Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

Spotkania i imprezy forumowe - Jesiennne Regaty Forumowe 2016

pough - 2016-05-23, 07:57
Temat postu: Jesiennne Regaty Forumowe 2016
extant napisał/a:
No cóż, załogi naszych adminów/moderów robią co mogą. ;-) :mrgreen:

Skoro tak, to chyba czas pomyśleć już o regatach jesiennych 3 września 2016 tradycyjnie w Łabędzim Ostrowie. Wiata spora przyjmie sporo załóg. IX Mazurskie Targi Sportów Wodnych w tym samym czasie tuż obok, także łódki będzie można dotrymować i sprawdzić w bezpośredniej sportowej przymiarce. :-D

Będą chętni?

Ja otwieram listę.

1. pough (jeszcze nie wiem z kim i na czym)
2. ...

zenek - 2016-05-23, 08:11
Temat postu: Re: Jesiennne Regaty Forumowe 2016
pough napisał/a:
Skoro tak, to chyba czas pomyśleć już o regatach jesiennych 3 września 2106 tradycyjnie w Łabędzim Ostrowie. Wiata spora przyjmie sporo załóg. IX Mazurskie Targi Sportów Wodnych w tym samym czasie tuż obok, także łódki będzie można dotrymować i sprawdzić w bezpośredniej sportowej przymiarce. :-D

No proszę jak się kolega rozochocił :lol: !
No więc tak. Możemy zrobić jesienną imprezę jeżeli będą chętni. Nie ma sensu wywarzać otwartych drzwi i szukać nowych miejsc jeżeli Łabędzi Ostrów nas z przyjemnością przyjmie.
Jeżeli do 12 czerwca zgłosi się sensowna ilość chętnych, to Pierwsza Motorowodno-Żeglarska Impreza Jesienna :-P i zarazem Vi Jesienne Regaty Forumowe się odbędzie.
Dlatego 12 czerwiec aby nie blokować wiaty, na którą w tym terminie będą na pewno chętni.
Koszt uczestnictwa należy szacunkowo przyjąć jak dwa lata temu na poziomie 100zł od osoby, ale uwaga w tej kwocie zawiera się opłata portowa z soboty na niedzielę. W "Łabędzim Ostrowie" cena za cumowanie to 20zł/jacht i 20zł/osoba. Za te pieniążki jest nielimitowany dostęp do całej infrastruktury sanitarnej Ośrodka łącznie z natryskami.
Także zapraszam do podejmowania decyzji :-) !

extant - 2016-05-23, 08:13
Temat postu: Re: Jesiennne Regaty Forumowe 2016
Regaty jesienne 3 września 2016 tradycyjnie w Łabędzim Ostrowie:

2. extant (ditto)
3...

Emill`76 - 2016-05-23, 08:51

2. extant (ditto)
3 Emil`76 + 3 ( Antila24 )

najmita - 2016-05-23, 09:07

Ja nie wiem co będę robił w najbliższy weekend, a tu mam zdecydować o wrześniu :shock:
Na razie poza listą zgłaszam udział. Może sam, może z załogą, może wcale...

mazury.info.pl - 2016-05-23, 10:06

najmita napisał/a:
Ja nie wiem co będę robił w najbliższy weekend, a tu mam zdecydować o wrześniu :shock:
Na razie poza listą zgłaszam udział. Może sam, może z załogą, może wcale...

Zawsze możesz się wypisać. Wcześniejsze zgłoszenie pozwala organizatorom wstępnie oszacować liczbę uczestników, co ma ogromne znaczenie przy różnych ustaleniach.

maski - 2016-05-23, 10:49

Ja podobnie jak najmita, nie wiem co i gdzie będę robił za tyyyle czasu.
Nie mniej cieszy, że gdyby co to na pagaju dam radę dopłynąć :)

zeglarskaprzygoda - 2016-05-23, 11:10

2. extant (ditto)
3. Emil`76 + 3 ( Antila24 )
4. Zeglarskaprzygoda.pl (majestic24)

ModEdit - korekta znaczników cytowania

maciek 24 - 2016-05-23, 12:44

Jeszcze się nie wpisuję bo dopiero wczoraj wróciłem z Trygortu , ale bardzo się cieszę że jest zainteresowanie chciałbym poznać więcej Forumowiczów no i złapałem bakcyla regatowego .W Trygorcie poszło nam bardzo dobrze tyle że my pływaliśmy na focuse 730 reszta na Twisterach800n ale satysfakcja jest na 9 wyścigów 7 wygraliśmy i to z niebyle Kim tylko z Maćkiem Żarnowskim .Pozdrawiam Wszystkich Maciek
pough - 2016-05-23, 12:48

maciek 24 napisał/a:
Jeszcze się nie wpisuję bo dopiero wczoraj wróciłem z Trygortu , ale bardzo się cieszę że jest zainteresowanie chciałbym poznać więcej Forumowiczów no i złapałem bakcyla regatowego .W Trygorcie poszło nam bardzo dobrze tyle że my pływaliśmy na focuse 730 reszta na Twisterach800n ale satysfakcja jest na 9 wyścigów 7 wygraliśmy i to z niebyle Kim tylko z Maćkiem Żarnowskim .Pozdrawiam Wszystkich Maciek

Maciek. Nie marudź zapisuj się. Szykuje się impreza dla każdego i dla regatowca i dla armatora i dla motorowodniaka.

PS. Koniecznie przywieź sękacza, ten wiosenny był znakomity.

Emill`76 - 2016-05-23, 12:59

maciek 24 napisał/a:

Z tego co widziałem, Maciek jest sklasyfikowany jako 1 . Był protest ?

maciek 24 - 2016-05-23, 14:25

Emil byłeś w Trygorcie :shock: ?
Emill`76 - 2016-05-23, 14:35

maciek 24 napisał/a:
Emil byłeś w Trygorcie :shock: ?

Niestety nie , ale słyszałem że "Wir" został ponoć oprotestowany ....

maciek 24 - 2016-05-23, 14:52

Pojawiły się takie głosy w sobote na porannej odprawie że to nie faire , Sędzia powiedział więc żeby wpłacili 300zł i zgłosili oficjalny protest i pozwolił mi pływac w sobotę , po dwóch dniach miałem 6 wygranych na 8 wyścigów więc sam zrezygnowałem żeby mnie klasyfikowali przyjęli to z entuzjazmem :-D i dostałem nagrodę FAIR PLAY. Fajny ten mój Focusik :-P . Pozdrwiam Maciek. P.S Robert sękacz będzie a może i sernik bo ostatnio żonie dobre wychodzą .
pough - 2016-05-23, 14:56

maciek 24 napisał/a:
...Robert sękacz będzie a może i sernik bo ostatnio żonie dobre wychodzą .

Super klikam pomógł i nie mogę się już doczekać... :-D

Emill`76 - 2016-05-23, 15:05

maciek 24 napisał/a:
Pojawiły się takie głosy w sobote na porannej odprawie że to nie faire , Sędzia powiedział więc żeby wpłacili 300zł i zgłosili oficjalny protest i pozwolił mi pływac w sobotę , po dwóch dniach miałem 6 wygranych na 8 wyścigów więc sam zrezygnowałem żeby mnie klasyfikowali przyjęli to z entuzjazmem :-D i dostałem nagrodę FAIR PLAY. Fajny ten mój Focusik :-P . Pozdrwiam Maciek. P.S Robert sękacz będzie a może i sernik bo ostatnio żonie dobre wychodzą .

I wszystko zatem jasne ;-)

Przyłączam się do gratulacji .

Eychler Piotr - 2016-05-23, 15:31

Zatem i ja dopisuję się do listy

2. extant (ditto)
5. Eychler Piotr (albo Karolina)
6. >>>

SoliSoli - 2016-05-23, 15:35

Taka luźna propozycja.
Może by zorganizować w piątek kilka krótkich wyścigów na Kisajnie, potem długodystansowy z metą przy Moście Sztynorckim.
Spłynięcie na noc do Węgorzewa (czy gdzie kto woli).
W sobotę start w Memoriale Braci Eysmontów.
Po części oficjalnej regat przepłynięcie do Łabędziego (2 godz. na silniku) na imprezę wieczorną.
Zapowiada się mało regat ogólnodostępnych na WJM w tym sezonie.
Te 3 imprezy organizowane przez LOK Węgorzewo to pewniaki.
Wypadły zawody z cyklu 7 Cudów, co do Kietlic mam bardzo duże wątpliwości, z Pucharem Prezesa PZŻ to jak co roku wielka niewiadoma.
Tak naprawdę mamy 5 potencjalne imprezy - poza tymi LOKowskimi jeszcze Puchar Odchodzącego lata i Mamert.
Northman jest w pewnym sensie imprezą zamkniętą, a na MPJK w Giżycku trzeba spełniać przepisy klasowe.
Szkoda by było mieć dylemat gdzie startować.

pough - 2016-05-23, 15:35

Piotrek. Cieszę się. Tym razem dziewczyny muszą wziąć skrzypce. :-D
maciek 24 - 2016-05-23, 15:37

Eychler Piotr napisał/a:
Zatem i ja dopisuję się do listy

2. extant (ditto)
6. Maciek +załoga focus 730
Jeśli Karolina będzie z gitarą :lol:

ModEdit: Korekta znaczników cytowania.

pough - 2016-05-23, 16:00

SoliSoli napisał/a:
...Szkoda by było mieć dylemat gdzie startować.

Soli, Ty nie kombinuj :evil: . Ja dylematu nie mam. Jesienne Forumowe będą super regatami z kilkoma krótkimi wyścigami i długim dla klasy sportowej (może nawet uda się wydzielić klasyfikację regatowych bolidów 24) i z długim wyścigiem dla klasy armatorów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Za to po regatowa impreza integracyjna będzie zarąbista.

Tuż obok na IX Mazurskich Targach Sportów Wodnych specjalnie do obsługi forumowych regat swoje boksy regatowe otworzą dostawcy sprzętu żeglarskiego, by każdy mógł dostroić swój bolid jak mu pasuje.

Jurek P. - 2016-05-23, 16:19

2. extant (ditto)
7. Kuba Delphia 24
8. Jurek Phobos 25 Brzusio

Andrzej Drago - 2016-05-23, 16:49

Ja także się dopisuję

2. extant (ditto)
7. Kuba Delphia 24
9. Andrzej Drago - Bolero 805

i przy okazji gratulacje dla Maćka

Piotr Lewandowski - 2016-05-23, 17:23

maciek 24 napisał/a:
W Trygorcie poszło nam bardzo dobrze tyle że my pływaliśmy na focuse 730 reszta na Twisterach800n ale satysfakcja jest na 9 wyścigów 7 wygraliśmy i to z niebyle Kim tylko z Maćkiem Żarnowskim.
Tylko Wy pływaliście regatowym Focusem 730 s/y "Wir", a reszta na jachtach przewidzianych w zawiadomieniu (czarterowe Twistery 800). Na szczęście zrozumieliście sytuację i wycofaliście się z regat - za co należy się uznanie. Debiutant ma prawo do błędów a środowisko jest naprawdę małe ;-)
maciek 24 - 2016-05-23, 18:15

Piotr Lewandowski napisał/a:
maciek 24 napisał/a:
W Trygorcie poszło nam bardzo dobrze tyle że my pływaliśmy na focuse 730 reszta na Twisterach800n ale satysfakcja jest na 9 wyścigów 7 wygraliśmy i to z niebyle Kim tylko z Maćkiem Żarnowskim.
Tylko Wy pływaliście regatowym Focusem 730 s/y "Wir", a reszta na jachtach przewidzianych w zawiadomieniu (czarterowe Twistery 800). Na szczęście zrozumieliście sytuację i wycofaliście się z regat - za co należy się uznanie. Debiutant ma prawo do błędów a środowisko jest naprawdę małe ;-)

Nie wiem Piotrze co było moim błędem mógłbyś to sprecyzować. Pozdrawiam Maciek.

Piotr Lewandowski - 2016-05-23, 18:43

maciek 24 napisał/a:
Nie wiem Piotrze co było moim błędem mógłbyś to sprecyzować. Pozdrawiam Maciek.
Start w regatach na jachcie nie spełniającym przepisów klasowych - w tym wypadku na regatowym Focusie 730 w regatach, dla których organizator przewidział Twistery 800N. A czy to była Twoja osobista inicjatywa - tego oczywiście nie wiem, więc masz rację - błąd nie musiał być "Twój".

Tutaj link to zawiadomienia: Zawiadomienie I stosowny cytat:
Cytat:
III. Zasady rozgrywania Regat:

Regaty będą rozgrywane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami PRŻ 2005-2008, zawiadomieniem o regatach, instrukcją żeglugi oraz postanowieniami Komisji Sędziowskiej ogłaszanymi w jej komunikatach.
Regaty zostaną rozegrane metodą nieprzesiadkową na jachtach Twister 800n
Załogę stanowi minimum 5 osób w tym, co najmniej 3 lekarzy weterynarii. Przynajmniej 1 osoba z patentem żeglarskim na jachcie – preferowany lekarz weterynarii.

maciek 24 - 2016-05-23, 18:57

Dzwoniłem do organizatora , organizator konsultował sie z sedzią i pozwolili mi wystartować na swojej łódce bo nie było więcej czarterowych twisterów więc nie bardzo wiem gdzie zawiniłem.
Piotr Lewandowski - 2016-05-23, 19:27

maciek 24 napisał/a:
Dzwoniłem do organizatora , organizator konsultował sie z sedzią i pozwolili mi wystartować na swojej łódce bo nie było więcej czarterowych twisterów więc nie bardzo wiem gdzie zawiniłem.
Teraz lepiej rozumiem Twój punkt widzenia, chociaż go nadal nie podzielam.

Rozmawiamy o zmianie zawiadomienia o regatach, w dodatku bardzo istotnej, takich spraw nie załatwia się telefonem do jednego z zawodników, lecz publicznym, pisemnym komunikatem wieszanym na tablicy, a skoro rzecz miała miejsce przed regatami - najlepiej na stronie. Z tego co wiem - nie było go, ale mogę nie mieć pełnych informacji.

Tak czy inaczej to, że coś jest zgodne ze specyficznie i indywidualnie rozumianą literą przepisów, nie oznacza, że jest fair.

Jeszcze raz podkreślę - wycofaliście się i to była sportowa i godna szacunku decyzja.

Andrzej Drago - 2016-05-24, 01:56

Panowie administratorzy.
Może jednak byście udostępnili Imprezy Forumowe nie tylko zalogowanym ale wszystkim czytającym.
Staracie się zwiększyć ilość uczestników imprez i regat a jednocześnie utajniacie podstawowe informacje. Gdzie , kiedy i jak fajnie było lub będzie.
Co jest takiego tajnego w tym i z jakiej polityki to wynika ?

mazury.info.pl - 2016-05-24, 02:37

Nie wiem jaki tego sens, ale mówisz i masz.
najmita - 2016-05-24, 05:58

A może propozycję Andrzeja przegłosować? :roll:
jachtyzklasą - 2016-05-24, 06:44

Jak wszyscy to wszyscy, dziadek też :mrgreen:

2. extant (ditto)
7. Kuba Delphia 24
10. Jachtyzklasą +(2-3) (jeszcze nie wiem z kim i na czym)

pough - 2016-05-24, 07:36

Jeżeli są zawodnicy, którzy chcieliby wziąć udział w regatach, a w ich przypadku wymagana jest licencja PZŻ to taką licencję wykupimy.

Regaty planujemy rozegrać jako dwie imprezy na wodzie. Pierwsza dla turystów, druga dla regatowców.

Dla turystów planujemy długi wyścig i wystartują jako pierwsi. Dopuszczamy wewnętrzne ustalenia turystów, a gdy takich nie będzie to wszystkie żagle dozwolone.
Przy większej frekwencji podział na grupy wg długości kadłuba.

W tym czasie dla regatowców planujemy serię krótkich wyścigów i na zakończenie jeden długi wyścig. Wszystkie wyścigi w formule OPEN. Przy większej frekwencji klasyfikacja w klasach.

Każdy zapisuje się do grupy wg własnego wyboru.

Wieczorem wspólna zabawa integracyjna z grillem i napojami.

Więcej informacji w miarę rozwoju sytuacji i zainteresowania.

Eychler Piotr - 2016-05-24, 08:18

Robercie, wyjaśnij bardziej szczegółowo o co chodzi z tą licencją.
pough - 2016-05-24, 08:32

Eychler Piotr napisał/a:
Robercie, wyjaśnij bardziej szczegółowo o co chodzi z tą licencją.
To jest tylko ewentualność i ukłon, gdyby chcieli zapisać się zawodnicy z amatorskich formuł regatowych, którzy związani są jakimiś umowami z PZŻ, a chcieliby na jakimś jachcie czarterowym wystartować. To praktycznie nie dotyczy turystów.

Oczywiście jeżeli turyści będą chcieli mieć serię krótkich wyścigów, to takie zorganizujemy również w grupie turystycznej.

Generalnie chcemy dać każdemu co lubi i jednocześnie wyrównać szanse , a wieczorem wspólnie się bawić przy ognisku pod wiatą.

Jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze sugestie.

Andrzej Drago - 2016-05-24, 08:36

Dwie imprezy nie sprzyjają integracji.

Rozumiem , że Roberta i innych kręcą krótkie wyścigi z nagromadzeniem elementów technicznych i taktycznych ale jako założenie podszedł bym do tego trochę inaczej.
1. Jedna impreza ale dwie klasyfikacje
2. Klasyfikacja I obejmująca krótkie wyścigi i długi
- Klasyfikacja II obejmująca tylko długi wyścig
3. Na początku długi wyścig dla wszystkich ( jesteśmy razem , ścigamy się razem i bawimy się razem )
4. Po zakończeniu długiego wyścigu seria krótkich dla tych którzy będą chcieli. ( zakładam , że rozpoczęły by się jeszcze w czasie trwania długiego wyścigu dla najwolniejszych łódek ). Jeżeli będą np 3 wyścigi 20 min to na to potrzeba ok 2 h czyli zazębiały by się z długim wyścigiem o jakąś godzinę dla najwolniejszych łódek.

To jest inne rozłożenie akcentów z uhonorowaniem kolegów o mniejszym zacięciu regatowym , na wolniejszych łódkach lub mniej regatowych.

A dla tych co będą ale nie wystartują też dyplomy uczestnictwa.

Łączyć a nie dzielić , nie blokować zabawy napaleńcom ale stwarzać im warunki bez dzielenia.
Jeżeli bym zdążył to po wysadzeniu jednej załogantki + Panny Jenny też bym się tak pobawił nawet nie mogąc się porównać technicznie do innych łodzi.

Andrzej Drago - 2016-05-24, 08:41

Uzupełniam
To dla tych co ukończyli mogło by być także ciekawe

extant - 2016-05-24, 08:44

Andrzeju, wydaje mi się, że zabraknie czasu, jeżeli na początku będzie jeden porządny i długi wyścig tak 4-5 godzin minimum (a to będzie już wrzesień).... no chyba, że odprawa sterników będzie max. o 09:00, a start do długiego wyścigu o 10:00... a nie o 12:00. ;-)
zenek - 2016-05-24, 08:47

Andrzej Drago napisał/a:
A dla tych co będą ale nie wystartują też dyplomy uczestnictwa.
Tak zawsze było i tak pozostanie

Andrzej Drago napisał/a:
Łączyć a nie dzielić , nie blokować zabawy napaleńcom ale stwarzać im warunki bez dzielenia.
Dokładnie tak! Podpisuję się pod tym Andrzeju :-D !
A Robert już się zreflektował w swoich zapędach i płynie we właściwą stronę :-D !

pough - 2016-05-24, 08:48

Andrzeju, dzięki za Twój głos, który uważam za rozsądny. Masz w końcu większe doświadczenie. Ja się nie upieram przy swoim. Chciałbym tylko, by każdy miał to co lubi i nie stał na straconej pozycji ze względu na sprzęt. :-D

PS: Jednocześnie chciałbym, by ci co mają lepszy sprzęt mieli rywali z podobnym sprzętem.

MirekMors - 2016-05-24, 09:47

Czemu od razu nie zapiszecie się do PPJK ?....
A kiedyś była to taka fajna kameralna impreza...

extant - 2016-05-24, 09:58

A może by tak:
- odprawa sterników w piątek wieczorem,
- sobota: najpierw 3-4 krótkie wyścigi od 09:30 do 11:30, tylko dla tych, którzy lubią wcześnie wstawać, żeby poganiać się po trójkącie i/lub śledziu,
- sobota: potem 1 długi wyścig od 12:00 do 16:00/17:00, dla wszystkich, a więc i tych, co lubią sobie dłużej pospać i ścigać się tylko na dłuższych trasach.

:-)

Andrzej Drago - 2016-05-24, 10:05

Podtrzymuję to co wcześniej napisałem , najważniejszy jest WSPÓLNY wyścig i on powinien być pierwszy z pełna oprawą , otwarciem , przygotowaniem i poranna odprawą.
To jest także kwestia koleżeństwa i szacunku

Andrzej Drago - 2016-05-24, 10:16

MirekMors napisał/a:

Mirku
Majestic i MX 22 w PPJK nie za bardzo się sprawdzają a na dodatek nie udało im się reanimować klasy Open.
MX 22 musiał by być sporo dobalastowany co zabija zdolność nautyczna tej fajneł łódeczki a Majestic był projektowany pod klase 730 która została zastąpiona przez klasę Delphia.
W T3 musiał by być dobalastowany co też jest bez sensu.

Jedyny sens radosnego pływania to takie regaty jak nasze ale chęć do wyszalenia się regatowego nie powinna zabić koleżeńskości imprezy.
Uważam , że można to sensownie połączyć.
Wyobraź sobie , że po długim wyscigu siedzimy na brzegu pijąc piwko i analizujac manewry Majestyica , 2 Delphi i MX 22 albo siedzisz z częścią mojej załogi i Panna Jenny a ja biję się z nimi :lol:

pough - 2016-05-24, 10:25

MirekMors napisał/a:

Wiosenna była kameralna i nastrojowa, były też miejsca na jachtach jezeli nie miałeś swojego zwodowanego, mogłeś się dołączyć, ale widocznie nie chciałeś.
Po co więc te narzekania? Tak tylko by cokolwiek napisać i ferment zasiać?

zenek - 2016-05-24, 10:26

MirekMors napisał/a:
Mirek i taka będzie! Poczytaj co pisze Andrzej Drago. Ja się pod tym podpisuję. Nie ma najmniejszego sensu dzielić ludzi ze względu na posiadany sprzęt i umiejętności. Cała sztuka polega na tym aby wszyscy znaleźli na tej imprezie miejsce dla siebie łącznie z motorowodniakami i zrobimy wszystka aby tak się stało. Dziesięć dni temu w Piaskach to się udało! Tym razem też się uda :-D !
extant - 2016-05-24, 10:46

Andrzej Drago napisał/a:
Podtrzymuję to co wcześniej napisałem , najważniejszy jest WSPÓLNY wyścig i on powinien być pierwszy z pełna oprawą , otwarciem , przygotowaniem i poranna odprawą.
To jest także kwestia koleżeństwa i szacunku

Wszystko pięknie, ale warto również wziąć pod uwagę, że na początku września zachód słońca jest gdzieś tak ok. 19:00, a w ramach "koleżeństwa i szacunku" nie powinniśmy zmuszać wszystkich do porannego wstawania i odprawy sterników między 08:00 a 09:00, tak by długi wyścig wystartował najpóźniej gdzieś tak ok 10:00, bo inaczej może potem nie wystarczyć czasu na rozegranie jeszcze kilku wyścigów krótkich.

najmita - 2016-05-24, 10:54

MirekMors napisał/a:

Ja podpisuję się pod Mirkiem. Chociaż do tej pory wziąłem udział dopiero w jednej imprezie. Inna atmosfera jest w regatach towarzyskich, a inna w otwartych.
W tym samym czasie, na tym samym akwenie jest kilka innych regat...

Emill`76 - 2016-05-24, 11:16

najmita napisał/a:
MirekMors napisał/a:

Ja podpisuję się pod Mirkiem. Chociaż do tej pory wziąłem udział dopiero w jednej imprezie. Inna atmosfera jest w regatach towarzyskich, a inna w otwartych.
W tym samym czasie, na tym samym akwenie jest kilka innych regat...

Mnie się też tak zdaje, że zbyt na "sportowo" ustawiona impreza może z lekka przyćmić atmosferę integracyjno - towarzyską ;-) Poza tym po tylu godzinach na wodzie , zmęczenie też będzie robić swoje :mrgreen: :-P ;-)

najmita - 2016-05-24, 11:22

Emill`76 napisał/a:
Poza tym po tylu godzinach na wodzie , zmęczenie też będzie robić swoje :mrgreen: :-P ;-)

Emill, zmęczenie sportowe, po walce jest jak kop endorfiny. :-D

zenek - 2016-05-24, 11:27

Do imprezy jeszcze przeszło trzy miesiące. Jeżeli wzbudza duże zainteresowanie wśród bardzo dobrych żeglarzy na równie świetnych jachtach, to super :-D ! Teraz jest czas aby wypracować taka formułę, która zadowoli wszystkich.
A impreza pod wiatą najpóźniej musi się zacząć o 18.00 :-P !!!

extant - 2016-05-24, 11:36

zenek napisał/a:
... A impreza pod wiatą najpóźniej musi się zacząć o 18.00 :-P !!!

Zdecydowanie tak ! :-D

pough - 2016-05-24, 11:43

Najmita, Emil.
Czy wiosenna impreza wieczorna Wam się nie podobała?
Jesienna ma być jeszcze lepsza. Szukamy sposobu, by i turyści i ściganci mieli trochę dopasowanej do ich sprzętu zabawy na wodzie. Zarówno jedni jak i drudzy.

Najbardziej mnie śmieszy hipokryzja osób, które po kątach narzekają że regaty są be, że oni właściwie to tylko, by towarzysko się zabawić, a w realu przypływają na samą część sportową, w której startują łódki przygotowane do regat co o dziwo im nie przeszkadza i zaraz po ogłoszeniu wyników odpływają.
To na czym takim hipokrytom tak naprawdę zależy?

A doszły mnie słuchy, że na tych super kameralnych imprezach dla tych co regat nie znoszą, też się ambitnie wywożą i walczą o miejsce.

Zamiast narzekania, napiszcie konstruktywne propozycje jak chcecie się bawić na wodzie. Znajdziemy kompromis.

najmita - 2016-05-24, 12:01

pough napisał/a:
Najmita, Emil.
Jesienna ma być jeszcze lepsza.

Podobała się zarówno impreza wieczorna jak i wyścig (szkoda, że nie było więcej wiatru).
pough napisał/a:

Najbardziej mnie śmieszy hipokryzja osób, które po kątach narzekają że regaty są be, że oni właściwie to tylko, by towarzysko się zabawić, a w realu przypływają na samą część sportową, w której startują łódki przygotowane do regat co o dziwo im nie przeszkadza i zaraz po ogłoszeniu wyników odpływają.
To na czym takim hipokrytom tak naprawdę zależy?

No właśnie...
pough napisał/a:

A doszły mnie słuchy, że na tych super kameralnych imprezach dla tych co regat nie znoszą, też się ambitnie wywożą i walczą o miejsce.

Jak najbardziej, prawda :-D
pough napisał/a:

Zamiast narzekania, napiszcie konstruktywne propozycje jak chcecie się bawić na wodzie. Znajdziemy kompromis.

Jeżeli jeden długi wyścig, to dla wszystkich razem (wspólny start), klasyfikacja generalna, i w klasach (w zależności od liczby jachtów). Mnie nie przeszkadza jeżeli przypłynę przedostatni.

Jezeli krótkie biegi to również dla wszystkich, trójkąt i śledź (lub dwa). W zalezności od wiatru do pięciu biegów, min. trzy.
Jeżeli ktoś chce żagle dodatkowe, nie widzę przeszkód.

EDIT: Podałem moją propozycję regat chociaż nie wiem czy będę na imprezie.
Jeżeli będę, nie ma dla mnie znaczenia formuła regat, i tak popłynę turystycznie.

Emill`76 - 2016-05-24, 12:56

pough napisał/a:
Najmita, Emil.
.

Bardzo mi się podobała ! ;-) W zasadzie jedynie może ogniska zabrakło, które bardzo lubię , ale to jest tylko drobny szczegół . Najważniejsze , że byli fajni ludzie, bardzo przyjemna atmosfera, wiele uśmiechów i totalny luz ;-) Do tego jeszcze bardzo dobra organizacja i przyjazny Port .
W kontekście "jesiennych" wydaje mi się, że przy takim charakterze imprezy , powinno się maksymalnie uprościć i zasady podziału klas ...i pozostać przy jednym rejsie długodystansowym - tak jak sugerował to m.in Andrzej . Przede wszystkim zabawa na wodzie...
Pewnie czuję to tak a nie inaczej, bo zdecydowanie więcej we mnie duchem ..beztroskiego turysty niż regatowca - i wcale nie ze względu na krótki żeglarski staż czy umiejętności... ;-)

pough - 2016-05-24, 13:06

Emill`76 napisał/a:
pough napisał/a:
Najmita, Emil.
.

Bardzo mi się podobała ! ;-) W zasadzie jedynie może ogniska zabrakło, które bardzo lubię , ale to jest tylko drobny szczegół . Najważniejsze , że byli fajni ludzie, bardzo przyjemna atmosfera, wiele uśmiechów i totalny luz ;-) Do tego jeszcze bardzo dobra organizacja i przyjazny Port .

I te same cele przyświecają nam na jesiennych. Do tego będzie ognisko, którego Ci brakowało. Więc - dobra zmiana.

Emill`76 napisał/a:
Przede wszystkim zabawa na wodzie...

O to to... wężykiem... wężykiem...
Polecimy długodystansowy OK... zabawimy się i cieszę się.

Emil, proszę daj się też choć trochę pobawić tym co chcą zaznać choć odrobinę technicznego pływania. Nie zasługują na to? Kto nie będzie chciał brać udziału, nie musi, będzie sklasyfikowany w długim wyścigu. Czy dodatkowa klasyfikacja krótkich wyścigów to coś złego?

Emill`76 - 2016-05-24, 13:13

pough napisał/a:

Emil, proszę daj się też choć trochę pobawić tym co chcą zaznać choć odrobinę technicznego pływania. Nie zasługują na to? Kto nie będzie chciał brać udziału, nie musi, będzie sklasyfikowany w długim wyścigu. Czy dodatkowa klasyfikacja krótkich wyścigów to coś złego?

Robert, dla mnie tam "rybka" ;-) w jakiej formule wyścigi by nie były , to i tak zamierzam się pojawić ;-) Chodziło mi w sumie o to, że zaczynając od wprowadzenia bardziej sportowej technicznej formuły , charakter imprezy również może stawać się bardziej "sportowy" . Pojawią się być może regatowe prelekcje, szkolenia ...itp. ;-)

pough - 2016-05-24, 13:20

Emill`76 napisał/a:
...Pojawią się być może regatowe prelekcje, szkolenia ...itp. ;-)

Nic z tych rzeczy... nawet przez myśl mi nie przeszło. :shock:

Na wodzie zabawa i wieczorem przy ognisku zabawa.
Leczenie następnego dnia po wieczornej sobotniej imprezie we własnym zakresie. :mrgreen:
Spontaniczne niedzielne podgrupy lecznicze również dopuszczalne. :mrgreen:

zenek - 2016-05-24, 13:24

pough napisał/a:
Leczenie następnego dnia po wieczornej sobotniej imprezie we własnym zakresie. :mrgreen:
E tam! Zapomniałeś jeszcze o piątkowej uwerturze :-P
Emill`76 - 2016-05-24, 13:26

pough napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
...Pojawią się być może regatowe prelekcje, szkolenia ...itp. ;-)

Nic z tych rzeczy... nawet przez myśl mi nie przeszło. :shock:

O to to to :mrgreen:

pough - 2016-05-24, 13:27

zenek napisał/a:
pough napisał/a:
E tam! Zapomniałeś jeszcze o piątkowej uwerturze :-P

Piątkowe preludium czyli tak zwana gra wstępna to oczywista oczywistość. Przecież po grze wstępnej, wszystko co potem lepiej smakuje... :lol: :mrgreen:

maciek 24 - 2016-05-24, 13:28

pough napisał/a:

Ja najchętniej pobawiłbym się z Twisterami :lol: ale Piotrek oczywiście napisze , że to nie fair. :-x Maciek

ModEdit: Poprawiłem znaczniki cytowania.

mazury.info.pl - 2016-05-24, 13:34

Regaty, regaty... w co ze spaliniarzami? ;-)
pough - 2016-05-24, 13:36

maciek 24 napisał/a:
...Ja najchętniej pobawiłbym się z Twisterami :lol: ale Piotrek oczywiście napisze , że to nie fair. :-x Maciek

Piotrek z pewnością nic takiego nie powie na Twoją zabawę z Twisterami na regatach jesiennych..., a może się trafić Twister i to taki, z którym nie będzie łatwo... ;-) A o tamtych regatach pogadamy przy sękaczu i popitce na wieczornej imprezie sobotniej... :-D

pough - 2016-05-24, 13:38

mazury.info.pl napisał/a:

Jak to co, zapraszamy.... Coś atrakcyjnego wykoncypujemy, ale w tym koncypowaniu muszą nam pomóc sami spaliniarze, bo nie wiemy co lubią... ;-) :-D

Piotr Lewandowski - 2016-05-24, 14:06

maciek 24 napisał/a:
Ja najchętniej pobawiłbym się z Twisterami :lol: ale Piotrek oczywiście napisze , że to nie fair. :-x Maciek
Oj tam oj tam, myślę, że sprawa jest wyjaśniona.

A swoją drogą forumowe, przesiadkowe regaty na jednakowych łódkach miałyby swoich zwolenników. Z drugiej strony propozycje Roberta brzmią trochę jak "Mazury Open - REAKTYWACJA", co też niewątpliwie ma swój urok.....

Emill`76 - 2016-05-24, 14:13

Z drugiej strony propozycje Roberta brzmią trochę jak "Mazury Open - REAKTYWACJA", co też niewątpliwie ma swój urok.....

Tyle, że to była impreza niemal stricte regatowo- sportowa o minimalnym charakterze integracyjno - towarzyskim ;-)

szg - 2016-05-24, 14:49

pough napisał/a:

.... muszą nam pomóc sami spaliniarze, bo nie wiemy co lubią... ;-) :-D

Ja osobiście preferuję czystą :roll: :-P .

zenek - 2016-05-24, 15:14

szg napisał/a:
Grzegorz jak się zjawisz z Małgosią 3 września w Łabędzim Ostrowie, to ja Ci tą czystą gwarantuję :-D ! Abyś tylko dał radę :-P :lol: !
pough - 2016-05-24, 15:24

zenek napisał/a:
szg napisał/a:
Grzegorz jak się zjawisz z Małgosią 3 września w Łabędzim Ostrowie, to ja Ci tą czystą gwarantuję :-D ! Abyś tylko dał radę :-P :lol: !

Małgosia i Grzegorz. Gorąco zapraszamy. Ja również zagwarantuję czystą dla Ciebie, a co mamy przygotować dla Małgosi?

Andrzej Drago - 2016-05-24, 15:30

A co z Piratką ?
zenek - 2016-05-24, 15:45

Andrzej Drago napisał/a:
A co z Piratką ?
Jeszcze tego tematu nie przeczytała i nie wie, że jest impreza :-P :-D !
piratka - 2016-05-24, 16:23

Juz wlasnie przeczytala i bede na 100000000% :lol: !! Tyle ze nie wiem czym. O wlasnie... Chlopaki ma ktos namiar na armatora Corala 690 lub 750? :-) chcielismy przetesowac moze z zamiarem zakupu jezeli by sie okazal fajowy :-)
pough - 2016-05-24, 16:28

piratka napisał/a:
Juz wlasnie przeczytala i bede na 100000000% :lol: !!...

No to aktualizuję listę:

2. extant (ditto)
7. Kuba Delphia 24
11. piratka (jeszcze nie wie na czym)

piratka - 2016-05-24, 16:37

Pozwole sobie poprawic ;-) :-P :

2. extant (ditto)
7. Kuba Delphia 24
11. piratka - przewoniczaca komisji sedziowskiej + min dwoch czlonkow :lol: ( lodz sedziowska )

MirekMors - 2016-05-24, 17:07

Nie będę cytował, bo z wszystkimi waszymi postami się zgadzam. Zanim wysłałem przemyślałem swój post i spodziewałem się nawet gorszej reakcji. Zrzuciłem co nie tylko mi leży na wątrobie a czego inni boją się napisać. Wiele osób odstraszyła/zniechęciła taka formuła zabawy (?). A już dawno temu proponowałem, by "zawodowcy" startowali razem z nami ale z handicapem (oczywiście dla nas). Wtedy mamy możliwość podpatrzenia mistrzów i skorzystania z ich umiejętności. Tylko że wtedy jesteśmy zdaje się dla nich zawalidrogą ?
extant - 2016-05-24, 17:17

MirekMors napisał/a:
... A już dawno temu proponowałem, by "zawodowcy" startowali razem z nami ale z handicapem (oczywiście dla nas)...

A jak proponowałbyś praktycznie ustalać ten "handicap" ??

Andrzej Drago - 2016-05-24, 17:28

Mirku , nie jestem zawodowcem ani żadnym orłem czy artystą żeglarskim tylko starym żeglarzem z pewnym doświadczeniem i jako taki się wypowiem.
Też podzielam Twoje obawy ale myślę , ze to co proponuję powinno je rozwiać.
Ten "handicap" o którym piszesz to wg mnie powinna być forma pewnej wyrozumiałości dla tych mniej doświadczonych w interpretacji przepisów i skuteczności działań.
W przepisach istnieje pojęcie przeszkody i ciągle jest przywoływane , np jacht żeglujący prawym jest przeszkoda dla jachtów żeglujących lewym.
Przyjmijmy dla ułatwienia , że o takiej definicji pisałeś bo inne pojecie jest dla mnie niezrozumiałe :lol:
Pozdrawiam Cię i zapisuj się

zenek - 2016-05-24, 18:44

MirekMors napisał/a:
Zrzuciłem co nie tylko mi leży na wątrobie a czego inni boją się napisać. Wiele osób odstraszyła/zniechęciła taka formuła zabawy (?).
Trudno! Ich sprawa i ich problem! Forum jest otwarte dla wszystkich i każda impreza również będzie otwarta dla wszystkich!
Dziesięć dni temu nikomu nie przeszkadzała obecność dobrych żeglarzy na szybkich jachtach, wszyscy spotkali się na wspólnej imprezie w piątek i w sobotę. Razem popłynęły jachty typowo turystyczne z tymi przygotowanymi do sportu. Później wszyscy razem spotkali się przy wspólnym stole łącznie z motorowodniakami.
I bardzo proszę Mirek nie wracaj do jałowej dyskusji sprzed kilku lat! To już było i nie ma sensu do tego wracać!

piratka - 2016-05-24, 19:15

A ja myslalam ze napiszecie chociaz jedno male slowo uciechy ze bede... ;-) a tu wojna jak o TK w sejmie :lol: normalnie tylko przekladac przez kolano i lac az tylek spuchnie :mrgreen:
zenek - 2016-05-24, 19:18

piratka napisał/a:
A ja myslalam ze napiszecie chociaz jedno male slowo uciechy ze bede... ;-)
Z tego powodu to już cieszyliśmy się w Piaskach :-D !
pough - 2016-05-24, 19:23

piratka napisał/a:
A ja myslalam ze napiszecie chociaz jedno male slowo uciechy ze bede... ;-) a tu wojna jak o TK w sejmie :lol: normalnie tylko przekladac przez kolano i lac az tylek spuchnie :mrgreen:

Masz absolutną rację. Nie warto odgrzewać kotletów z przeszłości. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. :-D

Cieszę się, że jesteś. Będzie imprezka jak wiosenna, albo jeszcze lepsza. Oj będzie się działo. :-D

piratka - 2016-05-24, 20:03

o i jak milusio sie zrobilo :lol: ;-) a moje pytanie o Corala to chyba napisze motorowodnym dziale by tutaj nie smiecic :-)
ps
slyszalam plotki tez o jakiejs imprezie 17 czerwca... ;-) :-P tylko nie pamietam w ktorym temacie to bylo... hmmmm..... ;-) :lol: :-P

Andrzej Drago - 2016-05-24, 21:01

Hej Piratko
Bardzo się cieszę , że będziesz chociaż z lekkim niepokojem piszę te słowa bo nie wiem co powie na to moja żeńska część załogi :lol: :oops:

Hej Mirku
Jeszcze się nie zapisałeś ?
Czyżbyś chciał tylko pomarudzić a nie bawić się z nami i pozwolić abyśmy bliżej się poznali ?
Widzisz , są różne formy zabawy , po prostu są różni ludzie i mają różne podejście do tego , niektórzy lubią się ścigać bez względu na to jakie miejsce zajmą i nie należy im tego odbierać bo inni uważają to za coś złego ( dlaczego ? ).
Dla innych fascynująca jest walka przedstartowa i taktyka. Czy to coś gorszego ?
Jeżeli podchodzimy na luzie to można próbować wszystko połączyć.
Bez nadęcia które psuje zabawę.
Jeżeli ktoś z uporem krytykuje takie formy to chyba tylko dlatego bo mu zależy głównie na miejscu a nie na żeglowaniu i chęci porównania się do innych , nawet dla analizy i eliminacji własnych błędów czy wad w trymie łódki.
Uznaję , że niektórzy nie chcą się po prostu dodatkowo stresować i dlatego uciekają od regat – maja prawo.
Myślę , że możesz uczestniczyć w integracji bez startowania w regatach a możesz także nam powiedzieć : panowie , ja płynę na trasę godzinę przed wami i zobaczymy czy mnie dogonicie.
Jeżeli wtedy przejdziesz koło statku komisji sędziowskiej bez przechodzenia przez linię mety to będzie fair – nie wprowadzisz zamieszania.
Będziesz żeglował jak chcesz w tym samym czasie co my i zakończysz w tym samym miejscu co my ale nie będziesz klasyfikowany ale chyba Ci na tym nie zależy.
Nie ma żadnej uczciwej formuły pomiarowej która mogła by być podstawą przeliczeń dla naszych tak różnych i różnie przygotowanych jachtów i różnych załóg.
Jeszcze raz Cię pozdrawiam i namawiam do zapisania się.

:-)

piratka - 2016-05-24, 21:29

Andrzejku spokojnie ;-) :lol: i tak moje serce zdobyla Danusia na ostatnich regatach :-) i licze na poznanie wiecej takich wspanialych kobitek :-D
tylko szkoda ze tak malo sie tu udzielaja :-)

najmita - 2016-05-24, 21:52

pough napisał/a:

...., proszę daj się też choć trochę pobawić tym co chcą zaznać choć odrobinę technicznego pływania. Nie zasługują na to? Kto nie będzie chciał brać udziału, nie musi, będzie sklasyfikowany w długim wyścigu. Czy dodatkowa klasyfikacja krótkich wyścigów to coś złego?

Robercie, ja nie mam nic przeciwko krótkim wyścigom po trójkącie. Ja wolę taką formułę ale jeśli wystartuję do długiego wyścigu i nie zdążę na drugą część to po zawodach. Długi wyścig w formule Błękitna Wstęga preferuje konkretne jachty, natomiast w wyścigu po trójkącie (krótkim) znaczenie mają umiejętności i taktyka oraz przeciwnicy.

mazury.info.pl - 2016-05-24, 22:08

W krótkich wyścigach na regatach forumowych dostrzegam pewne zagrożenie. W pierwszym wyścigu na I Regatach MazuryOPEN ustawiliśmy długą trasę... która okazała się zbyt długa, gdyż zróżnicowany poziom jachtów i załóg biorących udział w zawodach spowodował konieczność długiego oczekiwania na ostatniego zawodnika.
W kolejnych regatach w Mikołajkach, nauczeni doświadczeniem i ograniczeni akwenem ustawiliśmy krótką trasę, a rywalizacja dzięki temu była bardzo dynamiczna.

Wniosek z tego taki, że przy tak zróżnicowanym poziomie uczestników musi być albo longdystans, albo seria bardzo krótkich wyścigów. Z pierwszego rozwiązania nie będą zachwyceni "regatowcy", z drugiego miłośńicy spokojnego żeglowania bez napinki.

Rozwiązaniem może być dwudniowa impreza (od pewnego czasu i tak regułą jest, że "wieczór z gitarą" zaczyna się w piątek ;-) ) Jednego dnia longdystans dla "turystycznych żeglarzy", a drugiego dnia żeglowanie z napinką... lub odwrotnie.

To tylko luźne gdybanie w dyskusji. Absolutnie nie chcę niczego narzucać.

funyo - 2016-05-24, 22:28

A czy nie można zrobić tak, że wszyscy startują razem, ale jedni płyną na lewo a inni na prawo? "Ściganci" popłyną Łabędzim Szlakiem i tam rozegrają swój krótki wyścig/wyścigi, a następnie za Kiermuzą dołączą do trasy "turystycznej", prowadzącej tradycyjnie jachtostradą? Czasowo się powinno zgrać, bo najwolniejsi "turyści" dopływają do mety dobre dwie godziny po najszybszych, więc ściganci będą musieli dodatkowo się sprężyć, co powinno ich satysfakcjonować... ;-)
Co do motorowodniaków - nadal nie widzę specjalnie dla nich roboty oprócz "zabezpieczenia" na trasie i robienia za paparazzi. Teraz ewentualnie pojawia się możliwość abordażu na "statek komisji" celem wcześniejszego rozpoczęcia wieczornej imprezy :-P ;-)
No i aktualizuję listę :-)
2. extant (ditto)
7. Kuba Delphia 24
11. piratka - przewoniczaca komisji sedziowskiej + min dwoch czlonkow :lol: ( lodz sedziowska )
12. funyo (skuter)

piratka - 2016-05-24, 22:47

oooo... i odezwala sie podpadziocha z wiosennych regat... ;-) :lol: :-P
funyo - 2016-05-24, 22:53

Cóż...nic nie obiecywałem :-P
A i teraz nie obiecuję - życie...

Andrzej Drago - 2016-05-24, 22:57

Najmita napisał : " Długi wyścig w formule Błękitna Wstęga preferuje konkretne jachty, natomiast w wyścigu po trójkącie (krótkim) znaczenie mają umiejętności i taktyka oraz przeciwnicy".
Przy krótkich wyścigach ( 15 - 20 min ) zaczyna nabierać znaczenia wielkość jachtu.
Na dużym jachcie dłużej się stawia i zrzuca żagiel dodatkowy , duży ( cięższy ) dłużej się rozpędza ( MX22 - ok 1T ; Bolero - ok 2,5 T ) i jest inny promień skrętu bez wytracania szybkości - to tak w ramach marudzenia :lol:

najmita - 2016-05-24, 23:10

Andrzeju, to może wystartujmy na "monotypach", sprowadźmy omegi z Ekomariny :-D , ... o ile będą wolne...
piratka - 2016-05-24, 23:24

funyo napisał/a:
Cóż...nic nie obiecywałem :-P
A i teraz nie obiecuję - życie...

uruchomie moje wplywy jako przewodniczaca komisji i cie znajde... ;-)

zarcik oczywiscie :mrgreen:

Andrzej Drago - 2016-05-24, 23:29

Ciężko by mi było pływać w regatach na tej omedze z Panną Jenny :lol:

Wiesz , myślę , że powinniśmy tak zaplanować imprezę aby było miejsce i na długi wyścig i na serię krótkich.
W regatach Klientów Bełbota zazwyczaj są 3 wyścigi krótkie i jeden długi i to wszystko jednego dnia.
Te krótkie to jedno okrążenie czyli decyduje start , pierwsza boja i rozgrywka na dolnej.
Tak jak pisałeś bardziej decyduje taktyka i umiejętność dobrego startu niż łódka.
Jeżeli chciało by się zwiększyć trudność to dwa krótsze okrążenia , jeszcze bardziej zaczyna decydować praca załogi. Z wiatrem wychodzi ok 4 min czyli tak naprawdę na żaglu dodatkowym/ latającym jedziemy wydajnie ok 2 min.
To są wyścigi dla narwańców i nie wszystkich by bawiło takie napięcie.
Nie wiadomo jakie będą warunki no i trudno oczekiwać od tych bardziej nastawionych na spokojne żeglowanie , że będą siedzieli na brzegu i patrzyli aż skończy zabawę kilka łódek.
Dlatego proponowałem na początku długi wyścig - jakieś 3 h i potem dla zapaleńców seria krótkich ( ile się będzie chciało ) i to przy podwójnej klasyfikacji. Przy takiej organizacji na trasę wyścigu mogli by wcześniej popłynąć inni , którzy nie kochają ścigania.
Mają prawo , nie muszą też przepływać całej trasy długiego wyścigu ale będą z nami.
Jeżeli los pozwoli to wystartuję na Bolero 805 podobnie jak w obu edycjach Mazury Open.

Mamy jeszcze czas na przemyślenia i dyskusje.
Trzeba się zorientować ilu i jakich uczestników mogło by być przy takiej formule.
Pozdrawiam Cię

zenek - 2016-05-25, 06:56

funyo napisał/a:
Co do motorowodniaków - nadal nie widzę specjalnie dla nich roboty oprócz "zabezpieczenia" na trasie i robienia za paparazzi. Teraz ewentualnie pojawia się możliwość abordażu na "statek komisji" celem wcześniejszego rozpoczęcia wieczornej imprezy :-P ;-)
No dobrze, a czego byś oczekiwał :-) ???
extant - 2016-05-25, 07:11

Andrzej Drago napisał/a:
... na początku długi wyścig - jakieś 3 h ...

Trzy godziny to za mało na fajny, długi wyścig. Ci co nie będą chcieli startować w krótkich wyścigach praktycznie już po 3 godzinach zakończą całe regaty, moim zdaniem to za szybko - długi wyścig powinien być tak min. 4 - 5 godzinny. :-)

Piotr Lewandowski - 2016-05-25, 07:17

extant napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:
... na początku długi wyścig - jakieś 3 h ...

Trzy godziny to za mało na fajny, długi wyścig. Ci co nie będą chcieli startować w krótkich wyścigach praktycznie już po 3 godzinach zakończą całe regaty, moim zdaniem to za szybko - długi wyścig powinien być tak min. 4 - 5 godzinny. :-)
To się trudno planuje, poza tym ten sam wyścig może być i 3 i 4 godzinny dla różnych łódek i załóg. Przy dobrych wiatrach i na przyzwoitej łódce niecałe 3h to może być Mamert na "kanonicznej" trasie z objechaniem Upałt i wycieczką na Święcajty. I nie spotkałem kogoś kto by narzekał krótki wyścig w związku z tym.
extant - 2016-05-25, 07:20

Wyjaśniam - bo chyba nie wszyscy zrozumieli - min. 4 godzinny dla najszybszych łódek... to jest oczywiście tylko moje zdanie, każdy może mieć inne. :-)
pough - 2016-05-25, 07:35

Jest jeszcze jeden czynnik, który należy uwzględnić w wyborze formatu regat. Jest nim lista startowa. Na razie ta lista bardziej preferuje serię krótkich wyścigów i jeden długi wyścig, ale jeżeli zgłosi się więcej turystów, to być może trzeba będzie rozważyć bardzo długi wyścig.

A co myślicie o takim formacie?

start wspólny do bardzo długiego wyścigu

gdzieś po godzinie czy półtorej - bramka klasyfikacyjna dla wszystkich z podziałem na klasy, turyści płyną dalej wyznaczoną trasą (oj długą trasą ;-) :-D ), napaleńcy odbywają serię wyścigów, tyle ile zdążą zanim turyści nie pojawią na bramce w drodze powrotnej.

turyści mają na boi zwrotnej kolejną klasyfikację, a potem kolejną na bramce

napaleńcy dołączają do turystów na bramce na wcześniej określonej zasadzie z uwzględnieniem handicapu i gonią turystów do mety.

meta wspólna - klasyfikacje łączne wspólne i rozdzielnie w zależności od trasy, klasy, ilości beczek rumu na pokładzie

W międzyczasie po bramce motorowodniacy urządzają wyścigi szybkościowe albo sprawnościowe, by na półmetku bardzo długiego wyścigu zorganizowali punkt klasyfikacji dla żeglarzy i boję zwrotną.

Ten scenariusz można jeszcze dalej rozwijać.

extant - 2016-05-25, 07:41

Fajny pomysł, jeżeli oczywiście Komisja Sędziowska da radę ogarnąć całość ;-) - mnie w każdym razie ta propozycja podoba się ... choćby dlatego, że jest inna niż typowe, "klasyczne" regaty. :-)

Oj działo by się wtedy, działo ! :mrgreen:

pough - 2016-05-25, 07:51

Z pomocą motorowodniaków, może się uda. W każdym razie jest potencjał na taki scenariusz.
extant - 2016-05-25, 08:01

pough napisał/a:
Z pomocą motorowodniaków, może się uda...

Ekipa sędziowsko-motorowodna na pewno by się wtedy nie nudziła. ;-)

najmita - 2016-05-25, 08:12

Robert, a może taka modyfikacja twojego "scenariusza":
Start wspólny do długiego biegu. W odpowiedniej odległości od startu (powiedzmy 200m) boja górna dla wyścigowych i reszta trójkąta, może ze śledziem. Kto nie chce trójkąta płynie prosto na długi bieg. Wyścigowcy, po pierwszej klasyfikacji płyną dalej na długą trasę. Po drodze można postawić jeszcze jeden trójkąt dla wyścigowców i dalej w trasę. Ostatni trójkąt na wspólnej mecie. :roll:

pough - 2016-05-25, 08:19

Andrzeju też fajna opcja. Brakuje tylko elementu wielokrotnego startu, który napaleńcy bardzo lubią. :-D
extant - 2016-05-25, 08:37

pough napisał/a:
... Brakuje tylko elementu wielokrotnego startu, który napaleńcy bardzo lubią. :-D

Tak... a może by po długim wyścigu zrobić gdzieś "w zasięgu wzroku" z portu w Łabędziu wiele naprawdę krótkich wyścigów po śledziu - start, górna, dolna, meta - tak żeby w zależności od wyboru można byłoby brać w nich udział, albo... chociaż poobserwować. :-)

pough - 2016-05-25, 08:48

Mariusz, nie chciałbym dopuścić do czegoś takiego, że część czeka na lądzie aż reszta skończy się bawić. :!:

W scenariuszu jaki zaproponowałem wszyscy są tyle samo czasu na wodzie.
Turyści dalej mają wybór, czy zostają na bramce i robią krótkie wyścigi czy tylko obserwują, czy płyną długi wyścig.

Zarówno zostając na bramce jak i płynąc dalej będzie można załapać się na dwie, trzy albo cztery klasyfikacje.

Mądre żeglarskie głowy musiałyby tylko wymyślić jak Ci co zostali na bramce maja dołączyć do 4-tego etapu wyścigu wspólnego.

Długi wyścig byłby podzielony na 4 etapy.
Start - bramka.
Bramka - boja zwrotna.
Boja zwrotna - bramka.
Bramka - meta.

Na bramce zostają ci co chcą serię krótkich wyścigów lub obserwować i dołączyć na 4 etap.
Trasę etapu 2 i 3 można tak poprowadzić, by mieli w zasięgu wzroku pole walki na krótkich dystansach.

najmita - 2016-05-25, 08:57

pough napisał/a:
Andrzeju też fajna opcja. Brakuje tylko elementu wielokrotnego startu, który napaleńcy bardzo lubią. :-D

I to jest właśnie duża wada tego pomysłu. Ale powiedzmy pierwszy trójkąt na starcie, a drugi i trzeci po osiągnięciu mety.
Dużo będzie zależało od ilości wiatru i nasycenia akwenu jachtami i innymi regatami.

Jeszcze jeden pomysł dotyczący "integracji" na wodzie. Prawdopodobnie akwen będzie mocno zatłoczony proponuję jakiś znak rozpoznawczy dla jednostek biorących udział w imprezie. Jakaś jaskrawa wstążka lub proporczyk. Nie wszyscy posiadają proporczyk forumowy...

extant - 2016-05-25, 08:57

pough napisał/a:
Mariusz, nie chciałbym dopuścić do czegoś takiego, że część czeka na lądzie aż reszta skończy się bawić. :!:
W scenariuszu jaki zaproponowałem wszyscy są tyle samo czasu na wodzie.
...

Robert, masz rację ! - oczywiście wycofuję swój pomysł.

Bezwzględnie najlepszym rozwiązaniem byłoby takie, w którym wszyscy spędzają mniej więcej tyle samo czasu na wodzie, na wspólnej regatowej zabawie tylko w zróżnicowanej formie. :-)

pough - 2016-05-25, 09:03

najmita napisał/a:
...Dużo będzie zależało od ilości wiatru i nasycenia akwenu jachtami i innymi regatami...

To prawda.
Z warunkami wiatrowymi... cóż trzeba będzie się dostosować i modyfikować plan.
Kisajno, Dargin, Łabap, Dobskie pozwala na rozegranie długiego i znalezienie miejsca do serii krótkich 20 min wyścigów.

najmita - 2016-05-25, 09:06

Chciałbym zauważyć, że bardzo niebezpieczne może być dzielenie forumowiczów/imprezowiczów na dwa sorty...
pough - 2016-05-25, 09:14

najmita napisał/a:
Chciałbym zauważyć, że bardzo niebezpieczne może być dzielenie forumowiczów/imprezowiczów na dwa sorty...

Ale nikt nie che dzielić. Jest wybór. Długi wyścig poprowadzimy tak, by był długi, a jednocześnie dawał kontakt z krótkimi wyścigami.

Zorganizujemy kotwicowisko dla loży szyderców czyli obserwatorów krótkich spięć. Na kotwicowisku mokry bar (sternicy oczywiście bez dostępu do baru), dziewczyny tańczą na masztach, chłopaki stawiają i dopingują swoich faworytów.

Pomysłów bez liku.

Można nawet wymyślić tak, że część jachtów będzie bez startów krążyć wokół znaków X okrążeń jako jeden z etapów długiego wyścigu, a napaleńcy na starty, będą cyklicznie startować i dołączać do wspólnej trasy wyścigu.

No ja już część swoich szalonych pomysłów zapodałem :-D . Teraz czekam na Waszą inicjatywę.

najmita - 2016-05-25, 09:18

Robert, do mojego ostatniego postu zapomniałem wstawić emotki, takie z przymrużonym okiem ;-) :-D
extant - 2016-05-25, 09:24

pough napisał/a:
... Na kotwicowisku mokry bar (...), dziewczyny tańczą na masztach, chłopaki stawiają ...

Yesssss... coś czuję, że jak rozejdzie się to po necie, to od chętnych wprost trudno będzie się opędzić ;-) :mrgreen: :-P

najmita - 2016-05-25, 09:33

Tak się zaangażowałem w dyskusję, że muszę się wpisać na listę. Aleee... jak będzie, któż to wie :roll:

No i aktualizuję listę :-)
2. extant (ditto)
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)
13.
14. najmita (Andrzej)-tango 780s / sam lub z załogą + 2

pough - 2016-05-25, 09:34

extant napisał/a:
pough napisał/a:
... Na kotwicowisku mokry bar (...), dziewczyny tańczą na masztach, chłopaki stawiają ...

Jak coś pomyliłem to popraw mnie, może miało być odwrotnie, chłopaki tańczą... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pough - 2016-05-25, 09:45

extant napisał/a:
...coś czuję, że jak rozejdzie się to po necie, to od chętnych wprost trudno będzie się opędzić ;-) :mrgreen: :-P

Już mamy tego pierwsze efekty... Andrzej się zdecydował... :mrgreen:

Andrzeju, już się cieszę na spotkanie i nie zmieniaj planów... :-D

najmita - 2016-05-25, 09:56

pough napisał/a:

Andrzeju, już się cieszę na spotkanie i nie zmieniaj planów... :-D

No właśnie, celowo pominąłem jeden numer porządkowy :lol: . Nie, ja wcale nie jestem zabobonny... ;-)

funyo - 2016-05-25, 10:05

zenek napisał/a:
funyo napisał/a:
No dobrze, a czego byś oczekiwał :-) ???

W zasadzie nie mam oczekiwań, mi rola paparazzi odpowiada. Choć oczywiście było by fajnie porywalizować z kimś np. w slalomie. Tyle, że za mało jest tych motorowodnych "ktosiów" i do tego pływamy na kompletnie różnych sprzętach.

funyo - 2016-05-25, 10:06

A dlaczego koledzy żeglarze unikają Łabędziego Szlaku, o którym wspomniałem wcześniej?
najmita - 2016-05-25, 10:12

funyo napisał/a:
A dlaczego koledzy żeglarze unikają Łabędziego Szlaku, o którym wspomniałem wcześniej?

Paweł, trasa właściwie jeszcze nie jest ustalona. Start za półwyspem ŁÓ i slalom między wyspami, zajście na Dobskie i powrót między wyspami, to jest bardzo ciekawa trasa.

piratka - 2016-05-25, 10:33

No mi sie ten pomysl z tancem na maszcie podoba... :lol: :-P ;-)
Pioootrekk - 2016-05-25, 11:33

2. extant (ditto)
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)
13.
15. Pioootrekk- mariner 31/jeszcze nie wiem z kim

Dla piratki przedłużę swój urlop i postaram się być :-P

piratka - 2016-05-25, 20:18

Pioootrekk napisał/a:
...Dla piratki przedłużę swój urlop i postaram się być :-P

No taka postawa to mi sie podoba :lol:

zeglarskaprzygoda - 2016-05-26, 12:20

Sorry, że się wcinam w trwającą już dyskusję, ale mam takiego pomysła: może dogadać się z klubem Kaper z Kętrzyna organizatorem Memoriału Ejsmontów dokładnie w tym samym terminie co te regaty forumowe. Mozna połączyć te dwie imprezy i będzie więcej łódek i lepsza zabawa? A załogi nie będą miały dylematów czy Łabędź, cz Sztynort (czy gdzie tam się ten memoriał zaczyna)?
Klasyfikacje mogą być dwie, lub trzy?
Co Wy na to?

Andrzej Drago - 2016-05-26, 13:20

Jest inny pomysł aby i wilk był syty i owca cała.
Ponieważ nasza impreza ma być w terminie wystawy w Giżycku a podobno nie będzie regat w Kietlicach to przenieść na stałe regaty Ejsmontów na drugi tydzień.
Pozostałe wrześniowe są tradycyjnie zajęte .

Andrzej Drago - 2016-05-26, 13:27

Kuba , jeżeli coś sensownego byśmy wymyślili z przelicznikiem i sprawdzili to w BW Mamr to można by długodystansowy puścić wg przelicznika ale konieczny jest komplet czasów z ostatnich dwóch regat Seilforum.
Taki prosty , bez nadęcia przelicznik.
Na pewno nie będzie sprawiedliwy ale można by go tak ustawić aby preferował łódki wolniejsze i wtedy podwójna klasyfikacja : bezwzględna i przeliczeniowa.
Będzie o tyle sprawiedliwe , że reguły będą ustalone tajnie przed wyścigiem no i znacznie większa ilość ludzi powinna mieć satysfakcję.
Jeżeli będzie wola ogółu i akceptacja to mogę się w coś takiego pobawić i formułę wcześniej , przed wyścigiem podać komisji.
Oczywiście , żadnego ważenia i mierzenia żagli - ustali to subiektywnie "rada starców "
To pod dyskusję
Myślę , że Mirek tez może wtedy być zadowolony :lol:
Pozdrawiam

zeglarskaprzygoda - 2016-05-26, 14:22

Ja jestem jak najbardziej za. Przelicznik aż tak nie boli.
Co do Węgorzewa to ogłaszam się i tutaj - potrzebuję min 2 osoby sprawne fizycznie na fajne pływanie fajną łódką. Info na PW - mówimy o regatach 25.06.

extant - 2016-05-26, 15:05

zeglarskaprzygoda napisał/a:
Sorry, że się wcinam w trwającą już dyskusję, ale mam takiego pomysła: może dogadać się z klubem Kaper z Kętrzyna organizatorem Memoriału Ejsmontów dokładnie w tym samym terminie co te regaty forumowe. Mozna połączyć te dwie imprezy i będzie więcej łódek i lepsza zabawa?...

Kuba, nie da się połączyć tych dwóch imprez choćby dlatego, że jedna odbywa się tradycyjnie w Węgorzewie, a druga też tradycyjnie w Łabędzim. Praktycznie jedynym rozwiązaniem jest przeniesienie Memoriału Braci Ejsmontów na 2-gi tydzień września. W zeszłym roku był już XX Memoriał Braci Ejsmontów, a więc to impreza z dużymi tradycjami i jakoś trzeba będzie się dogadać z KM LOK Węgorzewo, tak aby w żaden sposób nie niszczyć tej tradycji.

zeglarskaprzygoda - 2016-05-26, 15:14

Pewnie masz rację. A ja pomieszałem organizatorów. Memoriał chyba rzeczywiście jest LOKu.
extant - 2016-05-26, 15:15

Andrzej Drago napisał/a:
...
Taki prosty , bez nadęcia przelicznik.
Na pewno nie będzie sprawiedliwy ale można by go tak ustawić aby preferował łódki wolniejsze i wtedy podwójna klasyfikacja : bezwzględna i przeliczeniowa.
Będzie o tyle sprawiedliwe , że reguły będą ustalone tajnie przed wyścigiem no i znacznie większa ilość ludzi powinna mieć satysfakcję.
Jeżeli będzie wola ogółu i akceptacja to mogę się w coś takiego pobawić i formułę wcześniej , przed wyścigiem podać komisji.
Oczywiście , żadnego ważenia i mierzenia żagli - ustali to subiektywnie "rada starców "
To pod dyskusję
Myślę , że Mirek tez może wtedy być zadowolony :lol:
Pozdrawiam

Andrzej, obawiam się, że wszelkie próby wprowadzania jakiegokolwiek przelicznika zostaną zdecydowanie negatywnie odebrane przez "klasycznych" turystów, no chyba, że klasyfikacja przeliczeniowa byłaby tylko jedną z wielu do wyboru przez uczestników, z tych o których pisał Robert, czyli "klasyfikacje łączne wspólne i rozdzielnie w zależności od trasy, klasy, ilości beczek rumu na pokładzie... " :-)

zeglarskaprzygoda - 2016-05-26, 15:51

extant napisał/a:
obawiam się, że wszelkie próby wprowadzania jakiegokolwiek przelicznika zostaną zdecydowanie negatywnie odebrane przez "klasycznych" turystów,

I tego to ja kompletnie nie kumam. Klasyczny turysta (rozumiem, że głównie o to na czym płyniemy decyduje o tym) powinien w mojej ocenie cieszyć się, że ktoś chce mu dać szansę na wyrównaną walkę. Taką, że nie ma znaczenia na czym płyniesz, a liczy się jak popłyniesz. Ale ja wszystkiego kumać nie muszę...:) KLasyfikacje zawsze mogą być dwie - kto pierwszy i ta przeliczona.

mazury.info.pl - 2016-05-26, 15:57

Moim skromnym zdaniem wszelkiego rodzaju przeliczniki są szkodliwe i nie powinny być stosowane. W żeglarstwie o wyniku (oprócz sprzętu) często decyduje również szczęście/pech, o umiejętnościach i wiedzy sternika i załogi nie wspominając... a tego żaden współczynnik nie uwzględnia.
zeglarskaprzygoda - 2016-05-26, 16:03

Każdy przelicznik uwzględnia wiedzę sternika (taktyka - duże zyski) i umiejętności załogi (boat handling - małe zyski) co w efekcie daje szybsze przypłynięcie do mety. Tylko przelicznik euro do złotówki tego nie uwzględnia z tych powszechnie stosowanych.
Andrzej Drago - 2016-05-26, 16:10

Kuba
Po tych kilku wypowiedziach już się chyba zorientowałeś dlaczego Cię stopowałem z przelicznikami.

A teraz na poważnie.
Na całym świecie do regat w których startują różne jachty a jednocześnie chce się przyciągnąć możliwie dużo różnych uczestników stosuje się przeliczniki i to od wieków.
Jedne bardzo złożone wymagające precyzyjnych pomiarów i uwzględniające rzeczywiste warunki na trasie i inne bardzo proste oparte o wyniki z poprzednich regat lub sezonu.
Pewną receptą jest podział na klasy wg długości ale to jest skrajna lipa.
Jeden na Sportinie 595 będzie miał z 22 m żagla a inny ok 26 ( oj bywało , bywało ) - gdzie tu równość szans ?
Przeliczniki można różnie budować a cel jest taki - max ludzi mających satysfakcję z wyrównanej walki.
Proste przeliczniki to polityka i można ją różnie kształtować np preferując zdecydowanie " turystyczne jachty " ( co to jest jacht turystyczny ? :lol: )
Są tzw Prawdziwi Turyści którzy na wodzie ścigają się z wszystkim co płynie pod żaglami ale wzdrygają się przed udziałem w wyścigach.
Im nic nie pomoże.
Mnie wszystko jedno , ja jadę aby się bawić i doskonalić.

mazury.info.pl - 2016-05-26, 16:18

Moim skromnym zdaniem przeliczniki służą tym, którzy nie potrafią przegrywać. :-P Jeżeli nie mogą wygrać realnie, to chociaż na papierze. :mrgreen:
Andrzej Drago - 2016-05-26, 16:31

To nie tak

Są łódki o różnych zdolnościach nautycznych wbudowanych.
Poniżej przykład
Majestic - 3,57
Bolero A 1242 -3,18
Sportina "Endorfina "- 2,03
Dla wyścigu z regat Sailforum kolejność była ( podobno )
Majestic
Bolero - 10 min straty
Sportina - 63 min straty
wg przelicznika kolejność by była
Sportina
Bolero
Majestic

Nie ma sprawiedliwości na świecie ale może być więcej zadowolonych

Kuba
Podtrzymuję
Możemy się prywatnie bawić z przelicznikami - będzie większy nacisk na szybkość
Pozdrawiam

zeglarskaprzygoda - 2016-05-26, 16:40

Muszę oddać puchar :-)
mazury.info.pl - 2016-05-26, 16:51

Andrzej Drago napisał/a:
To nie tak

A jak? Pierwszy przypłynął jeden, a zwycięzcą ogłosili innego. :mrgreen: :lol: To samo dotyczy zakazu stosowania żagli dodatkowych itp.

Andrzej Drago - 2016-05-26, 18:58

Nie
Zwycięzców jest dwóch
Ten co był pierwszy bezwzględnie i ten co był pierwszy w przeliczeniu.
Wyobraź sobie , że są dwie łódki do 6m , dwie do 7,5,m , jedna 9m - to mają się nie ścigać ?
Bo to nie miało by sensu ?
Przelicznik pozwala.

A jak się odbywają regaty przez Atlantyk ?

Co do żagli dodatkowych to one nie są dodatkowe tylko podstawowe.
Podstawowe dla wykorzystania zdolności nautycznych , podstawowe dla dużych przelotów w rozsądnym czasie.

To , że ludzie ich nie mają to inna sprawa i długo by o tym pisać

Daleki jestem od namawiania na przelicznik i przekonywania do niego.
Po pewnym czasie człowiek prowadzący to jest wrogiem wszystkich ( bo mam zły przelicznik ) a potem zaczynają się oszustwa - więcej żagla niż zadeklarowano , mniej masy niż zadeklarowana.
Powstają komisje , kontrole i wyścig
Kończy się zabawa i koleżeństwo.

Po przeliczniki ludzie sięgają jak chcą zachęcić innych bo nie mają się z kim ścigać - zabili swoją dominacja klasy.
Ograniczają się nie stosując żagli dodatkowych i wypierają nowe konstrukcje.
To wszystko widziałem.
Dlatego właśnie nie widzicie na Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych w Giżycku żagli dodatkowych na tych mistrzostwach.
Stosuja je tylko klasy sportowe ale potem zanikają jak Skippi

Andrzej Drago - 2016-05-26, 19:06

Muszę oddać puchar :-)

Nie Kuba
Słusznie Ci się należy.
Masz bardzo fajna łódkę i dobrze żeglowaliście ale dla moich potrzeb na Mazurach Bolero jest znacznie lepsze.

Andrzej Drago - 2016-05-26, 19:14

A jak będę miał czasy to i tak po BW Mamr policzę sobie po cichu czy w stosunku do poprzedniego wyścigu w stosunku do Ciebie się poprawiłem czy nie :lol:
extant - 2016-05-26, 19:58

... powinien w mojej ocenie cieszyć się, że ktoś chce mu dać szansę na wyrównaną walkę...

Tak trochę chcesz... uszczęśliwiać na siłę ;-) :-P

extant - 2016-05-26, 20:00

Andrzej Drago napisał/a:
... policzę sobie po cichu...

O to, to :mrgreen:

plitkin - 2016-05-26, 20:05

Andrzej Drago napisał/a:

Majestic i MX 22 w PPJK nie za bardzo się sprawdzają a na dodatek nie udało im się reanimować klasy Open.
MX 22 musiał by być sporo dobalastowany co zabija zdolność nautyczna tej fajneł łódeczki a

Maxus 22 jest wicemistrzem Polski w PPJK, wielokrotnym medalistą. Jakoś sobie radzi w PPJK. Poza tym, jako osoba, która pływała tą jednostką w PPJK, śmiało stwierdzę, że do PPJK Maxus 22 nie musi być dociążony. Mało tego, podważę tezę, że zabija to nautykę, gdyż właśnie ja bym osobiście wręcz dociążył tą łódkę o jakieś 100-150 kg (mówimy o Szkółkowym Maxusie 22).

Andrzej Drago - 2016-05-26, 20:09

A z którymi żaglami ? :lol:
Bo , ze zdominował klasę T2 na ZZ to prawda

Andrzej Drago - 2016-05-26, 20:15

extant napisał/a:
... powinien w mojej ocenie cieszyć się, że ktoś chce mu dać szansę na wyrównaną walkę...

Bardzo lubię takie złośliwości

mazury.info.pl - 2016-05-26, 20:17

Andrzej Drago napisał/a:
Nie
Zwycięzców jest dwóch

Bez sensu. Zwycięzca może być tylko jeden.

plitkin - 2016-05-26, 20:21

Andrzej Drago napisał/a:
A z którymi żaglami ? :lol:
Bo , ze zdominował klasę T2 na ZZ to prawda

Z zestawem do PPJK, oczywiście.
Membrany są tak bardzo karane w formule PZŻ, że szkoda dyskutować. Cofamy się w rozwoju na własne życzenie.

plitkin - 2016-05-26, 20:22

Wstępnie się zapisuję, jako że organizatorzy prosili o deklaracje.

2. extant (ditto)
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)
13.
16. plitkin - Popierdółka /sam/

extant - 2016-05-26, 20:25

Hmm... a wracając do jesiennych regat - a gdyby zrobić tak:

1. - wspólny start,
2. pierwsza bojka: rozprowadzająca dla turystów na długim wyścigu i górna dla ścigantów,
a. - turyści: płyną na długą trasę: Dębowa lewą burtą, Ilma lewą burta, Kormoranów prawą burtą, Lipka prawą burtą, Ilma lewą burtą, Poganckie lewą burtą, Ilma lewą burtą, Dębowa lewą burtą -> meta,
b. ściganci: z górnej na dolną i na metę, potem start i takie krótkie wyścigi po śledziu x 3, 4 start już na bojkę rozprowadzająca i na średnio długi wyścig, czyli Dębowa lewą burtą, Poganckie lewą burta, Ilma lewą burta, Dębowa lewą burta -> meta.

??

extant - 2016-05-26, 20:28

Andrzej Drago napisał/a:
extant napisał/a:

Bardzo lubię takie złośliwości

Mylisz się Andrzeju, nie było w tym nawet odrobiny złośliwości z mojej strony.

extant - 2016-05-26, 20:38

... Zwycięzca może być tylko jeden.

W open... oczywiście tylko jeden. :-)

maciek 24 - 2016-05-26, 20:39

Ale się gotuje .Ja mam taka propozycje wspólny start w piątek wieczorem kto wytrzyma do odprawy startuje a reszta czeka na imprezę integracyjną :-D .P.S kto z Was będzie w sobotę na Zegrzu ? pozdrawiam Maciek
funyo - 2016-05-26, 21:38

Mariusz - zapędziłeś się w swoim planie aż na Dobskie, ale pamiętaj, że tam nie będzie wsparcia, zdjęć, no i komisji sędziowskiej :-P ;-)
extant - 2016-05-26, 22:02

funyo napisał/a:
Mariusz - zapędziłeś się w swoim planie aż na Dobskie, ale pamiętaj, że tam nie będzie wsparcia, zdjęć, no i komisji sędziowskiej :-P ;-)

Fakt :-(

extant - 2016-05-27, 07:45

ModEdit - posty dotyczące slipowania "Wira" na ZZ przeniesione zostały do nowego wątku -> http://forum.mazury.info....p=229388#229388
Pioootrekk - 2016-05-27, 10:17

extant napisał/a:
Hmm... a wracając do jesiennych regat - a gdyby zrobić tak:

1. - wspólny start,
2. pierwsza bojka: rozprowadzająca dla turystów na długim wyścigu i górna dla ścigantów,
a. - turyści: płyną na długą trasę: Dębowa lewą burtą, Ilma lewą burta, Kormoranów prawą burtą, Lipka prawą burtą, Ilma lewą burtą, Poganckie lewą burtą, Ilma lewą burtą, Dębowa lewą burtą -> meta,
b. ściganci: z górnej na dolną i na metę, potem start i takie krótkie wyścigi po śledziu x 3, 4 start już na bojkę rozprowadzająca i na średnio długi wyścig, czyli Dębowa lewą burtą, Poganckie lewą burta, Ilma lewą burta, Dębowa lewą burta -> meta.

??

Jak dla mnie to całkiem ciekawa propozycja

pough - 2016-05-27, 11:57

Ja jestem za tym, by ostatni etap naszych regat był totalna zabawą. Na przykład regatowi napaleńcy gonią turystów od bramki do mety z odpowiednim handicapem. Może nawet zrobić to w formie walki drużynowej. Myślę nad zasadami takiej zabawy, ale czekam również na Wasze pomysły, zwłaszcza tych, których nie bawi regatowa napinka. Chcę usłyszeć Wasz głos.

Wcześniejsze etapy zawierałyby elementy wyścigów krótkich i długiego w taki sposób, by wszyscy bawili się razem, a każdy dostał choć w części, trochę tego co lubi. :-D

zenek - 2016-05-30, 08:33

Zawsze możesz się wypisać. Wcześniejsze zgłoszenie pozwala organizatorom wstępnie oszacować liczbę uczestników, co ma ogromne znaczenie przy różnych ustaleniach.

plitkin napisał/a:
Wstępnie się zapisuję, jako że organizatorzy prosili o deklaracje.

To wszystko powyżej to prawda, ale zdecydowanie zależy nam na poważnych deklaracjach udziału! A ewentualna rezygnacja jedynie z powodów tzw. siły wyższej!

najmita - 2016-05-30, 10:25

Dlatego ja zaznaczam, że mój udział to tylko 50% pewności.
szg - 2016-05-31, 13:05

Czy jest na marinie Łabędzi Ostrów slip (może ktoś ma fotkę?), czy też raczej przymierzać się do slipu w pobliskim Sailorze?
pough - 2016-05-31, 13:08

Jest w łabędzim slip.
axa_man - 2016-05-31, 13:26

Oto fotka :)
szg - 2016-05-31, 13:28

Dzięki - to znacznie upraszcza sprawę 8-) .
pough - 2016-05-31, 14:37

szg napisał/a:

Lecę po czystą... :mrgreen: :mrgreen:

extant - 2016-05-31, 14:40

pough napisał/a:
szg napisał/a:

Spoko Robert... ja już mam przygotowaną :mrgreen: :lol:

Pioootrekk - 2016-05-31, 14:42

extant napisał/a:
pough napisał/a:
szg napisał/a:

a mi się skończyła :-(

pough - 2016-05-31, 14:44

Pioootrekk napisał/a:
...a mi się skończyła :-(

Spoko... Będzie potrzebna w pierwszy weekend września... Taka gentelmeńska umowa... :-D

szg - 2016-05-31, 20:31

Pioootrekk napisał/a:
extant napisał/a:
pough napisał/a:
szg napisał/a:

Piotrek, z ziomalem się podzielę :-P :lol: .

Pioootrekk - 2016-05-31, 20:53

szg napisał/a:
Pioootrekk napisał/a:
extant napisał/a:
pough napisał/a:
szg napisał/a:

Piotrek, z ziomalem się podzielę :-P :lol: .

Dziękuję bardzo ;-)
Ja mogę udostępnić do degustacji mój tajemny trunek, którym upijam konkurentów przed regatami :-)

extant - 2016-06-01, 06:57

Hehe... jakby co, to barku mam też taki jeden... "tajemny trunek". ;-) :-D
extant - 2016-06-01, 07:06

zenek napisał/a:
... zdecydowanie zależy nam na poważnych deklaracjach udziału! A ewentualna rezygnacja jedynie z powodów tzw. siły wyższej!

Wobec powyższego, aby moja deklaracja udziału była poważna muszę skorygować mój wpis na liście:

2. extant (jeżeli regaty nie będą w tym samym terminie co Memoriał Braci Ejsmontów)
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)
13.
16. plitkin - Popierdółka /sam/[/quote]

Andrzej Drago - 2016-06-01, 07:12

extant napisał/a:

2. extant (jeżeli regaty nie będą w tym samym terminie co Memoriał Braci Ejsmontów)

Myślę , że to jest dobry wpis.
Czy koledzy już rozpoczęli pertraktacje z organizatorami regat Ejsmontów ?

zenek - 2016-06-01, 07:23

Andrzej Drago napisał/a:
Myślę , że to jest dobry wpis.
Czy koledzy już rozpoczęli pertraktacje z organizatorami regat Ejsmontów ?
Andrzeju nikt nie będzie z nikim pertraktował. Przynajmniej ja na pewno. To po prostu niepoważne. Jak ktoś chce się kontaktować z organizatorami innych regat, których jak zwykle będzie kilka w tym terminie i ustalać terminy bardzo proszę.
Nasze regaty jesienne odbywały się zawsze podczas MTSW. Te od dawna mają ustalony swój termin. Dlatego został wyznaczony czas do12.06 aby uzyskać poważne deklaracje udziału i podjąć decyzję czy je organizujemy czy nie. Patrząc na obecną listę, to na 99% tak!

najmita - 2016-06-01, 07:35

Dla jasności, poprawię swój wpis

7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)
13.
14. najmita (Andrzej)-tango 780s / sam lub z załogą + 2 (prawdopodobieństwo udziału 50%)

Andrzej Drago - 2016-06-01, 07:36

Zenku
Do niczego Cię nie zmuszam ale było by fajnie dogadać się aby ustalić sztywne terminy dla niektórych imprez.
O takim działaniu rozmawialiśmy ale bez Ciebie.
Podobno nie będzie regat w Kietlicach - też do sprawdzenia
Targów Giżyckich nie da się przesunąć
Regaty Ejsmontów są od 20 lat , szkoda rozwalać taka tradycję a i kultywować pamięć trzeba.
Nie uważasz , ze dla obu imprez było by lepiej dogadać się a i żeglarze mogli by planowac wrzesień.
1 tydzień - Gizycko - regaty forumowe
2 tydzień - Memoriał Ejsmontów
3 tydzień sami wiecie
Ostatni tydzień Mamert Cup

Aż się dusza raduje

Może poprosić o pomoc Jacka ?

extant - 2016-06-01, 07:37

zenek napisał/a:
... nikt nie będzie z nikim pertraktował. Przynajmniej ja na pewno. To po prostu niepoważne...

Zenku, nie jestem organizatorem regat tylko ewentualnym uczestnikiem, ale uważam, że powinna być podjęta próba uzgodnienia z KM LOK Węgorzewo przeniesienia Memoriału Braci Ejsmontów na 2-gi tydzień września. W zeszłym roku odbył się już 20-ty Memoriał Braci Ejsmontów, a więc to impreza z dużymi tradycjami i jakoś trzeba byłoby się dogadać z KM LOK Węgorzewo odnośnie terminu, tak aby w żaden sposób nie niszczyć tej żeglarskiej tradycji.

zenek - 2016-06-01, 07:45

Panowie ależ nic nie stoi na przeszkodzie abyście skontaktowali się z organizatorem regat w Węgorzewie. Przecież o tym pisałem. Ja nie zamierzam. Nie chce robić niczego "na siłę" łącznie z przesuwaniem innych regat.
pough - 2016-06-01, 08:39

Właśnie otrzymałem informację, że Kietlice jednak się odbędą, więc temat przesunięcia Memoriału Ejsmontów jest bezprzedmiotowy.
zenek - 2016-06-01, 08:44

pough napisał/a:
Właśnie otrzymałem informację, że Kietlice jednak się odbędą, więc temat przesunięcia Memoriału Ejsmontów jest bezprzedmiotowy.
No proszę. A ponadto w tych terminach odbędzie się zapewne jeszcze kilka innych imprez regatowych i to na jeziorach północnych.
Tak więc bardzo proszę tylko o poważne deklaracje udziału w naszej imprezie. Czas jest do 12.06!

extant - 2016-06-01, 08:53

pough napisał/a:

zenek napisał/a:
Tak więc bardzo proszę tylko o poważne deklaracje udziału w naszej imprezie. Czas jest do 12.06!

Wobec powyższego, niestety muszę wycofać się z udziału (będę w tym czasie na Ejsmontach):

2.
7. Kuba Delphia 24
11. piratka - przewoniczaca komisji sedziowskiej + min dwoch czlonkow ( lodz sedziowska )
12. funyo (skuter)
13.

zenek - 2016-06-01, 09:32

Lukę uzupełnię:

2. zenek
7. Kuba Delphia 24
11. piratka - przewoniczaca komisji sedziowskiej + min dwoch czlonkow ( lodz sedziowska )
12. funyo (skuter)
13.

Andrzej Drago - 2016-06-01, 13:44

pough napisał/a:

Bardzo dziękuję Robercie .
To oznacza , że próba wyjaśnienia sytuacji została podjęta.

Dla mnie bez zmian ale prawdopodobnie Marian tradycyjnie popłynie na Ejsmontów.

pough - 2016-06-01, 13:49

extant napisał/a:
pough napisał/a:
szg napisał/a:

extant napisał/a:
niestety muszę wycofać się z udziału

No tośmy sobie popili. :-P :lol:
Dobrze, że jednak nie dałem się zwieść obiecankom i poleciałem po "krzynkę" czystej. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

extant - 2016-06-01, 14:53

pough napisał/a:
No tośmy sobie popili. :-P :lol: ...

Echhh... też mi przykro z tego powodu, ale w któryś z węgorzewskich regat po prostu muszę wystartować, a wygląda niestety na to, że ani na Błękitną Mamr, ani na Puchar Burmistrza nie będę miał łódki do startu. :-(

najmita - 2016-06-01, 18:19

Ktoś wkleił wcześniejszą wersję listy więc poprawię ponownie:

2. zenek
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)
13.
14. najmita (Andrzej)-tango 780s / sam lub z załogą + 2; prawdopodobieństwo udziału 50%

szg - 2016-06-02, 17:19

No to może też ja:

2. zenek
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)
13.
14. najmita (Andrzej)-tango 780s / sam lub z załogą + 2; prawdopodobieństwo udziału 50%
17. szg + 1

pough - 2016-06-02, 17:34

szg napisał/a:
No to może też ja...

Super.

Piotrek, teraz już nie ma wyjścia. Twoje dziewczyny muszą być i niech nie zapomną gitary i skrzypiec. :-D
Gdyby skrzypcom potrzebne było specjalne przechowywanie, to je będę najmował domek, więc na jachcie nie będą musiały wilgotnieć.

Może jeszcze akordeon do nas dołączy... zobaczymy...

Ale zabawa się szykuje. :-D

Pioootrekk - 2016-06-02, 17:39

pough napisał/a:
szg napisał/a:
No to może też ja...

Super.

Piotrek, teraz już nie ma wyjścia. Twoje dziewczyny muszą być i niech nie zapomną gitary i skrzypiec. :-D
Gdyby skrzypcom potrzebne było specjalne przechowywanie, to je będę najmował domek, więc na jachcie nie będą musiały wilgotnieć.

Może jeszcze akordeon do nas dołączy... zobaczymy...

Ale zabawa się szykuje. :-D

Możliwe że Jeszcze u mnie w załodze pojawi się gitarzysta, a może i i nawet ja swój akordeon wezmę

pough - 2016-06-02, 17:52

No to idziemy na całego. :-D
Jak będzie komu wykorzystać to mogę przywieźć prostego elektryka z piecykiem. :-D

szg - 2016-06-02, 17:56

Piecyk może się przydać bo mój coś ostatnio siadał :-/ .
pough - 2016-06-02, 18:13

szg napisał/a:
Piecyk może się przydać bo mój coś ostatnio siadał :-/ .

No to biorę. Tak wygląda... Nada się?

zenek - 2016-06-02, 18:20

szg napisał/a:
No to może też ja
No to jak Grzegorz znalazł się na liście, to wyjścia nie ma. Robimy Jesienne Regaty :-D !
Pioootrekk - 2016-06-02, 18:21

zenek napisał/a:
szg napisał/a:
No to może też ja
No to jak Grzegorz znalazł się na liście, to wyjścia nie ma. Robimy Jesienne Regaty :-D !

No i o to chodzi ;-)
Muszę w końcu poznać Piratkę

maciek 24 - 2016-06-02, 19:25

zenek napisał/a:
szg napisał/a:
No to może też ja
No to jak Grzegorz znalazł się

na liście, to wyjścia nie ma. Robimy Jesienne Regaty :-D !
Zenek a może by tak pierwszą edycję letnich po co czekać do jesieni . jak By co to przywiozę :-D :-D
zenek - 2016-06-02, 19:28

maciek 24 napisał/a:
Zenek a może by tak pierwszą edycję letnich po co czekać do jesieni . jak By co to przywiozę :-D :-D
Trzeciego września będzie jeszcze kalendarzowe lato, a wrzesień to już zasadniczo miesiąc zaliczany do jesieni, tak więc będziesz miał "dwa w jednym" :-P :lol: !
pough - 2016-06-02, 19:36

Czy ktoś ma mały rzutnik komputerowy. Chciałbym wyświetlać na imprezie wieczornej filmy zrobione na wodzie przez paparazzi funyo. Także możnaby wyświetlać teksty szant.
A może znajdzie się operator jakiego drona by zrobić pamiątkowe filmy... :-D

Pioootrekk - 2016-06-02, 19:38

Ja mam niewielkich rozmiarów projektor
pough - 2016-06-02, 19:42

Nie mogę znaleźć swojego. Gdybym nie znalazł mógłbyś zabrać. Ja będę miał kompa do wyświetlania.
Pioootrekk - 2016-06-02, 19:43

pough napisał/a:
Nie mogę znaleźć swojego. Gdybym nie znalazł mógłbyś zabrać. Ja będę miał kompa do wyświetlania.

Okej, to wezmę ze sobą

pough - 2016-06-02, 19:46

Dzięki, klikam. :-D
zenek - 2016-06-02, 19:48

Ale żeście się rozpędzili. Niedługo całą aparaturę sceniczną łącznie z nagłośnieniem, oświetleniem, efektami i telebimami skompletujecie :lol: !
Pioootrekk - 2016-06-02, 19:50

zenek napisał/a:
Ale żeście się rozpędzili. Niedługo całą aparaturę sceniczną łącznie z nagłośnieniem, oświetleniem, efektami i telebimami skompletujecie :lol: !

Hmmm... Może coś dałoby się wymyślić :mrgreen:

mazury.info.pl - 2016-06-02, 19:59

Ja ma projektor. Stary, ale moze sie nada.
plitkin - 2016-06-02, 20:15

Mam projektor, moge zabrac.
pough - 2016-06-02, 20:18

Zbyszek Ty coś o dronach kiedyś wspominałeś, że Ciebie kręcą... :lol: :-D

zarcik taki wiem, że Targi masz w tym czasie na głowie. :-D

mazury.info.pl - 2016-06-02, 21:13

Adam Kowalski jest obecnie instruktorem od dronów i ma ich kilka, w tym profesjonalne. Ja mam dwie tanie zabawki, którymi nie umiem jeszcze latać.

...ale jeżeli będzie wiało jak to we wrześniu, to dronem nie polatasz.

axa_man - 2016-06-03, 08:08

Ja do listy bym się dopisał, ale na dzień dzisiejszy nie jestem wstanie jeszcze zaplanować.
Jednakże, jeśli przyjadę dołączę się do "forumowego" zespołu muzycznego i przywiozę g. basową wraz z piecykiem 300W. :mrgreen:

szg - 2016-06-03, 08:55

axa_man napisał/a:
...... przywiozę g. basową wraz z piecykiem 300W. :mrgreen:

No to brakuje tylko perkusji, keyboarda i jakiegoś dęciaka (ja mam i potrafię ale nie zmieści mi się do auta) ale na wszystkim jednocześnie nie dam rady :shock: .
Ciekawe kto się przebije z wokalem przez tą górę instrumentów podczas tego jam session. Przydałby się nakładany na łeb mikrofon :roll: .
I w ten sposób pogrzebaliśmy spontaniczną pieśń turystyczną i szantową wykonywaną cichaczem, wieczorową porą przy ognisku :-P :oops: .
P.s. - dzisiaj dżemuję na imprezie firmowej ale cichutko przy ognisku ;-) .

pough - 2016-06-03, 10:21

szg napisał/a:
...Ciekawe kto się przebije z wokalem przez tą górę instrumentów podczas tego jam session. Przydałby się nakładany na łeb mikrofon :roll: ...

Już od wczoraj codziennie surowe jajeczko piję na sprawne gardło... :mrgreen:

Andrzej Drago - 2016-06-03, 10:51

a ja trenuję słowa :lol:
najmita - 2016-06-03, 11:06

Andrzej Drago napisał/a:
a ja trenuję słowa :lol:

A ja lubię tylko te piosenki, które znam ;-) :-D

Pioootrekk - 2016-06-03, 11:37

moi załoganci już trenują śpiewanie w chórku (niestety czasem bez paru % trudno ich zmobilizować)
maciek 24 - 2016-06-03, 13:09

A ja proponuję ułożyć listę przebojów np. po 3 tytuły z każdej łódki potem głosowanie i powstanie lista najbardziej lubianych szant co Wy na to? . Pozdrawiam Maciek
Pioootrekk - 2016-06-03, 13:11

maciek 24 napisał/a:
A ja proponuję ułożyć listę przebojów np. po 3 tytuły z każdej łódki potem głosowanie i powstanie lista najbardziej lubianych szant co Wy na to? . Pozdrawiam Maciek

taka prawie że eurowizja szantowa :mrgreen:

pough - 2016-06-03, 13:16

Moim zdaniem, spontan jest najfajniejszy. Jak będziemy wyświetlać tekst, to każdy będzie mógł dołączyć.

PS. A wszyscy wiedza, że najpopularniejsza ostatnio szanta to Whisky moja żono... ;-) :-D

szg - 2016-06-03, 21:10

Tak jakoś nie widzę tego wyświetlania tekstu. Nie to, że mi się to nie podoba tylko znając z autopsji jak żywiołowo i nispodziewanie następuje wybór a za chwilę zmiana pieśni, to kto i jak będzie tym sprzętem operował i czy przypadkiem nie będzie narzucał repertuaru bo akurat znalazł jakiś tekst. Natomiast ustalanie repertuaru z góry to mi pachnie dancingiem. Skądinąd wiem, że w wielogodzinnej imprezie liczy się wyczucie chwili, szybka zmiana i wybór spośród wielu propozycji z każdej strony. To trzeba umieć ogarnąć aby pośpiewać stare hity ale też zaprezentować mniej znane lecz świetne szanty a i coś z popu. 8-)
pough - 2016-06-03, 21:25

Da się ogarnąć robiąc zdjęcie ze śpiwnika i to zdjęcie rzucamy na ekran. Wybór tak jak do tej pory spontaniczny z wyświeglaniem numeru strony na ekran. :-D
extant - 2016-06-03, 22:10

Hmm... mnie nie będzie, więc zasadniczo nie powinienem się "wtrącać"... ale czy trochę nie przeginacie z tą "techniką" ?!
Pioootrekk - 2016-06-03, 23:46

U mnie w załodze np. Będą dwie kompletnie zielone osoby i dla nich takie wyświetlanie będzie zbawienne żeby wczuć się w klimat, do tego co do niektórych piosenek możemy znać różne wersje i fajnie może być mieć taką uniwersalną, a wyświetlanie nawet przy spontanicznym doborze nie jest trudne tylko będzie miało co najwyżej małe opóźnienie
piratka - 2016-06-05, 08:54

Pioootrekk napisał/a:
...
Muszę w końcu poznać Piratkę

Musisz musisz koniecznie ;-) :-P
Ps
Jestem na szlaku 13-18 czerwiec... :lol: i przy okazji zapadnie decyzja co do lodzi sedziowskiej :-)

Pioootrekk - 2016-06-05, 13:39

ja niestety dopiero od początku sierpnia wracam na wjm i jestem tam do 8 września
MirekMors - 2016-06-05, 15:11

Piotrku - godnie cię zastąpimy ! No, chyba, że nie bez powodu masz taki dłuuugi nick :-P
Pioootrekk - 2016-06-05, 15:52

MirekMors napisał/a:
Piotrku - godnie cię zastąpimy ! No, chyba, że nie bez powodu masz taki dłuuugi nick :-P

Hmm... Nie Potwierdzam, nie zaprzeczam, ale to już chyba temat na rozmowę w dziale +18 :mrgreen:

piratka - 2016-06-06, 09:34

Piotrus Piotrus... juz mi biegusiem do 18+...!!! :-P :lol: i chetnie pociagne ten temat.... ;-) :-P :mrgreen:
Pioootrekk - 2016-06-06, 10:58

piratka napisał/a:
Piotrus Piotrus... juz mi biegusiem do 18+...!!! :-P :lol: i chetnie pociagne ten temat.... ;-) :-P :mrgreen:

okazja do pociągnięcia tego tematu będzie we wrześniu :mrgreen:

węzełek - 2016-07-28, 13:02

szg napisał/a:
No to może też ja:

2. zenek
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)
13.
17. szg + 1

13 jest zarezerwowana ? Wiem ,ze to jest już po terminie, ale chciałam się wpisać razem z załogą, chyba ,że Robert nie ma nikogo, i chciał by przygarnąć 7 ludków w tym 4 dzieciaki ?

PS. Koszulki będą drukowane ? i najważniejsze, kiedy pieniążki ?

pough - 2016-07-28, 13:20

Węzełku, przykro mi, ale 7 osób nawet nie zmieszczę na Mx22, a poza tym mamy już plan na wyjazd rodzinny, więc załogę mam...
Musisz więc zapisać się jako oddzielna załoga...

Odnośnie nr. 13. - jest wolny od samego początku, tylko nikt nie chciał się od thm numerem zapisać... ;-)

Zaktualizuję więc...

1. pough + poghowa + 1 (Mx22)
2. zenek
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)
13.
17. szg + 1

węzełek - 2016-07-28, 13:52

pough napisał/a:
Węzełku, przykro mi, ale 7 osób nawet nie zmieszczę na Mx22, a poza tym mamy już plan na wyjazd rodzinny, więc załogę mam...
Musisz więc zapisać się jako oddzielna załoga...

Odnośnie nr. 13. - jest wolny od samego początku, tylko nikt nie chciał się od thm numerem zapisać... ;-)

Zaktualizuję więc...

2. zenek
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)
13.węzełek + 6 ( w tym 3 , a nie 4 dzieciaki ), jacht za chwilę ;)
17. szg + 1

Sprawa jest jasna , już się wpisałam ;)

najmita - 2016-07-28, 14:10

węzełek napisał/a:
pough napisał/a:

Zuch dziewczyna :-D . To ja właśnie zostawiłem tę wolną pozycję. ;-) :lol:

pough - 2016-07-28, 14:13

Ale szykuje się wieczorne granie...

Moje instrumenty właśnie dostały nowe struny. ;-)
Przygotowania w pełni...

węzełek - 2016-07-28, 14:21

pough napisał/a:
Ale szykuje się wieczorne granie...

Moje instrumenty właśnie dostały nowe struny. ;-)
Przygotowania w pełni...

Już się cieszę na spotkanie z Wami :-D

zenek - 2016-07-28, 14:26

węzełek napisał/a:
13 jest zarezerwowana ? Wiem ,ze to jest już po terminie, ale chciałam się wpisać razem z załogą,
Aniu nie jest po żadnym terminie. Lista jest wciąż otwarta.

węzełek napisał/a:
Bardzo proszę o sugestie w sprawie koszulek. Gdyby miały być wykonane to wpłaty musiałyby wpłynąć do 15 sierpnia. Jeżeli nie robimy koszulek, to wpłaty muszą się znaleźć na koncie do 29 sierpnia.
węzełek - 2016-07-28, 14:35

najmita napisał/a:
węzełek napisał/a:
pough napisał/a:

najmita , to Ciebie nie będzie ? :-(

węzełek - 2016-07-28, 14:37

zenek napisał/a:
węzełek napisał/a:
13 jest zarezerwowana ? Wiem ,ze to jest już po terminie, ale chciałam się wpisać razem z załogą,
Aniu nie jest po żadnym terminie. Lista jest wciąż otwarta.

węzełek napisał/a:
Bardzo proszę o sugestie w sprawie koszulek. Gdyby miały być wykonane to wpłaty musiałyby wpłynąć do 15 sierpnia. Jeżeli nie robimy koszulek, to wpłaty muszą się znaleźć na koncie do 29 sierpnia.

Robimy koszulki, przy okazji też te z logo mazury.info.pl podaj konto , już wpłacam :mrgreen: :lol: :-P

zenek - 2016-07-28, 14:39

węzełek napisał/a:
Robimy koszulki, przy okazji też te z logo mazury.info.pl podaj konto , już wpłacam :mrgreen: :lol: :-P
No patrzcie w gorącej wodzie kąpana dziewczyna :lol: ! Aniu spokojnie, daj szansę wypowiedzieć się innym :-D !
najmita - 2016-07-28, 14:44

węzełek napisał/a:
najmita napisał/a:
węzełek napisał/a:
pough napisał/a:

najmita , to Ciebie nie będzie ? :-(

Aniu, będę na 50%. Ja wpisałem się pod pozycją 14, a 13-tkę zostawiłem jako (podobno) pechową ;-) .

No, powiedzmy, że prawdopodobieństwo mojego udziału wzrosło właśnie do 60% :lol:

węzełek - 2016-07-28, 14:55

To ja mogę wpisać się na 18, byle byś przyjechał ;-)
węzełek - 2016-07-28, 14:58

zenek napisał/a:
węzełek napisał/a:
No patrzcie w gorącej wodzie kąpana dziewczyna :lol: ! Aniu spokojnie, daj szansę wypowiedzieć się innym :-D !
.
Oj tam od razu w gorącej wodzie , ...... nie wiem czy wiesz koszulek z regat forumowych nie drukowaliśmy już 2 lata, tzn ten jest trzeci sezon, to samo tych polówek z logo forumowym ( mogę się zdeklarować, że wezmę 6 w 3 rozmiarach w dwóch kolorach :mrgreen: :-P :lol: )

plitkin - 2016-07-28, 15:06

W tym roku miałem problem z terminami na forumowe regaty. Tym bardziej tęsknię za takimi imprezami i nie mogę się już doczekać! :)
węzełek - 2016-07-28, 15:10

plitkin napisał/a:
W tym roku miałem problem z terminami na forumowe regaty. Tym bardziej tęsknię za takimi imprezami i nie mogę się już doczekać! :)

Liczysz na powtórkę imprezy z tawerny w Węgorzewie podczas październikowego treningu :mrgreen: ;-) ?

pough - 2016-07-28, 15:14

węzełek napisał/a:
plitkin napisał/a:

Liczysz na powtórkę imprezy z tawerny w Węgorzewie podczas październikowego treningu :mrgreen: ;-) ?

Też było fajnie...

węzełek - 2016-07-28, 15:48

pough napisał/a:
węzełek napisał/a:
plitkin napisał/a:

Też było fajnie...

Zawsze jest fajnie, jak wszyscy śpiewają i się dobrze bawią, ... jak cała tawerna śpiewa :-D :-P 8-) Szkoda tylko ,że nas z niej później wywalili :evil:

pough - 2016-07-28, 15:50

węzełek napisał/a:
... Szkoda tylko ,że nas z niej później wywalili :evil:

Mieli zaplanowana dyskotekę dla miejscowych... Nie mam oto żalu, w końcu jakoś muszą się utrzymać poza sezonem...

zeglarskaprzygoda - 2016-07-28, 16:10

A ja już wiem, że mnie nie będzie. Robota wzywa i mam wyjezdne w tym terminie.
Sorry i żałuję wielce.

2. zenek
4. szg + 1
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)

węzełek - 2016-07-28, 16:13

miały być sugestie na temat drukowania koszulek, a nie ,że się wypisujesz :-(
MirekMors - 2016-07-28, 17:33

Popierdółka to jakaś nowość Nortmana ? :->
Tobo - 2016-07-28, 18:07

A do kiedy można się zgłaszać i na której stronie jest "harmonogram" imprezy?
pough - 2016-07-28, 18:16

Tobo napisał/a:
A do kiedy można się zgłaszać i na której stronie jest "harmonogram" imprezy?

Zgłaszać się możesz cały czas a dane o imprezie są nastepujące: 3 września 2016 tradycyjnie w Łabędzim Ostrowie.

szg - 2016-07-28, 19:10

Dla odmiany proponuje tshirty wykończone pod szyją "w serek" 8-) .
plitkin - 2016-07-28, 19:33

Fajnie by bylo gdyby to byly polarki lub cos innego niz koszulki. Koszulki sa nudne, mam kilkadziesiat chyba. Moga byc bandanki :)

Jako alternatywa: porzadne koszulki techniczne.

Piotr Lewandowski - 2016-07-28, 20:04

plitkin napisał/a:
Albo bawełniane polówki zamiast t-shirtów. Nie znam porządnych koszulek technicznych w dobrej cenie, ale może za mało przekopałem rynek.
plitkin - 2016-07-28, 20:06

plitkin napisał/a:
Albo bawełniane polówki zamiast t-shirtów. Nie znam porządnych koszulek technicznych w dobrej cenie, ale może za mało przekopałem rynek.

Soli zna.
Mozna tez zrobic bardzo lekkie polarki - takie longsleevy. Fajna rzecz.

węzełek - 2016-07-28, 20:17

plitkin napisał/a:

Bardzo porządne polówki skądś Zenek wytrzaskiwał, mam takie dwie z logo mazury.info.pl

Piotr Lewandowski - 2016-07-28, 20:37

plitkin napisał/a:
Soli zna.Mozna tez zrobic bardzo lekkie polarki - takie longsleevy. Fajna rzecz.
Polarki spoko....
zenek - 2016-07-29, 08:19

Powiem tak. Przy okazji takich imprez jak nasze spotkanie i regaty w grę wchodzą tylko okolicznościowe t-shirty. Czy w serek czy tradycyjnie to sprawa wtórna. Polarki, koszulki techniczne, lekkie polarki itd... to inny temat. Trzeba trochę przy tym pochodzić. Znaleźć dobrego producenta, dobrą jakość, a to skutkuje ceną. Raczej nikt nie będzie ryzykował stu czy ponad stu złotych w ciemno. Bez podania dokładnych wymiarów polarka lub przymiarki też niewielu zaryzykuje.
Tak więc moim zdaniem w tej chwili w grę wchodzą zwyczajne koszulki. Z tym, że właściwie powinna być zainteresowana zdecydowana większość. Wtedy ma to sens podczas samej imprezy, jak i pozwala na większy wybór kolorów i lepszą cenę u producenta.

MirekMors - 2016-07-29, 08:51

Co to są koszulki techniczne i longsleevy ? :shock:
Ja kolejnym koszulkom mówię stanowcze nie - mam ich za dużo (chyba ze 3 w szafie ;-) )

mazury.info.pl - 2016-07-29, 08:53

Zenku. Koszulki polo? Są droższe, ale o wiele ładniejsze. Kiedyś mieliśmy takie z jakiejś okazji.
zenek - 2016-07-29, 10:14

Zenku. Koszulki polo? Są droższe, ale o wiele ładniejsze. Kiedyś mieliśmy takie z jakiejś okazji.
Zbyszku masz rację, ale... :-P :lol: . Koszulki polo to dłuższy cykl produkcyjny i większe koszty. Na koszulkach polo musi być haft, a nie nadruk. Zamawialiśmy je kiedyś jako koszulki forumowe bez żadnej okazji. Do tego doszedł polar i w taki to sposób "umundurowaliśmy" się :-D !
zenek - 2016-07-29, 10:15

MirekMors napisał/a:
Ja kolejnym koszulkom mówię stanowcze nie - mam ich za dużo (chyba ze 3 w szafie ;-) )
Jak się znajdziesz na liście imprezy, to będziesz miał prawo głosu :mrgreen: :lol: !
mazury.info.pl - 2016-07-29, 10:27

Portalowe koszulki robiłem w Giżycku. Nie pamiętam szczegółów cenowych, ale mogę sprawdzić. Czas produkcji to ok. 2 tygodni z haftem na rękawie i na piersi.
funyo - 2016-07-29, 10:28

Ja się zgadzam na cokolwiek, w ilości 2sztuk. W końcu to tylko okolicznościowa pamiątka.
Przy okazji przypominam, że dobrze byłoby, gdyby wszyscy uczestnicy regat mieli banderki forumowe.

zenek - 2016-07-29, 10:31

Portalowe koszulki robiłem w Giżycku. Nie pamiętam szczegółów cenowych, ale mogę sprawdzić. Czas produkcji to ok. 2 tygodni z haftem na rękawie i na piersi.
Zbyszku koszulki czy koszule? A cenę jak najbardziej sprawdź. Będziemy dyskutowali o konkretach, a nie o teorii.
mazury.info.pl - 2016-07-29, 10:44

Koszulki polo z krótkim rękawem. Nie koszule.
węzełek - 2016-07-29, 14:10

Popieram ,zamawiam 6 sztuk w 3 rozmiarach w dwóch kolorach :mrgreen:

najmita - 2016-08-01, 22:08

A na Forum wszyscy się dziwią, że MOPRowcy chcą mieć (mają) mundury. ;-) :lol:
MirekMors - 2016-08-02, 06:21

Cytat:
Zgłaszać się możesz cały czas a dane o imprezie są nastepujące: 3 września 2016 tradycyjnie w Łabędzim Ostrowie.

2. zenek
4. szg + 1
7. Kuba Delphia 24
12. funyo (skuter)

Zenek napisał/a:
Jak się znajdziesz na liście imprezy, to będziesz miał prawo głosu :mrgreen: :lol: !

Jakiś ostateczny termin zapisów ? Na razie lista zachęca do wzięcia udziału - sami ama i -armatorzy ;-)

ModEdit: Znaczniki cytowania.

pough - 2016-08-02, 06:49

Mirku.
Twoje cytaty nic nie zmieniają. W sprawie ewentualnych zakupów gadżetów decydujący głos mają uczestnicy zabawy.

Regaty forumowe są otwarte dla każdego, kto jest użytkownikiem forum. Nie ma żadnych ograniczeń uczestnicrwa w zabawie z tytułu żeglarskiego zaawansowania, rodzaju środka pływającego, zawodu, czy stopnia posiadania (jachtu)

Nie dzielimy uczestników żadną podziałką.

szg - 2016-08-02, 15:46

pough napisał/a:

To może chociaż według wzrostu? :-P

pough - 2016-08-02, 16:04

szg napisał/a:
pough napisał/a:

To może chociaż według wzrostu? :-P

Kuszące, ale też nie... :-P

maciek 24 - 2016-08-02, 17:51

Wtrącę i ja swoje trzy grosze gadżeciarzem nie jestem więc tak bardzo mi na nich nie zależy ale proporczyki forumowe zdały egzamin bo Mirek widząc go zaczepił mnie na Śniardwach i dzięki temu już znamy się osobiście pozdrawiam cię Morsie i zapisuj się P s dostałeś zdjęcia ? .Pozdrawiam Maciek
funyo - 2016-08-03, 12:46

Dopisuję pasażerkę:

2. zenek
4. szg + 1
7. Kuba Delphia 24
12. funyo + 1 (skuter)

greg - 2016-08-05, 13:55

plitkin napisał/a:
plitkin napisał/a:

Soli zna.

Soli, podzielisz się wiedzą?

mazury.info.pl - 2016-08-05, 14:38

Portalowe "polówki" kosztowały o ile pamiętam ok. 20-kilku zł/szt. Haftowane w dwóch miejscach.
pough - 2016-08-05, 14:40

Zenek powinien mieć wiedzę. Jak wróci z wojaży to może da się radę zorganizować jakiś zbiorowy zakup. :-D
mazury.info.pl - 2016-08-05, 14:49

pough napisał/a:
Zenek powinien mieć wiedzę. Jak wróci z wojaży to może da się radę zorganizować jakiś zbiorowy zakup. :-D

Byle zdążyć. Firmy tego typu (w normalnym trybie) potrzebują ok. 2-3 tygodni na produkcję. Jeżeli czas jest krótszy - cena rośnie (za tzw. ekspres).

Wojtasss75 - 2016-08-05, 14:52

2. zenek
4. szg + 1
7. Kuba Delphia 24
12. funyo + 1 (skuter)
17.Wojtek + 3? ,+2? (Antila 26CC)

pough - 2016-08-05, 15:14

pough napisał/a:

Byle zdążyć. Firmy tego typu (w normalnym trybie) potrzebują ok. 2-3 tygodni na produkcję. Jeżeli czas jest krótszy - cena rośnie (za tzw. ekspres).

Jak nie zdążymy na regaty, to przecież można poza regatami taki zbiorowy zakup zorganizować...

najmita - 2016-08-05, 19:13

Co to jest polówka? I jak wygląda? W temacie mody nie jestem na bieżąco :-D
funyo - 2016-08-05, 19:52

Koszulka polo - to taki T-shirt z kołnierzykiem i jednym, dwoma guzikami, czasem też z kieszonką na piersi.
Wojtasss75 - 2016-08-05, 19:55

Widać kto nie gra w polo...;)
najmita - 2016-08-05, 19:56

funyo napisał/a:
Koszulka polo - to taki T-shirt z kołnierzykiem i jednym, dwoma guzikami, czasem też z kieszonką na piersi.

Dzięki Paweł. Ja myślałem najpierw o czapce, a potem o koszulce w barwach khaki.
Nie wiedziałem, że tyle lat chodzę w polówkach... :lol:

plitkin - 2016-08-05, 20:32

W Gizu w sklepie "Regatta" wyprzedarz koszulek technicznych po 24zl. W sklepie w Batory, koszulki Mares mozna miec za podobna kase. Pewnie jak sie zamowi u producenta wiecej - bedzie taniej. W Gizu znam firme, ktora robi haft.
piratka - 2016-08-06, 14:05

A lodz sedziowska juz wiadoma☺ Coral 750☺ dzieki Adminku za namiary😗
pough - 2016-08-06, 14:26

To nowa będzie? W sensie inna niż na wiosnę? :-D
piratka - 2016-08-06, 14:56

Inna inna... i juz w koncu wlasna :mrgreen:
Cos takiego tylko inna kolorystyka :-)

pough - 2016-08-06, 15:07

Super... :-D
funyo - 2016-08-06, 22:24

Dokładnie w takiej kolorystyce ma mój znajomy...być może to nawet jego... :roll:
piratka - 2016-08-07, 10:30

Moja ma silnik zaburtowy. Znaczy bedzie miala :lol: bo obecny za maly zdecydowanie :mrgreen:
A wlasnie ... jezeli ktos ma na zbyciu ok 150 km to info poprosze :lol:
Ale na regaty silniczek jakis i tak bedzie na 100%! :-)

Eychler Piotr - 2016-08-16, 09:14

Czy ktoś wybiera się na Mistrzostwa Polski do Giżycka w ten weekend?
Ja będę w piątek około południa.
Wyruszam Ventusem powoli z Wygryn w środę po południu.

mazury.info.pl - 2016-08-16, 09:20

Regaty forumowe są we wrześniu. ;-)
Eychler Piotr - 2016-08-16, 09:23

Chciałem się tylko dowiedzieć czy spotkam kogoś z Forumowiczów w Giżycku.
zenek - 2016-08-16, 09:45

Impreza coraz bliżej. Pierwsza bardzo dobra informacja. Nasi gospodarze czyli Ośrodek "Łabędzi Ostrów" tradycyjnie już udzielił nam rabatu w opłatach portowych. Serdeczne dzięki Pani Kierownik :-D !
Opłaty dla nas wynoszą po 15zł za jacht i osobę. Przypominam, że opłaty portowe za sobotę będą wliczone w składkę. Za pobyt w piątek każdy płaci indywidualnie wg. obniżonej stawki!

MirekMors - 2016-08-16, 10:02

To może uda mi się skorzystać z atestowanej wagi i potwierdzę wagę swojego jachtu ? Innych też zachęcam, by nie pisali o 8-metrowych 4-tonowych łódkach.
Piotrek, chodzi o PPJKę ?

Eychler Piotr - 2016-08-16, 10:17

Czy ktoś wie gdzie w okolicy naszych Regat można zostawić łódkę na dwa tygodnie na rozsądnych warunkach?
pough - 2016-08-16, 10:25

Eychler Piotr napisał/a:
Czy ktoś wie gdzie w okolicy naszych Regat można zostawić łódkę na dwa tygodnie na rozsądnych warunkach?

Pytaj w porcie Netta.
Ja trzymałem kiedyś Pomarańczę w Łabędzim Ostrowiu za 150zł przez tydzień.

plitkin - 2016-08-16, 11:08

Zenku, pytanko o cenę parkingu na sobotę dla auta osobowego? Na regaty przyjadę autem.
zenek - 2016-08-16, 11:33

plitkin napisał/a:
Zenku, pytanko o cenę parkingu na sobotę dla auta osobowego? Na regaty przyjadę autem.
Wiktor w Łabędzim Ostrowie jest automat parkingowy. Doba kosztuje 15zł, godzina 3zł.
Eychler Piotr - 2016-08-16, 11:34

Dopisuję Wojtka:

2. zenek
4. szg + 1
5. Eychler Piotr (albo Karolina) + 2
7. Kuba Delphia 24
12. funyo + 1 (skuter)
18. Chodkowski Wojtek (Misja) + 1

SoliSoli - 2016-08-16, 14:43

greg napisał/a:
plitkin napisał/a:
plitkin napisał/a:

Soli zna.

Soli, podzielisz się wiedzą?

Jest wielu ,,producentów".
W ubiegłym roku krótki rękaw (tu wkleił bym link ale jest komercyjny - no bo jaki może być jak nie komercyjny ;) - i nastąpiło by usunięcie ), Poliester z zamówionym nadrukiem na piersi i jednym z ramion kosztował 25 zł sztuka. Były robione 103 szt w różnych rozmairach z podziałem na płeć. Cena w sklepie tej koszulki to 36 zł
Obecnie widzę za 38 zł długi rękaw białe i w takie bym wszedł jeżeli już.
Koszulka do pomacania, powąchania, lustracji, etc. w Warszawie na życzenie.
Jak Admin zezwoli to dodam link.

axa_man - 2016-08-16, 14:57

Czy ktoś na regaty wybiera się z Łodzi? Z miasta Łodzi :-P
artiosso - 2016-08-16, 19:05

Cześć Jacek .
Wszystkie znaki na niebie i na Ziemi wskazują, że będę jechał na MTSW w sobotę 3.09 o świcie.
Jeśli Piotrek znajdzie dla mnie miejscówkę na swoim Nautinerze, to wpadnę na Łabędzi .
Nie doczytałem tylko, o której są planowane regaty.
Tak więc jeśli chcesz, zapraszam .

Zostawiam sobie jednak 5 % na to, że mi coś wyskoczy i wtedy dupa.
Piszesz się ?

szg - 2016-08-16, 19:19

Może by już coś zapłacić?
zenek - 2016-08-16, 19:39

szg napisał/a:
Grzegorz konto do wpłat roześlę w piątek. Cały przyszły tydzień będzie na wpłaty, tak żeby do 29.08 wszystkie pieniądze znalazły się na koncie. To w zupełności wystarczy. Nie musimy za nic dokonywać przedpłat.
maciek 24 - 2016-08-16, 19:47

Ale ja już jajka muszę zbierać na sękacza :evil:
zenek - 2016-08-16, 20:12

maciek 24 napisał/a:
Ale ja już jajka muszę zbierać na sękacza :evil:
Jak nie nazbierasz, to Ci w drodze wyjątku darujemy brak deseru :-P :-D !
węzełek - 2016-08-16, 22:38

zenek napisał/a:
szg napisał/a:
Grzegorz konto do wpłat roześlę w piątek. Cały przyszły tydzień będzie na wpłaty, tak żeby do 29.08 wszystkie pieniądze znalazły się na koncie. To w zupełności wystarczy. Nie musimy za nic dokonywać przedpłat.

Po ile wpłata dla dorosłych i po ile dla dzieci ? Pewnie już to było podane, ale nie mam czasu kopać w całym temacie :-P . No właśnie o której regaty, lub jak kto woli zbiórka ?

zenek - 2016-08-17, 07:07

węzełek napisał/a:
Po ile wpłata dla dorosłych i po ile dla dzieci ? Pewnie już to było podane, ale nie mam czasu kopać w całym temacie :-P
Składka podstawowa to 100zł od osoby. Dzieci i osoby nie pijące alkoholu - 85zł. W składkę wliczona jest opłata portowa. Tak więc osoby, które nie będą korzystały z usług portu w sobotę pomniejszają składkę o kolejne 15zł!
zenek - 2016-08-19, 09:11

Dzisiaj do wszystkich uczestników imprezy, którzy są na liście zostało wysłany na "pw" numer konta do wpłat. Bardzo proszę aby wpłaty znalazły się na koncie do 29.08.2016r.!
Jak już pisałem wcześniej wpisowe obejmuje również opłaty portowe w sobotę. Tak więc jeżeli ktoś nie będzie posiadał jachtu zacumowanego w "Łabędzim Ostrowie" pomniejsza składkę o 15zł za każdą osobę i 15zł za jacht.
Wliczony jest również alkohol. Tym razem piwo i mocny czyli czysta gorzałka. Abstynenci i małolaty pomniejszają składkę o 15zł. Dzieciaki jeżeli takie się znajdą jak zwykle bezpłatnie.

Zdaję sobie sprawę, że te odliczenia trochę zawiłe, więc może wyliczę przykładową składkę na przykładzie funyo :-P ! A więc funyo zgłosił 2 osoby i powinien zapłacić 200zł. Nie będzie jednak korzystał z infrastruktury sanitarnej portu, a więc pomniejsza składkę o 2 x 15zł. Jego skuter również zapewne nie będzie stał w "Łabędzim Ostrowie" więc pomniejsza składkę o kolejne 15zł. Zostaje do zapłaty 155zł. Gdyby funyo chciał tego wieczoru zostać abstynentem i jego załogant to pomniejsza składkę o kolejne 2x15zł. czyli do zapłaty zostaje 125zł! Prosciej już nie potrafię :-P :-D

Jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakieś wątpliwości proszę pytać!

zenek - 2016-08-19, 09:38

Patrząc na temat o "Morskich opowieściach" to na forum trochę literatów mamy :-D . Zawsze uczestnicy regat otrzymywali za udział w nich jakiś tytuł. Był koniuszy, stangret, ostatnio forumissta
Tak więc może oprócz wymyślania kolejnych zwrotek "Morskich opowieści", wymyślimy tytuł dla uczestników najbliższej regatowo-forumowej zabawy :-D ?

artiosso - 2016-08-19, 10:52

Będąc na czasie poruszanych tematów - moje propozycje :

- antykataryniarz
- Homo Masuriensis
- łabądek
- rumplewicz
- InfoMazurant
- Kisajniarz
- wiatrołap .

zenek - 2016-08-19, 11:05

Super Artur, ale musisz jeszcze wymyślić rozwinięcie tych tytułów :-D !
Np. tak wyglądało rozwinięcie tytułu KONIUSZY:

Kilkukrtotnie
Opływany
Nandzwyczaj
Integrujący
Uczestnik
Spotkań
Zdecydowanie
Yachtowych

:lol:

artiosso - 2016-08-19, 11:24

Jezu, do wszystkich ????
Nie dam rady, słaby jakiś jestem . ;-)
Jeśli zostanie wybrana jedna nazwa, to tę jedną z chęcią rozwinę .
Pasi ?

zenek - 2016-08-19, 11:52

Artur rozwiń tą, którą uważasz za najlepszą i wychodzi Ci fajne rozwinięcie! Masz czas do końca przyszłego tygodnia. Później tytuł zostanie użyty na dyplomie i trafi do druku.
A i zrzekasz się praw autorskich :-P :lol: !

Emill`76 - 2016-08-19, 12:51

artiosso napisał/a:
Będąc na czasie poruszanych tematów - moje propozycje :

- antykataryniarz
- Homo Masuriensis
- łabądek
- rumplewicz
- InfoMazurant
- Kisajniarz
- wiatrołap .

W IELCE
I NTRYGUJĄCY
A MATOR
T URYSTA
R ÓWNIEŻ
O PŁYWANY
Ł ODZIAMI
A NAWET
P ONTONAMI

:mrgreen: :mrgreen:

artiosso - 2016-08-19, 13:33

Emil, dzięki, doskonale zgrane. Na pewno jesteś dobry w krzyżówkach i szaradach.
Wybrana nazwa chyba też jest z tych zaproponowanych optymalna ?
Akceptuję i niniejszym zrzekam się praw autorskich, teraz i na wieki wieków ejmen. :-?

zenek - 2016-08-19, 13:38

Nie sądziłem, że tak szybko pójdzie :lol: . Mnie miano WIATROŁAP też się podoba. Jak nie pojawią się inne propozycje no to wszyscy uczestnicy imprezy zostaną wiatrołapami :-D ! Motorowodniacy też :mrgreen: !
Emill`76 - 2016-08-19, 13:43

zenek napisał/a:
Nie sądziłem, że tak szybko pójdzie :lol: . Mnie miano WIATROŁAP też się podoba. Jak nie pojawią się inne propozycje no to wszyscy uczestnicy imprezy zostaną wiatrołapami :-D ! Motorowodniacy też :mrgreen: !

A dla zwycięzcy regat , Zbyszek przyzna tytuł Wiatrołapa roku :mrgreen:

Emill`76 - 2016-08-19, 13:44

artiosso napisał/a:
Emil, dzięki, doskonale zgrane. Na pewno jesteś dobry w krzyżówkach i szaradach.
Wybrana nazwa chyba też jest z tych zaproponowanych optymalna ?
Akceptuję i niniejszym zrzekam się praw autorskich, teraz i na wieki wieków ejmen. :-?

Arturze, to był tylko taki spontaniczny żarcik ;-) :mrgreen:

szg - 2016-08-19, 14:50

zenek napisał/a:

Mi z tą łodzią i pontonem pasuje jak ulał 8-) :lol: .

zenek - 2016-08-19, 14:54

szg napisał/a:
Mi z tą łodzią i pontonem pasuje jak ulał 8-) :lol: .
No fakt! Przecież gumiak będzie :lol:
maciek 24 - 2016-08-23, 06:54

Hej Wszystkim a pytanie do Zenka chciałbyś zrobić wyliczenie kosztów na moim przykładzie .Trzy osoby tym jedna nie pijąca ,chcę przyjechać w piątek wieczorem zeslipować łódkę i być do niedzieli rano , pytanie ile płacę za postój w porcie i slip.
zenek - 2016-08-23, 07:11

maciek 24 napisał/a:
Hej Wszystkim a pytanie do Zenka chciałbyś zrobić wyliczenie kosztów na moim przykładzie .Trzy osoby tym jedna nie pijąca ,chcę przyjechać w piątek wieczorem zeslipować łódkę i być do niedzieli rano , pytanie ile płacę za postój w porcie i slip.
OK! Za udział w imprezie za 3 osoby cena wyjściowa to 300zł. Odliczasz 15zł za abstynenta czyli płacisz 285zł.
Za pobyt w piątek każdy płaci za siebie wg obniżonej stawki, a więc 15zł/jacht i 15zł/osoba. W waszym wypadku wyjdzie to 80zł. Najprawdopodobniej przejdę z bosmanem po porcie aby wskazać jachty biorące udział w naszej imprezie. Za slip zapłacisz 50zł wg cennika Ośrodka.

zenek - 2016-08-23, 15:05

Jeżeli ktoś ma kontakt telefoniczny z użytkownikiem Pioootrekk, to bardzo proszę o poinformowanie go o wysłanym "pw" z numerem konta do wpłat za udział w imprezie. Pozostali już wiadomość odebrali.
plitkin - 2016-08-23, 16:38

Wpłata poszła. Ja chyba najbardziej oszczędny jestem :) 55 zł :-P
maciek 24 - 2016-08-23, 17:54

Nie wiem Plitkin jak Ty to zrobiłeś zapytaj na wszelki wypadek Zenka czy kanapek nie musisz brać :-D bo jak u mnie wyliczył z rabatem to wyszło tyle samo co bez rabatu cos za bardzo sprzyja właścicielce ośrodka :-P pozdrawiam Maciek
plitkin - 2016-08-23, 19:43

maciek 24 napisał/a:
Nie wiem Plitkin jak Ty to zrobiłeś zapytaj na wszelki wypadek Zenka czy kanapek nie musisz brać :-D bo jak u mnie wyliczył z rabatem to wyszło tyle samo co bez rabatu cos za bardzo sprzyja właścicielce ośrodka :-P pozdrawiam Maciek

Zeglarstwo wymaga wyrzeczen, wiec wyrzeklem sie alkoholu, cumowania i nocowania :-) A Ty szalejesz i na 2 nocki sie meldujesz :-)

najmita - 2016-08-24, 19:06

Zenku, czy tak jak dawniej w opłacie portowej mieści się prysznic? Czy może coś się zmieniło?
zenek - 2016-08-24, 19:31

najmita napisał/a:
Zenku, czy tak jak dawniej w opłacie portowej mieści się prysznic? Czy może coś się zmieniło?
Mieści się i to nielimitowany! Możesz chodzić co godzinę :lol: !
Andrzej Drago - 2016-08-24, 22:24

Hej
Melduję , że wróciłem i zaczynam się organizować.
Wiadomość od Zenka odebrałem.
Na sprecyzowanie potrzebuję jeszcze z 2 dni.
Pozdrawiam

A może ktoś coś wie o regatach w Kietlicach w następnym tygodniu po naszej imprezie ?

pough - 2016-08-24, 22:42

Andrzej Drago napisał/a:
...A może ktoś coś wie o regatach w Kietlicach w następnym tygodniu po naszej imprezie ?
Zamierzam być w Kietlicach na regatach...
MirekMors - 2016-08-25, 21:34

Ja się wpiszę rzutem na taśmę. I to razem z JankiemKatamarankiem !
zenek - 2016-08-26, 06:56

MirekMors napisał/a:
Ja się wpiszę rzutem na taśmę. I to razem z JankiemKatamarankiem !
Coś wróble ćwierkały, że i razem z załogą :-P :-D !
węzełek - 2016-08-26, 10:27

Może ktoś wrzuci aktualną listę ?
zenek - 2016-08-26, 10:57

węzełek napisał/a:
Aniu aktualna lista będzie w poniedziałek jak wpłyną wszystkie wpłaty. Póki co aktualna jest ta z postu Piotrka Eychlera http://forum.mazury.info....p=238545#238545
mazury.info.pl - 2016-08-26, 11:01

zenek napisał/a:
węzełek napisał/a:
Aniu aktualna lista będzie w poniedziałek jak wpłyną wszystkie wpłaty. Póki co aktualna jest ta z postu Piotrka Eychlera http://forum.mazury.info....p=238545#238545

Żeby nie szukać:

2. zenek
4. szg + 1
7. Kuba Delphia 24
12. funyo + 1 (skuter)

MirekMors - 2016-08-26, 19:17

Cytat:

Aż dwóch członków ?... :mrgreen:
Cytat:

Jak ma być "poghowa" to muszę być :->

Tobo - 2016-08-26, 20:31

2. zenek
4. szg + 1
7. Kuba Delphia 24
12. funyo + 1 (skuter)
19. Tobo + 1 (Morświnka)

zenek - 2016-08-27, 09:53

Przypominam wszystkim, którzy nie dokonali jeszcze wpłaty. Ranek w poniedziałek 29.08 to ostateczny termin na złożenie polecenia przelewu. Wieczorem tego dnia zostanie opublikowana lista uczestników na podstawie otrzymanych wpłat
najmita - 2016-08-27, 09:56

Właśnie dokonałem :-D . Przypłynę swoim tangiem sam, w piątek. Może zdążę na wieczorne posiedzenie.
plitkin - 2016-08-27, 20:34

Czy ktoś płynie w pt z Niegocina? Skorzystalbym z holu przez kanaly chętnie.
najmita - 2016-08-27, 20:44

plitkin napisał/a:

Pewnie będę płynął ale jeszcze nie wiem o jakiej porze dnia. Wypływam z Nidzkiego we czwartek, możliwy nocleg gdzieś po drodze, może w zatoce Jagodnego Wielkiego. Dużo zależy od warunków wiatrowych. Podaj nr tel. na PW jeżeli nikt inny się nie pojawi.

Andrzej

MirekMors - 2016-08-27, 21:34

Ja będę płynął z j.Roś w środę. Kiedy i gdzie dopłynę nie wiadomo. Jak zacznę się po drodze integrować to na regaty nie dopłynę...
pough - 2016-08-28, 07:37

plitkin napisał/a:
Jeżeli uda mi się wziąć Maxusa Evo 24 z Wilkas to mogę Ciebie wziąć na hol. :-D
Andrzej Drago - 2016-08-29, 07:58

Wpłata za 5 osób poszła.
Najprawdopodobniej przypłyniemy dopiero w sobotę rano chyba , że będziecie siedzieli do 3 w nocy.
Do zobaczenia

axa_man - 2016-08-29, 10:17

Aktualizacja, jako rzut na taśmę :)

2. zenek
4. szg + 1
7. Kuba Delphia 24
12. funyo + 1 (skuter)
19. Tobo + 1 (Morświnka)
20. axa_man z Sylwią + artiosso - (Solina 24)

Tobo - 2016-08-29, 11:07

na 19. to ja byłem (ale też z Sylwią ;-) )
axa_man - 2016-08-29, 11:21

Tobo napisał/a:
na 19. to ja byłem (ale też z Sylwią ;-) )

Oj, przepraszam. Nie tą listę skopiowałem. Najważniejsze, że imię się zgadza. A sternik, to tam już nie ważne :mrgreen:

kenyg - 2016-08-29, 12:44

To ja też rzutem na taśmę :) i poprawiam nr. 19
Mam nadzieję że lista poprawna.

2. zenek
4. szg + 1
7. Kuba Delphia 24
12. funyo + 1 (skuter)
19. Tobo +Sylwia ( Morświnka )
21. kenyg + Janbot - Maxus 28 - 'Gadżet "

MirekMors - 2016-08-29, 16:37

:-P
2. zenek
4. szg + 1
7. Kuba Delphia 24
12. funyo + 1 (skuter)
19. Tobo +Sylwia ( Morświnka )
21. kenyg + Janbot - Maxus 28 - 'Gadżet "
22. MirekMors
23/24.(jeśli popłynie na swoim) ;-) JanekKatamaranek

zenek - 2016-08-29, 16:47

Ze względu na dzisiejsze duże zamieszanie na liście, "grzejący" się telefon od rozmów i przelewy jeszcze "w drodze" :-P z opublikowaniem ostatecznej listy wstrzymam się do jutra.
Chociaż jak pamiętam wszystkie poprzednie edycje tej imprezy, to i tak nie będzie to lista ostateczna :-P :lol: !

maciek 24 - 2016-08-30, 07:34

Chyba masz rację mam jeszcze dwóch chętnych gdyby ktoś miał na łódce wolne miejsce , miejsce do spania niekonieczne .Pozdrawiam Maciek
zenek - 2016-08-30, 08:07

maciek 24 napisał/a:
mam jeszcze dwóch chętnych
Maćku bierz na swój pokład. Będzie Cię łatwiej dogonić :lol: !
maski - 2016-08-30, 08:25

Jest szansa, że w sobotę będę w okolicy wiec z przyjemnością poparzę na zmagania :)
chętnie wziąłbym udział ale raczej się nie wyrobię :( pewnie dotrę na Kisajno około południa.

Andrzej Drago - 2016-08-30, 08:30

Ale przecież najfajniejsze jest wieczorem :lol:
To wcześniej to tylko pretekst. ;-)
Wpisuj się na listę , dokładaj i bądźcie pełnoprawnymi uczestnikami
Hej i do zobaczenia

Emill`76 - 2016-08-30, 08:39

Z przykrością i smutkiem informuję, że nie będzie mi dane uczestniczyć w tej imprezie :cry: :oops: W piątek wracam b. późno i nie zdążę się "przestawić" z Wygryn do Łabędziego ... :cry: A do tego w niedzielę muszę być dość wcześnie w domu ...

Wszystkim życzę wspaniałej zabawy i emocji na trasie regat .

piratka - 2016-08-30, 10:27

pieknie Emilku pieknie... i znowu lipa z Golebiem... ;-)
maciek 24 - 2016-08-30, 10:42

Emil jeśli chcesz mogę po zwodowaniu WIRA skoczyć po twoją Antillę , długość ta sama więc myślę że dopasujemy lądem będzie szybciej.Pozdrawiam Maciek
MirekMors - 2016-08-30, 11:07

piratka napisał/a:

Emil, śmiało. Będziemy cię kryć przed żoną ;-)
A przed Maćkiem już się nie wykręcisz :-P

Emill`76 - 2016-08-30, 11:15

maciek 24 napisał/a:
Emil jeśli chcesz mogę po zwodowaniu WIRA skoczyć po twoją Antillę , długość ta sama więc myślę że dopasujemy lądem będzie szybciej.Pozdrawiam Maciek

Maćku , to za dużo zachodu ....

Ale dzięki za chęci ;-)

Emill`76 - 2016-08-30, 11:16

MirekMors napisał/a:
piratka napisał/a:

Emil, śmiało. Będziemy cię kryć przed żoną ;-)
A przed Maćkiem już się nie wykręcisz :-P

Mirku, żona wyrozumiała jest ;-)

Mam jeszcze w głowie pewien plan "awaryjny" .....ale na razie nie zapeszam .... okaże się bliżej czwartku .....

zenek - 2016-08-30, 15:55

Na chwilę obecną lista uczestników imprezy wygląda jak poniżej:

1. pough + poghowa - Maxus 22
2. zenek + 2 - Raptor 27
3. szg + 1 - gumiak :-P
4. Eychler Piotr (albo Karolina) + 2 - Mors RT
5. Maciek 24 +3 - Focus 730
6. Andrzej Drago +4 - Bolero 805
7. piratka + 4 (przewodnicząca komisji sędziowskiej) - Coral 750
8. funyo + 1 (skuter)
9. węzełek + 5 - Bolero 805
10. najmita (Andrzej)-Tango 780s
11. plitkin - Popierdółka /sam/
12. Chodkowski Wojtek + 1 - Tango 730 „Misja”
13. Tobo +Sylwia - ( Morświnka )
14. axa_man z Sylwią + artiosso - Solina 24
15. kenyg + Janbot - Maxus 28 “Gadżet "
16. MirekMors - Mors 870 “Zbytki”
17/18.(jeśli popłynie na swoim) ;-) JanekKatamaranek - katamaran „Rival” +1

*Kuba Delphia 24

Kolor niebieski oznacza udział bardzo prawdopodobny, ale nie potwierdzony.

kenyg - 2016-08-31, 06:52

A z innej beczki, ktoś wie jak sytuacja na kanale Niegocińskim i Piękna Góra, bo nie wiem czy można płynąć czy lepiej dookoła przez Giżycko?
pough - 2016-08-31, 06:56

kenyg napisał/a:
A z innej beczki, ktoś wie jak sytuacja na kanale Niegocińskim i Piękna Góra, bo nie wiem czy można płynąć czy lepiej dookoła przez Giżycko?

Z tego co słyszałem, termin zamknięcia został przesunięty i kanał będzie zamknięty dopiero od 1 października.

PS: Jest to zgodne z komunikatem RZGW Warszawa:
Komunikat Nawigacyjny nr 43/2016

Tobo - 2016-08-31, 19:51

A czy jest już ustalony harmonogram na sobotę?
Dojeżdżamy w sobotę rano, dojazd, zwodowanie łódki trochę zajmie, a nie lubię się spóźniać.

pough - 2016-08-31, 19:54

Tobo napisał/a:
A czy jest już ustalony harmonogram na sobotę?
Dojeżdżamy w sobotę rano, dojazd, zwodowanie łódki trochę zajmie, a nie lubię się spóźniać.

Na podobieństwo wiosennych. :-)

zenek - 2016-08-31, 19:58

Odprawa sterników o 10.30 pod dużą wiatą Ośrodka "Łabędzi Ostrów". Start 11.30!
Początek imprezy 17.00. Może być "poślizg" ze względu na warunki wiatrowe. Chociaż myślę, że łódź sędziowska z naszą piratką doholuje wszystkich na czas :lol: !

Tobo - 2016-08-31, 20:02

A jeszcze poproszę dwa zdania jaki jest planowany przebieg regat - jaki wyścig, trasa itp.
Chyba czas dla mnie poczytać coś o przepisach regatowych, bo jak na razie to wiem co nie co o starcie i że na boi zwrot ;-)

pough - 2016-08-31, 20:08

Trasę i ustalimy na miejscu razem ze wszystkimi uczestnikami w zależności od warunków tak, by wszyscy zdążyli na wieczorną zabawę.
zenek - 2016-08-31, 20:10

Tobo napisał/a:
A jeszcze poproszę dwa zdania jaki jest planowany przebieg regat - jaki wyścig, trasa itp.
Na pewno popłyniemy na północ :-P :lol: ! A reszty dowiesz się w sobotę :-D !
pough - 2016-08-31, 20:12

Do tej pory najczęściej było na około Ilmy (tej przy Sztynorcie). Wiatru racze trzeba będzie szukać... ;-)
Tobo - 2016-08-31, 20:13

OK. Mam nadzieję, że w sobotę nie pobudzę co niektórych porannym slipowaniem ;-) Do zobaczenia.
pough - 2016-08-31, 20:22

Tobo napisał/a:
OK. Mam nadzieję, że w sobotę nie pobudzę co niektórych porannym slipowaniem ;-) Do zobaczenia.

Śmiało budź jak będziesz potrzebował pomocy w slipowaniu... :-D

MirekMors - 2016-08-31, 21:01

Ja tradycyjnie o 8.00 wskakuję do wody. Budzę stukaniem w burty !
A do Łabędzia dopłynę już jutro - teraz cumuję w Mikołajkach.

plitkin - 2016-08-31, 21:38

MirekMors napisał/a:
Ja tradycyjnie o 8.00 wskakuję do wody. Budzę stukaniem w burty !
A do Łabędzia dopłynę już jutro - teraz cumuję w Mikołajkach.

Mireczku, duzo bardziej skutecznym budzikiem jest dzwiek wiertarczki pod kadlubem :-P Uwazaj bys go nie przegapil podczas kapieli! :-P

najmita - 2016-08-31, 21:57

Wypływam jutro rano z nidzkiego PTTKu. Nie wiem dokąd dotrę jutro, ale w piątek będę w ŁO na wieczornej kawie. :-D
axa_man - 2016-09-01, 07:07

Ja z artiosso będziemy około północy (z piątku na sobotę), będziemy z latarki oświetlać brzeg szukając wolnego miejsca :-)

Zostawcie nam jakąś kiełbaskę z grilla :mrgreen:

maski - 2016-09-01, 08:10

Andrzej Drago napisał/a:
Hej i do zobaczenia

Dzięki za mobilizujące słowa, dopiero co zjechałem na ląd i trzeba trochę pozapierdzielać z taczką :-( ... i jeszcze nie ogarnąłem ile tego :(

MirekMors - 2016-09-01, 08:23

Ze względów czysto wiatrowych może Regaty zrobić jutro ? Kto nie zdąży sam sobie będzie winien ;-)
zenek - 2016-09-01, 08:32

MirekMors napisał/a:
Ze względów czysto wiatrowych może Regaty zrobić jutro ?
Mirek to nie sztuka płynąć jak wieje, sztuka żeglować jak nie wieje :-P :-D !
MirekMors - 2016-09-01, 09:03

Znów wtrącasz temat Nidzkiego ?... ;-)
zenek - 2016-09-01, 09:29

MirekMors napisał/a:
Znów wtrącasz temat Nidzkiego ?... ;-)
Skądże znowu :shock: . Jak Ci to Nidzkie przyszło na myśl? Niedługo lodówkę się otworzy, a tu Nidzkie i widać :-P !
artiosso - 2016-09-01, 10:57

axa_man napisał/a:
Ja z artiosso będziemy około północy (z piątku na sobotę), będziemy z latarki oświetlać brzeg szukając wolnego miejsca :-)

Zostawcie nam jakąś kiełbaskę z grilla :mrgreen:

Właśnie, zostawcie kiełbasy !!!!

maciek 24 - 2016-09-01, 11:00

Mirek na mojej pogodynce pokazuje że w sobotę będzie lepiej wiało. Niech Srarszyzna układa dwa warianty bardziej i mniej wiatrowy żeby jak najwięcej czasu spędzić na wodzie . Pozdrawiam Maciek
artiosso - 2016-09-01, 11:02

zenek napisał/a:
MirekMors napisał/a:
Ze względów czysto wiatrowych może Regaty zrobić jutro ?
Mirek to nie sztuka płynąć jak wieje, sztuka żeglować jak nie wieje :-P :-D !

A największym majstersztykiem jest żeglować, jak nie wieje i nie ma wody :mrgreen:

zenek - 2016-09-01, 11:20

artiosso napisał/a:
Właśnie, zostawcie kiełbasy !!!!
Zaraz, zaraz! Wyżerka to ma być w sobotę, a nie w piątek :mrgreen: !
funyo - 2016-09-01, 13:25

W piątek wielki post ;-)
axa_man - 2016-09-01, 13:57

funyo napisał/a:
W piątek wielki post ;-)

Ja będę po północy więc już będzie sobota :)

artiosso - 2016-09-01, 14:34

A w sobotę szabas ...
MirekMors - 2016-09-01, 16:44

Melduję, że wygrałem ! Jestem pierwszy w Ł.O. :-P
pough - 2016-09-01, 16:45

MirekMors napisał/a:

To zbieraj drewno na ognisko... :-P :mrgreen:

MirekMors - 2016-09-01, 16:47

OK. Idę szukać na wyspach :-)
zenek - 2016-09-01, 16:53

MirekMors napisał/a:
Z własnym drewnem ochrona Cię nie wpuści do ŁO :lol: !
plitkin - 2016-09-01, 19:34

zenek napisał/a:
MirekMors napisał/a:

To wyzwanie? :roll:

zenek - 2016-09-01, 19:36

plitkin napisał/a:
zenek napisał/a:
MirekMors napisał/a:

Nie, to prawda! Zresztą po co nosić drewno jak w "Łabędziu" jest bezpłatnie :-P :-D ?
plitkin - 2016-09-01, 19:42

zenek napisał/a:
plitkin napisał/a:
zenek napisał/a:
MirekMors napisał/a:

Nie, to prawda!

No to teraz to na pewno jest wyzwanie!

MirekMors - 2016-09-01, 19:46

Pogubiłem się. W tym lesie na wyspie ;-)
zenek - 2016-09-01, 19:47

MirekMors napisał/a:
Kombinuj, może trafisz do domku jakiejś samotnej księżniczki :mrgreen: !
pough - 2016-09-01, 20:04

zenek napisał/a:
MirekMors napisał/a:
Kombinuj, może trafisz do domku jakiejś samotnej księżniczki :mrgreen: !

Mirek, Ty uważaj. Zenek Ciebie podpuszcza... Ten domek z księżniczką tam na wyspie może się okazać Leśnym Dziadkiem z Tomkiem w środku... :-P :lol:

MirekMors - 2016-09-01, 20:04

No tak ! Anita ! 8-)
Robert ! Tfu, tfu. Już mi się odechciało :evil:
Całuję księżniczkę. Otwieram oczy, a tu T.J. I jeszcze mi zdjęcia robi, że wchodzę na silniku ! :shock:

maski - 2016-09-02, 08:27

Andrzej Drago napisał/a:
Hej i do zobaczenia

Widzę, że odprawę zapowiedziano na sobotę na 10.30.
Gdybym zdążył dotrzeć przed odprawą to czy jest szansa dopisania się do listy ?
może być bez dodatkowych atrakcji w postaci alko i innych fantów jeżeli miało być to problemem.

artiosso - 2016-09-02, 09:04

MirekMors napisał/a:

W takim razie w nagrodę, zamiast całowania księżniczki i Tomjaniego, Komisja Sędziowska powinna Ci przyznać prawo do wystartowania w regatach z 30-minutowym wyprzedzeniem.

zenek - 2016-09-02, 09:16

maski napisał/a:
Widzę, że odprawę zapowiedziano na sobotę na 10.30.
Gdybym zdążył dotrzeć przed odprawą to czy jest szansa dopisania się do listy ?
może być bez dodatkowych atrakcji w postaci alko i innych fantów jeżeli miało być to problemem.
Jest kilka wersji udziału przy zgłoszeniu się w ostatniej chwili. Możesz wziąć udział w samych regatach bezpłatnie bez udziału w wieczornej imprezie. Być może uda się zwiększyć zamówienie na jedzonka, a inne "atrakcje" kupisz we własnym zakresie. Także wszystko zależy od tego kiedy podejmiesz decyzje o udziale i z czego będziesz korzystał. Na tej podstawie zostanie ustalona wysokość wpisowego. Od zera do setki :-D !
maski - 2016-09-02, 12:57

Decyzja podjęta tylko zobaczymy na którą się dotrę.
mazury.info.pl - 2016-09-03, 21:31

Kilka fotek z wody.
Andrzej Drago - 2016-09-04, 12:30

Oj , coś czołówka uciekła fotografom.

Bardzo dziękuję organizatorom - doskonale się bawiliśmy na wodzie i na lądzie , najedzeni i napojeni.
Dziękuję rywalom za twardą walkę na wodzie.
Dziękuję załodze za pracę , która umożliwiła wspaniałą jazdę na spinakerze , Bolero pokazało kolejny raz co potrafi i tylko szkoda , że moje błędy w końcówce kosztowały nas stratę zwycięstwa. Wojtek lepiej wykorzystał te słabe wiatry i zasłużenie zwyciężył - Gratuluję jeszcze raz.
I znowu czekam na następny tydzień i regaty na Mazurach.

mazury.info.pl - 2016-09-04, 13:12

Zdjęcia zrobiłem przy okazji fotografując jachty "targowe".
funyo - 2016-09-04, 16:46

Wczorajszy dzień był dla mnie (i mojej załogantki) bardzo udany - pogoda była wręcz idealna na zabawy na wodzie, dzięki czemu w mojej ocenie regaty były bardzo przyjemnym doświadczeniem. Podobnie jak wieczorna impreza, za którą należą się wielkie brawa i podziękowania dla Zenka i Danusi (za ogarnięcie całości), dla Grzesia i Małgosi (za profesjonalną oprawę muzyczną), oraz dla wszystkich uczestników za wspaniały klimat mazurskiej integracji i wieczorno-nocne rozmowy. Nie do przecenienia były też bonusy w postaci sękacza czy przepysznych nalewek - dziękuję za to bardzo serdecznie. :-)
Mam nadzieję na kolejne spotkania w tak miłym gronie w przyszłości i przy okazji zachęcam tych, którzy tylko czytają nasze forum do bardziej aktywnego uczestnictwa ;-)
I oczywiście garść zdjęć...

Andrzej Drago - 2016-09-04, 16:54

Tak.
Danusia + Zenek + Małgosia + Grzegorz to filary imprezy
Wielkie dzięki.

funyo
Fajne zdjęcia ale może masz coś naszego na spinakerze ?

funyo - 2016-09-04, 17:00

I kolejna garść...
funyo - 2016-09-04, 17:18

I jeszcze jedna...
zenek - 2016-09-04, 17:47

Ze swej strony na razie napiszę tylko tyle. Wyszła nam jedna z najlepszych imprez, jeśli nie najlepsza :-D ! Więcej jak trochę odpocznę :-P :lol: !
plitkin - 2016-09-04, 18:04

Było zarąbiście!
Dziękuję wszystkim za towarzystwo, wspaniałą rywalizację oraz doskonałą imprezę!

Było super, a wieczorna impreza - przewspaniała! Fajnie było widzieć tyle przyjaznych twarzy!

Żałuję, że nie było więcej wiatru, mimo, iż prognoza z dnia poprzedniego była pod tym względem korzystna.

Danusia, Zenku - wielki szacun za organizację! Łączycie ludzi i to jest fajne!

Piotr AT - 2016-09-04, 18:10

Zenku, Danusiu. Wielkie podziękowania za "ogarnięcie" imprezy. Było suuupppperrrr!!!! Wszystkim bardzo dzękuję za współzawodnictwo na wodzie i wspaniałe towarzystwo podczas biesiady!!! Już nie mogę się doczekać wiosennego spotkania.
zenek - 2016-09-04, 18:36

To co wypada zrobić w zasadzie natychmiast to wyniki regat. A więc udział w regatach wzięło 15 jachtów, a kolejność na mecie wyglądała jak poniżej:

1. Wojtek Chodkowski Tango "Misja"
2. Andrzej Drago Bolero 805
3. Kenyg Maxus 28 "Gadżet"
4. Plitkin "Popierdółka"
5. Pough Maxus 22 "Ahoj"
6. maciek 24 Focus 730 "Wir"
7. Maski Hornet 29 "Wild Grey"
8. MirekMors Mors 870 "Zbytki"
9. Piotrek Eychler Mors RT "Ventus"
10. Węzełek Bingo 930
11. Janek Katamaranek
12. Zenek Raptor 27 "Marey"
13. Axa-man + Artiosso Phobos 24
14. Najmita Tango 780s "Ola"
15. Tobo "Morświnka"

pough - 2016-09-04, 19:42

Wreszczie w domu. Impreza świetna. Wielkie dzięki Danusi, Zenkowi, Gosi i Grześkowi. Wiele osób bawiło się rewelacyjnie razem. Pyszne jedzonko.
Dzisiaj przed wyjazdem od Kierowniczki i Bosmana ośrodka usłyszałem, że jeszcze nie widzieli tak dobrze bawiących się na własnej imprezie ludzi.

Sportowo. Start i pierwsze 1/3 trasy była tragiczna. Potem jak Basia się poznała bliżej z obsługą foka i linek na jachcie zaczęliśmy gonić tych co nas wyprzedzili.
Mieliśmy super jazdę na spinie przez całą patelnię Kisajna i Dargin od Dębowej do wejścia do Sztynortu. Powinienem spina prowadzić bardziej płaskiego, ale nie założyłem obciągacza spinbomu i się ograniczyłem w trymie. W powrotnej drodze miliśmy naprawdę dobrą i ostrą jazdę na wiatr. Jestem naprawdę zadowolony choć nie dałem rady lepszym.

Świetni Wojtek z załogą na Misji, Andrzej z załogą na Bolero i Romek z Jankiem na Maxusie 28 Gadżet, zajęli pudło. Gratuluję. Plitkin też mnie wyregacił choć to nie były oprymalne warunki dla jego Popierdółki.

Bardzo dobrze pojechał Maciek na Wirze przegrał ze mną, bo oddał miejsce na płytkim, które mi zabrał na innym płytkim... ;-)

Maski na Hornecie też pokazał klasę ale na ostrych tracił.

Ogromne gratulacje dla Tobo z załogą na odkrytopokładówce Morświnka. To pierwszy start w regatach i to długodystansowych, co dla Was nie było łatwe.

Mirkowi Morsowi dzięki wielkie za pomoc w ogarnięciu mojego auta z Węgorzewa do Giżycka i z powrotem.
Funiowi za zdjęcia, Piratce z ekipą za sędziowanie.

Wszystkim wielkie dzięki za rywalizację i spotkanie. Z Wami wszystkimi było wspaniale.

Tobo - 2016-09-04, 20:15

Doświadczenia przybyło. Zrobiłem kilka błędów taktycznych (na dodatek załogant- żona mi te kroki odradzała...a wręcz za nie opieprzyła).
Po starcie (tragicznie zrobionym) dogoniliśmy peleton, przegoniliśmy kilka jachtów, zaraz jednak nas doszły i przegoniły. Zdechł wiatr nad wodą (chyba za blisko szliśmy brzegu...), wiało wyżej i wysokie maszty swoje robiły. Cuda z żaglami robiłem, dosłownie staliśmy i patrzyliśmy na odjazd wszystkich. I nasz grot jest "do dupy"... Marszczy się (mimo kombinacji ze szkentlą , halsem) , poduszka bezpieczeństwa nie chce po zwrocie na słabym wietrze przelatywać - wybrzuszać na drugą stroną. Przy nawrocie (wyspa Ilma) to już w ogóle takie błędy robiłem, że aż wstyd ;-) Zachciało mi się przy trzcinach iść, z podniesionym mieczem. Szkwał nas zdryfował w trzciny. Ogólnie chyba z 8 niepotrzebnych zwrotów, zły start, zły żagiel, 13 miejsce na liście startowej (bo przecież nie wina sternika) ;-) i byliśmy pierwsi wyczytywani na ogłoszeniu wyników.
W każdym razie sukces, że chyba z minutę za przedostatnim i ze 3min. za przedostatnim jachtem byliśmy na mecie. Bardzo fajnie płynęło się na powrocie. Niech podsumowaniem płynięcia będzie to, że mimo opieprzu za zbyt wczesny zwrot na metę i tak uśmiech nie schodził mi z ust aż do powrotu do domu ( 3 rano). Jestem bardzo zadowolony, że udało się bez strat i ofiar ukończyć regaty, z żony, że w końcu nie było krzyków na przechyłach. A impreza? Kto nie był niech żałuje. Świetna to mało powiedziane.
Pozdrawiam wszystkich miłych współrozmówców, dzięki wszystkim za rady, pomoc (w wodowaniu dla Maćka 24 szczególnie - woda ciepła nie była...) i już nie mogę się doczekać wiosennych regat.
Organizacja, miejsce, jedzonko - super! Gratulacje i podziękowania dla organizatorów.

Tobo - 2016-09-04, 20:18

I podziękowania dla Roberta Pough'a - to Ty mi powiedziałeś: "wystartuj Morświnką na jesiennych regatach". Myśl kwitła i zaowocowała.
pough - 2016-09-04, 20:31

Tobo napisał/a:
I podziękowania dla Roberta Pough'a - to Ty mi powiedziałeś: "wystartuj Morświnką na jesiennych regatach". Myśl kwitła i zaowocowała.
Cieszę się, że mieliście frajdę i zdobyliście doświadczenie.

Basia i Ja dziękujemy jeszcze bardzo Najmicie za codzienną poranną kawkę. Andrzej płynął samotnie co również było wyzwaniem.

MirekMors - 2016-09-04, 21:20

I ja cieszę się, że po krótkiej zadyszce Regaty wróciły do dawnej formy.
Podziwiam Danę i Zenka, że im się chce ! Gosię i Grześka, że taki kawał jechali dla nas !
Sportowo u mnie tradycyjnie: skopany start i potem piłowanie. Pocieszam się, że choćbym na uszach stanął nie przesunąłbym się ani o 1 miejsce.
Miło było patrzeć na dobrze bawiących się prezesów.

zenek - 2016-09-05, 07:05

Jesienna Impreza Forumowa-VI Wielkie Ragaty Jesienne, to już historia, ale taka, do której z największą przyjemnością będę wracać wspomnieniami.
Tak jak już pisałem wcześniej udało nam się zorganizować jedną z najlepszych imprez, jeśli nie najlepszą i jest to zasługą wszystkich bez wyjątku, którzy się na tej imprezie bawili.
Dziękuję wszystkim serdecznie za stworzoną atmosferę, rywalizację na wodzie i wspólną zabawę. To dzięki Wam wszystko się udało :-D .

Po raz kolejny okazało się, że wszyscy wodniacy to jedna rodzina i nie ma żadnego znaczenia czy ktoś pływa motorówką, skuterem czy żaglówką. Wszyscy potrafimy siąść przy jednym stole i świetnie się razem bawić.

Na wieczornej imprezie mieliśmy przyjemność gościć szefów trzech stoczni. Panów Tomasza Paliona (Dalpol), Krzysztofa Stępniaka (Northman) i Michała Seweryna (Mariner). Panowie bardzo dziękuję, że znaleźliście czas i wspólnie z nami go spędziliście.

Dziękuję naszym gospodarzom, czyli Ośrodkowi „Łabędzi Ostrów”. Współpraca wręcz wzorowa. Pani prezes polecamy się za rok!

Grzegorz (szg) jak zwykle klasą sam dla siebie. Grzegorz, Małgosiu wielkie dzięki za oprawę muzyczną. No i oczywiście pomoc techniczną. Gumiak jest nieoceniony :lol: !

Dziękuję naszej kochanej piratce wraz z załogą za wcielenie się w rolę Komisji Sędziowskiej :-D .
Wielkie dzięki dla Sławka z załogi maski-ego za obsługę grilla. Sławku mięsko upiekłeś znakomicie :-D !

I na koniec jeszcze raz ogromne dzięki dla wszystkich uczestników i gości i do zobaczenia na kolejnych imprezach forumowych :-D .

maciek 24 - 2016-09-05, 07:17

Wielkie dzięki dla Wszystkich którzy przyczynili się że ta IMPREZA się odbyła była naprawdę wielka , aż się boję co będzie na wiosnę . Zenek trzymaj tak dalej ,Motorowodniakom dzięki za oprawę muzyczną pozdrowienia dla Gosi i Grzesia za super zdjęcia które pokazują co można poprawić w trymie żagli , komisji która nas sklasyfikowała mimo że nie byliśmy pewni czy z dobrej strony mijamy bojkę :-D .Dzięki Robertowi za rady wynik z wiosny udało się poprawić.Pozdrowienia dla Tomka i Sylwii na drugi rok weżmiemy chyba dzieciaki niech się uczą żeglarstwa . Pozrowienia dla wszystkich załóg z którymi rywalizowaliśmy na różnych odcinkach trasy .Tyle tak na gorąco myśle że jeszcze będzie wesoło na forum. Pozdrawiam Maciek
zenek - 2016-09-05, 07:41

No i okazuje się, że pamięć jest zawodna. Jeszcze dwa podziękowania, o których wcześniej zapomniałem :oops: !
Maćku (maciek24) sękacz tradycyjnie już rewelacyjny. Dzięki za tak znakomity deser :-D !
Artur (artiosso) dzięki za nalewki (były pyszne) i na dokładkę dostarczone schłodzone :-D !

axa_man - 2016-09-05, 08:53

Rozpisywać się nie będę, było naprawdę bardzo fajnie :) Szkoda tylko, że na samym początku regat wiało tak słabo, widać było od razu (oczywiście, że nie będę zwalał na łódki :mrgreen: ) różnicę w klasie sterników :mrgreen: Zenek miał pewnie ukryty silnik elektryczny bo mnie myknął jeszcze przed wyspami jak by na Ferrari :-P Potem jak się rozwiało to nie było szans dogonić już kogokolwiek. Dzięki Najmita za mobilizację bo cały czas nam po piętach deptałeś, gdyby nie Ty to pewnie byśmy trochę odpuścili :mrgreen:

Imprezka bez dwóch zdań - super.

Ogólnie do dzisiaj mnie wszystko boli, najbardziej głowa :mrgreen:

Dziękuję wszystkim, nie będę wymieniał bo bym pewnie jeszcze kogoś pominął niechcący.
Kogo nie było - niech żałuje...

węzełek - 2016-09-05, 09:21

Napiszę krótko. Bardzo się cieszę ,że w końcu udało mi się wyrwać z domu i popłynąć w tych regatach. Niestety brak opływania i dwuletnia przerwa dała o sobie znać . Błąd na błędzie nie pozwolił na wyższą pozycję, mimo, że ta łódka nie powinna przypłynąć poniżej 5 miejsca. Na usprawiedliwienie mogę dodać tylko to , że to był właściwie mój pierwszy samodzielny start w regatach, czyli pierwszy raz dzierżyłam ster w ręku .Dziękuję Mirkowi Morsowi , za wskazówki na wodzie ;-) , oraz Piotrowi AT za komentarz po regatach w niedzielę rano , dało mi to wiele do myślenia. Wiem jakie błędy popełniłam , co trzeba poprawić , a lista jest długa. Dziękuję Wszystkim za dobrą zabawę, i do zobaczenia .

PS .Szczególne podziękowania należą się mojej wielce wyrozumiałej , zawsze roześmianej załodze, która bardzo się starała, i wiele z siebie dała :-P :-)

artiosso - 2016-09-05, 11:18

Już wszyscy zdążyli napisać !

I ja dołączam się do podziękowań : dla Danusi i Zenka za logistykę całej imprezy, dla Roberta i Grześka za muzyczną jazdę, a Robertowi specjalne podziękowania za to, że chciało mu się taszczyć ciężki wzmacniacz.

Co do regat, to wcale nie narzekam na początkową flautę, bo bezruch wszystkich łajb zaraz za startem był magiczny, jakby zatrzymał się wokół nas upływ czasu. A potem wychodzenie wszystkich ze strefy ciszy było niezwykle emocjonujące.

Wielkie gratulacje dla "Misji" i dla umiejętności taktycznych Wojtka.
Gratulacje dla @Toba za odwagę startu na otkrytopokładowej, małej łódce, pośród przerażających "koromyseł".
Dzięki dla Andrzeja za nieustanne parcie, co słusznie zauważył Jacek. O 3 ostatnie miejsca toczyła się nie mniej zażarta walka, niż na czole naszej forumowej flotylli.

Gratulacje dla młodej, wspaniałej załogi Bingo 830 pod Anią, jak i pozostałej młodzieży z załóg innych jachtów. Jeśli taka młodzieżowa kompanija będzie pływała po WJM w przyszłości, to możemy być o Mazury spokojni.

I podziękowania dla Pawła z Małżonką za dyskretną opiekę na trasie, a dla Komisji Sędziowskiej pod Piratką za cierpliwość.

Wszystkim dziękuję za wspaniałą zabawę !!!

artiosso - 2016-09-05, 11:39

:-> Niestety zdjęć z regat mam niewiele,
praca na pozycji szotmena i balastu była absorbująca :mrgreen:

artiosso - 2016-09-05, 11:57

Zdjęcia z wieczornej imprezy .
Przepraszam za słabą jakość zdjęć, aparat gubił się z ostrością.

zenek - 2016-09-05, 17:32

Kilka fotek z początku regat:
zenek - 2016-09-05, 17:46

Dwie kolejne fotki
zenek - 2016-09-05, 20:16

A to był absolutny przebój wieczoru :lol: ! Zgadnijcie kto wystąpił w tak gustownych kaloszkach :-P :-D ?
pough - 2016-09-05, 20:29

zenek napisał/a:
A to był absolutny przebój wieczoru :lol: ! Zgadnijcie kto wystąpił w tak gustownych kaloszkach :-P :-D ?
Wiem, ale nie powiem... :-P
artiosso - 2016-09-05, 20:29

Andrzej Drago ?
zenek - 2016-09-05, 20:39

artiosso napisał/a:
Andrzej Drago ?
A któż by inny :-D !
MirekMors - 2016-09-05, 21:34

Łatwe pytanie. Trudniej było odgadnąć jakiego koloru są. Niebieskie czy zielone. Żona Andrzeja rozstrzygnęła - miętowe ! Nie zdejmował, to nie wiemy ;-)
Andrzej Drago - 2016-09-05, 21:45

:mrgreen:
Ja też nie wiem jakiego są koloru
Jak prawdziwy men rozróżniam tylko 6 kolorów ( tyle ile kredek w szkole podstawowej ) a do żadnej nie pasują.
Wiem tylko , że są zabytkowe i je lubię , no i zwracają uwagę :lol:
Pozdrawiam Was

funyo - 2016-09-05, 22:17

Dzięki Artur za fajne zdjęcia z imprezy :-D
I dorzucam jeszcze trochę zdjęć z regat...

funyo - 2016-09-05, 22:27

I jeszcze kilka...
funyo - 2016-09-05, 22:36

I jeszcze kilka...
...to już wszystko, co zmajstrowałem ;-)

Andrzej Drago - 2016-09-05, 22:46

funyo
Bardzo dziękuję za zdjęcia z wyścigu.
Po raz pierwszy zobaczyłem nas pod spinakerem.
Zdjęcia z zewnątrz także pozwalają ocenić prawidłowość trymu żagli - dzięki Twoim zobaczyłem swoje błędy , będzie mi łatwiej. Na tak ciężkiej łódce takie błędy oznaczają przy słabym wietrze duże straty.
Mam nad czym popracować.
Ukłony dla Twojej Wspaniałej załogi

maciek 24 - 2016-09-06, 07:08

Andzeju nie chwaląc się byłem pierwszy który docenił wartość szkoleniową zdjęć Pawła :-D .Co więcej u siebie widziałem więcej błędów a więc w Maju będzie ostra walka może nawet ogarnę jakiś żagiel dodatkowy :-P pozdrawiam Maciek
maski - 2016-09-06, 07:44

Wielką przyjemnością było spotkać się, pogadać, pośpiewać, no i poganiać w tak zacnym gronie :)
oj wiele straciłbym gdybym wymiękł - niech żałują ci którzy nie byli a mogli
Oprócz przedniej zabawy (kapeluch z głowy dla organizatorów) nie da się przecenić edukacji płynącej z podglądania (na wodzie oczywiście :) ) , zdjęć i przede wszystkim rozmów. Andrzej, Robert, Wiktor wszyscy niezależnie daliście to samo zadanie na zimę :) Jeżeli starczy czasu to może jeszcze w tym sezonie pokombinuję z prowizorycznym wytykiem do genka.

plitkin - 2016-09-06, 08:41

W regatach - jak to w regatach: każdy popełnia błędy.
W wyścigu widziałem mnóstwo błędów w wykonaniu własnym. Jako że mam pewne zboczenie pod tym względem - widziałem też błędy na innych łódkach. Czasem były to nawet bardzo istotne błędy, poprawienie których dałoby duuuuże zmiany w czasie przepłynięcia trasy. Niektóre te błędy widać wyraźnie na zdjęciach. Dlatego osobiście bardzo lubię analizę zdjęć po regatach - sporo nauki można z nich wyciągnąć.

funyo - 2016-09-06, 09:13

Wiktor, ja się nie znam, ale chyba za dużo klęczałeś, a nie wszystko załatwisz modlitwą ;-)
plitkin - 2016-09-06, 10:00

funyo napisał/a:
Wiktor, ja się nie znam, ale chyba za dużo klęczałeś, a nie wszystko załatwisz modlitwą ;-)

:-) :-) :lol:

piratka - 2016-09-06, 12:20

No to teraz kolej na mnie... :-)
A wiec: impreza rewelacja :-) ! Dziekujemy wszystkim za zabawe i cieple przyjecie nas. Brawa dla uczestnikow regat i dla Danusi i Zenka za organizacje :-D
Ps
Pisze dopiero dzisiaj bo jeszcze plywamy do srody i problemy z netem :-) a gdyby ktos przeplywal dzisiaj przez Taltowisko to zapraszamy do Zanzi :-)

axa_man - 2016-09-06, 14:45

A tak sobie teraz przypomniałem, podczas naszego pływania napotkaliśmy jacht który nie miał pierwszeństwa lecz go ostro wymusił, chociaż głośno krzyczałem "prawo drogi" - usłyszałem w odpowiedzi "my się regacimy". Niestety musiałem ostro i szybko odpaść - co skutkowało nie wygraniem naszych regat :mrgreen:

Podobno ktoś miał też podobną sytuację. I czy faktycznie były to osoby z innych regat (znaczy czy się regacili, bo na pewno nie był to nikt z naszych).

pough - 2016-09-06, 14:50

axa_man napisał/a:
A tak sobie teraz przypomniałem, podczas naszego pływania napotkaliśmy jacht który nie miał pierwszeństwa lecz go ostro wymusił, chociaż głośno krzyczałem "prawo drogi" - usłyszałem w odpowiedzi "my się regacimy". Niestety musiałem ostro i szybko odpaść - co skutkowało nie wygraniem naszych regat :mrgreen:

Podobno ktoś miał też podobną sytuację. I czy faktycznie były to osoby z innych regat.

Generalnie staramy się nie przeszkadzać uczestnikom innych regat zwłaszcza gdy ścigają się w krótkich wyścigach gdy przecinamy ich akwen regat
Jeżeli jednak spotkają się jacht z różnych regat na akwenie to obowiązują przepisy żeglugowe...

axa_man - 2016-09-06, 14:52

pough napisał/a:
axa_man napisał/a:

Podobno ktoś miał też podobną sytuację. I czy faktycznie były to osoby z innych regat.

Generalnie staramy się nie przeszkadzać uczestnikom innych regat zwłaszcza gdy ścigają się w krótkich wyścigach gdy przecinamy ich akwen regat
Jeżeli jednak spotkają się jacht z różnych regat na akwenie to obowiązują przepisy żeglugowe...

Nie były to regaty w tzw. krótkich wyścigach, kierowali się ostro w kierunku Dobskiego (sytuacja naszego spotkania była w okolicy Kisajno/Dargin)

szg - 2016-09-06, 14:57

plitkin napisał/a:
Jako że mam pewne zboczenie pod tym względem - widziałem też błędy na innych łódkach.

Ja z tego samego powodu patrzyłem na motorowodne i jakoś nie zauważyłem żadnych błędów u nich jak i u siebie :roll: :-P .

pough - 2016-09-06, 15:02

axa_man napisał/a:
/../ Nie były to regaty w tzw. krótkich wyścigach, kierowali się ostro w kierunku Dobskiego (sytuacja naszego spotkania była w okolicy Kisajno/Dargin)

To w stosunku do wszystkich jachtów spoza ich regat obowiązują ich przepisy żeglugowe. Akwen ich regat nie był oznakowany jako wydzielony, więc my nie mieliśmy obowiązku unikania akwenu ich regat. Aczkolwiek, ja gdy drobną korektą mogę zejść z drogi, by zapobiec przed znaczącą zmianą kursu innych jachtów nie będących w naszych regatach, to ustępuję mimo prawa drogi chyba, że jestem w trakcie bezpośredniej walki z innym jachtem z moich regat i ta drobna korekta mogłaby wpłynąć na mój wynik. ;-)

maciek 24 - 2016-09-06, 16:22

Ja żadnych regat na naszej trasie nie widziałem ale w tej okolicy o której mówisz zaczepiali nas na jakiejś łódce żeby zrobić podejście do człowieka za burtą oferowali za to butelkę ale powiedziałem im że za mało go wycenili , oczywiście to były żarty . Przypomniłem sobie jeszcze jedną zabawną sytuacje pamiętacie jak śpiewaliśmy Czarnobrody nasz kapitan był.... ja się oglądam za siebie i możecie sobie wyobrazić co zobaczyłem :shock: był na zdjęciu na pewno był już po pakcie z diabłem :-D całe szczęście że jeszcze warkoczyka sobie nie zakręcił na brodzie .
Pozdrawiam Maciek

Andrzej Drago - 2016-09-06, 17:00

Pod tym linkiem

http://s1335.photobucket....6?sort=2&page=1

znajdziecie trochę zdjęć robionych przez Nellę.
Sporo z pokładu Bolero
2 i część 3 strony to wyścig
Najwięcej z przyczyn oczywistych ma Misja.
Z przyjemnością patrzę jak pędziła na spinakerze.
Część zdjęć jest nieostrych , szczególnie z zakończenia ale Nella umieściła je bo oddają klimat , który też był trochę " nieostry ".
Brakuje jeszcze z 20 - uzupełni jak odpocznie.

Tak Maćku - Czarnobrody był

Andrzej Drago - 2016-09-06, 17:02

Na zdjęciu 9436 widać statek komisji regatowej tych innych regat którym przejechaliśmy przez linię start meta.
najmita - 2016-09-06, 18:18

Właśnie wróciłem do domu, a Wy już wszystko napisaliście :-D .
Właściwie to zastanawiałem się czy nie przypłynąć na regaty Mellody30 z załogą, ale już była wypożyczona :-/ .
Dzięki wszystkim za wszystko :lol:

Andrzej Drago - 2016-09-07, 08:53

Nella zakończyła prace.
Już wszystkie zdjęcia z wręczania dyplomów są no i kilka z wieczoru.
Jest i Artur z flaszeczkami i śpiewający Maciek.
Maćku
Nie wiedziałem , że jesteś taki rozrywkowy :-D
I przypalone na grillu wyjściowe białe spodenki Mirka

zenek - 2016-09-07, 09:03

Andrzej Drago napisał/a:
Nella zakończyła prace.
Już wszystkie zdjęcia z wręczania dyplomów są no i kilka z wieczoru.
Andrzeju dzięki serdeczne za fotki, szczególnie dla Nelly :-D !
pough - 2016-09-07, 09:06

Andrzeju, podziękuj za zdjęcia Nelli.
maciek 24 - 2016-09-07, 10:16

Dzięki dla Nelli za zdjęcia uchwyciła nawet efekt trzymania Mirka na kolanach wygląda to jakbym ja się zmoczył :-D . A propos rozrywki to czy były na którychś spotkaniach tańce bo miałem wrażenie że twojej załodze tańców brakowało mi nie ukrywam tyż :-P oczywiście przy muzyce szantowej , jest bardzo wiele tanecznych szant co WY na to ? przed odpowiedzią zapytajcie swoje załogantki :-D Pozdrawiam Maciek
Andrzej Drago - 2016-09-07, 12:44

Maćku
Za waszym chórkiem czasami kręciły się 2 albo 3 pary.
Pewnie gdyby Piotr , Kasia i Ewa nie musieli wracać wcześniej do domu to nie dało by się ich szybko zebrać na łódce a i Grzegorz ( z tego co wiem ) ma bogaty repertuar także do tańca a i w tańcu mozna śpiewać co poprawia kondycję :lol:

Moja załoga na pewno będzie rozprężana tanecznie na Mamert Cup ( 24.09 ) i Bełbot Cup ( 1.10 ).
Tam zawsze po części szantowej są tańce.
Na Mamert Cup możesz wystartować na Wirze ale musisz pospieszyć się z zapisami a na Bełbot Cup start tylko na jachtach Bełbota. Chyba są jeszcze wolne Tanga Czarter.
Ja , Robert i Ania będziemy właśnie na tych Tangach Czarter.
W obu tych imprezach Piotr z Kasią startują na Bingo
Koszt u Bełbota to czarter jachtu

Podziękowania dla Nelli za zdjęcia przekazane , odpowiedziała uśmiechem i podziękowaniem.

Andrzej Drago - 2016-09-07, 12:49

maciek 24 napisał/a:
efekt trzymania Mirka na kolanach

Oj tak , Mirek po prostu szalał.
Nie wyobrażałem sobie Go takiego.
Pozdrawiam Mirku

MirekMors - 2016-09-07, 16:14

To nie ja ! Ktoś się pode mnie podszywał - pijaczyna... Nie miewam kaca, a teraz mam - moralnego.
Ja ze swoimi załogantkami kilka minut zatańczyłem, co nie zdarzyło mi się od... będzie już 5 lat.
Andrzeju bierz te miętowe kalosze na regaty - muszę sprawdzić, czy na pewno są miętowe :->

Andrzej Drago - 2016-09-07, 17:03

maski napisał/a:
pokombinuję z prowizorycznym wytykiem do genka.

Po co prowizorycznym.
Solidne położone na pokładzie można zrobić szybko i estetycznie.
Jak będziesz na Mamert Cup to możemy obgadać no i w końcu obejrzę w środku Twój Hotel :lol:

Mirku
Kaloszki są ze mną od 20paru lat i nie dam próbować ;-)

szg - 2016-09-07, 18:02

To może i ja coś podrzucę z naszej twórczości "kinematograficznej i fotografii artystycznej" realizowanej sprzętem podręcznym, ukazującej dramatyzm na wodzie podczas regat a już szczególnie podczas startu :roll: :
https://youtu.be/aga4OXbTKGI
https://youtu.be/2z0cBtqKC_A
https://youtu.be/fyOeC6704As
https://youtu.be/R9d4Ip0PABU
https://youtu.be/qhplnQ1Lv0U

zenek - 2016-09-07, 18:06

Wklejam w okienko

Andrzej Drago - 2016-09-07, 21:35

Grzesiu , Małgosiu
Bardzo Wam dziękuje za te filmiki i widok Bolero pod niebieskim spinakerem.

maski - 2016-09-08, 07:01

Andrzej Drago napisał/a:
maski napisał/a:
pokombinuję z prowizorycznym wytykiem do genka.

Po co prowizorycznym.
Solidne położone na pokładzie można zrobić szybko i estetycznie.
Jak będziesz na Mamert Cup to możemy obgadać no i w końcu obejrzę w środku Twój Hotel :lol:

Dlaczego z prowizorycznym ?
bo niecierpliwym :) a w garażu mam rurę duralową, ewentualnie połówkę masztu ws którą mogę wsadzić testowo przy pierwszej okazji tj. najbliższą niedzielę może sobotę :)
Żeby wiedzieć jak docelowo zamontować genaker bom powinienem jeszcze posłuchać i popatrzeć jak to ogarnęli ci którzy temat przerobili ...więc będę męczył Ciebie :)
Na Mamerta zgłoszenie wysłane :)

Andrzej Drago - 2016-09-08, 07:41

Maski
U Bełbota będę dzisiaj wieczorem
W sobotę będę na regatach w Kietlicach , w niedzielę po południu wracam do Bełbota.
Do Warszawy wyjadę w poniedziałek po południu.
Zaraz zrobię zdjęcia jak mam na Drago
Daj na priva adres to Ci wyślę lub spotkajmy się
Pozdrawiam

I na Mamert w regatowej :lol:

maski - 2016-09-08, 08:19

Andrzeju,
dzięki, zaraz podeślę na pw mój a dresik :)
Przez sob/nd na pewno będę błąkał się rodzinnie po północy, ...ale czy dotrę do Kietlic czy popłynę ponurkować ???

szg - 2016-09-08, 15:46

To może jeszcze parę fotek.
Przed startem:

szg - 2016-09-08, 15:48

Skuter z żaglem:
pough - 2016-09-08, 15:50

Grzesiek... Naumiałem się Halaba luba ley i to nawet kostką w podstawie, bo dodatki, wstawki i upiększenia jeszcze nie wychodzą dobrze... :-D
szg - 2016-09-08, 15:52

Start:
szg - 2016-09-08, 15:54

pough napisał/a:
Grzesiek... Naumiałem się Halaba luba ley i to nawet kostką w podstawie, bo dodatki, wstawki i upiększenia jeszcze nie wychodzą dobrze... :-D

Bądź dzielny i tak jak kiedyś mówiłem: naucz się pić a granie przyjdzie samo :-P .

pough - 2016-09-08, 15:57

szg napisał/a:
pough napisał/a:

Bądź dzielny i tak jak kiedyś mówiłem: naucz się pić a granie przyjdzie samo :-P .

Ostatnio picie mi nie idzie tak dobrze, więc chyba zgodnie z radą muszę odstawić gitarę... :roll:

szg - 2016-09-08, 15:57

I po regatach:
artiosso - 2016-09-08, 16:09

pough napisał/a:

Za mało osób śpiewało. Powinien być rzutnik, jak w karaoke i wszyscy powinni śpiewać.
Np. forumowe zwrotki "Morskich opowieści" z wątku. Miałem wszystkie zgrane na pliku, ale nie było rzutnika ;-)
Mogłem wydrukować i przywieźć. Na drugi raz tak zrobię .

pough - 2016-09-08, 16:11

No niestety. Piootrek miał być i miał przywieźć rzutnik, ale się nie odzywa od 16 sierpnia. Miejmy nadzieję, że wszystko u niego w porządku...
szg - 2016-09-08, 16:22

W sobotę wybieram się na j. sławskie na którym Piotrek pływa na co dzień. Rozejrzał bym się za nim ale nie wiem jak wygląda, jak się nazywa i na jakiej łódce pływa. Może ktoś podpowie to na miejscu popytam.
pough - 2016-09-08, 16:24

Po Mazurach pływa Marinerem 31 i ciągnie go na przyczepie, więc może i tam nim pływa.
funyo - 2016-09-08, 20:23

szg napisał/a:
Skuter z żaglem:

I ze śmiesznym krasnoludkiem na kierownicy ;-) :mrgreen:
Dzięki, Grzesiu. :-)

artiosso - 2016-09-14, 21:10

Słuchajcie, znam tajemnicę Wojtka, dlaczego wygrywa !
pough - 2016-09-14, 21:11

Podziel się wiedzą... ;-)
artiosso - 2016-09-14, 21:40

Otóż tak :
Wojtek ma niespotykanie gęste i sztywne włosy. I pomiędzy tymi włosami przepływający wiatr wpada w tzw. wtórny rotor . I ten wtórny rotor oddziaływuje na powierzchnię grota. Zwróćcie uwagę na ułożenie głowy Wojtka podczas sterowania. Powierzchnia jego czupryny tworzy niejako aktywny trymer dla układu ciśnień na grocie . Lekkie odchylenia głowy Wojtka powodują skierowanie zaburzonych przez włosy strug powietrza na grota, dając dodatkową składową tzw. wtórnego rotoru. W ten sposób grot pracuje efektywniej, zwłaszcza na słabszych i pełnych wiatrach . Wojtek praktycznie nie kręci głową, on ją bardzo rozważnie ustala względem wiatru.

Andrzej Drago - 2016-09-14, 21:57

Zapomniałeś dodać najważniejszego.
Nie krzyczy na załogę
Załoga jest zazwyczaj z przodu i krzyczenie na nią powoduje hamowanie łódki.

artiosso - 2016-09-14, 22:04

A także dociąża dziób jachtu, co poprawia stateczność kursową.
MirekMors - 2016-09-15, 08:11

Ja nic na ten temat nie mogę napisać, bo... tuż po starcie znika mi z oczu. :-?
axa_man - 2016-09-15, 08:46

artiosso napisał/a:
Otóż tak :
Wojtek ma niespotykanie gęste i sztywne włosy. I pomiędzy tymi włosami przepływający wiatr wpada w tzw. wtórny rotor . I ten wtórny rotor oddziaływuje na powierzchnię grota. Zwróćcie uwagę na ułożenie głowy Wojtka podczas sterowania. Powierzchnia jego czupryny tworzy niejako aktywny trymer dla układu ciśnień na grocie . Lekkie odchylenia głowy Wojtka powodują skierowanie zaburzonych przez włosy strug powietrza na grota, dając dodatkową składową tzw. wtórnego rotoru. W ten sposób grot pracuje efektywniej, zwłaszcza na słabszych i pełnych wiatrach . Wojtek praktycznie nie kręci głową, on ją bardzo rozważnie ustala względem wiatru.

Z moją "fryzurą" to teraz rozumiem czemu byłem tak daleko :mrgreen:

zenek - 2016-09-15, 08:50

axa_man napisał/a:
Z moją "fryzurą" to teraz rozumiem czemu byłem tak daleko :mrgreen:
Ja też :mrgreen: ! Dzięki Artur za to wyjaśnienie, od razu człowiekowi lepiej się robi :lol: !
maski - 2016-09-15, 08:58

MirekMors napisał/a:
Ja nic na ten temat nie mogę napisać, .... :-?

No ale Ty też miałeś załogę z przodu :P

Andrzej Drago - 2016-09-15, 09:24

i to bardzo aero ... dynamiczną
maciek 24 - 2016-09-15, 11:13

I to Go zgubiło bo na dziobie powinna być hydrodynamiczna :lol:
MirekMors - 2016-09-15, 19:19

Obaj nie macie racji. Na dziobie powinna być załogantka, która... dobrze ciągnie. Jak to na przodku. Ja siedziałem na rufie i pchałem :-P
Andrzej Drago - 2016-09-15, 20:00

Ale samochwała
To pewnie te daszki ptaszka Piratki tak na Ciebie podziałały :lol:

MirekMors - 2016-09-15, 20:12

Ptaszek to oddzielna historia. Zdjęcie z dzisiaj:
Eychler Piotr - 2016-09-15, 20:15

Pozostaje na tylko zapuszczać długie włosy.
Ale co z tymi, którym nie rosną?
Czy dopuszczalne będą również peruki?
I czy peruki będą tak skuteczne jak włosy Wojtka?

Andrzej Drago - 2016-09-15, 20:42

MirekMors napisał/a:
Ptaszek to oddzielna historia. Zdjęcie z dzisiaj:

To ten na mapie ?

MirekMors - 2016-09-15, 20:59

Najpierw chciał mi wylądować na głowie. Teraz śpi w L.J. Ma 2 obrączki; bigamista jakiś ?
najmita - 2016-09-15, 21:24

Gołąbek pewnie hodowlany. Możliwe, że jest w drodze (zawody).
Mirek, spisz dane z obrączek lub zrób zdjęcie obrączek. Nie znam się na gołębiach ale może właściciel jest zainteresowany gdzie aktualnie jest jego gołąbek.

artiosso - 2016-09-15, 21:58

Eychler Piotr napisał/a:
Pozostaje na tylko zapuszczać długie włosy.
Ale co z tymi, którym nie rosną?
Czy dopuszczalne będą również peruki?
I czy peruki będą tak skuteczne jak włosy Wojtka?

Piotr, peruki dopuszczalne, ja też jezdem żywo zainteresowany :mrgreen:
Ale obawiam się, że ich skuteczność nie będzie zadowalająca .
Wtórny rotor może nie potęgować się na sztucznym włosiu.
Chyba, że go wzmocnisz daszkiem Piratki.

najmita - 2016-09-16, 06:57

Artur, moda na Pazdana jest już passe ;-) :-D
funyo - 2016-09-16, 07:55

najmita napisał/a:

Kto tak powiedział? :shock: ;-)

maciek 24 - 2016-09-16, 11:38

Mirek to gołąbek Pokoju tylko pomylił Twoje Zbytki z Misją Wojtka :-D
najmita - 2016-09-16, 17:16

funyo napisał/a:
najmita napisał/a:

Kto tak powiedział? :shock: ;-)

To mówiłem ja, najmita ;-) :-D

funyo - 2016-09-16, 21:58

Aaa, to o.k. Bo myślałem, że w kolorowych czytadłach tak pisali i trochę się zaniepokoiłem.
Niełatwo było namówić Pazdana na taką fryzurę, na szczęście okazał się miłośnikiem skuterów wodnych :roll: ;-)

najmita - 2016-09-17, 06:36

funyo napisał/a:
Aaa, to o.k. Bo myślałem, że w kolorowych czytadłach tak pisali i trochę się zaniepokoiłem.
Niełatwo było namówić Pazdana na taką fryzurę, na szczęście okazał się miłośnikiem skuterów wodnych :roll: ;-)

To on zamiast na mecz z Borussią wybrał się na rejs skuterem? ;-) :-D

artiosso - 2016-09-23, 17:11

najmita napisał/a:

No ale mi już nie rośnie, to nie moja wina, tylko Matki Natury .... :-(

najmita - 2016-09-23, 17:35

artiosso napisał/a:
najmita napisał/a:

No ale mi już nie rośnie, to nie moja wina, tylko Matki Natury .... :-(

Ja tylko wysnułem wnioski z dyskusji o fryzurze Wojtka i jej zaletach w pływaniu regatowym ;-) :-D

artiosso - 2016-09-23, 18:53

Rozumiem, że brakiem takich bujnych pukli chcesz wytłumaczyć swoją pozycję na mecie ? :-)
artiosso - 2017-04-04, 16:04
Temat postu: Jesienne Regaty Forumowe 2017
ups
Andrzej Drago - 2017-10-14, 20:33

Pomyłka roku : )
artiosso - 2017-10-17, 17:35

Ale o co chodzi ?
Tobo - 2017-10-17, 18:44

Chyba o cały rok ;-)
artiosso - 2017-10-17, 19:07

Chyba coś się samo wpisało ...
Forumowe duchy ....