądalności. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz serwer www zanotował ponad 3,6 miliona wejść (ponad 300 milionów wywołań). Z serwera ściągnięto ponad 4,5TB danych (w tej chwili ok.12GB dziennie)... robi się gorąco.
piotr - 2010-04-03, 00:13

...szacunek, postaram się odwiedzać częściej :)
Bodo - 2010-04-03, 15:03

mazury.info.pl napisał/a:
.... . robi się gorąco.

Nam gorąco, bo wiosna idzie... Tobie, dodatkowo grzeją się serwery....... ale chyba wszyscy są zadowoleni?..... czyż nie?...... :-D

mazury.info.pl - 2010-05-01, 20:52

Koniec kwietnia przyniósł kolejne ocieplenie. Za oknem temperatura w cieniu dochodzi czasem do +18 st. C. Nasz serwer także coraz bardziej grzeje. Padł kolejny rekord rocznej oglądalności naszego serwisu.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz serwer www zanotował prawie 3,7 miliona wejść (ponad 300 milionów wywołań).

W kwietniu nasz serwer www notował ponad 900 tysięcy wywołań i ponad 11.100 wejść na_dobę, co w przybliżeniu daje ponad 10.000 osób dziennie... nadchodzi lato.

Statystykę przygotowała niezależna - renomowana firma home.pl

adasko767 - 2010-05-01, 21:04

gratulacje :->
mazury.info.pl - 2010-06-29, 18:25

Za oknem zrobiło się gorąco. Ruch ruch na forum zmalał ale równolegle diametralnie wzrosła oglądalność ofert wakacyjnych (głównie czarter i noclegi). W dniu wczorajszym (w ciągu doby) nasze strony odwiedziło 16.713 tzw. unikalnych użytkowników.

Mimo wielu narzekań na ceny, komercjalizację itp. zainteresowanie Mazurami nie maleje, a wręcz rośnie. Wystarczyło trochę słońca... w Warszawie :mrgreen: (ponad jedna trzecia odwiedzających nasz portal to mieszkańcy stolicy i okolic).

Bodo - 2010-06-29, 19:15

Nie ma co się dziwić..... na Mazurach, gdzie się nie odwrócisz, widzisz "mazury.info.pl"...... aż strach otworzyć lodówkę..... :mrgreen: ....
Brawo Zbyszku za świetny marketing........ :-D
Mam nadzieję, że banderki, również przyczyniły się, choćby w małym stopniu, do tego sukcesu....... ;-)

zenek - 2010-06-29, 22:41

Cytat:
Mam nadzieję, że banderki, również przyczyniły się, choćby w małym stopniu, do tego sukcesu....... ;-)

Mam nadzieję, że masz rację ale przydało by się powiększyć ich liczbę (chyba, że mają być "elitarne" :-D ). Swoją drogą najszczersze gratulacje dla Admina. Pozdrawiam

mazury.info.pl - 2010-07-06, 16:32

Już teraz wiem, dlaczego za oknem prawie 30 stopni w cieniu. Nasz serwer powoduje mazurskie ocieplenie... W dniu wczorajszym (poniedziałek) nasz serwer www zanotował prawie 20.000 wejść w ciągu doby. Poniżej statystyka dzienna z dnia wczorajszego.
Bodo - 2010-07-06, 17:34

Czyli normalnie...... :-D
Jak krzywa będzie spadać, to będziemy się dziwić..... ;-)

zenek - 2010-07-06, 17:50

Może ograniczyć aktywność na forum, bo się jeszcze serwer "przegrzeje" :-D . Pozdrowienia i gratulacje
tomtom - 2010-07-07, 11:47

Zbyszek, wyjaśnij w wolnej chwili różnicę między wywołaniem a wejściem - tak dla mojeje ciekawości. Bo co to znaczy że wywołań jest wiecej niż wejść? wiecie, w tej dziedzinie jestem dyletantem :-)
mazury.info.pl - 2010-07-07, 11:50

Chyba niewiele to da - ruch generowany przez forum obecnie (w sensie wywołań) nie przekracza 5% oglądalności ofert komercyjnych.
mazury.info.pl - 2010-07-13, 01:19

tomtom napisał/a:
Zbyszek, wyjaśnij w wolnej chwili różnicę między wywołaniem a wejściem - tak dla mojeje ciekawości. Bo co to znaczy że wywołań jest wiecej niż wejść? wiecie, w tej dziedzinie jestem dyletantem :-)

Wejście jest wtedy, kiedy wchodzisz do serwisu. Oglądając kolejne strony generujesz już tylko wywołania. W bardzo dużym uproszczeniu można przyjąć, że liczba wejść w przybliżeniu równa się liczbie osób trafiających do serwisu.
W praktyce liczba osób jest nieco mniejsza niż wejść, bo zdarza się tak, że ktoś danego dnia może zmienić numer IP (łącząc się z komputera w domu i w pracy), ale bywa też tak, że z jednego IP wchodzi kilka osób - np. amatorskie sieci osiedlowe, sieci w firmach, instytucjach itp.
Co ciekawe największą oglądalność notujemy w godzinach pracy (pomiędzy godziną 12 i 15-tą), a potem dopiero wieczorem. Moja teoria jest taka, że na firmowych komputerach szuka się jachtów, noclegów, imprez itp., na biurowych drukarkach drukuje się oferty, a potem w domu z rodziną/znajomymi podejmuje decyzję odnośnie danej oferty ;-)

yrb - 2010-07-28, 21:54

Teoria teorią a w moim przypadku akurat wchodzę w pracy, kiedy sie nudzę lub nie mam nic innego do roboty lub po prostu chcę trochę odpocząć... czy ktoś widział kiedyś programistę, który jest w stanie myśleć przez 8h non-stop?

Na szczęście od 14 sierpnia czekają mnie dwa tygodnie pływania i chociaż na Mazury przyjeżdżam co roku od 28 lat (mam 31 :) to za każdym razem odkrywam je na nowo :D... i to jest piękne!

pozdrawiam
Sebastian

mazury.info.pl - 2010-09-01, 23:25
Temat postu: Podsumowanie wakacji
Witam
Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi minął szczyt oglądalności serwisu mazury.info.pl. Obecnie oglądalność wraz z jesiennymi liśćmi będzie systematycznie spadać, aż do Nowego Roku, gdy znów nasi użytkownicy zatęsknią za latem i Mazurami. Mam nadzieję, że dzięki forum i wakacyjnym wspomnieniom z Mazur uda się jakoś przetrwać długą, mazurską zimę.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz serwer www zanotował prawie 4 miliony wejść i ponad 350 milionów wywołań. Pobrano z naszych stron ponad 5TB danych - były momenty, że serwer był rozgrzany do czerwoności - stąd te upały w lipcu ;-)

mazury.info.pl - 2010-10-01, 23:44

Mimo, że wraz z końcem sezonu oglądalność portalu spada, to sumarycznie w porównaniu do roku ubiegłego - rośnie. Został pobity kolejny, roczny rekord oglądalności portalu. Powoli, aczkolwiek systematycznie zbliżamy się do magicznej liczby 4 milionów wejść rocznie.
pough - 2010-10-03, 08:19

To tak naprawdę będzie pierwsza moja zima na forum. I mam nadzieję, nie nie mam nadziei, a jestem pewien, że dzięki forum szybciej doczekam się następnego sezonu.
hyzewicz - 2010-10-03, 14:47

Ja tu czesto i w zime zagladam, ale to bedzie pierwsza zima, kiedy bede pisala.
Bodo - 2010-10-03, 20:39

........zbliżamy się do magicznej liczby 4 milionów wejść rocznie.

Akademia i ordery będą?...... czy tylko pokaz ogni sztucznych?....... :mrgreen:

mazury.info.pl - 2010-11-29, 23:41

Wczoraj została przekroczona magiczna granica 4 milionów wejść_rocznie (361 milionów wywołań, ponad 5TB pobranych danych w ciągu ostatnich 12 miesięcy). Statystyka wciąż rośnie...
Bodo - 2010-11-30, 08:46

No to czekamy na następne 4 miliony...... :-D
marekp - 2010-11-30, 13:29

Wczoraj została przekroczona magiczna granica 4 milionów wejść_rocznie (361 milionów wywołań, ponad 5TB pobranych danych w ciągu ostatnich 12 miesięcy). Statystyka wciąż rośnie...

Chyba się nam należy jakaś nagroda :-)

homer - 2010-11-30, 13:45

marekp napisał/a:

Chyba się nam należy jakaś nagroda :-)

No..... właśnie .. ;-)

mazury.info.pl - 2010-11-30, 14:49

Coś wymyślimy...
Bodo - 2010-11-30, 18:16

Nagrodą będzie wynik następnych 4 mln..... osiągnięty za tydzień..... :mrgreen:
marekp - 2010-11-30, 19:33

bodo napisał/a:
Nagrodą będzie wynik następnych 4 mln..... osiągnięty za tydzień..... :mrgreen:

WALCZ Bogdan :-P

Bodo - 2010-11-30, 20:47

Chyba .... KLIKAJ....... :mrgreen:
mazury.info.pl - 2010-12-01, 23:53

30 listopada 2010 padł kolejny rekord rocznej oglądalności serwisu mazury.info.pl. Nasz serwer w ciągu ostatnich 12 miesięcy zanotował ponad 4 miliony wejść, 360 milionów wywołań, a z naszego serwera www pobrano ponad 5TB danych.
Bodo - 2010-12-02, 08:20

Śnieżyca na dworze....... to siedzi się przed kompem....... :mrgreen:
mazury.info.pl - 2011-01-11, 21:14

Wraz z rozpoczęciem Nowego 2011-tego roku sezon letni coraz bliżej. Za oknem co prawda mróz ale nasz serwer z pewnością przyczyni się do szybkiego nadejścia wiosny.

Średnia oglądalność naszych stron obecnie wynosi ponad 11 tysięcy osób dziennie (to o tysiąc osób dziennie więcej niż w styczniu 2010) i stale rośnie.

Bodo - 2011-01-12, 09:54

Miło to słyszeć.... :-D .... jesteśmy jak orkiestra Jurka Owsiaka....... co rok to rekord..... :mrgreen:
mazury.info.pl - 2011-02-01, 23:15

Zgodnie z przewidywaniami... kolejny rekord rocznej oglądalności. Serwis mazury.info.pl działa nieprzerwanie od 1998 roku, a więc już 13 lat. Ma coraz więcej użytkowników, a jego zawartość z roku na rok się powiększa.
Bodo - 2011-02-02, 09:23

I skąd się biorą Ci ludziska?..... :shock: ... ponoć, Nas Polaków coraz mniej?...... :-D
Gratulacje!..... :-D

RZ - 2011-02-02, 16:23

Zimą populacja się powiększa ,a ze forum jest ok to nie dziwota :-D
Janna - 2011-02-07, 13:08

Wg brytyjskich demografów, w Europie populacja najbardziej powiększa się latem i wczesną jesienią, a zimą to ludzie dopiero pracują nad przyrostem naturalnym. ;-)
Szaman3 - 2011-02-07, 13:27

No tak długie zimowe wieczory :lol:
Na wiosnę z kolei rodzą się "wakacyjne dzieci" :D Też ich ponoć niemało :lol:

mazury.info.pl - 2011-04-05, 00:28

Wraz z topniejącym lodem na jeziorach rozgrzewa się nasz serwer. 1 kwietnia 2011 padł kolejny rekord rocznej oglądalności serwisu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy odwiedziło nas (w dużym przybliżeniu) ponad 4 miliony 256 tysięcy osób.
mazury.info.pl - 2011-06-03, 01:02

Znów został poprawiony rekord rocznej oglądalności naszego portalu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz serwer www zanotował ponad 4 miliony 280 tysięcy wejść (ponad 400 milionów wywołań rocznie).
Pajki - 2011-06-03, 10:25

Jak widać serwis cieszy się wciąż rosnącą popularnością! Oby tak dalej!
wlowoj - 2011-06-03, 15:39

Gratulacje! jesteśmy dumni z naszego Admina... :-D , a i ten post mu sie przyda :mrgreen:
denethor - 2011-06-06, 10:27

To forum to kopalnia wiadomości no ale cały portal zrobiony bardzo dobrze przejrzyście z bardzo duża baza informacji gratuluje twórcom i życzę coraz większej rzeszy odwiedzających
mazury.info.pl - 2011-06-14, 23:43

W dniu wczorajszym nasz portal odwiedziło w ciągu doby 17.394 gości. Nie jest to rekordowa liczba... ale warta odnotowania (najwyższa w tym roku). Rekord dziennej oglądalności padł 29 sierpnia 2007r, w ciągu doby odwiedziło nas wówczas 21.834 użytkowników.
Artur 66 - 2011-06-15, 10:07

Idą wakacje :lol: .
W tym roku na Mazurach może być rzeczywiście tłoczno, po tym jak spadło zainteresowanie niektórymi wyjazdami zagranicznymi.

MirekMors - 2011-06-15, 12:59

To dobrze bo spada też poziom wody i sierpniu może nie byłoby po czym pływać-Archimedes
wlowoj - 2011-06-15, 14:07

Ale według Archimedesa poziom wzrośnie, bo objętość wypartej wody przez tysiące jachtów (szczególnie koromyseł :-D ) będzie znacząca. Im nas więcej tym wiecej wody!! (nie mówiąc już o cieczy z innych źródeł ;-) )
(Mirek, chyba też to miałes na myśli, teraz skumałem... :-D )

Bodo - 2011-06-15, 14:15

to trza zapasy robić.... coby nie zabrakło..... :mrgreen:
MirekMors - 2011-06-15, 19:34

wlowoj napisał/a:
Ale według Archimedesa poziom wzrośnie, bo objętość wypartej wody przez tysiące jachtów (szczególnie koromyseł :-D ) będzie znacząca. Im nas więcej tym wiecej wody!! (nie mówiąc już o cieczy z innych źródeł ;-) )
(Mirek, chyba też to miałes na myśli, teraz skumałem... :-D )

Dyć ja właśnie łotym.

mazury.info.pl - 2011-06-28, 14:26

W dniu wczorajszym nasz serwer www odwiedziło prawie 20.000 osób. Na forum też ruch był spory. W załączeniu statystyka z dnia wczorajszego.
mazury.info.pl - 2011-07-02, 00:29

Kolejny rekord rocznej oglądalności portalu padł 30 czerwca 2011. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz serwer www zanotował ponad 4 miliony trzysta tysięcy wejść i 414 milionów wywołań. Z naszego serwera www pobrano w tym czasie ponad 6TB (terabajtów) danych.
mazury.info.pl - 2011-08-01, 14:51

Udało nam się nieznacznie (o 11 tysięcy wejść i o 4 miliony wywołań) poprawić rekord rocznej oglądalności z ubiegłego miesiąca. Oznacza to, że portal wciąż cieszy się rosnącym zainteresowaniem.
mazury.info.pl - 2011-09-01, 13:06

Wraz z końcem wakacji znów został poprawiony (o ponad 21 tysięcy wejść) rekord rocznej oglądalności portalu. Obecnie portal w przybliżeniu odwiedza ok. 10 tysięcy osób dziennie i ta wartość będzie malała aż do października. W listopadzie, gdy ludzie zaczną myśleć o nartach/bojerach i coraz częściej o przyszłym sezonie i snuć wakacyjne plany znów zacznie rosnąć.
MirekMors - 2011-09-01, 14:23

Ja już zarezerwowałem narty. W Val di Fiemme.
pough - 2011-09-01, 14:29

MirekMors napisał/a:
Ja już zarezerwowałem narty. W Val di Fiemme.

A miejsce w hotelu/pensjonacie też zarezerwowałeś?

MirekMors - 2011-09-01, 18:44

"Lagorai"*** Predazo=260 € :-P
mazury.info.pl - 2012-04-07, 15:47

Wraz ze zbliżającym się sezonem letnim nasz portal znów notuje rekordy oglądalności. 31 marca 2012 został pobity kolejny rekord oglądalności rocznej (o ponad 15 tysięcy wejść).

Nasz serwer www na koniec marca, w ciągu minionych 12 miesięcy zanotował 4.394.044 wejść. Roczna liczba wywołań powoli zmierza do magicznej granicy pół miliarda i na koniec marca wyniosła 463.635.060 wywołań.

Pisze o tym dopiero dziś (a nie pierwszego kwietnia), żeby ktoś nie pomyślał, że to prima aprilis :-P

Poniżej statystyka z dnia wczorajszego, na podstawie której dokonałem wyliczenia powyższego rekordu.

węzełek - 2012-04-07, 19:39

Zbyszku, GRATKI !!!
Przemo1964 - 2012-04-08, 08:24

Byle tak dalej!
Gratulacje.

rau1 - 2012-04-08, 15:04
Temat postu: Rekord ?
Witam !
"jaki to rekord" ? Po prostu forum - strona jest mistrzostwem świata i już.
Często wpadam na forum coś przeczytam , nad czymś się zastanowię głębiej ,poszerzając swoją wiedzę i od razu mi lepiej. Tak trzymać panie Zbyszku.
I Wesołych Swiąt.
Pozdrawiam Lech.

sceptyk - 2012-04-08, 15:20

Gratulacje , a ja zachodzę w głowę skąd i dlaczego te kilkaset wejść na stronę :?: :idea:
Pozdrawiam

mazury.info.pl - 2012-04-08, 19:33
Temat postu: Re: Rekord ?
rau1 napisał/a:
Po prostu forum - strona jest mistrzostwem świata i już.

Co do forum to prawda. Jego popularność systematycznie rośnie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy napisaliście aż o ponad 10 tysięcy postów więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

PS. Gdyby uwzględnić posty skasowane przez "niedobrych moderatorów" i posty, które kasowane są automatycznie jako nieaktualne (w niektórych działach) - różnica byłaby jeszcze większa :-D

zenek - 2012-05-12, 18:25

Dzisiaj o 14.41 padł rekord ilości użytkowników jednocześnie korzystających z Forum- 153 :-D . Zbyszek, a tak na marginesie , ilu użytkowników maksymalnie może jednocześnie korzystać z Forum?
mazury.info.pl - 2012-05-12, 18:43

W zasadzie nie ma ograniczeń. Jedynym ograniczeniem jest wydajność serwera. Forum jest na serwerze portalu mazury.info.pl, który (serwer) obsługuje w tej chwili prawie milion czterysta tysięcy wywołań dziennie. Forum generuje od 5 do 7% "oglądalności ogólnej".
adrianoo - 2012-05-24, 08:23

Teraz pewnie też słupki oglądalności skoczą :) [W połowie obrazka jest adres do mazury.info.pl]

mazury.info.pl - 2012-07-02, 02:43

Wczoraj udało nam się poprawić wrześniowy rekord rocznej oglądalności portalu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz serwer www zanotował ponad 4 miliony 390 tysięcy wejść (rekord poprawiony o przeszło 14 tysięcy wejść rocznie). W tym czasie z naszego serwera www pobrano ponad 7TB (terabajtów) danych.
zeglarskaprzygoda - 2012-07-02, 09:16

Wobec takich wyników czekamy na gruntowną modernizację... ;-)
marpas - 2012-07-12, 11:26

Wczoraj udało nam się poprawić wrześniowy rekord rocznej oglądalności portalu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz serwer www zanotował ponad 4 miliony 390 tysięcy wejść (rekord poprawiony o przeszło 14 tysięcy wejść rocznie). W tym czasie z naszego serwera www pobrano ponad 7TB (terabajtów) danych.

Gratulacje.

bb - 2012-07-12, 14:26

ile razy od powstania forum trzeba było powiększać możliwości serwera, oraz na ile odwiedzin jest forum jest przygotowane w tej chwili?
mazury.info.pl - 2012-07-12, 14:31

Forum jest na serwerze portalu, w związku z tym nie było potrzeby jego "powiększania". Forum to jakieś 5-7% oglądalności portalu. Przykładowo w dniu wczorajszym nasz serwer www odwiedziło ponad 18 tysięcy użytkowników, którzy pobrali z niego ok. 30GB danych. Dane na temat oglądalności forum znajdują się na forum (każdy wątek ma licznik wywołań).
bb - 2012-07-12, 14:37

zaskakujące, że to 'tylko' 5-7 %, myślałem że znacznie więcej, choć i tak prezentowane dane robią ogromne wrażenie!

oby tak dalej! :)

pough - 2012-07-12, 14:40

A swoją drogą forumowa cześć serwisu nieuchronnie i szybko zbliża się do pierwszej setki tysięcy postów. :-D
wlowoj - 2012-07-12, 14:49

bb napisał/a:
zaskakujące, że to 'tylko' 5-7 %, myślałem że znacznie więcej,

To coś się mało staramy! :-D
Może dla uczczenia jakiejś okrągłej rocznicy forum lub urodzin admina podejmiemy zobowiązanie, że ma być 10%? :-D :-D

mazury.info.pl - 2012-07-12, 15:12

Dla pocieszenia poza sezonem ten procent jest większy. Znaczną część oglądalności generuje też giełda jachtów, którą każdego dnia odwiedza średnio ok. 2 tysięcy osób.
mazury.info.pl - 2013-01-07, 22:39

Miniony rok 2012 zakończył się kolejnym rekordem rocznej oglądalności. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz serwer www zanotował ponad 4,5mln użytkowników oraz prawie pół miliarda wywołań. Z naszych stron pobrano ok. 9TB (terabajtów) danych.
węzełek - 2013-01-07, 22:41

To na pewno dlatego, że latamy w tych super wypasionych koszulkach mazury.info.pl :mrgreen:

Reklama dźwignią handlu ;-)

czoboki - 2013-01-07, 23:11

O banderkach nie wspomnę ;-)

Gratulacje :-)

plitkin - 2013-01-08, 00:42

Mysle, ze ogromna czesc sciaganych danych generuja watki z zagadkami. :-)

Fajnie, ze strona sie rozwija! Oby tak dalej!

ModEdit: Przeniosłem do właściwego tematu.

extant - 2013-01-08, 08:16

plitkin napisał/a:
Mysle, ze ogromna czesc sciaganych danych generuja watki z zagadkami. :-)
...

Patrząc na transfery miesięczne jakoś nie przypuszczam żeby to transfery na forum miały znaczny udział w całkowitych transferach na serwerze. :-)

zenek - 2013-01-08, 08:31

Nie popadajmy w samozadowolenie. Przedstawione statystyki dotyczą wszystkich wejść na portal mazury.info.pl, a że ich ilość z roku na rok rośnie to super! Forum generuje z tego zaledwie kilka procent i tu jest duże pole do popisu aby te relacje poprawić :-P :-D
czoboki - 2013-01-08, 10:16

No co za malkontenty :-P ;-)
mazury.info.pl - 2013-06-07, 02:22

Sezon zbliża się wielkimi krokami. Widać to po statystykach naszego serwera. W dniu 5 czerwca 2013 nasz serwer www odwiedziło prawie 20 tysięcy użytkowników w ciągu doby. Pobrano z naszego serwera w tym czasie ok.18GB danych. Forum ma w tym transferze swój ponad 5% udział.
mazury.info.pl - 2013-08-30, 12:44

Wakacje w zasadzie już dobiegły końca. W przyszłym tygodniu rozpoczną się zajęcia w szkołach. Oglądalność naszego portalu z roku na rok stale rośnie i powoli zbliża się do kolejnej magicznej liczby 5 milionów wejść w ciągu 12 miesięcy (nie mylić z wywołaniami, których jest prawie 400 milionów rocznie).

Ze względu na wzrost oglądalności - od czerwca silnik naszego forum pracuje na osobnym serwerze (póki co wirtualnym) i nie bierze udziału w głównych statystykach portalu.

W tej chwili działy noclegowe i czarterowe cieszą się słabnącym zainteresowaniem. Największym zainteresowaniem cieszy się dział Giełda jachtów (jak to po sezonie), który w ostatnich dniach odwiedza 2-3 tysięcy osób dziennie.

W załączeniu statystyki oglądalności portalu za ostatnie 12 miesięcy.

mazury.info.pl - 2013-08-30, 12:46

W sierpniu serwer www portalu notował średnio ok. 16-17 tysięcy wejść dziennie.
piotrb - 2013-08-30, 15:15

a jest możliwość wyliczyć średnio dzienną ilość wejść np. dla mnie :?: :mrgreen: mam wrażenie że zaniedbuję obowiązki w pracy 8-) chyba że to tylko złudne wrażenie i nie ma się czym przejmować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Artur 66 - 2013-08-30, 15:36

piotrb napisał/a:

a jest możliwość wyliczyć średnio dzienną ilość wejść np. dla mnie :?: :mrgreen: mam wrażenie że zaniedbuję obowiązki w pracy 8-) chyba że to tylko złudne wrażenie i nie ma się czym przejmować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kalkulator w rękę i do dzieła :-P

mazury.info.pl - 2013-08-30, 17:04

piotrb napisał/a:

Nie ma potrzeby niczego liczyć. Wystarczy wejść w Twój profil - od 2011-08-19, 20:32 - Wizyt: 1724 Łączny czas wizyt Godzin: 290,7... czyli jedna Twoja wizyta trwa średnio ok.10 minut.

piotrb - 2013-08-30, 19:47

piotrb napisał/a:

Nie ma potrzeby niczego liczyć. Wystarczy wejść w Twój profil - od 2011-08-19, 20:32 - Wizyt: 1724 Łączny czas wizyt Godzin: 290,7... czyli jedna Twoja wizyta trwa średnio ok.10 minut.

Oooo i właśnie :mrgreen: nie ma to jak forumowi przyjaciele :-) :mrgreen:
fenkju :mrgreen:

mazury.info.pl - 2013-09-01, 19:45

W dniu wczorajszym rekord rocznej oglądalności ze stycznia został poprawiony o ponad 300.000 wejść. Poniżej statystyka za ostatnie, pełne 12 miesięcy. Dobrze wiedzieć, że portal dla wielu ludzi jest przydatny.
lukasz - 2013-09-01, 20:07

W dniu wczorajszym rekord rocznej oglądalności ze stycznia został poprawiony o ponad 300.000 wejść. Poniżej statystyka za ostatnie, pełne 12 miesięcy. Dobrze wiedzieć, że portal dla wielu ludzi jest przydatny.
Gratulacje Panie Zbyszku :-)
mazury.info.pl - 2014-01-02, 00:59

Wraz z końcem roku 2013-tego znów delikatnie został pobity dotychczasowy rekord oglądalności - tym razem o ok.10.000 wejść.

Ze względów technicznych forum od połowy czerwca jest już na osobnym serwerze i ma "osobne" statystyki.

mazury.info.pl - 2014-12-02, 14:53

Statystyka oglądalności portalu po wyeksportowaniu forum.mazury.info.pl na osobny serwer, nie uwzględniony w statystyce portalu.
katherinex1 - 2014-12-02, 22:52

Gratulacje!
Oby było Nas jeszcze więcej.
Mnóstwo przydatnych informacji na forum.mazury.info.pl. Śmiem twierdzić, iż jest "Absolutnie wszystko o Mazurach" rzeczywiście jest WSZYSTKIM.
Pozdrawiam

mazury.info.pl - 2015-02-01, 16:07

Statystyka roczna oglądalności portalu - z ostatniego dnia stycznia 2015r (bez uwzględnienia forum).

Aktualnie największą popularnością w portalu cieszy się "Giełda jachtów". Powoli wzrasta również ruch w działach "letnich" - tj. domki letniskowe oraz czartery jachtów.

mazury.info.pl - 2015-07-08, 01:53

W poniedziałek nasz portal odwiedziło ok. 20.000 osób w ciągu doby... nie licząc forum (jest na innym serwerze) ;-)
najmita - 2015-07-08, 09:07

Kilka wejść oczywiście wykonali forumowicze wchodząc do fotorelacji. :-)
mazury.info.pl - 2016-08-01, 22:46

Lipiec był rekordowy pod względem oglądalności. W lipcu nasz portal (bez forum, które od kilku lat jest na osobnym serwerze) zanotował średnio 17989 wejść na dobę. Użytkownicy każdego dnia pobierali z naszych zasobów 35.935.741 kB dziennie (rocznie 7.867.745.560 kB).

Na forum też padł rekord. W lipcu napisaliście 3.617 postów, co jest rekordową liczbą od momentu uruchomienia forum. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim aktywnym użytkownikom za wkład w rozwój tego wirtualnego, mazurskiego bytu.

Janm - 2016-08-02, 23:03

Lipiec był rekordowy pod względem oglądalności. W lipcu nasz portal (bez forum, które od kilku lat jest na osobnym serwerze) zanotował średnio 17989 wejść na dobę. Użytkownicy każdego dnia pobierali z naszych zasobów 35.935.741 kB dziennie (rocznie 7.867.745.560 kB).

Na forum też padł rekord. W lipcu napisaliście 3.617 postów, co jest rekordową liczbą od momentu uruchomienia forum. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim aktywnym użytkownikom za wkład w rozwój tego wirtualnego, mazurskiego bytu.

Tak trzymać ; sam w tym roku sprzedałem dzięki Wam swoją Venuskę praktycznie na drugi dzień po ukazaniu się ogłoszenia i nabyłem nową jednostkę
Pozdrawiam : Janek

mazury.info.pl - 2016-08-03, 05:02

Proszę polecać naszą giełdę znajomym. ;-)
jureks - 2016-08-04, 08:49

I forum ! :-D
artiosso - 2016-08-04, 19:15

Zbyszek, jak wrócę do domu, to walnę toast na tę okoliczność. Gratulacje !!