Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

INNE - Legia w Lidze mistrzów

pough - 2016-09-14, 14:42
Temat postu: Legia w Lidze mistrzów
Dzisiaj mecz.

Jaki przewidujecie występ Legii w Lidze mistrzów?
Czy jakość naszej ligi jest współmierna do jakości naszej reprezentacji?
ModEdit: zmiana tytułu tematu

Piotr Lewandowski - 2016-09-14, 15:26

Każdy, nawet pojedynczy punkt będzie sukcesem. Plan maksimum to awans z 3 miejsca do fazy pucharowej LE. Za trenera Berga lub Skorży byłoby to realne.

Tak, liga stoi nieporównanie niżej niż reprezentacja. Jedna Legia nie czyni wiosny, punkty do rankingu krajowego UEFA muszą zbierać też pozostałe kluby.

pough - 2016-09-14, 15:41

Szkoda tylko, że awans do LM nie jest w tej chwili wykładnią wystąpień ligowych...

Nie wiem jakie warunki musiały by być spełnione, by forma polskich klubów była w miarę stabilna i postępująca na tyle, by na stałe stanąć w przedsionku klasy europejskiej...

pough - 2016-09-14, 16:44

Słyszałem, że statystycznie Legia ma spore szanse...
Od co najmniej 20 lat w LM nie straciła gola... :lol:

zenek - 2016-09-14, 16:48

Patrząc jakie "sukcesy" obecna Legia odnosiła z takimi potęgami piłkarskimi jak Łęczna czy Nieciecza, to planem maksimum powinno być stracenie mniej niż 5 bramek w meczu Ligi Mistrzów :-P !

A wybór na trenera człowieka z takimi osiągnięciami jakie ten gość posiada, to na prawdę dramat :-/ !

Tobo - 2016-09-14, 16:50

Mecz fajny... tylko gdzie go obejrzeć... Mam NC+ i CP, ale pakiety podstawowe i niestety nie ma. Może ktoś podrzuci jakiś obcojęzyczny kanał z tych platform z transmisją?
Piotr Lewandowski - 2016-09-14, 16:53

Tobo napisał/a:
Mecz fajny... tylko gdzie go obejrzeć... Mam NC+ i CP, ale pakiety podstawowe i niestety nie ma. Może ktoś podrzuci jakiś obcojęzyczny kanał z tych platform z transmisją?
Odpowiem cytatem ;-)
Cytat:
Westchnął cicho nasz koziołek i znów poszedł biedaczysko po szerokim szukać świecie tego co jest bardzo blisko
A wyjaśniając - mecz jest w TVP, również na stronie internetowej.
Tobo - 2016-09-14, 16:57

:-) A ja przyzwyczajony do tak niedawnych porządków w TVP nie wziąłem pod uwagę, że jakaś lekko-dobra ponoć zmiana nastąpiła i bez stresu, za obowiązkowy prawie dla każdego abonament obejrzę meczyk i nie sprawdziłem programu dla TVP...
Piotr Lewandowski - 2016-09-14, 16:57

zenek napisał/a:
Patrząc jakie "sukcesy" obecna Legia odnosiła z takimi potęgami piłkarskimi jak Łęczna czy Nieciecza, to planem maksimum powinno być stracenie mniej niż 5 bramek w meczu Ligi Mistrzów :-P !

A wybór na trenera człowieka z takimi osiągnięciami jakie ten gość posiada, to na prawdę dramat :-/ !
np. mistrzostwo Belgii z Anderlechtem, a taki np. Stanisław Czerczesow pierwsze i jedyne trenerskie trofeum zdobył właśnie w Legii. Podwórko krajowe a międzynarodowe to 2 różne światy, Legia ogrywając Samdorię Genua w lidze do końca broniła się przed spadkiem.
zenek - 2016-09-14, 17:01

Tobo napisał/a:
Piotr już napisał: TVP 2 oraz niemiecki ZDF na Astrze
Tobo - 2016-09-14, 17:07

Tak wiem, dzięki. Dla mnie TV to tylko do meczyków praktycznie i jak sprawdzam program to wybrane SPORT i nie widziałem TVP.
A wracając do meczu - bez Pazdana obrona osłabiona, czarnowidztwo mnie dopada ale się nie daję.

zenek - 2016-09-14, 17:27

Piotr Lewandowski napisał/a:
np. mistrzostwo Belgii z Anderlechtem, a taki np. Stanisław Czerczesow pierwsze i jedyne trenerskie trofeum zdobył właśnie w Legii.
Piotrze z tym tytułem mistrzowskim z Anderlechtem, to byłbym ostrożny. Przejął I drużynę pod koniec sezonu w marcu, a potem...
Cytat:
W latach 2008–2009 trenował zespoły młodzieżowe RSC Anderlecht, w latach 2008–2014 był asystentem trenerów pierwszej drużyny: Ariela Jacobsa i Johna van den Broma, którego dnia 10 marca 2014 zastąpił na stanowisku pierwszego trenera RSC Anderlecht, z którym w sezonie 2013/2014 mistrzostwo i Superpuchar Belgii. Dnia 27 maja 2016 z powodu słabych wyników został zwolniony z funkcji trenera Fiołków

Co do Czerczesowa, to wyciągnął Legię "z dołka" w poprzednim sezonie i zdobył mistrzostwo. Legia grała dużo lepiej i chciało się ją oglądać. Jak gra teraz każdy widzi. Zdaje się, że usiłowano zaoszczędzić na trenerze :-P !

Piotr Lewandowski - 2016-09-14, 18:30

zenek napisał/a:

Co do Czerczesowa, to wyciągnął Legię "z dołka" w poprzednim sezonie i zdobył mistrzostwo. Legia grała dużo lepiej i chciało się ją oglądać. Jak gra teraz każdy widzi. Zdaje się, że usiłowano zaoszczędzić na trenerze :-P !
Zgodnie ze słowami właścicieli sztab Besnika Hasiego jest najdroższy w historii polskiej piłki. Za Czerczesowa też nie brakowało słabszych meczów, choćby przedostatnia kolejka wyjazd do Gdańska.
szg - 2016-09-14, 18:38

Nie mam nic do Legii ale żenująca jest ich kopanina tak jak i całej naszej ligi. Nie wróżę im sukcesów w tej rozgrywce. 8-)
zenek - 2016-09-14, 19:19

Zgodnie ze słowami właścicieli sztab Besnika Hasiego jest najdroższy w historii polskiej piłki.
Za 3 godziny będziemy wiedzieli co ten sztab jest rzeczywiście warty.
najmita - 2016-09-14, 20:11

A tak na poważnie. Naprawdę Was to interesuje?
pough - 2016-09-14, 20:14

najmita napisał/a:

Mnie interesuje ale bez rozdzierania szat i zbędnych emocji...

mazury.info.pl - 2016-09-14, 20:32

A o co chodzi? Ta liga mistrzow to jakies regaty? :mrgreen:
piotr6 - 2016-09-14, 21:16

najmita napisał/a:

ja ta z Poznania, ale wynik specjalnie nie cieszy

Piotr Lewandowski - 2016-09-14, 21:42

Zachowanie stoperów przy stałych fragmentach żenujące. Izolator Boguchwała też by to wykorzystał.....
pough - 2016-09-14, 21:47

Jak ci stoperzy mają być zgrani jak nawet nie wiedzą jak ma na imię kolega... :-P
Colonel - 2016-09-15, 08:10

Powstało pytanie, czy Legia zdobędzie w całych rozgrywkach chociaż jedna bramkę.
A trenera z Albanii uważam za idiotę od początku jak się pojawił, wczorajszy mecz to chwilowe ukoronowanie.

zenek - 2016-09-15, 08:18

najmita napisał/a:
Interesowało :-P ! Po tym co wczoraj obejrzałem zdecydowanie przeszło mi zainteresowanie dokonaniami Legii w Lidze Mistrzów.
Tak się tylko zastanawiam jaki geniusz sprowadził tego trenera i "odpadki" z klubów całej Europy, które nawet za grosz ambicji nie wykazują, nie mówiąc o umiejętnościach. I jeszcze im za to płaci ciężkie pieniądze! Lepiej było wystawić chłopaków z drużyn młodzieżowych, to przynajmniej mieliby ambicję biegać i czegoś się nauczyli.

pough - 2016-09-15, 08:53

Nie znam się (to się wypowiem :mrgreen: ) , ale przychodzi mi do głowy pytanie, czy właściciele Legii nie za szybko chcieli zwrotu inwestycji...
Działania inwestorów patrząc z boku nie wyglądają na inwestycje długoterminowe...

zenek - 2016-09-15, 09:03

Właściwie, to nie ma się co przejmować. Są gorsi od Legii! Celtic przegrał 7:0, a Legia tylko 6:0 :mrgreen: !
MirekMors - 2016-09-15, 09:20

Napisze ktoś w końcu co mnie ominęło ?
;-)

pough - 2016-09-15, 09:33

MirekMors napisał/a:
;-)

6 goli...

jaNO - 2016-09-15, 09:50

MirekMors napisał/a:
;-)

Dużo bramek choć w grze Legii dało się dostrzec parę mankamentów

Piotr Lewandowski - 2016-09-15, 10:11

pough napisał/a:
Nie znam się (to się wypowiem :mrgreen: ) ,
Sam bym tego lepiej nie podsumował.....
pough - 2016-09-15, 10:22

pough napisał/a:
Nie znam się (to się wypowiem :mrgreen: ) ,
Sam bym tego lepiej nie podsumował.....

Przynajmniej mam poczucie, że chociaż do czegoś w piłce się nadałem... :mrgreen:

Sza-man - 2016-09-15, 11:08

Nie q-mam... to wczoraj był jakiś mecz?
najmita - 2016-09-15, 11:34

Sza-man napisał/a:

Eee... tam, zaraz mecz. Borussia miała sparring na Łazienkowskiej. ;-) :-D

Tomek J - 2016-09-15, 13:06

najmita napisał/a:
Sza-man napisał/a:

Eee... tam, zaraz mecz. Borussia miała sparring na Łazienkowskiej. ;-) :-D

Ale i tak nic się nie stało.

Tomek Janiszewski

czoboki - 2016-09-15, 13:16

zenek napisał/a:

Prawie trafiłeś :-D

zenek - 2016-09-15, 13:26

czoboki napisał/a:
Prawie trafiłeś :-D
No rzeczywiście prawie trafiłem, ale satysfakcja wątpliwa.
A to chyba najbardziej trafna ocena meczu Legii wypowiedziana prze znanego kiedyś niemieckiego bramkarza Oliviera Khana:
Cytat:
Oli Kahn wczoraj w studiu niemieckiej TV o meczu na Legii: Wchodzisz super atmosfera, cały stadion ludzi a potem wychodzi taka ekipa ogórków

szg - 2016-09-15, 15:55

Cytat:
Nie mam nic do Legii ale żenująca jest ich kopanina tak jak i całej naszej ligi. Nie wróżę im sukcesów w tej rozgrywce. 8-)

"Ja wiedziałem, że tak będzie, eche, eche" :mrgreen:

Świerszcz - 2016-09-15, 16:29

Ciekawe co będzie jak przyjedzie " Pan Ładny" z Real'em...
Czy tablica wyników jest w stanie wyświetlać liczby dwucyfrowe??? :mrgreen:

Piotr Lewandowski - 2016-09-15, 16:32

Jakbym czytał forum Onetu..... po jakiejś spektakularnej wywrotce jachtu... najlepiej z ofiarą śmiertelną...
pough - 2016-09-15, 16:47

Piotrek, wyluzuj, będzie lepiej kiedyś... :lol: :-D
plitkin - 2016-09-15, 17:50

Na futbolu sie nie znam, wiec mam pelne prawo do merytorycznej dyskusji.

Jako ze zdarza mi sie uprawiac sport i miec rozne wyniki, spytac che innych znawcow: przypomnijcie prosze kiedy inny polski klub awansowal do rozgrywek na tym poziomie i jakie mial wyniki?
Jezeli dawno (nie znam sie, wiec pytam), to jakim cudem grajac na krajpwym podworku nawet najlepszy klub ma na arenie miedzynarodowej miec dobre wyniki? Albo tez jaki jest poziom reszty, jezeli krajowy mistrz zrobil taki a nie inny wynik?

zenek - 2016-09-15, 19:30

plitkin napisał/a:
Na futbolu sie nie znam, wiec mam pelne prawo do merytorycznej dyskusji.
Jako, że zdecydowana większość społeczeństwa doskonale zna się na polityce i na piłce nożnej, to mogę Ci odpowiedzieć z punktu widzenia takiego "znawcy" :-P .
Otóż można przegrać i PRZEGRAĆ! Nikt nie miał złudzeń, że różnica umiejętności jest ogromna i nikt nie miałby pretensji nawet o wysoka przegraną. Ale ci panowie na boisku nie przejawiali nawet odrobiny ambicji aby cokolwiek zmienić. No oprócz bramkarza!
Po drugie ta drużyna nie wygrała losu na loterii do gry w fazie grupowej, ale przeszła eliminacje!

Świerszcz - 2016-09-15, 19:38

Jakbym czytał forum Onetu..... po jakiejś spektakularnej wywrotce jachtu... najlepiej z ofiarą śmiertelną...

Piotrek, ja i tak pozostanę kibicem "L" , ale nie da się obronić tego co było wczoraj. Dla mnie mogli przegrać i więcej, bo to jest sport. Jeśli im kibicuję, to nie tylko wtedy jak jest dobrze, wtedy to nie sztuka...
Ale to po prostu nie była drużyna... A szkoda :cry:

Larry - 2016-09-16, 00:32

Jeden z uczestników doznał poważnie wyglądającej kontuzji ;)
Colonel - 2016-09-16, 09:15

Robert, oficjalny budżet Legii w tym roku jest 200 mln złotych. 10 x mniej niż Realu. Ale 10X więcej, niż ARKI Gdynia, która wygrała niedawno na Łazienkowskiej.
Właściciel Legii wyraźnie mówi, że przez lata nie spodziewa się "wyciągnięcia" czegokolwiek.
Czego to dowodzi?
Może tego, że nie kasa gra, a profesjonalizm?
Przykładem może być zeszłoroczne odpadniecie Legii z powodu zaniedbań urzędniczych.
I przykładem jest to, co tu wyżej podkreślali inni, sposób "gry" piłkarzy i prowadzenie ich przez trenera.

Ale najlepszym przykładem jest moim zdaniem tolerowanie przez właściciela hołubionych przez pewną opcję bandytów, określanych jako prawdziwi patrioci. Najsilniejszy klub polski od lat nie chce sobie poradzić z kilkudziesięcioosobową garstka bandytów.

pough - 2016-09-16, 20:05

Trener zwolniony...
mojekonto - 2016-09-18, 15:46

Albańczyka ma podobno zastąpić Jacek Magiera (obecnie Zagłębie Sosnowiec)... :mrgreen:
Piotr Lewandowski - 2016-09-18, 19:29

mojekonto napisał/a:
Albańczyka ma podobno zastąpić Jacek Magiera (obecnie Zagłębie Sosnowiec)... :mrgreen:
Masz nieaktualne informacje (cytat poniżej) Jacek Magiera to dobrze rokujący szkoleniowiec, ale na pewno jest dla niego za wcześnie. Myślę, że wie o tym zwłaszcza on. Obecnie Zagłębie jest liderem I ligi.
Cytat:
Legia Warszawa w niedzielę rozegra ostatni mecz pod wodzą Besnika Hasiego. Władze stołecznego klubu po spotkaniu podziękują Albańczykowi i odsuną go od prowadzenia zespołu w poniedziałek lub nawet po ostatnim gwizdku arbitra w konfrontacji z "Miedziowymi". Były szkoleniowiec Anderlechtu prowadził "Wojskowych" w siedemnastu meczach. Jego bilans to sześć zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Hasi zostawia Legię w dolnej połowie tabeli Ekstraklasy.

Trwają poszukiwania nowego trenera. Kandydatów jest kilku. Wiadomo już, że trenerem Legii nie będzie Jacek Magiera, prowadzący obecnie Zagłębie Sosnowiec. Władze klubu najprawdopodobniej postawią na kolejnego cudzoziemca.
Źródło
Piotr Lewandowski - 2016-09-18, 20:28

Vuko tymczasowym trenerem. Jako były asystent bez licencji UEFA Pro może poprowadzić Legię w 2 następnych meczach. Do tego czasu powinien zostać przedstawiony następny szkoleniowiec. Besnik Hasi nie przyjął propozycji podania się do dymisji.

Edit: temat Jacka Magiery powraca..... będzie jeszcze ciekawie....

as - 2016-09-27, 17:05

Jakieś typy na wieczór?
Tobo - 2016-09-27, 17:09

Remis...
zenek - 2016-09-27, 17:17

Było 6 : 0 to teraz powinien być progres 7 : 0 :-P
pough - 2016-09-27, 17:17

Zestaw kibica gotowy. Będę kibicował Legii i jej nowemu trenerowi...
Będzie ciężko, ale trzeba wierzyć...

Tobo - 2016-09-27, 17:18

Bądźmy optymistami, niepoprawnymi, ale bądźmy... ;-)
as - 2016-09-27, 17:33

Obstawcie jednak jakiś wynik :-) Mnie optymizm podpowiada 3:1
Dla gospodarzy...

pough - 2016-09-27, 18:06

as napisał/a:
Obstawcie jednak jakiś wynik :-) Mnie optymizm podpowiada 3:1
Dla gospodarzy...

Mnie chęć zwrotu inwestycji podpowiada wynik 0:1... ;-)

as - 2016-09-27, 18:13

Młodzieżowa Legia w ostatniej minucie wyrównała na 2:2,
MirekMors - 2016-09-27, 21:26

O, widzę, że oprócz Żółtej Banderki jest jeszcze klub sado-maso !...
Sławek - 2016-09-28, 13:19

MirekMors napisał/a:

Ja masochistą nie jestem , więc oglądałem mecz Borusja - Real. To przynajmniej fajnie się oglądało. Polską kopaną w wersji ligowej omijam.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2016-09-28, 14:46

Sławek napisał/a:
Polską kopaną w wersji ligowej omijam
Jest o to o tyle łatwiej, że LM jest w kanale otwartym a Ekstraklasa już niekoniecznie :->
as - 2016-09-28, 15:32

MirekMors napisał/a:

Myślę, że raczej Gabinet Śmiechu :lol:

extant - 2016-09-30, 23:27

... a tak swoją drogą to -> :mrgreen:
zenek - 2016-10-12, 08:43

No cóż do poziomu Legii dostosowała się nasza reprezentacja. Widzieliście ten wczorajszy blamaż? Tylko tak można określić to co wyprawiali nasi kopacze ze słabiutką Armenią grając przez ok. 60 min. z przewagą jednego zawodnika.
No a wypowiedź "gwiazdy" Krychowiak jest zwyczajnie bezczelna:
Cytat:
Mecz z Armenią nie był najlepszy w naszym wykonaniu, ale walczyliśmy do końca, do ostatniej minuty i udało nam się strzelić zwycięską bramkę. Mogliśmy strzelić pięć lub sześć goli, ale w drugiej połowie mogliśmy również je stracić. Trochę szczęścia i woli walki. Za kilka dni nikt nie będzie pamiętał o stylu, a najważniejsze jest, że będziemy mieli siedem punktów po trzech meczach - ocenił pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak

Zamiast uderzyć się w pierś i przyznać, że dało się zwyczajnie d... to wg tego pana mecz nie był najlepszy. Wygląda na to, że on grał w innym meczu, a jak oglądałem inny :evil: !

najmita - 2016-10-12, 08:52

Zenku, ten mecz Nasi przegrali już w szatni.
Nasza reprezentacja staje się sławna, jako jedyna daje sobie strzelić gola przez San Marino i Armenię. :-D

Dobrze, że mamy dwóch Niemców, Lewandowskiego i Błaszczykowskiego...

zenek - 2016-10-12, 09:06

najmita napisał/a:
Dobrze, że mamy dwóch Niemców, Lewandowskiego i Błaszczykowskiego...
No tak! Masz Andrzeju rację. Oczywiście moja poprzednia opinia nie dotyczyła Lewandowskiego. A gdyby go nie było, to kto wie czy na koncie po 3 meczach nie mielibyśmy zerowego dorobku punktowego.
extant - 2016-10-12, 09:06

Hehe... miałem nosa ;-) ... i odpuściłem sobie oglądanie tego meczu. :mrgreen: :lol:
MirekMors - 2016-10-12, 09:41

Dobrze, że mamy Lewandowskiego. I do tego udziela się na forum !...
zenek - 2016-10-17, 08:37

Dyskusja na temat kiboli i burd na stadionach wydzielona do wiadomego działu: http://forum.mazury.info....p=244422#244422
zenek - 2016-10-18, 08:07

Ma ktoś ochotę wygrać sporą kasę? No to dzisiaj jest ku temu "świetna" okazja. Za postawione u bukmacherów 100zł można dostać 8000zł :mrgreen: !
Cytat:
Po dwóch porażkach w grupie F z Borussią Dortmund (0:6) i Sportingiem Lizbona (0:2) legionistom praktycznie nie daje się szans na zdobycie w Madrycie choćby punktu. Ci, którzy zdecydują się jednak postawić pieniądze na wygraną podopiecznych Jacka Magiery, na kuponach będą mieli do wygrania bardzo wysokie sumy.
Za zwycięstwo Legii Warszawa bukmacherzy wystawili kursy od 47.00 do 81.00. Oznacza to, że w przypadku sensacyjnej wygranej za postawione 100 złotych na Legię będzie można zgarnąć kwotę w granicach nawet 8000 zł.
Z kolei Real Madryt to największy faworyt spośród wszystkich par 3. kolejki Ligi Mistrzów. Kursy na ich zwycięstwo wahają się od 1.02 do 1.03. Taka oferta, jak na prestiżową Ligę Mistrzów, jest wręcz niespotykana, co pokazuje, że mistrzowie Polski znacznie odstają od poziomu rozgrywek. Za podział punktów bukmacherzy wystawili kurs w granicach 20.00.
źródło-wp.pl
pough - 2016-10-18, 08:15

zenek napisał/a:
/.../

No co Ty?.

Zidane przed wyjazdem mówił w wywiadzie (widziałem w telewizorni), że szanse na zwycięstwo są 50/50 skoro dwie drużyny graja w tych samych rozgrywkach, to ich poziom musi być wyrównany... ;-)

Sławek - 2016-10-18, 09:14

pough napisał/a:
zenek napisał/a:
/.../

No co Ty?.

Zidane przed wyjazdem mówił w wywiadzie (widziałem w telewizorni), że szanse na zwycięstwo są 50/50 skoro dwie drużyny graja w tych samych rozgrywkach, to ich poziom musi być wyrównany... ;-)

No, a po meczu powie że wynik np 8 : 0 nie odzwierciedlał przebiegu spotkania :-D . Dżentelmen, stać go na to.

Sławek

as - 2016-10-18, 09:23

pough napisał/a:
/.../ Zidane przed wyjazdem mówił w wywiadzie (widziałem w telewizorni), że szanse na zwycięstwo są 50/50 /.../

Oooo, szybko nauczył się Francuz szacunku dla Polski!
Jednakowoż, proszę o konkrety. Obstawiam: 5:1 dla Realu.

pough - 2016-10-18, 09:31

Obstawiam, że Real nie straci bramki, a Malarz będzie ze 6 razy wyjmował piłę z bramki... :cry:
zenek - 2016-10-18, 09:53

Jeżeli CR7 myśli o zdobyciu korony króla strzelców Ligi Mistrzów, to wynik może być hokejowy :-P . Nadarza mu się wyjątkowa okazja na nabicie licznika!
Emill`76 - 2016-10-18, 11:38

Jeśli w pierwszych minutach legioniści pogubią po stracie 2-3 bramek , to wygrana Realu może zakoczyć się wynikiem dwucyfrowym ;-)
urbos - 2016-10-18, 14:06

Ja zdaję sobie sprawę z tego, że Legia ten mecz przegra z prawdopodobieństwem rzędu 1. Ale aż mi smutno czytać artykuły, ankiety, quizy w stylu 'jak wysoko przegra Legia'.
Kurcze - sport to sport, trza walczyć. A tu już skazali na porażkę zespół przed pierwszym gwizdkiem. Nie podoba mi się takie podejście dziennikarzy ani kibiców.

Sławek - 2016-10-18, 14:21

urbos napisał/a:
Ja zdaję sobie sprawę z tego, że Legia ten mecz przegra z prawdopodobieństwem rzędu 1. Ale aż mi smutno czytać artykuły, ankiety, quizy w stylu 'jak wysoko przegra Legia'.
Kurcze - sport to sport, trza walczyć. A tu już skazali na porażkę zespół przed pierwszym gwizdkiem. Nie podoba mi się takie podejście dziennikarzy ani kibiców.

Hm jako trener musze jednak zweryfikować Twoje twierdzenia. Mając zawodników z góry miej więcej wiem jakie miejsce mogą zająć. Oczywiście są niespodzianki in plus i in minus. Jak mam zawodnika, który pływa mi w topie to on oczywiście może regaty wygrać, może przypłynąć i dalej, ale po niżej pewnego poziomu nie spadnie. Zawodnik, który pływa przeważnie gdzieś po końcach oczywiście może się postarać i przypłynąć w połowie, ale regat nie wygra.
Sorki ale podobnie jest z Legią. Zbyt duża różnica umiejętności czysto piłkarskich i to w każdym aspekcie nie pozwoli Legi przywieźć korzystnego rezultatu, mimo ,że serce by chciało.

Sławek

Sławek - 2016-10-18, 15:01

Kibice Legii

Cytat:
Trzech kibiców Legii Warszawa zostało zatrzymanych w Madrycie przed wtorkowym meczem z Realem Madryt - informuje "Marca". Początek spotkania o 20.45, relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!
Fani dokonali rozboju w barze. Próbowali ukraść kasę, telefony komórkowe oraz obrazili i zaatakowali dwie kelnerki.
Cała trójka jest oskarżona o zakłócenie porządku publicznego oraz zaatakowanie wspominanych kelnerek. Oskarżeni mają mieć 31, 33 oraz 34 lata. Incydent zdarzył się tuż przed 4 rano, od dłuższego czasu pili we wspomnianym barze alkohol, aż zaczęli zaczepiać innych klientów.
Hiszpańskie media w kontekście Legii piszą niemal jedynie o obawach związanych z kibicami. Do Madrytu miało przylecieć 300-400 ultrasów spośród 4-tysięcznej grupy Polaków.

komentarz zbyteczny.

Sławek

urbos - 2016-10-18, 16:53

Sławek - masz rację!
Ale czy słabszemu zawodnikowi mówisz codziennie po 5x przez kilka tygodni, że i tak nie ma szans i będzie miał farta jak jachtu nie zatopi? Czy to dobra polityka? Czy to pomaga?

Pamiętacie starcia Wisły z Realem Saragossa, albo z Shalke czy Lazio? Wiem, że tam poziom był nieco równiejszy, ale i tak byli skazywani na porażkę. A jednak nawet 1-4 udało się odrobić...

Piotr Lewandowski - 2016-10-18, 17:50

Kryminalistów do kryminału...

A tymczasem młodzi legioniści toczą dosyć dramatyczne spotkanie w Madrycie ramach UEFA Youth League. Będą z nich ludzie !!!

Sławek - 2016-10-18, 18:52

Właśnie przeczytałem ,że przegrali pechowo po bramce samobójczej 3 : 2. Wynik wstydu nie przynosi, grali podobno jak równy z równym.

Sławek

najmita - 2016-10-18, 21:31

Nie taki diabeł straszny jak go malują :lol:
pough - 2016-10-18, 21:33

Po pierwszej połowie jestem pod wrażeniem. Całkiem dobrze grają. :-D
pough - 2016-10-18, 22:47

Wstydu nie ma. Wynik odzwierciedla różnicę klasy zespołów. Legii nie można odmówić, ze pokazała wolę walki. Oby tak dalej i wyniki przyjdą...

PS. Z trudnym przeciwnikiem lepiej się gra. Gorzej to wygląda gdy poziom obu drużyn na boisku mierny. Oby tylko Legia nie grała teraz z wysoko podniesioną głową w lidze. Pokora przed każdym przeciwnikiem i ciężka praca na boisku zaprocentuje...

as - 2016-10-18, 22:56

Najmniejszy możliwy wymiar kary.
Piotr Lewandowski - 2016-10-18, 23:22

as napisał/a:
Najmniejszy możliwy wymiar kary.
Tymczasem życzę tego typu rozterek kibicom wszystkich pozostałych klubów w Polsce :lol:
Piotr Lewandowski - 2016-10-18, 23:26

Nie zapominajmy też że do Madrytu pojechała 13 drużyna Ekstraklasy aż strach pomyśleć co by było gdyby na Santiago Bernabeu zagrała Jagiellonia albo Termalica
Sławek - 2016-10-19, 07:40

.https://twitter.com/wscsm1/status/788433211537887232?ref_src=twsrc%5Etfw

Policjanci z Madrytu już nie byli tacy dobrzy jak ich koledzy z boiska. Tu był remis ze wskazaniem na naszych :-D

Sławek
ModEdit: deaktywacja linku

Sławek - 2016-10-19, 07:52

A co w tym linku było nie tak ?

Sławek

zenek - 2016-10-19, 08:00

Kompromitacji nie było. Wynik, który padł był najmniejszym wymiarem kary. Odnosiłem wrażenie, że Real grał po prostu nonszalancko i gdyby rzeczywiście bardzo zależało im na podnoszeniu wyniku drugie tyle bramek spokojnie mogli strzelić.
Ogromna różnica klas nawet dla laika była widoczna gołym okiem. Szkoda, że były trener odchodząc nie zabrał ze sobą "nabytków", które sprowadził :-/ !
W samej Legii było widać zawodników, którym się chce i coś potrafią i statystów.
Moim zdaniem bardzo dobrze zaprezentowali się Guilherme i Radowic.

zenek - 2016-10-19, 08:03

Sławek napisał/a:
A co w tym linku było nie tak ?

Sławek
Sławku to link do podobnego portalu *SPAM* jak inny na literę "f". Do Twittera jeszcze linków nie było na forum. Niech Zbyszek zdecyduje co z takimi linkami robimy. Kasujemy, deaktywujemy czy zostawiamy aktywne. Póki co nie jest aktywny. Żaden problem aby się nim posłużyć i obejrzeć treści, do których prowadzi.
Emill`76 - 2016-10-19, 08:44

zenek napisał/a:
Odnosiłem wrażenie, że Real grał po prostu nonszalancko i gdyby rzeczywiście bardzo zależało im na podnoszeniu wyniku drugie tyle bramek spokojnie mogli strzelić.
.

Zenku , myślę że nie tak do końca Real odpuścił Legii . Walczy poniekąd z Borussią o 1 miejsce w grupie... a bilans bramkowy może mieć w końcówce rozgrywek, kluczowe znaczenie.

Nie ukrywam , że nie jestem ani nigdy nie byłem fanem Legii ...ale muszę przyznać, iż należy im się szacun , że zagrali walecznie , odważnie i przede wszystkim bez kompleksów .Nie sprawiali wrażenia wystraszonych czy zagubionych w pojedynku z jedną z najpotężniejszych drużyn świata - w dodatku na Santiago Bernabeu ! . Nie skupili się jedynie na defensywie i stworzyli kilka groźnych sytuacji , po których mogły paść gole ..
Zagrali dobry mecz , na miarę swoich możliwości ....

zenek - 2016-10-19, 09:03

Masz Emil 100% racji w drugim akapicie. Co do pierwszego akapitu, to napisałem jakie odnosiłem wrażenie. Być może faktycznie się starali, ale po nieudanych akcjach był na twarzach piłkarzy Realu po prostu uśmiech. Ja wielkiej determinacji i parcia na wynik z ich strony nie dostrzegłem.

Natomiast mecz był bardzo ładny i fajnie się go oglądało. To bez wątpienia również zasługa Legii, która nie ograniczyła się do "obrony Częstochowy" i starała się grać otwartą piłkę.

Sławek - 2016-10-19, 09:44

Zenku, Emilu, to że legia podjęła walkę to w sumie nic nadzwyczajnego. W końcu za to im płacą, to są profesjonaliści. To ,że na boisku była różnica przynajmniej dwóch klas to też nic nadzwyczajnego, to było wiadome przed meczem.

Mnie zastanawia co innego. Nasze zespoły młodzieżowe jakoś nie odstają zasadniczo poziomem od nawet najlepszych drużyn Zawodnicy tych drużyn potem robią w dorosłym futbolu w większości międzynarodowe kariery, a nasi w większości gasną w polskiej lidze a przebijają się nieliczni. Jak to jest ,że mamy utalentowaną młodzież i jedną z najsłabszych lig w Europie.

Sławek

MirekMors - 2016-10-19, 10:09

Prosto: my mamy geny, oni kasę. Dużą...
Ps. mamy też dobrych szkoleniowców tejże młodzieży... (brak ikonki z ukłonem w Twoją stronę).

zenek - 2016-10-19, 10:20

Sławek napisał/a:
Mnie zastanawia co innego. Nasze zespoły młodzieżowe jakoś nie odstają zasadniczo poziomem od nawet najlepszych drużyn Zawodnicy tych drużyn potem robią w dorosłym futbolu w większości międzynarodowe kariery, a nasi w większości gasną w polskiej lidze a przebijają się nieliczni. Jak to jest ,że mamy utalentowaną młodzież i jedną z najsłabszych lig w Europie.
O, a na to to chyba nie trudno odpowiedzieć. Zauważ Sławku, że w meczu drużyn młodzieżowych grali młodzi Polacy i młodzi Hiszpanie. W drużynach seniorskich grają już "legie cudzoziemskie" po obydwu stronach plus kilku krajowców. Z tą różnicą, że w przypadku Realu są to jedni z najlepszych krajowców, w przypadku Legii druga liga, bo ci najlepsi grają w bogatszych klubach.
Gdzieś wczoraj widziałem porównanie wartości piłkarzy Realu i Legii. W przypadku Legii było to coś ok. 30mln (nie wiem czego złotych czy euro :-P }, w przypadku Realu ponad 700 mln.
Tak więc Sławku liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa!

Sławek - 2016-10-19, 13:45

To jak nasza Chojniczanka,. Gra w I lidze , ale chojniczanina ani jednego. Miasto zamiast inwestować w sport kupiło sobie za nasze podatki zawodników i trenera.
Co do naszej ekstra to nic tam ekstra nie ma. Nie wiem czy w Europie są jeszcze kluby mniej profesjonalnie zarządzane od naszych.
Co do zawodników to zamiast kupować jakiś Bośniaków, Litwinów, Gruzinów, czy innych III klasowych zaowników nie lepiej postawić na nasza młodzież ze szkółek i kasę wpakować nie w kupowanie ale w kształcenie. Warunek na boisku biega przynajmniej 70 % polskich zawodników, a z tego przynajmniej jeden wychowanek. Transfery za granicę po 25 roku życia.

Sławek

pough - 2016-10-19, 13:52

Sławek napisał/a:
/.../ Transfery za granicę po 25 roku życia.

Sławek

Blokujesz młodemu człowiekowi rozwój, jeżeli zainteresuje się nim jakaś szkoła piłkarska przy klubie...

Piotr Lewandowski - 2016-10-19, 14:01

Sławek napisał/a:
To jak nasza Chojniczanka.
Futbol utrzymywany (pensje i transfery) z miejskich lub państwowych (w sensie dużych spółek skarbu państwa) pieniędzy to patologia, na szczęście mamy już tego coraz mniej. (np. 2 drużyny na najwyższym poziomie rozgrywkowym w mieście wielkości Bełchatowa, dobrze, że postawili na siatkówkę) Co innego finansowanie obiektów - tutaj miasto może współpracować. Są oczywiście lepsze i gorsze przykłady takiej współpracy.

Jesteśmy w Unii i obowiązuje nas wolny rynek pracy, stąd nie można ograniczać liczby grających zawodników z krajów unijnych, jedynie spoza Unii. Czyli w praktyce Bośniaków, Serbów, mniej znanych Brazylijczyków itp. Ci ostatni jednak szybko otrzymują paszporty portugalskie, Radovic też ma już polskie obywatelstwo itd.

Legia ma do zaoferowania oprócz pensji również możliwość walki o trofea, bo co roku liczy się w rozgrywce o MP i PP, a także regularne występy w europejskich pucharach. Dla niektórych zawodników to ważne, i decydują się tutaj przejść. Do tego całkiem fajne miasto, oferujące piłkarzom i ich rodzinom więcej atrakcji niż jakaś francuskie czy belgijskei "miasto wojewódzkie". Obowiązuje niepisana zasada, że nikt nie jest trzymany na siłę, nie ma tzw. "klubu kokosa", stąd np. transfer Lewczuka, Dudy. W tym regionie Europy to naprawdę dobre miejsce do wypromowania się. Poczytajcie np. kim jest Sandro Kulenovic i dlaczego gra w Legii. Albo o historii transferu Krystiana Bielika, zwłaszcza o kwotach zakupu i sprzedaży. Ale oczywiście łatwiej jest na codzień kibicować jakiemuś Podbeskidziu a przy meczach pucharowych bić się w cudze piersi.

Sławek - 2016-10-19, 14:13

pough napisał/a:
Sławek napisał/a:
/.../ Transfery za granicę po 25 roku życia.

Sławek

Blokujesz młodemu człowiekowi rozwój, jeżeli zainteresuje się nim jakaś szkoła piłkarska przy klubie...

Z tym rozwojem to jest róznie. Wiele talentów znika w tzw. europejskiej szarzyźnie . O ile w kraju mieliby szanse regularnych występów i podnoszenia kwalifikacji to na zachodzie występują sporadycznie. Kapustka grał regularnie, w Anglii sporadycznie. I nie chodzi o zakaż tylko o odpowiednie zapisy licencyjne. My w Ciebie włożyliśmy kasę, wykształciclsmy piłkarsko teraz Ty spłacisz to grając przez pewien okres u nas. Za zerwanie kontraktu kara finansowa. Spróbuj zerwać terminową umowę z operatorem sieci komórkowej.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2016-10-19, 14:22

Sławek napisał/a:
My w Ciebie włożyliśmy kasę, wykształciclsmy piłkarsko teraz Ty spłacisz to grając przez pewien okres u nas. Za zerwanie kontraktu kara finansowa. Spróbuj zerwać terminową umowę z operatorem sieci komórkowej.
Ale to już jest i działa. Nie możesz zakontraktować piłkarza z ważną umową w innym klubie. Musisz zapłacić odstępne (albo kwotę negocjowaną albo tzw. klauzulę odstępnego zawartą w kontrakcie), albo poczekać do końca kontraktu. A za łamanie zasad transferów zawodników niepełnoletnich, które są nieco inne, nawet Real i Barcelona były karane bezwzlędnymi zakazami transferów przez np. 2 kolejne okienka.
szg - 2016-10-19, 16:50

Z tym kontraktowaniem zagranicznych zawodników to już normalnie ocipieli. Drużyna koszykówki z mojej wsi pojechała ostatnio na mecz ekstraligowy do miasta i zabrała ze sobą za mało zawodników krajowych a za dużo zagranicznych. Oczywiście walkower, kary i obciach. Kiedyś jak w tej drużynie grali nasi wychowankowie plus ze dwóch zagraniczniaków do pomocy to chodziłem na wszystkie mecze a teraz nikogo nie znam, ciągle skład się zmienia i mimo, że wygrywają ligę to nie ma przyjemności ich oglądać i na nich nie chodzę :-/ .
Sławek - 2016-10-19, 21:44

Cytat:
Ogromne problemy po wtorkowych zajściach pod Estadio Santiago Bernabeu może mieć mistrz Polski. - Niestety, ale realne jest zagrożenie wykluczenia nas z rozgrywek Ligi Mistrzów - powiedział na środowym briefingu prasowym dyrektor Legii Warszawa ds. mediów i PR Seweryn Dmowski.

Dwa dni temu o tym pisałem, ale w kontekście ostatniego meczu w Warszawie. Obawiam się, że Legia może do niego nie dotrwać. Niestety oddalamy się od cywilizowanych narodów. Lata ogłupiania debili i wmawiania im ,że są zbawcami narodu bo mają prawa wyborcze przynoszą właśnie rezultaty.

Sławek

MirekMors - 2016-10-19, 23:06

Za chwilę 11.11. Zastanawiam się dlaczego we wszelkich ulicznych zamieszkach policje nie używają na dużą skalę gumowych kul ? Szarpią się z bandytami, obdzielają wzajemnie kuksańcami. Żałośnie to wygląda.
Na Legii ciąży grzech pierworodny - kiedyś klub wojskowy i przywiązany do szemranych interesów...

Sławek - 2016-10-20, 07:55

Z filmiku, który Zenek usunął widać, że policja madrycka dała się pobić. No cóż nasza policja co róż ma rozpoznanie bojem więc jest lepiej wyćwiczona. No i cholera poszło w świat ,że Polska to kraj dzikusów.

Sławek

zenek - 2016-10-20, 08:01

Sławek napisał/a:
Z filmiku, który Zenek usunął
Sławku niczego nie usuwałem! Deaktywacja linku, to nie jego usunięcie!
Sławek - 2016-10-20, 08:09

zenek napisał/a:
Sławek napisał/a:
Z filmiku, który Zenek usunął
Sławku niczego nie usuwałem! Deaktywacja linku, to nie jego usunięcie!

Jak zwał ,tak zwał filmiku nie dało się obejrzeć. Na usuwanie danych z netu jeszcze nie masz uprawnień. ;-)

Sławek

zenek - 2016-10-20, 08:45

Sławek napisał/a:
Jak zwał ,tak zwał filmiku nie dało się obejrzeć.
Słucham :shock: ? Cały czas można go obejrzeć. No chyba, że dla kogoś skopiowanie adresu wklejenie i naciśnięcie "enter", to jakiś wielki problem. Fakt, że trzeba na to poświęcić ze 3 sekundy więcej niż na naciśnięcie aktywnego linku :-P !
pough - 2016-10-20, 09:56

OT przeniesione do widomego działu: http://forum.mazury.info....p=244690#244690[/i]
MirekMors - 2016-10-23, 23:55

...i wszystko jasne !
Piotr Lewandowski - 2016-10-28, 23:00

No i pierwsza od marca "seria" 2 kolejnych ligowych zwycięstw. 6 zdobytych punktów dało w tym momencie (w ostatniej kolejce rozegrano na razie 2 mecze) awans z 14 na 5 miejsce . Uroki Ekstraklasy ;-)
Sławek - 2016-10-29, 20:36

No i pierwsza od marca "seria" 2 kolejnych ligowych zwycięstw. 6 zdobytych punktów dało w tym momencie (w ostatniej kolejce rozegrano na razie 2 mecze) awans z 14 na 5 miejsce . Uroki Ekstraklasy ;-)

Te uroki to świadczą o wielkości naszej ligi, czy wręcz odwrotnie.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2016-11-01, 13:26

Sławek napisał/a:
Te uroki to świadczą o wielkości naszej ligi, czy wręcz odwrotnie.
Wyrównany poziom nie jest niczym złym dla atrakcyjności, bo "każdy może wygrać z każdym", oraz "nie ma już słabych drużyn". Ligi zdominowane przez czołówkę potrafią mieć problemy z przyciągnięciem kibiców na stadiony i przed ekrany (z perspektywy ogółu drużyn). Do tego ta przepaść raczej powiększa się niż maleje. Przykłady - hiszpańska (Barcelona, Real, Atletico), a całkiem ekstremalna jest szkocka (Celtic i Rangers, chociaż Ci drudzy z przerwą przez problemy prawne). Oczywiście wyrównany poziom nie jest żadnym miernikiem poziomu sportowego.
Obecnie Legia zajmuje 6 miejsce, co i tak stanowi spory awans przez 2 kolejki. Nad ostatnią w tabeli Koroną Kielce ma 5 pkt przewagi. Rywalizacja w Ekstraklasie dzięki systemowi ESA37 jest o tyle nietypowa, że można pozwolić sobie na słaby początek a po 30 kolejkach połowa straty do lidera jest kasowana. Więc obecne 10 pkt Lechii nie stanowi w żadnym wypadku bezpiecznej przewagi, bo po podziale będzie to jedynie 5.

extant - 2016-11-01, 21:58

Wyrównany poziom nie jest niczym złym dla atrakcyjności, bo "każdy może wygrać z każdym", oraz "nie ma już słabych drużyn"...

No właśnie... wyrównanie w górę, czy w dół :?: ... może "nie ma już silnych drużyn" ?? ;-) :-P

as - 2016-11-02, 08:54

Jakie przewidywania na wieczór? Optymistycznie obstawiam 0 :4.
Piotr Lewandowski - 2016-11-02, 10:44

extant napisał/a:
Wyrównany poziom nie jest niczym złym dla atrakcyjności, bo "każdy może wygrać z każdym", oraz "nie ma już słabych drużyn"...

No właśnie... wyrównanie w górę, czy w dół :?: ... może "nie ma już silnych drużyn" ?? ;-) :-P
Wiesz... Mariusz... napisałem wcześniej, że
Cytat:
Oczywiście wyrównany poziom nie jest żadnym miernikiem poziomu sportowego.
, więc czy Twoje pytanie jest zatem nieco... jałowe?? :lol:
extant - 2016-11-02, 10:59

... może nieco ;-) :lol:
pough - 2016-11-02, 22:31

Legia zadziwia. 3 min przed końcem jest 3:3. :-D
Grają jak równy z równym. :-D
I tak się kończy...
Brawo Legia... :-D 8-) :-D

Piotr Lewandowski - 2016-11-02, 22:40

as napisał/a:
A skoro się nie znasz na futbolu, to chociaż popraw nazwę miasta....
MirekMors - 2016-11-02, 22:47

Ale dziwny mecz dzisiaj widziałem :shock:
Sławek - 2016-11-02, 22:49

Brawo Legia, szkoda tylko ,że przy pustych trybunach. Wyobrażacie sobie jak by ten mecz wyglądał przy pełnym dopingu. I jeszcze nie wszystko stracona, mogą przy dobrych układach zagrać w LE. Być może mecz u siebie ze Sportingiem będzie o wszystko.

Ale jak nie wyeliminujemy ze stadionów bandytów to nic z tego nie będzie. Gdyby mi ktoś powiedział, że Legia zdobędzie 4 bramki z Realem :mrgreen:

Sławek

MirekMors - 2016-11-02, 23:55

6 strzelców bramek. 6 nazwisk - żadnego polskiego...
as - 2016-11-02, 23:57

as napisał/a:

1. Nie pogratulowałeś mi profesjonalizmu, kiedy przewidziałem madryckie 5:1
2. Nie skorzystałeś z szansy, aby dzisiaj o 10:44 obstawić 3:3 na Łazienkowskiej
Cóż, po meczu każdy jest znawcą :-P

A dla Legii wielkie gratulacje za zasłużony wynik :!:

mazury.info.pl - 2016-11-03, 00:16

Z ciekawości. Co jest ciekawego w oglądaniu kilkunastu facetów biegających po trawie za napompowanym flakiem i dlaczego wiążą się z tym tak olbrzymie pieniądze? :-P
Piotr Lewandowski - 2016-11-03, 06:27

as napisał/a:
as napisał/a:

1. Nie pogratulowałeś mi profesjonalizmu, kiedy przewidziałem madryckie 5:1
2. Nie skorzystałeś z szansy, aby dzisiaj o 10:44 obstawić 3:3 na Łazienkowskiej
Cóż, po meczu każdy jest znawcą :-P

A dla Legii wielkie gratulacje za zasłużony wynik :!:

Nie typuję wyników. Gratuluję Madrytu. A nazwę miasta i tak mógłbyś poprawić ;-)

Piotr Lewandowski - 2016-11-03, 06:31

mazury.info.pl napisał/a:
Z ciekawości. Co jest ciekawego w oglądaniu kilkunastu facetów biegających po trawie za napompowanym flakiem i dlaczego wiążą się z tym tak olbrzymie pieniądze? :-P
Skoro tego nie rozumiesz, to chyba nie ma sensu Ci tłumaczyć... Ale nie dziwię się, skoro klub piłkarski w Giżycku nazywa się Mamry a nie Niegocin czy Kisajno, to trudno się z nim identyfikować ;-)
zenek - 2016-11-03, 07:24

Recepta na sukces Legii? Grać przy pustych trybunach :mrgreen: !

A tak bardziej poważnie to co może zrobić z drużyną trener w kilka tygodni. Przecież za czasów Albańczyka skończyłoby się na 10:0. Tu mimo wyniku 2:0 dla Realu Legia walczyła dalej i nie opuściła głowy.
Naprawdę brawo dla Legii! Grać z Realem Madryt jak równy z równym i nawet przed końcowym gwizdkiem nie murować bramki i walczyć o tą zwycięską to coś niespotykanego w wykonaniu polskich drużyn. Wielki szacun!

najmita - 2016-11-03, 09:10

MirekMors napisał/a:
6 strzelców bramek. 6 nazwisk - żadnego polskiego...

... i żadnego hiszpańskiego ;-) :-D

MirekMors - 2016-11-03, 09:34

Legia zagrała tak jak jej Real pozwolił. Nic więcej. Zejdźcie na ziemię.
extant - 2016-11-03, 09:42

MirekMors napisał/a:
... Zejdźcie na ziemię.

Oj Mirku, prawdziwy kibic klubowy to nie jest człowiek, który w sprawach dotyczących jego klubu... twardo stąpa po ziemi. ;-) :-P

Sławek - 2016-11-03, 09:54

Okazuje się ,że Chojnice też mają swój wkład we wczorajszy zwycięski remis.
pough - 2016-11-03, 10:05

MirekMors napisał/a:
Legia zagrała tak jak jej Real pozwolił. Nic więcej. Zejdźcie na ziemię.

I myślisz, że Real był tak wyrachowany, że w meczu gwarantującym ważne 3 punkty pozwolił sobie na stratę 2 punktów, a Legii na zyskanie 1 punktu tylko dlatego, by Legia i jej kibice się cieszyli.
Mirku, zejdź na ziemię... :-P

Sławek - 2016-11-03, 10:12

Real był jednak lepszy, miał więcej sytuacji, ale ich nie wykorzystał. Real był jednak mało skoncentrowany i trochę Legię zlekceważył. Legia zagrała na maksimum skuteczności. Real w żadnym razie się nie podłożył, ale Legia go najwyraźniej zaskoczyła swoją postawą.
No i ten trener z Chojniczanki :mrgreen:
Sławek

Piotr Lewandowski - 2016-11-03, 10:14

Sławek napisał/a:
Jacek Magiera grał z Chojniczanką jako trener Zagłębia Sosnowiec, i wywiózł stamtąd remis 2:2. Nie pracował jako trener Chojniczanki.
Sławek - 2016-11-03, 10:17

Sławek napisał/a:
Jacek Magiera grał z Chojniczanką jako trener Zagłębia Sosnowiec, i wywiózł stamtąd remis 2:2. Nie pracował jako trener Chojniczanki.

A to sory, jednak jestem laikiem. :-/ Ale skoro trener obecnej Legii zremisował z Realem, a wcześniej jego drużyn zremisowała z Chojniczanką to Chojniczanka potęgą jest i basta :mrgreen:

Sławek

zenek - 2016-11-03, 11:16

Sławek napisał/a:
Ale skoro trener obecnej Legii zremisował z Realem, a wcześniej jego drużyn zremisowała z Chojniczanką to Chojniczanka potęgą jest i basta :mrgreen:
Real Chojnice :-P ? A macie króla :mrgreen: :lol: ?
funyo - 2016-11-03, 11:59

... skoro klub piłkarski w Giżycku nazywa się Mamry a nie Niegocin czy Kisajno, to trudno się z nim identyfikować ;-)

Klub i stadion leżą zdecydowanie bliżej Kisajna niż Niegocina, a jak powszechnie wiadomo, Kisajno należy do kompleksu Mamry i jako całość są większe i bardziej znane od samego Kisajna :-P
Niestety, nazwa nie wpływa na osiągane wyniki :-/

mazury.info.pl - 2016-11-03, 15:07

Ale nie dziwię się, skoro klub piłkarski w Giżycku nazywa się Mamry a nie Niegocin czy Kisajno, to trudno się z nim identyfikować ;-)

Kisajno wchodzi w skład kompleksu jeziora Mamry (obok Darginu, Kirsajt, Mamr właściwych). Gdybym mieszkał w większym mieście, również nie identyfikowałbym się z grupą "telewizyjnych" sportowców. Sport należy uprawiać, a nie oglądać. :-P

Piotr Lewandowski - 2016-11-03, 15:28

Kisajno wchodzi w skład kompleksu jeziora Mamry
No wiem, wiem. Bardziej ekstremalny przykład to Warmia Grajewo. Uprawianie sportu nie wyklucza kibicowania. Nie muszą to być nawet te same dyscypliny.
Mistral - 2016-11-03, 20:56

Z ciekawości, co jest takiego wielkiego i nie ujmującego wielkości psa ogrodnika, w napisaniu zwykłego "dziękuję za pomoc w dojechaniu z Wawra do Nadarzyna, brak obycia czy inne przywary?

mazury.info.pl - 2016-11-03, 21:24

Dziękuję za pomoc i przepraszam za brak obycia.
MirekMors - 2016-11-03, 23:02

Wiesz Zbyszku, my ludzie światowi - wiadomo, z Warszawy... ;-)
Mistral - 2016-11-03, 23:10

MirekMors napisał/a:
Wiesz Zbyszku, my ludzie światowi - wiadomo, z Warszawy... ;-)

Jakiś problem men?Syndrom małego ptaka?

MirekMors - 2016-11-04, 07:03

Z W-wy to ty nie jesteś... :-/
najmita - 2016-11-04, 08:09

Strach zapytać o pomoc :shock: . potem jeszcze przyjdzie faktura do zapłaty ... :evil:
pough - 2016-11-04, 10:55

najmita napisał/a:
Strach zapytać o pomoc :shock: . potem jeszcze przyjdzie faktura do zapłaty ... :evil:

Andrzeju klikam zgadzając się...

Piotr Lewandowski - 2016-11-06, 20:13

No i przy remisie Lechii zrobiło się już tylko 8 punktów straty do lidera, czyli 4 po podziale. Jednym słowem - tytuł MP zależy już tylko od Legii, przy dobrej grze - nie będzie musiała się na nikogo oglądać.
zenek - 2016-11-06, 20:18

Piotrek z budżetem jaki posiada Legia walka powinna toczyć się co najwyżej o II miejsce. Pierwsze powinno być zarezerwowane dla Legii
pough - 2016-11-06, 21:30

Nie wiem jakie są budżety klubów polskiej Ekstraklasy, ale widzę, w przypadku meczów Legii gra się, by wygrać a nie, by nie przegrać. Gra się do końca.
Wygląda to co raz lepiej. Małymi kroczkami może dogonimy kluby europejskie.
Dzisiejszy mecz z Cracovią mógł się podobać... :-D

Piotr Lewandowski - 2016-11-06, 21:42

zenek napisał/a:
Piotrek z budżetem jaki posiada Legia walka powinna toczyć się co najwyżej o II miejsce. Pierwsze powinno być zarezerwowane dla Legii
Jak spojrzysz na nieco dłuższy - to statystyki w Polsce i w Europie są O.K. Czasami są różne zawirowania - mamy z nimi do czynienia teraz, chociażby nietrafiona decyzja o zatrudnieniu Besnika Hasiego. A mówiąc bardziej futbolowym językiem "pieniądze nie grają".
zenek - 2016-11-06, 22:12

A mówiąc bardziej futbolowym językiem "pieniądze nie grają".
To taki fajny slogan nie mający zazwyczaj odzwierciedlenia w rzeczywistości. Bez dużych pieniędzy nie będzie drużyny klasy europejskiej. Może się czasami zdarzyć jakiś wyskok, szczęście i uda się osiągnąć jednorazowy sukces.
Duże pieniądze są wprost proporcjonalne do jakości drużyny. Z niewielkie kwoty nie będzie ani dobrego trenera, ani dobrych zawodników.
Oczywiście można mieć kasę i marną drużynę i mierne wyniki, ale nigdy nie będzie odwrotnie czyli świetna drużyna za marne pieniądze. Przynajmniej takie jest moje zdanie jako zwyczajnego oglądacza piłki nożnej ;-) .

mazury.info.pl - 2016-11-06, 22:59

zenek napisał/a:
Oczywiście można mieć kasę i marną drużynę i mierne wyniki, ale nigdy nie będzie odwrotnie czyli świetna drużyna za marne pieniądze.

Z ciekawości. Dlaczego? Korkotrampki są drogie, wynajęcie stadionu? A może sędzia żąda zbyt wiele? :-P

krzych - 2016-11-06, 23:48

zenek napisał/a:
Oczywiście można mieć kasę i marną drużynę i mierne wyniki, ale nigdy nie będzie odwrotnie czyli świetna drużyna za marne pieniądze.

Z ciekawości. Dlaczego? Korkotrampki są drogie, wynajęcie stadionu? A może sędzia żąda zbyt wiele? :-P

Leicester City aktualny mistrz ligii angielskiej ma budzet wielokrotnie nizszy od najbogatszych druzyn tej ligi.

mazury.info.pl - 2016-11-07, 01:21

Od zawsze zastanawia mnie fenomen piłki kopanej. Aby było w temacie forum. Nasi żeglarze, piloci, czy przedstawiciele innych sportów osiągają wyniki na poziomie światowym i zawsze narzekają na brak kasy. Tymczasem piłkarze (nawet jakichś lokalnych drużyn) są celebrytami, a grają chyba nie najlepiej (nie śledzę, ale zawsze słyszę narzekania). ;-)
Piotr Lewandowski - 2016-11-07, 07:49

Od zawsze zastanawia mnie fenomen piłki kopanej. Aby było w temacie forum. Nasi żeglarze, piloci, czy przedstawiciele innych sportów osiągają wyniki na poziomie światowym i zawsze narzekają na brak kasy. Tymczasem piłkarze (nawet jakichś lokalnych drużyn) są celebrytami, a grają chyba nie najlepiej (nie śledzę, ale zawsze słyszę narzekania). ;-)
Bo piłkarze występują na nowoczesnych i bezpiecznych stadionach, na które co tydzień łącznie przychodzi po kilkadziesiąt tysięcy osób, a ich zmagania pokazuje płatny kanał TV? To stan na teraz (taki jak np. narciarstwo w Norwegii), pierwotnej przyczyny popularności nie podejmuję się wyjaśnić.
Piotr Lewandowski - 2016-11-07, 07:51

zenek napisał/a:
Bez dużych pieniędzy nie będzie drużyny klasy europejskiej. Może się czasami zdarzyć jakiś wyskok, szczęście i uda się osiągnąć jednorazowy sukces.
Ale to działa w 2 strony - skoro bez kasy możesz mieć jednorazowy wyskok, to dlaczego z kasą nie możesz mieć jednorazowej wpadki? Poza tym sezon się jeszcze nie skończył.
extant - 2016-11-07, 07:58

Od zawsze zastanawia mnie fenomen piłki kopanej...

Kiedyś czytałem wypowiedź jakiegoś psychologa, który tłumaczył naszą fascynację piłką nożną właśnie tym, że w tej grze NIE używamy rąk, czyli naszych najbardziej sprawnych i uniwersalnych kończyn... i to nas właśnie kręci, że nie rękami, tylko nogami ! ;-) :mrgreen: :-P

zenek - 2016-11-07, 08:06

zenek napisał/a:

Moim zdaniem Zbyszku dlatego, że dobrzy fachowcy są dobrze opłacani. Dotyczy to nie tylko piłki. A przekładając na piłkę, to nie podpiszesz kontraktu z bardzo dobrym zawodnikiem czy trenerem jak nie dysponujesz odpowiednimi pieniędzmi.
Oczywiście zdarzają się wyjątki. Przeciętni piłkarze mogą odnieść sukces, bo będą mieli szczęście, bo będzie im szło itd... ale to jest przypadek. Dany tu za przykład Leicester City jest na 14 miejscu w lidze ze stratą 16 punktów, a na pierwszych miejscach Liverpool, Chelsea, Manchester czyli wszystko wróciło do normy.
Od zawsze zastanawia mnie fenomen piłki kopanej
Fenomen polega na tym, że w piłkę kopaną można grać na jakimkolwiek skrawku płaskiego terenu, a potrzebna jest do tego jedynie piłka za 20-30zł. I dzięki temu miliony chłopaków, a teraz już biorą się za to również dziewczyny, gra w piłkę nożną na całym świecie.
Żeglarstwa, szybownictwa, tenisa nie da się uprawiać na byle podwórku.

zenek - 2016-11-07, 08:11

Ale to działa w 2 strony - skoro bez kasy możesz mieć jednorazowy wyskok, to dlaczego z kasą nie możesz mieć jednorazowej wpadki? Poza tym sezon się jeszcze nie skończył.
Bez wątpienia tak! Najlepszym przykładem Legia. W meczu z Boruussią kompromitacja i blamaż. Pierwszy mecz z Realem dobry, drugi już świetny. A Real może mówić właśnie o wpadce :-P .
Piotr Lewandowski - 2016-11-17, 12:49

Żeby nie było, że o Legii na świecie tylko źle....

Cytat:
Legia Warszawa została nominowana do tytułu najlepszej drużyny roku przez Globe Soccer Awards. W uzasadnieniu napisano, że Legia to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, który po raz jedenasty sięgnął po tytuł mistrza kraju. Podkreślono również, że pierwszy raz od 21 lat dzięki Wojskowym Polska miała swojego przedstawiciela w Lidze Mistrzów. Poza zespołem Jacka Magiery, o miano najlepszej drużyny roku powalczą Real Madryt, Sevilla, Leicester City i Molde.

W poprzednich edycjach plebiscytu triumfowały takie drużyny jak FC Barcelona (2011 i 2015 rok), Atletico Madryt (2012), Bayern Monachium (2013), a także Real Madryt (2014). Uroczysta gala, na której poznamy najlepszą drużynę roku, odbędzie się w dniach 27-28 grudnia w Dubaju.

Nagrody zostaną także przyznane w kategoriach:

- najlepszy piłkarz (Cristiano Ronaldo, Leo Messi, Jamie Vardy, Gonzalo Higuain, Gareth Bale, Antoine Griezmann)

- najlepszy trener (Zinedine Zidane, Claudio Ranieri, Fernando Santos, Massimiliano Allegri, Unai Emery)

- najlepszy sędzia (Alireza Faghani, Bakary Papa Gassama, Mark Clattenburg, Nestor Pitana, Joel Antonio Aguilar).

Źródło

zenek - 2016-11-17, 12:52

No z całym szacunkiem dla Legii, ale jakie ma szanse na tytuł w tym konkursie :shock: ? Mniejsze niż zero :-P ?
zenek - 2016-11-20, 10:34

Real Madryt pokonał w derbach na Vicente Calderon Atletico 3 : 0! Legia na własnym terenie z Realem zremisowała 3 : 3! Jaki można wniosek wyciągnąć? Legia jest lepsza od Atletico Madryt-finalisty Ligi Mistrzów :mrgreen: :-D !
as - 2016-11-22, 16:49

Coś nikt nie obstawia wyniku Strach Waszmościów oblecial? :-)
Sławek - 2016-11-22, 17:13

as napisał/a:
Coś nikt nie obstawia wyniku Strach Waszmościów oblecial? :-)

No dobra obstawiam 2 : 2. Idę prawie po bandzie.

Sławek

zenek - 2016-11-22, 17:24

Aż takim optymistą jak Sławek to nie będę :-P . Postawię na skromne zwycięstwo Borussi 1:0 lub 2:0
as - 2016-11-22, 17:35

3:0. Jeśli BD w składzie rezerwowym: 2:1
Tobo - 2016-11-22, 19:51

5:2 :-(
pough - 2016-11-22, 20:47

Ja mam nadzieję na ładny mecz. Wynik, aż takiego znaczenia dla mnie nie ma. Wiadomo, że od razu mistrzem Europy nie zostanie, a jeżeli widać postępy w jakości gry, to można się spodziewać wyników w przyszłości.
Piotr Lewandowski - 2016-11-22, 21:01

as napisał/a:
3:0. Jeśli BD w składzie rezerwowym: 2:1
Pierwszy scenariusz już nierealny BVB 0:1 LEG !!!
Piotr Lewandowski - 2016-11-22, 21:06

I już 1:1, ale i tak wstydu nie ma...oby tak dalej, bez kompleksów i do przodu.
Piotr Lewandowski - 2016-11-22, 21:06

Za szybko....2:1... 3:1
Piotr Lewandowski - 2016-11-22, 21:11

I już 3:2.... dzieje się!!!!
Piotr Lewandowski - 2016-11-22, 21:16

Prijo w poprzeczkę na pustą i za chwilę 4:2...co za mecz....
Piotr Lewandowski - 2016-11-22, 21:19

Tobo napisał/a:
i to po 30 minutach..z kawałkiem....
zenek - 2016-11-22, 21:34

Tobo napisał/a:
Jak tak się skończy to jesteś forumowym mistrzem przewidywania wyników :-D ! Po 45 minutach dokładnie 5:2!
pough - 2016-11-22, 21:37

Wg. Tobo w drugiej połowie już bramek nie będzie... A mecz jedyny w swoim rodzaju. Bramkarz Legii zawodzi. Może siebie winić za co najmniej dwie bramki. Obrona nie nadąża za szybką grą BVB.
as - 2016-11-22, 21:44

pough napisał/a:
Wg. Tobo w drugiej połowie już bramek nie będzie... /.../

Jeśli Magiera nie powstrzyma legijnej husarii, to wpadnie jeszcze 3 :-(

as - 2016-11-22, 21:45

Czy ktoś wie czemu nie gra Malarz?
Tobo - 2016-11-22, 21:47

Nie pisałem, że 5:2 dla całego meczu ;-) Niestety, teraz aby nie było 7:3 :-/
Piotr Lewandowski - 2016-11-22, 21:54

as napisał/a:
Szansa dla Cierzniaka w ramach rotacji. Z tego co wiem jest gotowy do gry. Obrona jest zestawiona eksperymentalnie i to widać. 6:2...
as - 2016-11-22, 22:02

as napisał/a:
Szansa dla Cierzniaka w ramach rotacji. Z tego co wiem jest gotowy do gry. Obrona jest zestawiona eksperymentalnie i to widać. 6:2...

No nie wiem. Przy Malarzu pierwsza połowa była by na 3:2, 2:2.
Swoją drogą Weidenfeller, na szczęście, dorasta poziomem do Cierzniaka :-D

Piotr Lewandowski - 2016-11-22, 22:07

Rzeźnik na lewej to jednak dawno niewidziane kuriozum....
pough - 2016-11-22, 22:20

Zastanawia mnie ekshibicjonizm kibiców Legii. Czy tymi nagimi torsami chcą przestraszyć przeciwnika, że niby tacy macho? Dobrze, że jeszcze spodni nie ściągają. :-P
Sławek - 2016-11-22, 22:37

No to mamy hokej 8 : 4 Niewiarygodne. W sumie Legia z Dortmundem straciła łącznie 14 bramek w dwumeczu :mrgreen: To jeszcze za 100 lat będą pamiętać.

Sławek

as - 2016-11-22, 22:37

Druga połowa tylko 3:2 :-P
Sławek - 2016-11-22, 22:47

Ale obaj bramkarze to pewnie długo będą teraz ławę grzali. Szczególnie ten nasz się nie popisał.

Ale za to pierwsza bramka dla Legi klękajcie stadiony.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2016-11-22, 22:50

Sławek napisał/a:
No to mamy hokej 8 : 4 Niewiarygodne. W sumie Legia z Dortmundem straciła łącznie 14 bramek w dwumeczu
Ale Realowi i Borussii strzeliła 7 w dwumeczu. A przy przegranej Sportingu z Realem gramy ze Sportingiem o 3 miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej LE. Wystarczy dowolne zwycięstwo. Będzie się jeszcze działo.
Sławek - 2016-11-22, 22:51

Sławek napisał/a:
No to mamy hokej 8 : 4 Niewiarygodne. W sumie Legia z Dortmundem straciła łącznie 14 bramek w dwumeczu
Ale Realowi i Borussii strzeliła 7 w dwumeczu. A przy przegranej Sportingu z Realem gramy ze Sportingiem o 3 miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej LE. Wystarczy dowolne zwycięstwo. Będzie się jeszcze działo.

Owszem ale trener coś musi zrobić z obroną i na pewno z bramkarzem.

Sławek

zenek - 2016-11-23, 08:00

W sumie to się fajnie oglądało taki "hokej" piłkarski :-P !
Pan Cierzniak powinien zacząć marsz na stadiony od boisk IV ligi, bo to co pokazał nie przystoi nawet bramkarzowi ekstraklasy nie mówiąc o rozgrywkach europejskich. A zawsze szczyciliśmy się, że nie mamy problemów na pozycji bramkarza. Jak widać Legii to nie dotyczy.
pough napisał/a:
Zastanawia mnie ekshibicjonizm kibiców Legii. Czy tymi nagimi torsami chcą przestraszyć przeciwnika, że niby tacy macho?
No i nie ma się co dziwić, że na zachodzie Europy postrzegają nas jako dzicz! Mnie się ten obrazek skojarzył z "Ogniem i mieczem" Hoffmana, tylko tam kto inny tak występował!
as - 2016-11-23, 08:10

Fani Legii na Signal Iduna Park, po golu Nikolica na 7:4.

źródło: .http://www.bbc.com/sport/football/38055258

zenek - 2016-11-23, 08:59

Nie ma się co łudzić, że jakaś polska drużyna piłkarska odniesie w najbliższym czasie znaczący sukces w europejskich rozgrywkach. A dlaczego? Moim zdaniem trafną diagnozę postawił jeden z dziennikarzy komentując wczorajsze wyczyny Legii i Borussi
Cytat:
Europa przez dekady odjechała nam finansowo, z pieniędzy wydanych przez Borussię na transfery tego lata mistrzowie Polski zapełniliby budżet na pięć lat. Takiego rowu nie zakopie się tylko dobrymi chęciami, ambicją i charakterem.

Sławek - 2016-11-23, 11:06

Niektórzy kibice jak widzę z dumą pokazują swoje sześciopaki :mrgreen: Miał być kaloryfer, wyszedł bojler :mrgreen: . Na ich miejscu ubrałbym luźna koszulkę.

Sławek

as - 2016-11-23, 11:31

Sławek napisał/a:
Niektórzy kibice jak widzę z dumą pokazują swoje sześciopaki :mrgreen: Miał być kaloryfer, wyszedł bojler :mrgreen: . Na ich miejscu ubrałbym luźna koszulkę.

Sławek

Biustonosz też by się przydał...

Tobo - 2016-11-23, 17:21

Wynik jak w meczach na w-f w podstawówce ;-)
Piotr Lewandowski - 2016-11-24, 11:49

Drużyny bez zwycięstwa w fazie grupowej w bieżącej edycji LM (po 5 z 6 kolejek):
Łudogorec Razgrad
FC Basel 1893
Dynamo Kijów
Celtic Glasgow
PSV Eindhoven
Club Brugge
Dynamo Zagrzeb
CSKA Moskwa

Czy to jest mega fatalne towarzystwo?

BTW już w najbliższą sobotę Legia II zagra z Widzewem. W III lidze (4 poziom rozgrywek), w Ząbkach, po stronie Widzewa pierwsza drużyna...

zenek - 2016-12-07, 17:54

Juniorzy Legii pokonali Sporting 2 : 0! Czy w ich ślady pójdą wieczorem seniorzy :-) ?
Trzeba chyba nabyć mały zapas piwa :-P !

pough - 2016-12-07, 18:51

Przygotowałem się już odpowiednio na mecz. Czy transmisja jak zwykle o 20:45?
Mam nadzieję, że będzie ciekawie i będzie dobry mecz. :-D

Tobo - 2016-12-07, 19:19

Na pewno będzie dobry mecz, wariant pesymistyczny to 2:2, optymistyczny 3:2 (Legia wygra, w doliczonym czasie pada bramka na prowadzenie).
MirekMors - 2016-12-07, 19:38

Skoro tak dokładnie przewidujesz, tzn., że mecze nadal są drukowane ;-)
Tobo - 2016-12-07, 20:16

Ale nie ja jestem fryzjerem, tzn. drukarzem ;-)
Sławek - 2016-12-07, 21:17

To mamy 1 : 0 tak trzymać :-D Jak na razie gra Legi na wysokim poziomie.

Sławek

pough - 2016-12-07, 22:40

Brawo Legia!!!
zenek - 2016-12-08, 08:43

No i mamy kolejny cud nad Wisłą :lol: ! Brawo Legia!

Gdyby nie przygoda z Albańczykiem w roli trenera, to być może nawet wstydu nie musielibyśmy się najeść po blamażu w pierwszym meczu z Borussią.

Piotr Lewandowski - 2016-12-08, 13:11

zenek napisał/a:
w roli trenera
No właśnie.. bo w roli skauta sprawdził się całkiem nieźle.

Po fazie grupowej można pozwolić sobie na podsumowanie, drużyny, które zajęły 3 miejsca w grupach to:
- Legia Warszawa
- Łudogorec Razgrad
- Besiktas Stambuł
- Borussia Moenchengladbach
- FK Rostów
- Tottenham Londyn
- FC Kopenhaga
- Olympique Lyon

Drużyny, które zajęły 4 miejsca:
- FC Basel
- Dynamo Kijów
- Celtic Glasgow
- PSV Eindhoven
- CSKA Moskwa
- Sporting Lizbona
- Club Brugge (bez punktu, strzelone 2 gole)
- Dinamo Zagrzeb (bez punktu i gola)

Nie jest źle, martwi mnie trochę perspektywa gry na 2 fronty wiosną, czyli łączenia występów w Europie z naszą eklapą, ale do odważnych świat należy. Ranking europejski nieco się podreperował dzięki zwycięstwu, a są jeszcze szanse na kolejne punkty w LE. Możliwe jest też dobre rozstawienie w eliminacjach LM, a w el. LE jest w zasadzie pewne.

zenek - 2016-12-08, 13:18

Nie jest źle, martwi mnie trochę perspektywa gry na 2 fronty wiosną, czyli łączenia występów w Europie z naszą eklapą, ale do odważnych świat należy.
Legia zainkasowała całkiem pokaźną sumkę. Tak więc będzie ją stać aby na tyle wzmocnić się w zimowym oknie transferowym żeby z powodzeniem grać na dwóch frontach.
Po za tym mam nadzieję, ze wywalczy awans przynajmniej do 1/8 Ligi Europy :-) !

mazury.info.pl - 2016-12-08, 13:25

Kupią sobie nowe-lux korkotrampki, czy sędziego? ;-)

Czy ktoś mi może wyjaśnić do czego jest używana kasa pakowana w drużyny piłkarskie? Żeglarstwo, to sport drogi, bo jachty są drogie... ale buty, szorty, koszulka i jedna piłka na 24 ludzi to żadne koszty.

MirekMors - 2016-12-08, 13:49

Ludzie chcą oglądać = telewizje płacą = jest kasa = kasa pozwala kupić lepszych piłkarzy = ludzie jeszcze bardziej chcą oglądać = >>>>>
extant - 2016-12-08, 14:05

A propos kasy - jak dotąd Legia w LM podobnież zarobiła już 17.5 mln euro :-) ... niby dużo, ale co to jest w "piłkarskim świecie"... ot takie "grosze na waciki" ;-) :-D
Rafał1960 - 2016-12-08, 15:17

Czy ktoś mi może wyjaśnić do czego jest używana kasa pakowana w drużyny piłkarskie? Żeglarstwo, to sport drogi, bo jachty są drogie...

W każdej dyscyplinie możesz wydawać pieniądze bez umiaru.
Jeśli przyjmiemy, że wydatki dostosowują się do możliwości to nagle okaże się, że wystarczy na Łazienkowskiej układać segregatory na półce i brać za to 15 tys miesięcznie.

Buty, koszulki i dresy to w całej zabawie koszt pomijalny.

A żeglarstwo? Na poziomie Volvo Ocean Race to sport drogi.
Jak zakładasz szkółkę żeglarską to zakup Optymistów na podstawowym już nie jest taki powalający.

plitkin - 2016-12-08, 16:03

Czy ktoś mi może wyjaśnić do czego jest używana kasa pakowana w drużyny piłkarskie? Żeglarstwo, to sport drogi, bo jachty są drogie... ale buty, szorty, koszulka i jedna piłka na 24 ludzi to żadne koszty.

W zeglarstwie i bez posiadania jachtu trzeba calkiem sporo wydawac, plywajac na okreslonym poziomie.

Utrzymanie stadionu, pensje dla wszystkich technicznych i graczy, skladki i td. Pewnie Piotrek wie wiecej.

Piotr Lewandowski - 2016-12-08, 19:53

Zacząłbym od tego, że w klubie bywa więcej niż jedna piłka ;-) I na tym zakończę, sieć jest pełna sprawozdań finansowych klubów piłkarskich, cała polska ekstraklasa to spółki akcyjne, więc siłą rzeczy wystarczająco przejrzyste na potrzeby żądanego pytania.
zenek - 2016-12-09, 14:05

bo w roli skauta sprawdził się całkiem nieźle.
Chyba bym polemizował Piotrze. Może tam na 3+ :-P .
Bo jeżeli Odjidja-Ofoe, to bardzo dobry transfer, to już Langil niekoniecznie.

Piotr Lewandowski - 2016-12-09, 14:36

zenek napisał/a:
bo w roli skauta sprawdził się całkiem nieźle.
Chyba bym polemizował Piotrze. Może tam na 3+ :-P .
Bo jeżeli Odjidja-Ofoe, to bardzo dobry transfer, to już Langil niekoniecznie.
2 z 3 transferów w "żelaznym" pierwszym składzie (bo jest jeszcze Thibault Moulin) uważam za wynik lepiej niż przyzwoity.
Piotr Lewandowski - 2016-12-17, 19:56

No i jest pięknie. Lechia i Jaga w plecy. Żeby tylko nie dać plamy jutro z Łęczną to robią się 2 pkt po podziale.
pough - 2017-02-16, 20:59

Dzisiaj dalsze dzieje Legii na arenie międzynarodowej. Legia nieco zmieniona, mam nadzieję pokaże dobrą grę...
Trzymam kciuki...

zenek - 2017-02-17, 07:22

Wstydu nie było, ale roszady kadrowe bardzo widoczne. A poza tym jednak obecny Ajax to nie Real czy Borussia. Ot taka II liga europejska.
Moi zdaniem w takim składzie jak obecnie Legia nie wyszłaby z grupy LM.

pough - 2017-02-17, 08:27

To nie było porywające... Widać nie tylko zmiany kadrowe ale również brak rytmu meczowego. Legia dopiero co po przerwie zimowej...
extant - 2017-02-17, 09:45

Z dużym trudem udało mi się jakoś wytrzymać do końca pierwszej połowy, potem oglądanie tego już sobie darowałem... i czytam teraz, że raczej nic specjalnego nie straciłem ;-) :-D
pough - 2017-02-17, 10:56

Druga połowa była lepsza ale dalej nie porywająca jak na to co Legia pokazała jesienią.
Piotr Lewandowski - 2017-02-17, 22:39

Mecz z Ajaksem nie był zły jak na obecną sytuacją. Początek sezonu w Polsce, wymiana linii ataku, etc. Co ważne - nie zamknął definitywnie drogi awansu. 2 lata temu w Warszawie było 0:3. W Amsterdamie może być różnie, ale sprawa awansu jest otwarta. Bukmacherzy dają Legii ok. 30% szans, to niewiele, ale jednak daleko od zera.

A tymczasem na krajowym podwórku faworyzowana Lechia remisuje z "agresywnie usposobioną jedenastką" Termaliki Nieciecza, Jaga poległa kolejkę wcześniej w Gdańsku i wystarczy wygrać z ostatnim w tabeli Ruchem, aby obydwie drużyny mieć o punkt i dwa. Nie tak dawno strata była dwucyfrowa.

zenek - 2017-02-19, 20:09

Blamaż naszej "eksportowej" drużyny klubowej stał się faktem. Legia przegrała na własnym stadionie z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów 3 : 1!
Za cztery dni rewanż z Ajaxem w Amsterdamie. Chyba tylko niepoprawni optymiści wierzą jeszcze, że Legia może wyjść z tej rywalizacji zwycięsko.

Piotr Lewandowski - 2017-02-19, 21:20

Taka porażka to nie pierwszyzna.... szkoda punktów. Okazje były. Margines błędu zmalał do zera.
Sławek - 2017-02-20, 07:57

Taka porażka to nie pierwszyzna.... szkoda punktów. Okazje były. Margines błędu zmalał do zera.

Hi, hi tak to właśnie wygląda w naszej lidze. Profesjonalizm zero. W połowie sezonu w fazie pucharowej ligi Europy Legia pozbywa się 3 kluczowych najważniejszych piłkarzy. To tak jakby Barcelona pozbyła się Messiego, Suareza i Nejmara, Bayern Lewego, Robbena i Humelsa.

Zanim się zgraja i pozbierają to ucieknie im Pucha Europy i mistrzostwo w lidze.

Sławek

zenek - 2017-02-23, 18:32

Za pół godziny rewanż z Ajaxem. Jakbym był hazardzistą, to na zwycięstwo Legii nawet złotówki bym nie postawił :-P ! Chyba tylko w cud trzeba wierzyć, a wiara czasami góry przenosi :lol:
pough - 2017-02-23, 19:53

Legia potrafi znakomicie się dopasować do poziomu przeciwnika.
Tak było z Realem, Ruchem i teraz jest z Ajaxem. :-D

urbos - 2017-02-23, 20:01

@zenek - widziałeś kiedyś jak ja żegluje?
A pływam od dawna, ciągle żyję i nawet czasem w port trafię...

Wszystko jest możliwe... trzymajmy kciuki bo to zawsze jakaś kasa dla polskiego klubu.

zenek - 2017-02-23, 20:04

urbos napisał/a:
@zenek - widziałeś kiedyś jak ja żegluje?
Tak fatalnie :mrgreen: ? Nie podejrzewam Cię o to :lol:

urbos napisał/a:
Wszystko jest możliwe... trzymajmy kciuki bo to zawsze jakaś kasa dla polskiego klubu.
Trzymam, trzymam i przecież napisałem co czasami może wiara :-D . Póki co to wygląda to nie najgorzej i jest nadzieja.
zenek - 2017-02-23, 21:01

No i d...a :cry: ! Legia zagrała niezły mecz, ale bez napastników bardzo trudno jakikolwiek mecz wygrać!
Piotr Lewandowski - 2017-02-23, 21:12

Pozostaje niedosyt, bo było jednocześnie daleko i blisko. Można przypuszczać, że gdyby wszystkie klocki po stronie Legii były poukładane, to wynik byłby inny. Ale to tylko gdybanie. Teraz zostaje walka o MP, bo z PP Legia odpadła jeszcze w ubiegłym roku. Poprawiła się motoryka, jest ambicja, brak jeszcze zgrania i jakości.
Sławek - 2017-02-23, 21:14

zenek napisał/a:
No i d...a :cry: ! Legia zagrała niezły mecz, ale bez napastników bardzo trudno jakikolwiek mecz wygrać!

Nie trzeba było ich sprzedawać. Profesjonalizmu zero jak zawsze zresztą.

Sławek

urbos - 2017-02-23, 21:18

Nie grali tak źle... Ajax wygrał zasłużenie w dwumeczu, ale przy odrobinie farta mogło być różnie...
Sławek - 2017-02-24, 09:56

urbos napisał/a:
Nie grali tak źle... Ajax wygrał zasłużenie w dwumeczu, ale przy odrobinie farta mogło być różnie...

Trzeba było zostawić do lata owych dwóch napastników, a ewentualnie w zimie dokupić 2 napastników w okienku zimowym i ich ogrywać, tak aby od nowego sezonu mogli zastąpić Nikolicia i tego drugiego.

Nie od dziś naszą ligą żądzą dyletanci.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2017-02-24, 10:59

Zobaczymy jak nowi się będą prezentować z czasem. Radovic też bywał zsyłany karnie do rezerw. Większe zagrożenie widzę w zmianach właścicielskich, bo pion sportowy z czasem się ogarnie.
najmita - 2017-02-24, 11:28

Myślę, że wszyscy zauważyli, że gdyby nie Pazdan to wynik byłby zdecydowanie smutniejszy. No właśnie, kiedy sprzedadzą Pazdana? Przecież miło jest przytulić kasę, a o wyniki sportowe niech się martwi trener i piłkarze... Trenera można w każdej chwili wymienić.
Sławek - 2017-02-24, 12:24

Najmito to, że zawodnicy, którzy wybijają się ponad nasza ligę odchodzą do lepszych klubów, lub do klubów, które lepiej płacą to norma i tego się nie przeskoczy. Jednak ta dwójka mogła przejść po rundzie wiosennej i pucharach. Owszem zawodnicy chcieli teraz już, ale to klub ma ich kontrakty i karty zawodnicze. Można by powiedzieć ,że zostając na siłę by się nie starali. Ale kto takiego Prijowicia by kupił jakby grał pół roku w rezerwach, bo jednak kontrakt musi wypełnić jako pracownik klubu.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2017-03-19, 20:04

Tuzy polskiej piłki w postaci Lecha, Jagi oraz Lechii pogubiły punkty w tej kolejce. Zwycięstwo Legii szczęśliwe, ale nie można powiedzieć, że niezasłużone. Już tylko punkcik straty do lidera. Gramy dalej!!!!
zenek - 2017-03-19, 20:12

Piotrze za przeproszeniem przy tym budżecie i kadrze jakimi dysponuje Legia, to ich psim obowiązkiem jest zdobycie mistrzostwa. Gdyba tak się nie stało, to byłaby to sensacja i kompromitacja Legii. Nie sądzę aby do tego doszło!
Sławek - 2017-03-20, 07:52

Tuzy polskiej piłki w postaci Lecha, Jagi oraz Lechii pogubiły punkty w tej kolejce. Zwycięstwo Legii szczęśliwe, ale nie można powiedzieć, że niezasłużone. Już tylko punkcik straty do lidera. Gramy dalej!!!!

Piotrze ja jednak jako mieszkaniec Pomorza raczej kibicuje pomorskim drużynom. Wynik szczęśliwy w Gdańsku, bo jak to mówią niewykorzystane sytuacje się mszczą.
Legia przez nieprzemyślana politykę transferową sama wpędziła się w kłopoty.

Sławek

pough - 2017-04-09, 18:45

Ale sie dzieje w meczu Legii z Lechem Poznań.
Naprawdę dynamiczny i ciekawy mecz...

MirekMors - 2017-04-09, 20:07

A można było wygrać x2,5...
Sławek - 2017-04-09, 20:57

pough napisał/a:
Ale sie dzieje w meczu Legii z Lechem Poznań.
Naprawdę dynamiczny i ciekawy mecz...

Ale jakościowo to mrny, wiele przepychanek , fauli, niecelnych podań, mało zagrań z 1 piłki. Tylko dwóch zawodników na poziomie Jevtić i O. Ofoe.

Sławek

pough - 2017-04-09, 21:24

Fauli faktycznie za dużo. Z resztą chyba się nie zgodzę. Mecz mi się podobał.
urbos - 2017-04-10, 06:37

Mnie się przyjemnie oglądało. Jak na nasze boiska to dobry poziom.
W ogóle obejrzałem 2 mecze (no, 2x pół meczu) w ten weekend. Legia-Lech i Wisła-Termalica. Oba ciekawe, choć ten Wisły miał śmieszny przebieg (padły 2 gole mocno przypadkowe, nie wpadły 3, które praktycznie 'musiały' być w siatce).

Rzadko oglądam piłkę lokalną, ale mam wrażenie, że polskie klubu nieco idą w górę jak chodzi o jakość.

pough - 2017-04-10, 07:38

urbos napisał/a:
/.../, ale mam wrażenie, że polskie klubu nieco idą w górę jak chodzi o jakość.

Też mam takie wrażenie. :-)

Sławek - 2017-04-10, 08:24

Cytat:
Rzadko oglądam piłkę lokalną, ale mam wrażenie, że polskie klubu nieco idą w górę jak chodzi o jakość.

Ta jakość zostanie zweryfikowana jak co roku w europejskich pucharach. Wczoraj oglądałem mecz wieczorem Napoli , L Rzym. Różnica co najmniej klasy

Sławek

zenek - 2017-04-10, 08:33

A ja obejrzałem sobie w sobotę "Der Klasiker". Poziomów tych widowisk nie zamierzam porównywać :-P
urbos - 2017-04-10, 09:43

To, że poziom idzie do góry nie oznacza, że już osiągnął poziom najlepszych klubów niemieckich czy hiszpańskich. A nawet tamtejszych średniaków. Ale trend dobry.
Rafał1960 - 2017-04-10, 11:18

urbos napisał/a:
mam wrażenie, że polskie klubu nieco idą w górę jak chodzi o jakość.

Z akcentem na "nieco" ;-)
Raczej nie jest to wprost proporcjonalne do kasy inwestowanej w panów piłkarzy

Sławek - 2017-04-10, 13:35

Rafał1960 napisał/a:
urbos napisał/a:
mam wrażenie, że polskie klubu nieco idą w górę jak chodzi o jakość.

Z akcentem na "nieco" ;-)
Raczej nie jest to wprost proporcjonalne do kasy inwestowanej w panów piłkarzy

Nasze drużyny grają archaiczną piłkę. Dwóch trzech dobrych technicznie zawodników to za mało aby grać nowoczesną piłkę. Wczoraj Napoli potrafiło wymienić nawet kilkanaście podań z pierwszej piłki w środkowej strefie boiska, grać na małej przestrzeni z pierwszej piłki. W naszej lidze są tylko czasami elementy nowoczesnej piłki, a to za mało aby myśleć o podboju Europy.

Sławek

urbos - 2017-04-10, 13:46

Nikt nie mówi o podbijaniu Europy.
Po prostu (moim zdaniem) widać mały progres.

Może za 10 lat 1500 małych kroczków sprawi, że będziemy grali z dobrymi klubami bez kompleksów.

Pamiętacie Wisłę w pucharach? Mecze z Realem Saragossa, Schalke, Lazio (jakby Szymek nie trafił w poprzeczkę to byłoby pięknie).

Ja jestem optymistą i mam nadzieję, że niebawem złapiemy kontakt... choć wiadomo, że $ robi swoje.

Emill`76 - 2017-04-11, 08:34

Imho w największej mierze poziom ligi będzie zależny od poziomu nakładów , inwestycji itp. A te będą zależne od tego na ile inwestorzy będą widzieli biznes w naszej lidze, by inwestować , widząc realne szanse progresu czerpanych korzyści...
Trenerów klasy światowej i zawodników klasy światowej trzeba po prostu kupić . Najlepszych wychowanków potrafić zatrzymać , ewentualnie z czasem sprzedać za konkretne pieniądze, które dalej będą inwestowane.
Ta machina to biznes ...a kluby typu Bayern M , Barcelona czy Real M. to doskonale prosperujące firmy ....
Porównując zjawiska w zasadzie trudno porównywalne ( m.in w sensie przepływów finansowych ) np. Legię do Realu czy BVB - to ich ostatnie konfrontacje jakie byliśmy świadkami oglądać , trzeba i tak traktować jako coś więcej niż tylko pozytywne zaskoczenie ...

Piotr Lewandowski - 2017-06-04, 20:16

Ufff.......

MISTRZEM POLSKI JEST LEGIA!!!!

plitkin - 2017-06-04, 20:26

Oj tam, oj tam! Dopiero jedna edycja rozegrana w Sopocie! Zobaczymy czy Legia będzie Mistrzem Polski (klubowym) pod koniec sezonu w tej najważniejszej dyscyplinie! Choć przyznam, że gorąco chłopakom kibicuję! :)
Sławek - 2017-06-04, 20:35

Ufff.......

MISTRZEM POLSKI JEST LEGIA!!!!

Kibicowałem Lechii z racji zamieszkania, ale po meczu uważam, że dobrze się stało bo nie zasłużyła. Nie da się niczego osiągnąć grając na remis zadawalając się wykopywaniem piłki, bo w Białymstoku jest 0 : 2. I z 0 : 2 zrobiło się 2:2 i Lecha nie została mistrzem to jeszcze pożegnała się z pucharami.

Sławek

Agnieszka14 - 2017-06-04, 21:11

Legia Pany!!!
A tak bardziej konkretnie... Pierwsza połowa bez szału. W drugiej coś sie podziało. Straszny brak skuteczności w polu karnym.
W zeszłym sezonie mieliśmy lepsza drużynę, wiec póki co nie ma niestety co sie nadmiernie ekscytować Ligą Mistrzów.

I tylko szkoda porażki siatkarzy z Iranem.

Emill`76 - 2017-08-18, 08:44

Wystarczy, że paru zawodników odeszło i nie ma drużyny.

Nie poradzić z mistrzem Kazachstanu i mistrzem Mołdawii ??? Wstyd .....

Słaba jest ta nasza ekstraklasa ....bardzo słaba .

zenek - 2017-08-18, 09:02

O sile klubu decyduje teraz kasa! Tytularny sponsor Legii, jakaś firemka bukmacherska, nie jest w stanie utrzymać klubu na poziomie europejskim. A i jak widać nawet azjatyckim :-P !

Za to stadionami wkrótce pokonamy Niemców, Anglików i Hiszpanów razem wziętych. Tylko po jaką cholerę nam te stadiony :-P ?

extant - 2017-08-18, 11:17

Emill`76 napisał/a:
Słaba jest ta nasza ekstraklasa ....bardzo słaba .

Oj słaba i coraz słabsza :-( - jeszcze parę lat temu po meczach Legii (nie ważne czy wygranych, czy przegranych, nieważne czy w Wawie, czy na wyjeździe) trudno było w nocy usnąć na Grochowie (wiadomo - Grochów Fanatyczny !). Teraz od dłuższego już czasu po meczach Legii... cisza, spokój, można spać. ;-)

chester_brudnostopy - 2017-08-18, 11:21

Ogromny szacunek za oprawę, postawę patriotyczną, bo tego kibicom Legii nie brakuje. Ale i tak Legia to stara... ;-) Śląsk zobowiązuje :mrgreen:

Co nie przeszkadza kibicować im w każdych rozgrywkach międzynarodowych :-)

Emill`76 - 2017-08-18, 12:41

chester_brudnostopy napisał/a:
Ogromny szacunek za oprawę, postawę patriotyczną, bo tego kibicom Legii nie brakuje. Ale i tak Legia to stara... ;-) Śląsk zobowiązuje :mrgreen:

Ja nigdy za Legią nie przepadałem ale w rozgrywkach ligi mistrzów przy ligi europejskiej kibicuję . Niestety po fajnych meczach z Realem czy BVB , czar prysł ....
Odeszli m.in Odidja Ofoe czy Radovic i nie ma drużyny .....

chester_brudnostopy - 2017-08-18, 12:51

Radovic chyba kontuzjowany,nie ?
Ale ma skurczybyk "ciąg"...

Emill`76 - 2017-08-18, 13:35

Radovic chyba kontuzjowany,nie ?
Ale ma skurczybyk "ciąg"...

Racja ! :oops: pospieszyłem się :mrgreen:

haszsz - 2017-08-18, 14:43

...Ale i tak Legia to stara... ;-)

A nie boisz się, że ktoś powie że ty też...i twoja żona także? :mrgreen:

chester_brudnostopy - 2017-08-18, 15:04

haszsz napisał/a:
...Ale i tak Legia to stara... ;-)

A nie boisz się, że ktoś powie że ty też...i twoja żona także? :mrgreen:

Nie przeginaj... Może Ruch, Górnik.. ale nie przeginaj chłopie...
Wiesz co powiedział Ś.P. Alojzy Piontek, jak go w końcu odkopali?
"Jak Górnik groł?"

haszsz - 2017-08-18, 15:10

To nie ja przeginam tylko ty.Zachowuj się jak zgodnie z etykietą żeglarską a nie jak prymitywny kibol któremu słoma z butów wystaje.
chester_brudnostopy - 2017-08-18, 15:11

Wycieczki na temat Twojej żony jednak nie poczyniłem Panie żeglarzu. Są też stare kibicowskie, sentymentalne hasła, do których trzeba podejść z dystansem. Jakbyś doczytał, zauważyłbyś, że darzę kibiców Legii ogromnym szacunkiem i nawet kibicuję jej.
haszsz - 2017-08-18, 15:19

Idziesz w dobrym kierunku, powiedz jeszcze grzeczni: przepraszam,
poniosło mnie.

chester_brudnostopy - 2017-08-18, 15:26

Luz, kolego. Tylko to nas ratuje.
Wiesz,że bojówka Ruchu wygrała kiedyś organizowane w Moskwie(chyba) zawody kiboli? Taka naparzanka 5 na 5 MMA. Naprawdę ostra jazda :mrgreen:
Fascynujące jest,że Ci ludzie, których często określa się w niewybrednych słowach, często mają w sobie więcej honoru i zasad moralnych (ściśle przestrzeganych) niż niejeden koleś dumnie wypinający pierś w garniturze.

haszsz - 2017-08-18, 15:37

Nie bardzo wiem o co ci chodzi, brzydzę się tzw. kibolstwem, nie mam przyjemności z tobą o tym dyskutować albowiem jesteśmy na absolutnie innych poziomach, nie jestem twoim kolegą i nigdy nie będę.Pozdrawiam.
chester_brudnostopy - 2017-08-18, 15:40

haszsz napisał/a:
jesteśmy na absolutnie innych poziomach

To na pewno. Oczywiście na Twoją korzyść.

zenek - 2017-08-18, 15:42

Fascynujące jest,że Ci ludzie, których często określa się w niewybrednych słowach, często mają w sobie więcej honoru i zasad moralnych (ściśle przestrzeganych) niż niejeden koleś dumnie wypinający pierś w garniturze.
Wiesz co jest fascynujące? A to, że do tej pory Policja nie może zrobić z tymi bandami kibolskimi porządku!
I nie opowiadaj bajek o jakimś "honorze" band, które niszczą pociągi, stadiony, blokują autostrady :evil: !
Taki sam "honor" zapewne w mafii też obwiązuje!

chester_brudnostopy - 2017-08-18, 15:55

Podobała Ci się oprawa Legii? Mocna, wprost, bezkompromisowa, prawdziwa, do bólu szczera.
Jest różnica między inteligentnymi, pełnymi zasad i patriotyzmu kibicami a bandami rozwalającymi pociągi. A wszystkich wrzuca się do jednego wora.
Niech się leją po lasach, jak lubią. Jestem pewien, że w momencie próby te harde hordy meneli staną w pierwszym rzędzie w obronie Ojczyzny. Lubisz pływać, oni lubią się bić. Nie oznacza to, że ja to popieram. Zauważam, że potrafią sobie na ustawkę załatwić profesjonalną pomoc medyczną.
Człowiek jako taki, w swej różnorodności jest fascynujący, czy to źle, że ja dostrzegam dobre strony tego, co dla Ciebie jednoznacznie jest złe?
Piętnujesz moją ciekawość? A może to,że nie oceniam tego tak jednoznacznie?

zenek - 2017-08-18, 16:12

Podobała Ci się oprawa Legii? Mocna, wprost, bezkompromisowa, prawdziwa, do bólu szczera.
Nie! Nie podobała mi się, bo to nie było miejsce na taką oprawę. Rywalizacja Legii z drużyną z Kazachstanu nie miała nic wspólnego z Powstaniem Warszawskim.
Na temat kiboli nie zamierzam dyskutować. W innych państwach potrafili sobie z tym towarzystwem poradzić. My jesteśmy daleko w tyle, tak jak poziom naszej piłki ligowej!

chester_brudnostopy - 2017-08-18, 16:14

Kibice Barcelony w którejś tam minucie i sekundzie meczu wstają i krzyczą "Niepodległość", manifestując tym samym poglądy polityczne,po czym siadają. Nikt ich za to nie piętnuje.
Sławek - 2017-08-21, 09:35

To pewnie ostania oprawa do następnego lata :mrgreen: , jeżeli w ogóle będą w Warszawie puchary. To nic ,że na murawie dostajemy baty, ale za to oprawy mamy, które niewątpliwie wypromują naszą ligową kopana na wyżyny europejskie :mrgreen:

Sławek

Emill`76 - 2017-08-24, 21:27

No cóż... to tak po wodniacku może ?

Dno i siedem metrów mułu...

Tobo - 2017-08-24, 21:34

Aj... oglądałem z rosyjskim spikerem... Szkoda i wstyd, jednak jak przez 180 minut zawodowcy praktycznie nie trafiają w światło bramki - nie mogło być inaczej.
zenek - 2017-08-24, 21:34

No cóż, ja bym dorzucił jeszcze ze 3 metry tego mułu!
Jak widać polska piłka ligowa nie dorasta nawet do poziomu azjatyckiego. Ciekawe czy wkrótce reprezentacja nie dorówna do tego poziomu, bo w Legii przecież są reprezentanci Polski, a kilku z lig zagranicznych, na których reprezentacja się opierała grzeje ławę!

Rafał1960 - 2017-08-24, 22:36

Pogonić dziadów do rezerw albo wywalić na zbity pysk z klubu.
Żeby ktoś zarabiający ponad 100 tys miesięcznie nie potrafił kopnąć piłki i nie miał siły biegać?
Nie mówię już o ruszeniu mózgiem, ale pan Pazdan nie bardzo chyba miał czym ruszyć.

Goście których wartość spadła na pysk od czasu EURO2016 powinni się ocknąć z letargu.
Sportowiec jest tak dobry jak dobry jest jego ostatni występ.

Przykre, że 5 kraj na świecie wg. FIFA 24 sierpnia ma spokój od europejskich pucharów

Emill`76 - 2017-08-24, 22:51

Rafał1960 napisał/a:

Przykre, że 5 kraj na świecie wg. FIFA 24 sierpnia ma spokój od europejskich pucharów

Żałosne , w konfrontacji z jakimi drużynami odpadają i w jakim stylu ! Żadnego pomysłu, żadnej taktyki, żadnej walki.

Jak to Kononowicz powiadał - nie było niczego.

pough - 2017-08-25, 08:26

Brawo. Legia mistrzem...

... w zaskakiwaniu... :-P

zenek - 2017-08-25, 09:39

Rafał1960 napisał/a:
Pogonić dziadów do rezerw albo wywalić na zbity pysk z klubu.
Dokładnie tak! Za to co zrobili wszyscy powinni być wywaleni na zbity pysk!
Z przerażeniem czekam na wrześniowe mecze reprezentacji! Sam Lewandowski z Piszczkiem nie wygrają meczu! A jak grają "reprezentanci" typu Pazdan, czy Mączyński to było widać doskonale. Jak się do tego doda fakt, że większość "legii cudzoziemskiej" grzeje ławę w swoich klubach, to trudno być optymistą!

pough - 2017-08-25, 09:45

zenek napisał/a:
/.../Z przerażeniem czekam na wrześniowe mecze reprezentacji! Sam Lewandowski z Piszczkiem nie wygrają meczu! A jak grają "reprezentanci" typu Pazdan, czy Mączyński to było widać doskonale. Jak się do tego doda fakt, że większość "legii cudzoziemskiej" grzeje ławę w swoich klubach, to trudno być optymistą!

Przy zawodnikach na wyższym poziomie łatwiej im będzie się wznieść na ten wyższy poziom. Gorzej gdy sami mają pociągnąć drużynę klubową...

Emill`76 - 2017-08-25, 09:51

pough napisał/a:
zenek napisał/a:
/.../Z przerażeniem czekam na wrześniowe mecze reprezentacji! Sam Lewandowski z Piszczkiem nie wygrają meczu! A jak grają "reprezentanci" typu Pazdan, czy Mączyński to było widać doskonale. Jak się do tego doda fakt, że większość "legii cudzoziemskiej" grzeje ławę w swoich klubach, to trudno być optymistą!

Przy zawodnikach na wyższym poziomie łatwiej im będzie się wznieść na ten wyższy poziom. Gorzej gdy sami mają pociągnąć drużynę klubową...

Widać co się dzieje gdy zabrakło w Legii Radovic`a i Odidjaofoe ....

zenek - 2017-08-25, 09:58

Podoba mi się ten komentarz dotyczący meczu Legii :mrgreen:
Cytat:
Gdyby napisać, że legijny klops w Tyraspolu był piłkarską pornografią, byłaby to obraza dla seansów, które mimo wszystko są w stanie dostarczyć odbiorcy odrobinę przyjemności. W przypadku czwartkowego blamażu zespołu Jacka Magiery jedyne, co można było dostać w zamian, to opuchnięte oczy, wysypka, ewentualnie biegunka.
źródło-wp.pl
Emill`76 - 2017-08-25, 10:17

zenek napisał/a:
Podoba mi się ten komentarz dotyczący meczu Legii :mrgreen:
Cytat:
Gdyby napisać, że legijny klops w Tyraspolu był piłkarską pornografią, byłaby to obraza dla seansów, które mimo wszystko są w stanie dostarczyć odbiorcy odrobinę przyjemności. W przypadku czwartkowego blamażu zespołu Jacka Magiery jedyne, co można było dostać w zamian, to opuchnięte oczy, wysypka, ewentualnie biegunka.
źródło-wp.pl

A co ma powiedzieć ZiBi ?

Po pierwszym meczu powiedział :

"Wszyscy psioczą na Legię i mają rację bo grali piach,ale do fazy grupowej wejdzie Legia,słowo Prezesa !

ps.nie mozna przegrać z Nimi "

Po drugim meczu powiedział krótko :

"Brak mi słów..."

extant - 2017-08-25, 10:19

Heh... a na Grochowie (wiadomo - Grochów Fanatyczny !) po meczu Legii... cisza jak makiem zasiał, totalny spokój, można spać. ;-)
Sławek - 2017-08-25, 11:03

Ni i dalsze oprawy szlag trafił :mrgreen: . Szkoda, bo akurat w tym jesteśmy nie do pokonania :mrgreen: A przecież napisałem ,wcześniej że to już ostania oprawa w tym roku. Nasi działacze ligowi to tak się znają na prowadzeniu klubów piłkarskich jak ja na prowadzeniu baletu :mrgreen:

Sławek

halucek - 2017-08-25, 11:09

temat do zamkniecia :-D
Sławek - 2017-10-02, 20:27

Temat niby do zamknięcia, ale ...... Pamiętam jak jeszcze niedawno broniono Starucha, że jakoby krzywda mu się dzieje. Następnym razem dostaną pałkami po głowie, przecież Legia to Oni.

Cytat:
Gdy drużyna zajechała w nocy na klubowy parking, czekało tam na nią ponad 50 pseudokibiców. Do autokaru wszedł Staruch, „zaprosił” ich na zewnątrz. Piłkarze sądzili, że czeka ich nieprzyjemna rozmowa, ale od razu zostali zaatakowani. Pseudokibice rzucili się na nich, uderzając głównie w tył głowy, z „liścia” w twarz. Tak, by czuli się upokorzeni, ale nie odnieśli większych obrażeń. Oberwał nawet asystent trenera Aleksandar Vuković. Bez szwanku wyszedł za to nowy szkoleniowiec Legii Romeo Jozak, który stał z boku. Akcja trwała około 10 minut. Po niej zawodnicy rozjechali się do domów myśląc nie tylko o porażce i wydarzeniach z parkingu. W ich głowach zostały też słowa wypowiedziane przez atakującą ich grupę. "Jeśli w kolejnym meczu zagracie tak samo, to znów przyjdziemy" – mieli usłyszeć zawodnicy Legii.

I jak zwykle wszyscy schowali głowy w piasek, no to przecież patrioci są :evil:

Sławek

zenek - 2017-10-04, 08:27

Rok temu pisaliśmy Legia w LM. Teraz wypada napisać Legia na dnie!
Cytat:
Piłkarze w strachu, prezes się boi, trener Jozak skończony

Udało nam się zdobyć relację świadka wydarzeń z nocy, kiedy piłkarze Legii po powrocie z meczu zostali pobici na parkingu klubowym. Wszyscy są przerażeni, także właściciel klubu Dariusz Mioduski. Oto Legia Warszawa dwa dni po ataku chuliganów.

Pod nazwiskiem nikt nie chce nic mówić, bo strach w drużynie jest ogromny. Zresztą - klub i tak zabronił zawodnikom się wypowiadać. Piłkarze są w szoku, w życiu nie przypuszczaliby, że ligowy mecz w Poznaniu z Lechem (przegrany 0:3, w minioną niedzielę) skończy się w ten sposób. Zaskoczenie było wielkie, gdy przyjechali pod stadion przy ul. Łazienkowskiej i zobaczyli potężną grupę chuliganów. A potem gdy wychodzili jeden po drugim z autokaru na konfrontację. Udało nam się porozmawiać ze świadkami zdarzeń z niedzieli, gdy drużyna Legii Warszawa została na klubowym parkingu napadnięta przez grupę kilkudziesięciu bandytów.

Rzeczywiście, bili ich tak, żeby nie było śladów. Otwartą dłonią albo w twarz, albo w kark. Żeby nikt nie mógł się potem przyczepić. Policja, która rozpoczęła własne śledztwo, jeśli tylko będzie powoływała zawodników na świadków, może nic nie wskórać. Nie ma większych szans, by którykolwiek z legionistów cokolwiek powiedział. Z prostej przyczyny: na parkingu było ciemno, więc to nawet wygodne usprawiedliwienie.

Dlaczego usprawiedliwienie? Jak się dowiedzieliśmy, nikt nie zamierza wychodzić przed szereg. Nikt nie będzie również walczył o rozwiązanie kontraktu, nie poprosi o wzmożoną ochronę. Nie będzie też żadnego protestu.

Z legionistami do tej pory nie spotkał się właściciel klubu Dariusz Mioduski. -
On sam się boi - usłyszeliśmy od jednego z piłkarzy. Prezes do tej pory milczał w sprawie niedzielnych zajść pod stadionem. Legia dopiero w poniedziałek po południu wydała oświadczenie, w którym potwierdziła, że miała miejsce 8-minutowa szarpanina.

Trener Romeo Jozak u piłkarzy jest skończony. Stał i patrzył, gdy bito jego zawodników. Nie zareagował. Sam zresztą w chorwackich mediach przyznał: - Prawda jest taka: po powrocie z Poznania, gdzie przegraliśmy z Lechem 0:3, pod stadionem czekała grupa 70 kibiców. Ich przywódca podszedł do mnie i powiedział: "trenerze, to nie ma nic wspólnego z tobą, tylko z piłkarzami". Wtedy doszło do starcia z zawodnikami. Kibice byli rozczarowani postawą zespołu w dwóch ostatnich meczach".

Kilka godzin wcześniej powiedział, że dziewczynki grają lepiej od nich. Teraz w zespole mówi się o nim jak najgorzej. Panuje opinia, że "powinien wrócić do szkolenia dzieci". Bo twarda, męska sytuacja, gdy trzeba było pokazać "jaja", go przerosła.

W samej szatni pomiędzy piłkarzami atmosfera też jest gęsta. Jedni dostali od chuliganów, inni nie. Pokrzywdzeni zastanawiają się, jak to jest, że wszyscy grają do jednej bramki, a nie wszystkich traktuje się tak samo. Chodzi tu na przykład o Arkadiusza Malarza, którego chuligani oszczędzili. Według relacji naszego rozmówcy, "bramkarz zamiast jakkolwiek zareagować, stał obok autokaru i obserwował zamieszanie".

Na podobny zarzut kibica na Twitterze, Malarz bronił się tak: "Nic nie wiesz. A nawet gdybyś wiedział, to nie zrozumiesz. A za zarzut, że zostawiłem drużynę sam bym ci chętnie dał w ryj".

*Skontaktowaliśmy się z Arkadiuszem Malarzem. Zaprzecza, ale nie chce publicznie komentować sytuacji w zespole.
źródło-:https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/714313/pilkarze-w-strachu-prezes-sie-boi-trener-jozak-skonczony-oto-legia-warszawa

Pozostaje tylko postawić pytanie. W jakim państwie żyjemy? Co to ma być? Prezes klubu, piłkarze boją się kilkudziesięciu bandytów :shock: ? W największym polskim klubie piłkarskim panują stosunki rodem z mafii i "Ojca chrzestnego"! Czy na trybunach stadionu mają zasiadać bandyci czy normalni ludzie lubiący piłkę nożną? Gdzie są służby państwowe, które taki "klub" powinny wystrzelić w kosmos?

Emill`76 - 2017-10-04, 08:54

zenek napisał/a:

Pozostaje tylko postawić pytanie. W jakim państwie żyjemy? Co to ma być? Prezes klubu, piłkarze boją się kilkudziesięciu bandytów :shock: ? W największym polskim klubie piłkarskim panują stosunki rodem z mafii i "Ojca chrzestnego"! Czy na trybunach stadionu mają zasiadać bandyci czy normalni ludzie lubiący piłkę nożną? Gdzie są służby państwowe, które taki "klub" powinny wystrzelić w kosmos?

Zenku, przypuszczam że i tak żaden z zawodników nie zgłosił pobicia ...a cały incydent wyszedł na światło dzienne dość przypadkowo . Władze klubu też najchętniej zatuszowałyby całą sprawę. To tylko pokazuje jak wysoki jest status własnych kiboli , Starucha itp. Kibole przyjechali , dali "reprymendę" a chłopaczki pospuszczali głowy ...

Dno ..

zenek - 2017-10-04, 08:57

Emill`76 napisał/a:
Dno ..
I pięć metrów mułu :evil: !
Straciłem jakąkolwiek sympatię dla Legii!

Sławek - 2017-10-04, 15:22

Cytat:
Wyciągniemy wnioski z niedopuszczalnej sytuacji, w której kibice podający się za grupę wyjazdową, swobodnie poruszają się po obiekcie klubu. Uszczelnimy ten system i zmienimy procedury w tym zakresie. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że w tej sytuacji system ochrony zawiódł i wymaga zmian. Takie wydarzenia nigdy więcej nie mogą mieć miejsca" - zapowiedział Mioduski.

Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/k...campaign=chrome

Patrząc z perspektywy wielu lat i pamiętając o podobnych tego typu oświadczeniach składanych przez prezesów klubów, polityków, działaczy PZPN, ligi jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Polska kopana ligowa to jakieś jedno wielkie nieporozumienie pomieszane z paranoją. Ma to wiele wspólnego z jakimiś wojnami plemiennymi z wczesnego średniowiecza, ale nie ze sportem.

Sławek

Emill`76 - 2017-10-04, 15:29

Poniżej cytuję kilka fragmentów wypowiedzi w jednym z artykułów , które imho trafnie opisują aktualne wydarzenia :

"..To co się wydarzyło po powrocie piłkarzy z Poznania to jest bandytyzm. Najsmutniejsze jest jednak, że sam temat jest bagatelizowany przez klub, bo Legia zaczyna mówić o szamotaninie i rozmywa odpowiedzialność. Ja po takiej sytuacji nie chciałbym już grać w tym klubie - ocenił komentator platformy NC+."

"...Legia sama doprowadziła do takiej sytuacji, dogadując się z chuliganami w ostatnich latach i pozwalając im wielokrotnie na zdecydowanie zbyt wiele. Sytuacja zmieniła się na tyle w ostatnich latach, że wkrótce możemy mieć do czynienia z "kibicami wyklętymi". Znaczy to tyle, że nagle mogą oni gwałcić, rabować, bić, opluwać, a potem będą mieli PR-owie działanie zrobione wokół siebie tak, by nie byli tymi najgorszymi"

Pajki - 2017-10-04, 21:49

Sławek napisał/a:
Polska kopana ligowa to jakieś jedno wielkie nieporozumienie pomieszane z paranoją. Ma to wiele wspólnego z jakimiś wojnami plemiennymi z wczesnego średniowiecza, ale nie ze sportem.

Sławek

Tutaj jak najbardziej się zgadzam. I to zdanie chyba oddaje całokształt tematu.
Dlatego wolę żeglarstwo...

Tomek J - 2017-10-05, 08:08

Emill`76 napisał/a:
To tylko pokazuje jak wysoki jest status własnych kiboli , Starucha itp.

Akurat Starucha na tej ustawce nie było, mimo że lisi portal "NaTemat" już zdążył go tam usytuować.

Tomek Janiszewski

Sławek - 2017-10-05, 08:25

Tomek J napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
To tylko pokazuje jak wysoki jest status własnych kiboli , Starucha itp.

Akurat Starucha na tej ustawce nie było, mimo że lisi portal "NaTemat" już zdążył go tam usytuować.

Tomek Janiszewski

O !! byłeś tam, a skoro nie był to podaj źródło tej informacji. Może w tym czasie był u Ciebie ;-)

Sławek

Piotr Lewandowski - 2017-10-06, 09:43

Pierwszy trening w środę
komentarz na stronie legia.net napisał/a:
A wiec tak:w trybie pilnym sciągnięto radę druzyny mn Jędrzejczyka i Radovicia z L4 na dzisiejszy trening.Szatnia ma zakaz puszczania jakichkolwiek wiadomosci i komentowania zdarzeń po Poznaniu oraz rozmow.z dziennikarzami .Ma być szczelna szczegolnie cudzoziemcy bo.do.nich dzwonia na potege z prosba o komentarz zachodni dziennikarze .Chorwat plus Kiero poinformował druzyne iz do konca rundy jest zakaz imprez .wyjsc .baletow pod grozba wydalenia z druzyny.Jezeli bedzie oficjalne i potwierdzone info lecisz do rezerw i beda potezne kary finansowe lacznie z wyrzuceniem z klubu.Bedzie ochrona zapewniona na terenie Legii -))i tam gdzie mieszkaja ale poza tym juz nie ..Ci ktorzy dostali najmocniej Broż .Moulin i Kopczynski sa obrazeni na czesc kumpli -ze sie nie wstawili za nimi.Menago Belga byl wczoraj w klubie -to Moulin chcial rozwiazania umowy-a teraz chce wypozyczenia i ponoc ma dla.niego od grudnia klub.Chorwat.jemu powiedzial ze go w druzynie nie widzi.Przy calej szatni.To samo Pazdan u ktorego.wczoraj byl Vuko i z nim rozmawiał.

zenek - 2017-10-06, 09:56

Obecny klub pt. Legia kwalifikuje się do zaorania. Całe towarzystwo powinno zostać rozgonione na cztery wiatry i należy budować klub od nowa. A przede wszystkim kibole won ze stadionu :evil: !
Spuścili piłkarzom lanie, a ci teraz mają siedzieć cicho? Co to ma być? Klub pod zarządem bandytów :shock: ?

Piotr Lewandowski - 2017-10-06, 10:05

zenek napisał/a:
OSpuścili piłkarzom lanie, a ci teraz mają siedzieć cicho?
Jak pisze policja na monitoringu żadnego lania nie widać, a wolność słowa w profesjonalnym sporcie i tak nie istnieje.....
zenek - 2017-10-06, 10:28

Jak pisze policja na monitoringu żadnego lania nie widać
Dobre :lol: ! To co się tam stało? Miło sobie pogadali przy kufelku piwa :-P ? To po co ochrona dla piłkarzy?
A świadkowie zajścia oczywiście wszystko sobie wymyślili :lol: !

Piotr Lewandowski - 2017-10-06, 10:40

A mało to fake newsów lata po sieci? Poczytaj zresztą wypowiedzi policjantów, twierdzą, że na udostępnionych nagraniach nie widać nic, co nadawałoby się do ścigania z urzędu....
Rafał1960 - 2017-10-06, 11:49

Ktoś kogoś szturchnął czy popchnął a tu larum o pobiciu.

Pewnie piłkarze reagowali jak w końcówce meczu.
Wystarczy dotknąć piłkarza a on pada na murawę i 3 minuty go reanimują.
Zwłaszcza jak jest korzystny wynik dla jego drużyny.
Strach pomyśleć co by napisali, gdyby piłkarz dostał w głowę tak jak na jachcie bomem.
Pewnie by pauzował cały sezon. W końcu kontrakt gwarantuje kasę czy się gra czy nie.

extant - 2017-10-06, 11:54

... Poczytaj zresztą wypowiedzi policjantów, twierdzą, że na udostępnionych nagraniach nie widać nic, co nadawałoby się do ścigania z urzędu....

No jasne, bo samo naruszenie nietykalności cielesnej jest ścigane tylko z oskarżenia prywatnego... a oczywiście nikt z Legii takowego nie wniesie. :-/

zenek - 2017-10-06, 12:13

A mało to fake newsów lata po sieci? Poczytaj zresztą wypowiedzi policjantów, twierdzą, że na udostępnionych nagraniach nie widać nic, co nadawałoby się do ścigania z urzędu....
Dobre! A na jakich to materiałach pracuje Policja? Na własnych czy udostępnionych przez klub? A ten jak widać robi wszystko aby sprawę zatuszować!

Niech dalej hołubią stadionowych bandytów, a ci jak widać poczuli się pełnoprawnymi właścicielami klubu z prawem do wymierzania kary komu uznają za stosowne :-/ !

zenek - 2017-10-06, 12:21

A to są skutki pobłażania kibolom:
Cytat:
Chuligani zaatakowali na stadionie w Erywaniu prezydenta Sopotu

Podczas meczu wyjazdowego reprezentacji Polski z Armenią (6:1) grupa chuliganów zaatakowała prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Polityk musiał zmienić trybunę.
źródło-:https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/714753/chuligani-pilkarscy-zaatakowali-na-stadionie-w-erywaniu-prezydenta-sopotu
Sławek - 2017-10-07, 21:48

Bo tu Piotrze nie chodziło o pobicie zostawiające ślady, raczej o szturchańce, uderzenia z liścia i upokorzenie oraz przypomnienie, koto rządzi w Legii. Jeżeli to akceptujesz jako kibic to na prawdę nisko upadłeś. Takie sprawy nie ściga się z urzędu ale z oskarżenia prywatnego.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2017-10-07, 23:44

O tym piszę - różnicach w przekazie medialnym i opinii profesjonalistów. A uwagi o niskim upadku.... ech....
Sławek - 2017-10-08, 19:13

O tym piszę - różnicach w przekazie medialnym i opinii profesjonalistów. A uwagi o niskim upadku.... ech....

Nie ma żadnego przekłamania w przekazie. Proszę wróć do mojego pierwszego postu w tej sprawie. Zajście potwierdziły władze Legii. Więc po kiego odwracać kota ogonem. Dla Ciebie sprawa by była gdyby ich pobili pałkami. :?:
Sport już taki jest raz się wygrywa, raz przegrywa, jako zawodnik startujący w regatach wiesz o tym dobrze. I takie zachowanie jako kibic powinieneś piętnować, a nie opowiadać banialuków o przekłamaniach. No tak kibice ok tylko te media prywatne wredne.

Tu nie ma czego bronić jeżeli chcemy mieć ligę na jako takim poziomie, a nie wiecznie się tylko wstydzić i drzeć przed każdym meczem co też nasi chuligani znowu wymyślą.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2017-10-08, 19:37

Nie ma dowodów na przestępstwo ścigane z urzędu, i tyle. Być może dlatego, że sprawcy mocno obyci z wymiarem sprawiedliwości i żaden nie chciał latać z bejsbolem przed kamerą... wróble też ćwierkają, że Starucha na miejscu nie było. To tak a'propos przekłamań.
Sławek - 2017-10-08, 20:32

Piotrze kogo bronisz, chuliganów ? Po kiego, co Ci to da. ? Bo nie ta gazeta to opisała. To paranoja. No owszem nie kwalifikuje się to do ścigania z urzędu. I wobec tego jest ok. Proszę napisz konkretnie popierasz takie akcje czy cię brzydzą. Bo jak na razie to kluczysz w koło jak rasowy polityk. I nikt nie ma pretensji do policji. natomiast wszyscy nabrali wody w usta. Lewie Legia cokolwiek wydukała pod przymusem. Ali liga, ani PZPN. Ty jako kibic Legi pewnie mi powiesz czy te osoby dalej będą wchodziły na stadion . Bo jak nikt nic nie zrobi to za kilka lat może to się skończyć o wiele gorzej.

A wróbelki zostaw w spokoju, jak nie był to podaj fakty, a nie ćwierkaj.

Sławek

Tomek J - 2017-10-09, 08:37

zenek napisał/a:
A to są skutki pobłażania kibolom:
Cytat:
Chuligani zaatakowali na stadionie w Erywaniu prezydenta Sopotu

Zreflektowałem się i zamieściłem odpowiedź w Politycznym.
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?p=278099#278099

Tomek Janiszewski

Sławek - 2017-10-12, 21:05

Wyjaśnienia prezesa Legi i wszystko jasne.

Cytat:
Ale możecie wydać na przykład zakazy stadionowe?
- Zakazy stadionowe można wydawać tylko w przypadku zajść w trakcie imprezy masowej. W tej sytuacji nie ma nawet takiej formalnej możliwości. Wyciągamy wnioski, poprawiamy procedury i nie bagatelizujemy sprawy, ale dziś musimy przede wszystkim oczyścić głowy przed najbliższym spotkaniem ligowym z Lechią Gdańsk.

Potem ,że trzeba myśleć o następnym meczu i takie tam bla, bla bla. Czyli chuligani górą. I tak wygląda nasza klubowa kopana. Wielki prezes przestraszył się kilkudziesięciu chuliganów.

Sławek

zenek - 2017-10-13, 07:43

Klub, w którym rządzi grupa kiboli nie zasługuje nawet na odrobinę szacunku i zainteresowania. Wstyd aby w najbogatszym polskim klubie piłkarskim panowały takie relacje!
Sławek - 2017-10-13, 07:58

Cytat:
Już w najbliższą sobotę 14 października o godzinie 15.00, w Potulicach odbędzie bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli w SERIE A. Zawisza na własnej murawie zagra z aktualnym liderem po 8 kolejkach zespołem Falą Świekatowo. Drużyna Fali to aktualny lider tabeli z dorobkiem 22 punktów (bilans spotkań 7 wygranych, 1 remis). Jest to jedyna drużyna w naszej grupie, która w tym sezonie nie doznała żadnej porażki.
Dlatego już od dziś mobilizujemy się wszyscy nawzajem pomóżmy naszym piłkarzom w odniesieniu kolejnego zwycięstwa w walce o V ligę. Od początku spotkania głośnym dopingiem pokażmy wszystkim po raz kolejny, że jesteśmy 12 zawodnikiem.
Do sprawy prosimy podejść poważnie!

W SOBOTĘ WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO POTULIC
ZAWISZACY ZAWSZE RAZEM !!!

Przypadek jak w Legii. Był prezes, dobry trener i spora grupa utalentowanych zawodników. Zawisza grał w ekstraklasie i to grał bardzo dobrze. No ale nie tolerował chuliganów na stadionie. Ba nawet zawodnicy stanęli murem za prezesem.. Kto wygrał widać po powyższym linku który ściągnąłem ze strony fan klubu kibica.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2017-10-24, 22:35

Pogrążona w kryzysie Legia ma obecnie punkt straty do lidera i najwięcej zwycięstw w Ekstraklasie. Już jutro pierwszy mecz ćwierćfinałowy PP z Bytovią Bytów, nowy trener da szansę zmiennkom.
zenek - 2017-10-25, 08:07

Jeżeli jak sam piszesz Legia jest pogrążona w kryzysie, a pomimo tego jest tak wysoko w Lidze, to świadczy to tylko o bardzo miernym poziomie tej Ligi.
Emill`76 - 2018-02-27, 21:00

Oglądam właśnie Legia - Jagiellonia. Bywałem na meczach ligowych w Niemczech , Anglii czy Portugalii.... i nie spotkałem się nigdy aby w tak ordynarny sposób kibice obrażali sędziego , krzycząc chórem - ty ku...o
Hołota a nie kibice !!!!

Tobo - 2018-02-27, 21:05

Emil - w Niemczech, Anglii, czy Portugalii nie przeklinają po polsku ;-)
zenek - 2018-02-27, 21:09

Emill`76 napisał/a:
Hołota a nie kibice !!!!
Emil nie ma się co ekscytować. Jaki poziom ligi, taki poziom kibiców!
Kilka lat temu twierdzono, że jak powstaną nowoczesne stadiony, to polska ligowa piłka kopana wkroczy na europejskie salony. Stadiony mamy, a piłka i kibole są tam gdzie byli, czyli na dnie i po szyję w mule!

Emill`76 - 2018-02-27, 21:13

zenek napisał/a:
Jaki poziom ligi, taki poziom kibiców!

Dokładnie tak.

Tobo - 2018-02-27, 21:15

Swego czasu miałem chęć jechać właśnie na mecz Jagi do Białegostoku, z dzieciakami - jednak uznałem, że wystarczy im moich przekleństw i z powodu kibolu, pijaństwa, epitetów itp - zrezygnowałem.
Świerszcz - 2018-02-27, 22:37

Przesadzacie, lepsze przekleństwa Wasze dzieci w szkole i na podwórku słyszą
Piotr Lewandowski - 2018-02-28, 08:57

Na razie to bęcki u siebie od Jagi, 2 mecze z rzędu słabej gry a w perspektywie mecz z Lechem....
Świerszcz - 2018-02-28, 09:56

Na razie to bęcki u siebie od Jagi, 2 mecze z rzędu słabej gry a w perspektywie mecz z Lechem....

Taa , zawsze jest chętka na tłuczone kartofelki, ale przy takim poziomie gry to raczej mogą być miętolone krawaty... no ale zobaczymy

mojekonto - 2018-03-04, 10:25

Niezależnie od tego, kto tym mistrzem zostanie, mamy niestety marne szanse na LM. :->
Emill`76 - 2018-07-25, 08:26

mojekonto napisał/a:
Niezależnie od tego, kto tym mistrzem zostanie, mamy niestety marne szanse na LM. :->

No cóż .... czy są jeszcze słabsze drużyny od Spartaka Trnava ? :roll:

pough - 2018-07-25, 08:51

Emill`76 napisał/a:
...No cóż .... czy są jeszcze słabsze drużyny od Spartaka Trnava ? :roll:

100/100. Obraz nędzy i rozpaczy. Nawet szkoda prądu na krytykę, bo nawet chyba jej nie rozumieją...

zenek - 2018-07-25, 09:15

Jutro podobnie skompromitują się trzy pozostałe kluby grające w eliminacjach do Ligi Europy.
Recepta moim zdaniem jest jedna. Zaorać tą całą pseudo ligę, wycofać wszystkie kluby z rozgrywek europejskich i zacząć budować wszystko od fundamentów.
Sprowadzanie "odrzutu" z zagranicy robiącego w Polsce za jakieś "gwiazdy" to czysty absurd i efekty tego widać od kilku lat.

Emill`76 - 2018-07-25, 09:17

zenek napisał/a:

Recepta moim zdaniem jest jedna. Zaorać tą całą pseudo ligę.

....i zdaje się, że również twór pt "PZPN"

zenek - 2018-07-25, 09:29

Emill`76 napisał/a:
Bez wątpienia. Jak budować to na nowym fundamencie, a nie restaurować ruinę.
Emill`76 - 2018-07-25, 10:08

zenek napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Bez wątpienia. Jak budować to na nowym fundamencie, a nie restaurować ruinę.

Tylko jak .....skoro każdy klub "ekstraklasy" ( notabene powinni zmienić nazwę tej pseudo ligi :shock: ) , to prywatne przedsiębiorstwo . Każdy klub ma swój zarząd ... i suwerennie podejmuje decyzje dot. systemu szkoleń , polityki transferowej , wyboru selekcjonera itp

zenek - 2018-07-25, 10:17

Emill`76 napisał/a:
Tylko jak .....skoro każdy klub "ekstraklasy" ( notabene powinni zmienić nazwę tej pseudo ligi :shock: ) , to prywatne przedsiębiorstwo . Każdy klub ma swój zarząd ... i suwerennie podejmuje decyzje dot. systemu szkoleń , polityki transferowej , wyboru selekcjonera itp
Nie wiem Emil. To nie mój cyrk i nie moje małpy. Ale może tak- kibice powinni przestać chodzić na mecze, stacje telewizyjne zrezygnować z transmitowania rozgrywek tej pożal się boże ligi, sponsorzy odpłynęliby w siną dal sponsorzy i te prywatne przedsiębiorstwa z zarządami szybko wzięły by się do rzetelnej roboty, albo bylibyśmy jedynym państwem w Europie bez ligi piłkarskiej. Może byłoby i lepiej, bo przynajmniej nie graliby o prawo do kompromitacji na arenie międzynarodowej.
Sławek - 2018-07-25, 14:23

I jak z takiej ligi zbudować reprezentacje. Już niedługo zatęsknimy za Nawałką.

Sławek

Emill`76 - 2018-07-25, 14:35

Sławek napisał/a:
I jak z takiej ligi zbudować reprezentacje. Już niedługo zatęsknimy za Nawałką.

Sławek

Może tak być .... patrząc na pierwsze ruchy Brzęczka .

Źródło "wp" :

"Andrzej Woźniak, były bramkarz reprezentacji Polski, później trener oskarżony o udział w aferze korupcyjnej w polskiej piłce, skazany za to prawomocnym wyrokiem, od sierpnia rozpocznie pracę z seniorską reprezentacją Polski. Napisać, że kadencja nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka, który uparł się na Woźniaka w swoim sztabie trenerskim, zaczyna się od zgrzytu, to jak nic nie napisać. Kontrowersja to również mało powiedziane."

Tobo - 2018-07-25, 16:37

Podobno wirus żołądkowy dopadł sporą część piłkarzy i nie byli w pełni sił. Oby. Rewanż pokaże ;-)
zenek - 2018-07-25, 16:40

Tobo napisał/a:
Podobno wirus żołądkowy dopadł sporą część piłkarzy i nie byli w pełni sił. Oby. Rewanż pokaże ;-)
Tak, tak Tomku! G... jak nie umie pływać, to krzyczy, że woda za rzadka :-P
Rafał1960 - 2018-07-26, 00:03

Tobo napisał/a:

Oni tego wirusa mają od 2 tygodni od meczu o Superpuchar

Emill`76 - 2018-08-01, 08:36

Wczoraj grali jak równy z równym ....

"Trnawa (słow. Trnava, węg. Nagyszombat, niem. Tyrnau) – miasto (66 tys. mieszkańców) w zachodniej Słowacji"

zenek - 2018-08-01, 10:44

Jeden klub z tej dwójki: Drita Gnjilane (Kosowo) - Football 1991 Dudelange (Luksemburg), to rywal Legii w LE. Jak myślicie dadzą radę :mrgreen: ?
A tak na marginesie, to dla takich klubów jak w/w dużym wydarzeniem będzie zagranie meczu na obiekcie Legii :lol: .

pough - 2018-08-01, 10:52

Emill`76 napisał/a:
Wczoraj grali jak równy z równym ....

"Trnawa (słow. Trnava, węg. Nagyszombat, niem. Tyrnau) – miasto (66 tys. mieszkańców) w zachodniej Słowacji"

Dlatego honorowo postanowili grać w 9-ciu... :lol:

Emill`76 - 2018-08-01, 10:56

zenek napisał/a:
Jeden klub z tej dwójki: Drita Gnjilane (Kosowo) - Football 1991 Dudelange (Luksemburg), to rywal Legii w LE. Jak myślicie dadzą radę :mrgreen: ?

Myślę, że spokojnie dadzą radę . Legia jest słaba .....

zenek - 2018-08-01, 11:03

Emill`76 napisał/a:
To na kogo stawiasz? Na Gnjilane czy na Dudelange :mrgreen: ?
Emill`76 - 2018-08-01, 11:29

zenek napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
To na kogo stawiasz? Na Gnjilane czy na Dudelange :mrgreen: ?

Zdecydowanie na Gnjilane ! Są bardzo waleczni !

Tobo - 2018-08-01, 17:17

Jak nie sraczka to farba ;-) Jak zwykle wina trenera...
halucek - 2018-08-02, 08:22

Śmieszny mnie tytuł tego tematu :)
plitkin - 2018-08-02, 08:25

Grunt to dobry humor. :)
Rafał1960 - 2018-08-02, 09:45

Trenerów zmieniają na akord a nikt nie pomyśli, że przepłacane gwiazdeczki mają poniżej pleców klub i wyniki.
Kontrakt podpisany to po co się szarpać. Wystarczy w wywiadzie po przegranym meczu powiedzieć jak to oni są wściekli po przegranej, że chcieli, że ambicji nie brakowało i już mają rozgrzeszenie, bo chcieli ale taki jest sport...
Tylko co się stało, że się zes....ło? Jak co rok zresztą.

Emill`76 - 2018-08-02, 10:24

W końcówce sezonu, gdy w ostatnich meczach ważyły się losy mistrza kraju , widać że byli mocno zaangażowani i walczyli ( wysokie premie za mistrzostwo... ? ) . Do tego fart sprzyjał ...
A tutaj jakby całkowicie powietrze z nich zeszło ...i brakowało motywacji ...

Fajnie, że Jaga walczy .... trzymam za nich kciuki w meczu z Portugalczykami .

Piotr Lewandowski - 2018-08-02, 14:10

Rafał1960 napisał/a:
Tylko co się stało, że się zes....ło? Jak co rok zresztą.
Ale co "jak co rok"?? Lech, Jaga i Górnik nie awansują do fazy grupowej czegokolwiek?

2 ostatnie mecze (wyjazd z Koroną i rewanż z Trnavą) były zagrane z zaangażowaniem, aż nadmiernym w ostatnim przypadku. Mam nadzieję, że już będzie nieco z górki. Oby tylko trenera zatrudnili, bo kiepsko z tym ostatnio.

Emill`76 - 2018-08-02, 23:06

Brać przykład z Jagiellonii ! Piękna walka , 4:4 w Portugalii i awans do dalszego etapu rozgrywek !
Emill`76 - 2018-08-03, 08:43

Bardzo trafny komentarz Tomasza Ćwiąkały po wygranym meczu Jagiellonii :

"Z wszystkich topowych drużyn w Polsce bezstronnemu kibicowi chyba najłatwiej byłoby się dziś utożsamiać z Jagiellonią. Fajna ekipa, kilka talentów, rozsądny, skromny i twardo stąpający po ziemi trener, wyniki, zero lansu, dziś taki show z lepszym rywalem."

Piotr Lewandowski - 2018-08-03, 13:16

Ciekawe ile polskich drużyn zagra w fazie grupowej? Jeszcze 2 rundy do przejścia. Co ciekawe - Legia może znów wylosować Spartaka Trnava ;-)
Rafał1960 - 2018-08-03, 17:03

Co ciekawe - Legia może znów wylosować Spartaka Trnava ;-)

Chciałbym, żeby tak się stało.
Bo po dwumeczu były teksty jak to oni byli lepsi tylko mieli pecha, coś im nie zagrało, bramka stracona w Warszawie w 93 minucie była niesprawiedliwa.
Zobaczylibyśmy jak zagrają, gdy od pierwszej minuty będzie 0:0 i wszystko w ich głowach i nogach. Budżet 20x większy a amatorzy im dokopali bez większych problemów.

Emill`76 - 2018-08-09, 21:44

42 minuta pierwszej połowy. Legia broni się dzielnie z Dudelange ! Jest nadal 1:1 na łazienkowskiej..... :mrgreen:
Tobo - 2018-08-09, 21:59

Oglądam i nie wierzę, że z taką grą mają coś osiągnąć w LE...
Emill`76 - 2018-08-09, 22:02

Tobo napisał/a:
Oglądam i nie wierzę, że z taką grą mają coś osiągnąć w LE...

Dno i mułu więcej niż przed Jaśkowem :shock:

Update :

W Jaśkowie nie ma tyle mułu !

1:2

Piotr Lewandowski - 2018-08-09, 22:29

Jędrzejczyk w klubie kokosa, Broź puszczony wolno, ofensywny pomocnik Nagy na lewej obronie objechany jak junior....
Emill`76 - 2018-08-09, 22:52

................ no cóż.
zenek - 2018-08-10, 07:11

Kto w końcu rozgoni tą polską pożal się boże "ekstraklasę" na cztery wiatry? Przegrać z mistrzem Luksemburga brawo Legia! Legia pany :mrgreen: !!!
pough - 2018-08-10, 08:44

Spieszmy się oglądać polskie zespoły w LE - tak szybko odchodzą... :lol:
Piotr Lewandowski - 2018-08-10, 09:21

Klafuric wróć!!!!
plitkin - 2018-08-10, 09:42

zenek napisał/a:
Kto w końcu rozgoni tą polską pożal się boże "ekstraklasę" na cztery wiatry? Przegrać z mistrzem Luksemburga brawo Legia! Legia pany :mrgreen: !!!

Dopóki Wy piszecie tutaj o ekstraklasie piłkarskiej i ani słowa o ekstraklasie żeglarskiej, dopóki z zaangażowaniem niszczycie duże żeglarskie projekty i osoby, które mają być finansowane ze środków spółek panśtwowych i ani słowem nie wspominacie o finansowaniu piłki nożnej z tych spolek - dopóty nikt ekstraklasy piłkarskiej nie rozgoni. A winni, oczywiście, są abstrakcyjni "oni". Albo ja, bo zamieściłem ten wpis.

zenek - 2018-08-10, 10:18

plitkin napisał/a:
Dopóki Wy piszecie tutaj o ekstraklasie piłkarskiej i ani słowa o ekstraklasie żeglarskiej, dopóki z zaangażowaniem niszczycie duże żeglarskie projekty i osoby, które mają być finansowane ze środków spółek panśtwowych i ani słowem nie wspominacie o finansowaniu piłki nożnej z tych spolek - dopóty nikt ekstraklasy piłkarskiej nie rozgoni. A winni, oczywiście, są abstrakcyjni "oni". Albo ja, bo zamieściłem ten wpis.
Obawiam się, że stawianie piłki nożnej w kontrze do żeglarstwa lub odwrotnie jest pozbawione sensu. To są dwie nieporównywalne dyscypliny sportu.
Natomiast co do finansowania ekip kopiących w najwyższej lidze, to finansowanie ze spółek skarbu państwa jest niewielkie. Chyba dwie lub trzy drużyny (Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk...) mają takie finansowanie. Reszta sponsorowana jest przez prywatne firmy i stacje telewizyjne wykupujące prawa do transmisji. Ciekawe co się stanie jak od tej "ekstraklasy" odwrócą się sponsorzy, bo nieudacznicy biegający z logo firmy na koszulkach, to antyreklama, a nie reklama. A kibice przestaną wykupować abonament telewizyjny aby oglądać mecze.

Emill`76 - 2018-08-16, 20:11

Tragikomedii ciąg dalszy . Dude już 9 minucie strzela bramkę........

Update : w 12 minucie już 2:0 .....

Tobo - 2018-08-16, 20:24

Tak ciekawa gra, że smartfon w ręku i forum ;-)
Emill`76 - 2018-08-16, 20:32

..
zenek - 2018-08-17, 07:33

Brawo Legia :lol: ! No Lech i Jagiellonia również, no ale ci przynajmniej nie grali z amatorami.
IMHO jedyne wyjście to opcja zerowa, czyli wszyscy do wyrzucenia i budować od fundamentów.

danielkrk - 2018-08-17, 08:11

Cytat:
miasto Dudelange, które stanowi centrum gminy, zamieszkiwało 20 000 osób.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Emill`76 - 2018-08-17, 08:25

zenek napisał/a:
Brawo Legia :lol: ! No Lech i Jagiellonia również, no ale ci przynajmniej nie grali z amatorami.
IMHO jedyne wyjście to opcja zerowa, czyli wszyscy do wyrzucenia i budować od fundamentów.

Z PZPN włącznie.

Rafał1960 - 2018-08-17, 08:49

Zenek ma rację, opcja zerowa i lizanie się z ran przez długie lata.
Klasyczny przykład jak spasione pasożyty bez ambicji nie chcą nic robić za 100-200 tys. miesięcznie. Teraz nie będzie kasy za grę w pucharach. Efektem będzie dalszy zjazd, bo oni już nie wiedzą jak można funkcjonować bez wygórowanych pieniędzy.
Więc powinni teraz malować ogrodzenia, kosić trawę, wyrzucać śmieci i sprzątać teren.
Skoro nie zarobili na grze, to niech odpracują to w klubie w inny sposób.

Natomiast Ekstraklasa i PZPN to oddzielne firmy
Nie mieszajmy tych dwóch systemów, nie bądźmy Pewexami.
Co ma Boniek do tego, że Mioduski płaci leniom chore stawki a tym się nie chce grać?

Tobo - 2018-08-17, 09:14

Mnie uderzył niski poziom techniczny - strzał w światło bramki- rzadkość, strzał bez przyjęcia - nie istnieje, celne podanie- rzadkość, przyjęcie piłki żeby nie odskoczyła i nie trzeba jej gonić - rzadkość. Niestety podobnie grała reprezentacja na ostatnim mundialu, identyczny efekt. Grają zawodowcy, a technika gorsza niż u amatorów. Dziwne to.
Emill`76 - 2018-08-17, 09:35

Tobo napisał/a:
Grają zawodowcy, a technika gorsza niż u amatorów. Dziwne to.

W ich przypadku ....dziwnie brzmi słowo "Zawodowcy" .... ;-)

Piotr Lewandowski - 2018-08-20, 21:34

Po tym, co pokazał Lech w ostatniej kolejce Legia ma 2 punkty straty do lidera....wygrywając do tej pory 1 mecz z 3 rozegranych u siebie.
Piotr Lewandowski - 2018-08-24, 15:18

A kto chętny - może sprawdzić wyniki Dudelange i Trnavy w kolejnej rundzie.... i samodzielnie wyciągnąć wnioski.... przyznam szczerze, że jestem zaskoczony....
zenek - 2018-08-26, 17:47

Ot i ciąg dalszy kompromitacji: Legia Warszawa - Wisła Płock 1:4 (0:2). Jak długi jeszcze warszawscy kibice to wytrzymają?
Tomek J - 2018-09-11, 21:44

I kto zwątpił w Legię? Legia JEST w Lidze Mistrzów! :-D I to w jakiej!

Cytat:
Srebro Żeglarskiej Legii Warszawa w finałach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

Załoga Żeglarskiej Legii Warszawa zdobyła srebro w finałach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej i zakwalifikowała się do europejskich półfinałów Żeglarskiej Ligi Mistrzów!

W zakończonych w niedzielę widowiskowych regatach przy sopockim molo, stołeczna drużyna w składzie: Jakub Pawluk (sternik), Adam Kajzer, Oskar Śleziona oraz Adrian Palus stanęła na drugim stopniu podium. Legioniści naciskali rywali od samego początku – wygrali najwięcej wyścigów w stawce, ostatecznie zajmując drugie miejsce wśród wszystkich klubów w Polsce. Regaty wygrał Olsztyński Klub Żeglarski. Trzecie miejsce wywalczył Jeziorak Iława, a tuż poza podium Pogoń Szczecin! Srebrne medale wręczał Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. Na medalach się nie skończyło. Żeglarska Legia dostała się do europejskich finałów żeglarskiej Ligii Mistrzów, które odbędą się St. Petersburgu, albo w Sankt Moritz.

Chciałbym podkreślić, że w naszej załodze w tym sezonie pływali Adam Kajzer, Oskar Śleziona, Dariusz Urbanowicz, Adrian Palus, Karol Przybysz oraz Jan Fursewicz. Mimo że w Ekstraklasie ścigamy się dopiero drugi sezon, udało się nam skończyć z medalem dwie rundy – wywalczyliśmy trzecie miejsce w Szczecinie w sierpniu i drugie teraz w Sopocie. Szkoda, że trochę zabrakło do medalu, lecz wciąż uczymy się tej formuły żeglarstwa i robimy postępy. Najważniejsze jednak dla nas jest, że z czwartym miejscem Klubowych Mistrzostw Polski awansowaliśmy do rozgrywek europejskich, co uznajemy za nasz największy sukces – powiedział sternik Jakub Pawluk.

Losowanie koszyków Ligi Mistrzów odbędzie się jesienią, a regaty zwyczajowo planowane są na wiosnę roku przyszłego. Czekamy na oficjalne potwierdzenie terminów.

Źródło:
.http://legia.com/aktualnosci/srebro-zeglarskiej-legii-warszawa-w-finalach-polskiej-ekstraklasy-zeglarskiej-59723

Agnieszka14 - 2018-09-12, 06:16

Super!
I to są dobre informacje!!!
Dzieki Tomek.

maski - 2018-09-12, 07:31

To świetny wynik zważywszy z kim przegrali w finałowej rundzie ;)
Piotr Lewandowski - 2018-09-12, 08:28

W czołówce Jeziorak, Stomil, Legia, Pogoń, blisko Arka.
Piotr Lewandowski - 2018-09-25, 14:54

Zauważyłem, że aktywność na forum bardzo spada jak Legia wygrywa..... w sumie mnie to nie dziwi, bo aktualny Mistrz Polski wygrał 2 mecze z rzędu i aktualnie traci do lidera jedynie 2 punkty. Nowy trener zafundował zawodnikom obóz kondycyjny w trakcie sezonu i drużyna wydaje się wracać na właściwe tory, przynajmniej pod względem motorycznym.

Dzisiaj stoczy pucharową konfrontację z zawsze groźną na swoim terenie jedenastką Chojniczanki Chojnice

pough - 2018-09-25, 15:09

Gdzie i o której transmisja?
Piotr Lewandowski - 2018-09-25, 15:40

pough napisał/a:
Gdzie i o której transmisja?
17.30 na którymś ze sportowych Polsatów
zenek - 2018-09-25, 19:22

Zauważyłem, że aktywność na forum bardzo spada jak Legia wygrywa.....
To oczywiste Piotrze. Legia to "eksportowy" zespół z największym budżetem w lidze i jak wygrywa, to nie jest to żadną sensacją. Tak powinno być. Czy w Hiszpanii ktos się dziwi, że wygrywa Real lub Barcelona? A w Niemczech Bayern?
Sławek - 2018-10-01, 14:58

Cytat:
Dzisiaj stoczy pucharową konfrontację z zawsze groźną na swoim terenie jedenastką Chojniczanki Chojnice

Wygrała 2;1 , tylu policyjnych pojazdów to długo w Chojnicach nie widziałem :mrgreen: I wszystko to prawda Piotrze tylko Legia powinna toczyć zacięte boje z drużynami w LM, w najgorszym razie w LE. I teraz pytanie czy Chojniczanka jest tak dobra że gra w I lidze i toczy boje w PP z Legią, czy nasza kopana ma tak niski poziom, że zespół z 40 tyś powiatowego miasta gra w czołówce I ligi.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2018-10-07, 09:33

Mogło też trafić do działu humor. A Legia już zrównała się punktami z liderem.
Sławek - 2018-10-08, 09:29

Jak widać show Must Go On :mrgreen: chlebek marny bo krajowy, za to igrzyska pełną parą. Za rok najpierw pompowanie balonu, potem znowu tzw mecz wstydu, by potem z wielką pompą świętować kolejny tytuł. I tak tego króliczka gonimy, a on coraz dalej.

Sławek

Sławek - 2019-03-31, 20:04

Króliczek ucieka, Legia dostała w Krakowie solidne lanie.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2019-03-31, 20:10

Sławek napisał/a:
Króliczek ucieka, Legia dostała w Krakowie solidne lanie.

Sławek
W dodatku całkowicie zasłużone. Karuzela z trenerami za 3.... 2.... 1.....
Sławek - 2019-03-31, 20:39

Może Nawałka, właśnie wyleciał Lecha ;-)

Sławek

Emill`76 - 2019-04-01, 08:13

To był od dłuższego czasu pierwszy mecz naszej "ekstraklasy" , który dałem radę obejrzeć do ostatniego gwizdka. Wisła udowodniła, że 6:2 z Koroną Kielce , to nie przypadek . Odbudowała się naprawdę fajna drużyna , zdeterminowana by wygrywać . Gole zdobyte w naprawdę dobrym stylu , oby tak dalej !
Sławek - 2019-04-01, 18:34

No i wywieszczyłem Nawałka w Legi :-D

Sławek

Sławek - 2019-04-01, 19:10

Przynajmniej tak podał TVP Info

Sławek

zenek - 2019-04-01, 19:12

Zastanawiam się kiedy ktoś zrobi porządek z tą polską "ekstraklasową" piłką kopaną. Przecież to istna paranoja. Drużyna w której główne gwiazdy to piłkarscy emeryci nie mieszczący się w składach przeciętnych drużyn niemieckich czy belgijskich ogrywa w najlepsze mistrza polski-eksportową Legię. Normalne jaja! za co te piłkarzyki bora miesięcznie setki tysięcy i co za idiota im takie pieniądze płaci?
plitkin - 2019-04-01, 20:49

zenek napisał/a:
za co te piłkarzyki bora miesięcznie setki tysięcy i co za idiota im takie pieniądze płaci?

Za to że Ty tu o tym piszesz, wymieniając kluby z nazwy. Za to, ze wiesz kto z kim grał i jaki był wynik. Za to że wiesz i piszesz o tym w jakim składzie osobowym grał rywal i jak się ten skład prezentuje na tle międzynarodowym. Za to, że wiesz kto jest ich trenerem, interesujesz się ich życiem i zarobkami. Za to, że oglądałeś prawdopodobnie ich mecz i emocjonuejsz sie (nota bene w przestrzeni publicznej) jego przebiegiem, analizując otoczenie, o którym zapewne też coś wiesz, zatem rownież Ciebyie ono interesuje, tym samym dając podstawę by ładowano Ciebie kolejnymi przekazami na ten temat, co wygeneruje konieczność zatrudnienia większego sztabu jeszcze lepiej płatnych ludzi.

Wiesz - na Youtube pełno jest filmów pokazujących jak jeden idiota kopie drugiego po jajach. Milionowe odsłony, tysiące dolarów zarobku dla "gwiazd" i nikt nie zadaje pytania "za co?". Czemu się więc tutaj dziwisz?

Ja jednak Ci odpowiem za co. Otóż za powszechne znieważenie jakości na rzecz bylejakości. Za to właśnie płacimy w McDacku pakując w siebie niestrawne coś, co oni nazywają jedzeniem; za to płacimy w tv oglądając niestrawne przekazy, które oni nazywają informacjami. A skoro Ty tworzysz popyt - Oni tworzą podaż i zatrudniają aktorów do jej realizacji. I tym aktorom płacą. Przestań się interesować i poruszać ten temat, zainteresuj się żeglarstwem sportowym, a rynek zareaguje.

zenek - 2019-04-01, 21:37

Zapewne w dużym stopniu masz Wiktor racje, ale w jednym się pomyliłeś-meczu nie oglądałem. W którymś serwisie informacyjnym ta wiadomość się pojawiła i stąd moja wiedza o wyniku. A co do składów to podobna sprawa. Wystarczy włączyć jakiś portal informacyjny i czy chcesz czy nie jesteś informowany gdzie, kto i dlaczego.
Emill`76 - 2019-04-01, 21:42

zenek napisał/a:
Zapewne w dużym stopniu masz Wiktor racje, ale w jednym się pomyliłeś-meczu nie oglądałem. W którymś serwisie informacyjnym ta wiadomość się pojawiła i stąd moja wiedza o wyniku. A co do składów to podobna sprawa. Wystarczy włączyć jakiś portal informacyjny i czy chcesz czy nie jesteś informowany gdzie, kto i dlaczego.

Zenku, jaka liga ... tacy zawodnicy ;-) Fakt, że Peszko czy Błaszczykowski to "emeryci" w konfrontacji z ligą niemiecką czy niemiecką . Jednego po ostatnim meczu , nie można im jednak odmówić - waleczności i zaangażowania . To pozwala nieraz i "emerytom" wspiąć sie na wyżyny i pokazać coś w naprawdę niezłym stylu. Ten mecz naprawdę dało się oglądać .. 8-)

plitkin - 2019-04-01, 21:46

zenek napisał/a:

No widzisz: nie oglądałeś, a temat wałkujesz, informacje w tym temacie przyjmujesz, zapamiętujesz, przetwarzasz, analizujesz i punlikujesz swoje przemyślenia. Dlatego oni zarabiają tyle kasy. Proste. W tych czasach jakość odbioru się nie liczy, liczy się sam fakt i ilość. Ba, negatywne emocje są jeszcze lepsze niż pozytywne, bo przyciągnąleś swoim wpisem kolejnego zainteresowanego - mnie: totalnego laika piłkarskiego. Żaden fan by tego nie zrobił gdyby opisywał gdzieś jak zajefajny był mecz i jak super zagrała jakąś drużyną. Chłopaki mają kasę dzięki Tobie, Zenku. :) Niech się dzielą ;)

zenek - 2019-04-01, 22:03

plitkin napisał/a:
Chłopaki mają kasę dzięki Tobie, Zenku. :) Niech się dzielą ;)
Nic z tego! Więcej nie napiszę. Nie zamierzam patałachów "sponsorować" :mrgreen: !
Sławek - 2019-04-02, 14:46

zenek napisał/a:
plitkin napisał/a:
Chłopaki mają kasę dzięki Tobie, Zenku. :) Niech się dzielą ;)
Nic z tego! Więcej nie napiszę. Nie zamierzam patałachów "sponsorować" :mrgreen: !

Polska kopana to równia pochyła, gdzie na końcu jest szambo i tak po pewnym czasie utopi się we własnym smrodzie. Wisle tez nie wróże długiego odrodzenia. Bandyci na to nie pozwolą, zreszta już znowu wywieszają swoje flagi na stadionie. teraz to tylko samobójca lub kompletny maniak inwestuje w kluby. Ekstraklasa to jest liga, gdzie grają amatorzy ,są zarządzani przez amatorów , a na trybunach i częściowo w klubach rządzą bandyci, wróć patrioci. Położyli już Widzew, ŁKS, Ruch, Zawiszę i GKS i prawie Wisłę. Ona co prawda uciekła ze stryczka, ale szafot dalej czeka.

Sławek

haszsz - 2019-04-02, 19:23

Oglądalność tego meczu w TVP to ok. 1,2 mln 😎
Sławek - 2019-04-03, 13:30

Cytat:
Jeśli to prawda, że zwolnienie trenera tuż przed meczem w Gdyni było warunkiem tego, aby derby Trójmiasta mogły być rozegrane bez zakłóceń (i w ogóle dokończone), a takich sygnałów w trakcie meczu dostałem kilka z poważnych źródeł, to oznacza, że nasz ligowy futbol nie ma sensu.

I z tym ostatnim zdaniem prezesa się zgadzam, ligowy futbol w takim wykonaniu nie ma sensu. Dotyczy zwolnienia trenera Arki Gdynia tuż przed meczem z Lechią Gdańsk.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2019-04-03, 22:14

No i nowy/stary treneiro, czyli efekt nowej miotły i nagle jest polot, organizacja, ambicja oraz umiejętność prostego kopnięcia piłki, na razie 3:0 do przodu i obroniony karny.
Sławek - 2019-04-03, 22:49

No i nowy/stary treneiro, czyli efekt nowej miotły i nagle jest polot, organizacja, ambicja oraz umiejętność prostego kopnięcia piłki, na razie 3:0 do przodu i obroniony karny.

Nie bój, nie bój, Miodousty już po sezonie wymyśli jakiegoś nowego magika, on ma do tego talent :mrgreen:

Sławek

Piotr Lewandowski - 2019-04-04, 12:15

Sławek napisał/a:

Nie bój, nie bój, Miodousty już po sezonie wymyśli jakiegoś nowego magika, on ma do tego talent :mrgreen:

Sławek
Tego się właśnie obawiam, bo zanosi się na dylemat jak w ubiegłym roku. Zakładając, że duet Vuko-Sagan sobie poradzi, to zwalniać ich, czy jednak dać szansę?
Emill`76 - 2019-04-04, 19:11

O to to.

Widać, jak wiele zależy od motywacji , od tego co ma się w głowach i taktyki jaką opracuje trener. Wisła wygrała z Legią 4:0 zgraniem drużyny i zaangażowaniem . Wczoraj II ligowiec omal nie sprawił sensacji w pucharze Niemiec, przegrywając w końcówce 1 golem , ale strzelając mistrzowi Bayernowi Monachium 4 gole ! ( 5:4 ) Nazwiska nie znane, ale doskonałe zgranie drużyny robiło robotę . Nasza reprezentacja póki co bardzo się męczy z przeciwnikami, których powinniśmy brać na pożarcie ... A przecież nasz skład stanowi wiele aktualnych gwiazd najlepszych klubów w Europie. Zgrania i zrozumienia nie widać. Taktyki również . Moim zdaniem wybór Brzęczka na trenera był nieporozumieniem.

Sławek - 2019-04-04, 23:02

Cytat:
Laszlo to były węgierski piłkarz, który większą karierę robi na ławce trenerskiej. Jego pierwszym klubem, z którym pracował, był Ferencvarosi TC. W swoim debiutanckim sezonie został wybrany trenerem roku na Węgrzech. Ten tytuł otrzymał również pracując w Szkocji oraz na Słowacji. Do tego samodzielnie prowadził reprezentację Ugandy oraz Litwy.
Sam zainteresowany nie chciał komentować doniesień o rzekomym wysłaniu CV do Legii. Można zatem przypuszczać, że faktycznie pragnie wrócić na ławkę trenerską już w Polsce. Ostatnim klubem, w którym pracował, było Dundee United, z którym rozstał się za porozumieniem stron.
Niewątpliwie jest to ciekawa kandydatura, jednak prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski ma już swoich faworytów do przejęcia posady pierwszego trenera. W kręgu zainteresowań są: Thorsten Fink, Michael Skibbe oraz Henning Berg, który miał już okazję pracować w stołecznym klubie.

Czyli ów obecny duet tylko do gaszenia pożaru.

Sławek

pough - 2019-05-07, 23:03

Liverpool - Barcelona
4:0
Co za mecz...

Emill`76 - 2019-05-08, 10:21

Kwintesencja piękna piłki nożnej - tak nie przewidywalnej 8-)

Aczkolwiek naprawdę bardzo podobał mi się ostatni mecz Legii z Piastem Gliwice ! Jak na jakość naszej ligi , mecz był na niezłym poziomie i były emocje 8-)

Tobo - 2019-05-08, 16:23

Fakt, mecz miodzio. Liverpool nie pierwszy raz dokonał niemożliwego ;-)
Rafał1960 - 2019-05-09, 06:45

Ajax też dokonał cudu.
Jak mogli w 45 minut zawalić awans mając wszystko pod kontrolą??

zenek - 2019-07-12, 06:59

Cytat:
Liga Europy. Europa FC - Legia Warszawa: kompromitujący remis wicemistrza Polski
Legia Warszawa boleśnie zderzyła się z rzeczywistością na starcie sezonu. Wicemistrzowie Polski nie poradzili sobie z półamatorami z gibraltarskiego College Europa FC i zremisowali 0:0.
Połowa zawodników łączy grę w piłkę z pracą, a pozostali są skupieni tylko na futbolu - opowiadał nam Olmo, obrońca College Europa FC przed pierwszym meczem eliminacji Ligi Europy z Legią Warszawa. - Ja akurat studiuję, czasami pracuję też jako listonosz, ale nie mam problemów łączyć tego z treningami i grą - dodał 32-letni Hiszpan.
źródło-:https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/832150/liga-europy-europa-fc-legia-warszawa-kompromitujacy-remis-wicemistrza-polski-wyn

Mam taki pomysł. Może by tak jakąś spec ustawą zakazać temu pożal się boże klubowi udziału w międzynarodowych rozgrywkach? Ile razy można się kompromitować i przynosić wstyd? Ostatecznie to jednak klub z Polski i poprzez ich wyczyny będzie oceniana polska piłka kopana. "Brawo Legia!" :evil:

rba555 - 2019-07-12, 07:51

bronek - 2019-07-12, 08:58

zenek napisał/a:
Cytat:
Liga Europy. Europa FC - Legia Warszawa: kompromitujący remis wicemistrza Polski
Legia Warszawa boleśnie zderzyła się z rzeczywistością na starcie sezonu. Wicemistrzowie Polski nie poradzili sobie z półamatorami z gibraltarskiego College Europa FC i zremisowali 0:0.
Połowa zawodników łączy grę w piłkę z pracą, a pozostali są skupieni tylko na futbolu - opowiadał nam Olmo, obrońca College Europa FC przed pierwszym meczem eliminacji Ligi Europy z Legią Warszawa. - Ja akurat studiuję, czasami pracuję też jako listonosz, ale nie mam problemów łączyć tego z treningami i grą - dodał 32-letni Hiszpan.
źródło-:https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/832150/liga-europy-europa-fc-legia-warszawa-kompromitujacy-remis-wicemistrza-polski-wyn

Mam taki pomysł. Może by tak jakąś spec ustawą zakazać temu pożal się boże klubowi udziału w międzynarodowych rozgrywkach? Ile razy można się kompromitować i przynosić wstyd? Ostatecznie to jednak klub z Polski i poprzez ich wyczyny będzie oceniana polska piłka kopana. "Brawo Legia!" :evil:

jaki jest poziom naszej ligi dopiero widać na tle europy więc moim zdaniem niczego nie powinno się zakazywać.
dopiero starcia z takimi "gigantami" pokazują w jakiej czarnej dupie jest nasz futbol.
zamiast marudzić trzeba inwestować w sport, budować akademię , szkolić młodych i Legia idzie w tym kierunku i bardzo dobrze.
Legia i inne polskie kluby muszą iść tą drogą , wychowywać młodzież którą można dalej sprzedać i mieć kasę.

zenek - 2019-07-12, 10:35

bronek napisał/a:
zamiast marudzić trzeba inwestować w sport, budować akademię , szkolić młodych i Legia idzie w tym kierunku i bardzo dobrze.
Legia i inne polskie kluby muszą iść tą drogą , wychowywać młodzież którą można dalej sprzedać i mieć kasę.
W jakim kierunku idzie Legia, to jej sprawa i nie bardzo mnie to interesuje. Dopóki jednak nie zacznie prezentować przynajmniej bardzo przeciętnego poziomu wymaganego od zawodowców, to niech się nie kompromituje i nie ośmiesza na arenie międzynarodowej. Rozsądny wystawca jak nie ma co pokazać, to na targi na publiczną ocenę się nie wystawia.
bronek - 2019-07-12, 10:37

zenek napisał/a:
bronek napisał/a:
W jakim kierunku idzie Legia, to jej sprawa i nie bardzo mnie to interesuje. Dopóki jednak nie zacznie prezentować przynajmniej bardzo przeciętnego poziomu wymaganego od zawodowców, to niech się nie kompromituje i nie ośmiesza na arenie międzynarodowej. Rozsądny wystawca jak nie ma co pokazać, to na targi na publiczną ocenę się nie wystawia.

gra w pucharach to pieniądze. gdyby wystawcy płacili za wystawianie nawet marnych produktów robiłby to.

Emill`76 - 2019-07-12, 11:04

Wstyd , straszny wstyd . Nie po raz pierwszy kompromitacja z amatorami - szczęście w nieszczęściu, że obecnie z poziomu jedynie wice mistrza , a nie mistrza .

Klub z naprawdę niezłą kasą . Dobrze opłacani zawodnicy poruszają się nówka sztuka wypasionym autokarem a do szatni wychodzą ulizani w garniturkach ... do tego marketing na wysokim poziomie ... sklep z gadżetami klubowymi ze 2 razy większy niż Sportingu Lizbona 8-) .

Piotr Lewandowski - 2019-07-17, 22:30

Legia druga w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej, nasz kolega Plitkin (reprezentował klub z Olsztyna - to chyba Stomil??) pierwszy. I kto jest debeściak?

A Piast stosował polską myśl szkoleniową i prawie się udało......

zenek - 2019-07-18, 07:47

A Piast stosował polską myśl szkoleniową i prawie się udało......
"Prawie" jak widać zrobiło różnicę. Ciekawe jaki skutek odniesie dzisiaj zastosowanie serbskiej myśli szkoleniowej :mrgreen: :-P
Tytus72 - 2019-07-18, 11:23

Piast najzwyczajniej nieprzyfarcił. Błąd pociągnął za sobą bramkę, ta dała wiatru w żagle Bate który zaszedł Piasta od nawietrznej, odciął tak Piasta że się posypało. Taki jest sport.

Nie można krytykować Piasta (wiem wiem nikt tu nie napisał słowa krytyki) ale znam ten klub i wierzcie albo nie, starają się bardzo, są zgrani i za to przez większość Gliwiczan są lubiani (pozostała mniejszość "Gliwiczan" to Żabole ;)

Emill`76 - 2019-07-23, 19:08

Tymczasem :

.https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/834055/legia-warszawa-z-wielkimi-pieniedzmi-od-ministerstwa-kolejna-dotacja-na-osrodek

Kasa z budżetu państwa dla klubu funkcjonującego jak prywatne przedsiębiorstwo ?

Dla jednego z bogatszych klubów w kraju, kompromitującego Polskę na arenie międzynarodowej ?

Rafał1960 - 2019-07-24, 23:18

Dotacja na restaurację Lewandowskiego w Giżycku sporo większa i jakoś bardziej mnie razi.
Tu może będzie szansa, że jakaś młodzież z tej akademii wzmocni kadrę narodową.

plitkin - 2019-07-25, 08:27

Rafał1960 napisał/a:
Dotacja na restaurację Lewandowskiego w Giżycku sporo większa i jakoś bardziej mnie razi.

Ciekawy pogląd. Subiektywność odbioru. Razi Ciebie dotacja na knajpę dlatego, że w tym bierze udział celebryta? Przecież dotacja z państwowych pieniędzy na prywatny klubik faktycznie jest rzeczą gorszą dla "naszych " pieniędzy niż dotacja na prywatną knajpę że środków UE (których, jeżeli nie skonsumujemy jako kraj - zwrócimy). Srodki ministerstwa w przypadku nie skonsumowania na Legię mogłyby być wykorzystane na inne cele związane z rozwojem sportu, np. na żeglarstwo albo na inne cele - np. na leczenie.

bronek - 2019-07-25, 10:38

mnie osobiście razi dotowanie przez miasta klubów.

gdyby kasa rzeczywiście szła na szkolenie młodzieży to ok
ale lwia część idzie na piłkarzy i pół biedy jeżeli "naszych", natomiast ta część idzie na najemników którzy nigdy nic nie wniosą do kadry a prawdopodobnie za rok, 2, będą już gdzie indziej.
miasta ze swoich skromnych budżetów wyciągają po kilka milionów które mogłyby przekazać na inwestycje i pompują bezmyślnie w trupy typu Ruch Chorzów finansując długi zaciągnięte przez poprzednie zarządy nawet w firmach oferujących chwilówki. masakra.

Piotr Lewandowski - 2019-07-25, 19:48

plitkin napisał/a:
Rafał1960 napisał/a:

Ciekawy pogląd. Subiektywność odbioru. Razi Ciebie dotacja na knajpę dlatego, że w tym bierze udział celebryta? Przecież dotacja z państwowych pieniędzy na prywatny klubik faktycznie jest rzeczą gorszą dla "naszych " pieniędzy niż dotacja na prywatną knajpę że środków UE (których, jeżeli nie skonsumujemy jako kraj - zwrócimy). Srodki ministerstwa w przypadku nie skonsumowania na Legię mogłyby być wykorzystane na inne cele związane z rozwojem sportu, np. na żeglarstwo albo na inne cele - np. na leczenie.
Trochę mieszasz systemy. Dotacja dla Legii jak każda inna dotacja ma pokryć powstanie określonej bazy szkoleniowej a nie być "skonsumowana" - jeśli pod pojęciem konsumpcji rozumiemy chociażby finansowanie pensji piłkarzy czy zarządu. Ośrodek powstanie w określonej gminie, warunkiem jego powstania jest udostępnienie części infrastruktury dzieciom i młodzieży z okolicy itd. Na pewno będą tam trenowały też jakieś kadry juniorskie na szczeblu co najmniej województwa czy regionu itd. Budowanie takich instytucji ma głęboki sens, bo jesteśmy tuż tuż od wytrącenia wszystkich argumentów uzasadniających, dlaczego gramy w piłkę gorzej od innych jako nacja. Budżety są, frekwencja jest, stadiony są, brakuje bazy szkoleniowej - to proszę, jest baza.
Piotr Lewandowski - 2019-07-25, 19:49

bronek napisał/a:
mnie osobiście razi dotowanie przez miasta klubów.

gdyby kasa rzeczywiście szła na szkolenie młodzieży to ok
ale lwia część idzie na piłkarzy i pół biedy jeżeli "naszych", natomiast ta część idzie na najemników którzy nigdy nic nie wniosą do kadry a prawdopodobnie za rok, 2, będą już gdzie indziej.
miasta ze swoich skromnych budżetów wyciągają po kilka milionów które mogłyby przekazać na inwestycje i pompują bezmyślnie w trupy typu Ruch Chorzów finansując długi zaciągnięte przez poprzednie zarządy nawet w firmach oferujących chwilówki. masakra.
Zgadzam się, na szczęście bezpośrednie inwestycje samorządów w kluby to margines marginesu, ale niech i ten zniknie.
mazury.info.pl - 2019-07-25, 20:37

Co w takim razie powiecie na utworzenie w Giżycku nowego klubu żeglarskiego? Finansowanego z pieniędzy podatnika. Zasadny wydatek czy nie?
Emill`76 - 2019-07-25, 22:01

A ja jestem przeciw dotowaniu Legii z państwowej kasy ;-) Szczególnie, gdy klub wydaje ze swojej kasy miliony na bezproduktywny zakup zawodników z zagranicy. Niech więcej inwestują we własne systemy szkoleniowe ....
Rafał1960 - 2019-07-26, 00:00

Co w takim razie powiecie na utworzenie w Giżycku nowego klubu żeglarskiego? Finansowanego z pieniędzy podatnika. Zasadny wydatek czy nie?

Dużo bardziej niż restauracja na wodzie zakładana przez znanego celebrytę.

A co do piłkarskiej bazy to tak samo można skrytykować budowę basenów, hal sportowych itd.

W mojej gminie powstało zrewitalizowane kąpielisko miejskie.
.http://modernizacja.nazwa.pl/pl/voting/0ca0435b-f1c5-4477-888b-233ebfc91681/2/objects/00a00f35-c8ad-457c-b6b0-db9b882b0d71/view
Naokoło jest kilka boisk do siatkówki plażowej, koszykówki, piłki nożnej.
Obiekt tętni życiem do późna, po zmroku jest sztuczne oświetlenie.
Nie znam nikogo, kto podważyłby zasadność zbudowania takiego obiektu.
Tu się żyje, a nie jak w warszawskich sypialniach zalanych betonem.

Rybki też tam fajne można złowić.. :-)

Sławek - 2019-07-26, 17:59

przecież jest Giżycka Grupa Regatowa finansowana w całości z kasy podatnika

Sławek

mazury.info.pl - 2019-07-26, 22:39

No właśnie.
kon72 - 2019-07-27, 16:42

Emill`76 napisał/a:
A ja jestem przeciw dotowaniu Legii z państwowej kasy ;-) Szczególnie, gdy klub wydaje ze swojej kasy miliony na bezproduktywny zakup zawodników z zagranicy. Niech więcej inwestują we własne systemy szkoleniowe ....

Wiesz dotowanie z państwowej kasy oczywiście, że nie. Jakaś pożyczka spłacana po sprzedaży zawodnika, czemu nie. Zagłębie Lubin, Pogoń, Lech - nie potrzebowały kasy państwowej (no może poza Zagłębiem, które jest finansowane z naszych podatków, czy to się komuś podoba, czy nie), żeby wychowywać/trenować młodych. Nie jestem fanem Legii, ale dla dobra naszego footbolu im więcej dobrych zawodników, tym lepiej.

bronek - 2019-07-28, 14:52

kon72 napisał/a:
Emill`76 napisał/a:

Wiesz dotowanie z państwowej kasy oczywiście, że nie. Jakaś pożyczka spłacana po sprzedaży zawodnika, czemu nie. Zagłębie Lubin, Pogoń, Lech - nie potrzebowały kasy państwowej (no może poza Zagłębiem, które jest finansowane z naszych podatków, czy to się komuś podoba, czy nie), żeby wychowywać/trenować młodych. Nie jestem fanem Legii, ale dla dobra naszego footbolu im więcej dobrych zawodników, tym lepiej.

miasto Poznań wielokrotnie dokładało do Lecha więc nie wiem o czym piszesz.

Sławek - 2019-07-29, 15:55

Jestem za dokładaniem z kieszeni podatnika do sportu dzieci i młodzieży, zawodowcy powinni utrzymywać się z innych źródeł,a dorośli na sport amatorski powinni wykładać ze swoich.

Sławek

bronek - 2019-07-29, 16:49

Sławek napisał/a:
Jestem za dokładaniem z kieszeni podatnika do sportu dzieci i młodzieży, zawodowcy powinni utrzymywać się z innych źródeł,a dorośli na sport amatorski powinni wykładać ze swoich.

Sławek

mnie osobiście granie w piłkę mojego syna kosztuje 40zł/m-c
tyle przekazuję co miesiąc do lokalnego UKS-u
kasa (podobno) idzie na busa dowożącego dzieciaki na mecze wyjazdowe (tam kiedy to możliwe jeżdżę z młodym sam)
oczywiście stroje, dresy buty we własnym zakresie

dla mnie to żaden wydatek ale pewnie są osoby które liczą każdy grosz i ucieszyłyby się gdyby urząd finansował wszelkie działalności sportowe dzieciaków.

Sławek - 2019-07-30, 11:21

Cytat:
dla mnie to żaden wydatek ale pewnie są osoby które liczą każdy grosz i ucieszyłyby się gdyby urząd finansował wszelkie działalności sportowe dzieciaków.

U mnie płacą 85 zł za szkolenie + pokrywają koszt wyjazdów na regaty, wpisowego + stroje i własny optimist.
Tylko ,że ów klub posiada stadion, jaka bazę treningową, szatanie, bramki, piłki zatrudnia trenera itp opłaca energie , wodę, ew ogrzewanie budynków,. za to wszystko już nie płacisz, lub wpłacasz ułamek procenta kosztów.

Sławek

bronek - 2019-07-30, 15:33

Sławek napisał/a:
Cytat:

U mnie płacą 85 zł za szkolenie + pokrywają koszt wyjazdów na regaty, wpisowego + stroje i własny optimist.
Tylko ,że ów klub posiada stadion, jaka bazę treningową, szatanie, bramki, piłki zatrudnia trenera itp opłaca energie , wodę, ew ogrzewanie budynków,. za to wszystko już nie płacisz, lub wpłacasz ułamek procenta kosztów.

Sławek

Zgadza się . nie narzekam. wg mnie na takie cele powinny iść gminne/miasta pieniądze , nie wspominając o kasie ze spółek skarbu państwa .

zenek - 2019-07-30, 19:11

Dotacje unijne to nic innego jak nasze podatki. A pieniądze z podatków nigdy ie powinny pomnażać w żaden sposób prywatnych majątków. To jest najzyczajniejsza patologia i cwaniactwo.
Można sobie wyobrazić, że na rynku funkcjonuje 10 restauracji. Powstały dzięki oszczędnościom właścicieli lub owi właściciele wzięli kredyty. Wszyscy płaca różne podatki. W pewnym momencie pojawia się te jedenasty. Pisze bajki, obiecuje złote góry i dostaje dotację z ... podatków tych dziesięciu. Krótko mówiąc 10 zapłaciła za powstanie konkurenta, który utrudni im funkcjonowanie, bo np. nie ma kredytu. Jest tu jakikolwiek sens? Czy to jest uczciwe?

mazury.info.pl - 2019-07-30, 19:28

Ekomariny przecież zostały zbudowane na identycznej zasadzie, ale protestów nie słyszałem. :-P
zenek - 2019-07-30, 19:31

Ekomariny przecież zostały zbudowane na identycznej zasadzie, ale protestów nie słyszałem. :-P
Bo protesty są zazwyczaj tam gdzie jest łatwo ustawić przeciwko sobie ludzi, a nie tam gdzie się "kręci lody" :-P .
Rafał1960 - 2019-07-31, 00:00

zenek napisał/a:
Pisze bajki, obiecuje złote góry i dostaje dotację z ... podatków tych dziesięciu. Krótko mówiąc 10 zapłaciła za powstanie konkurenta, który utrudni im funkcjonowanie, bo np. nie ma kredytu. Jest tu jakikolwiek sens? Czy to jest uczciwe?

Wypisz wymaluj przykład z giżyckiego biznesu kapitana naszej reprezentacji w piłce nożnej.
Tylko, że przy dotacji na jego biznes to wielokrotność tej dziesiątki płacącej podatki

mazury.info.pl - 2019-07-31, 07:33

Eeeetam. Czepiacie się. Na Mazurach większość infrastruktury turystycznej powstało z dotacji. Również jachty, którymi pływacie. Gdyby nie dotacje to nadal pływalibyście jachtami wielkości Twistera lub Tanga i narzekali na brak podstawowej infrastruktury w portach. :-P
Sławek - 2019-07-31, 11:52

No ja byłem przeciw, gdzieś na forum o tym pisałem. Co prawda z tego co wiem marina jest w dzierżawie, więc kasa z dzierżawy zasila budżet miast. W takim miejscu jak WJM, gdzie jest ostra konkurencja między marinami budowanie marny z pieniędzy podatnika jest nie fair w stosunku do prywatnych portów, bo zaburza tzw uczciwą konkurencję.

Sławek

mazury.info.pl - 2019-07-31, 12:58

Giżycka Ekomarina nie jest w dzierżawie. Podobnie jak zdecydowana większość ekomarin to "biznesy podatnika".
zenek - 2019-08-01, 20:03

Ktoś widział co grupa "kopaczy" nazywająca się Legia Warszawa pokazała w Finlandii? Poziom sportowy jaki prezentuje ta zbieranina uwłacza historii i pamięci piłkarzy bądź co bądź zasłużonego klubu jakim jest Legia Warszawa.

PS. Kopacze z niejakiego Piasta Gliwice jeszcze lepiej błysnęli. Już są za burtą europejskich rozgrywek. I to w czasie kiedy piłkarze przeciętnych klubów jeszcze z wakacji na dobre nie wrócili :lol: !

bronek - 2019-08-01, 21:07

zenek napisał/a:
Ktoś widział co grupa "kopaczy" nazywająca się Legia Warszawa pokazała w Finlandii? Poziom sportowy jaki prezentuje ta zbieranina uwłacza historii i pamięci piłkarzy bądź co bądź zasłużonego klubu jakim jest Legia Warszawa.

PS. Kopacze z niejakiego Piasta Gliwice jeszcze lepiej błysnęli. Już są za burtą europejskich rozgrywek. I to w czasie kiedy piłkarze przeciętnych klubów jeszcze z wakacji na dobre nie wrócili :lol: !

oglądam mecze Legii regularnie od prawie 30 lat i przyznam szczerze że w żenadzie pobijają siebie ostatnio z roku na rok.

Piotr Lewandowski - 2019-08-01, 22:01

No i właśnie zostali jedyną polską drużyną w pucharach.
zenek - 2019-08-02, 07:52

Eliminując kopaczy z Gibraltaru i czwartą drużynę ligi fińskiej :-P . Zakończą swoją karierę na kolejnym przeciwniku. I bardzo dobrze się stanie bo z takim poziomem sportowym jaki prezentują przynoszą tylko wstyd.
Sławek - 2019-08-02, 08:33

Nie na długo, tak za 2 tygodnie będą mogli spokojnie skupić się na lidze

Sławek

zenek - 2019-08-02, 09:20

Sławek napisał/a:
Nie na długo, tak za 2 tygodnie będą mogli spokojnie skupić się na lidze
I walczyć o europejskie puchary :mrgreen: :lol: !
zenek - 2019-08-30, 05:51

No i kompromitacja polskiej piłki ligowej się dokonała. Żadnego klubu w fazie grupowej europejskich rozgrywek! Dobrze przynajmniej, że piłkarze Legii się nie ośmieszyli i w miarę przyzwoicie zaprezentowali się na tle Rangersów w przeciwieństwie do kibolskiego motłochu, który zjawił się z Polski w Glasgow. Najciekawsze, że komentatorzy publicznej telewizji, która transmitowała mecz nawet nie zająknęli się o tym kto doprowadził do takiego zadymienia stadionu, że sędzia był zmuszony przerwać mecz. Zapewne Legia za pomysły kiboli słono zapłaci. No ale cóż przecież to "patrioci". Wolno im!
Piotr Lewandowski - 2019-08-30, 15:30

zenek napisał/a:
No i kompromitacja polskiej piłki ligowej się dokonała.
Forum eksplodowało schadenfreude....,
mazury.info.pl - 2019-08-30, 16:50

schadenfreude....,

Was ist das?

Świerszcz - 2019-08-31, 10:33

... bo „patrioci”....

Dobre...