Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

O forum - Zostałeś wyrzucony z forum...

mazury.info.pl - 2016-05-15, 18:31
Temat postu: Zostałeś wyrzucony z forum...
Właśnie przed chwilą jeden ze stałych użytkowników naszego forum ze zdziwieniem stwierdził, że "został wyrzucony z forum". Nie omieszkał poinformować mnie o tym mailowo. Również wykazałem zdziwienie... po chwili odkryłem jednak (na podstawie adresu IP), że łączy się on z internetem na terenie Węgier.

W tym momencie wszystko stało się jasne.

Otóż w celu ochrony forum przed spamem adresy IP niektórych operatorów zagranicznych, z których otrzymywaliśmy najwięcej spamu - zostały zablokowane. Łącząc się za pośrednictwem tych operatorów otrzymuje się komunikat taki sam jak po zbanowaniu - czyli "zostałeś wyrzucony z forum".

Dotyczy to w szczególności takich krajów jak Chiny, Rosja, Ukraina oraz kilkadziesiąt mniejszych operatorów na całym świecie.

Łącząc się z forum za granicą prosimy o wyrozumiałość, gdy wyświetli się Wam taki komunikat. To nie Was wyrzuciliśmy - tylko operatora ;-)

MirekMors - 2016-05-15, 20:26

Nawet wiem kto to...
mazury.info.pl - 2017-03-05, 20:08

Kolejny tego typu przypadek - tym razem Włochy. Odświeżam wątek dla przypomnienia.
wlowoj - 2017-03-14, 22:15

Tym razem ja wiem kto..
Proponuję zmienić formułkę, bo stwierdzenie "zostałeś wyrzucony z forum" może wywołać co najmniej mieszane uczucia....

MirekMors - 2017-03-14, 22:26

O ! Skrytoczytaczom mówimy stanowcze NIE !
Ps. sam czekam kiedy dostanę bana :-/

mazury.info.pl - 2017-03-14, 22:32

To formułka standardowa. Przy każdym banie mam możliwość dodania własnej, ale przeważnie nie mam czasu/chęci/sensownych możliwości (z telefonu). Proszę wziąć pod uwagę, że są dni, których banowanych jest nawet kilkunastu operatorów (kilkanaście tysięcy pojedynczych adresów IP).
MirekMors - 2017-04-01, 09:19

Odpuściłem sobie forum na tydzień, co mi się chyba jeszcze nie zdarzyło. Okazuje się, że rzeczywistość równoległa istnieje ! Po kilku uwagach forumowiczów (i Zbyszka) dotarło wreszcie do mnie, że jestem męczący. Wobec powyższego postanowiłem jak w tytule: sam siebie wyrzucić :->
Ahoj.

zenek - 2017-04-01, 10:16

MirekMors napisał/a:
Wobec powyższego postanowiłem jak w tytule: sam siebie wyrzucić :->
Ahoj.
Całe szczęście, że napisałeś to 1 kwietnia :-D !
węzełek - 2017-04-01, 12:41

MirekMors napisał/a:
Odpuściłem sobie forum na tydzień, co mi się chyba jeszcze nie zdarzyło. Okazuje się, że rzeczywistość równoległa istnieje ! Po kilku uwagach forumowiczów (i Zbyszka) dotarło wreszcie do mnie, że jestem męczący. Wobec powyższego postanowiłem jak w tytule: sam siebie wyrzucić :->
Ahoj.

Mirek chyba nie piszesz poważnie ??? :cry:

juzekp - 2017-04-01, 21:45

Węzełku , bardzo poważnie ! :-D
jureks - 2017-04-02, 07:54

Wczoraj był - pryma-aprylis - żartowałem !?
jureks - 2017-04-02, 07:56

Wczoraj był - pryma-aprylis - żartowałes !? :lol:
MirekMors - 2017-04-02, 08:21

Dziń Dybry.
tropiciel - 2017-04-02, 08:23

MirekMors napisał/a:
Dziń Dybry.

z przykrością informujemy że... zostałeś wyrzucony z forum :-P

jureks - 2017-04-02, 09:12

Witaj Mirek !
węzełek - 2017-04-02, 12:19

MirekMors napisał/a:
Dziń Dybry.

Uff,.... kamień z serca :-D

MirekMors - 2017-04-02, 17:36

Jeśli kogoś właśnie poirytowałem to przepraszam ;-)
Obiecuję ograniczyć grafomanię.

artiosso - 2017-04-04, 15:37

Nie, nie poirytowałeś. Żart był przedni, bo Ci (prawie) uwierzyłem, mimo PA. :-o
mazury.info.pl - 2017-05-26, 11:42

Komunikat pojawia się wówczas jeżeli wchodzisz poprzez numer IP zbanowany ze względu na spam lub poprzez proxy lub TOR. W takiej sytuacji proponuję skorzystać z innego komputera i/lub przeglądarki.

Ostatnio na forum swoją działalność uprawiali "hakerzy" chcąc zaatakować portal, więc sporo adresów zostało zbanowanych być może "nadmiarowo" w celach prewencyjnych. Z czasem sytuacja się unormuje. Przepraszam za niedogodności.

mazury.info.pl - 2018-08-06, 12:59

Od kilku miesięcy systematycznie dopisuję do bazy adresy potencjalnych spamerów (zagranicznego operatora banuję na rok) dzięki temu tytułowy komunikat może się pojawiać częściej użytkownikom korzystającym z forum w różnych częściach świata... ale dzięki temu spam z forum został praktycznie wyeliminowany.
mazury.info.pl - 2018-09-24, 11:34

Wczoraj musiałem ręcznie odblokować domenę jednego z użytkowników z Belgii. ;-)
mazury.info.pl - 2018-10-03, 08:43

Jeszcze jedna uwaga. Po nieudanej próbie wejścia na forum za pośrednictwem zablokowanego operatora w niektórych urządzeniach/przeglądarkach istnieje konieczność wyczyszczenia tzw. ciasteczek. Nieusunięcie "blokującego ciasteczka" skutkuje wyświetlaniem komunikatu o blokadzie nawet u pozostałych operatorów.
mazury.info.pl - 2019-02-14, 11:47

Odblokowałem dostęp kolejnym dwóm użytkownikom, którzy łączyli się przez zablokowanego operatora.