Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

Imprezy forumowe - Wiosenna Impreza Forumowa [03.06.2017]

Piotr AT - 2017-01-14, 14:26
Temat postu: Wiosenna Impreza Forumowa [03.06.2017]
Koleżanki i Koledzy... Pozwoliłem sobie na rozpoczęcie tego tematu, bo wiosna coraz bliżej... ;-) :-> :mrgreen: . Pytanie do szanownych organizatorów - czy już może gdzieś z tyłu głowy są jakieś wstępne pomysły i propozycje :lol: , bo ja już nie mogę się doczekać!!!
maciek 24 - 2017-01-14, 19:47

No widzę Piotrze ,że Cię już Kręci ,mnie też ale łódka jeszcze w proszku a poza tym lody jeszcze nie zeszły :-D ale pogadać o Imprezie Forumowej lepiej niż o bobrach :mrgreen: Gdzies niedawno napomknąłem żeby nasi moderatorzy rzucili jakieś hasło wiosenna impreza ale przeszło bez echa dlatego dzięki że się odezwałeś pozdrawiam Maciek
pough - 2017-01-15, 20:59

Heja hej... Brać na imprezę...

W sensie brać żeglarska na naszą imprezę forumową.

Cieszę się, że już duch żeglarski zaczyna się już budzić mimo sezonu zimowego w pełni... :-D

Emill`76 - 2017-01-15, 21:07

W sumie w "korektywie" było super..... ;-) 8-)
zenek - 2017-01-16, 08:44

maciek 24 napisał/a:
Gdzies niedawno napomknąłem żeby nasi moderatorzy rzucili jakieś hasło wiosenna impreza ale przeszło bez echa dlatego
Widziałem Maćku tą nieśmiałą Twoją sugestię.
Powiem wprost. Nie mogę się podjąć w tym roku organizacji imprezy wiosennej (jesiennej jak najbardziej tak :-D ), ponieważ 20 maja mam dużą imprezę rodzinną i jestem przy jej organizacji poważnie zaangażowany.
Każdemu kto się podejmie organizacji Wiosennych Regat postaram się jak najwięcej pomóc. To wcale nie jest takie trudne-zapewniam :-D !
Proponuję aby nie kombinować i pozostać w "Korektywie". Wszystkie potrzebne kontakty do organizacji imprezy w tym porcie posiadam i przekażę temu kto zajmie się koordynacją imprezy.

Tak więc myślę, że długo nie trzeba będzie czekać na organizatora VIII Wiosennych Regat Forum mazury.info.pl :-D !

Andrzej Kowalski - 2017-01-16, 10:47

Czy ta impreza musi być w trzeci weekend maja, nie można jej zorganizować tydzień później?
extant - 2017-01-16, 11:27

Andrzej Kowalski napisał/a:
Czy ta impreza musi być w trzeci weekend maja...

Hmm... w zeszłym sezonie w trzecim weekendzie maja (21.05.2016) odbywały się regaty SF na Bełdanach.

maciek 24 - 2017-01-16, 14:11

Hej wszystkim chętnym na Wiosenną Imprezę Fajnie ,że się coś ruszyło . Jak dla mnie Korektywa jest dobrym miejscem o terminie to chyba jeszcze za wcześnie Coś mówić ale dobrze by było gdyby koledzy którzy są obecni także na Sail Forum uzgodnili tak termin żeby było na mijankę. Pozdrawiam Maciek
MirekMors - 2017-01-16, 14:33

Okolice 20.05 zawsze były zarezerwowane dla regat FMI; SF miał swoje tydzień wcześniej.
extant - 2017-01-16, 17:04

MirekMors napisał/a:
Okolice 20.05 zawsze były zarezerwowane dla regat FMI...

A tak z ciekawości sobie sprawdziłem jak to było->
- I wiosenne regaty (2010) dobyły się 29.05.2010 roku - 5 weekend maja,
- II wiosenne regaty (2011) odbyły się 21.05.2011 roku - 3 (pełny) weekend maja,
- III wiosenne regaty (2012) odbyły się 26.05.2012 roku - 4 weekend maja,
- IV wiosenne regaty (2013) odbyły się 25.05.2013 roku - 4 weekend maja,
- V wiosenne regaty (2014) odbyły się 24.05.2014 roku - 4 weekend maja,
- VI wiosenne regaty (2015) odbyły się 23.05.205 roku - 4 weekend maja,
- VII wiosenne regaty (2016) odbyły się 14.05.2016 roku - 2 (pełny) weekend maja.
tak więc z tym "zawsze" i "okolice 20.05" to trochę ostrożniej Mirku :-P - chyba jedynie co można stwierdzić, to to, że najczęściej regaty rozgrywane były w trakcie 4-tego weekendu maja. ;-)

plitkin - 2017-01-16, 17:41

Ja organizacji sie nie podejme, gdy nie wiem jak sie ulozy kalendarz regatowy. Jezeli bede w tym czasie wolny -z ogromna przyjemnoscia wezme udzial w imprezie!
MirekMors - 2017-01-16, 19:42

Wystarczy "po sędziowsku" odrzucić skrajne (jednocześnie pierwsze i ostatnie) terminy i mamy jasność. :-P
A SF "zawsze" były tydzień wcześniej.

pough - 2017-01-16, 21:14

W ostatnim roku regaty FMI były przed SF. To z różnych względów IMHO lepszy układ i proponuję weekend 12-14 maja.
szg - 2017-01-17, 15:41

Robert, to za wcześnie. Im później, tym lepiej.
funyo - 2017-01-17, 15:44

Jestem tego samego zdania.
pough - 2017-01-17, 16:32

Później może nie być miejsca w porcie na jachty z regat.
W kolejny weekend 19-20 Zenek z pewnością nie będzie mógł być, a 12-14 jest szansa.
Jeszcze kolejny weekend to już koniec maja, a koniec maja i początek czerwca to zdaje się komunie i znowu kilka osób być może nie będzie mogło.
Dlatego proponowałem właśnie 12-14. Poza tym to znakomity czas na rozpływanie przed kolejnymi regatami... ;-)

MirekMors - 2017-01-17, 16:59

Może niech się Zenek zdeklaruje kiedy może zorganizować ? :-P
maciek 24 - 2017-01-17, 17:40

U mnie się właśnie wyjaśniło 19-21 Maj mam regaty w Trygorcie 7 maja mam Komunię córci :lol: nie wnuczki ,a wiec pasuje mi 13 i 27 kto chce niespodziankę niech popiera te terminy :-D dla koneserów może zostanie słoiczek krokodylków jak nie pójdą na komunie :lol: Pozdrawiam Maciek.
zenek - 2017-01-17, 19:01

Bardzo Was proszę nie ustawiajcie terminu regat pode mnie. Tak jak pisałem. Mam dużą imprezę rodzinną 20 maja i nie jest wykluczone, że sąsiednie weekendy tez będę miał zajęte. Bardzo chciałbym być na wiosennych regatach, ale to się wyjaśni dopiero na przełomie kwietnie i maja.

Co do terminów imprezy w latach ubiegłych, to nie zapominajcie że czasami weekend Bożego Ciała narzucał datę regat. Tak było choćby w ubiegłym roku. Ostatni weekend maja to Boże Ciało, a tydzień wcześniej była impreza Sailforum wcześniej anonsowana. Tak więc nie mieliśmy innej możliwości jak cofnąć się jeszcze o tydzień.

plitkin - 2017-01-17, 20:38

Warto skoordynowac impreze z sf by nie bylo rozterek gdzie jechac. Afaik rzymiarki juz sa, wiec moze i data jest. Najgorsza rzecza bedzie nalozenie sie terminow.
MirekMors - 2017-01-17, 22:00

zenek napisał/a:
(...)i nie jest wykluczone, że sąsiednie weekendy tez będę miał zajęte.

Danusia będzie się rwała na poprawiny, a Ty będziesz się wahoł ? :-D

kenyg - 2017-01-18, 22:00

MirekMors napisał/a:
Wystarczy "po sędziowsku" odrzucić skrajne (jednocześnie pierwsze i ostatnie) terminy i mamy jasność. :-P
A SF "zawsze" były tydzień wcześniej.

Oj w zeszłym roku byłoy tydzień po FMI.

mazury.info.pl - 2017-01-18, 22:51

Co to jest FMI?
funyo - 2017-01-18, 22:53

Forum Mazury Info
mazury.info.pl - 2017-01-18, 23:26

Z tego co wiem "Mazury Info" nie ma żadnego forum :roll: To forum ma z kolei PL na końcu !!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!:

Mam prośbę! Gdzieś indziej możecie sobie pisać jak chcecie, ale przynajmniej tu BARDZO proszę nie skracać, nie przekręcać pełnej nazwy portalu. Bardzo mnie to irytuje. :evil: :!:

plitkin - 2017-01-19, 08:19

mazury.info.pl napisał/a:
Z tego co wiem "Mazury Info" nie ma żadnego forum :roll: To forum ma z kolei PL na końcu !!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!:

Mam prośbę! Gdzieś indziej możecie sobie pisać jak chcecie, ale przynajmniej tu BARDZO proszę nie skracać, nie przekręcać pełnej nazwy portalu. Bardzo mnie to irytuje. :evil: :!:

Moze takie przyzwyczajenie bierze sie stad, ze zmuszasz uzytkownikow siłą do skracania lub przeinaczania nazw innych portali/for? Jako ze to zmuszanie nie wynika z zadnych sztywnych regul ani zrozumialych zasad, lecz jedynie aktualnego humoru administratora - uzytkownicy dmuchaja na zimne i skracaja na wszelki wypadek na tych samych zasdach wszystko i wszedzie. Wskutek tego pojawily sie w tej dosc ograniczonej spolecznosci przyzwyczajenia i swego rodzaju slang. Tak jak kiedys w szerszej spolecznosci internetowej pojawily sie skroty typu "imho", "lol", a bardziej zblizone do omawianego problemu: "na onecie", "na *spam*","w wyborczej", "w rzepie" i td. Oczywiscie mozesz sila egzekwowac skutki swoich wlasnych dzialan, ale jedynie ocena przyczyn i zestwienie zalozonych celow z rzeczywistymi skutkami pozwoli podjac rzeczywiscie skuteczne decyzje (moim zdaniem).

Przypomne: nazwy innych portali byly lub nadl s w autocenzurze, niektore z nich sa wycinane z calym postem w gorszym dniu, a w lepszym zdejmujesz autocenure lub "przyzwalasz" na stosowanie znieksztalconych nazw. To ciche przyzwolenie znowuz dziala do gorszego dnia, w ktorym kasujesz z dyskusji cale posty zawierajace nawet zawaluowana sugestie o istnieniu innego (najpierw cenzurowanego, pozniej nie cenzurownego, pozniej pol na pol) portalu. Co jest najsmieszniejsze: wszystko sie odbywa bez zmiany regulaminu a tak skrajnie przeciwne decyzje sa tym regulaminem rzekomo uzasadniane. Zreszta, najbardziej niezrozumialym dla uzytkownikow jest fakt, iz sam w tym czasie publikujesz nazwy/linki zakazane innym. Stad wprowadzasz tak duzy zamet, ze uzytkownicy szukaja zawaluowanych bezpiecznych form do wzminek o jakims portalu. Gdy dochodzi do tego brak zrozumialych formalnych zasad i brak konsekwencji - dmuchaja na zimne i stosuja te przyzwyczajenia juz wszedzie. Czasem nieswiadomie, czasem z potrzeby osiagniecia rownowagi, ktora Ty osobiscie mocno naruszyles.

Pisze to wszystko wiedzac, ze nie zrozumiesz przeslania, ze wzbudze jedynie agresje, a ewentualna riposta skoncentruje sie na czepianiu sie slowek - tak jakby mialo to naprawic problem zrodlowy. Zupelnie niepotrzebne i niewlsciwe reakcje. Moze jednak po czasie i przespaniu sie z myslami spowoduje do jakies wlasciwe dzialania.

zenek - 2017-01-19, 08:19

Zbyszku ten skrót FMI ktoś kiedyś rzucił i się przyjął. Już go nie zmienisz. Podobnie jak skrótu SF dla Saiforum, które w rzeczywistości nosi również nazwę z pl na końcu
Skrót to skrót i nie dopatrywałbym się w nim złośliwości w stosunku do portalu.

mazury.info.pl - 2017-01-19, 10:36

Jaki jest problem w używaniu np. FMIPL lub FMIpl?
funyo - 2017-01-19, 10:43

Jest dłużej :-P
A chodzi przecież o skrót...
Swoją drogą, czemu próbujesz z tym walczyć? Przecież, jak sam zauważyłeś, konkurencja nie posiada forum, więc i pomyłek być nie może?

mazury.info.pl - 2017-01-19, 10:56

Przez podobieństwo tej nazwy miałem kiedyś bardzo poważne problemy i niejednokrotnie dochodziło do nieporozumień, pretensji i żali klientów tamtego portalu przekonanych, że współpracują z nami. Dlatego.
funyo - 2017-01-19, 11:33

Ale nie chodziło przecież o forum...
mazury.info.pl - 2017-01-19, 11:45

funyo napisał/a:
Ale nie chodziło przecież o forum...

We wszystkich przypadkach chodziło o łudząco podobną nazwę z pl i bez pl. Skracanie nazwy powoduje, że wciąż dochodzi do nie zawsze zabawnych pomyłek - dlatego zawsze zwracam każdemu uwagę i zwracać będę. Proszę to uszanować przynajmniej na tym forum. Na inne nie mam wpływu. Tu mam prawo oczekiwać, że nie będziecie robić tego złośliwie, a tak to odbieram. EOT.

MirekMors - 2017-01-19, 14:14

Specyficzne to nasze FMI... :-/
Tak jak Żółta banderka jest najbardziej wyróżniającą się na Mazurach, tak >FMIpl< jest dla każdego rozpoznawalne. Albo 3M, W-wa i inne. Odpuść Zbyszku.
;-)

mazury.info.pl - 2017-01-19, 14:17

Aż tak trudno uszanować moją prośbę?
Daina - 2017-01-19, 15:40
Temat postu: Niech lód wreszcie odtaje.
Już mi się chce żeglować.

Termin 20 maja jest optymalny. Tydzień po zimnych ogrodnikach.

Warto to wziąć pod uwagę.

Daina - 2017-01-19, 15:43

Aż tak trudno uszanować moją prośbę?

Można się pomylić bo wujek google popowiada Food Marketing Institute hehe.

fmipl - brzmi prawie jak wimpel, kto wie może też się przyjmie ???

Sorry na koniec pracy na żartyt mnie wzięłło.

kenyg - 2017-01-19, 18:18

Po pierwsze jak się pisze z telefonu, to kaźdy zaoszczędzony znak ma znaczenie.
Po drugie Zbyszku, nie wynika to ze złośliwości bo tej jeszcze nigdy na żadnym forum nie zaprezentowałem.
Po trzecie użycie skrótu było w konkretnym wątku i kontekście konkretnej rozmowy o konkretnym wydarzeniu towarzyszkim związanym i organiozowanym przez uczestników tego forum, więc nie rozumiem o jaklm nieporozumieniu z tym związanym w kontekście innego forum może być mowa.

A i z tego co widzę to nie jako pierwszy w tej dyskusji użyłem tego "zakazanego" skrótu.

Przepraszam za OT i zaśmiecenie dyskuji o imprezie forumowej uczestników tego, a nie innego forum.

maski - 2017-01-19, 20:52

Cóż, żeby zadeklarować pomoc czy udział w imprezie w takim czy innym terminie dla mnie duuużoo za wcześniej ale jeżeli tylko będę mógł to z największą przyjemnością :)
...niezależnie czy będą tam używający dozwolonych czy zabronionych literek :P

darek żeglarz - 2017-01-19, 22:11

Witam,
uważam że 20.05.2017r byłby najlepszym terminem ponieważ 28-29.05.2017r. odbywają się bardzo fajne regaty Armatorów w Giżycku oraz wyścig o Trzy Leszcze na których również warto być ( super organizacja, akwen,atmosfera, fajne nagrody) :) W ostatnich latach niestety terminy tych imprez pokrywały się :( . Myślę że wielu żeglarzy chętnie wzięłoby udział w obydwu imprezach gdyby były w różnych terminach :)

MirekMors - 2017-01-20, 00:02

To trzeba oficjalnie ogłosić termin 20.05 zanim SF :idea: ogłosi swoje regatki.
plitkin - 2017-01-20, 07:28

MirekMors napisał/a:
To trzeba oficjalnie ogłosić termin 20.05 zanim SF :idea: ogłosi swoje regatki.

I zaslaniac sie pierwszenstwem w ewentualnej dyskusji pozniej dlaczego imprezy koliduja ze soba gdy wiekszosc uczestnikow jest ta sama.
A mozna tez inaczej: po prostu uniknac tej dyskusji i skoordynowac terminy, gdyz afaik impreza sf jest juz szykowana.

Piotr Lewandowski - 2017-01-20, 07:30

Optymalny byłby jeden termin, i wtedy SF organizuje część wodną, a FMIPL lądową. Czyli to, co każdemu najlepiej wychodzi. To by była impreza!!!!

A na razie czasami wygląda to jak Judeański Front Ludowy vs. Ludowy Front Judei

zenek - 2017-01-20, 08:09

Piotr Lewandowski napisał/a:
Optymalny byłby jeden termin, i wtedy SF organizuje część wodną, a FMIPL lądową. Czyli to, co każdemu najlepiej wychodzi. To by była impreza!!!!
Powiem krótko. Nie! To zły pomysł i nawet nie chce mi się tego uzasadniać.
plitkin napisał/a:
A mozna tez inaczej: po prostu uniknac tej dyskusji i skoordynowac terminy, gdyz afaik impreza sf jest juz szykowana.
Jeżeli tak, to co za problem aby osoba zajmująca się organizacja imprezy na SF wykonała telefon i porozmawiała o terminach. Nawet do mnie tak jak było to w ubiegłym roku. Telefon Wiktor do mnie masz więc przekaz go temu kto zajmuje się regatami SF, lub prześlij namiary na organizatora do mnie. Sam się skontaktuję.
pough - 2017-01-20, 08:34

zenek napisał/a:
plitkin napisał/a:
Jeżeli tak, to co za problem aby osoba zajmująca się organizacja imprezy na SF wykonała telefon i porozmawiała o terminach /.../
Właśnie... Miałem to samo napisać, ale Zenek mnie uprzedził...
extant - 2017-01-20, 08:41

zenek napisał/a:
... To zły pomysł i nawet nie chce mi się tego uzasadniać...

Uzasadnienie jest proste - dwie imprezy towarzysko-regatowej w maju to jest znacznie lepsze rozwiązanie niż tylko jedna -> i wobec tego organizatorzy/reprezentanci zarówno ze strony FMIPL jak i SF powinni dołożyć wszelkich starań, aby nie nastąpiła kolizja terminów tych regat... a do czasu tego uzgodnienia należy wstrzymać się z "ustalaniem" terminów w postach na forach.

pough - 2017-01-20, 08:48

A na razie czasami wygląda to jak Judeański Front Ludowy vs. Ludowy Front Judei

Piotrek. To dwie imprezy o zdecydowanie różnym charakterze. Nie każdy chce się ścigać za wszelką cenę jak to jest w regatach SF. Niektórzy chcą przed imprezą lądową części na wodzie bez napinki regatowej i nasza impreza to zapewnia.
Kto chce zabawy na wodzie i świetnej zabawy na lądzie przyjedzie na wiosenne regaty forum.mazury.info.pl, kto chce napinki regatowej pojedzie na SF. Niektórzy pewnie będą chcieli być na obu imprezach.

maciek 24 - 2017-01-20, 09:20

Darek czy termin regat Armatorów jest już pewny bo 29 to poniedziałek ?
MirekMors - 2017-01-20, 09:46

Wiktor, FMIpl zawsze były PO regatach SF. Pierwsze ~20.05, drugie ~15.05. Nie chodzi o przepychankę, a o jej uniknięcie. Czytam fora i nic jeszcze nie słyszałem o tegorocznych regatach SF.
Róbta co chceta. Wszędzie szachy, podjazdy, rywalizacja.

extant - 2017-01-20, 09:57

MirekMors napisał/a:
FMIpl zawsze były PO regatach SF...

Nie zawsze... w zeszłym sezonie były tydzień przed. :-P
MirekMors napisał/a:
... Róbta co chceta. Wszędzie szachy, podjazdy, rywalizacja.

I po co tylko "mieszasz" w tym temacie :-/ - pozwól tym, którzy reprezentują oba fora, aby spokojnie i bez żadnej presji uzgodnili "wzajemnie dogodne" terminy obu regat... i już. :-)

darek żeglarz - 2017-01-20, 10:04

Zgadza się pomyliłem daty . 27-28.05.2017r prawidłowy termin potwierdzony informacją na stronie [link komercyjny] Z tego co mi wiadomo organizatorzy przełożyli w tym roku o tydzień później termin żeby imprezy po raz kolejny nie nakładały się więc warto wziąć to pod uwagę .
Tynia - 2017-01-20, 10:54

Wiktor, kilka razy napisałeś , że są planowane regaty SF (AFAYK). Ja natomiast wiem (z wiarygodnego źródła), że nie są. Jeśli wiesz coś więcej, to otwórz wątek na SF, bo póki co - rezerwujesz termin 20.05, a żadnego terminu jeszcze nie ma. Ani oficjalnie ani nieoficjalnie. Pomimo całej sympatii jaką mam do Ciebie, uważam, że wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie.
extant - 2017-01-20, 11:26

Tynia, czy mam rozumieć, że planujesz w tym roku wziąć udział w VIII WWRF... skoro tak bardzo martwi Cię to "wprowadzanie niepotrzebnego zamieszania" przez Wiktora w odniesieniu do ustalenia terminu tych regat ?? ;-) :mrgreen: :-P
funyo - 2017-01-20, 11:36

Skoro nasza dyskusja nastąpiła szybciej niż na SF, to chyba mamy prawo wyboru terminu?
Proponuję więc termin 20.05. Dlaczego? A dlaczego nie? Termin dobry jak każdy inny, jest szansa na dobrą pogodę, a użytkownicy SF chyba będą potrafili się dopasować?

extant - 2017-01-20, 11:50

funyo napisał/a:
... Proponuję więc termin 20.05. Dlaczego? A dlaczego nie? Termin dobry jak każdy inny...

To ja - dokładnie na tej samej zasadzie :-P - proponuję termin 13.05 ;-) ...

... no i do tego 13-tka to przecież szczęśliwa liczba jest ! :mrgreen: :-P

funyo - 2017-01-20, 12:28

Czemu tak się bronicie przed tym 20?
Ja napiszę dlaczego, moim zdaniem, byłby to dla nas lepszy termin - to taka pora roku, że czym później, tym wzrasta szansa na dobrą pogodę i wyższe temperatury ( to oczywiście nie reguła, a raczej tendencja). W przypadku użytkowników naszego forum nie wszyscy są żeglarzami i nie wszyscy biorą czynny udział w regatach, więc jak najlepsza pogoda ma wpływ na jakość wypoczynku na brzegu lub na łódkach, podczas gdy inni się regatują.
W przypadku SF chodzi o ściganie, więc "lampa" nie jest wymagana, a przynajmniej nie niezbędna.

szg - 2017-01-20, 12:35

Dokładnie tak Paweł, wystarczy przypomnieć sobie zeszłoroczne pływanie i imprezowanie w deszczu i zimnie. Ja cały przemoknięty miałem dosyć :-/ .
extant - 2017-01-20, 12:50

Phi... nie wiedziałem, że motorowodniacy to takie "mięczaki" są.... ;-) :lol: :-P
funyo - 2017-01-20, 12:56

Mariusz, tu nie chodzi o nas, tylko o nasze forumowiczki, których wdzięki zwyczajnie są w deszczu niewidoczne i niedocenione ;-)
szg - 2017-01-20, 13:03

Mariusz, no i Twoje pływanie 10 km/h pod osłoną żagla ni jak się nie ma do naszego pływania 40 km/h w deszczu bez osłony :shock: .
extant - 2017-01-20, 13:16

Paweł... to jest jakiś argument ! ;-) :-D
Grzegorz... to jest żaden argument ! ;-) :-P

zenek - 2017-01-20, 13:28

Dyskusja dryfuje na boczny tor. Sprawą kluczową jest organizator, a nie termin. No a póki co nie widzę aby ktoś zgłosił chęć zajęcia się tą imprezą.
Termin nigdy nie będzie pasował wszystkim. A uzależnianie go od imprezy innego forum jest już całkowicie kuriozalne jeżeli nie jest znany jej termin. Przypomnę, że zazwyczaj termin regat wiosennych był podawany już na jesieni i nikt się nie zastanawiał czy będzie kolidował z inną imprezą czy nie!

RZ - 2017-01-20, 13:37

Przepraszam że przerwę to dyskusję ,o terminie :-D mam pytanie kto z dyskutantów zadeklaruje się zorganizować tę imprezę ,bo jak do tej pory cisza ,to po co się spierać o termin :-P i tak jeśli ktoś się zadeklaruje to on ustali termin jak mu będzie pasowało ,a reszta się dostosuje :-P
plitkin - 2017-01-20, 13:48

zenek napisał/a:
Powiem krótko. Nie! To zły pomysł i nawet nie chce mi się tego uzasadniać.
plitkin napisał/a:
Jeżeli tak, to co za problem aby osoba zajmująca się organizacja imprezy na SF wykonała telefon i porozmawiała o terminach. Nawet do mnie tak jak było to w ubiegłym roku. Telefon Wiktor do mnie masz więc przekaz go temu kto zajmuje się regatami SF, lub prześlij namiary na organizatora do mnie. Sam się skontaktuję.

Nie wiem kto konkretnie się regatami zajmuje. Słyszałem od osoby, która się w tym roku nie zajmuje, że ktoś inny ma się zająć i że ponoć wszystko już organizuje. Jeżeli się przypadkiem dowiem - przekażę namiary.

MirekMors - 2017-01-20, 13:50

Przepraszam za robienie zamieszania
plitkin - 2017-01-20, 14:01

Tynia napisał/a:
...rezerwujesz termin 20.05, a żadnego terminu jeszcze nie ma. Ani oficjalnie ani nieoficjalnie. Pomimo całej sympatii jaką mam do Ciebie, uważam, że wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie.

W szoku jestem. Gdzie napisałem, że rezerwuję jakikolwiek termin i dlaczego akurat 20.05? Ja pisałem by organizatorzy skontaktowali się i ustalając termin wzięli pod uwagę inną imprezę. Nic nie pisałem o 20.05 i nie wprowadzam żadnego zamieszania.

Bezpośrednio od Zgrzyba wiem, że regaty sf są planowane - jest adminem i właścicielem sf. Stąd trudno o bardziej wiarygodne źródło. Info z przedwczoraj czy wczoraj, więc aktualna.

Justyna, czy jesteś pewna, że ja sieję zamęt prosząc JEDYNIE o to by oba fora się skoordynowały? Jeżeli tak to odbierasz (może i inni) - to się wyciszam: let it be i tyle. Może przez przypadek kolizji nie będzie..? Szanse 50/50.

extant - 2017-01-20, 15:11

Wiktor, nie ma żadnego powodu żebyś "się wyciszał" - Twoja prośba/propozycja aby oba fora skoordynowały się w sprawie terminów majowych regat jest jak najbardziej słuszna... i ja pod nią też się podpisuję. :-)
extant - 2017-01-20, 15:13

zenek napisał/a:
... i nikt się nie zastanawiał czy będzie kolidował z inną imprezą czy nie!

I to był błąd ;-) ... a błędy należy eliminować ! :-P

funyo - 2017-01-20, 15:22

zenek napisał/a:
Dyskusja dryfuje na boczny tor. Sprawą kluczową jest organizator...

Moim skromnym zdaniem, to Zbyszek powinien zająć się organizacją, zamiast organizować kolejne regaty OPEN (z których nota bene był nie do końca zadowolony). W końcu to jego portal i jego forum, więc powinno mu zależeć na integracji środowiska, które to forum tworzy. ;-)
Wiem, narażam się teraz, ale co tam, raz kozie śmierć :lol:

zenek - 2017-01-20, 16:02

extant napisał/a:
To chyba tylko Twoim zdaniem. Żadnego błędu w tym nie widzę.
Masz przykład z regatami w Węgorzewie, o których informacja została dzisiaj zamieszczona. Raczej termin nie był konsultowany na forach. Regaty są w oznaczonym terminie. Komu odpowiada to weźmie udział. Komu nie, to trudno.

RZ - 2017-01-20, 16:31

extant napisał/a:
zenek napisał/a:

jeśli kolega twierdzi że ktoś popełnia gafy to niech podejmie się organizacji tych regat :-P a wszyscy uszanujemy jego propozycje .
extant - 2017-01-20, 16:37

zenek napisał/a:
extant napisał/a:
To chyba tylko Twoim zdaniem...

Może tak, może nie... :-P
zenek napisał/a:
Żadnego błędu w tym nie widzę...

Co wcale nie oznacza, że go nie ma... :-P
zenek napisał/a:
Masz przykład z regatami w Węgorzewie, o których informacja została dzisiaj zamieszczona. Raczej termin nie był konsultowany na forach...

To żaden przykład, bo to nie są regaty forumowe... :-P

extant - 2017-01-20, 16:40

RZ napisał/a:
extant napisał/a:
zenek napisał/a:

jeśli kolega twierdzi że ktoś popełnia gafy to niech podejmie się organizacji tych regat :-P ...

No niestety nie mogę się podjąć, bo nie mam żadnej pewności, że - wobec "mnogości" zapowiadanych na maj regat - w regatach FMIPL na pewno wezmę udział. :-P

RZ - 2017-01-20, 16:49

:lol:
extant napisał/a:
RZ napisał/a:
extant napisał/a:
zenek napisał/a:

jeśli kolega twierdzi że ktoś popełnia gafy to niech podejmie się organizacji tych regat :-P ...

No niestety nie mogę się podjąć, bo nie mam żadnej pewności, że - wobec "mnogości" zapowiadanych na maj regat - w regatach FMIPL na pewno wezmę udział. :-P
No nie żartuj że nie będziesz ,przecież trzeba się spotkać i pogadać :lol:
extant - 2017-01-20, 17:06

RZ napisał/a:
... No nie żartuj że nie będziesz ,przecież trzeba się spotkać i pogadać :lol:

Jak na razie zakładam, że będę... bo "przecież trzeba się spotkać i pogadać" :mrgreen: - ale niestety w maju będę mógł mieć (jak zwykle) tylko dwa wolne weekendy i wobec tego, jeżeli faktycznie będzie taki wybór to raczej będę starał się brać udział w regatach możliwie najbardziej "sportowych", ze szczególnym wskazaniem na regaty z wieloma krótkimi wyścigami. :-)

mazury.info.pl - 2017-01-20, 17:15

Regat forumowych nigdy nie organizowałem, bo jest to (i zawsze było) spotkanie forumowiczów organizowane przez nich i we własnym zakresie. Gdyby forumowe regaty organizował portal oficjalnie, to musiałyby być spełnione wszystkie wymagania formalne jak dla imprezy komercyjnej. Nie wiem, czy nie zatraciłby się przez to "klimat" tego spotkania. Inaczej niż oficjalnie jako właściciel portalu organizować tego nie mogę (i nie chcę), bo nie potrzebuję kłopotów karno-skarbowych.

Co do regat MazuryOPEN - sytuacja wygląda inaczej niż myślisz, ale zbyt wcześnie jeszcze pisać o szczegółach. Na razie jest to bardzo wstępne rozeznanie, o które prosił mnie jeden z potencjalnych partnerów.

zenek - 2017-01-20, 17:24

Inaczej niż oficjalnie jako właściciel portalu organizować tego nie mogę (i nie chcę), bo nie potrzebuję kłopotów karno-skarbowych.
Ooo! Trochę groźnie to zabrzmiało :-P . Zbyszku imprezy forumowe to coś takiego jak odbywające się obecnie bale karnawałowe. Zbiera się grupa ludzi, robi zrzutkę i jeden kupuje dla wszystkich, to co jest potrzebne.
W Twoim wypadku rzeczywiście może to wyglądać inaczej bo firma to Ty!

mazury.info.pl - 2017-01-21, 01:57

Zenku. Wiesz doskonale, że portal i moja skromna osoba posiada kilku "przyjaciół", którzy czekają na tego typu potknięcia. Czym innym jest, gdy forumowicze organizują sobie imprezę towarzyską, a czym innym "firmowa impreza integracyjna" w postaci regat ze wszystkimi prawnymi szykanami, obsługą ratowniczą, zgłoszeniem akwenu i ubezpieczeniem. Przerabiałem to i wiem, że inaczej mi tego organizować nie wolno.
plitkin - 2017-01-21, 07:41

Doskonale rozumiem Zbyszka w tej kwestii i sam nie postapilbym inaczej.
funyo - 2017-01-21, 10:49

A ja nie, przecież Zbyszek jest też forumowiczem i jak każdy inny forumowicz może się zaangażować w organizację prywatnej imprezy, bez uruchamiania całego aparatu firmowo-księgowo-rozliczeniowo-skarbowego. :roll:
extant - 2017-01-21, 11:21

funyo napisał/a:
A ja nie, przecież Zbyszek jest też forumowiczem i jak każdy inny forumowicz może się zaangażować w organizację prywatnej imprezy, bez uruchamiania całego aparatu firmowo-księgowo-rozliczeniowo-skarbowego. :roll:

Oj Paweł, skoro Zbyszek napisał wyraźnie, że ->
... Przerabiałem to i wiem, że inaczej mi tego organizować nie wolno...

to dalsze "drążenie" tej sprawy po prostu nie ma po sensu. :-)

plitkin - 2017-01-21, 11:22

funyo napisał/a:

Moze, tak jak kazdy forumowicz. Ale juz nie jak kazdy forumowicz jest narazony na dobre sygnaly od konkurencji. Odpowiadac w razie czegos tez bedzie zupelnie inaczej.

Andrzej Drago - 2017-01-23, 19:03

Obserwuję i się martwię , że nic nie będzie bo nie ma organizatora.
Ja niestety odpadam jako organizator ale mam nadzieje , że jednak ktoś się znajdzie.
Zenek , jestem pewien , pomoże i posteruje
Pozdrawiam

RZ - 2017-01-25, 18:27

Andrzej Drago napisał/a:
Obserwuję i się martwię , że nic nie będzie bo nie ma organizatora.
Ja niestety odpadam jako organizator ale mam nadzieje , że jednak ktoś się znajdzie.
Zenek , jestem pewien , pomoże i posteruje
Pozdrawiam
Jest powód do zmartwienia :cry: wiele osób co tu piszą ,jest tylko nastawionych na korzystanie z pracy innych ,jak trzeba cos zrobić to ich niema ,tylko krytykować i doradzać potrafią ,nie tędy droga ,jest to przykre ale prawdziwe .Jest to zapewne powolny zmierzch tych spotkań .
piratka - 2017-01-30, 20:33

no ladnie... a nikt nie pomyslal zapytac szefowa komisji sedziowskiej... :oops: :evil: ;-)

masakra chlopaki... jak w polityce.... "prezes" Zenek sie wycofal (bo ma prawo) i juz jest koszmar... :oops:

jezeli sie zgodzicie i nie bedzie hejtow to ja mam pomysl...:)

ps

Zenku zobacz co sie dzieje bez Ciebie ;-)

Tobo - 2017-01-30, 21:08

Nie wiem w czym i jak mógłbym pomóc, ale jestem raczej dyspozycyjny (popołudnia, weekendy) i chętnie poświęcę swój czas ku dobru imprezy.
zenek - 2017-01-30, 22:00

piratka napisał/a:
jezeli sie zgodzicie i nie bedzie hejtow to ja mam pomysl...:)
Super :-D ! Jaki to pomysł?
piratka - 2017-01-30, 22:15

demokracja po prostu... ;-)
glosowanie:
12-13
19-20
26-27
maj...
nasz ladniusi (mi sie podoba;)) "szef forum" wie pewnie jak zrobic liste... czas glosowania to koniec lutego
a wtedy zrobimy to samo do konca marca na lokalizacje...
a jezeli w kwietniu nie znajdzie sie organizator tak wspanialy jak Ty Zenku to kazdy przywozi co ma i chce... kielbaske, chlebek, piwko, wodeczke...
najwazniejsze bysmy sie spotkali kochani... :-) :-D :lol:

funyo - 2017-01-30, 23:13

Dobrze prawi, polać Jej! ;-)
zenek - 2017-01-31, 08:36

Kochana piratko doceniam Twoje dobre chęci, ale demokracja w tym przypadku, to nie jest najlepszy pomysł.
Po pierwsze termin. Jeżeli ustawimy ankietę, to mogą w niej głosować również ci, którzy nie zamierzają wziąć udziału w imprezie. W efekcie może zostać przegłosowany termin, który nie będzie odpowiadał większości faktycznie zainteresowanych.
Ja bym proponował przyjąć termin 26-28 maja z tego powodu, że jak ktoś już napisał wcześniej - czym później tym większa szansa na fajna pogodę. A poza tym tylko w ubiegłym roku impreza była tak wcześnie i to z powodu weekendu Bożego Ciała wypadającego pod koniec maja.

Co do wyboru miejsca, to owszem można przeprowadzić głosowanie, tylko proszę zauważcie, że jest niewiele portów nadających się na takie imprezy jak nasza. Poza tym ktoś musi wcześniej z tymi portami podjąć kontakt, zapytać o warunki, terminy. Czyli wracamy do punktu wyjścia. Kto zajmie się koordynacją imprezy.

Reasumując moja propozycja jest taka, aby impreza odbyła się w weekend 26-28 maja w Korektywie w Piaskach. Zapewniam, że organizując tam imprezę nie ma wiele pracy i mamy już przetarty szlak. A ponadto w Korektywie jest już miejsce na ognisko, figuruje bowiem w cenniku portu :-P !

extant - 2017-01-31, 09:06

zenek napisał/a:
... Reasumując moja propozycja jest taka, aby impreza odbyła się w weekend 26-28 maja w Korektywie w Piaskach...

Jak dla mnie... OK :-)

ps: w tym terminie ewentualnie mógłbym podjąć się organizacji imprezy, ale bez organizowania i przywożenia alkoholi (piwa/wina) na imprezę.

EDIT: Sorki, za zamieszanie, ale właśnie nastąpiła u mnie zmiana pewnych terminów i okazało się, że 26-28 maja nie będę mógł być na WWRF. :-(

Wolny za to będę miał weekend 19-21 maja i w tym terminie ewentualnie mógłbym podjąć się organizacji WWRF.

węzełek - 2017-01-31, 10:02

Proponuję , by Pough podjął się organizacji, jako ze względu na starszeństwo moderatorstwa, po za tym , ma dobry kontakt z Zenkiem . Jeżeli to będzie ostatni weekend maja , to jest duża szansa , bym mgła pomóc ,ale myślę, że nie będzie takiej potrzeby . W razie W służę , w razie czego mam też w miarę spory samochód, można będzie coś przewieźć .
maski - 2017-01-31, 11:15

27.05 planowane są regaty SailForum.
MirekMors - 2017-01-31, 11:15

Na SF nie ma demokracji. Właśnie Zgrzyb ogłosił 27.05 dniem regat. Pozostaje więc 20.05.
plitkin - 2017-01-31, 11:23

Tynia napisał/a:
Wiktor, kilka razy napisałeś , że są planowane regaty SF (AFAYK). Ja natomiast wiem (z wiarygodnego źródła), że nie są. ..... uważam, że wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie.

Ogłoszenie o regatach Sailforum zostało opublikowane (linka podać nie mogę, ale chętni znajdą). Regaty się odbędą. Najwyraźniej więc bezpodstawnie zamieszania nie wprowadzałem :oops:

Fajnie by było by regaty forum.mazury.info.pl były w innym terminie by nie trzeba było wybierać. Chętnie bym wystartował towarzysko w obu imprezach i o to proszę potencjalnych organizatorów.

Tynia - 2017-01-31, 12:23

plitkin napisał/a:
Tynia napisał/a:
Wiktor, kilka razy napisałeś , że są planowane regaty SF (AFAYK). Ja natomiast wiem (z wiarygodnego źródła), że nie są. ..... uważam, że wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie.

Ogłoszenie o regatach Sailforum zostało opublikowane (linka podać nie mogę, ale chętni znajdą). Regaty się odbędą. Najwyraźniej więc bezpodstawnie zamieszania nie wprowadzałem :oops:

Na tamtą chwilę zamieszanie z terminem było przy Twoim sporym udziale, a SF nic nie planowało. Zdania nie zmienię 8-) . Tak czy inaczej - wszystko zakończyło szczęśliwie i termin regat SF jest już znany. Być może to Twoja zasługa, może kogoś innego, a może po prostu moja prowokacja się udała ;-) .

plitkin - 2017-01-31, 14:05

Tynia napisał/a:

Na tamtą chwilę zamieszanie z terminem było przy Twoim sporym udziale, a SF nic nie planowało. Zdania nie zmienię 8-)

Muszę z tym Twoim źródłem pogadać by nie wydawał takich jednoznacznych interpretacji, bo odpowiedzialność społeczna jest ogromna! :-)

Ale nie ma co się przejmować - zabawimy się na obu imprezach i będzie fajnie! Coś czuję, że Wasza nowa rakieta regatowa będzie miała pełne skrzydła roboty! Jak jeszcze dojdzie Mazury Open - będzie co robić!

MirekMors - 2017-01-31, 16:14

Do innych: można się sympatycznie sprzeczać ? Można ! No, ale z Tynią to i ja nie miałem siły się pożreć ;-)
piratka - 2017-01-31, 19:50

to w takim razie 19-21? :-)
jezeli tak, to komisja sedziowska stawi sie na 100% :lol: (w zmienionym skladzie nieco...)
i nowym pyrkadelkiem... futura 36
oczywiscie jezeli sie przydamy przy organizacji to jestesmy gotowi!

RZ - 2017-02-01, 08:40

Myślę że im później będzie impreza tym lepiej [cieplej]ja proponuję 27-28 ale ostatnie słowo będzie miał organizator albo organizatorka postaram się dostosować .
maciek 24 - 2017-02-01, 08:49

Co prawda swoje zdanie już wyraziłem na początku wątku , ale po prześledzeniu wszystkich wypowiedzi przyszedł mi do głowy nowy termin :-D dlaczego by nie pierwsza sobota czerwca dla tych co lubią ciepło -może będzie cieplej dla tych co lubią oglądać wdzięki naszych pań -może by się już pokąpały dla tych co lubią sękacza -mi pasuje - przywiozę , dla tych co chcą wziąć udział w regatach Armatorów w giżycku tez pasuje itd. itp. Pozdrawiam Maciek PS oczywiście termin 21 maj przyjmuję na klatę ale trochę szkoda. :-(
extant - 2017-02-01, 08:57

maciek 24 napisał/a:
... dlaczego by nie pierwsza sobota czerwca ...

... bo w czerwcu to sezon na WJM powoli zaczyna już się "rozkręcać", więc i w portach i na jeziorach zaczyna robić się coraz "tłoczniej". :-/

RZ - 2017-02-01, 08:58

maciek 24 napisał/a:
Co prawda swoje zdanie już wyraziłem na początku wątku , ale po prześledzeniu wszystkich wypowiedzi przyszedł mi do głowy nowy termin :-D dlaczego by nie pierwsza sobota czerwca dla tych co lubią ciepło -może będzie cieplej dla tych co lubią oglądać wdzięki naszych pań -może by się już pokąpały dla tych co lubią sękacza -mi pasuje - przywiozę , dla tych co chcą wziąć udział w regatach Armatorów w giżycku tez pasuje itd. itp. Pozdrawiam Maciek PS oczywiście termin 21 maj przyjmuję na klatę ale trochę szkoda. :-(
Dla mnie też taki pózny termin odpowiada ,to jest nas dwóch kto jeszcze :-D będzie cieplej :mrgreen:
zenek - 2017-02-01, 09:06

maciek 24 napisał/a:
dlaczego by nie pierwsza sobota czerwca dla tych co lubią ciepło
Maciek moim zdaniem ma racje. W tym roku weekend Bożego Ciała wypada dopiero w połowie czerwca. Tak więc termin 2-4.06 jest bardzo dobry.
Tynia - 2017-02-01, 09:25

plitkin napisał/a:
Muszę z tym Twoim źródłem pogadać by nie wydawał takich jednoznacznych interpretacji, bo odpowiedzialność społeczna jest ogromna! :-)

Ale nie ma co się przejmować - zabawimy się na obu imprezach i będzie fajnie! Coś czuję, że Wasza nowa rakieta regatowa będzie miała pełne skrzydła roboty! Jak jeszcze dojdzie Mazury Open - będzie co robić!

Wiktor! To źródło ma jeszcze długo bić, więc bardzo proszę go nie denerwować :-P

Mam nadzieję, że będziesz miał czas popływać z nami przed imprezą wiosenną na sąsiednim forum (o ile zdążymy przygotować jacht) i sam ocenisz, co ta "maszyna" jest warta ;-)

Na regatach FMIpl też bardzo byśmy chcieli być - pasują nam raczej wszystkie terminy. Ten sezon chcielibyśmy popływać na maksa, ale zobaczymy co z tego wyjdzie 8-)

maciek 24 - 2017-02-01, 09:28

Mariusz z Twoim argumentem poradzę sobie szybko proponuję 14 maj w portach będzie luz :lol:
pough - 2017-02-01, 09:31

Dla mnie termin w pierwszą sobotę czerwca jest OK... :-D
extant - 2017-02-01, 09:35

maciek 24 napisał/a:
Mariusz z Twoim argumentem poradzę sobie szybko proponuję 14 maj w portach będzie luz :lol:

OK... 12-14 maja - ja jestem jak najbardziej ZA ! :-D

zenek - 2017-02-01, 09:40

maciek 24 napisał/a:
z Twoim argumentem poradzę sobie szybko proponuję 14 maj w portach będzie luz :lol:
6 maja jeszcze większy luz :-P !
extant - 2017-02-01, 09:51

zenek napisał/a:
6 maja jeszcze większy luz :-P !

Oj mylisz się Zenku ! :-P - akurat w tym roku 6/7 maja to dla wielu żeglarzy będzie tak jakby końcem "długiej majówki", która zacznie się już od 29/30 kwietnia i dlatego obawiam się, że wtedy i w portach i na jeziorach może być też sporo łódek.

pough - 2017-02-01, 09:56

A wiecie jaki luz będzie w kwietniu...? :-P
maciek 24 - 2017-02-01, 09:56

Powoli klarują się dwie grupy Zmarzlaków i Morsów . Zmarzlaki proponują koniec maja Morsy Zimną Zośkę,dodam jeden argument za Zośką - jest jeszcze wolna jakkolwiek to zabrzmiało .
plitkin - 2017-02-01, 10:03

Tynia napisał/a:

Mam nadzieję, że będziesz miał czas popływać z nami przed imprezą wiosenną na sąsiednim forum (o ile zdążymy przygotować jacht) i sam ocenisz, co ta "maszyna" jest warta ;-)

Na regatach FMIpl też bardzo byśmy chcieli być - pasują nam raczej wszystkie terminy. Ten sezon chcielibyśmy popływać na maksa, ale zobaczymy co z tego wyjdzie 8-)

Teraz jestem chłopak z Mazur, więc dużo łatwiej z pływaniem! Czuję się zaproszony! :)

Termin regat 21 maja w moim przypadku koliduje z regatami meczowymi, ale siedzę cicho, bo nie da się dopasować termin wszystkim. Zresztą, u mnie jak zwykle - sezon regatowy zapowiada się na bardzo aktywny, więc trudno mi się zadeklarować na konkretny termin. Dlatego też nie mogę się podjąć organizacji imprezy. Jak się wstrzelę z terminem - obowiązkowo się stawię na imprezie forumowej!

extant - 2017-02-01, 10:07

maciek 24 napisał/a:
Powoli klarują się dwie grupy Zmarzlaków i Morsów ...

Nie uda się ustalić takiego terminu, żeby wszystkim pasował... ale próbować zawsze można (oczywiście byleby nie za długo) ;-) :-P

maski - 2017-02-01, 10:28

Termin 2-4.06 jest ok
Dwie imprezy podczas sąsiednich wekendów na tym samym akwenie. Ci którzy na Bełdany przebijają się np. z północy ( jak m.in ja) mogliby zostawić tam łódki na czas pomiędzy, a i z Regatami Armatorów i Leszczami nie koliduje.

piratka - 2017-02-01, 10:45

no my tylko 12-14 lub 19-21 mozemy... :cry: :-(
wiec jezeli bedzie inny termin to bedziemy duchem z wami... ;-)

funyo - 2017-02-01, 11:03

Mi odpowiada zarówno 20.05 jak i początek czerwca - wbrew temu, co pisze Mariusz, przed BC jest jeszcze pustawo, choć zasadniczo najwięcej zależy od pogody - czym lepsza, tym gęściej.
extant - 2017-02-01, 11:24

piratka napisał/a:
no my tylko 12-14 lub 19-21 mozemy... :cry: :-(
wiec jezeli bedzie inny termin to bedziemy duchem z wami... ;-)

No to, jak dla mnie, przesądza to sprawę - bez naszej szefowej komisji sędziowskiej i bez statku sędziowskiego po prostu być nie może ! :-D ... więc wraca chyba jednak termin 19-21 maja.

piratka - 2017-02-01, 11:53

poza tym zapewniamy dodatkowa atrakcje gratis dla lozy szydercow... :-) ;-) a mianowicie jak nam sie uda wpynac na keje goscinna Korektywy nasza "drobinka" ponad 11 m dł.... :shock: :mrgreen:
maciek 24 - 2017-02-01, 12:52

extant napisał/a:
maciek 24 napisał/a:

OK... 12-14 maja - ja jestem jak najbardziej ZA ! :-D

Mariusz zdecyduj się . Piratka się odezwała to koledzy w odstawkę :evil: A poza tym zaproponowała dwa terminy jak obstawimy 12-14 Maja to co tydzień każdy będzie miał coś do wyboru,.bo właśnie 12-14 nie znalazłem żeby były jakieś regaty.

extant - 2017-02-01, 13:05

maciek 24 napisał/a:
Mariusz zdecyduj się . Piratka się odezwała to koledzy w odstawkę ...

Maćku, ja jestem zdecydowany już od jakiegoś czasu. :-) Wczoraj rano potwierdziłem, że będę miał wolny weekend 19-21 maja i że w tym terminie nawet ewentualnie mógłbym podjąć się organizacji WWRF.
Dodatkowo dzisiaj na Twoje zapytanie o datę 12-14 maja odpowiedziałem, ze ta data również mi pasuje.
Piratka też zasugerowała, że oba te terminy również i jej pasują, a skoro większość wypowiadających chciała terminu jak najpóźniejszego stąd wzięło się moje stwierdzenie o tym, że powraca termin 19-21 maja... i tyle. :-)

piratka - 2017-02-01, 13:32

No i dochodzimy do finalu... :lol:
Mariusz moze w takim razie otwieraj liste uczestnikow...?
No i liste spraw, w czym liczysz na pomoc przy organizacji...

MirekMors - 2017-02-01, 16:38

Ja poproszę 21.05
extant - 2017-02-01, 17:29

piratka napisał/a:

OK, możemy przetestować termin 19-21 maja czy jest do zaakceptowania przez forumowiczów. Proszę zatem, aby Ci, którym pasuje termin VIII WWRF w dniu 20.05.2017 wpisywali się na listę poniżej:

VIII Wielkie Wiosenne Regaty Forumowe
Data: 20.05 2017
Miejsce: Piaski, Port "Korektwa", Tawerna "Kotwica"
Akwen: Jezioro Bełdany

1. Piratka + ??
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4.

Emill`76 - 2017-02-01, 17:40

extant napisał/a:
piratka napisał/a:

OK, możemy przetestować termin 19-21 maja czy jest do zaakceptowania przez forumowiczów. Proszę zatem, aby Ci, którym pasuje termin VIII WWRF w dniu 20.05.2017 wpisywali się na listę poniżej:

Data: 20.05 2017

1. Piratka + ??
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??

szg - 2017-02-01, 18:02

Nie zdążyłem się wypowiedzieć więc czerwiec jak najbardziej. Wtedy można pomyśleć o dłuższym pobycie i przytarganiu łódki.
zenek - 2017-02-01, 18:49

szg napisał/a:
Nie zdążyłem się wypowiedzieć więc czerwiec jak najbardziej. Wtedy można pomyśleć o dłuższym pobycie i przytarganiu łódki.
Również byłem za tym aby imprezę organizować w pierwszy weekend czerwca. Rozważałem nawet wtedy wzięcie w niej udziału. Jeżeli padło na termin majowy, to ten jest poza moim zasięgiem i więcej się nie wypowiadam.
Wszelkie posiadane przeze mnie kontakty do "Korektywy" i delikatesów w Rucianem, w których dokonywałem zakupów prześlę organizatorowi na "pw".

extant - 2017-02-01, 19:07

zenek napisał/a:
... Jeżeli padło na termin majowy...

Jak dotąd "nie padło" jeszcze na żaden termin. :-P

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przetestować jednocześnie propozycje obu terminów VIII WWRF, czyli i 20.05.2017 i 03.06.2017.

Proponuję zatem, żeby każdy zainteresowany uczestnictwem w regatach zapisał się na listę z odpowiadająca mu datą lub obie listy jeżeli odpowiadają mu obie daty i po prostu regaty odbyłyby się w terminie, który będzie odpowiadał większej ilości osób... proste ! :-D

I. Data: 20.05 2017
1. Piratka + ??
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5.

II. Data: 03.06.2017
1.
2.
3.
4.
5.

pough - 2017-02-01, 19:12

Ja nie wybrzydzam... dla mnie mogą być oba terminy ale może warto zacząć od sprawdzenia czy Korektywa obydwa terminy ma wolne...

1. Piratka + ??
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +

1. pough +
2.
3.
4.
5.

Tobo - 2017-02-01, 19:12

Miejsce: Piaski, Port "Korektywa", Tawerna "Kotwica"

1. Piratka + ??
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
6. Tobo + 1 (a może i +1 oraz +2 dzieciaków, drugi termin też spoko jak pierwszy nie wypali)
7.

1. pough +
2.
3.
4.
5.

extant - 2017-02-01, 19:15

1. Piratka + ??
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
6. Tobo + 1 (a może i +1 oraz +2 dzieciaków, drugi termin też spoko jak pierwszy nie wypali)
7.

1. pough +
2. Tobo + 1 (a może i +1 oraz +2 dzieciaków)
3.
4.
5.

MirekMors - 2017-02-01, 19:17

1. Piratka + ??
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7.

1. pough +
3. MirekMors + ?
4.
5.

piratka - 2017-02-01, 19:18

o... i widze ze wyszlo troche tak jak wczesniej proponowalam... ;-)
tylko moze wyznaczyc jakis czas ost na wpisywanie sie by to sie nie ciagnelo do maja :lol:
i byl czas na organizacje...

extant - 2017-02-01, 19:18

pough napisał/a:
... ale może warto zacząć od sprawdzenia czy Korektywa obydwa terminy ma wolne...

Słuszna propozycja - Zenku, czy mógłbyś skontaktować z Korektywą i sprawdzić "dostępność" obu terminów ??

Tobo - 2017-02-01, 19:27

Mnie na tą drugą listę wciągnięto siłą ;-) Wolałbym termin pierwszy.
szg - 2017-02-01, 19:29

1. Piratka + ??
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7.

1. pough +
3. MirekMors + ?
4. szg +
5.

piratka - 2017-02-01, 19:30

Tobo napisał/a:
Mnie na tą drugą listę wciągnięto siłą ;-) Wolałbym termin pierwszy.

no to tak to tez bez sensu... :lol: jak sie wiekszosc wpisze w oba terminy...

Tobo - 2017-02-01, 19:36

piratka napisał/a:

- dokładnie, "jestem za i nawet przeciw" właśnie nie święci triumfu. Kto kiedy woli, tam niech smaruje.
maciek 24 - 2017-02-01, 19:42

[quote="szg"]VIII Wielkie Wiosenne Regaty Forumowe

1. Piratka + ??
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7.

1. pough +
3. MirekMors + ?
4. szg +
5.Maciek24+3

piratka - 2017-02-01, 19:44

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7.

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3

piratka - 2017-02-01, 19:48

Tobo napisał/a:
piratka napisał/a:

- dokładnie, "jestem za i nawet przeciw" właśnie nie święci triumfu. Kto kiedy woli, tam niech smaruje.

poprawilam twoj wybor Tobo dopisujac moja zaloge-komisje :-) ...;)

zenek - 2017-02-01, 20:23

extant napisał/a:
Słuszna propozycja - Zenku, czy mógłbyś skontaktować z Korektywą i sprawdzić "dostępność" obu terminów ??
No ale przecież ja wyraźnie napisałem, że nie podejmuję się organizacji tej imprezy w tym roku, więc dlaczego to ja mam się jednak nią zajmować. Stosowne namiary dostałeś na "pw"!
Tobo - 2017-02-01, 20:41

Marry & John, jak oni się kochają ;-)
extant - 2017-02-01, 20:57

zenek napisał/a:
extant napisał/a:

No ale przecież ja wyraźnie napisałem, że nie podejmuję się organizacji tej imprezy w tym roku, więc dlaczego to ja mam się jednak nią zajmować. Stosowne namiary dostałeś na "pw"!

Nie ma problemu, oczywiście skontaktuję się jutro z Korektywą i sprawdzę "dostępność" obu terminów, ale...

... przypominam, że ja zadeklarowałem możliwość organizacji imprezy (i to z pewnymi ograniczeniami) tylko i wyłącznie w terminie 19-21 maja. Co do terminu 2-4 czerwca do niczego nie zobowiązywałem się bo ten weekend prawdopodobnie będę miał niestety zawodowo zajęty.

... natomiast Ty Zenku pisałeś, że rozważałeś wzięcie udziału w imprezie w terminie 2-4 czerwca, stąd przyjąłem, że w tym terminie mógłbyś zająć się organizacją imprezy.

W każdym razie - moim zdaniem - aktualnie przede wszystkim trzeba w miarę szybko ustalić termin imprezy akceptowany przez większość jej uczestników, a nie zajmować się na razie tym kto będzie tę imprezę organizował -> i dlatego poniżej podaję aktualne listy uczestników dla obu proponowanych terminów i proszę o możliwie szybkie wpisywanie się na te listy osób zainteresowanych uczestnictwem.

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7.

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5.

funyo - 2017-02-01, 21:05

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7. funyo + 1
8.

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
6.

Tynia - 2017-02-01, 21:16

MirekMors napisał/a:
Do innych: można się sympatycznie sprzeczać ? Można ! No, ale z Tynią to i ja nie miałem siły się pożreć ;-)

Mirek, bo Ty jednak jesteś mądry facet :oops: :-D

Jak pisałam, mi pasują oba terminy

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7. funyo + 1
8. Tynia +3 lub 4

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
6. Tynia +3 lub 4

kenyg - 2017-02-01, 21:25

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7. funyo + 1
8. Tynia +3 lub 4
9. kenyg + 1 lub 2

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
6. Tobo + 1 a może i +1 oraz +2 dzieciaków
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2

plitkin - 2017-02-01, 21:49

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7. funyo + 1
8. Tynia +3 lub 4
9. kenyg + 1 lub 2

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin

funyo - 2017-02-01, 23:33

Coś czuję, że narobiliśmy sobie bigosu - co tu wybrać: wdzięki Piratki czy gitarę Grzesia?
A dylematów będzie tylko przybywać ;-)

Andrzej Drago - 2017-02-02, 00:30

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7. funyo + 1
8. Tynia +3 lub 4
9. kenyg + 1 lub 2
10. Andrzej Drago +4-5+Panna Jenny na Bolero 805 ( + latające )

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
10. Andrzej Drago +4-5 +Panna Jenny na Bolero 805 ( + latające )

piratka - 2017-02-02, 00:35

no mala roznica jest... na 19-21 maj jest chetny organizator... za to czerwiec wygrywa 10:9 w zalogach... a raczej chyba 3-2...
ciekawie sie zapowiada dalszy ciag... ;-)

RZ - 2017-02-02, 08:33

[quote="Andrzej Drago"]VIII Wielkie Wiosenne Regaty Forumowe

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7. funyo + 1
8. Tynia +3 lub 4
9. kenyg + 1 lub 2
11. Szwagier+Kasia+RZ

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
10. Andrzej Drago +4-5 +Panna Jenny na Bolero 805 ( + latające
11. Szwagier+Kasia+RZ

ModEdit: korekta błędów na liście

extant - 2017-02-02, 10:13

Rozmawiałem z Panią Iwoną z tawerny "Kotwica" i impreza forumowa może odbyć się zarówno 20 maja jak i 3 czerwca, a więc o ostatecznej dacie imprezy nadal zadecydować powinna jedynie liczba "zadeklarowanych" uczestników imprezy, także proszę o zapisywanie się na odpowiednią listę/listy. :-)

ps: jeżeli ktoś ma kontakt z osobami, które brały udział w poprzednich edycjach WWRF, a jeszcze nie zadeklarowały swojego udziału w tegorocznej imprezie, to bardzo proszę o powiadomienie tych osób o fakcie ustalania aktualnie daty imprezy i listach zapisów.

MirekMors - 2017-02-02, 12:09

Wygląda na to, że trzeba będzie urządzić obie... :->
Eychler Piotr - 2017-02-02, 12:35

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7. funyo + 1
8. Tynia +3 lub 4
9. kenyg + 1 lub 2
11. Szwagier+Kasia+RZ
12. Eychler Piotr+... VENTUS

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
11. Szwagier+Kasia+RZ

Też jestem za tym żeby były dwie imprezy np. w łącznej klasyfikacji.
Pomiędzy nimi jeszcze SailForumowe. Taki trzytygodniowy maraton.

extant - 2017-02-02, 13:31

MirekMors napisał/a:
Wygląda na to, że trzeba będzie urządzić obie...

Eychler Piotr napisał/a:
Też jestem za tym żeby były dwie imprezy...

Hmm... nigdy nie uda się ustalić jednego, takiego terminu, aby wszystkim pasował, zawsze będą osoby, którym jeden termin (z różnych powodów) pasuje, a drugi nie pasuje, ale - moim zdaniem - organizacja dwóch dużych imprez majowo/czerwcowych to raczej nie wyjdzie. :-/

Być może jakimś rozwiązaniem sytuacji będzie zorganizowanie w jednym terminie "oficjalnej" imprezy VIII WWRF, a w drugim terminie - dla tych co nie mogą pojawić się na "oficjalnej" imprezie i dla tych co mają ochotę na dwa razy - "skromniejszego" spotkania zorganizowanego na zasadzie, o której wspominała już wcześniej w tym temacie Piratka ->
piratka napisał/a:
… każdy przywozi co ma i chce... kiełbaskę, chlebek, piwko, wódeczkę...
najważniejsze byśmy się spotkali kochani... :-) :-D :lol:

No własnie... przecież najważniejsze byśmy się spotkali !!! :-D

mazury.info.pl - 2017-02-02, 14:40

Mam durne pytanie. Czy nie można ustalić terminu i miejsca, bez żadnego kateringu, wspólnych zakupów itp? Tak przecież odbywały się pierwsze edycje imprezy.

Spotkamy się na wodzie. Po "wyścigu" każdy kupi sobie piwo, czy co tam lubi w barze, zamówi sobie do jedzenia to, co mu smakuje, usiądziemy przy wspólnym stole (zarezerwowanym wcześniej), aby ktoś nas nie podsiadł... i tyle. Ewentualnie na miejscu można zrobić zrzutkę na rezerwację stołu (o ile będzie potrzeba - można się tego dowiedzieć telefonicznie).

Dla organizatora odpada cała logistyka związana ze zbieraniem kasy, rozliczeniami itp. To jedynie nieśmiała sugestia, wrzucona na zasadzie: "może się przyda".

zenek - 2017-02-02, 17:14

Mam durne pytanie. Czy nie można ustalić terminu i miejsca, bez żadnego kateringu, wspólnych zakupów itp? Tak przecież odbywały się pierwsze edycje imprezy.
To nie jest prawdą Zbyszku. Może tylko podczas I Regat Wiosennych składka była ograniczona, ale i wtedy była.

Ponadto ta impreza od zawsze jest bardziej towarzyską niż sportową. Jeżeli nie będzie wspólnej biesiady i wspólnej michy, to po spłynięciu do portu będą zajęcia w podgrupach i po imprezie!
Chyba pamiętasz Zbyszku jak kończyły się Regaty Mazury Open?

artiosso - 2017-02-02, 17:38

zenek napisał/a:
(...) Jeżeli nie będzie wspólnej biesiady i wspólnej michy, to po spłynięciu do portu będą zajęcia w podgrupach i po imprezie! (...)

200 % racji dla Zenka !!!!
Musi być wspólne i dobre żarcie ! Bez dobrego żarcia razem nie ma imprezy !
I bez wspólnego picia (czytaj : degustacji) nalewek !!!

MirekMors - 2017-02-02, 20:24

Już chciałem klasnąć Zbyszkowi, ale sprowadziliście mnie na ziemię. Pamiętam imprezy gdy uczestnicy rozchodzili się "w podgrupy". Mimo, że grała opłacona kapela. Smutne i przykre.
Nic tak nie integruje ludzi jak butelka - opłacona z góry.
Może i ja mógłbym w czymś wspomóc ?

piratka - 2017-02-02, 20:41

MirekMors napisał/a:
....
Może i ja mógłbym w czymś wspomóc ?

nie tylko Ty Mirku :lol: ... mysle, ze gdyby wszyscy wpisani jednoczesnie na obie listy okreslili sie jednoznacznie co do terminu, to by cos ruszylo do przodu... :-)
ps I
zrobienie "nieoficjalnego spotkania" w jednym z terminow to tez mysle, ze fajny pomysl...
a glowna impreza w drugi..
ale to wciaz wiaze sie z wiekszoscia...
moze niezdecydowani niech dadza sobie czas do jakiegos wyznaczonego terminu...?
do niedzieli? do 15 lutego? do konca lutego?
tak aby sie nagle nie okazalo, ze juz nie ma miejsca w tawernie i porcie...
ps II
sorki ze sie tak udzielam za bardzo moze (bedac z Wami dopiero na 2 regatach jako komisja sedziowska, bez ktorej radziliscie sobie wiele lat z powodzeniem...) ale wkreciliscie nas w te wiosenno-jesienne imprezy... :-)

węzełek - 2017-02-02, 20:45

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7. funyo + 1
8. Tynia +3 lub 4
9. kenyg + 1 lub 2
11. Szwagier+Kasia+RZ

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
11. Szwagier+Kasia+RZ
13 Węzełek + załoga

plitkin - 2017-02-02, 21:13

Pierwszy termin mi nie pasuje. Drugi owszem.
najmita - 2017-02-02, 21:15

zenek napisał/a:
To nie jest prawdą Zbyszku. Może tylko podczas I Regat Wiosennych składka była ograniczona, ale i wtedy była.

Ponadto ta impreza od zawsze jest bardziej towarzyską niż sportową. Jeżeli nie będzie wspólnej biesiady i wspólnej michy, to po spłynięciu do portu będą zajęcia w podgrupach i po imprezie!
Chyba pamiętasz Zbyszku jak kończyły się Regaty Mazury Open?

Opłacenie wpisowego jest twardym (w miarę) potwierdzeniem obecności. Nie będzie wpisowego to połowa zgłoszonuch nie pojawi się ... pod byle pretekstem. :roll:

zenek - 2017-02-03, 07:56

najmita napisał/a:
Opłacenie wpisowego jest twardym (w miarę) potwierdzeniem obecności. Nie będzie wpisowego to połowa zgłoszonuch nie pojawi się ... pod byle pretekstem. :roll:
Jak najbardziej święta prawda! Kiedyś Delphia organizowała spotkanie połączone ze zwiedzaniem stoczni. Zarezerwowała restaurację, a później połowa nakrytych stołów świeciła pustkami.

Odnośnie obydwu terminów sugeruję aby wstępnie zarezerwować obydwa tak jak węzełek pisała np. do 15 lutego ( jeżeli ma być już demokracja :-P ) aby nie obudzić się później z przysłowiową ręką w nocniku .
W przypadku kiedy zgłosi się ktoś chętny na jeden z tych terminów decyzję trzeba będzie podjąć w ciągu kilku godzin.

extant - 2017-02-03, 08:42

piratka napisał/a:
... mysle, ze gdyby wszyscy wpisani jednoczesnie na obie listy okreslili sie jednoznacznie co do terminu, to by cos ruszylo do przodu... :-)

W sumie to nie większość tych, którzy mogą uczestniczyć w imprezie w obu terminach, ale większość tych, którzy moga uczestniczyć w imprezie tylko w jednym terminie zadecyduje o ostatecznym terminie "oficjalnych" VIII WWRF... i niech tak pozostanie. :-)

piratka napisał/a:
... zrobienie "nieoficjalnego spotkania" w jednym z terminow to tez mysle, ze fajny pomysl... a glowna impreza w drugi...

Mnie takie rozwiązanie też się podoba. :-)

piratka napisał/a:
... moze niezdecydowani niech dadza sobie czas do jakiegos wyznaczonego terminu...?do niedzieli? do 15 lutego? do konca lutego?
tak aby sie nagle nie okazalo, ze juz nie ma miejsca w tawernie i porcie...

Myślę, że można "bezpiecznie" ustalić datę podjęcia decyzji odnośnie ostatecznego terminu VIII WWRF na następny piątek, czyli 10 lutego 2017 godzina 12:00.

piratka napisał/a:
... sorki ze sie tak udzielam za bardzo moze (bedac z Wami dopiero na 2 regatach jako komisja sedziowska, bez ktorej radziliscie sobie wiele lat z powodzeniem...) ale wkreciliscie nas w te wiosenno-jesienne imprezy... :-)

I dobrze, że się tak udzielasz - niewątpliwie wprowadzasz dosyć ożywczą nutę do nieco już skostniałej atmosfery tego forum... i niech tak pozostanie. :-)

najmita - 2017-02-03, 08:51

Extant napisał/a:

Myślę, że można "bezpiecznie" ustalić datę podjęcia decyzji odnośnie ostatecznego terminu VIII WWRF na następny piątek, czyli 10 lutego 2017 godzina 12:00.

Mariusz, wyłuskaj tę sugestię do oddzielnego postu.

extant - 2017-02-03, 08:59

OK - proponuję zatem ustalenie daty podjęcia decyzji odnośnie ostatecznego terminu VIII WWRF na następny piątek, czyli 10 lutego 2017 godzina 12:00.

Proszę aby do tego czasu zainteresowane uczestnictwem w imprezie osoby wpisywały się na odpowiednią listę/listy.

W dniu dzisiejszym skontaktuję się z Panią Iwoną z tawerny "Kotwica" i wstępnie zarezerwuję oba terminy tj. 20.05 i 03.06... tym bardziej, że być może i tak w obu tych terminach "coś" forumowego będzie się w Korektywie jednak działo. ;-) :mrgreen:

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Emill`76+ ??
5. pough +
7. funyo + 1
8. Tynia +3 lub 4
9. kenyg + 1 lub 2
11. Szwagier+Kasia+RZ

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
11. Szwagier+Kasia+RZ
13 Węzełek + załoga

Emill`76 - 2017-02-03, 09:20

Dla mnie jednak drugi termin ... ;-)

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. pough +
5. Tobo + 1 (a może i +1 oraz +2 dzieciaków, drugi termin też spoko jak pierwszy nie wypali)
6. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. Andrzej Drago +4-5+Panna Jenny na Bolero 805 ( + latające )
10. Szwagier+Kasia+RZ
11. Eychler Piotr+... VENTUS

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
11. Szwagier+Kasia+RZ
13 Węzełek + załoga
14. Emill`76 + ??

pough - 2017-02-03, 09:35

I ja po przeanalizowaniu kalendarza regatowego skłaniam się do drugiego terminu ;-)

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Tobo + 1 (a może i +1 oraz +2 dzieciaków, drugi termin też spoko jak pierwszy nie wypali)
5. funyo + 1
6. Tynia +3 lub 4
7. kenyg + 1 lub 2
8. Andrzej Drago +4-5+Panna Jenny na Bolero 805 ( + latające )
9. Szwagier+Kasia+RZ
10. Eychler Piotr+... VENTUS

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
11. Szwagier+Kasia+RZ
13 Węzełek + załoga
14. Emill`76 + ??

najmita - 2017-02-03, 09:39

Mi pasują oba terminy, ostatecznie wybiorę ten z większą liczbą uczestników.

Mariusz, może pokoloruj tych uczestników, którym pasuje tylko jeden termin :roll:

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
4. Tobo + 1 (a może i +1 oraz +2 dzieciaków, drugi termin też spoko jak pierwszy nie wypali)
5. funyo + 1
6. Tynia +3 lub 4
7. kenyg + 1 lub 2
9. Szwagier+Kasia+RZ
11. najmita - tango780s - ewentualnie + 1 lub +2

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
11. Szwagier+Kasia+RZ
13 Węzełek + załoga
14. Emill`76 + ??
15. najmita - tango780s - ewent. +1 lub +2

ModEdit: Uporządkowałem bo posty były pisane w jednym czasie...

extant - 2017-02-03, 10:28

Rozmawiałem już z Panią Iwoną z tawerny "Kotwica" i wstępnie (do potwierdzenia po 10-tym lutego) zarezerwowane zostały oba terminy, raczej ze wskazaniem 03.06.2017 jako daty dużej "oficjalnej" imprezy forumowej i daty 20.05.2017 jak daty mniejszej "nieoficjalnej" imprezy forumowej w Korektywie.

Uwaga !
Dobrze byłoby gdyby do 10 lutego ktoś, kto zadeklarował swój udział w imprezie 03.06.2017 zdecydował się na jej organizację. :-)

MirekMors - 2017-02-03, 10:52

Dlaczego tak wczesny termin ?! Drzewiej chyba można się było deklarować duuużo później ? Przecierz wiaty czy ogniska nikt nam nie podbierze ?
extant - 2017-02-03, 11:03

MirekMors napisał/a:
Dlaczego tak wczesny termin ?! Drzewiej chyba można się było deklarować duuużo później ? ...

Mirku, powyższe wstępne listy i deklaracje uczestnictwa służą tylko i wyłącznie do ustalenia ostatecznej daty oficjalnych VIII WWRF.

A do kiedy ostatecznie będzie otwarta lista zapisów zadecyduje już organizator oficjalnej imprezy. :-)

ps: przy okazji może dobrze byłoby aby osoby, które zapisały się na obie listy, zastanowiły się czy rezygnują z udziału w mniejszej "nieoficjalnej" imprezie forumowej 20.05.2017, w przypadku organizacji dużej "oficjalnej" imprezy forumowej 03.06.2107. :-)

najmita - 2017-02-03, 11:06

MirekMors napisał/a:
Dlaczego tak wczesny termin ?! Drzewiej chyba można się było deklarować duuużo później ? Przecierz wiaty czy ogniska nikt nam nie podbierze ?

Mirek, to tylko gra wstępna :-D , a gry wstępnej nie ma sensu przedłużać ... ;-) :lol:

węzełek - 2017-02-03, 11:11

najmita napisał/a:
MirekMors napisał/a:

Mirek, to tylko gra wstępna :-D , a gry wstępnej nie ma sensu przedłużać ... ;-) :lol:

Oj Ci faceci, zawsze egoiści, szybko i po łebkach :mrgreen: :lol: ;-) :-P

funyo - 2017-02-03, 11:46

To jeśli przechodzimy do konkretów - moja załogantka przychyla się do daty późniejszej, a więc:

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
5. najmita - tango780s - ewentualnie + 1 lub +2
6. Tynia +3 lub 4
7. kenyg + 1 lub 2
9. Szwagier+Kasia+RZ

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
11. Szwagier+Kasia+RZ
13 Węzełek + załoga
14. Emill`76 + ??

To tak, żeby ułatwić decyzję, aczkolwiek jeśli to pierwszy termin będzie ostatecznym, również się na niego piszemy :roll:

MirekMors - 2017-02-03, 11:48

A, to co innego.
Wpisanym na obie listy oba terminy pasują. Mi osobiście bardziej późniejszy. Nawet sam termin moglibyśmy dyskutować dłużej.

piratka - 2017-02-03, 13:42

no widze ze powoli do przodu :-)
Bedziemy trzymac kciuki by regaty i impreza udaly sie wam przynajmniej tak, jak rok temu :lol: i mamy nadzieje ze jesienia sobie odbijemy nieobecnosc :-D ;-) :-)

zenek - 2017-02-03, 16:34

Myślę, że trzeba zacząć pracować na piratką, aby znalazła się również na liście czerwcowej i nie będzie dylematu czy wybrać gitary czy wdzięki piratki :lol:
Eychler Piotr - 2017-02-04, 10:57

Widać, że drugi termin rozwija się bardziej, może i lepiej bo zawsze trochę cieplej i dłuższe dni. Dopisuję Wojtka do obu list z większym naciskiem na termin drugi.

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
6. Tynia +3 lub 4
7. kenyg + 1 lub 2
9. Szwagier+Kasia+RZ
11. Chodkowski Wojtek - MISJA

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
11. Szwagier+Kasia+RZ
13 Węzełek + załoga
14. Emill`76 + ??
16. Chodkowski Wojtek - MISJA

MirekMors - 2017-02-04, 15:44

Dlaczego wyżej napisałem: późniejszy ? Miało być wcześniejszy :roll:
Cytat:
przy okazji może dobrze byłoby aby osoby, które zapisały się na obie listy, zastanowiły się czy rezygnują z udziału w mniejszej "nieoficjalnej" imprezie forumowej 20.05.2017, w przypadku organizacji dużej "oficjalnej" imprezy forumowej 03.06.2107. :-)

Odwrotnie. Jeśli impreza będzie 20.05 chcący i tak spotkają się 3.06. A zapewne i 27.05 na regatach SF.
20.05

maciek 24 - 2017-02-04, 21:18

Ciekaw jestem co dzieje się z Piotrem rozpoczął temat i milczy czyżby żaden termin Mu nie pasował Piotrze odezwij się :lol: bo nie wiem ile załóg wystawić :-/ .Pozdrawiam Maciek
Andrzej Drago - 2017-02-04, 21:21

Maćku , jak los pozwoli to Piotr płynie ze mną .
Pozdrawiam

Piotr AT - 2017-02-05, 09:15

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.... ;-) :-> :-D :-)
Maćku, tak jak napisał Andrzej, jak będę grzeczny, to może przygarnie mnie do swojej załogi. ;-) :mrgreen:

Tynia - 2017-02-06, 13:27

Ja też wolę drugi termin , ale i w pierwszym też możemy, jakby co ;-)
wlowoj - 2017-02-07, 21:12

A już myślałem, że jako (prawie) gospodarz :-) wreszcie będę Was gościć, razem z p. Iwoną, w "moim" porcie.... a tu oba terminy mam mocno zajęte... chyba Was zaproszę kiedyś w jakimś trzecim terminie..., Póki co, w międzyczasie obiecuję, że podoglądam, czy przygotowania do imprezy idą po Waszej myśli....
MirekMors - 2017-02-07, 23:25

Napisz kiedy jesteś w stanie postawić nam piwo, a przybędziemy gremialnie :->
Ps. na Nalewkowy się nie wybierasz ? ;-)

wlowoj - 2017-02-08, 21:36

Nalewkowy? A kiedy obchodzicie? ;-)
Na razie mogę zaprosić wkrótce na Aperola na stokach Dolomitów, a i na gremialne piwo w Piaskach przybywajcie! :-D .. już niedługo!

zenek - 2017-02-10, 21:09

Jeżeli impreza odbędzie się w późniejszym terminie, to mam realne szanse na niej być. Tak więc wypada się na listę wpisać :-) !

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
6. Tynia +3 lub 4
7. kenyg + 1 lub 2
9. Szwagier+Kasia+RZ
11. Chodkowski Wojtek - MISJA

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
11. Szwagier+Kasia+RZ
13 Węzełek + załoga
14. Emill`76 + ??
16. Chodkowski Wojtek - MISJA
17. zenek+1

funyo - 2017-02-10, 22:55

Już prawie minął cały piątek, 10 lutego, a nie tylko godzina 12.00 - jaki więc termin zostaje tym ostatecznym?
piratka - 2017-02-11, 00:41

szkoda ze impreza rozbije sie... :-| ale trzymam juz kciuki za jesien :-D
extant - 2017-02-11, 08:42

funyo napisał/a:
... jaki więc termin zostaje tym ostatecznym?

03.06.2017 :-)

zenek - 2017-02-11, 09:46

piratka napisał/a:
szkoda ze impreza rozbije sie... :-| ale trzymam juz kciuki za jesien :-D
A ja trzymam kciuki za to, aby udało Wam się być w obydwu terminach na Mazurach :-D !
zenek - 2017-02-13, 08:20

Wygląda na to, że w drodze demokratycznego głosownia zwyciężył czerwcowy termin imprezy. A w związku z tym mam pytanie do Mariusza (extanta)- czy coś się zmieniło i jednak w późniejszym terminie może podjąć się organizacji imprezy?
extant - 2017-02-13, 08:46

Niestety nadal na początku czerwca z dużym prawdopodobieństwem (w sprawach zawodowych) będę poza granicami kraju. :-(

ps: natomiast razem z Piratką przygotowujemy pewną propozycję na weekend 19-21 maja... szczegóły wkrótce na forum. :-D

axa_man - 2017-02-13, 08:49

Ja się być może dopisze do listy ale z możliwością przybycia będę wiedział dopiero w kwietniu... Będę miał natomiast gorąca prośbę (w przypadku decyzji na TAK) o pomoc w czarterze jachtu, w tamtym regionie nie bardzo znam dobre formy czarterujące jacht.
extant - 2017-02-13, 09:09

Jacek, a mniej więcej jaką łódkę będziesz chciał wyczarterować ??
axa_man - 2017-02-13, 09:11

extant napisał/a:

Tą która wygra :P

RZ - 2017-02-13, 09:15

1. Piratka + 3
2. extant + 2 lub 3
3. MirekMors + ??
6. Tynia +3 lub 4
7. kenyg + 1 lub 2
9. Eychler Piotr+... VENTUS
10. Chodkowski Wojtek - MISJA

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
10. Andrzej Drago +4-5 +Panna Jenny na Bolero 805 ( + latające11.
12 Węzełek + załoga
13. Emill`76 + ??
14. najmita - tango780s - ewent. +1 lub +2
15. Chodkowski Wojtek - MISJA
16. zenek+1

ModEdit: korekta listy

extant - 2017-02-13, 09:17

axa_man napisał/a:
extant napisał/a:

Tą która wygra :P

Obawiam się, że ta łódka została już wyczarterowana. ;-) :-P

extant - 2017-02-13, 10:47

W ramach wiosennego „rozpływania się” przed forumowymi regatami razem z Piratką zapraszamy i proponujemy wzięcie udziału również w imprezie w dniu 20.05.2017 ->

http://forum.mazury.info....p=252543#252543

:-D

ps: co do oficjalnej imprezy forumowej w dniu 03.06.2017 również potwierdziłem jej termin i uprzedziłem Panią Iwonę z tawerny Kotwica, że organizator tej imprezy z ramienia forum wkrótce się z nią telefonicznie skontaktuje. :-)

zenek - 2017-02-15, 08:19

W sytuacji kiedy termin imprezy przesunął się na czerwiec, extant z przyczyn osobistych nie może podjąć się jej organizacji w tym terminie, nikt inny póki co nie wyraża chęci zastąpienia go, a ja najprawdopodobniej będę już mógł wziąć w niej udział, postanowiłem zająć się organizacją. Ponadto mam jeszcze gwarancję, że gdyby coś poszło nie tak z moim uczestnictwem, to znajdzie się ktoś, kto dokończy to, co ja zacząłem :-) .

Tak więc oficjalna lista uczestników VIII już Regat Wiosennych forum mazury.info.pl wygląda na dzień dzisiejszy następująco:

Termin: 3.06.2017r.

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
12 Węzełek + załoga
13. Emill`76 + ??
16. zenek+1

Mam nadzieję, że dwoje użytkowników, którym termin czerwcowy nie odpowiadał znajdzie się jednak na liście imprezy. Mam oczywiście na myśli piratkę i extanta!

Finansowe warunki uczestnictwa podam w przyszłym tygodniu po otrzymaniu propozycji menu od Pani Iwony z Tawerny "Kotwica". Na pewno nie będą znacząco odbiegały od roku ubiegłego. Rok temu było 70zł.

Mam jeszcze jedno pytanie do potencjalnych uczestników. Kilka lat temu zamawialiśmy okolicznościowe koszulki (nawet 2 razy w roku), sprawa się trochę przejadła, ale ponieważ ostatnie koszulki były zamówione w 2014r i to w ilości szczątkowej , czy w tym roku chcemy koszulki czy nie?

MirekMors - 2017-02-15, 08:25

Zenku, postaram się ci pomóc. Może nabiorę doświadczenia ?
Z koszulek rezygnuję.

zenek - 2017-02-15, 08:30

MirekMors napisał/a:
Zenku, postaram się ci pomóc. Może nabiorę doświadczenia ?
O! I to jest znakomita odpowiedź :-D !
MirekMors napisał/a:
Z koszulek rezygnuję.
Oszczędzasz, czy masz jeszcze stare nie używane na składzie :lol: ?
maciek 24 - 2017-02-15, 09:37

Dzięki Zenek , że zajmiesz się organizacją , spadł mi trochę kamień z serca bo jako sprawca tego zamieszania z czerwcową datą czuję się odpowiedzialny za sprawne zorganizowanie imprezy w tym terminie .Tak jak Mirek deklaruję pomoc w zakresie który mi przydzielisz Pozdrawiam Maciek
piratka - 2017-02-15, 10:39

zenek napisał/a:

Mam jeszcze jedno pytanie do potencjalnych uczestników. Kilka lat temu zamawialiśmy okolicznościowe koszulki (nawet 2 razy w roku), sprawa się trochę przejadła, ale ponieważ ostatnie koszulki były zamówione w 2014r i to w ilości szczątkowej , czy w tym roku chcemy koszulki czy nie?

mi by sie przynajmniej jedna przydala do dzialu 18+.... ;-) :-P :lol:

funyo - 2017-02-15, 10:44

Ja na dwie koszulki też bym się pisał.
zenek - 2017-02-15, 10:52

Odnośnie koszulek to powiem tak. Chęć ich zakupu musi wyrazić zdecydowana większość uczestników. Inni chętni użytkownicy forum oczywiście też mogą je zamówić.
Chodzi o prozaiczną sprawę-cena i dostępność kolorów.
Po za tym w czerwcu może być już całkiem ciepło i cała ekipa w jednakowych koszulkach może się fajnie prezentować :-D !

pough - 2017-02-15, 12:37

Jestem za koszulkami, ale się dostosuję do większości...
zenek - 2017-02-15, 13:05

Port "Korektywa" w Piaskach przyjmie nas z największa przyjemnością i na rabat w opłatach portowych wzorem roku ubiegłego pewnie również będziemy mogli liczyć. Co do jego wysokości decyzje zapadną ok. miesiąca przed terminem imprezy kiedy będzie już wiadomo ile dokładnie jachtów weźmie udział.
W każdym razie keja gościnna w "Korektywie" zarezerwowana :-D !

zenek - 2017-02-15, 13:28

Informacja dla tych, którzy zechcą skorzystać z noclegu w pokojach gościnnych Tawerny "Kotwica". Pokój 2-osobowy z łazienką w pierwszy weekend czerwca kosztuje od 100zł do 160zł za dobę. Różnica w cenie wynika ze standardu pokoju. Cena nie obejmuje śniadań.
mazury.info.pl - 2017-02-15, 13:32

funyo napisał/a:
Ja na dwie koszulki też bym się pisał.

I ja. ;-)

szg - 2017-02-15, 19:59

Ja też się piszę na 2 koszulki.
plitkin - 2017-02-15, 20:16

Ja bez koszulki.
MirekMors - 2017-02-15, 21:44

piratka napisał/a:
zenek napisał/a:

(...)czy w tym roku chcemy koszulki czy nie?

mi by sie przynajmniej jedna przydala do dzialu 18+.... ;-) :-P :lol:

Dam ci kilka. Mam takie sparciałe z dziurami - będą w sam raz 8-)

najmita - 2017-02-15, 22:17

plitkin napisał/a:
Ja bez koszulki.

T może i piratka pójdzie w Twoje ślady ;-) ?

piratka - 2017-02-15, 22:53

cdn... 18+ ;-) :-P :lol:
ps
Morsiku bardziej myslalam o pocietej niz sparcialej... ;-) :-P !
ps II
calkiem bez koszulki lub banderki to lipa... :-D zniknie wyobraznia... :lol:

węzełek - 2017-02-19, 12:48

Biorę koszulki minimum 3 ,a ie dokładnie muszę spytać się załogi ;-)
Stare się zszargały , warto odświeżyć szafę ;-)

maciek 24 - 2017-02-19, 16:26

Jak mamy się ładnie prezentować to i my 4 sztuki jak szaleć to szaleć :-D
zenek - 2017-02-20, 16:31

Kilka uwag dotyczących ewentualnego zamówienia koszulek.
Moja propozycja jest taka aby były to jak w latach ubiegłych koszulki typu t-shirt uszyte na nasze zamówienie. Chodzi o jakość tkaniny. Szkoda wydawać pieniędzy na nadruk na koszulkach typu Stedman, Promostars itp. Po dwóch praniach nadają się na ścierkę do mycia pokładu.
Proponuję aby koszulki były w kolorze niebieskim z białym nadrukiem z przodu i na plecach. Kropka nad "i" oczywiście czerwona :-P !
Jeżeli uda nam się nazbierać chętnych na ok. 35-40 koszulek to cena wyniesie 30zł za sztukę. Jeżeli będzie mniej, to o kilka złotych cena pójdzie w górę ze względu na przygotowanie matrycy sitodruku.
Tak więc niech wypowiedzą się jeszcze pozostali potencjalni uczestnicy imprezy widniejący na liście. Czasu jeszcze trochę jest.

Tobo - 2017-02-20, 16:56

Dla mnie też jedna koszulka, optuję za jakością.
zenek - 2017-02-20, 17:09

Jeszcze jedna uwaga. Jeżeli zostanie przyjęty taki wariant zamówienia jaki zaproponowałem, to poza standardowymi rozmiarami S, M, L itd... będzie istniała możliwość zamówienia koszulek również w rozmiarach dziecinnych.
artiosso - 2017-02-20, 17:11

A 8XL ?
zenek - 2017-02-20, 17:16

artiosso napisał/a:
A 8XL ?
Przyślij swoje wymiary. Uszyją :lol: ! Ale ceny standardowej póki co nie gwarantuję :-P :lol: !
najmita - 2017-02-20, 20:44

Napływałem się w najróżniejszych t-shirtach, z najróżniejszych firm. Większość z nich sparciała w szafkach, lub jak powiedział Zenek skończyły jako jolki. Jedynie białe koszulki polo z dyskretnym nadrukiem używam do dzisiaj.
Raczej nie zdecyduję się na T-shirta.

MirekMors - 2017-02-20, 23:55

Po prostu wyrośliśmy z T-shirta. I uwydatnia się w nich brzuszysko :roll:
zenek - 2017-02-21, 07:44

MirekMors napisał/a:
Po prostu wyrośliśmy z T-shirta. I uwydatnia się w nich brzuszysko :roll:
Jakbym Cę nie znał, to może bym i uwierzył :-P ! Stawiam nie na Twoje brzuszysko, ale na wrodzoną niechęć do wydawania pieniędzy :lol: !
MirekMors - 2017-02-21, 08:41

Na ciuchy. Rodzina już się z tym pogodziła.
artiosso - 2017-02-21, 16:42

No no, ale na czapkę kapitańską się rzuciłeś .
węzełek - 2017-02-21, 23:57

zenek napisał/a:
Kilka uwag dotyczących ewentualnego zamówienia koszulek.
Moja propozycja jest taka aby były to jak w latach ubiegłych koszulki typu t-shirt uszyte na nasze zamówienie. Chodzi o jakość tkaniny. Szkoda wydawać pieniędzy na nadruk na koszulkach typu Stedman, Promostars itp. Po dwóch praniach nadają się na ścierkę do mycia pokładu.
Proponuję aby koszulki były w kolorze niebieskim z białym nadrukiem z przodu i na plecach. Kropka nad "i" oczywiście czerwona :-P !
Jeżeli uda nam się nazbierać chętnych na ok. 35-40 koszulek to cena wyniesie 30zł za sztukę. Jeżeli będzie mniej, to o kilka złotych cena pójdzie w górę ze względu na przygotowanie matrycy sitodruku.
Tak więc niech wypowiedzą się jeszcze pozostali potencjalni uczestnicy imprezy widniejący na liście. Czasu jeszcze trochę jest.

Podbijam stawkę .Już mam chętnych na 6-7 koszulek

Eychler Piotr - 2017-02-24, 12:43

Ja na 4 koszulki bym się pisał
zenek - 2017-02-24, 14:38

Widzę, że koszulkową masę krytyczną osiągniemy :-D ! Tak więc wypada się zastanowić nad zmianą końcówki rozwinięcia nazwy regat, bo nie wiem czy wszyscy pamiętają ale ich pełna nazwa brzmi tak: Rekreacyjny Niekomercyjny Rozrywkowy z Elementami Koleżeńskiej Nieregatowej ale jednak Sportowo- Rekreacyjnej Rywalizacji Rejs po Najpiękniejszym na Obszarze WJM Jeziorze Nidzkim :-P !
A ponieważ impreza przeniosła się na Bełdany więc... coś z tym Nidzkim trzeba zrobić :lol: !

Skrót nazwy imprezy wraz z logo forum będzie umieszczony na plecach. Z przodu małe logo forum po lewej stronie.

węzełek - 2017-02-24, 20:24

zenek napisał/a:
W sytuacji kiedy termin imprezy przesunął się na czerwiec, extant z przyczyn osobistych nie może podjąć się jej organizacji w tym terminie, nikt inny póki co nie wyraża chęci zastąpienia go, a ja najprawdopodobniej będę już mógł wziąć w niej udział, postanowiłem zająć się organizacją. Ponadto mam jeszcze gwarancję, że gdyby coś poszło nie tak z moim uczestnictwem, to znajdzie się ktoś, kto dokończy to, co ja zacząłem :-) .

Tak więc oficjalna lista uczestników VIII już Regat Wiosennych forum mazury.info.pl wygląda na dzień dzisiejszy następująco:

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
12 Węzełek + załoga razem , na dzień dzisiejszy 7 osób, jak coś miało się zmienić to poprawię .
13. Emill`76 + ??
16. zenek+1

Mam nadzieję, że dwoje użytkowników, którym termin czerwcowy nie odpowiadał znajdzie się jednak na liście imprezy. Mam oczywiście na myśli piratkę i extanta!

Finansowe warunki uczestnictwa podam w przyszłym tygodniu po otrzymaniu propozycji menu od Pani Iwony z Tawerny "Kotwica". Na pewno nie będą znacząco odbiegały od roku ubiegłego. Rok temu było 70zł.

zenek - 2017-02-27, 09:33

No i co nikt nie ma pomysłu jak zastąpić Nidzkie Bełdanami :-P ? Nikogo nie ma na forum z zacięciem literackim :-D ? Niemożliwe :mrgreen: !
funyo - 2017-02-27, 11:41

Rekreacyjny Niekomercyjny Rozrywkowy z Elementami Koleżeńskiej Nieregatowej ale jednak Sportowo- Rekreacyjnej Rywalizacji Rejs po Najtrudniejszym Nawigacyjnie i Do Tego Zdominowanym przez Wrogie Siły Jeziorze Bełdany :-P ;-)
maciek 24 - 2017-02-27, 11:41

Zenek jak wszystko co napisałeś tłustym drukiem ma być w nadruku na koszulkach to się głęboko zastanawiam czy ja chcę taką koszulkę bo nie lubię zbytniej pisaniny na ubraniu :-D może jakiś skrót myślowy typu ścigant czy wiatrołap jak było na dyplomach .
zenek - 2017-02-27, 11:45

Maćku nie żartuj! Na koszulkach będzie oczywiście skrót! Kiedyś był taki: RNRzEKNajSRRRpNnOWJMJN :-P ! Teraz musimy tylko przerobić Nidzkie na Bełdany.
A żeby nie być gołosłownym tak to wyglądało 3 lata temu Macku!

zenek - 2017-02-27, 11:50

funyo napisał/a:
Rekreacyjny Niekomercyjny Rozrywkowy z Elementami Koleżeńskiej Nieregatowej ale jednak Sportowo- Rekreacyjnej Rywalizacji Rejs po Najtrudniejszym Nawigacyjnie i Do Tego Zdominowanym przez Wrogie Siły Jeziorze Bełdany :-P ;-)
Paweł, a czemu "wrogie siły" :shock: :-) ? Chyba nie masz na myśli motorowodniaków :lol: ?
funyo - 2017-02-27, 13:39

Oczywiście że nie, mam na myśli buraków nie liczących się z otoczeniem :-P ;-)
mazury.info.pl - 2017-02-27, 13:43

Żółta?
zenek - 2017-02-27, 13:49

Żółta?
Nie!!! Żółta była 3 lata temu. Nie mam jeszcze nowego projektu więc pokazałem Maćkowi jak wyglądało to wcześniej, bo przeraził się, że na koszulce znajdzie się pełna nazwa :-P
mazury.info.pl - 2017-02-27, 13:52

Żółta była niepraktyczna. Wszelkim owadom bardzo się podoba ten kolor. :-P
artiosso - 2017-02-27, 13:56

Zenek, za dużo tych literek skrótowych.

Może tak :

ŚMIGANT

Śmiały Mazurski Imigrant, Goniący Aktualnie Nawodne Twory

Oczywiście, przy dyplomach dla np. Andrzeja Najmity, Pawła Funya i innych naszych Koleżków z Mazur, przy słowie "Imigrant" trzeba będzie postawić gwiazdkę i w odnośnikach zapisać : "nie dotyczy" ;-)

zenek - 2017-02-27, 14:25

Artur nie upieram się przy żadnej nazwie. Wy decydujecie :-D !
axa_man - 2017-02-27, 14:45

Jeśli chodzi o kolor ja bym w tym roku zaproponował albo w kolorze KHAKI albo SZARYM
zenek - 2017-02-27, 14:50

axa_man napisał/a:
Jeśli chodzi o kolor ja bym w tym roku zaproponował albo w kolorze KHAKI albo SZARYM
Jacek kolor nie podlega dyskusji. Tak jak pisałem wcześniej-będzie niebieski i biało-czerwone nadruki. To jeden z kolorów podstawowych. Kolory przez Ciebie zaproponowane nie należą do palety podstawowej i są możliwe tylko przy bardzo dużym zamówieniu np. ok. 100 szt.
axa_man - 2017-02-27, 15:02

zenek napisał/a:
axa_man napisał/a:
Jacek kolor nie podlega dyskusji. Tak jak pisałem wcześniej-będzie niebieski i biało-czerwone nadruki. To jeden z kolorów podstawowych. Kolory przez Ciebie zaproponowane nie należą do palety podstawowej i są możliwe tylko przy bardzo dużym zamówieniu np. ok. 100 szt.

A jakoś mi umkło...

maciek 24 - 2017-02-27, 19:10

Zenek koszulki z tym wzorem podobają mi się , właśnie te żółte bo gdyby nie było słońca to jakbyśmy je założyli to.... Kolor niebieski też praktyczny bo gdyby wyschła woda to... .Ale mimo wszystko mam pytanie czy podstawowa paleta zawiera tylko kolor niebieski :-D ,oczywiście nie czepiam się niebieski też biorę .Pozdrawiam Maciek
zenek - 2017-02-27, 19:13

maciek 24 napisał/a:
Ale mimo wszystko mam pytanie czy podstawowa paleta zawiera tylko kolor niebieski :-D ,oczywiście nie czepiam się niebieski też biorę .Pozdrawiam Maciek
na pewno się nie czepiasz :-P ? Są inne kolory: czarny, czerwony, zielony, żółty ale one już były! A niebieskiego nie było :mrgreen: !
najmita - 2017-02-27, 19:47

zenek napisał/a:
maciek 24 napisał/a:
Ale mimo wszystko mam pytanie czy podstawowa paleta zawiera tylko kolor niebieski :-D ,oczywiście nie czepiam się niebieski też biorę .Pozdrawiam Maciek
na pewno się nie czepiasz :-P ? Są inne kolory: czarny, czerwony, zielony, żółty ale one już były! A niebieskiego nie było :mrgreen: !

Przypominam tylko, że są trzy kolory ;-) . Dwa zdecydowanie odpadają ( :roll: ) pozostaje ten trzeci. :mrgreen:

maciek 24 - 2017-02-28, 19:52

Zenek napisał Są inne kolory: czarny, czerwony, zielony, żółty ale one już były! A niebieskiego n
ie było :mrgreen: ![/quote]
To o to chodzi a ja myślałem , że Tobie podoba się niebiski i tak zarządziłeś :-D Moja wina że nie byłem na wcześniejszych imprezach a w ubiegłym roku żadnych koszulek nie było ale nie o koszulki tutaj chodzi ale o to żebyśmy się dobrze bawili.Pozdrawiam Maciek

MirekMors - 2017-02-28, 19:59

Koszulki mie nie interesują. Zapytam skromnie: z czego będzie puchar ? 8-)
najmita - 2017-02-28, 20:06

Z przykrością informuję, że prawdopodobnie nie będę mógł być na imprezie forumowej 02.06.2017. :-(
Dostałem właśnie propozycję na ten weekend i ją przyjąłem. Kto ma statki ten ma wydatki, niestety.
Jeżeli sytuacja się zmieni, dam znać w ostatniej chwili. Będę jednak na Bełdanach i może spotkamy się na wodzie.

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
12 Węzełek + załoga razem , na dzień dzisiejszy 7 osób, jak coś miało się zmienić to poprawię .
13. Emill`76 + ??
14. Chodkowski Wojtek - MISJA
15. zenek+1

zenek - 2017-02-28, 20:28

MirekMors napisał/a:
Zapytam skromnie: z czego będzie puchar ? 8-)
Z niczego, bo nigdy żadnego pucharu nie było i jeżeli ja się póki co tą imprezą zajmuję, to nie będzie
plitkin - 2017-02-28, 21:27

Kiedyś chyba były. Sam jadłem. Se skwareczkami...
Devu - 2017-02-28, 21:35

Wiktor , masz dobre pamięć - były - stoi taki u mnie z 2012 roku
maciek 24 - 2017-02-28, 21:52

Mirek jak wygrasz dostaniesz sękacza do podziału oczywiście :lol:
zenek - 2017-02-28, 22:27

Pisząc poprzedni post miałem na myśli puchary dla zwycięzców. Od pucharków-upominków dla wszystkich załóg już dawno odeszliśmy. Nie widzę sensownego powodu aby do nich wracać.
artiosso - 2017-03-01, 00:14

Mirek, I miejsce jest już zarezerwowane,
więc nie ostrz sobie zębów, Włochaty Morsie z Wawra !! :-x

axa_man - 2017-03-01, 10:14

I wszystko jasne :)

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
13. Emill`76 + ??
15. zenek+1, axa_man+1, artiosso (Phobos 24,5)

Tobo - 2017-03-01, 17:04

zenek napisał/a:
Pisząc poprzedni post miałem na myśli puchary dla zwycięzców. Od pucharków-upominków dla wszystkich załóg już dawno odeszliśmy. Nie widzę sensownego powodu aby do nich wracać.
- osobiście wolałbym coś drobnego na półkę zamiast dyplomu.
najmita - 2017-03-01, 19:02

Tobo napisał/a:
zenek napisał/a:

Ja wolałbym coś na półkę w barku :-D , ale ... niestety raczej nie będę na imprezie. :-(

Tobo - 2017-03-01, 19:09

Szkoda Andrzeju, kto mnie kawą rano poczęstuje ;-)
najmita - 2017-03-01, 19:15

Tobo napisał/a:
Szkoda Andrzeju, kto mnie kawą rano poczęstuje ;-)

Spróbuj u Andrzeja Drago, a najpewniej u Zenka. :lol:

zenek - 2017-03-01, 19:43

Tobo napisał/a:
Ciężko coś sensownego kupić dla każdego za ok 1,80zł bo tyle kosztuje jeden dyplom, a nawet dla 3-4 osobowej załogi za 6-8zł.
Ostanie pucharki-upominki dla każdej załogi były na jesiennej imprezie w 2013r. Składka od osoby wynosiła jednak wtedy 100zł.
Od tamtego czasu trend był taki aby składkę obniżać, żeby nie stanowiła bariery finansowej dla potencjalnych uczestników. Tak też się stało. Poszczególne pozycje w kosztach imprezy były zmniejszane lub tak jak w przypadku pucharków usuwane.

Tobo - 2017-03-01, 20:13

A więc musimy zrobić sami "coś na półce". Dość tanie. Czyli wspólne zdjęcie wszystkich uczestników (na pewno ktoś ma aparat z szerokątnym obiektywem)! Wydruk w zakresie własnym + ramka i lepsze to niż złoty puchar :-) Tyle pozytywnych człowieków na kawałku papieru.
zenek - 2017-03-01, 20:34

Tobo napisał/a:
A więc musimy zrobić sami "coś na półce". Dość tanie. Czyli wspólne zdjęcie wszystkich uczestników
To zawsze można zrobić i nawet było już robione :-D http://forum.mazury.info....p=170119#170119
MirekMors - 2017-03-01, 21:58

Mam lepsze zdjęcie. A za nagrodę wystarczy uścisk ręki prezesa.
szg - 2017-03-01, 22:12

Oj, to zdjęcie jest mocno historyczne i tak samo jak historyczne, równie nieaktualne :shock: .
dareq - 2017-03-01, 22:13

MirekMors napisał/a:
Mam lepsze zdjęcie. A za nagrodę wystarczy uścisk ręki prezesa.

A odszkodowanie za zatopienie pomostu ;-)

artiosso - 2017-03-01, 22:20

najmita napisał/a:
(...) niestety raczej nie będę na imprezie. :-(

Bardzo mi przykro, Andrzej ...
Jak nazywa się Twoje Tango 730 ? Czy s/y "Ola" ?

artiosso - 2017-03-01, 22:26

Halo halo, a kto będzie w Komisji Sędziowskiej ? Piratki na imprezie nie będzie ?
najmita - 2017-03-01, 22:28

artiosso napisał/a:
najmita napisał/a:
(...) niestety raczej nie będę na imprezie. :-(

Bardzo mi przykro, Andrzej ...
Jak nazywa się Twoje Tango 730 ? Czy s/y "Ola" ?

Tango 780s "Ola". Będę w tym czasie na Bełdanach z turystami możliwe, że na swoim tangu. Jeżeli odwołają rejs, będę na imprezie Forumowej.

artiosso - 2017-03-01, 22:34

Czyli Andrzej rozumiem, że mam kibicować za ulewą. Bo jak będzie ulewa, to na pewno odwołają :-P
najmita - 2017-03-01, 22:44

Raczej, nie, Duża impreza na 10 jachtów, pogoda nie ma znaczenia, znaczenie ma zaprowiantowanie. ;-) :-D
MirekMors - 2017-03-01, 23:32

Podaj namiary do tej grupy. Opowiemy im prawdę o tobie... i rejs masz z głowy :-P
artiosso - 2017-03-01, 23:40

najmita napisał/a:
Raczej, nie, Duża impreza na 10 jachtów, pogoda nie ma znaczenia, znaczenie ma zaprowiantowanie. ;-) :-D

Ot masz, prawdziwi żeglarze, no no :mrgreen:

pawel79 - 2017-03-03, 11:10

Chętnie wziąłbym udział w imprezie, ale ścigać się jeszcze nie umiem. Pytanie czy ktoś przyjmie załoganta lub dwóch? :)
MirekMors - 2017-03-03, 11:55

Aleś się zareklamował :-D
Piotr AT - 2017-03-03, 12:08

pawel79 napisał/a:
Chętnie wziąłbym udział w imprezie, ale ścigać się jeszcze nie umiem. Pytanie czy ktoś przyjmie załoganta lub dwóch? :)

To właśnie na tego typu spotkaniach masz szansę na swoje "pierwsze kroki"... :-D

pawel79 - 2017-03-08, 12:09

Piotr AT napisał/a:
pawel79 napisał/a:

To właśnie na tego typu spotkaniach masz szansę na swoje "pierwsze kroki"... :-D

I dlatego szukam mentora, raczej nie czuję się na siłach od razu startować w regatach jako skipper ;)

Pytanie dodatkowe. Czy w Korektywie lub w okolicy są dostępne jakieś kwatery na nocleg lub dwa?

zenek - 2017-03-08, 12:20

pawel79 napisał/a:
Pytanie dodatkowe. Czy w Korektywie lub w okolicy są dostępne jakieś kwatery na nocleg lub dwa?
Tak są. Pisałem już o tym:
informacja dla tych, którzy zechcą skorzystać z noclegu w pokojach gościnnych Tawerny "Kotwica". Pokój 2-osobowy z łazienką w pierwszy weekend czerwca kosztuje od 100zł do 160zł za dobę. Różnica w cenie wynika ze standardu pokoju. Cena nie obejmuje śniadań.

Jeżeli ma być coś bardziej luksusowego, to tuż obok jest "Mazurski Raj". Cena za pokój 2-osobowy ze śniadaniami będzie oscylowała ok. 300zł za dobę.

pawel79 - 2017-03-08, 12:56

Dziękuję za informację, musiałem przeoczyć wcześniej.
Eychler Piotr - 2017-03-10, 08:31

pawel79 napisał/a:
Piotr AT napisał/a:
pawel79 napisał/a:

I dlatego szukam mentora, raczej nie czuję się na siłach od razu startować w regatach jako skipper ;)

Jeśli chcesz to spróbuję znaleźć Ci do załogi dobrego regatowca
ModEdit: cytowanie

artiosso - 2017-03-10, 20:46

zenek napisał/a:
pawel79 napisał/a:
Tak są. Pisałem już o tym:
informacja dla tych, którzy zechcą skorzystać z noclegu w pokojach gościnnych Tawerny "Kotwica". Pokój 2-osobowy z łazienką w pierwszy weekend czerwca kosztuje od 100zł do 160zł za dobę. Różnica w cenie wynika ze standardu pokoju. Cena nie obejmuje śniadań.

Jeżeli ma być coś bardziej luksusowego, to tuż obok jest "Mazurski Raj". Cena za pokój 2-osobowy ze śniadaniami będzie oscylowała ok. 300 zł za dobę.

Małe sprostowanie :
pokoje w "Tawernie", to 2-ki. Cena : 200 zł/h.
Pani nie zaproponowała mi nic innego, żadnej różnicy w standardach.
Wynegocjowałem ostatecznie dla 1 osoby 300 zł za 2 doby.

artiosso - 2017-03-10, 20:48

Takie pytanie do Zbyszka :

czy jest możliwość, aby nasze wiosenne regacenie sfilmować z drona ?

MirekMors - 2017-03-10, 20:50

200zł/h to z pokojówką ?
mazury.info.pl - 2017-03-10, 20:51

artiosso napisał/a:

Nie widzę przeszkód, ale nie mam drona. To znaczy mam, ale do tych celów się nie nadaje.

artiosso - 2017-03-10, 20:54

MirekMors napisał/a:
200zł/h to z pokojówką ?

Nosz kurczę nie.
A jesteś w potrzebie ?
To może się ściepniemy ? :-P

zenek - 2017-03-10, 20:58

artiosso napisał/a:
Małe sprostowanie :
To nieprawdopodobne. Jutro postaram się to sprawdzić. Ja otrzymałem od właścicielki takie ceny jakie podałem w swoim poście.
pawel79 - 2017-03-11, 23:55

Eychler Piotr napisał/a:
pawel79 napisał/a:
Piotr AT napisał/a:
pawel79 napisał/a:

Jeśli chcesz to spróbuję znaleźć Ci do załogi dobrego regatowca
ModEdit: cytowanie

Dziękuję, odezwe się na PW :)

artiosso - 2017-03-14, 15:00

zenek napisał/a:
artiosso napisał/a:
Małe sprostowanie :
To nieprawdopodobne. Jutro postaram się to sprawdzić. Ja otrzymałem od właścicielki takie ceny jakie podałem w swoim poście.

Sytuacja jest taka, że od nowego sezonu na terenie "Korektywy" są dwa miejsca noclegowe : góra tawerny "Kotwica" , pokoje w cenach, które podał Zenek, oraz nowy budynek nieco dalej
od portu, należący do nowego właściciela, gdzie są dostępne pok. 2-osobowe w cenie 200,00/dobę.

zenek - 2017-03-14, 15:56

Cieszę się, że sprawa się wyjaśniła :-D !
artiosso - 2017-03-14, 16:33

:-D :-D
artiosso - 2017-03-16, 18:49

artiosso napisał/a:

Nie widzę przeszkód, ale nie mam drona. To znaczy mam, ale do tych celów się nie nadaje.

A masz znajomego Giżycczanina z dronem ?

szg - 2017-03-16, 19:19

artiosso napisał/a:
artiosso napisał/a:

Jakby jakiegoś ochotnika mocno kopnąć w d... to zdążyłby z góry zrobić parę ujęć :-P :mrgreen: .

MirekMors - 2017-03-16, 20:38

Proponuję Red Bull...
plitkin - 2017-03-17, 07:42

artiosso napisał/a:
artiosso napisał/a:

Z takim trochę większym :)

mazury.info.pl - 2017-03-17, 10:47

Motolotnia na regaty się nie nadaje z kilku względów. Potrzebuje spokojnego powietrza, ze względów bezpieczeństwa nie może latać nisko nad wodą (nie ma pływaków) + inne uzależnione od konkretnego dnia.
artiosso - 2017-03-17, 11:15

szg napisał/a:
artiosso napisał/a:
artiosso napisał/a:

Jakby jakiegoś ochotnika mocno kopnąć w d... to zdążyłby z góry zrobić parę ujęć :-P :mrgreen: .

Zgłosisz się ? Mirek mi powiedział, że chętnie Cię kopnie ....

:-P

artiosso - 2017-03-17, 11:18

O tym dronie wspominam nie bez kozery, bo po ostatnich JRF Andrzej Drago opisywał zalety zdjęć i filmów, które unaoczniały technikę pływania, konkretne decyzje przy prowadzeniu jachtów. Więc chyba dobrze by było mieć taką dokumentację. Ja się chętnie dorzucę do ewentualnego sfinansowania dronka.
pawel79 - 2017-03-17, 11:49

Chcę ponowić pytanie czy ktoś może dysponuje wolnym miejscem (optymalnie dwoma miejscami) na czas regat forumowych? Chodzi tylko o udział w regatach, nocleg będę chciał załatwić w Korektywie.
pough - 2017-03-17, 11:57

pawel79 napisał/a:
Chcę ponowić pytanie czy ktoś może dysponuje wolnym miejscem (optymalnie dwoma miejscami) na czas regat forumowych? Chodzi tylko o udział w regatach, nocleg będę chciał załatwić w Korektywie.

Paweł, być może ja będę miał miejsca. Nie wie jeszcze czym będę płynął, bo rozważam również szukanie miejsca u kogoś na jachcie.
Mój problem to ciągnięcie jachtu z Węgorzewa na regaty i z powrotem...
2 dni x 8 godzin na przeprowadzenie jachtu, to dla mnie nieopłacalne.

pawel79 - 2017-03-17, 12:29

pough napisał/a:
pawel79 napisał/a:

Paweł, być może ja będę miał miejsca. Nie wie jeszcze czym będę płynął, bo rozważam również szukanie miejsca u kogoś na jachcie.
Mój problem to ciągnięcie jachtu z Węgorzewa na regaty i z powrotem...
2 dni x 8 godzin na przeprowadzenie jachtu, to dla mnie nieopłacalne.

Dzięki za odzew, wysłałem PW.

mazury.info.pl - 2017-03-17, 14:25

artiosso napisał/a:
O tym dronie wspominam nie bez kozery, bo po ostatnich JRF Andrzej Drago opisywał zalety zdjęć i filmów, które unaoczniały technikę pływania, konkretne decyzje przy prowadzeniu jachtów. Więc chyba dobrze by było mieć taką dokumentację. Ja się chętnie dorzucę do ewentualnego sfinansowania dronka.

W Giżycku Adam z Kursmazury świadczy tego typu usługi. Ma profesjonalny sprzęt i nawet uprawnienia instruktorskie w tym zakresie. Jeżeli uważacie, że dron na forumowym spotkaniu jest potrzebny, sugeruję skontaktować się z nim telefonicznie (na forum od dawna nie zagląda).
Warto poznać cenę usługi i stworzyć listę osób zainteresowanych filmowaniem z powietrza.

MirekMors - 2017-03-17, 22:36

artiosso napisał/a:
Zgłosisz się ? Mirek mi powiedział, że chętnie Cię kopnie ....

:-P

Wiem Arturze, że piszesz to żartobliwie, ale jednak wyjaśnię: Mirek nikogo w życiu nie kopnie :->
Nawet z adminem, który mi daje kolejne ostrzeżenia i wymieniamy PW mam (jak myślę) dobre relacje.
Co do drona: gdyby filmował tylko mnie chętnie się dorzucę ;-) Wiem z doświadczenia filmików Mamerta i Bełbota, że krótkie urywane ujęcia są do d. Tylko dłuższe prowadzenie łódek w kadrze daje jakieś pojęcie co się dzieje. Przeskakiwanie i szybkie plany to chaos na ekranie.

zenek - 2017-04-09, 14:59

Do imprezy pozostało już mniej niż dwa miesiące. Tak więc kilka konkretnych informacji.
Składka od osoby wyniesie w tym roku 75zł. W tej kwocie mieści się obiad, kolacja grillowa, piwo i napoje bezalkoholowe. Osoby nie pijące piwa pomniejszają składkę o 15zł.
Ze względu na to, iż będą zamawiane koszulki termin wpłaty na konto, który każdy otrzyma na "pw" po świętach, to 8.05.2017r..
Wzór koszulki jest poniżej. Oczywiście ich zamówienie nie jest obowiązkowe, ale zachęcam do nabycia. Cena to 30zł.

funyo - 2017-04-09, 20:37

To co w końcu oznacza ten skrót na koszulce?
szg - 2017-04-09, 20:50

Jak zamówić koszulki z uwzględnieniem rozmiarów?
A co z kosztami portowymi?

zenek - 2017-04-09, 21:09

funyo napisał/a:
To co w końcu oznacza ten skrót na koszulce?
Dwie trzecie skrótu są rozszyfrowana w temacie, a końcówka jest prosta do odgadnięcia :-) !
szg napisał/a:
Jak zamówić koszulki z uwzględnieniem rozmiarów?
A co z kosztami portowymi?
W tytule przelewu trzeba będzie podać ilość i rozmiar koszulek. Np. 1 x M, 1 x XL. Może tez być na "pw".
Za pobyt w porcie każdy płaci indywidualnie. Jakie to będą koszty jednostkowe podam w maju jak będziemy dokładnie wiedzieli ile będzie jachtów i ile osób. Chodzi o konkretną rozmowę z administratorem portu i wynegocjowanie ceny.

zenek - 2017-04-12, 19:50

Pokusi się ktoś o rozszyfrowanie dolnej części skrótu z koszulki :-D ? Ostatnie dwie litery odgadnąć najłatwiej z racji miejsca :-P !
Emill`76 - 2017-04-19, 13:56

Proponuję umieścić termin imprezy w tytule wątku . Przykładowo , termin ów żem zapomniał i musiałem się nieźle nagrzebać po stronach by to cenne info odnaleźć :oops: :mrgreen:
mazury.info.pl - 2017-04-19, 14:23

Gotowe
zenek - 2017-04-25, 09:21

Dzisiaj do wszystkich uczestników imprezy znajdujących się na liście poszło "pw" z informacją o wpłatach. Jeżeli ktoś nie dostał proszę pisać.
wlowoj - 2017-04-27, 14:33

Proszę o dopisanie mnie do listy, chyba uda mi się wreszcie wygospodarować trochę czasu i będę mógł Was osobiście gościć w "moim" porcie.. :-) .
A na pw też proszę o info...

zenek - 2017-04-27, 15:36

Super Włodku :-D ! Drugi raz bez gospodarza naprawdę nie wypadało! Informacja na "pw" już poszła.
zenek - 2017-04-27, 20:03

wlowoj napisał/a:
Proszę o dopisanie mnie do listy, chyba uda mi się wreszcie wygospodarować trochę czasu i będę mógł Was osobiście gościć w "moim" porcie.. :-) .

Wobec powyższego aktualizacja listy.

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
13. Emill`76 + ??
16. wlowoj (Phobos 25)

artiosso - 2017-04-28, 18:53

Wiktor ! Lecisz s/y "Popierdółką" ?
plitkin - 2017-04-28, 21:21

Taki jest plan :-)
Andrzej Drago - 2017-04-29, 23:44

plitkin napisał/a:

Może potrzebujesz załogę ? :lol:

plitkin - 2017-04-30, 19:44

Andrzej Drago napisał/a:
plitkin napisał/a:

Bardziej wsparcia logistycznego.. Z plaży już się chyba nie zwoduję, więc muszę się wyholować z Węgorzewa.

MirekMors - 2017-04-30, 20:26

A czy Popierdółki nie można przewieźć na dachu ? Przecież nie będziesz holował się z Węgorzewa na Bełdany ! Chyba coś mi umknęło...
Andrzej Drago - 2017-05-01, 19:12

plitkin napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:
plitkin napisał/a:

Bardziej wsparcia logistycznego.. Z plaży już się chyba nie zwoduję, więc muszę się wyholować z Węgorzewa.

Jeżeli piszesz o regatach 6 i 7 0.5 to masz załatwione
Pozdrawiam

artiosso - 2017-05-02, 12:12

Andrzej Drago napisał/a:
plitkin napisał/a:

Uwzględniając wyporność "Popierdółki", to z uczestników tylko Panna Jenny kwalifikuje się na załogantkę Wiktora. Pewno jest niezłą szotmenką, znając Twoją szkołę.

zenek - 2017-05-08, 16:40

Przypominam, że dzisiaj upływa termin wpłat za udział w wiosennej imprezie! Jeżeli, ktoś wpłaty z jakichś przyczyn nie dokonał, a jednak chce być uczestnikiem imprezy proszę o kontakt na "pw"!
Eychler Piotr - 2017-05-08, 18:51

Aktualizacja listy

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
13. Emill`76 + ??
14. Chodkowski Wojtek - MISJA - 2 os
16. wlowoj (Phobos 25)

Eychler Piotr - 2017-05-09, 09:00

Jeszcze raz aktualizacja listy

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
11. Eychler Piotr - VENTUS - 2 osoby
13. Emill`76 + ??
16. wlowoj (Phobos 25)

węzełek - 2017-05-09, 10:58

Eychler Piotr napisał/a:
Jeszcze raz aktualizacja listy

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
12 Węzełek + 2 lub 3 osoby, bez jachtu , jako załoga innego jachtu.
13. Emill`76 + ??
16. wlowoj (Phobos 25)

Tobo - 2017-05-09, 16:36

1. pough +
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
6. Tobo + młody - razem 2
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
13. Emill`76 + ??
16. wlowoj (Phobos 25)

zenek - 2017-05-11, 11:09

Wpłaty przebiegły sprawnie i na chwilę obecną lista wygląda jak poniżej. Część uczestników zastrzegła sobie jeszcze prawo do modyfikacji załogi, a więc nie będę nic zmieniał póki co w składach.

1. pough + Instant
2. MirekMors + ?
3. szg +
4. Maciek24+3
5. funyo + 1
6. Tobo + młody - razem 2
7. Tynia +3 lub 4
8. kenyg + 1 lub 2
9. plitkin
13. Chodkowski Wojtek - MISJA - 2 os
14. zenek+1, axa_man+1, artiosso (Phobos 24,5)
15. wlowoj (Phobos 25)

Jeszcze jedna kwestia. Podczas spotkania części uczestników imprezy podczas Targów WiW "U Szwejka" zapadła decyzja aby na obiad był zwyczajny schabowy, którego każdy zje. Ale pojawiła się kilka dni temu bardzo pochlebna opinia Emila na temat żeberek w młodej kapuście serwowanych właśnie w "Korektywie".
Po rozmowie z Panią Iwoną doszliśmy do wniosku, że te dwa wymienione dania jako, że są w jednej cenie, mogą być do wyboru. Trzeba się jednak wcześniej zadeklarować, aby później nie było tak, że wszyscy schabowy, albo wszyscy żeberka. Oczywiście 2-3 osoby jak zmienią zdanie w ostatniej chwili to nie problem.
Co Szanowni Imprezowicze na tą propozycję? Deklarujemy kto co chce, czy pozostajemy przy schabowym :-) ?

axa_man - 2017-05-11, 12:12

Moja połowica stwierdziła że żeberka chyba lepsze - potwierdzam :-P

Z "napojami" lepiej się komponują :mrgreen:

Eychler Piotr - 2017-05-11, 12:48

Ja żeberka, 2 razy , poproszę. I zasmażka.
szg - 2017-05-11, 13:31

Schabowy może być na części oficjalnej a żeberka się zje wcześniej lub później nieoficjalnie ;-) .
zenek - 2017-05-11, 13:34

szg napisał/a:
Schabowy może być na części oficjalnej a żeberka się zje wcześniej lub później nieoficjalnie ;-) .
Grzegorz grill będzie wieczorem. Chodzi o tzw. danie główne podczas obiadu.
szg - 2017-05-11, 13:37

No wiem ale impreza trwa 3 dni :roll: .
zenek - 2017-05-11, 13:49

szg napisał/a:
Ale ze składki finansujemy tylko jedzenie po południu i wieczorem dnia drugiego :lol: !
Tynia - 2017-05-11, 14:42

U nas wszyscy jednogłośnie żeberka!
Eychler Piotr - 2017-05-11, 14:53

szg napisał/a:

Z tego co wiem to impreza jest tylko w sobotę ( no może i w piątek)

Tobo - 2017-05-11, 16:02

Też wolimy żeberka.
zenek - 2017-05-11, 16:57

No więc proponuję zrobić tak. Ci co zgłoszą, że chcą żeberka, to będą jedli żeberka. Ci co się nie zadeklarują po schabowym :-P :lol: !
artiosso - 2017-05-11, 18:38

Żebereczka !!!
artiosso - 2017-05-11, 18:46

Jaką sobie życzycie nalewkę ?
Mogę przywieźć 2/3 wybrane :

- czarny bez
- pigwa
- jeżyna/malina
- ratafia
- śliwkówka
- zlewki z 2 ostatnich lat
- kukułka

Dodatkowo sunsiad przywiózł niedawno z Gruzji ichni bimber, jakby kto chciał se strzelić.
Słucham proposal .

axa_man - 2017-05-11, 20:00

artiosso napisał/a:

- czarny bez
- pigwa
- jeżyna/malina
- ratafia
- śliwkówka
- zlewki z 2 ostatnich lat
- kukułka

Dodatkowo sunsiad przywiózł niedawno z Gruzji ichni bimber, jakby kto chciał se strzelić.
Słucham proposal .

Sylwla prosi o Kukułkę :mrgreen:

szg - 2017-05-11, 21:05

artiosso napisał/a:

To lepiej przywieź 3 :roll: .

zenek - 2017-05-11, 21:10

szg napisał/a:
artiosso napisał/a:

To lepiej przywieź 3 :roll: .
I "gruziński produkt domowy" jako dyscyplina dodatkowa :mrgreen: !
funyo - 2017-05-11, 21:26

Ja z drugą połową piszemy się na schabowe, w kwestii nalewek też nie będziemy wybredni ;-)
pough - 2017-05-11, 21:35

To ja proszę pół na pół i nalewkę od przyjaciela.
instant - 2017-05-12, 20:35

Ziobro i ratafia :lol:
artiosso - 2017-05-12, 22:32

Ratafia jest, zioła nie mam. Wsjo wypaliłem.
artiosso - 2017-05-12, 22:33

pough napisał/a:

:-) :-)

Nalewka od przyjaciela, to zlewki. Zawsze mieszańce są najlepsze. :-P

pough - 2017-05-12, 22:45

artiosso napisał/a:
pough napisał/a:

:-) :-)

Nalewka od przyjaciela, to zlewki. Zawsze mieszańce są najlepsze. :-P

Którą nalewkę skosztować zapytam publiczności... ;-)

maciek 24 - 2017-05-14, 08:04

A nam wszystko jedno jeśli chodzi o schabowe czy żeberka bo jako hodowca świń nam jednakowy przesyt :mrgreen: , ale jeśli chodzi o nalewki spróbowałbym z czarnego bzu mam nadzieję ,że z kwiatów nie z owoców ,próbowałem już z trzech wytwórni i są wyśmienite sam czekam kiedy zakwitną , żeby coś zrobić samemu ale nie wiem czy doczeka do następnych regat :-P . mam jeszcze małe pytanko a deser chcecie ? .Pozdrawiam Maciek
Tobo - 2017-05-14, 10:16

Pytanie retoryczne ;-)
funyo - 2017-05-15, 09:43

A na którą planowane są regaty w sobotę?
pough - 2017-05-15, 10:05

funyo napisał/a:
A na którą planowane są regaty w sobotę?

Jak się wyśpimy po piątkowej imprezce... ;-)
Myślę, że jak co roku ok 11... :-D

funyo - 2017-05-15, 13:20

O.k. a wiecie jak wygląda sprawa slipowania w okolicy?
zenek - 2017-05-15, 13:26

W "Korektywie" jest dźwig, więc jak na Twoje potrzeby Paweł, to chyba bez sensu.
Slip natomiast na 100% jest w Wierzbie. Jak na skuter, to niedaleko

artiosso - 2017-05-15, 14:36

maciek 24 napisał/a:
(...) jeśli chodzi o nalewki spróbowałbym z czarnego bzu mam nadzieję ,że z kwiatów nie z owoców (...)

Przykro mi, nalewka jest z owoców.

maciek 24 - 2017-05-15, 19:32

Skoro zrobiłeś z owoców to pewnie też jest dobra ,nie damy jej się zmarnować :-D .
artiosso - 2017-05-16, 18:33

Maciej, ja nie robię, jestem tylko spijaczem.
zenek - 2017-05-17, 09:33

Wiem, że niektórzy bardzo lubią lekkie piwa. Tak więc oprócz piw z olsztyńskiego "Kormorana" na sobotniej imprezie będzie również to piwo z grafiki. Odpowiedni zapas już czeka :-D !
Eychler Piotr - 2017-05-17, 09:34

Czy są jakieś problemy ze stroną SF, czy tylko ja nie mogę otworzyć?
zenek - 2017-05-17, 09:35

Eychler Piotr napisał/a:
Czy są jakieś problemy ze stroną SF, czy tylko ja nie mogę otworzyć?
Tak są. Mają podobno kłopoty z serwerem.
Eychler Piotr - 2017-05-17, 09:37

To bardzo dobre piwko z Lidla?
zenek - 2017-05-17, 09:57

Eychler Piotr napisał/a:
To bardzo dobre piwko z Lidla?
Z Lidla, bo tam mieli na nie dobrą cenę :-P !
Eychler Piotr - 2017-05-17, 11:01

To jest bardzo dobre piwo. Kiedyś próbowałem. chyba jakieś niemieckie
artiosso - 2017-05-17, 14:39

Rozpoczynamy picie już w piątek ???
zenek - 2017-05-17, 14:47

artiosso napisał/a:
Rozpoczynamy picie już w piątek ???
Jak wypijemy w piątek, to nie będzie w sobotę :-P . Wasza wola! Warunek jeden. Wszyscy muszą być!
artiosso - 2017-05-17, 15:45

Wszyscy muszą pić :!: :!: :!:
Tobo - 2017-05-17, 17:18

artiosso napisał/a:
- mój syn ma dopiero 12 lat ;-) Ale skoro mus to mus.
zenek - 2017-05-17, 21:12

artiosso napisał/a:
Ci którzy się zadeklarowali i zapłacili jak najbardziej :-P !
Tobo - 2017-05-17, 21:44

Uff, zapomniałem o swoich składkach abstynenckich ;-)
instant - 2017-05-20, 18:52

Wracając do menu u p. Iwony, to zmieniam zdanie. W ten weekend sprawdziłem osobiście - karkówka w miodzie jest bezkonkurencyjna :-D
...zatem nie Ziobro, tylko karczek, a ratafii nie odpuszczę ;-)

extant - 2017-05-21, 18:50

funyo napisał/a:
O.k. a wiecie jak wygląda sprawa slipowania w okolicy?

Dostępny jest slip obok Korektywy w Mazurskim Raju. Trzeba jednak wcześniej zadzwonić na recepcję - tel. 87 425 21 00 - i umówić się na konkretny termin slipowania.

Dojazd do slipu:
1. wjazd na teren ośrodka przez bramę ok 100 metrów przed Korektywą (fotka MR 1),
2. potem w prawo przez parking i dalej w lewo obok hangaru (fotka MR 2),
3. wyjazd na slip przez bramę przed hangarem (fotka MR 3),
4. ... no jest już slip (fotka MR 4)
:-)

szg - 2017-05-21, 19:38

Dzięki Mariusz, przyda się 8-) .
funyo - 2017-05-21, 20:26

Ja też bardzo dziękuję, chciałem Ci wczoraj osobiście podziękować za zaangażowanie, ale niestety nie wyszło - złośliwość przedmiotów martwych :roll:
Tobo - 2017-05-21, 20:48

O przebiegu slipowania powie Wam co nie co Maciek 24, w zeszłym roku tam się slipował. Bez żadnego umawiania, tyle co ja wcześniej spytałem w recepcji.
maciek 24 - 2017-05-21, 21:51

Tak Właśnie było Tomek zapytał w recepcji czy można zeslipować łódkę pani powiedziała że tak mówiła żeby omówić to z bosmanem ale ,że było póżno żadnego bosmana nie znaleźliśmy i slipowanie wykonaliśmy sami jak będzie w tym roku nie wiem ale slip jest i zamierzam w piątek z niego skorzystać . Do zobaczenia więc z niektórymi . Pozdrawiam Maciek
Andrzej Drago - 2017-05-21, 22:09

Maćku
Nie bądź taki skromny
Pochwal się drugim miejscem w Regatach Weterynarzy i zrób apetyt konkurentom na walkę z V-ce Mistrzem.
Pozdrawiam i gratuluję

artiosso - 2017-05-22, 16:23

No, to Wojtek Chodkowski jest potencjalnym tryumfatorem WRF widzę ?

Z nalewek na imprezę wybrano :

- kukułeczkę
- czarny bez
- ratafię

i jako dyscyplinę dodatkową dla prawdziwych Mazurskich Wilków Morskich gruziński bimber.
Selekcji do wybranej grupy MWM spośród uczestników WRF dokona specjalna
speckomisja pod kierownictwem Zenka.
Lista wymogów przyjęcia do MWM będzie dostępna tuż przed imprezą.

Andrzej Drago - 2017-05-22, 18:58

Lista , listą ale ja się zapisuję na naleweczkę Danusi bez względu na to jaka będzie :lol:
Emill`76 - 2017-05-25, 08:33

A u mnie się sytuacja dopiero wyklaruje 30.05 :cry: na tą chwilę 50/50 :oops:
artiosso - 2017-05-25, 17:44

Kurczę, Emil .....
najmita - 2017-05-30, 08:08

Spotkanie coraz bliżej.
Chciałbym ostrzec wszystkich, małe czerwone meszki są tragiczne. Zaopatrzcie się w preparaty odstraszające i łagodzące skutki ukąszeń. Podobno olejek waniliowy (aromat do ciast) odstrasza owady...

axa_man - 2017-05-30, 08:27

najmita napisał/a:
Spotkanie coraz bliżej.
Chciałbym ostrzec wszystkich, małe czerwone meszki są tragiczne. Zaopatrzcie się w preparaty odstraszające i łagodzące skutki ukąszeń. Podobno olejek waniliowy (aromat do ciast) odstrasza owady...

środki w spraju na komary nie działają na meszki?

zenek - 2017-05-30, 09:12

Sympatyczna wiadomość dla uczestników imprezy. Port "Korektywa" udzielił nam tradycyjnie już rabatu za cumowanie. Opłata portowa za nasze jachty wynosi 30zł/jacht i 5zł/osoba! :-D !
Do zobaczenia w "Korektywie" w Piaskach!

Ps. Niektórzy, to już tam podobno "zakotwiczyli" dwa dni temu i czekają niecierpliwie na weekend :lol: !

Piotr AT - 2017-05-30, 12:01

Szorują pewnie kadłuby :-> i przyjmują środki dopingowe (w płynie)... :mrgreen:
pough - 2017-05-30, 12:14

Piotr AT napisał/a:
Szorują pewnie kadłuby :-> i przyjmują środki dopingowe (w płynie)... :mrgreen:

Piotrze... Tylko degustujemy ziółka... i nowe warianty... :-P

Piotr AT - 2017-05-30, 12:44

A do piątku coś zostanie...? :mrgreen:
czoboki - 2017-05-30, 13:55

Piotr AT napisał/a:
A do piątku coś zostanie...? :mrgreen:

Masz duży bagażnik, to dowieziesz ;)

Zgrzyb - 2017-05-30, 14:30

Czy jest szansa na dopisanie się do imprezy w piątek?
zenek - 2017-05-30, 14:51

Zgrzyb napisał/a:
Czy jest szansa na dopisanie się do imprezy w piątek?
Ile osób? Abstynenci czy piwosze? I kiedy w piątek (rano czy wieczorem) ;-) ?
Zgrzyb - 2017-05-30, 14:55

Niestety, wstyd powiedzieć , ale ... Abstynenci .. dwie osoby, wczesne popołudnie. Ale jeśli kłopot , to nie mam sprawy.
zenek - 2017-05-30, 14:56

Jak tylko dwie osoby, to żaden kłopot! Czekam na zgłoszenie Zbyszku :-) !
Tynia - 2017-05-30, 15:02

zenek napisał/a:
Sympatyczna wiadomość dla uczestników imprezy. Port "Korektywa" udzielił nam tradycyjnie już rabatu za cumowanie. Opłata portowa za nasze jachty wynosi 30zł/jacht i 5zł/osoba! :-D !
Do zobaczenia w "Korektywie" w Piaskach!

Ps. Niektórzy, to już tam podobno "zakotwiczyli" dwa dni temu i czekają niecierpliwie na weekend :lol: !

A co z tymi, którzy dopłyną dopiero w sobotę rano? W piątek wieczorem może nie udać nam się przejść Guzianki, jeszcze zobaczymy.
Czy mogłabym poprosić o przypomnienie, o której odprawa sterników?

zenek - 2017-05-30, 15:06

Tynia napisał/a:
Zazwyczaj jest o 10.00. Przyjmijmy, że tym razem również tak będzie, a start o 11.00.

Jakby coś się miało zmienić, to komunikat będzie zamieszczony na forum.

PS. A generalnie to szkoda, że nie będziecie w piątek, bo jak często bywa imprezy piątkowe... :-D od sobotnich :-P !

Tynia - 2017-05-30, 15:16

Będziemy się starali, ale w piątek pracujemy i wątpię, żeby nam sięudało ominąć wszystkie korki przy wyjeździe ;-)

To jeszcze poproszę o uściślenie tej opłaty : czy to cena od soboty do niedzieli (1 doba) czy też od piątku do niedzieli (2 doby) ?

Piotr AT - 2017-05-30, 15:20

Do Guzianki tylko kawałek drogi. Dajcie info, to się skrzykniemy i w rękach przeniesiemy... :mrgreen:
szg - 2017-05-30, 15:30

Łódka już zapakowana i czeka na długą drogę :shock: .
maciek 24 - 2017-05-30, 15:54

A moja chyba w Wygrynach Andrzeju i Robercie jak pływacie koło Wygryn zerknijcie ćzy Wir stoii :-D
Piotr AT - 2017-05-30, 16:05

Jakto "chyba"...? To nie wiesz gdzie zostawiłeś jacht?!?! No to impreza kończąca regaty musiała być naprawdę super... :-D :lol: :mrgreen:
Tobo - 2017-05-30, 16:07

Tynia napisał/a:
W piątek wieczorem może nie udać nam się przejść Guzianki, jeszcze zobaczymy.
- też będę w piątek późnym popołudniem przechodził śluzę, ale czy dopłynę do Korektywy w piątek po ciemku prawie czy w sobotę rano to nie wiem.
zenek - 2017-05-30, 17:00

Tynia napisał/a:
To jeszcze poproszę o uściślenie tej opłaty : czy to cena od soboty do niedzieli (1 doba) czy też od piątku do niedzieli (2 doby) ?
Podana cena jest oczywiście ceną za dobę. W stosunku do cen standardowych o 10zł obniżona jest opłata za cumowanie jachtu.
pough - 2017-05-30, 17:29

zenek napisał/a:
Tynia napisał/a:
Zazwyczaj jest o 10.00. Przyjmijmy, że tym razem również tak będzie, a start o 11.00.

PS. A generalnie to szkoda, że nie będziecie w piątek, bo jak często bywa imprezy piątkowe... :-D od sobotnich :-P !
IMHO start będzie ok 12. O 11 nie bedzie jeszcze wiatru wgcdzisiwjszych prognoz. Dokładne będę miał w czwartek o 18.
pough - 2017-05-30, 17:32

maciek 24 napisał/a:
A moja chyba w Wygrynach Andrzeju i Robercie jak pływacie koło Wygryn zerknijcie ćzy Wir stoii :-D
OK jutro sprawdzimy. Dzisiaj nie wzieliśmy ze sobą na pokład wiertarki... :-P :mrgreen:
maciek 24 - 2017-05-30, 20:22

Przepraszam ze pytam ale po co wam wiertarka żeby sprawdzić czy stoi :mrgreen:
artiosso - 2017-05-30, 20:48

szg napisał/a:
Łódka już zapakowana i czeka na długą drogę :shock: .

No, Ty Grzesiek będziesz miał przerąbane z odległością.

artiosso - 2017-05-30, 20:51

najmita napisał/a:
Spotkanie coraz bliżej.

Andrzej, a Ty ostatecznie będziesz, czy masz jednak tę grupę ?

najmita - 2017-05-31, 06:59

artiosso napisał/a:
najmita napisał/a:
Spotkanie coraz bliżej.

Andrzej, a Ty ostatecznie będziesz, czy masz jednak tę grupę ?

Płynę komercyjnie.

węzełek - 2017-05-31, 11:20

Już za chwileczkę już za momencik piątek z Pankracym zacznie się kręcić :-D 8-)
Andrzej Drago - 2017-05-31, 12:40

Tobo napisał/a:
Tynia napisał/a:
W piątek wieczorem może nie udać nam się przejść Guzianki, jeszcze zobaczymy.
- też będę w piątek późnym popołudniem przechodził śluzę, ale czy dopłynę do Korektywy w piątek po ciemku prawie czy w sobotę rano to nie wiem.

Zadzwoń jak przejdziesz śluzę i wypłyniesz to Ci poświecę gdzie jest wejście - to max 10 min na silniku

pough - 2017-05-31, 13:50

Nie możemy się już Was wszystkich doczekać...
Grzesiek - czy już mam podłączać piecyk? :-D

axa_man - 2017-05-31, 13:54

pough napisał/a:
Grzesiek - czy już mam podłączać piecyk? :-D

A że tak powiem... banderek coś nie widac :-P

zenek - 2017-05-31, 14:16

pough napisał/a:
Rozumiem, że dlatego cumujecie longside aby zarezerwować nam miejsca :-P :-D ?
artiosso - 2017-05-31, 19:01

Ale pikne te utki, takie czyściuchne, że hej .
wlowoj - 2017-05-31, 19:42

A mój regatowiec już stoi gotowy do walki, nie powiem gdzie, bo może być pokusą dla kogoś z wiadrem lub wiertarką....
pough - 2017-05-31, 20:30

wlowoj napisał/a:
A mój regatowiec już stoi gotowy do walki, nie powiem gdzie, bo może być pokusą dla kogoś z wiadrem lub wiertarką....

Widzę, że taktycznie podchodzisz do regat. Wywiad już pracuje nad tym i zlokalizujemy konkurenta... :-D

Andrzej Drago - 2017-05-31, 21:33

wlowoj napisał/a:

Oj , coś mi się zdaje , że stoi blisko nas

pough - 2017-06-01, 12:07

Włodku... Jacht już masz odpowiednio strymowany...
Tobo - 2017-06-01, 16:25

Prognozy wiatrowe na sobotę... mam nadzieję, że się zmienią.
mazury.info.pl - 2017-06-01, 16:31

Aktualna prognoza. Ciepło, słonecznie, ale wiatr słaby.

Dziś wiatru nie brakuje, ale do soboty się "wywieje".

zenek - 2017-06-01, 16:35

Żadna sztuka pływać żaglówką jak wiatr wieje. Sztuka, to płynąć jak nie wieje :mrgreen: !
A przy takich warunkach wiatrowych to stawiam na Wojtka Chodkowskiego i "Misję" :-D !

sceptyk - 2017-06-01, 18:02

zenek napisał/a:
Żadna sztuka pływać żaglówką jak wiatr wieje. Sztuka, to płynąć jak nie wieje :mrgreen: !
A przy takich warunkach wiatrowych to stawiam na Wojtka Chodkowskiego i "Misję" :-D !

A ja stawiam na Andrzeja i Roberta, czyli Bingo i Bolero :mrgreen: :lol: , czy jakoś tak. :-D
Pozdrawiam

zenek - 2017-06-01, 18:12

Przy tak słabym wietrze jaki ma być, to dla Roberta i Andrzeja rezerwuję miejsca 2-3 :-P :-D !
Tobo - 2017-06-01, 20:44

Jest jeszcze Popierdółka.
plitkin - 2017-06-01, 21:26

Popierdółką trzeba jeszcze umieć pływać... Ja nie umiem :oops: Poza tym ona potrzebuje wiatru by wejść w ślizg. Wtedy jest zabawa. jakby wiała regularna 4ka lub nawet 5ka byłoby super.

Nie zapominajmy o Fanaberii. To piekielnie szybka łódka! :)

Eychler Piotr - 2017-06-01, 22:26

Mam pytanie, czy ktoś będzie jutro jechał do Piasek lub Wygryn przez Wyszków bądź Pułtusk?
No i czy by miał jedno wolne miejsce?

Tynia - 2017-06-01, 22:34

plitkin napisał/a:
Nie zapominajmy o Fanaberii. To piekielnie szybka łódka! :)

8-) No

Tynia - 2017-06-01, 22:38

Eychler Piotr napisał/a:
Mam pytanie, czy ktoś będzie jutro jechał do Piasek lub Wygryn przez Wyszków bądź Pułtusk?
No i czy by miał jedno wolne miejsce?

My jedziemy, ale dosyć późno, bo ok 17 najwcześniej byśmy byli w Pułtusku, no i kończymy w Rucianem Pod Dębem i lecimy na śluzę, więc albo płyniesz z nami i ryzykujesz, że się nie prześluzujemy :-P albo ktoś by musiał po Ciebie podjechać z Wygryn.

Eychler Piotr - 2017-06-01, 22:51

Bardzo dziękuję, ale chciałbym wyjechać max do 15.00
Andrzej Drago - 2017-06-02, 00:44

zenek napisał/a:
Przy tak słabym wietrze jaki ma być, to dla Roberta i Andrzeja rezerwuję miejsca 2-3 :-P :-D !

Hola , hola
Zapominacie o Czarnym Koniu regat czyli o Maćku na Wirze
Myślę , że przy zapowiadanym wietrze to on z Wojtkiem powalczą o zwycięstwo.
Na Bolero będzie nas dużo , bo to przecież impreza forumowa i mamy zamiar dobrze się bawić i w piątek i w sobotę ( śpiewać , śpiewać i hulać ).
Do wyścigu podchodzimy na luziku ale on pewnie zaniknie na wodzie.
Rozstrzygnięcie będzie na wodzie.

maciek 24 - 2017-06-02, 07:26

Andrzeju o tej porze to chyba prorocze sny :mrgreen: albo zwidy upojne :lol: jak by nie było dziękuję za pamięć Walczył będę ale nie po trupach nas też okazało się będzie dużo więc trochę ołowiu musimy zostawić na lądzie mam nadzieje nie będzie ważenia i protestów a gdyby jednak to wieczorem będziemy łagodzić atmosferę , bo mocno się zagęściła po ostatnich regatach . trzymajcie dla nas miejsce będziemy ok 8 wieczorem .pozdrawiam maciek
Andrzej Drago - 2017-06-02, 08:40

Maćku
Cieszę się , że Was zobaczę i że pośpiewamy.
Wiesz , że to lubię a jak się zdołałem przekonać Ty też ( no i Twoja rodzina ).

Co do atmosfery to zapewniam Cię , że jakoś nie zobaczyłem jej zagęszczenia po poprzednich regatach ( niektórzy tak po prostu mają ).

Tak jak pisałem wcześniej regaty były fajne a zabawa na lądzie przednia ( zresztą na wodzie też ) a sytuacje stresujące zdarzają się , jak to na regatach i wydaje mi się , że więcej jest ich na regatach "towarzyskich" niż zawodowców.
Nie wszyscy znają przepisy i nie wszyscy potrafią je szybko interpretować.
Jeżeli jednak w duchu koleżeństwa , bez dopisywania innym złych i morderczych intencji , nie unosząc się złością z tytułu zajętego miejsca potrafimy rozmawiać to jest sens w takich regatach startować.
Jeżeli przywołałeś ten wątek to zastanów się nad tym jak wyglądały opisy na forum.
Na początku euforia i podziękowanie dla organizatorów ( i słusznie , jeszcze raz im dziękuje, wykonali kawał dobrej roboty dla nas ) , potem był atak na podział na klasy ( wg mnie był słuszny , mobilizujący ) gdzie jedynym błędem było to , że nie został wcześniej opublikowany no ale jakie to miało znaczenie jeżeli przyjechaliśmy ścigać się na ostro ale jednocześnie bawiąc się a nie po to aby szpanować zajętymi miejscami. Zobacz – na odprawie nikt nie protestował.

Sytuacja przy mecie była bardzo interesująca i złożona i dla naszego dobra i wiedzy powinna zostać przeanalizowana przez dobrych , aktywnych sędziów.
Baz wylewania żółci i swoich frustracji.

Mam nadzieje , że na naszych regatach będzie bezpardonowa walka na wodzie w tym spodziewanym huraganie a na ladzie jeszcze ostrzejsza zabawa i śpiewanie.

Pozdrawiam i czekamy

extant - 2017-06-02, 09:13

Andrzej Drago napisał/a:
...nie unosząc się złością z tytułu zajętego miejsca ...

Możesz podać jakiś cytat potwierdzający czyjekolwiek "unoszenie się złością z tytułu zajętego miejsca" ??

Andrzej Drago napisał/a:
...potem był atak na podział na klasy ...

Możesz podać jakiś cytat potwierdzający czyjkolwiek "atak na podział na klasy" poza kontekstem, że powinien być on ogłoszony odpowiednio wcześniej ??

Andrzej Drago napisał/a:
... bez wylewania żółci i swoich frustracji...

Możesz podać jakiś cytat potwierdzający czyjekolwiek "wylewanie żółci i frustracji" ??

Pozdrawiam i czekam... na te cytaty oczywiście.

maciek 24 - 2017-06-02, 10:03

Miałem już w tym temacie nie zabierać głosu ale skoro go wywołałeś jeszcze raz mówię przeczytaj dokładnie moje ,Mariusza posty i zacytuj gdzie było nasze rozgoryczenie z odległego miejsca na mecie czy temu podobne ja uważam że zwrócenie uwagi ze coś było nie tak zrobione ,nie umniejsza zasług organizatorów tym bardziej ,że sami przyznali się do błędu dzięki Jacku . Zbyszku ,że to napisaliście a jeśli ktoś mówi ,.że szukam dziury w całym to też wylewa na mnie trochę żółci i nie czepiajcie się Mariusza bo to co cytujecie nigdzie przez Niego nie zostało napisane .UFF !!! ulżyło mi .ps układam słowa na melodię Chłopcy z botany bay dotyczącą naszego spotkania :lol: Już na Piaskach zapada zmrok wiatru nie ma ani na krok ....
pough - 2017-06-02, 10:08

Panowie, to nie te regaty!!!
wlowoj - 2017-06-02, 10:20

Na regatach zwykle jest taka sytuacja, że ktoś musi być ostatni...
Rezerwując zawczasu to miejsce uprzedzam, że żadne "spinki" w tym zakresie mnie nie intaresują, będę walczył z każdym na wodzie, lądzie i w powietrzu, kto zechce mi to zaszczytne miejsce odebrać :evil:

wlowoj - 2017-06-02, 11:12

Eychler Piotr napisał/a:
Bardzo dziękuję, ale chciałbym wyjechać max do 15.00

Zaraz wyjeżdżam z Wwy, kontakt poszedł na pw

Tynia - 2017-06-02, 22:41

pough napisał/a:
zenek napisał/a:
Tynia napisał/a:

IMHO start będzie ok 12. O 11 nie bedzie jeszcze wiatru wgcdzisiwjszych prognoz. Dokładne będę miał w czwartek o 18.
I co mówią prognozy? O której start?
węzełek - 2017-06-03, 13:54

SMS-owa relacja z trasy regat , cytuję ; ,, Wieje tak mocno,że dynamicznie stoimy w miejscu..." :-P
pough - 2017-06-03, 16:04

Wiatry zmienne od 0 do nic.
1. Plitkin - Popierdułka
2. Wojtek - Misja Tango 730
3. Piotr - Ventus Mors RT
4. Andrzej - Bolero 805
5. Romek - Gadżet Maxus 28
6. Maciek - Wir Focus 730
7. Daniel - Fanaberia Saturn 25
8. Robert - Bełbot 33 Bingo 930
9. Mirek - Zbytki Mors 870
10. Włodek - Qubit Phobos 25
11. Jacek - Black Jack Phobos 25
12. Tomek - VD376 Sportina 595

węzełek - 2017-06-03, 17:53

Już widzę jak Wam humory dopisują . Popierdółka mogła się w końcu wykazać, i popędziła napędzana siłą woli Wiktora ;-) 8-)
Gratulacje dla Wszystkich , podziwiam wytrwałość :-D

Andrzej Drago - 2017-06-03, 18:48

Było pięknie i na luzie
Andrzej Drago - 2017-06-03, 18:49

Było pięknie i aerodynamicznie
Andrzej Drago - 2017-06-03, 18:51

I strasznie wiało
Andrzej Drago - 2017-06-03, 18:59

No i pięknie trenowaliśmy
Andrzej Drago - 2017-06-03, 19:00

A Dereniówka - :-D - Dziękuję Danusiu
pough - 2017-06-04, 00:22

A impreza trwa...
wlowoj - 2017-06-04, 08:59

Nasza trasa regat, jazda głównie na wietrze pozornym :-)
pough - 2017-06-04, 10:06

A my dalej imprezujemu... Nie możemy sie rozstać...
funyo - 2017-06-04, 16:34

Zenku - dziękujemy!
Grzesiu- dziękujemy!
Oraz dziękujemy Wszystkim za doskonałą zabawę!
Było reeweeelaaaacyjnieeeee!

P.S. A koszulki - super kolor!
:-D :-D :-D

funyo - 2017-06-04, 16:52

No i tradycyjnie garść zdjęć:
funyo - 2017-06-04, 16:59

I jeszcze jedna garść:
funyo - 2017-06-04, 17:10

I jeszcze jedna:
funyo - 2017-06-04, 17:17

I jeszcze:
funyo - 2017-06-04, 17:21

I na koniec część imprezowa (a raczej przedobiadowa) ;-)
zenek - 2017-06-04, 18:28

Póki co napiszę krótko. Niech żałują ci, których nie było :-P ! Więcej jak się wyśpię :lol: !
najmita - 2017-06-04, 19:32

Żałuję, że nie byłem z Wami ale jednocześnie nie żałuję, że byłem tam gdzie byłem :lol: .
W piątek poszaleliśmy na Bełdanach, w sobotę regaty w Krzyżach i impreza w Wodniku do rana, w niedzielę leniwe wożenie wokół wysp na Nidzkim. ...

Marsyl - 2017-06-04, 20:01

Przesyłam kilka zdjęć z regat forumowych.
Widać, że jachty walczą zażarcie, idą łeb w łeb, wanta przy wancie, burta przy burcie.
Natura integrowała zawodników podczas regat a sędzia śpiewająco podczas imprezy po regatach.

Marsyl - 2017-06-04, 20:07

foto
plitkin - 2017-06-04, 20:15

Wreszcie kilka dni urlopu, więc mogę napisać jakąś relację...

Oczywiście na początku dziękuję organizatorom! Zenku, Robercie, Danusiu - byliście zebeściaki! Nie dość, że we wpisowym obiad, napoje, udział w wyścigu, dyplomy, to i znalazło się miejsce na grill! Super!

Dziękuję właścicielom portu Korektywa za przyjęcie nas u siebie. Było fajnie, miejsce super!

Teraz najważniejsze: od paru lat nie mogę trafić na forumową imprezę (mówię o dwóch zaprzyjaźnionych forach skupiających w większości tych samych ludzi). Tak samo w ubiegłym tygodniu nie dałem rady być i starałem się zrobić wszystko teraz, by w końcu przyjechać. Dziękuję Wam za to, że jesteście, za to, że kontynuujecie wieloletnią już tradycję, a przede wszystkim - za fajną atmosferę!

Tym razem warunki były sprzyjające dla mojej Popierdółki, choć przyznam, że moim zdaniem wyjątkowo trudne. Kręciło masakrycznie i wiatr był bardzo słaby. To znaczy z niewyczuwalnego prawego bajdewindu robił się niewyczuwalny lewy baksztag. Na małej łódce miałem szansę na dynamiczną reakcję na takie zmiany - właśnie dynamika zadecydowała o wyniku. W równym wietrze byłem wolniejszy, co Wojtek na Misji udowodnił tuż przed metą (wyprzedzając mnie po tym, jak na kolejnej dziurze ja Jego wyprzedziłem). Gdyby ten wyścig został rozegrany na długiej trasie lub na innym akwenie (np. Niegocinie, Tałtach) - wynik miałbym inny. Miałem tym razem przewagę sprzętową w tych warunkach i dziękuję Wam za to, że mimo to nikt nie podważył zasadności mojego startu :-) Fajnie, że nie było gadania o napinaczach regatowych, wydmuszkach i td. - każdy płynął na czym chciał i mógł - na genakerze lub na podstawie, samotnie lub załogowo, z murzynką na dziobie lub być może dwiema w koi :)
Przyznam, że bardzo miło mi się zrobiło i na koniec - gdy już trochę zmęczony musiałem jechać i pożegnałem się ze wszystkimi! Wasza odpowiedź była... wzruszająca! Dziękuję Wam za to, że jesteście!!!

Było super!

Marsyl - 2017-06-04, 20:15

foto
pough - 2017-06-04, 20:56

Pozdrawiamy z Andrzejem i Nell z Zielonego Gaju.

Teraz, krótki wpis. Dziękuję wszystkim, że byliście i mogłem Was spotkać. Dzięki Danusi i Zenkowi za to, że poraz kolejny zorganizowaliście rewelacyjną imprezę. Grzesiu dzięki z oprawę artystyczną. Dziękujemy Korektywie i jej rezydentom, że musieli nascznosić przez dwa wieczory. Mam nadzieję, że nie przeszkadzaliśmu za nadto. Funio ze skuterem i Grzesiek z motorówką, dzięki za Wasz wkład organizacyjny na wodzie.

Sportowo, bardzo trudne warunki. Gratuluję Wiktorowi zwycięstwa, Wojtkowi drugiego i Piotrkowi z załogą trzeciego miejsca.
Andrzej widok wielkiego genakera i jazda jaką mieliście momentami gdy złapaliście trochę wiatru były imponujące.
Romek z Grażyną. Zasługujecie na wyróżnienie. Trudnym na te warunki jachtem wykręciliście trzy kółka. To rewelacyjny wynik.
Maciek, sękacz znakomity, dzięki.

No i dziękuję swojej załodze za cierpliwość do wiatru i do mnie... :-D

Więcej jak wrócę, ale jest mi tak dobrze na Mazurach, że nie wiem kiedy... ;-)

maciek 24 - 2017-06-04, 21:50

My też już w domu , dzięki Wszystkim za atmosferę jaką stworzyliśmy było SUPER mojej Jasi i dzieciakom też się podobało więc jest szansa ,że teraz będziemy rodzinnie przyjeżdżać na forumowe imprezy , Pozdrawiam Wszystkich Maciek
wlowoj - 2017-06-04, 22:27

Super impreza, regaty mimo zerowego wiatru (a może właśnie dlatego) dostarczyły wielu emocji, i chyba wszyscy byli zadowoleni z wyniku (ja trochę mniej bo myślałem, że będę ostatni... ;-) ), brawo dla Wiktora, do pory nie wiem jak mógł w tych warunkach wykręcić cztery kółka...
Wielkie dzięki dla Wielkiego Organizatora z Małżonką :-) , wpadajcie częściej do "mojej" gościnnej Korektywy i na żeberka do Tawerny Kotwica!

Marsyl - 2017-06-05, 07:21

Na wiatr niema co narzekać, niektórym wiało, że ho-ho.
Z analizy zdjęcia wynika, że to prywatny wiatr A. wypuszczany z lewej burty (bakisty?), jak ktoś zapobiegliwy to ma :-D .

kenyg - 2017-06-05, 08:02

Dziękuję Danusi i Zenkowi za organizację, Robertowi za organizację części sportowej.
Trochę obawy budziło ustalenie zasad z liczeniem kółek , ale każdy podszedł fair play i z liczeniem nie było kłopotu kto ile wykręcił.

pough napisał/a:

Romek z Grażyną. Zasługujecie na wyróżnienie. Trudnym na te warunki jachtem wykręciliście trzy kółka. To rewelacyjny wynik.
Maciek, sękacz znakomity, dzięki.

Start skopaliśmy bo poszliśmy za szybko na linię i musieliśmy hamować przez co wytraciliśmy dużo prędkości. Dalej tratwa z Fanaberią i już myślałem no to po ptokach, zajmiemy obstawiane miejsce przez Włodka czyli ostatnie. Po pierwszej boi, nie wiem do dziś jaki podmuch nas poniósł bo staliśmy razem chyba w 5 łódek, a tylko nam jakoś dmuchnęło i prześliznęliśmy się pomiędzy Qubitem a Zbytkami. No i ostatnie okrążenie było nerwowo bo na boi startowej mieliśmy sporą przewagę nad Virem, ale potem my stanęliśmy a Maćkowi powiało. Na nasze szczęście Maciek zrobił błąd odkładając się a wtedy przyszła odkrętka.

Najważniejsze jednak jest nie to jakie zajęliśmy miejsce ale to. że impreza była super, a Grażynka powiedziała że na takie regaty może ze mną jeździć bo jesteście przesympatyczni.

zenek - 2017-06-05, 09:12

No to trochę więcej z mojej strony.

Przede wszystkim serdeczne podziękowania dla naszych gospodarzy, czyli Stanicy Żeglarskiej „Korektywa”, które składam na ręce Pani Kierownik Anny Sarnackiej. Pani Kierownik, jeżeli coś złego, to nie my! Serdeczne dzięki za życzliwe przyjęcie !

Drugim gospodarzem była oczywiście Tawerna „Kotwica”. Pani Iwono jedzonko super, współpraca na 6+. Nic dodać nic ująć! Wielkie dzięki :-D !
Polecamy się oczywiście na przyszłość!

No i czas na uczestników zamieszania. To, że w naszych imprezach biorą udział żeglarze i motorowodniacy, to już tradycja. Formuła jednak się rozszerza i dołączyli przedstawiciele caravaningu! Tak więc, jak widać słuszną drogę obrało forum przekształcając regaty w imprezę :-P :lol: ! Oby tak dalej!!!

Co do samych regat, to tak jak powiedziałem podczas podsumowania. Aby żeglarze mogli się ścigać, to muszą im pomóc motorowodniacy. Tak więc Grzegorz, Paweł serdeczne dzięki za pomoc :-D !
Grzegorz (szg) oczywiście jak zwykle w wielkiej formie muzycznej! Grzesiu super! Dzięki! Bez Ciebie i Małgosi nie wyobrażam sobie kolejnych imprez :-D !
Ogromne podziękowania należą się Robertowi i Andrzejowi. Chłopaki cały tydzień testowali Bełdany i udało im się ustawić bardzo dobrą trasę do regat. Robercie, Andrzeju serdeczne dzięki za zajęcie się stroną sportową imprezy :-D !
Od wszystkich nalezą się podziękowania Maćkowi (maciek24) za wyśmienitego sękacza. No, a rogaliki !!! Na prawdę palce lizać! Maćku dzięki :-D !

Co do samej rywalizacji na wodzie, to było super! W naszym zasięgu były właściwie dwa jachty. Z jednym udało się wygrać, z drugim nie. Włodek okazał się lepszym sternikiem. Włodku gratulacje :-D !

No i na koniec najważniejsze podziękowanie. To podziękowanie kieruję oczywiście do wszystkich uczestników imprezy! Super było Was znowu spotkać i poznać tych, co byli po raz pierwszy. Serdeczne dzięki za stworzenie znakomitej, lepszej chyba od rodzinnej atmosfery :-D :-D :-D !

Do zobaczenia w „Korektywie” za rok!!!

maciek 24 - 2017-06-05, 11:03

Paweł i Marsyl dzięki za zdjęcia jest co analizować :lol: ja wiem np. że Ninka spisała się jako balast na dziobie , trym wzdłużny poprawny u Mirka na Zbytkach Murzynka niby pulchna ale chyba za mało wniosła na pokład bo dziób za wysoko :-D i to jest przyczyna ,że obaj startowaliśmy na końcu stawki jak widać na jednym zdjęciu i udało mi się trochę podgonić . Póżniej Viktor nas zdołował kiedy nas zdublował na zielonej bojce :oops: ale morale podniosło się kiedy na górnej wyprzedziliśmy kilka łódek no i na koniec pełna zwrotów walka o piąte miejsce z Romkiem Romek SZACUN . to ,że zrobiłem zwrot może błędem nie było bo płynąłem w beznadziejnej nawietrznej póżniej ta odkretka trochę namąciła ale mimo to na pełnym :mrgreen: jeśli tak go można nazwać i tak byłeś lepszy Gratulacje i do następnego spotkania .
SoliSoli - 2017-06-05, 11:04

Gratulacje!!! Dla Najlepszych i Najwytrwalszych.
Szacun dla Organizatorek i Organizatorów

węzełek - 2017-06-05, 11:16

wlowoj napisał/a:
..............., brawo dla Wiktora, do pory nie wiem jak mógł w tych warunkach wykręcić cztery kółka...

Podobno pływał wężykiem od jednej zmarszczki na wodzie do drugiej i tym sposobem nabrał szwungu ;-) :-P
Tak na marginesie Wiktor Wielkie Gratki i szcun 8-)

artiosso - 2017-06-05, 12:02

Powtarzam za Zenkiem : niech żałuje, kto nie był.

Wielkie ukłony dla Danusi i Zenka za organizację całości.
Szacun dla Grześka za włożenie serca w grę i interpretację szant.
Grzesiek - masz kondycję po byku !
Niewielu wie, że aby zdążyć na imprezę, Grzegorz z Szanowną Małżonką
wstać musieli o 3.00 nad ranem !

Mamy też Karolę Eychler, która ma niesamowicie ciekawy głos
i przyjemnie było jej słuchać na nocnym ognisku.

Korektywna i Tawerna fajna, szkoda tylko, że o 24.00 musieliśmy
kończyć .

Chciałbym specjalne podziękowania przekazać na ręce przesympatycznej
Anity z "Dalpolu".
Anita ! Dziękujemy za przemiłe towarzystwo i za jacht .
Co prawda promocji stoczni zajętym miejscem nie zrobiliśmy,
ale zabawa była astronomiczna !!

Mirkowi dziękuję za wspólny rejs docelowy, Roberta przepraszam, że nie zostałem
na kei, ale Kapitan Jacek po zasztauowaniu zagonił mnie do roboty na jachcie
i od razu dał komendę do odejścia z portu po moim przybyciu.

Swoje zdjęcia wrzucę w środę, bo teraz muszę wyjeżdżać.

Pa !

Tobo - 2017-06-05, 16:08

Było miło. Syn zadowolony. Tło innych łódek, zdjęcia pod żaglami (duże słowo ;-) ), Wasze rady pokazały co trzeba zrobić i zmienić żeby łódka była łódką. Na naszych jesiennych regatach pewnie również będę walczył o zaszczytne miejsce (pierwsze od końca ;-) ). Pozdrawiam Was i dzięki za świetnie spędzony czas.

Plan poregatowy również udany, planowo o 18 zameldowaliśmy się w porcie po drugiej stronie Mazurskiego Morza.

pough - 2017-06-05, 20:24

kenyg napisał/a:
/.../Po pierwszej boi, nie wiem do dziś jaki podmuch nas poniósł bo staliśmy razem chyba w 5 łódek, a tylko nam jakoś dmuchnęło i prześliznęliśmy się pomiędzy Qubitem a Zbytkami. /.../

Ale potrafiłeś nie zaprzepaścić zyskanej przewagi i to się liczy... :-)

pough - 2017-06-05, 20:29

Tobo napisał/a:
/.../ Syn zadowolony./.../
Twoj syn zaimponował mi umiejetnościami żeglaskimi. Manewry portowe w Jego wykonaniu - super - myślę, że bez Ciebie też dałby sobie radę...
Chyba musisz pomyśleć o drugiej łódce, bo tę jak nic syn zajmie... :-D

Tobo - 2017-06-05, 20:56

pough napisał/a:
... zaimponował mi umiejetnościami żeglaskimi. Manewry portowe w Jego wykonaniu - super - myślę, że bez Ciebie też dałby sobie radę...
- ma dryg do żeglarstwa, bywa, że mi zwraca uwagę i ma rację. Mam nadzieję, że uda się to rozwinąć i wychować żeglarza. Dzięki za miłe słowa. Podobała mu się również impreza, żeglarska atmosfera, ludzie, zasługa wszystkich uczestników.
zenek - 2017-06-05, 21:09

Pytano mnie oczywiście co oznacza skrót na plecach koszulek regatowych. Tak więc żebyście mogli go bez błędów odszyfrować :mrgreen:

Rekreacyjny Niekomercyjny Rozrywkowy z Elementami Koleżeńskiej Nieregatowej ale jednak Sportowo- Rekreacyjnej Rywalizacji Rejs po jakże pięknym i uwielbianym przez Żeglarzy i Motorowodniaków Jeziorze Bełdany

axa_man - 2017-06-06, 08:45

Ja także ślę podziękowania dla Wszystkich a w szczególności dla organizatorów Zenkowi i Danusi oraz Robertowi i Andrzejowi za idealne rozwiązanie trasy regatowej. Szkoda, że pływało sie tylko na szkwalikach ale i tak emocje sięgały zenitu :) Naszym "Grajkom" podziękowania za oprawę muzyczną. Jak by nie było psychicznie zresetowałem się, fizycznie odczuwam imprezkę do dnia dzisiejszego :mrgreen:
szg - 2017-06-06, 08:58

My jeszcze odpoczywamy w Korektywie. Dzisiaj planowany opływ Śniardw :roll: .
zenek - 2017-06-06, 09:00

szg napisał/a:
My jeszcze odpoczywamy w Korektywie.
Wcale ci się Grzegorz nie dziwię. Napracowałeś się bardzo solidnie :-D !
Tynia - 2017-06-07, 14:14

To i ja napisze kilka zdań.
Po kilku latach przerwy wzięliśmy udział w tegorocznej Wiosennej Imprezie Forumowej. Oczywiście z nadzieją na pokrzyżowanie szyków regatowym napinaczom :-P . Niestety, nie udało się ani pokrzyżować szyków ani zdobyć miejsca na podium, a wszystko to przez Wiktora, któremu Daniel poszedł pomóc się zwodować i na start wpłynęliśmy jako jedni z ostatnich... :cry: ;-) :-P
Za to atmosfera tych regat była wyjątkowa :mrgreen: uśmiech z gęby nie schodził. Stojąc lub falując przytulaliśmy się raz do jednych raz do drugich, dryfowaliśmy i kręciliśmy kółka przy bojkach. Prawie z każdym po drodze wymienialiśmy się wrażeniami ("drugie kółko, za to trzecia flaszka", "co kółko to piwo" :-P ). Niezapomniane przeżycie :-)
Miło było poznać Kenyga i jego żonę, pooglądać z bliska Gadget'a - zarówno w czasie regat jak i po nich ;-) .
Nas kręcą ogniska, więc "urwaliśmy się " z imprezy i dzięki Włowojowi, który załatwił nam drewno, mogliśmy ogrzać się wraz z załogą Ventusa i Mirkiem Morsem w tą zimną noc.

I na koniec - wielkie brawa dla czołowej piątki, a zwłaszcza dla Gadget'a. Jacht-marzenie :-)
P.S. Syn zachwycony kolorem koszulki i napisem.

plitkin - 2017-06-07, 15:55

Ja również gratuluję Kenygowi na Gadżecie! Moim zdaniem - rewelacyjny wynik jak na tak ciężki jacht. Pojechaliście super!

Justynka - musiałem zarobić sobie na wakacje i zaakceptowałem przyjęcie koperty ofiarnej od wszystkich pozostałych załóg za spowodowanie Waszego opóźnienia na linii startu! Na szczęście się udało, choć broniliście się dzielnie! :)

artiosso - 2017-06-09, 19:15

Mam parę zdjęć z sobotniego wieczornego grilla.
Nie są za dobrej jakości, ale wrzucę z kronikarskiego obowiązku.

artiosso - 2017-06-09, 19:29

Panna Jenny też aktywnie uczestniczyła w przygotowaniach do regat !
artiosso - 2017-06-09, 19:30

Tajna Broń Andrzeja na "Bolero 805" :
obrotowo-wychylny spinakerbom na specjalnym talerzu.
Zapewnia odpowiednio większy kąt ustawienia spina.
Albo jakoś tak - Andrzej może wyjaśni lepiej jako autor tego rozwiązania.

mazury.info.pl - 2017-06-09, 19:32

Zajęlo mi dłuuuuższą chwilę zanim zrozumialem zasadę działania tego cuda. :-)
artiosso - 2017-06-09, 19:38

Łódź sędziowska przygotowywuje się do wypłynięcia na Bełdany :
artiosso - 2017-06-09, 19:50

Jachty w "Korektywie" :
artiosso - 2017-06-09, 19:54

I niewiele zdjęć z regat :
Andrzej Drago - 2017-06-09, 20:00

Będzie jeszcze trochę zdjęć od Nelli ale myślę , że dopiero w niedzielę
Pozdrawiam

Andrzej Drago - 2017-06-09, 20:03

artiosso napisał/a:
Tajna Broń Andrzeja na "Bolero 805" :
obrotowo-wychylny spinakerbom na specjalnym talerzu.
Zapewnia odpowiednio większy kąt ustawienia spina.
Albo jakoś tak - Andrzej może wyjaśni lepiej jako autor tego rozwiązania.

OK
Będzie filmik jak się robi zwrot i opis ale może w temacie Genakery.
Potrzebuje jeszcze trochę czasu.

extant - 2017-06-09, 21:44

Ho ho Andrzeju, widzę spore zmiany "na dziobie" Bolera w porównaniu do pierwszej wersji. :-)
mazury.info.pl - 2017-06-10, 03:56

Fotki z bliska.
Andrzej Drago - 2017-06-10, 10:03

:-D
Jest coraz lepiej ale dalsze ulepszenia w przygotowaniu.
No ale najważniejsze , zdało egzamin
Można jechać jak na spinakerze i prawie tak ostro jak na genakerze
Załoga przy zwrotach wychodzi na dziób aby skrócić czas zwrotu - teraz od wyluzowania genakerbomu do pracy na drugim halsie potrzeba ok 12 do 14 s.
Ćwiczenie czyni Mistrzem :lol:

szg - 2017-06-10, 16:30

I ja bym wrzucił parę fotek ale nie bardzo mam jak bo my jeszcze w rejsie. Wczoraj Nogat, dziś Zalew Wiślany, jutro Gdańsk. Fotki później :roll: .
Andrzej Drago - 2017-06-10, 23:59

Tu znajdziecie trochę zdjęć robionych w czasie wyścigu z pokładu Bolero 805 przez Nellę.
Pozdrawiamy

http://s1335.photobucket....a?sort=2&page=1

Andrzej Drago - 2017-06-11, 10:08

A tu zgodnie z obietnicą więcej o genakerbomie

https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?p=263555#263555

funyo - 2017-06-11, 11:53

Artur, dzięki za fotki mojego sprzętu :-D
Tynia - 2017-06-11, 20:41

Artur, ja też dziękuję za zdjęcia! i przy okazji wielkie dzięki za zdjęcia od funyo i Andrzeja Drago!
maciek 24 - 2017-06-12, 07:09

I ja przyłączam się do podziękowań dla kolejnych fotoreporterów , Nelli i Artura jest co analizować .Serdeczne Dzięki .Pozdrawiam Maciek
artiosso - 2017-06-12, 15:37

funyo napisał/a:
Artur, dzięki za fotki mojego sprzętu :-D

Mam więcej.
Daj mi na priva maila, to Ci podeślę .

artiosso - 2017-06-13, 15:12

1. Wiktor - "Popierdu(ó)łka" RS Aero 9

2. Wojtek - "Misja" Tango 730

3. Piotr - "Ventus" Mors RT

4. Andrzej - "Bełbot 92" Bolero 805

5. Romek - "Gadżet" Maxus 28

6. Maciek - "Wir" Focus 730

7. Daniel - "Fanaberia" Saturn 25 GT

8. Robert - "Bełbot 33" Bingo 930

9. Mirek - "Zbytki" Mors 870

10. Włodek - "Qubit" Phobos 25

11. Jacek - "Black Jack" Phobos 25

12. Tomek - VD 376 Sportina 595

Muszę Wam wszystkim pogratulować. Jeszcze raz.
Bo my w Phobosie mimo udawanego luzu naprawdę
poważnie podeszliśmy do rywalizacji.

Cała załoga została podzielona wg reguł obowiązujących
w AC .

I tak :

- na pozycji steru był Zenek jako Account Skipper Senior Master
- Jacek był na pozycji Senior Strategist Sail Master
- nasze Szacowne Koleżanki zbliżały się do ról Active Trimming Yacht Specialist
- ja otrzymałem od SSSM-a rolę Very Heavy Trim Dipping Yacht Specialist.

Ponadto stocznia "Dalpol" wypolerowała nam spodnię jachtu
specjalnym środkiem nanopowierzchniowym, zmniejszającym
warstwę klejną wody przy powierzchni zmoczonej .

I mimo tak poważnie rozpisanych ról, mimo ćwiczeń na Jagodnym w piątek,
mimo rozmów wieczornych odnośnie strategii na sobotę, nie mogliśmy
zaliczyć startu do udanych pod względem miejsca.
No bo towarzysko to był super rejs !

Tym większy szacun dla naszych Koleżanek i Kolegów w pozostałych jachtach !
Cześć Waszym umiejętnościom !!