Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

Jachty żaglowe, żaglówki - Jaki jacht (Phila 880, Janmor 28, Maxus 28)

pawel79 - 2017-04-04, 09:23
Temat postu: Jaki jacht (Phila 880, Janmor 28, Maxus 28)
Planuje krótki wypad na mazury 21-23 kwietnia i chcę wziąć łódkę (raczej z ogrzewaniem) w Rynie od Korsarza (klient portalu ;-) ) Trzy jachty (Phila 880, Janmor 28, Maxus 28) posiadają ogrzewanie i nie wiem który wybrać - moja pierwsza myśl to Phila. Dlaczego? Bo najbardziej mi się podoba :-D
Na łódce będzie 4-5 dorosłych mężczyzn. Dwóch potrafi żeglować, trzeci kiedyś ze mną pływał i mniej więcej wie o co chodzi, dwóch pozostałych - świerzaki. Ja sam do tej pory pływałem łódkami mniejszymi: tes-678, antila-22, tango 730 i trochę antila-24. Mam pewne obawy co do wielkości łódek o jakie pytam, ale myślę, że jakoś damy sobie radę. Fajnie żeby łódka umożliwiała stanięcie na dziko na trasie Ryńskie-Bełdany. Prośba o pomoc do bardziej doświadczonych w temacie :-)
Czy w tym terminie porty w Mikołajkach/Wierzbie/Popielnie są czynne? Tzn. czy oprócz cumowania można skorzystać z WC/prysznica/zjeść coś ciepłego?
Dodatkowo proszę o kilka porad jakie ciuchy zabrać ze sobą, nigdy nie pływałem w kwietniu i z jednej strony chcę wziąć to co może być potrzebne, ale z drugiej nie chcę brać za dużo rzeczy.

Piotr Lewandowski - 2017-04-04, 09:43

Bierz Maxusa 28, to zupełnie inny poziom nautyczny niż obydwa pozostałe. A wyposażenie i rok budowy poszczególnych egzemplarzy musisz sobie sprawdzić sam w firmie.
plitkin - 2017-04-04, 10:07

Maxus 28 zdecydowanie. Frajda z pływania nieporównywalna. Wnętrze dużo lepsze (bardziej ergonomiczne) niż w Phili.
To inna epoka jachtowa.

extant - 2017-04-04, 10:09
Temat postu: Re: Jaki jacht (Phila 880, Janmor 28, Maxus 28)
pawel79 napisał/a:
Trzy jachty (Phila 880, Janmor 28, Maxus 28) ...

Moim zdaniem, najwygodniejszy hotelowo to Janmor 28, najlepszy nautycznie to Maxus 28, a Phila 880... tak "po środku".
pawel79 napisał/a:
Czy w tym terminie porty w Mikołajkach/Wierzbie/Popielnie są czynne? Tzn. czy oprócz cumowania można skorzystać z WC/prysznica/zjeść coś ciepłego? ...

Zazwyczaj po 15 kwietnia na WJM wszystko powoli już startuje.
pawel79 napisał/a:
Dodatkowo proszę o kilka porad jakie ciuchy zabrać ze sobą, nigdy nie pływałem w kwietniu i z jednej strony chcę wziąć to co może być potrzebne, ale z drugiej nie chcę brać za dużo rzeczy.

Na temat ciuchów zadecyduj 2-3 dni wcześniej jak obejrzysz krótkoterminowe prognozy pogody.

zenek - 2017-04-04, 10:16

Z tej trójki nie ulega wątpliwości, że powinieneś wybrać Maxusa. Przemawia za nim choćby to, że w kwietniu można go wynająć zapewne za dużo niższe pieniądze niż w szczycie sezonu. Oczywiście inne jachty również, ale mam na myśli "spłaszczenie cen" i przez to Maxus staje się bardzo atrakcyjny.

Rozumiem, ze wybieracie się w przedostatni weekend kwietnia. Porty powinny być już czynne. Z gastronomią i zjedzeniem czegoś ciepłego nie powinno być żadnych problemów ani w Wierzbie (w Domu Pracy Twórczej działa restauracja), ani w Mikołajkach. Pod znakiem zapytania jest bar w Popielnie.
A jeżeli chodzi o ciuchy, to ja w zasadzie czy to środek lata czy jesień zabieram to samo. Sztormiak, polar, softshell i t-shirty. Do tej garderoby w kwietniu można dorzucić jeszcze ciepłą czapkę :-) !

robarek - 2017-04-04, 10:47
pawel79 napisał/a:
Planuje krótki wypad na mazury 21-21 kwietnia ......

Rzeczywiście krótki, nawet bardzo :-)

pawel79 - 2017-04-04, 11:06
Dzięki za uwagi co do MX-a. Niespotykana wręcz zgoda wśród forumowiczów ;-)
Pod linią na Tałtach nie trzeba masztu kłaść na tak dużym okręcie?

robarek napisał/a:
pawel79 napisał/a:
Planuje krótki wypad na mazury 21-21 kwietnia ......

Rzeczywiście krótki, nawet bardzo :-)

Poddałem posta wymaganej edycji :mrgreen:

zenek - 2017-04-04, 11:09

pawel79 napisał/a:
Pod linią na Tałtach nie trzeba masztu kłaść na tak dużym okręcie?
Nie trzeba. Tam nawet "33"-ki przechodzą z postawionym masztem.
extant - 2017-04-04, 11:09
pawel79 napisał/a:
... Pod linią na Tałtach nie trzeba masztu kłaść na tak dużym okręcie?

Nie... ale ja i tak na każdej łódce pod drutami na Tałtach przechodzę bliżej zachodniego brzegu. ;-) :-D

artiosso - 2017-04-04, 12:46
pawel79 napisał/a:
(...) Niespotykana wręcz zgoda wśród forumowiczów ;-)

Prawda ??? :-) :-) :-)
Jakie to miłe.

Jeśli tak wszyscy chwalą Mx 28 za nautykę, i to nie tylko w tym wątku, nie tylko Ci koledzy i nie tylko na tym forum, to co będzie, jak Jacek zaprojektuje (kiedyś, wreszcie) Maxusa 28 evo ???
To będzie pewno strzała strzał ?