Forum MAZURY.INFO.PL
za這穎ne 15 maja 2008r.

Mazuranci na s這nym - 疾gluga po Ba速yku mniej bezpieczna w sezonie 2016

mazury.info.pl - 2016-02-08, 16:39
Temat postu: 疾gluga po Ba速yku mniej bezpieczna w sezonie 2016
Polsat NEWS donosi, 瞠 5 鄉ig這wc闚 z bazy lotniczej Marynarki Wojennej trafi這 na modernizacje do zak豉d闚 w 安idniku. To oznacza 瞠 na ratunek w ca貫j polskiej strefie brzegowej jest w stanie wylecie tylko jeden 鄉ig這wiec – z Dar這wa. Lot z Dar這wa w okolice Zatoki Gda雟kiej trwa zale積ie nieca陰 godzin, tymczasem o prze篡ciu w zimnych wodach Ba速yku decyduj minuty. Zmodernizowane maszyny wr鏂 do s逝瘺y dopiero pod koniec roku.
pough - 2016-02-08, 16:41
Temat postu: Re: 疾gluga po Ba速yku mniej bezpieczna w sezonie 2016
mazury.info.pl napisa/a:
...Zmodernizowane maszyny wr鏂 do s逝瘺y dopiero pod koniec roku.

Mi si wydawa這, 瞠 gdzie s造sza貫m, 瞠 pod koniec marca albo kwietnia...

mazury.info.pl - 2016-02-08, 17:09
Temat postu: Re: 疾gluga po Ba速yku mniej bezpieczna w sezonie 2016
pough napisa/a:
mazury.info.pl napisa/a:
...Zmodernizowane maszyny wr鏂 do s逝瘺y dopiero pod koniec roku.

Mi si wydawa這, 瞠 gdzie s造sza貫m, 瞠 pod koniec marca albo kwietnia...

.http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-02-05/tylko-jeden-smiglowiec-ratowniczy-na-polskim-wybrzezu/

pough - 2016-02-08, 17:34

.http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,19577562,problemy-ze-smiglowcami-sar-sprawa-zainteresowali-sie-poslowie.html

Cytat:
Przypomnijmy, 瞠 trzy zmodernizowane anakondy, razem z dwoma 鄉ig這wcami W-3 przerobionymi z wersji transportowej do ratowniczej, ze 安idnika do Gdyni maj wr鏂i w kwietniu...

Cytat:
...Wejd do s逝瘺y, gdy uda si przeszkoli na nie nowe za這gi. Dopiero w闚czas mo磧iwe b璠zie przywr鏂enie dy簑r闚 na lotnisku w Gdyni. Wojsko w oficjalnych pismach zapewnia這, 瞠 stanie si to do ko鎍a 2016 r.

G堯wn przyczyn jest brak przeszkolonych za堯g, kt鏎e nie mog si szkoli, gdy maszyny w modernizacji.

Ciekawe, jakie za這gi lata造 na tych maszynach przed odes豉niem do modernizacji i czy modernizacja zmienia tyle w modelu, 瞠 potrzebne jest nowe szkolenie za堯g...

extant - 2016-02-08, 18:28

Hmm... wygl康a na to, 瞠 "stare" maszyny modernizuje si i wracaj one do s逝瘺y... a "stare" za這gi ju nie ! :-/
Sza-man - 2016-02-08, 18:56

extant napisa/a:
Hmm... wygl康a na to, 瞠 "stare" maszyny modernizuje si i wracaj one do s逝瘺y... a "stare" za這gi ju nie ! :-/
A wyobra瘸sz sobie takiego pilota na... kanale? i co? ceg堯wkami po ja....ch? Tak to tylko wielb陰dy si regeneruje. :lol:
extant - 2016-02-08, 20:00

Sza-man napisa/a:
A wyobra瘸sz sobie takiego pilota na... kanale? (...)

Nie.

pough - 2016-02-08, 20:15

Sza-man napisa/a:
extant napisa/a:
A wyobra瘸sz sobie takiego pilota na... kanale? i co? ceg堯wkami po ja....ch? Tak to tylko wielb陰dy si regeneruje. :lol:

Nie bardzo wiem co chcia貫 powiedzie. Do鈍iadczenie pilota raczej nie ulega zniszczeniu wraz z ilo軼i wylatanych godzin w przeciwie雟twie do maszyny. Je瞠li piloci zbli瘸j si do wieku niepozwalaj帷ego na kontynuacj s逝瘺y, to zawczasu trzeba o tym pomy郵e i wyszkoli now za這g, a nie czeka na termin wys豉nia maszyny do przegl康u czy modernizacji.

Aby zapewni ci庵這嗆 potrzebny jest jaki plan. Ale jako go nie wida. By mo瞠, poniewa szkolenie kosztuje, by造 plany na szkolenie na Caracalach zamiast na wycofywane maszyny, ale to ju pewnie historia.

Sza-man - 2016-02-08, 22:20

Cytat:
Nie bardzo wiem co chcia貫 powiedzie
No... chia貫m powiedzie to co w emotikonie :lol:
pough - 2016-02-08, 22:22

Nie zwr鏂i貫m uwagi na emotk ;-)