Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

Houseboating / Camperboating - La Mare 900 shafran

yep - 2018-01-18, 22:12
Temat postu: La Mare 900 shafran
w sezonie 2018 pojawią się na WJM pierwsze modele z szerokiej gamy pływajacych domów na wodzie. Pierwszy model ma 3 m szerokosci i 9 m długości
gstachura - 2018-01-18, 22:55

Przynajmniej nie próbuje udawać łódki :-D ,
funkcjonalne koromysło do parkowania w szuwarach, z opcją przemieszczania sie pomiędzy nimi

piotr6 - 2018-01-18, 23:06

W marinie Kamień Pomorski już są, dość podobne. Nawet pływają
Emill`76 - 2018-01-19, 08:59

Oby tylko z odsysarek chciały korzystać ....

Oooo i grill widzę ... ciekawe gdzie będzie zwykle gaszony hmmm .

zenek - 2018-01-19, 09:06

Jak patrzę na to cudo, to poprzedni pomysł domu na wodzie czyli Aquaner był po prostu śliczny!
Emill`76 - 2018-01-19, 09:11

zenek napisał/a:
Jak patrzę na to cudo, to poprzedni pomysł domu na wodzie czyli Aquaner był po prostu śliczny!

Bo to "cudo" to chyba jakieś "budżetowe" jest . Oby nie "upiększały" nam szlaku .....

Ciekawe jak z manewrowością ... szczególnie gdy będzie silny wiatr .

zenek - 2018-01-19, 09:15

Emill`76 napisał/a:
Bo to "cudo" to chyba jakieś "budżetowe" jest . Oby nie "upiększały" nam szlaku .....
Właśnie to "upiększanie" szlaku mam na myśli, bo to pływadło już chyba brzydsze być nie może.
Emill`76 napisał/a:
Zerowa! Popłynie tam gdzie go wiatr poniesie :-P
Emill`76 - 2018-01-19, 09:23

zenek napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Właśnie to "upiększanie" szlaku mam na myśli, bo to pływadło już chyba brzydsze być nie może.

Jak to nie . A jeśli przyszły armator zażyczy sobie ściany w kolorze jaskrawo-pomarańczowym ? :mrgreen:

zenek napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Zerowa! Popłynie tam gdzie go wiatr poniesie :-P

Ciekawe czy będzie miał ster strumieniowy na dziobie . Niezły popłoch może siać w portach ....

funyo - 2018-01-19, 10:21

Wygląda mi to na przejęcie La Mare przez Yepa. A mam wrażenie, że kiedyś, chwaląc się swoim Aquanerem, pisał jaka to konkurencja brzydka ;-)
Emill`76 - 2018-01-19, 10:30

funyo napisał/a:
Wygląda mi to na przejęcie La Mare przez Yepa. A mam wrażenie, że kiedyś, chwaląc się swoim Aquanerem, pisał jaka to konkurencja brzydka ;-)

Może nadal tak uważa ;-) jedno drugiego nie wyklucza ;-)

Coś mi się zdaje, że to ustrojstwo będzie prędzej po trzcinach stało niż pływało. Ot ...wykorzystywanie jezior, jako darmowej powierzchni . Wszak terenu pod domki przy szlaku WJM za wiele już nie ma ...a i w cenie jest .

piotr6 - 2018-01-19, 12:47

Emill`76 napisał/a:
Oby tylko z odsysarek chciały korzystać ....

Oooo i grill widzę ... ciekawe gdzie będzie zwykle gaszony hmmm .

Korzystać korzystają i jakoś pływają gdy nie ma fali

mazury.info.pl - 2018-01-19, 12:50

Sam pomysł domu na wodzie jest OK. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach i zastosowanych rozwiązaniach.
Tupi - 2018-01-23, 17:02

raczej tego nie widzę na WJM - chyba ,że ktoś poustawia stacjonarnie w jakimś porcie( znam ceny La mare - więc wątpię w opłacalność takiej inwestycji)
przykład Aquanery które miały zawojować Mazury , a czy jest na wodzie chodź jedna sztuka?
(pokazowa cały poprzedni sezon stała na brzegu w ekomarinie)