Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

Aktualności - Wysyp oszustów - tym razem RTV i GIODO

mazury.info.pl - 2016-07-14, 23:32
Temat postu: Wysyp oszustów - tym razem RTV i GIODO
Do firm mazurskich czarterowych zgłaszają się oszuści podający się za kontrolerów rejestracji i opłat abonamentu RTV za odbiorniki radiowe i TV zamontowane w jachtach.
Grożą karą, względnie donosem do właściwej instytucji.

Rozsyłane są również maile poprzez strony internetowe armatorów do stowarzyszenia powiązanego z kancelarią prawną zajmującą się rejestracją firmy w GIODO. Również grożą donosem i karą.

Czego to ludzie nie wymyślą, aby zarobić. :-P

Sza-man - 2016-07-15, 05:33

Z tym GIODO to już kilka tygodni temu mieliśmy firmową wiadomość aby, w przypadku prób korespondencji, powiadamiać centralę. A nasi prawnicy .... O tym RTV to jeszcze nic nie było.
Tomek J - 2016-07-15, 07:33

Oszk... to i radia zainstalowanego na "Leśnym Dziadku" się czepią? :shock:

Tomek Janiszewski

najmita - 2016-07-15, 07:42

Tomek J napisał/a:
Oszk... to i radia zainstalowanego na "Leśnym Dziadku" się czepią? :shock:

Tomek Janiszewski

Nie tylko tego na jachcie, tego w samochodzie również. :evil:
Dawniej wystarczyło opłacenie jednego odbiornika "stacjonarnego", a pozostałe, turystyczne ("tranzystory") były już legalnie słuchane.

Tomek J - 2016-07-15, 08:02

najmita napisał/a:
Dawniej wystarczyło opłacenie jednego odbiornika "stacjonarnego", a pozostałe, turystyczne ("tranzystory") były już legalnie słuchane.

No ale obowiązek osobnej opłaty dotyczył zdaje się tylko odbiorników zainstalowanych w samochodach służbowych. Co do jachtu natomiast obawiam się że kontrolerzy (zwłaszcza lipni) zastosują zasadę domniemania że każdy jacht może być z definicji udostępniony do czarteru.

Tomek Janiszewski

najmita - 2016-07-15, 08:08

Tomku, nie studiowałem ustawy o radiofonii, mówię co mi się obiło o uszy. (nie mam już zdrowia do czytania aktów prawnych).
Sławek - 2016-07-15, 08:31

Tomek J napisał/a:
najmita napisał/a:

No ale obowiązek osobnej opłaty dotyczył zdaje się tylko odbiorników zainstalowanych w samochodach służbowych. Co do jachtu natomiast obawiam się że kontrolerzy (zwłaszcza lipni) zastosują zasadę domniemania że każdy jacht może być z definicji udostępniony do czarteru.

Tomek Janiszewski

Tomku jeżeli opłacasz RTV to nie ma znaczenie ile masz odbiorników tego typu w domu lub poza domem jeżeli ten odbiornik jest zarejestrowany na Ciebie, czyli osobę fizyczna. jednak gdy masz firmę i w firmie masz odbiornik to rejestrujesz oddzielenie na firmę.
Płacąc abonament legalie słuachasz muzyki w Leśnym dziadku ,z komórki, mp3 , laptopa , samochodzie itp.

Sławek

najmita - 2016-07-15, 08:41

Ja oparłem się o informacje (projekt), że opłata będzie doliczana do licznika prądu. ...żaden problem włączyć opłatę do licznika samochodowego ;-) :-D
Tomek J - 2016-07-15, 08:52

najmita napisał/a:
Ja oparłem się o informacje (projekt), że opłata będzie doliczana do licznika prądu. ...żaden problem włączyć opłatę do licznika samochodowego ;-) :-D

Tymczasem na "Leśnym Dziadku" logu jeszcze się nie dorobiłem, więc nie będzie do czego włączyć opłaty, mimo że prąd jest. Zarejestrowany jest natomiast jako łódź do amatorskiego połowu ryb, niech więc łże-kontrolerzy spadają na drzewo!

Tomek Janiszewski

MirekMors - 2016-07-15, 09:55

[AdminEdit:politykujemy w innym dziale - kolejnym razem podobną wypowiedź, będę zmuszony nagrodzić ostrzeżeniem, gdyż nie jest to pierwsza uwaga tego typ na forum publicznym.]