Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

Spotkania i imprezy forumowe - Wiosenna impreza forumowa

pough - 2016-01-12, 19:48
Temat postu: Wiosenna impreza forumowa
Nie tęskno Wam za jakimś wiosennym spotkaniem forumowiczów?

Do wiosny coraz bliżej. Zanim się obejrzymy nastanie maj, a wraz z nim możliwość zorganizowania spotkania forumowiczów.

Pytanie czy forumowicze chcą się spotkać? Jeżeli tak to kiedy i gdzie?

Jeżeli jesteście zainteresowani spotkaniem wpisujcie proszę swoje propozycje co do terminu majowego i co do miejsca. Ja preferuję jeziora północne w weekend kończący majówkę albo w weekend 21 maja.

Przy okazji spotkania Możemy również zorganizować regaty. :-D

Co wy na to? Piszcie swoje propozycje.

RZ - 2016-01-12, 20:09

Myślałem o Wierzbie :-D :-D wiata jest ,bar jest ,miejsce na ognisko jest Śniardwy w pobliżu są :-D
Pioootrekk - 2016-01-12, 20:30

z wielką chęcią, też wydaje mi się że wierzba dobra :D
funyo - 2016-01-12, 20:54

Szczerze mówiąc, to liczyłem na jakieś spotkanie w marcu, przy okazji WiW w Wawie. :roll:
A co do spotkania szuwarowego/mazurskiego - nie myśleliście, żeby się przeturlać Kanałem Łuczańskim przy okazji parady na 1-go maja i otwarcia sezonu?

pough - 2016-01-12, 20:59

Na wiatr i woda to obowiązkowo się spotkamy. :-D
To przecież oczywista oczywistość... :-D

pietras - 2016-01-12, 21:43

Wierzba to doskonały pomysł. Wreszcie na jakieś spotkanie będę miał bliziutko
MirekMors - 2016-01-12, 22:22

A będzie w Wierzbie miejsce ? Gdyby frekwencja nie dopisała można przenieść do Popielna :->
extant - 2016-01-13, 10:21

Maj i na południowych (ale nie na Nidzkim) to dobry pomysł... jestem ZA ! :-)
darkor54 - 2016-01-13, 12:13

Myślę, że w tym terminie to i Niedźwiedzi Róg mógłby wchodzić w grę...Może nie ma dużych wygód ale keje są, wiata na ognisko jest... Kiedyś był tam zorganizowany rejs żeglarzy leśników.
RZ - 2016-01-13, 13:32

To co oscylujemy w okolicach Śniardw ,mamy już dwa miejsca ,termin widzę odpowiada :-D a może jeszcze jakieś propozycje .Aby tylko chętni byli :?: :-D :-D
szg - 2016-01-13, 18:53

Czy to znaczy, że pod koniec maja Pod Dębem już nie będzie? :-/
pough - 2016-01-13, 19:00

Zbyt dużo kłopotów ze śluzowaniem, dla niektórych Nidzkie, to daleka droga. Rezygnujemy z Nidzkiego myśląc o łatwiejszym dostępie dla większości.
RZ - 2016-01-13, 19:00

Myślę że może czas na małe zmiany ale wszystko zależy od nas samych .Trochę bliżej i akwen inny ciekawszy . :-D
szg - 2016-01-13, 19:02

Nie każdy przyjedzie z kabiną do spania a Pod Dębem jest hotel.
RZ - 2016-01-13, 19:10

Wierzba też ma hotel . :-D sklep ,wiatę bar itp :-D
Andrzej Drago - 2016-01-13, 20:18

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku
a co do tematu to dla mnie ze względów logistycznych najlepiej było by na północy ale tam chyba są kłopoty organizacyjne ( hotel , miejsce itp ).
Pod Dębem jest fajnie , mało ludzi ( szczególnie snobów ) i urokliwie chociaż droga daleka.
Dla emeryta to nie jest wielki problem ale dla pracujących na pewno tak , szczególnie tych co biorą jachty na północy albo tam mieszkają.
W Wierzbie bardzo dawno nie byłem a wcześniej nie lubiłem tego miejsca, może jednak w planowanym terminie nie będzie tak źle.
Mam tylko jedne wymaganie - życzliwy stosunek do Panny Jenny ( nie chcę spotkać tabliczki , że wstęp z psem zabroniony - nie wiem jak jest w Wierzbie ale tak na wszelki wypadek) a poza tym czekam na spotkanie i wspólne śpiewanie.
Z wyborem miejsca zdaję się na Roberta i Zenka

extant - 2016-01-13, 20:34

szg napisał/a:
... a Pod Dębem jest hotel

Hotel owszem jest, ale ja na forach spotkałem się już z opiniami innych żeglarzy, że jednak na terenie rezerwatu przyrody, w strefie ciszy regat nie powinno się organizować... i w sumie chyba jest to słuszne. :-)

ps: ... a miejsce na łódce na pewno się znajdzie. :-D

funyo - 2016-01-13, 20:44

No właśnie - "Pod Dębem", choć fajne, jest w strefie ciszy :roll:
pough - 2016-01-13, 20:46

funyo napisał/a:
No właśnie - "Pod Dębem", choć fajne, jest w strefie ciszy :roll:

Dokładnie...

wlowoj - 2016-01-13, 21:05

Wtrącę swoją egoistyczną propozycję .. :-)
A może w Piaskach? Tam jest wszystko- dużo miejsca w porcie, fajna tawerna, miejsca hotelowe, atmosfera żeglarska i dobry akwen do regat.... Jestem pewien, że bardzo chętnie pomogą w organizacji....
Mam na myśli port (dawna) Korektywa...
Wierzbę też lubię, ale jest mniej miejsca na jachty, ogniska, itp...

Andrzej Drago - 2016-01-13, 21:46

No , no
A w jaki to sposób regaty żeglarskie zaburzają strefę ciszy ?
To turyści nie zaburzają ?
Rozumiem , że chodzi o wieczorne śpiewy

Dobrze , to wolę Korektywę

mazury.info.pl - 2016-01-13, 21:59

Andrzej Drago napisał/a:

Używają silników spalinowych w miejscu niedozwolonym? :-P

plitkin - 2016-01-13, 22:11

Nie mam pewnosci, ze uda mi sie byc z Wami, wiec sie nie wypowiadam, ale bacznie obserwuje! Jak tylko sie uda -dolacze!

Jedynie podrzuce pomysl: moze w ramach integracji polaczyc imprezy z sailforumowymi regatami (o ile one sie odbeda) i zrobic wspolna impreze z rozmachem?

funyo - 2016-01-13, 23:10

Początkowo jawiła mi się ta impreza jako spotkanie forumowe, ale czym dalej w las, tym bardziej będą to typowe regaty. Nie mam nic przeciw regatom, ale czym impreza bardziej regatowa, tym mniej forumowa... :roll:
Andrzej Drago - 2016-01-13, 23:19

Jestem za tym aby to była impreza forumowa a regaty mogą być miłym dodatkiem dla zainteresowanych.
W zeszłym roku były dwa wspaniałe wieczory towarzyskie a jachtów w regatach było mało.

MirekMors - 2016-01-13, 23:40

Przeciw Nidzkiemu jest problem z wyznaczeniem boi zwrotnych. Ale przecież ustalamy spotkanie a nie regaty :-> Jakiś nowy akwen byłby ożywczy. W ryńskim Stoku stoi nowa duża wiata...
extant - 2016-01-14, 07:51

funyo napisał/a:
Początkowo jawiła mi się ta impreza jako spotkanie forumowe, ale czym dalej w las, tym bardziej będą to typowe regaty...

Bo żeglarze tak już mają,
że kiedy już się spotkają,
to najchętniej się ścigają,
a wieczorem po... śpiewają.
:-D

Emill`76 - 2016-01-14, 08:06

extant napisał/a:
funyo napisał/a:
Początkowo jawiła mi się ta impreza jako spotkanie forumowe, ale czym dalej w las, tym bardziej będą to typowe regaty...

Bo żeglarze tak już mają,
że kiedy już się spotkają,
to najchętniej się ścigają,
a wieczorem po... śpiewają.

Zwykle śpiewają , ścigają, śpiewają

Czyli ścigają tak trochę przy okazji :mrgreen:

RZ - 2016-01-14, 08:11

Przypomnę jest to spotkanie forumowe , :-D :-D dla wszystkich ,a po pływanie czy to na żaglach czy to na silnikach ,jest tylko dodatkiem i dodatkową atrakcją dla tych kto będzie chciał w tym uczestniczyć ,na naszym forum jest coraz więcej osób pływających na silnikach ,i spotkanie poza strefą ciszy ,na pewno spowoduje że takie osoby pojawią się na takim spotkaniu .
funyo - 2016-01-14, 09:21

To właśnie miałem na myśli - jeśli z góry sobie zaplanujecie regaty, to w większości przybędą tylko żeglarze, a tak być może dołączy ktoś z żaglami nie związany, ale związany z forum... :roll:
...może...

Piotr Lewandowski - 2016-01-14, 11:29

mazury.info.pl napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:

Imprezy na Nidzkim, przynajmniej te, w których brałem udział były na ogół organizowane bez obsługi łodzi motorowych, co rodziło ciekawe problemy z rozmieszczaniem znaków, linii startu itd. Druga opcja to imprezy z motorówkami, ale w części nie objętej strefą ciszy.
extant - 2016-01-14, 12:13

Piotr Lewandowski napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:

Imprezy na Nidzkim, przynajmniej te, w których brałem udział były na ogół organizowane bez obsługi łodzi motorowych...

... a jachty startujące w tych regatach nie używały silników przy wyjściu/wejściu do portów, np. Pod Dębem ?? ... bo tam, panie dzieju, wszędzie rezerwat i strefa ciszy jest ! :-)

Piotr Lewandowski - 2016-01-14, 12:39

extant napisał/a:
... a jachty startujące w tych regatach nie używały silników przy wyjściu/wejściu do portów, np. Pod Dębem ?? ... bo tam, panie dzieju, wszędzie rezerwat i strefa ciszy jest ! :-)
Powiem Ci w zaufaniu, że nawet niestartujące używały silnika w porcie, dźwig portowy ma napęd dieslowski a żeglarze przy ognisku płoszyli głośnym śpiewem endemiczną zwierzynę Puszczy Piskiej ;-)
extant - 2016-01-14, 12:51

extant napisał/a:
Powiem Ci w zaufaniu, że nawet niestartujące używały silnika w porcie...

Te niestartujące w regatach teoretycznie mogą sobie np. poczekać na bardziej sprzyjające warunki wiatrowe do wyjścia z portu na żaglach, natomiast te startujące w regatach muszą wyjść z portu o określonym czasie, tak żeby nie spóźnić się na start i to również wtedy, gdy aktualne warunki wiatrowe całkowicie uniemożliwiają wyjście z portu na żaglach - i to, moim zdaniem, jest już zupełnie wystarczający powód do tego, żeby nie organizować regat tam, gdzie jest rezerwat i strefa ciszy.... po co wymuszać łamanie prawa skoro na WJM jest jeszcze wiele innych, równie dobrych, a nawet lepszych od Nidzkiego miejsc do organizowania regat. :-)

Piotr Lewandowski - 2016-01-14, 12:56

Na Nidzkim regaty nie pogorszą ani nie poprawią sytuacji w zakresie łamania prawa, a w zasadzie "łamania prawa". Bardziej dociera do mnie argument o większych szansach na integrację z kolegami motorowodniakami na innym akwenie. Do tego lubię długie w sensie geograficznym trasy, więc Wierzba może być ciekawym pomysłem. A znając życie pewnie i tak nie przyjadę, więc tyle mojego, co sobie pogadam ;-) Jest już termin?
extant - 2016-01-14, 13:01

Na Nidzkim regaty nie pogorszą ani nie poprawią sytuacji w zakresie łamania prawa, a w zasadzie "łamania prawa"...

Prawo, nawet to "złe", nadal jest prawem. Po co wymuszać jego łamanie skoro można, bez żadnego "uszczerbku" po prostu tego nie robić ?? :-P No i do tego jeszcze ta możliwość integracji z motorowodniakami... bezcenne ! :-D

pough - 2016-01-14, 13:06

..Jest już termin?
Termin jest do uzgodnienia. Czekamy na propozycje. Wstępnie myślałem o weekendzie 7-8 maja, albo 23-24 maja. W kolejny weekend jest Boże Ciało, więc każdy może mieć inne plany, a w środku miesiąca tradycyjnie regaty o BW SF, w których również niektórzy mogą chcieć wziąć udział.
RZ - 2016-01-14, 13:22

Terminy są ok teraz tylko doprecyzować i ustalić miejsce :-) :-)
extant - 2016-01-14, 13:32

Hmm... chyba najpierw trzeba byłoby zrobić jakąś, choćby wstępną, listę potencjalnych chętnych do wzięcia udziału, np. tak ogólnie: w majowej imprezie forumowej na jeziorach południowych... żeby móc mniej więcej określić wielkość tej imprezy.
mazury.info.pl - 2016-01-14, 13:35

Andrzej Drago napisał/a:

Imprezy na Nidzkim, przynajmniej te, w których brałem udział były na ogół organizowane bez obsługi łodzi motorowych, co rodziło ciekawe problemy z rozmieszczaniem znaków, linii startu itd. Druga opcja to imprezy z motorówkami, ale w części nie objętej strefą ciszy.

Nie miałem na myśli motorówek. :-P

Piotr Lewandowski - 2016-01-14, 13:41

Jachty wchodziły i wychodziły z portu na silniku, a regaty były "regatami" bo nie miały licencji PZŻ a do tego jeszcze Twój portal/forum im patronował ;-)
RZ - 2016-01-14, 13:41

Może lista z preferencją, północ czy południe albo oba kierunki,a potem ewentualny wybór .
mazury.info.pl - 2016-01-14, 13:58

Jachty wchodziły i wychodziły z portu na silniku, a regaty były "regatami" bo nie miały licencji PZŻ a do tego jeszcze Twój portal/forum im patronował ;-)

:shock: A od kiedy to, baczność! Licencja jakiegoś tam PZŻ spocznij! definiuje czy dana impreza jest regatami czy nie? :-P

Ciekawe czy America's CUP wykupiło od pezetżetu jakąś licencję? Biedaki nawet pewnie nie wiedzą, że biorą udział w podwórkowej imprezie :lol:

RZ - 2016-01-14, 14:53

Czemu admin i inni koledzy zaśmiecają ten wątek, wpisami nie związanymi z tematem .Może lepiej go zamknąć :-D . :-D Pisać konkretnie a nie o pierdołach :mrgreen:
MirekMors - 2016-01-14, 14:56

A znając życie pewnie i tak nie przyjadę, więc tyle mojego, co sobie pogadam ;-) Jest już termin?

Piotrku, chętnie wziąłbym Cię do załogi - podniósł bym swój poziom o rząd wielkości.
No i znika niebezpieczeństwo złapania się masztami... :->
Wekend 7.05 może być za wczesny np. dla mnie.

szg - 2016-01-14, 16:27

extant napisał/a:

... No i do tego jeszcze ta możliwość integracji z motorowodniakami... bezcenne ! :-D

Wiedziałem, że na Ciebie zawsze można liczyć :-P :mrgreen:

Choć narazie nie zarzekam się co do naszej obecności bo czas odległy ale chęć jest a termin im później tym lepiej czyli tradycyjnie końcówka maja. Wymogi co do akwenu to na miejscu hotel, slip i miejsce przy kei dla łodzi. Jednak czas i miejsce musi być w miarę szybko podane bo trzeba dużo wcześniej rezerwować hotel.

juzekp - 2016-01-14, 21:41

RZ napisał/a:
Czemu admin i inni koledzy zaśmiecają ten wątek, wpisami nie związanymi z tematem .Może lepiej go zamknąć :-D . :-D Pisać konkretnie a nie o pierdołach :mrgreen:

Nie krytykuj Admina ! - to na tym forum jest zakazane :!: , patrz regulamin :evil:

extant - 2016-01-15, 07:52

juzekp napisał/a:
Nie krytykuj Admina ! - to na tym forum jest zakazane :!: , patrz regulamin :evil:

No właśnie, może czas najwyższy, żebyś sam popatrzył do regulaminu, bo ewidentnie widać, że choć się na niego powołujesz to go jednak zupełnie nie znasz. :-/

Regulamin tego forum precyzuje jedynie skutki komentowania decyzji admina i/lub moderów, a nie ich wypowiedzi. :-P

mazury.info.pl - 2016-01-15, 11:33

Dodam jeszcze, że chodzi o publiczne komentowanie na forum. W kuluarach każdy może sobie pisać/mówić co chce. ;-)
MirekMors - 2016-01-15, 15:16

Kuluary = dział VIP ?
Uważaj żeby ktoś nie napisał "KOwiec jest..." ;-)

Andrzej Drago - 2016-01-15, 15:48

No dobra
To jeszcze raz od nowa
To powinna być impreza forumowa - spotkanie ( dwu wieczorowa :lol: ) dla wszystkich rodzajów pływaczy czy lataczy.
Regaty przy okazji dla zainteresowanych
Nie łączyć z innymi planowanymi imprezami czy regatami ( wolę 4 wieczory śpiewania od 2 :lol: i dwa spotkania od jednego )
Zorganizować tam gdzie są lepsze warunki hotelowo bytowe ale pamiętać o umożliwieniu prostego dotarcia ludzi z Północy no i o wstępie na teren dla psiej załogi.
Pozdrawiam Wszystkich - także tych co nie lubią regat.
Zenku - odezwij się :-D

zenek - 2016-01-15, 17:24

Andrzej Drago napisał/a:
Zenku - odezwij się :-D
Andrzeju cóż mam napisać? Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią :-D !
Wierzba jest niezłym pomysłem ze względu na położenie. Piaski i "Korektywa" trochę gorzej bo to już "rzut beretem" do Nidzkiego.
Ja bym optował za terminem 20-22 maja. Natomiast problem jest jeden. Nie mamy żadnego "swojego" człowieka w Wierzbie, który mógłby pomóc zorganizować tam imprezę.

wlowoj - 2016-01-15, 17:49

zenek napisał/a:
....
Piaski i "Korektywa" trochę gorzej bo to już "rzut beretem" do Nidzkiego.
Ja bym optował za terminem 20-22 maja. Natomiast problem jest jeden. Nie mamy żadnego "swojego" człowieka w Wierzbie, który mógłby pomóc zorganizować tam imprezę.

A co to nawet "zapach" Nidzkiego będzie przeszkadzał..? :mrgreen:
A swój człowiek w Piaskach może by się i znalazł.... :-)

zenek - 2016-01-15, 18:00

wlowoj napisał/a:
A co to nawet "zapach" Nidzkiego będzie przeszkadzał..? :mrgreen:
Tu nie chodzi o Nidzkie, ale o odległość i czas dla tych co płyną z północy. Od Wierzby do Piasków jednak kilka kilometrów jest.
wlowoj napisał/a:
A swój człowiek w Piaskach może by się i znalazł.... :-)
A to może diametralnie zmienić przynajmniej moje zdanie o lokalizacji imprezy :-D !
extant - 2016-01-15, 18:34

Dla mnie Piaski/Korektywa to też fajna lokalizacja, jakby co to jestem... ZA :-)
RZ - 2016-01-15, 19:10

Najważniejsza to wiata , bliskość ogniska i jakieś pokoje w pobliżu ,resztę np katering idzie ogarnąć .Włodek jeśli masz wiedzę o miejscu w Piaskach to coś napisz.
wlowoj - 2016-01-16, 14:24

Tam to wszystko jest co nam trzeba, ale mogę dowiedzieć się o szczegóły, bo nie wiem czy wiecie, ale zmienił się właściciel. Wydaje się, że nie będzie wielkich zmian, ale musiałbym nieco rozpoznać temat. Zmiana dotyczy właściciela portu, ale do tawerny i pokoi gościnnych oraz na dobrą kuchnię p. Iwonka nas na pewno przyjmie z otwartymi ramionami. Jak będzie taka potrzeba to się "wywiem"... :-D
węzełek - 2016-01-17, 22:47

Trochę zardzewiałam , przydało by się trochę popływać ,.... no i pośpiewać :roll:
MirekMors - 2016-01-17, 22:49

Jeśli głoś Ci zardzewiał to albo gardło przepłuczemy albo litości ;-)
węzełek - 2016-01-18, 20:46

MirekMors napisał/a:
Jeśli głoś Ci zardzewiał to albo gardło przepłuczemy albo litości ;-)

Trzeba będzie przepłukać ;-)

maciek 24 - 2016-01-21, 18:18
Temat postu: wiosenna impreza forumowa
Cześć Wszystkim. Jestem tu nowy powiedzcie tylko jak to wygląda od strony organizacyjnej. Jeśli to tak proste jak któryś z kolegów pisze Nalewasz płyniesz to nalewam .
zenek - 2016-01-22, 08:57

maciek 24 napisał/a:
Jestem tu nowy powiedzcie tylko jak to wygląda od strony organizacyjnej.
To zależy co masz konkretnie na myśli. Jak organizacja każdej imprezy tak i ta wymaga od organizatora poświęcenia trochę czasu, przeprowadzenia iluś tam rozmów itd... Po za tym wszystko zależy od tego jak mocno będzie impreza rozbudowana. Czyli czy np. będą koszulki dla uczestników, pucharki dla załóg itp. To już będzie wymagało dużo większego zaangażowania.

PS. Czyżbyś chciał się zająć koordynacją imprezy :-) ?

maciek 24 - 2016-01-22, 18:04

Może nie od razu koordynacją ale chciałbym się tez dołożyć w ramach moich możliwości
SoliSoli - 2016-01-25, 13:15

Zenku proszę o kontakt tel. :mrgreen:
SoliSoli - 2016-02-02, 22:46

Odpaliłem ,,obok" temat regat wiosennych.
Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w rywalizacji na wodzie, pomocy w sprawach organizacyjnych i logistycznych oraz w zabawie przy ognisku wieczorową porą.

extant - 2016-02-03, 08:34

SoliSoli napisał/a:
... pomocy w sprawach organizacyjnych ...

Paweł, jeżeli potrzebowałbyś jakiejś pomocy przy telefonicznym załatwianiu spraw to daj znać. :-)

SoliSoli - 2016-02-03, 08:54

Dziękuję Bardzo, nie wykluczam, że chwilę przed trzeba będzie wykonać milion telefonów.

Konkretniej to chodziło mi o ewentualną pomoc (dojścia) na miejscu żebym nie musiał dymać przez Warazawę :)

Oraz będę szukał małej motorówki/silniejszego skutera (lekcja po jesiennej akcji Omega chłopaków w trzcinach).

maciek 24 - 2016-02-03, 18:09

Rozumiem że to połączone imprezy mazury.info.pl i SF i o imprezie mazury.info.pl trzeba zapomnieć czy dobrze myślę ?

ModEdit: korekta nazwy portalu, bardzo proszę nie skracać nazwy. Portal, którego częścią jest to forum ma ściśle określoną nazwę

pough - 2016-02-03, 18:25

Niekoniecznie trzeba zapomnieć. Wszystko zależy od woli forumowiczów.
zenek - 2016-02-03, 18:27

maciek 24 napisał/a:
Rozumiem że to połączone imprezy mazury.info.pl i SF
To nie są połączone imprezy. To są regaty Sailforum. Soli na nie zaprosił.
extant - 2016-02-03, 18:43

W zeszłym roku w regatach SF też udział brali forumowicze z tego forum. :-)
plitkin - 2016-02-03, 18:49

extant napisał/a:
W zeszłym roku w regatach SF też udział brali forumowicze z tego forum. :-)

W tym roku tez beda brali. Fora sa po to by laczyc zeglarzy, a nie dzielic!

extant - 2016-02-03, 18:52

Będą... co niektórzy już się nawet na listę "zawodników" wpisali. :-D
maciek 24 - 2016-02-03, 19:36

Panowie nie dziwcie się że pytam ale o ile dobrze doczytałem to na wiosenne spotkanie forumowe też był rozpatrywany ten termin i te okolice i nie mam zamiaru nikogo dzielić tylko raczej poznać . I teraz mam ból głowy bo w tym terminie są jeszcze regaty w Trygorcie. Pozdrawiam Maciek .
zenek - 2016-02-03, 20:06

maciek 24 napisał/a:
Panowie nie dziwcie się że pytam ale o ile dobrze doczytałem to na wiosenne spotkanie forumowe też był rozpatrywany ten termin i te okolice
Masz rację był ten termin rozpatrywany, ale Soli ustawił właśnie wtedy Regaty Sailforum i nic się nie stało. Możemy imprezę organizować tydzień wcześniej lub jeszcze lepiej w jeden z pierwszych trzech weekendów czerwca. Wszystko zależy od chęci :-) !
pough - 2016-02-03, 20:10

Ja jeśli mogę, to preferuję jednak weekend majowy 14-16 maja. :-D
extant - 2016-02-03, 20:15

Raczej 13 - 15 maja ;-) ... i jakby co, to wstępnie też byłbym chętny, ale zdecydowanie na południu. :-)
pough - 2016-02-03, 20:18

Tak zgadza się 13-15 maja.
zenek - 2016-02-03, 20:24

pough napisał/a:
No i widzicie jak łatwo można ustalić termin. Zakładaliśmy, że w tych dniach będą regaty Sailforum, a wychodzi na to, iż być może nasze :-) !
szg - 2016-02-03, 20:24

No ładnie mieszacie. Jak już to czerwiec bo wcześniej jest zimno :shock: .
pough - 2016-02-03, 20:39

szg napisał/a:
No ładnie mieszacie. Jak już to czerwiec bo wcześniej jest zimno :shock: .

Sądząc po dzisiejszych dniach zimy, to w czerwcu może być upalnie, a w maju w sam raz... :-D

Andrzej Drago - 2016-02-03, 21:05

pough napisał/a:

OK Tak wpisuję do kalendarza.
Pozdrawiam

maciek 24 - 2016-02-03, 21:33

Fajnie może ZIMNĄ ZOCHĘ rozgrzejemy. Popatrz Andrzej jak szybko się jeden problem rozwiązał.
najmita - 2016-02-03, 23:02

maciek 24 napisał/a:
Fajnie może ZIMNĄ ZOCHĘ rozgrzejemy. Popatrz Andrzej jak szybko się jeden problem rozwiązał.

A po Zimnej Zośce jest Andrzeja :-P :lol:

maciek 24 - 2016-02-04, 08:28

Dla dobra sprawy zmienię Maciek24 na Maciek14 wtedy na pewno będzie ciepło. Tylko niech będzie pewne że 14 Maja jest impreza forumowa wtedy wpisuję się na listę jeśli takowa się pojawi. Pozdrawiam Maciej Apostoł.
extant - 2016-02-04, 10:18

Termin już jest, do ustalenia pozostaje jeszcze... miejsce.
zenek - 2016-02-04, 10:33

extant napisał/a:
do ustalenia pozostaje jeszcze... miejsce.
No właśnie. A ponieważ Włodek napisał swego czasu takie zdanie:
wlowoj napisał/a:
Jak będzie taka potrzeba to się "wywiem"... :-D
to mam prośbę. Włodku czy w "Korektywie" jest zadaszone miejsce na ognisko?
axa_man - 2016-02-04, 13:33

No ja odpadam, w tym terminie jestem na Jezioraku... :(

Ale może znajdzie się ktoś chętny na ognisko na wyspie to zapraszam. :)

wlowoj - 2016-02-04, 19:49

zenek napisał/a:
extant napisał/a:
do ustalenia pozostaje jeszcze... miejsce.
No właśnie. A ponieważ Włodek napisał swego czasu takie zdanie:
wlowoj napisał/a:
Jak będzie taka potrzeba to się "wywiem"... :-D
to mam prośbę. Włodku czy w "Korektywie" jest zadaszone miejsce na ognisko?

Chyba nie ma.... Jutro postaram się dowiedzieć o możliwościach w Piaskach, nie tylko w Korektywie...

MirekMors - 2016-02-04, 20:12

Ognisko nie musi być zadaszone :-> A pogoda będzie piękna. Najlepszy jest spontan
darkor54 - 2016-02-04, 21:16

Pisałem wcześniej - wiata na ognisko jest na Niedźwiedzim Rogu. Pokoje gościnne Faryj też ma.
Piotr Lewandowski - 2016-02-04, 21:49

darkor54 napisał/a:
Pokoje gościnne Faryj też ma.
Pokoje może i gościnne, ale klimat w porcie dziwny....
darkor54 - 2016-02-04, 22:48

darkor54 napisał/a:
Pokoje gościnne Faryj też ma.
Pokoje może i gościnne, ale klimat w porcie dziwny....

I tak i nie - jako rezydent mam pewnie "spaczone" spojrzenie ;-)

maciek 24 - 2016-02-06, 10:57

Panowie jeśli już wyszliśmy z trzcin to rozejrzyjmy się za miejscem na imprezę można by spróbować Wierzbę lub Popielno bo oni chyba teraz pod jednym zarządem lub spytać kolegów z SF gdzie oni organizują może hurtem tz dwa kolejne weekendy dałoby się załatwić.Pozdrawiam Maciek
MirekMors - 2016-02-06, 20:32

Mi pasuje N.R. Ale mi pasuje wszystko :-/
maciek 24 - 2016-02-09, 16:13

A co tak zacichli aaa. :evil: Musi cuś knuju.
zenek - 2016-02-09, 18:25

maciek 24 napisał/a:
A co tak zacichli aaa.
Póki co czekamy na odpowiedź Włodka odnośnie możliwości organizacji imprezy w Piaskach.
wlowoj - 2016-02-10, 19:23

Witam, mam takie wieści z Piasków, z Korektywy. Miejsce w porcie bez problemów, impreza mogłaby odbyć się przy udziale p. Iwony i Tawerny Kotwica. Nie ma tam na razie dużej wiaty, ale znajdzie się miejsce na ognisko, a w przypadku złej podody można imprezę zorganizować na dużym tarasie tawerny, duży grill zapęwniony, miejsce dla grajków też bez problemu...
W Tawernie są często organizowane imprezy w pełni żeglarskie, więc jest i odpowiednie doświadcżenie oraz atmosfera żeglarska. Są też niedrogie pokoje gościnne z lazienkami ( chyba 12), a gdyby zabrakło - obok jest duży hotel Mazurski Raj, też z fajną atmosferą...
Tawernę można podejrzeć profil na znanym portalu *SPAM* jako Tawerna Kotwica Piaski...
Mogę zapewnić, że przyjmą nas z otwartymi ramionami....
Jeśli to Wam odpowiadałoby, mógłbym trochę pomóc, choć brak czasu nie pozwoli na zajęcie się w pełni organizacją... W razie potrzeby - kontakt na PW

zenek - 2016-02-11, 20:28

wlowoj napisał/a:
Miejsce w porcie bez problemów, impreza mogłaby odbyć się przy udziale p. Iwony i Tawerny Kotwica.
Jak dobrze pamiętam Tawerna Kotwica Pani Iwony to ten budynek w centralnej części fotki z czerwonym dachem?
najmita - 2016-02-11, 20:32

zenek napisał/a:
wlowoj napisał/a:
Miejsce w porcie bez problemów, impreza mogłaby odbyć się przy udziale p. Iwony i Tawerny Kotwica.
Jak dobrze pamiętam Tawerna Kotwica Pani Iwony to ten budynek w centralnej części fotki z czerwonym dachem?

Dokładnie tak.
Basenu portowego dla gości nie widać na tej fotce.

MirekMors - 2016-02-11, 21:14

Między budynkiem a parasolami jest całkiem spora wiata.
wlowoj - 2016-02-11, 22:01

Ta wiata to jest duży taras, oczywiście ogniska się tam nie da rozpalić, ale ten taras pamięta wiele hucznych imprez... Jak ktoś chce się przekonać, w majówkę (jak co roku) na rozpoczęcie sezonu jest impreza z zespołem muzycznym i potańcówką, oczywiście żeglarską...
Miejsca na 50-60 osób bez problemu...
Ja czterokrotnie spędzałem tam Sylwestra....
Co do ew. ogniska, jest miejsce obok, nie widać na fotce..
Muszę jeszcze skontaktować się z nowym właścicielem portu co do miejsc w porcie i warunków dla nas, ale myślę, że spokojnie można będzie się dogadać...

wlowoj - 2016-02-11, 22:06

I jeszcze fotki portu z zeszłej wiosny...
maciek 24 - 2016-02-13, 09:16

Miejsce super , termin też teraz trzeba ogłosić nabór na ....ORGANIZATORA :-D
Andrzej Kowalski - 2016-02-13, 10:12

Polecam ,, Zanzibar ,, nad Tałtowiskiem . Są tam wszelkie warunki do zorganizowania imprezy na kilkadziesiąt osób , takie imprezy były już tam organizowane . Jest przyzwoity port , tawerna z dużą wiatą , są cztery pokoje gościnne i przyczepy kampingowe , przyzwoite nowe sanitariaty i miejsce na ognisko .
pough - 2016-02-13, 10:33

Tałtowisko odpada. Nie daje możliwości zorganizowania dobrego wyścigu/rejsu długodystansowego, a to już tradycja.
SoliSoli - 2016-02-16, 15:05

Robert a czym przypłyniesz (ew. na czym będziesz startować)?
pough - 2016-02-16, 19:19

Maxusem.
SoliSoli - 2016-02-17, 19:06

33RS ? ;)
zenek - 2016-02-24, 20:00

Chętnych podjęcia się koordynacji VII Wiosennych Regat Forumowych jak na lekarstwo. No więc pod wpływem sugestii Włodka (wlowoj) skontaktowałem się z właścicielką Tawerny "Kotwica" w Piaskach.
Moja propozycja jest w związku z tym następująca.

VII Wiosenne Regaty Forumowe
Data: 14.05 2016
Miejsce: Piaski, Port "Korektwa", Tawerna "Kotwica"
Akwen: Jezioro Bełdany

Koszt udziału na poziomie ubiegłych lat czyli 70zł od osoby. Za tą kwotę każdy uczestnik otrzymuje obiad, kolację przy grillu, napoje (w tym piwo). Abstynenci pomniejszają składkę o 15zł czyli płacą 55zł. Opłaty portowe nie są wliczone w składkę. Jak zwykle nie będzie żadnych pucharów dla zwycięzców. Zwycięzcami są wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie.
Bardzo mile widziani motorowodniacy :-D ! Tym razem akwen jest dla nich bardzo przyjazny, a może zechcieliby wcielić się w komisję sędziowską podczas regat swoich przyjaciół żeglarzy :-P :-D ?
Tawerna "Kotwica" dysponuje pokojami gościnnymi. Pokój 2-osobowy z łazienką kosztuje 100zł. Służę kontaktem do właścicielki dla zainteresowanych.
Tak więc zapraszam chętnych na listę. Jeżeli takowi będą impreza dojdzie do skutku! Jako, że podjąłem się jej przeprowadzenia pozwolę się na niej umieścić.

1. zenek

pough - 2016-02-24, 20:02

1. zenek
2. pough + 1

maciek 24 - 2016-02-25, 07:31

pough napisał/a:

1. zenek
2. pough + 1

3.Maciek 24+ 3
PS. Nie myślcie jednak że przyjedzie cały pluton, :-D

maciek 24 - 2016-02-25, 07:35

Nie wiem dlaczego tak wyszło starałem się żeby było równo.
zenek - 2016-02-25, 08:06

maciek 24 napisał/a:
Nie wiem dlaczego tak wyszło starałem się żeby było równo.

Poprawimy, będzie równo :-) .

1. zenek
2. pough + 1
3. Maciek + 3

extant - 2016-02-25, 08:12

1. zenek
2. pough + 1
3. Maciek + 3
4. extant + 2 (ale jeszcze do potwierdzenia)

plitkin - 2016-02-25, 09:51

Fajnie będzie się spotkać, postaram się być, ale jeszcze muszę termin sprawdzić.
Piotr Lewandowski - 2016-02-25, 10:17

Mnie na 100% nie będzie, bo mam komunię syna. Wiem.... słaba wymówka ;-)
węzełek - 2016-02-26, 02:23

extant napisał/a:

1. zenek
2. pough + 1
3. Maciek + 3
4. extant + 2 (ale jeszcze do potwierdzenia)

5. węzełek + ...???? jeszcze nie wiem, jak dożyję ;-)

Jeżeli będzie potrzebna pomoc przy organizowaniu, to służę swoją osobą.

Emill`76 - 2016-02-26, 07:29

Jeśli mi nic w tym czasie nie wypadnie , to powinienem być ;-) +1 lub +2 a może i +3 :mrgreen: Do końca marca pewność się wyklaruje każdym razie.
extant - 2016-02-26, 07:55

Emill`76 napisał/a:
Jeśli mi nic w tym czasie nie wypadnie , to powinienem być ;-) ...

Fajnie :-) ... będziesz już z genakerem czy jeszcze nie ?

Emill`76 - 2016-02-26, 08:39

extant napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Jeśli mi nic w tym czasie nie wypadnie , to powinienem być ;-) ...

Fajnie :-) ... będziesz już z genakerem czy jeszcze nie ?

No musowo :mrgreen:

extant - 2016-02-26, 16:15

1. zenek
2. pough + 1
3. Maciek + 3
4. extant + od 1 do 3 :-)
6. Emil +1 lub +2 a może i +3 :mrgreen:

pough - 2016-02-26, 16:39

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3

dodałem u siebie kolejną osobę do załogi...

Andrzej Drago - 2016-02-26, 19:00

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
7. Andrzej Drago + 4 ( 7 jest szczęśliwa :lol: )

maciek 24 - 2016-02-26, 21:22

Dla mnie wcale nie słaba Komunia syna jest jeden raz a regat będziesz jeszcze miał wiele.

Piotr Lewandowski - 2016-02-26, 21:26

maciek 24 napisał/a:

Dla mnie wcale nie słaba Komunia syna jest jeden raz a regat będziesz jeszcze miał wiele.
Oj, żartobliwie to napisałem, niejako uprzedzając komentarze niektórych kolegów. Tak na serio oczywiście nie jest słaba.
MirekMors - 2016-02-26, 21:37

Tak OT. Może zamiast pomagasa powinniśmy stawiać >pochwalony< ? :->
extant - 2016-02-26, 23:08

MirekMors napisał/a:
... Może zamiast pomagasa powinniśmy stawiać >pochwalony< ? :->

... czyli tak w skrócie... "pomagasalony" ! :lol: :-P

RZ - 2016-02-27, 10:01

Jeśli można to dopisuję się jako 8 Szwagier, Antila 26 załoga nie wiadomo ile na razie :-P
maciek 24 - 2016-03-05, 10:18

Mizernie idą te zapisy , żeby ożywić forum obiecuję nagrodę niespodziankę dla wszystkich uczestników. Pozdrawiam Maciek
szg - 2016-03-05, 15:58

:roll: :mrgreen:
maciek 24 - 2016-03-05, 18:57

No coś się ruszyło Grzesiek wytrzeszcza gały i zęby szczerzy ciepło ciepło...
pough - 2016-03-06, 00:16

szg napisał/a:
:roll: :mrgreen:

Grzesiek. Wpadaj koniecznie na nasze regaty. Mam nowy repertuar gitarowo wokalny. Może uszy Wam nie zwiędną. :lol: :mrgreen: :oops:

extant - 2016-03-06, 00:58

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
4. extant + 2
8. RZ+Szwagier -Antila 26

ModEdit: dopisałem zgłoszenie z poprzednich postów bo umknęło

Eychler Piotr - 2016-03-07, 21:52

Dopisuję się do listy startowej

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
4. extant + 2
9. Eychler Piotr - Mors Ventus +2 lub 3os.

Andrzej Drago - 2016-03-07, 23:40

Witaj Piotrze na Forum i ciesze się , że zobaczę cię na naszych regatach .
6 miejsce na zeszłorocznych regatach Sailforum na starym Morsie to jest coś.
Ciekawe jak Ci pójdzie na naszych regatach
Pozdrawiam

Eychler Piotr - 2016-03-08, 22:28

Cześć Andrzeju
Mam nadzieję, że ten stary Mors jeszcze utrze nosa nie jednemu "młodemu" :mrgreen:

pough - 2016-03-08, 22:51

Robi się ciekawie... :-D
piratka - 2016-03-10, 08:51

Dopisuję się do listy :-)

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
4. extant + 2
10. Piratka + 1

plitkin - 2016-03-10, 09:11

Wczoraj dostałem potwierdzenie, że powinienem mieć wolny weekend. Z przyjemnością się zapiszę. Być może będę bez jachtu, więc jakby co - potrzebowałbym noclegu :oops:

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
4. extant + 2
10. Piratka + 1
11. plitkin

piratka - 2016-03-10, 12:46

zenek napisał/a:

.....Bardzo mile widziani motorowodniacy :-D ! Tym razem akwen jest dla nich bardzo przyjazny, a może zechcieliby wcielić się w komisję sędziowską podczas regat swoich przyjaciół żeglarzy :-P :-D ?....

zglaszam sie chetnie na ochotniczke :-)

funyo - 2016-03-10, 14:31

Jeśli będę obecny, to chętnie polatam za Wami. Na razie jednak nie jestem pewny terminu.
zenek - 2016-03-10, 15:49

funyo napisał/a:
Na razie jednak nie jestem pewny terminu.
No wiesz co? To my specjalnie akwen dla motorowodniaków zmieniamy, a Ty takie herezje wypisujesz :shock: :lol: !!!
zenek - 2016-03-10, 15:50

piratka napisał/a:
zenek napisał/a:

.....Bardzo mile widziani motorowodniacy :-D ! Tym razem akwen jest dla nich bardzo przyjazny, a może zechcieliby wcielić się w komisję sędziowską podczas regat swoich przyjaciół żeglarzy :-P :-D ?....

A sprzęt motorowodny ma :-D ???
funyo - 2016-03-10, 20:27

zenek napisał/a:
funyo napisał/a:
Na razie jednak nie jestem pewny terminu.
No wiesz co? To my specjalnie akwen dla motorowodniaków zmieniamy, a Ty takie herezje wypisujesz :shock: :lol: !!!

Prócz mnie jest przecież jeszcze Grześ, no i piratka. ;-)
Poza tym pracuję nad tym :roll:

szg - 2016-03-10, 20:35

No Paweł, ale ja przywiozę ze sobą najwyżej parenaście koni. Przydały by się jeszcze Twoje konie bo będziemy za słabo słyszalni na Bełdanach. Łopoczące szmaty nas zagłuszą :-P :lol: .
piratka - 2016-03-10, 21:32

zenek napisał/a:
piratka napisał/a:
zenek napisał/a:

Ma ma... :-D Futurka 860 nowka sztuka mam nadzieje wystarczy... A w jakiej liczbie sklad sedziowski...?

mazury.info.pl - 2016-03-10, 21:34

Futura idealnie nadaje się na statek komisji - sprawdzone :mrgreen:
piratka - 2016-03-10, 21:49

No i super... :-) kiedy bedziemy dokladnie ustalac co i jak i z kim....?
MirekMors - 2016-03-10, 22:55

Dopingujesz mnie by postarać się i skończyć prace przy łódce tak, by zdążyć na Imprezę.
zenek - 2016-03-11, 08:18

piratka napisał/a:
Ma ma... :-D
Jak ma, to jest bardzo pożądany uczestnik imprezy :-D !
piratka napisał/a:
A w jakiej liczbie sklad sedziowski...?
A to zależy od ilości motorowodniaków :-D .
piratka napisał/a:
kiedy bedziemy dokladnie ustalac co i jak i z kim....?
A jakie konkretnie ustalenia masz na myśli?
piratka - 2016-03-11, 14:38

No np o ktorej start? o ktorej sie spotykamy? Czy bedziemy mieli czesc portu dla siebie by sie nie ganiac?
Emill`76 - 2016-03-11, 14:52

piratka napisał/a:
No np o ktorej start? o ktorej sie spotykamy? Czy bedziemy mieli czesc portu dla siebie by sie nie ganiac?

Zdaje się, że tradycyjnie w piątek wieczorem ... ;-) :mrgreen: 8-)

piratka - 2016-03-11, 20:51

Super:-) czyli impreza weekendowa
Ps
U mnie korekta jest czyli ja + 3

MirekMors - 2016-03-11, 21:50

Czułem podstęp... :-/
zenek - 2016-03-11, 21:53

MirekMors napisał/a:
Podstęp podstępem! Ty się lepiej zajmij postępem ze swoim sprzętem :-P !!!
plitkin - 2016-03-11, 22:06

MirekMors napisał/a:

Mireczku, martwi Cię fakt, że piratka przyprowadzi 3 koleżanki?

MirekMors - 2016-03-11, 22:08

Ale jeśli jak czytam Piratka jest w Zakopanem a ja się tam wybieram w środę, to... mi się nie chce spieszyć z wodowaniem :-P
Wiktor: Nawet z 29 stopami sobie radzę 8-)

zenek - 2016-03-11, 23:31

piratka napisał/a:
Super:-) czyli impreza weekendowa
To się samo przez się rozumie :-D ! Piratko imprezy piątkowe zazwyczaj udają się lepiej niż te zasadnicze - sobotnie :-P !
piratka - 2016-03-12, 00:03

Ta bedzie wspaniala i w piatek i w sobote... :mrgreen:
maciek 24 - 2016-03-12, 11:20

Po dwóch dniach przekręcania się z boka na bok na szpitalnym łóżku przyjeżdżam do dom i oczom nie wierzę rozkręcił się wątek i to z przykrością muszę stwierdzić nie za sprawą obiecanej nagrody lecz za sprawą sympatycznej Piratki
PS I tak się zastanawiam czy brać tę nagrodę czy nie :mrgreen: Pozdrawiam Maciek

Zgrzyb - 2016-03-13, 19:16

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
4. extant + 2
10. Piratka + 1
11. plitkin
12. Zgrzyb+1 - S/YBalia

piratka - 2016-03-14, 18:43

maciek 24 napisał/a:
Po dwóch dniach przekręcania się z boka na bok na szpitalnym łóżku przyjeżdżam do dom i oczom nie wierzę rozkręcił się wątek i to z przykrością muszę stwierdzić nie za sprawą obiecanej nagrody lecz za sprawą sympatycznej Piratki
PS I tak się zastanawiam czy brać tę nagrodę czy nie :mrgreen: Pozdrawiam Maciek

Macku mam nadzieje, ze przykro Ci nie przeze mnie... ;-) :lol:
Ps
Cos powiedz o tej nagrodzie... :-P :lol:

maciek 24 - 2016-03-14, 20:32

Już pracuje :-P
piratka - 2016-03-14, 22:50

O nie...!!! :lol: jezeli dobrze rozumiem... ;-) :lol:
szg - 2016-03-15, 16:01

Maciek, nie za wcześnie nastawiłeś? Może nie dotrwać do wyjazdu :-P :roll: .
maciek 24 - 2016-03-15, 17:05

Ty Grzesiu nie boj, lepiej zapisz się na listę żeby było z kim pośpiewać a nuty ja przywiozę. :-) Pozdrawiam Maciek
czoboki - 2016-03-21, 11:26

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
4. extant + 2
10. Piratka + 1
11. plitkin
12. Zgrzyb+1 - S/YBalia
13. Czoboki + ...? O ile 13-tka pechowa nie będzie.

zenek - 2016-03-29, 14:29

W związku z pojawiającymi się pytaniami jakie otrzymuję na "pw", a dotyczącymi ostatecznego terminu zgłoszeń przyjmijmy, że będzie to 7.05.2016r.
Pod koniec kwietnia każda z osób na liście otrzyma na "pw" numer konta do wpłaty. Chciałbym aby do 9.05. wszystkie wpłaty znalazły się na koncie. W tygodniu poprzedzającym nasze spotkanie wpisanie się na listę będzie możliwe naprawdę tylko w wyjątkowych sytuacjach. Proszę tą prośbę potraktować poważnie!

MirekMors - 2016-03-29, 19:41

7.05 to sobota. Przelewy dojdą i tak dopiero w poniedziałek. To albo przesuń termin na 6.05 - piątek, albo na 9.05 poniedziałek. Niech ktoś kilka dni wcześniej przypomni. Ja dopiero w ostatniej chwili będę wiedział czy łódka będzie gotowa.
zenek - 2016-03-29, 19:57

MirekMors napisał/a:
7.05 to sobota. Przelewy dojdą i tak dopiero w poniedziałek.
Zgadza się Mirek dlatego powyżej napisałem:
zenek napisał/a:
Chciałbym aby do 9.05. wszystkie wpłaty znalazły się na koncie.
:-D !
najmita - 2016-03-30, 08:21

Ja nie jestem panem swojego czasu, niestety :-(
W dniach około terminowych mam kilka niekorzystnych sytuacji. Zrobię wszystko aby się pojawić w Korektywie. Nie wiem tylko czy łódką, czy może od strony lądu.
Ze zgłoszeniem muszę czekać do ostatniej chwili.

zenek - 2016-03-30, 08:30

najmita napisał/a:
Zrobię wszystko aby się pojawić w Korektywie. Nie wiem tylko czy łódką, czy może od strony lądu.
Impreza odbywa się przysłowiowy rzut beretem od Twojego portu i domu. No i gdyby Cię nie było to ban przynajmniej czasowy na pewno rozważymy :-P :-) !
najmita - 2016-03-30, 08:32

zenek napisał/a:
najmita napisał/a:
Zrobię wszystko aby się pojawić w Korektywie. Nie wiem tylko czy łódką, czy może od strony lądu.
Impreza odbywa się przysłowiowy rzut beretem od Twojego poru i domu. No i gdyby Cię nie było to ban przynajmniej czasowy na pewno rozważymy :-P :-) !

Dlatego napisałem jak napisałem (w powyższym cytacie) :-D

Eychler Piotr - 2016-03-30, 10:35

Jakie są przewidywane koszty tej imprezy?
zenek - 2016-03-30, 10:46

Eychler Piotr napisał/a:
Jakie są przewidywane koszty tej imprezy?
Koszty udziału były podane w tym poście: http://forum.mazury.info....p=219734#219734
Cytat:
Koszt udziału na poziomie ubiegłych lat czyli 70zł od osoby. Za tą kwotę każdy uczestnik otrzymuje obiad, kolację przy grillu, napoje (w tym piwo). Abstynenci pomniejszają składkę o 15zł czyli płacą 55zł. Opłaty portowe nie są wliczone w składkę.

pough - 2016-04-09, 08:04

Mam 2 wolne miejsca w załodze na 2 majowe weekendy regatowe. 13-15 regaty wiosenne forum.mazury.info.pl i 20-22 regaty sailforum.
Płynę najpewniej Maxusem 22 ze spinem lub Maxusem 24 Evo.
Chętnych proszę o kontakt na PW.

kenyg - 2016-04-09, 15:47

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
4. extant + 2
10. Piratka + 1
11. plitkin
12. Zgrzyb+1 - S/YBalia
14. Kenyg + 1 lub 2.

Wstępnie bo co prawda mam bardzo blisko, ale nie jestem jeszcze pewien czy czas pozwoli.

SoliSoli - 2016-04-11, 10:03

Widzę, że ,,ostry trening" się szykuje na akwenie Jeziora Bełdany ;-)
plitkin - 2016-04-11, 16:17

Niestety, mam imprezę Ekstraklasy Żeglarskiej, do której po wielu bojach się z naszą załogą zgłosiliśmy. Muszę się wypisać, choć żałuję bardzo.

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
4. extant + 2
10. Piratka + 1
11. Kenyg + 1 lub 2.
12. Zgrzyb+1 - S/YBalia
14.

Andrzej Drago - 2016-04-12, 15:49

Szkoda Wiktorze
Pozdrawiam

maciek 24 - 2016-04-16, 07:08

Tak bardzo chciałem jechać na te Regaty forumowe ze nie wczytywałem się w szczegóły kiedy jednak wszystko dokładnie przeczytałem nie znalazłem wiadomości o ewentualnym slipie miejscu przy kei czy parkingu. Jest za to obiad kolacja i piwo i zastanawiam się czy regaty są przed obiadem czy po kolacji :-D . Pozdrawiam Maciek
Eychler Piotr - 2016-04-16, 07:22

Do Maciek 24

Slip jest na miejscu w Piaskach (100 zł - dźwig), parking duży jest również a i miejsca przy kei na pewno nie zabraknie.

najmita - 2016-04-16, 07:43

Dodam tylko, że najbliższy sklep jest w Rucianem. W porcie jest wprawdzie sklepik ale nie wiem czy będzie w tym czasie czynny.
Warto mieć własną "przejściówkę" do podłączenia prądu.

maciek 24 - 2016-04-16, 15:17

Dzieki Piotrze za info choć trochę mnie zmartwiło że tak drogo bo to w dwie strony będzie 200 a Ktoś pisał że czarter kosztuje ok. 250. A ja głupi myślałem że mając swoją łódkę będzie taniej. Mimo wszystko przyciągnę i mam nadzieje zwoduje .Pozdrawiam Maciek
najmita - 2016-04-16, 15:39

maciek 24 napisał/a:
Dzieki Piotrze za info choć trochę mnie zmartwiło że tak drogo bo to w dwie strony będzie 200 a Ktoś pisał że czarter kosztuje ok. 250. A ja głupi myślałem że mając swoją łódkę będzie taniej. Mimo wszystko przyciągnę i mam nadzieje zwoduje .Pozdrawiam Maciek

W porcie obok (50m) jest slip. Może będzie tańszy?

wlowoj - 2016-04-17, 13:22

Wszystkie ceny w stanicy Korektywa (to nowa struktura, już nie jest to TKKF...) są na [komercja]. Co do dźwigu lub slipu, w porcie obok jest slip, a także w (istniejącym od zawsze... :-) ) barze na plaży jest sklepik ze wszystkim co potrzeba żeglarzom (do spozycia.. ;-) ), a od kilku lat właściciel tego sklepiku prowadzi port z dźwigiem... Nie mam namiarów, ale myślę, że łatwo znaleźć w necie... [komercja] :-) :-)
Niestety nie dotrę na Wasze spotkanie, choć czułbym się jak gospodarz.. :-) , prawdę mówiąc po ciężkich rozterkach wybrałem dwudniowe obchody 200 lecia Uniwerku Warszawskiego ze zjazdem absolwentów....Mam nadzieję , że spodobają Wam się "moje" Piaski, a szczególnie tawerna.. :-)

Uprzejmie proszę przestrzegać regulaminu forum. Informacje komercyjne proszę przesyłać zainteresowanemu wyłącznie na PW.

wlowoj - 2016-04-17, 14:13

Ciekawe uwagi admina: może i nazwę portu trzeba utajnić, bo [spam] jest już komercją?, mamy więc imprezę forumową w tajnym porcie :-)
A bar piwo też jest komecją :-) nazwa baru jest zapewne inna, ale napis na ścianie Piwo jest już komercją.. :-)
Bawcie się dobrze....

AdminEdit: Nie nazwa portu czy baru, tylko odsyłanie na strony komercyjne na forum publicznym jest sprzeczne z regulaminem. Od tego mamy działy komercyjne.

MirekMors - 2016-04-17, 15:24

Taka specyfika tego forum.
Przypomina mi to bindugę "Bila" na j. Bocznym. Nazwa powstała po zerwaniu przez wiatr dykty z napisem >rd< :->

najmita - 2016-04-17, 16:42

W Piaskach, poza Korektywą zmienia się trochę więcej i może się okazać, że sklepik nie ruszy... :roll:
szg - 2016-04-17, 17:11

No i "nadejszła wiekopomna chwila", popędzany przez załogę i kolegów czas zapisać się na imprezę.
Rozpoczynam szantowanie w piątek wieczorem - zapraszam do wspólnych wykonów i jak zwykle świetnej zabawy przy gitarze :mrgreen: .

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
4. extant + 2
10. Piratka + 1
11. Kenyg + 1 lub 2.
12. Zgrzyb+1 - S/YBalia
14. szg + 1

zenek - 2016-04-17, 17:15

No Grzesiu na ten Twój krok przyznam, że z utęsknieniem czekałem :-D ! Cieszę się niezmiernie, że znalazłeś czas i jesteś na liście :-D !
maciek 24 - 2016-04-17, 17:31

O cholera muszę nuty zacząć rozpisywać bo na razie czysta :-D pięciolinia.
najmita - 2016-04-17, 17:46

Maciek, mam świeżą informację. Slip w sąsiednim porcie kosztuje 50zł.
pough - 2016-04-17, 17:51

Grzesiek, bardzo się cieszę, że się spotkamy i wspólnie poszantujemy. Muszę jeszcze poćwiczyć ale naumiałem się kilku nowych kawałków. :-D
szg - 2016-04-17, 18:56

pough napisał/a:
... naumiałem się kilku nowych kawałków. :-D

Też nie próżnowałem 8-) :lol: .

piratka - 2016-04-17, 19:01

a ja tylko wtrace pytanie o ta komisje sedziowska...? i lodz dla niej...? :-) moze jakies konkrety juz...? bym wiedziala czy sie wyglupialismy kilka stron wczesniej... :-)
piratka - 2016-04-17, 19:03

bo sadze ze chyba bylam wkrecana troche... :lol:
pough - 2016-04-17, 19:37

szg napisał/a:
pough napisał/a:
... naumiałem się kilku nowych kawałków. :-D

Też nie próżnowałem 8-) :lol: .

Ale ja to tylko student muzyki, który jeszcze nut nie poznał :oops: , więc chętnie potowarzyszę, ale jeszcze chętniej posłucham Twojego koncertu...

maciek 24 - 2016-04-17, 19:39

najmita napisał/a:
W tym obok czy naprzeciw bo po drugiej stronie jeziora też jest za 50zł i to z Zetorem na wyposażeniu.
pough - 2016-04-17, 19:39

piratka napisał/a:

Czemu? Pomoc w postaci komisji sędziowskiej nam się przyda, a jeśli z łodzią motorową to jeszcze lepiej... :-D

najmita - 2016-04-17, 19:45

maciek 24 napisał/a:
najmita napisał/a:
W tym obok czy naprzeciw bo po drugiej stronie jeziora też jest za 50zł i to z Zetorem na wyposażeniu.

W tym obok.

zenek - 2016-04-18, 07:05

piratka napisał/a:
Ależ piratko skąd takie niecne podejrzenia :-P :-D ?
piratka napisał/a:
a ja tylko wtrace pytanie o ta komisje sedziowska...? i lodz dla niej...? :-)
Łódź jak najbardziej jest :-P ! Przecież sama napisałaś:
piratka napisał/a:
zenek napisał/a:
piratka napisał/a:
zenek napisał/a:

Ma ma... :-D Futurka 860 nowka sztuka mam nadzieje wystarczy...
Futura 860 jak najbardziej nadaje się na statek komisji sędziowskiej :-D ! Możesz również zostać jej przewodniczącą! Z mianowania lub samozwańczą jak wolisz :lol: !
piratka - 2016-04-18, 09:16

zenek napisał/a:
.... Możesz również zostać jej przewodniczącą! Z mianowania lub samozwańczą jak wolisz :lol: !

no bez przesady... to moze zglaszam sie na sekretarza komisji sedziowskiej :-)
ps
futurka bedzie na 100%

Elias - 2016-04-18, 21:16

Ahoj żeglarze !
Regaty zapowiadają się cudnie.
Skromnie zapytam .... może jakaś ze startujących załóg potrzebuje dodatkowej pary rąk do pracy ?
pzdr

pough - 2016-04-19, 07:45

Elias napisał/a:
Ahoj żeglarze !
Skromnie zapytam .... może jakaś ze startujących załóg potrzebuje dodatkowej pary rąk do pracy ?
pzdr

Mam wolne miejsce.

Elias - 2016-04-19, 20:38

pough napisał/a:
Elias napisał/a:
Ahoj żeglarze !
pzdr

Mam wolne miejsce.

Cześć Robert.
Super. Dzięki za szybkie info & zaproszenie.
Będziesz od 13/05 czy wcześniej będziesz przeprowadzać łódkę ?
pozdawiam

pough - 2016-04-19, 22:10

Jeszcze nie pkanowałem tak dokładnie, ale to jest do ustalenia. :-D
extant - 2016-04-24, 16:52

Niestety (z przyczyn zawodowych) załoga zmniejszyła się nam o jedną osobę. :-(

Miejsce: Piaski, Port "Korektywa", Tawerna "Kotwica"

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
4. extant + 1 - Focus 800
10. Piratka + 1
11. Kenyg + 1 lub 2.
12. Zgrzyb+1 - S/YBalia
14. szg + 1

maciek 24 - 2016-04-25, 19:54

Za dobre odstępne możemy Ci jednego wydzierżawić :-D Maciek Focus 730
extant - 2016-04-25, 20:00

Ok, obgadamy sprawę na imprezie w piątek. :-D
piratka - 2016-04-27, 07:00

Pytanko mam. Czy w piatek 13 wieczorem przewidziana jakas imprezka zapoznawcza czy cos... :lol: jak to bywalo w zeszlych latach ?. Ps data odlotowa na impre... ;-) :lol:
zenek - 2016-04-27, 07:03

piratka napisał/a:
Pytanko mam. Czy w piatek 13 wieczorem przewidziana jakas imprezka zapoznawcza czy cos... :lol: jak to bywalo w zeszlych latach ?. Ps data odlotowa na impre... ;-) :lol:
Oczywiście :-) !
szg napisał/a:
Rozpoczynam szantowanie w piątek wieczorem - zapraszam do wspólnych wykonów i jak zwykle świetnej zabawy przy gitarze :mrgreen: .

No, a data faktycznie trochę niewyjściowa :-P :-) !

extant - 2016-04-27, 07:10

zenek napisał/a:
... No, a data faktycznie trochę niewyjściowa :-P :-) !

Czemu ?? :shock: ... ja tam bardzo lubię i piątki i 13-tego :-P ... ba, nawet mieszkam na 13-tym piętrze. :mrgreen:

piratka - 2016-04-27, 07:26

No i gicio:-) a bedzie ktoras keja wyznaczona dla naszych sprzetow? Czy cumowanie jak popadnie? No i o ktorej zaczynamy w piatek? I kogo i gdzie tam szukac? Do kogo sie zglosic na miejscu? Wybaczcie tyle pytan debiutantom... :lol:
zenek - 2016-04-27, 07:35

Piratko wszystko w swoim czasie. Nie bądź w gorącej wodzie kąpana :-P ! W "Korektywie" trwają obecnie różne prace remontowe, śpieszą się przed majówką. Zobaczymy co uda im się zrobić. Czy będzie już wydzielone miejsce na ognisko? Jeżeli tak, to pewnie tam się spotkamy, jeżeli nie to na tarasie Tawerny "Kotwica"
zenek - 2016-04-27, 19:34

Dzisiaj do wszystkich Szanownych forumowiczów znajdujących się na liście zostało wysłane "pw" z numerem rachunku do wpłaty za udział w naszej imprezie. Przypominam, iż abstynenci wpłacają po 55zł, pozostali po 70zł.
Proszę również o dotrzymanie terminu wpłaty: 9.05.2016r.!

najmita - 2016-04-27, 19:51

zenek napisał/a:
Dzisiaj do wszystkich Szanownych forumowiczów znajdujących się na liście zostało wysłane "pw" z numerem rachunku do wpłaty za udział w naszej imprezie. Przypominam, iż abstynenci wpłacają po 55zł, pozostali po 70zł.
Proszę również o dotrzymanie terminu wpłaty: 9.05.2016r.!

Zenku, przyślij również do mnie nr konta. Wprawdzie jeszcze nie wiem na pewno, ale zdecyduję w ostatnim momencie.

zenek - 2016-04-27, 20:17

najmita napisał/a:
Zenku, przyślij również do mnie nr konta. Wprawdzie jeszcze nie wiem na pewno, ale zdecyduję w ostatnim momencie.
Załatwione, poszło! Jestem przekonany Andrzeju, że Ci się uda z nami być :-D !
najmita - 2016-04-27, 20:23

zenek napisał/a:
najmita napisał/a:
Załatwione, poszło! Jestem przekonany Andrzeju, że Ci się uda z nami być :-D !

Dzięki :-) , na zawartość alkoholu w spirytusie ;-) - będę.

PS. Oczywiście chodzi o cz.d.a.

pough - 2016-04-28, 14:33

Rozpływanie rozpoczęte... :-)

PS: Nawet Banderka forumowa powiewa na achtersztagu... :-D

pough - 2016-04-28, 18:25

Wieczorne pływanie o zachodzie słońca...
zenek - 2016-04-28, 18:27

Ale my na tej imprezie wieczorem zamierzamy robić coś zdecydowanie innego niż pływanie :-D ! No chyba, że wpław :mrgreen: !
pough - 2016-04-28, 18:29

zenek napisał/a:
Ale my na tej imprezie wieczorem zamierzamy robić coś zdecydowanie innego niż pływanie :-D ! No chyba, że wpław :mrgreen: !

Ty mów za siebie. Pożeglować też można... :-P :-D

szg - 2016-04-28, 18:31

Robert, ale zapodaj tą animację na tle Bełdan i Korektywy 8-) .
pough - 2016-04-28, 18:37

Grzesiu... Nie ma problemu. Nie mam tylko nastrojowej grafiki z Korektywą w tle. ;-)

Ale jak tak dobrze się przyjrzysz, to tam dojrzysz Korektywę w tle... :-D

szg - 2016-04-28, 18:40

To daj hardcorową :evil: :-P .
zenek - 2016-04-28, 18:40

pough napisał/a:
Noooo! Szczególnie po pewnej dawce płynu rozweselającego :-P :lol:
pough - 2016-04-28, 18:43

zenek napisał/a:
pough napisał/a:
Noooo! Szczególnie po pewnej dawce płynu rozweselającego :-P :lol:

A o czym innym mówię... ;-) :?:

Eychler Piotr - 2016-04-29, 11:03

Informuję, że wpłaciłem za 4 osoby w tym 2 abstynentów i 2 normalne razem 250 zł.
extant - 2016-04-29, 11:05

Eychler Piotr napisał/a:
... w tym 2 abstynentów i 2 normalne ...

... dobrze napisane ! ;-) :mrgreen: :lol:

Andrzej Drago - 2016-04-29, 20:44

a u nas będzie pięcioro normalnych i Panna Jenny :lol:
szg - 2016-04-30, 07:04

Moja się na mnie krzywo popatrzyła jak zaproponowałem dla Niej wersję oszczędnościową :lol: :-P .
Andrzej Drago - 2016-05-04, 09:06

Zadania życiowe wyłączyły nam ze składu jednego załoganta tak więc będzie nas czwórka + Panna Jenny.
Poszło 280 PLN
Do portu regat powinniśmy na Bolerze A1242 dotrzeć w piątek ( łatwo nas poznać bo na burcie Bełbot i maszt z dwoma parami salingów ).
Będziemy wyposażeni w spinaker
W Giżycku będziemy zapewne w czwartek ok południa
Do zobaczenia

piratka - 2016-05-04, 09:44

ja tez bym chciala wplacic kasiorke ale przeoczylam chyba gdzies nr konta...? gdzie go znajde? :-)
zenek - 2016-05-04, 10:36

piratka napisał/a:
ja tez bym chciala wplacic kasiorke ale przeoczylam chyba gdzies nr konta...? gdzie go znajde? :-)
Dostałaś "pw" z numerem konta i nawet go odebrałaś :-P :-) ! Wysłałem jeszcze raz to samo "pw".
najmita - 2016-05-04, 12:03

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
10. Piratka + 1
11. Kenyg + 1 lub 2.
12. Zgrzyb+1 - S/YBalia
14. szg + 1[/quote]
15. najmita - samosam

Przypłynę tangiem 780S jako samotnik.

Za chwilę dokonam przelewu.

zenek - 2016-05-04, 12:16

najmita napisał/a:
Super! Myślę, że groźba tego czasowego bana była decydująca :-P :lol: !
Impreza jest żeglarsko-motorowodna tak więc czekam jeszcze na jednego niezdecydowanego motorowodniaka :-P !

najmita - 2016-05-04, 12:23

zenek napisał/a:
najmita napisał/a:
Super! Myślę, że groźba tego czasowego bana była decydująca :-P :lol: !
Impreza jest żeglarsko-motorowodna tak więc czekam jeszcze na jednego niezdecydowanego motorowodniaka :-P !

Zenku, czy wahasz się czym przypłynąć? ;-) , motorówką, czy żaglówką? :-D

zenek - 2016-05-04, 12:24

najmita napisał/a:
Zenku, czy wahasz się czym przypłynąć? ;-) , motorówką, czy żaglówką? :-D
No nie, tym razem jeszcze zdecydowanie żaglówką :-D ! Ale za jakiś czas? Kto wie :-P ?
funyo - 2016-05-04, 14:17

zenek napisał/a:

Jeśli chodzi Ci o mnie, to niestety, ale tym razem nie dam rady. :cry:
Postaram się jednak pojawić na wodzie w sobotę w ciągu dnia.

zenek - 2016-05-04, 15:04

funyo napisał/a:
Jeśli chodzi Ci o mnie, to niestety, ale tym razem nie dam rady. :cry:
Postaram się jednak pojawić na wodzie w sobotę w ciągu dnia.
Pewnie, że o Ciebie :-) ! Jeszcze kilka dni zostało, kombinuj, może się uda :-) !
No, ale dobra i sobota na wodzie!

mazury.info.pl - 2016-05-04, 17:43

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
10. Piratka + 1
11. Kenyg + 1 lub 2.
12. Zgrzyb+1 - S/YBalia
14. szg + 1[/quote]
15. najmita - samosam
16. mazury.info.pl

Wystartuję na desce z żaglem :-P

najmita - 2016-05-04, 18:49

Woda ma, w tym momencie, w okolicach 10°C. Ale w Kamieniu widziałem człowieka, który się kąpał, był niestety pod wpływem...
pough - 2016-05-05, 08:13

Czy ktoś miałby chęć pomóc mi przepłynąć z Węgorzewa do Wygryn w nadchodzący weekend?
czoboki - 2016-05-05, 11:26

1. zenek
2. pough + 2
3. Maciek + 3
10. Piratka + 1
11. Kenyg + 1 lub 2.
12. Zgrzyb+1 - S/YBalia
13. ...
14. szg + 1[/quote]
15. najmita - samosam
16. mazury.info.pl

Niestety ja nie dotrę. Dobrej zabawy wszystkim życzę. 13 zostawiłem pustą ;)

extant - 2016-05-05, 19:37

zenek napisał/a:
... Proszę również o dotrzymanie terminu wpłaty: 9.05.2016r.!

Tak tylko na wszelki wypadek pozwolę sobie przypomnieć o bliskim już upływie terminu wpłat. :-)

zenek - 2016-05-05, 20:21

extant napisał/a:
Tak tylko na wszelki wypadek pozwolę sobie przypomnieć o bliskim już upływie terminu wpłat. :-)
Wpłaty idą bardzo sprawnie. Zdecydowana większość jest już na koncie :-) !
piratka - 2016-05-06, 10:33

i moja poszla dzisiaj :lol: 4 os
Eychler Piotr - 2016-05-06, 22:39

Czy można już ogłosić szczegółowe informacje odnośnie: godziny spotkania, odprawy, ilości wyścigów, ilości klas i takie tam.... :->
albo prognozę pogody i opłat w porcie :shock:

mazury.info.pl - 2016-05-07, 08:21

prognozy dłuższe niż na najbliższe 48 godzin, to wróżenie z fusów. Dobitnie przekonaliśmy się o tym podczas ostatniej majówki... oraz wielokrotnie wcześniej. :-P
zenek - 2016-05-07, 08:28

Eychler Piotr napisał/a:
Czy można już ogłosić szczegółowe informacje odnośnie: godziny spotkania, odprawy, ilości wyścigów, ilości klas i takie tam.... :->
Spotykamy się po południu w piątek w Tawernie Kotwica w Piaskach. Wtedy ustalimy plan na sobotę. Na dzień dzisiejszy można przyjąć już tradycyjnie, że odprawa w sobotę o 10.00. Start regat 11.00. Pozostała część sportowa w rękach Roberta :-P :-D !
Eychler Piotr napisał/a:
albo prognozę pogody i opłat w porcie :shock:
Co do prognozy z tygodniowym wyprzedzeniem szczególnie w kwestii siły wiatru zgadzam się ze Zbyszkiem.
Co do kwestii opłat w "Korektywie" informacje podam po wpłynięciu wszystkich wpłat, a przypominam, że dniem ostatecznym jest najbliższy poniedziałek 9.05. 2016r.! Muszę po prostu wiedzieć ile dokładnie będzie jednostek.

extant - 2016-05-07, 14:32

Eychler Piotr napisał/a:
... albo prognozę pogody i opłat w porcie :shock:

Chcesz prognozę ?? ;-) - pogoda... będzie, opłaty... będą. ;-) :mrgreen: :-P

extant - 2016-05-07, 14:41

prognozy dłuższe niż na najbliższe 48 godzin, to wróżenie z fusów. Dobitnie przekonaliśmy się o tym podczas ostatniej majówki... oraz wielokrotnie wcześniej. :-P

Ani krótko, ani długoterminowe prognozy pogody nie maja nic wspólnego z wróżbami :-P

Sprawdzalności prognoz pogody nigdy nie osiągnie 100% ze względu na chaotyczną naturę procesów opisujących rozwój zjawisk atmosferycznych. Natomiast ze względu na coraz większą ilość i jakość danych początkowych, które są przetwarzane, jak również lepsze modele matematyczne i bazy danych pogodowych, prognozy pogody powoli stają się coraz lepsze, bardziej trafne - o czym wielokrotnie i dobitnie mieliśmy okazję już się przekonać. :-D

piratka - 2016-05-09, 12:54

a ja chcialam dopisac 5 os do mojej 'zalogi' :-) . sierota sie obudzila dopiero. skladka za nia powinna dzisiaj byc przelana :-)
zenek - 2016-05-09, 13:10

piratka napisał/a:
a ja chcialam dopisac 5 os do mojej 'zalogi' :-) . sierota sie obudzila dopiero. skladka za nia powinna dzisiaj byc przelana :-)
OK! Nie ma sprawy!
Emill`76 - 2016-05-09, 17:37

A mój udział niestety stanął pod znakiem zapytania :cry: :oops: do środy najpóźniej będę wiedział na 100% ....
zenek - 2016-05-09, 17:40

OK! Jedna załoga niewiele już zmienia. Napisz jak będziesz miał już pewność.
zenek - 2016-05-09, 17:50

Na chwilę obecną tak przedstawia się lista uczestników na podstawie stanu konta:

1. zenek+1
2. pough, Tobo, Elias + 2
3. Maciek + 3
5. Emil +1 lub +2 ???
6. Andrzej Drago + 3
7. RZ+Szwagier +1
8. Eychler Piotr - Mors Ventus + 3
9. Piratka + 4
10. Kenyg + 2.
11. szg + 1
12. najmita
13. Zbyszek

Tak więc wychodzi, że w imprezie weźmie udział 36 osób nie licząc ewentualnego udziału Emila.

piratka - 2016-05-09, 19:31

37 bo juz kasa za moja 5 sierote poszla ;-)
zenek - 2016-05-09, 19:36

piratka napisał/a:
37 bo juz kasa za moja 5 sierote poszla ;-)
Twoja 5 sierota piratko już została wliczona. Piratka+4 to daje 5 :-P :-D !
Emill`76 - 2016-05-09, 20:11

Uff..co nie co się przed chwilą wyklarowało.... Powinno być dobrze, ale nie zapeszając do środy ostatecznie uprzejmie potwierdzę ;-)
Andrzej Drago - 2016-05-09, 21:53

Emilu.
Trzymam kciuki za to aby poszło dobrze

Emill`76 - 2016-05-10, 07:24

Andrzej Drago napisał/a:
Emilu.
Trzymam kciuki za to aby poszło dobrze

Dzięki Andrzeju ! Bardzo miło będzie Cię spotkać ;-)

pough - 2016-05-10, 19:50

Czy ktoś ma chęć potowarzyszyć mi w przeprowadzeniu jachtu z Węgorzewa do Piasków. Wodowanie planuję o 08:30 w Węgorzewie. Przelot do Piasków non-stop.Taklowanie w Piaskach.
extant - 2016-05-11, 08:12

Czy w piątek popołudniu, ktoś z imprezowiczów będzie dysponował swoim samochodem w Korektywie ??
najmita - 2016-05-11, 08:19

extant napisał/a:
Czy w piątek popołudniu, ktoś z imprezowiczów będzie dysponował swoim samochodem w Korektywie ??

W jakim celu?

extant - 2016-05-11, 08:23

najmita napisał/a:
extant napisał/a:

W jakim celu?

Ewentualnej krótkiej... przejażdżki :-)

najmita - 2016-05-11, 08:25

W pilnej sprawie mógłbym ściągnąć córkę z samochodem...

EDIT: Przepraszam, nie mógłbym. Zapomniałem, że ona w przerwie maturalnej będzie pracowała.

extant - 2016-05-11, 08:27

Nie, nie... to po pierwsze nie będzie pilne, a po drugie na razie jeszcze nie wiadomo, czy w ogóle będzie. ;-)
zenek - 2016-05-11, 08:27

extant napisał/a:
Oczywiście!
extant - 2016-05-11, 08:29

zenek napisał/a:
extant napisał/a:
Oczywiście!

O fajnie, jakby co to się w piątek do Ciebie "zgłoszę". :-)

zenek - 2016-05-11, 14:11

Eychler Piotr napisał/a:
Czy można już ogłosić szczegółowe informacje odnośnie (...)opłat w porcie :shock:

Ceny cumowania w "Korektywie" standardowo to 40zł za jacht i 5 zł za osobę.
Decyzją kierownictwa portu dla uczestników naszej imprezy ceny te zostają obniżone o 30%! Tak więc płacimy 28zł za jacht i 3,50zł za osobę.
Bardzo dziękuję Szefowej portu w imieniu wszystkich uczestników za tą decyzję :-D !!!

Tobo - 2016-05-11, 15:29

Będę autem, w każdej godzinie imprezy będę w stanie do jazdy ;-)
extant - 2016-05-11, 16:06

Tobo napisał/a:
... w każdej godzinie imprezy będę w stanie do jazdy ;-)

... nie takie już obietnice słyszałem PRZED forumową imprezą ;-) :mrgreen: :-P

zenek - 2016-05-11, 20:10

Dzisiaj do regat został zgłoszony przez Piotra Eychlera jeszcze jeden jacht-Tango "Misja". Tak więc lista przedstawia się następująco:

1. zenek+1
2. pough, Tobo, Elias + 2
3. Maciek + 3
5. Emil +1 lub +2 ???
6. Andrzej Drago + 3
7. RZ+Szwagier +1
8. Eychler Piotr - Mors Ventus + 3
9. Piratka + 4
10. Kenyg + 2.
11. szg + 1
12. najmita
13. Zbyszek
14. Wojtek - Tango "Misja"

Andrzej Drago - 2016-05-11, 22:36

A ja znowu zmieniam ilość załogi.
Los okazał się łaskawy i będzie nas tak jak pierwotnie planowane 5 osób + Panna Jenny.
Siedzę już w łódce na Tajtach i aklimatyzuję się do Mazurskiego powietrza.
Panna Jenny z kokpitu pilnuje ruchu na kei.
Pozdrawiam

maciek 24 - 2016-05-12, 06:06

Hej Andrzej Tobie to dobrze ja mam jeszcze tyle rzeczy do zrobienia na łódce i nie tylko a tu jak patrzę na prognozę pogody na sobotę to się wszystkiego odechciewa .Ale przyjedziemy i będziemy w piątek odczarowywać pogodę .Pozdrawiam Maciek
extant - 2016-05-12, 06:56

My wyjeżdżamy z Wawy dopiero jutro rano... zatem do zobaczenia w piątek w Korektywie. :-D
Andrzej Drago - 2016-05-12, 08:36

Nie ma się co przejmować prognozami , wystarczy aby pogoda duszy była.
Czasami dopiero po wyścigu ze zdziwieniem stwierdzam , że jestem mokry , że jednak padało a wieczorem w dobrym towarzystwie ( a takie na pewno będzie ) to pogoda nie ma znaczenia .
Do zobaczenia w piątek w Korektywie a mam nadzieję , że dzisiaj z Robertem na Tajtach.
Gitara czeka
Hej

Emill`76 - 2016-05-12, 09:07

A u mnie się wyklarowało .... tyle o ile ...może kompromisowo ....a może aż tyle ;-)

W piątek wieczorem sam przypłynę z Wygryn do Korektywy , by się z Wami spotkać , wspólnie posiedzieć i co nie co pobiesiadować ;-) . W sobotę ( po śniadaniu ) , dojedzie do mnie małżonka od rodziców z Ełku , wraz ze szwagrem i szwagierką . Muszę szwagrom zorganizować zapoznawczy z żeglarskimi klimatami rejsik ...
Po rejsiku małżonka planuje wrócić z nimi z powrotem do Ełku i w zależności od pogody i chęci .. albo dojedzie ponownie na sobotnią imprezę .....albo odbierze mnie dopiero z Wygryn w niedzielę i wrócimy do domu ...

W każdym razie dla mnie z regat nici .

P.S Zaraz wysyłam kaskę na właściwe konto ;-)

zenek - 2016-05-12, 09:12

Emill`76 napisał/a:
Muszę szwagrom zorganizować zapoznawczy z żeglarskimi klimatami rejsik ...
Ale kombinujesz ... :shock: :-P . A nie uważasz, że udział w naszych regatach to będzie dla Twojej rodzinki jak najbardziej rejsik zapoznawczy z żeglarskimi klimatami :-) ! Nie mówiąc już o wieczornej imprezie z udziałem Grzegorza :-D
Emill`76 - 2016-05-12, 09:24

zenek napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Muszę szwagrom zorganizować zapoznawczy z żeglarskimi klimatami rejsik ...
Ale kombinujesz ... :shock: :-P . A nie uważasz, że udział w naszych regatach to będzie dla Twojej rodzinki jak najbardziej rejsik zapoznawczy z żeglarskimi klimatami :-) ! Nie mówiąc już o wieczornej imprezie z udziałem Grzegorza :-D

Zenku, no zupełnie ale zupełnie nie orientujesz się jak wyglądał przebieg tych "negocjacji" i jak wielki był nacisk :-P :mrgreen: Tok wszelakich możliwych rozwiązań został absolutnie wykorzystany ;-) No chyba, że dojdą elementy zaskoczenia ..typu zgubione kluczyki od auta .... :mrgreen:

extant - 2016-05-12, 09:49

Emill`76 napisał/a:
W piątek wieczorem sam przypłynę z Wygryn do Korektywy...

Emil, przekaż nam jakoś kluczyki od łódki i uprzedź Bogdana to Ci spoko w piątek popołudniu łódkę sami "przebazujemy" do Korektywy. ;-) :-D

Emill`76 - 2016-05-12, 10:20

extant napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
W piątek wieczorem sam przypłynę z Wygryn do Korektywy...

Emil, przekaż nam jakoś kluczyki od łódki i uprzedź Bogdana to Ci spoko w piątek popołudniu łódkę sami "przebazujemy" do Korektywy. ;-) :-D

Biorąc pod uwagę znajdujące się na niej "zapasy" ... miałbym poważne obawy, że w trakcie przeprawy , gdzieś tak z połowy jeziora ... mogłaby moja łódka wraz z załogą gdzieś zdryfować ... :-P :mrgreen:

extant - 2016-05-12, 10:34

Eeeee tam... w piątek popołudniu to własnych "zapasów" będziemy mieli jeszcze w bród :mrgreen: :-P ... a do portu trafiamy zawsze bezbłędnie ;-) :-P
piratka - 2016-05-12, 17:38

A ja chcialam zapytac czy mamy ktoras keje czy cumujemy jak popadnie?:-)
Emill`76 - 2016-05-12, 17:44

piratka napisał/a:

Dobre pytanie 8-) ;-)

zenek - 2016-05-12, 18:03

piratka napisał/a:
W "Korektywie" jest keja gościnna. Do niej prowadzą tablice kierunkowe. Przy niej cumujemy i informujemy bosmana, że jesteśmy z grupy mazury.info.pl, no i w związku z tym mamy rabat :-) !
najmita - 2016-05-12, 19:07

Ostatni basen z kolistą keją. Basen jest dosyć płytki i staje się z kotwicą.
funyo - 2016-05-12, 20:40

Ja już wiem, że na 100% nie będzie mnie nawet w ciągu dnia na wodzie :cry:
Pozdrawiam więc wszystkich gorąco i życzę doskonałej zabawy.
Do zobaczenia innym razem. :-)

MirekMors - 2016-05-12, 20:41

Mam uwagę: będzie was tam sporo (mnie niestety nie - nie zdążyłem z łódką). Stając półkoliście burta w burtę nie rzucajcie kotwic zrobicie niezły supeł, a w tym basenie nie ma wiatrów.
Kotwice tam dobrze trzymają.

maciek 24 - 2016-05-12, 20:56

Ja też nie zdążyłem ale będę :-D . Mam prośbę do tych którzy będą w pobliżu sklepu żeglarskiego potrzebna mi remizka 5. W mojej okolicy nie ma sklepów żeglarskich a przesyłką już nie zdążę w Rucianem będę póżno więc obawiam się że sklepy już pozamykają. Macie więc okazję na poprawienie rubryki pomógł :mrgreen: Pozdrawiam Maciek.
piratka - 2016-05-12, 23:37

maciek 24 napisał/a:
Ja też nie zdążyłem ale będę :-D . Mam prośbę do tych którzy będą w pobliżu sklepu żeglarskiego potrzebna mi remizka 5. W mojej okolicy nie ma sklepów żeglarskich a przesyłką już nie zdążę w Rucianem będę póżno więc obawiam się że sklepy już pozamykają. Macie więc okazję na poprawienie rubryki pomógł :mrgreen: Pozdrawiam Maciek.

Bedziemy o ok 13 robic zakupy w Mikolajkach, ja sie nie znam:-) blondynka...;-) ale zaloga sie obczaja co ci kupic jezeli sie uda:-) damy znac:-)

piratka - 2016-05-12, 23:38

Jezu...!!! Moje 200!!!!!:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
piratka - 2016-05-12, 23:45

funyo napisał/a:
Pozdrawiam więc wszystkich gorąco i życzę doskonałej zabawy.
Do zobaczenia innym razem. :-)

Chyba nigdy zadna kobieta nie byla tak wsciekla na ciebie jak ja...:-(! Robie focha...;-)

Andrzej Drago - 2016-05-13, 00:09

Powoli się zbieramy do spania.
Robert nie miał wiekszego śpiewnika i postanowił iść do siebie posiedzieć przy komputerze ale słyszę za burtą , że chyba robi porządki w kokpicie.
To był dobry wieczór.
U nas nie spadła ani kropla deszczu ale dookoła niebo błyskało.
Ciekawe czy wstaniemy tak aby wyjść o 8 jak planowaliśmy.
Do zobaczenia już dzisiaj.

maciek 24 - 2016-05-13, 04:53

Hej Blondynko :-D remizka 5 ma 16mm w środku a ok 30 mm na zewnątrz jak wam się uda kupić będę mógł wystartować w pełnym rynsztunku. Pozdrawiam Maciek
Tobo - 2016-05-13, 07:16

Maciek - ja mam jakieś remizki pozostałe po szykowaniu żagli do swojej łódki, z zakuwakiem nawet. Jak chcesz mogę wrzucić do auta.
najmita - 2016-05-13, 07:19

Jak ja nie cierpię pakowania klamotów :evil:
Czy wypływam na dwa dni, czy na dwa tygodnie zawsze muszę zabrać tę samą ilość ..., a akumulator jeszcze się ładuje...
Będę wieczorem, o ile zdążę się prześluzować. :-D

funyo - 2016-05-13, 08:25

piratka napisał/a:

Chyba nigdy zadna kobieta nie byla tak wsciekla na ciebie jak ja...:-(! Robie focha...;-)

Przyjmuję na klatę :oops: ;-)
Z drugiej strony - czekanie wzmaga apetyt :roll:

zenek - 2016-05-13, 08:27

funyo napisał/a:
Ale gwarantuję Ci, że będziesz obecny na imprezie w "inny" sposób :mrgreen: :lol: !!!
Emill`76 - 2016-05-13, 08:34

piratka napisał/a:
Robie focha...;-)

...a słyszałaś co to jest "FOCH" ? :-P :mrgreen:

halucek - 2016-05-13, 08:58

Emill`76 napisał/a:
piratka napisał/a:
Robie focha...;-)

...a słyszałaś co to jest "FOCH" ? :-P :mrgreen:

Fach pewnie ma :D

piratka - 2016-05-13, 15:42

Jestesmy na miejscu :-D bosmanat nic nie wie co, kto... Slyszeli tylko ze jakies regaty sa podobno :lol:
piratka - 2016-05-13, 15:52

maciek 24 napisał/a:
Hej Blondynko :-D remizka 5 ma 16mm w środku a ok 30 mm na zewnątrz jak wam się uda kupić będę mógł wystartować w pełnym rynsztunku. Pozdrawiam Maciek

Macku niestety nie udalo nam sie kupic. Musielismy troche zmienic plany

SoliSoli - 2016-05-14, 10:40

W prognozie (obecnej) macie deszcz ale też sporo wiatru.
Deszcz jak deszcz... potrzebny, wymodlony, oczekiwany, etc.
Ale wiatru Wam zazdraszczam ;-)
Piratko jak wam się regaty spodobają to zapraszam za tydzień na przeciwko do Wygryn

szg - 2016-05-14, 14:13

I po regatach. Tym razem było więcej deszczu niż wiatru ;-) .
SoliSoli - 2016-05-14, 16:14

Jakie wyniki?
Ile łódek/załóg zdecydowało się wystartować?

mazury.info.pl - 2016-05-14, 17:27

W regatach wzięło udział 12 jednostek, w tym dwie motorowodne i ok. 40 uczestników. W tej chwili odbywa się wieczór w tawernie. Wiatru nie było wcale, pod koniec wyścigu zaczęło nieśmiało powiewać, ale równocześnie zaczął siąpić deszcz. Gdy byliśmy już na brzegu deszcz był regularny.

Z powodów wiatrowych nie wystartowałem na desce z żaglem jak planowałem. Dołączyłem do jednej z załóg. Nasza załoga zajęła pierwsze miejsce... od końca :-P Wyszło nam to na dobre, bo wracając zebraliśmy boje, więc nie trzeba było po nie wracać :mrgreen:

Pełne wyniki po powrocie. Obecnie trwa wieczór w tawernie. ;-)

zenek - 2016-05-15, 15:14

Zanim cokolwiek innego napiszę o zakończonej imprezie muszę napisać jedno.
Grzegorz (szg) wielkie wielkie dzięki!!! To Twoja ogromna zasługa, że ta impreza tak się udała. Jesteś Grzesiu wielki :-D !!!

Emill`76 - 2016-05-15, 17:22

zenek napisał/a:
Zanim cokolwiek innego napiszę o zakończonej imprezie muszę napisać jedno.
Grzegorz (szg) wielkie wielkie dzięki!!! To Twoja ogromna zasługa, że ta impreza tak się udała. Jesteś Grzesiu wielki :-D !!!

To prawda ;-) Grzegorz grał jak zwykle przewspaniale !

Podziękowania również dla organizatorów za doskonałe ogarnięcie tematu , dla rywali za emocjonującą walkę na regatach, Extantowi i Instantowi za to że najpierw mnie " przygarnęli" do załogi a potem za super wspólne pływanie. Gratulacje dla wszystkich załóg , które były przed nami i za nami ;-) I ogólnie dziękuję wszystkim za swietną zabawę 8-)

zenek - 2016-05-15, 18:42

Wyniki regat. Sklasyfikowanych zostało 9 jachtów.

1. Wojtek Chodkowski - Tango 730 "Misja"
2. Pough, Elias, Tobo i dziaciaki z mamami dopingujące z brzegu - Maxus 22
3. Andrzej Drago - Bolero 805
4. Piotr Eychler - Mors RT "Ventus"
5. Extant, Instant, Emil 76 - Focus 800 "Magic"
6. Kenyg - Maxus 28 "Gadżet"
7. Maciek 24 - Focus "Wir"
8. Najmita - Tango 780 Sport
9. zenek, Zbyszek, RZ, szwagier - Antila 26

Kurcze, żebyśmy nie musieli zbierać boi zwrotnych, to pudło mieliśmy pewne :-P :lol: !

A tak wyglądał dyplom, który otrzymał każdy uczestnik :-P

wlowoj - 2016-05-15, 19:44

A jak oceniacie miejsce spotkania, czy sie Wam podobało w "moim porcie"😄?
mazury.info.pl - 2016-05-15, 20:07

Pod względem akwenu miejsce lepsze od poprzedniego.
Emill`76 - 2016-05-15, 20:25

wlowoj napisał/a:

Włodku, cumowałem tam pierwszy raz . Jak dla mnie bardzo przyjemny port z przyzwoitą infrastrukturą ;-)

pough - 2016-05-15, 20:28

Dzięki wielkie z wspólną zabawę. Grzesiek, przy Tobie czuję się zdeprymowany. Kiedy ja tak zagram na gitarze. Dzięki za wspaniały nastrój jaki stworzyłeś. Chórek dziewczyn z Ventusa i gitara wspomagająca dodały uroku. Następnym razem proszę nie zapomnieć o skrzypcach.
Zenek z Danusią, dzięki za ogarnięcie całości. Port w Piaskach przyjął nas bardzo ciepło i wspaniale. Włodek, dzięki za Twój wkład w organizację imprezy właśnie Tam. Tawerna się sprawdziła rewelacyjnie.
Chętnie powtórzę tę imprezę właśnie w Piaskach w przyszłym roku.
Jedzonka pod dostatkiem i pyszne. Po obiadku i wieczornym grylu po wyczrpujących regatach u każdego żeglarza powróciły siły do wieczornej zabawy, która zakończyła się nad ranem.
Dzięki naszej piratce z ekipą za trud komisji sędziowskiej i świetne towarzystwo.

Wreszcie dzięki wszystkim za rywalizację na wodzie i gratuluję zwyciezkiej załodze.

Tobo - 2016-05-15, 20:29

wlowoj napisał/a:

Co prawda byłem tylko w kilku portach jak na razie, ale jak na tą chwilę ostatni czasowo - jest pierwszy jakościowo. Extra port, extra ludzie ;-)

pough - 2016-05-15, 20:36

Oczywiście, wielkie podziękowania sla załogi. Kiwki już po kilku zwrotach zgrania były znakomite. Dzięki Wam Marcin i Tomek znaleźliśmy się na pudle. Dzięki za doping mam i dzieciaków z brzegu dla naszej załogi. :-D
Andrzej Drago - 2016-05-15, 21:41

Hej Bracia i Siostry żeglarze i motorowodniacy biorący udział w Wielkiej Wiosennej Imprezie Forumowej .
Dziękuję Wam za atmosferę , walkę , zabawę wspólne śpiewy i rozmowy.
To była wspaniała impreza z wieloma składowymi elementami
Grzegorzem z Gosią jako filarem i kręgosłupem muzycznym uzupełnianym i wspieranym przez super umuzykalnioną i żywiołową trzypokoleniową załogę Ventusa.
Piratką z jej grupa „motorzystów „ którzy oprócz towarzystwa dali nam sędziowanie i dowód , że żeglarz motorowodniakowi i na odwrót nie musi być wilkiem ale członkiem stada.
Andrzejem ( najmitą ) i nowym w naszym gronie Tomkiem i ich ciekawe poranne opowiadanie o ptakach
Ofiarnym organizatorem i życzliwym ludziom Zenkiem i promienną Danusią z wspaniałymi naleweczkami ( malinówka - miodzio , pigwówka – ech )
Emilem i jego nową łódką
Przygarnięciem przez Wojtka Maćka i ich zwycięstwa
Osobistym poznaniem Maćka i pozostałej załogi z Wira
Mojego dogadywania się z żaglami i cierpliwością mojej załogi
Lądowymi rozmowami z Mariuszem i wieloma , wieloma innymi .

Dla nas ta impreza jeszcze trwa. Piotr i Paweł już w domach ale my w Zielony Gaju.
Dopiero jutro rano ruszamy na Tajty zostawić łódkę do czwartku i pogadać z Marianem i Elą.
Właśnie wróciłem z wieczornego spaceru z Panną Jenny , noc coraz piękniejsza ale chłodna ok 8 stopni.
Coraz mniej chmur , księżyc koło Jowisza , zaczyna być widać Arktura , pewnie niedługo zobaczę Marsa i Saturna jeżeli nie padnę.
Nella i Ewa posapują przez sen a w kabinie Bolera cieplutko.
Jenny rozciąga się i rozpycha na koi która i mnie kusi.
Dzisiejsze wieczorne deszcze trochę mnie wychłodziły a i te ostatnie trzy dni były bardzo uciążliwe.
Poranne wstawania po długich rozśpiewanych ( nie tylko ) wieczorach i nocach ( poczynając od czwartkowej w Marinie Bełbota z Robertem i załogą Grega ) były trudne ale trzeba było płynąć dalej i dalej a i Panny Jenny nie interesowało , że wolałbym pospać zamiast spacerować nawet w pogodne poranki.
Cóż , nie potrafiłem sobie odmówić słuchania jak Robert gra i wspólnego śpiewania z nim także dzisiaj przed wypłynięciem.
Dziękuję Ci Robercie no i postaraj się pamiętać o przesłaniu mi min 10 tytułów Twoich ulubionych utworów , może uda się do czwartku wydrukować kilka mini śpiewniczków aby były na ognisko na następnych regatach .
Strasznie romantyczne to moje pisanie ale taki mam dzisiaj nastrój.
Pozdrawiam Wszystkich

piratka - 2016-05-15, 22:01

A ja tylko napisze na razie ze jestem w szoku z powodu przyjecia nas przez was :lol: mnie najbardziej... Mialam stresa... Ps Danusiu uwielbiam Cie! :lol:
MirekMors - 2016-05-15, 22:44

Dobra, dobra chłopaki. Mówcie mi szybko czy Piratka na prawdę jest kobietą ? Czy tylko jak Kopernik ? ;-)
mazury.info.pl - 2016-05-15, 22:51

Jest jest... :-P
zenek - 2016-05-16, 06:54

No więc kilka słów podsumowania z mojej strony.
Jak widać po zamieszczonej poprzednio liście w regatach wystartowało 9 jachtów. Na imprezie było 40 osób i kilkoro przesympatycznych milusińskich.

Wielkie dzięki wszystkim za stworzenie wspaniałej atmosfery i rywalizację na wodzie :-D ! Jeszcze raz dla Grzesia za znakomity dwudniowy koncert i dziewczyn z "Ventusa". Dzielnie mu pomagały i czasem wyręczały :-D !
Jak wiadomo Grzegorz to motorowodniak, a jak już jesteśmy przy motorowodniakach, to ogromne ukłony dla naszej piratki wraz z załogą :-D . Znakomicie wcielili się w rolę komisji sędziowskiej. Super!
Myślę, że na naszym forum hasło motorowodniak najlepszym przyjacielem żeglarza jest jak najbardziej na miejscu :lol: !

Po obiadku nie był przewidziany deser, ale jednak się pojawił. Maćku (maciek 24) wszystkie łasuchy są Ci bardzo wdzięczne za wspaniałego sękacza :-D ! Wystarczyło dla każdego!

No i pozostali nasi gospodarze. Wielkie ukłony dla Pani Iwony- właścicielki Tawerny "Kotwica". Krótko mówiąc-współpraca wzorcowa. Wszystko załatwione kilkoma telefonami z pełnym wzajemnym zaufaniem. Dzięki pani Iwono :-D !
Port "Korektywa" przyjął nas bardzo przyjaźnie. Bosman faktycznie w piątek był trochę niedoinformowany, co skrupiło się na piratce, ale szybko wszystko zostało wyprostowane. Dziękuję kierowniczce - Pani Annie za życzliwe przyjęcie i udzielone rabaty :-D !

Jeżeli jesteśmy już przy gospodarzach, to rękę i rekomendację Włodka (wlowoj) bez problemów odczułem. Dzięki Włodku :-D !

Tak więc cóż, chyba tylko pogoda w sobotę nie dostosowała się do gorącej atmosfery jaką nam udało się stworzyć.
No i miejmy nadzieję-do zobaczenia za rok w "Korektywie" :-D !

pough - 2016-05-16, 06:56

Mirku, nie wyręczaj się. Trzeba było być, teraz żałuj...
Jest kobietą i to jaką... Eh Mirek żałuj...

zenek - 2016-05-16, 06:59

Tak było w piątek!
zenek - 2016-05-16, 07:04

A to fotki od sympatycznej Pani Ani, która przypadkiem był obserwatorka naszej zabawy. Dziękuje za nie Pani Aniu!
extant - 2016-05-16, 07:10

Dzięki dla Zenka i Danusi za super organizację, Grzegorza za super granie, Remka i Emila za fajny kawałek wspólnej żeglarskiej zabawy, Andrzeja za wiele cenny uwag, piratki wraz z załogą oraz dla wszystkich za super zabawę zarówno na wodzie i jak na lądzie. :-D

Fajnie, że z częścią uczestników znowu spotkamy się, już za kilka dni, na kolejnej żeglarskiej imprezie :-D

ps: czy ktoś nie znalazł może naszych dyplomów (dla Emila, Remka i Mariusza), gdzieś się nam niestety zapodziały. :-(

zenek - 2016-05-16, 07:14

A to trójka zwycięzców w drodze na metę! Strasznie jak widać do piratki im się śpieszyło i jakieś "dziwne" żagle sobie postawili :-P :lol: !!!
zenek - 2016-05-16, 07:17

extant napisał/a:
ps: czy ktoś nie znalazł może naszych dyplomów (dla Emila, Remka i Mariusza), gdzieś się nam niestety zapodziały. :-(
Mam jeszcze kilka niewypisanych szablonów. Dostaniecie duplikaty :-P !
extant - 2016-05-16, 07:18

zenek napisał/a:
extant napisał/a:
Mam jeszcze kilka niewypisanych szablonów. Dostaniecie duplikaty :-P !

Zenku, z góry wielkie dzięki ! :-D

zenek - 2016-05-16, 07:41

A tak było w sobotę :-D !
kenyg - 2016-05-16, 07:49

Wraz z Januszem , przyłączam się do podziękowań , za organizację, za atmosferę, za sękacza, za rywalizację i świetną zabawę. To prawda, że dzięki Grzesiowi nie chciało się wychodzić z tawerny, bo w zasadzie grał non stop i niewiele szant się powtarzało. Tylko pogoda nas nie rozpieszczała, za to w niedzielę też dało się popływać w warunkach mocno wiatrowych i poćwiczyć przed kolejną rywalizacją. Takie imprezy powinny być co najmniej raz w miesiącu.

Dziękujemy.

PS. Fajnie na zdjęciach widać jak dzioby łódek z czuba stawki łącznie z łódką Mariusza ( Focus 800 ) wystają kilka cm nad wodę, a ile cm pod wodą ma dziób Gadżet. Tym bardziej cieszy że odległości na mecie między 3 a 6 miejscem myślę że nie przekroczyły 30 -50 m.

pough - 2016-05-16, 08:01

Romek, jak na tak ciężki jacht jaki masz ze wszystkimi szpejami to świetnie popłynąłeś. Warunki wiatrowe jakie były nie faworyzowały Twojego ciężkiego jachtu.
extant - 2016-05-16, 08:09

Owszem, "Gadżet" wagę to ma tak z tej "wyższej półki" ;-) ... ale fakt jest również i taki, że i żagle ma zdecydowanie też z "wyższej półki", więc nie ma co się dziwić, że łódka Romka nawet przy słabych wiatrach do ociężałych na wodzie na pewno się nie zalicza, a Romek dobrego miejsca na mecie bez ostrej walki nigdy nie odda ! :-D
halucek - 2016-05-16, 08:37

Będzie jakieś zdjęcie piratki? :P
zenek - 2016-05-16, 08:39

halucek napisał/a:
Zdjęć piratki jest bardzo dużo, ale są pod szczególną ochroną :-P ! Po za tym na tych, które zostały opublikowane piratkę można dostrzec :mrgreen: !
halucek - 2016-05-16, 08:46

zenek napisał/a:
halucek napisał/a:
Zdjęć piratki jest bardzo dużo, ale są pod szczególną ochroną :-P ! Po za tym na tych, które zostały opublikowane piratkę można dostrzec :mrgreen: !

Czyli muszę nabić te 200 postów? :P

zenek - 2016-05-16, 08:48

halucek napisał/a:
Czyli muszę nabić te 200 postów? :P
Zdecydowanie lepszym pomysłem była obecność na imprezie. Piratka "na żywo" była tego warta :lol: !
SoliSoli - 2016-05-16, 08:55

Tylko pogratulować udanej imprezy :)
Do zobaczenia za 5 dni.

Eychler Piotr - 2016-05-16, 09:06

Zenku, najszczersze podziękowania za organizację tej imprezy.
Podziękowania oczywiście dla wszystkich uczestników - bez Was nie byłoby takiej atmosfery.
My dotarliśmy do domu wczoraj późnym wieczorem i trochę udało się odespać dwie poprzednie noce.
Z niecierpliwością czekamy na następne takie wydarzenie.
Proszę nie narzekajcie już na pogodę, bo w takim towarzystwie zmoknąć i zmarznąć to sama przyjemność.

Piotr AT - 2016-05-16, 09:46

extant napisał/a:

Podczas przedpołudniowego niedzielnego sprzątania pozostałości w knajpce znaleźliśmy Wasze dyplomy. Są u Andrzeja Drago na Bolerze.
Ja także dołączam się do podziękowań dla organizatorów - było super!!!

Emill`76 - 2016-05-16, 09:48

Piotr AT napisał/a:

Podczas przedpołudniowego niedzielnego sprzątania pozostałości w knajpce znaleźliśmy Wasze dyplomy. Są u Andrzeja Drago na Bolerze.

Super, dzięki ;-)

najmita - 2016-05-16, 10:09

Właściwie, wszystko co chciałbym powiedzieć zostało już powiedziane przez innych uczestników imprezy. :-D
Podziękowania dla Zenka(Zenków) za ogarnięcie organizacyjne, podziękowania dla obsługi Tawerny, no i podziękowania dla uczestników za stworzenia atmosfery.
Brak bliższego spotkania z Mariuszem do nadrobienia w najbliższym czasie.

Mam trochę spuchnięte palce od tych wszystkich lin więc ciężko mi się pisze. Może wieczorem coś jeszcze dopowiem.

PS. Siedziałem przy stole vis-a-vis Piratki... :-P :lol:

extant - 2016-05-16, 10:14

Piotr AT napisał/a:

Dzięki ! :-D

extant - 2016-05-16, 10:16

najmita napisał/a:

No właśnie :-( ... jak to się stało ??

najmita - 2016-05-16, 10:23

extant napisał/a:
najmita napisał/a:

No właśnie :-( ... jak to się stało ??

Mariusz, byłeś szczelnie otoczony znajomymi no i przy stole zajmowałeś trudno dostępne miejsce, ja z kolei siedziałem wśród motorzystów Piratki, a potem, gdy Grześ grał i śpiewał to o rozmowach trudno było pomyśleć.
Niewątpliwie zobaczymy się jeszcze na szlaku jeżeli zawitasz na połudnowe.

Emill`76 - 2016-05-16, 11:31

najmita napisał/a:

To wychodzi na to , że w trakcie obiadu siedziałeś po mojej lewej stronie ;-) A ja myślałem, że jesteś z jej ekipy :oops: :mrgreen:

najmita - 2016-05-16, 11:56

Emill`76 napisał/a:
najmita napisał/a:

To wychodzi na to , że w trakcie obiadu siedziałeś po mojej lewej stronie ;-) A ja myślałem, że jesteś z jej ekipy :oops: :mrgreen:

Tak właśnie Emilu siedziałeś po mojej prawicy :-D

Emill`76 - 2016-05-16, 11:58

najmita napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
najmita napisał/a:

Ehh.. na następne regaty koniecznie trzeba sprawić identyfikatory :-)

kenyg - 2016-05-16, 15:00

najmita napisał/a:

A to szczęściarz ;-)

zenek - 2016-05-16, 15:15

maciek 24 napisał/a:
Mizernie idą te zapisy , żeby ożywić forum obiecuję nagrodę niespodziankę dla wszystkich uczestników. Pozdrawiam Maciek
Maciek napisał to 5 marca i słowa dotrzymał! Niespodzianka była i starczyło dla wszystkich! Jeszcze raz dzięki Maćku :-D
pough - 2016-05-16, 16:09

Dzięki Maćku. Niespodzianka była pyszna... :-D
szg - 2016-05-16, 16:47

halucek napisał/a:
zenek napisał/a:
halucek napisał/a:

No to podrzucam pół piratki żeby było bardziej tajemniczo:

extant - 2016-05-16, 19:00

najmita napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
najmita napisał/a:

No właśnie... wszyscy siedzieliśmy obok siebie ! :mrgreen: :-D

piratka - 2016-05-16, 19:57

No jaki przypadek... Ja w tle dyplomow... Hmm :lol: :-P
maciek 24 - 2016-05-16, 21:12

Pozdrawiam Wszystkich Maciek P.S Jutro napiszę więcej
Andrzej Drago - 2016-05-16, 21:58

piratka napisał/a:
No jaki przypadek... Ja w tle dyplomow... Hmm :lol: :-P

I to tych zagubionych. Oj chyba stracili głowy. :lol:

extant - 2016-05-17, 06:47

Hehe... no jak nie, jak tak :mrgreen:
zenek - 2016-05-17, 09:54

wlowoj napisał/a:
"Korektywę" znam bardzo dobrze. Świetnie osłonięty port z dobrej klasy infrastrukturą sanitarną. Tu mnie nic nie zaskoczyło. Bosmani bardzo uprzejmi i uczynni. Zapasy na sobotnią imprezę bez problemów przechowali :-P ! Kierowniczka portu Pani Anna podobnie. Moja skromna sugestia i sama zaproponowała rabat w opłatach za cumowanie.

Druga strona medalu to Tawerna "Kotwica". Tak jak już pisałem, współpraca z Panią Iwoną wzorcowa. Personel tawerny doskonale dał sobie radę z obsługa imprezy. Jedzonko bardzo smaczne. Zadaszone miejsce, które "okupowaliśmy" chyba wszystkim przypadło do gustu.
A żeby nie "przesłodzić" to można doszukać się jednego mankamentu-brak ogniska :-P ! Mnie osobiście ten mankament nie doskwierał. W przyszłym roku wg zapewnień kierownictwa portu takie miejsce ma powstać. Jeżeli będzie to wiata, to będzie już pełnia szczęścia dla wszystkich :-D !
Tak więc miejsce jak najbardziej trafione dzięki Tobie Włodku :-D !

MirekMors - 2016-05-17, 17:38

Bywającym w tym porcie polecam "loże szyderców" - małe wiatki na koronie skarpy dookoła basenu dla gości. Fajny widok na łódki i... manewry portowe.
najmita - 2016-05-17, 17:53

Przy silnym wietrze i podniesionych mieczach i sterach rzeczywiście nie jest łatwo wykonać jakiekolwiek manewry. Ale tak jest w wielu portach.
wlowoj - 2016-05-17, 18:00

Cieszę się, że impreza była bardzo udana, w przyszłym roku koniecznie do Was dołączę, tym bardziej, że paru ciekawych osobników/osobniczki są do zapoznania😄😄😄
funyo - 2016-05-17, 23:42

extant napisał/a:

Ładne macie te dyplomy w tym roku ;-)

mazury.info.pl - 2016-05-17, 23:43

funyo napisał/a:
extant napisał/a:

Ładne macie te dyplomy w tym roku ;-)

Mam dla Ciebie jeden na pamiątkę ;-)

maciek 24 - 2016-05-18, 08:50

Witam Wszystkich ponownie . Wczoraj nie przyjmowało mi tekstu dopiero Administrator Zbyszek mnie oświecił , że za długo pisałem i muszę to robić okrężną drogą może dziś się uda . Impreza była Super ale niestety była za krótka bo nie wszystkich zdążyłem poznać .Andrzeja Drago znałem z rozmów tel. teraz poznałem Go osobiście +resztę załogi między innymi siostrę Ewę która tak jak na Kalinowską przystało lubi śpiewać pozdrawiam cię Ewo . Tomka Tobo też serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wskazanie drogi do slipu -darmowego jak się okazało. Piotrka z Ventusa kojarzyłem z Zegrza teraz poznałem resztę rozśpiewanej załogi -chyba rodziny .Wojtka z Misji też kojarzyłem z Zegrza nie dziwota ,że go zapamiętałem z tymi blond włosami które dawały mu dodatkowy metr żagla .Robert pływał na Maxusie to wiem od Tomka więc i Roberta rozszyfrowałem poczęstowałem się nawet jego polopiryną co na tyle odciążyło Ich łódkę ze byli na pudle ,Andrzeja to puściliśmy bo siostra z Nim płynęła . Poznałem też drugiego Andrzeja który siedział obok nas w sobotę ale nie wiem z jakiej łódki -musieli gdzieś być daleko za nami .Na koniec zostały GWIAZDY .Grześ profesjonalista w każdym calu trudno Go nie rozpoznać -Dzięki Grzesiu , myślę ze naprzeciw siedziała żona bo czasem Cię karmiła . Zenka jako naszego Bosa też wszyscy poznali a poza tym to kawał chłopa więc nie trudno było Go zauważyć pozdrawiam Cię Zenku -rocznik 61 górą . No i przyszła pora na Piratkę objawienie sezonu2016 już daruję Ci to że nie kupiłaś mi remizki nr5 ale Piratki już tak mają - obiecała a nie dała. Pozdrawiam wszystkich serdecznie szczególnie tych których tu nie wymieniłem, i mam propozycję nie czekajmy do następnego roku jak by co niespodzianka będzie . P.S nie pisałem tego na naszej stronie więc nie ma uśmieszków każdy niech sam się uśmiechnie .Maciek
zenek - 2016-05-18, 10:20

maciek 24 napisał/a:
No i przyszła pora na Piratkę objawienie sezonu2016
Bez wątpienia :-D ! "Nasza" piratka jest szczególna i jedyna w swoim rodzaju :-D !
maciek 24 napisał/a:
i mam propozycję nie czekajmy do następnego roku jak by co niespodzianka będzie .
Maćku odnośnie imprezy jesiennej podejmiemy decyzję na początku czerwca. Ale jeżeli miałaby się odbyć, to moim zdaniem w wyjątkowo życzliwym nam "Łabędzim Ostrowie" w Pięknej Górze!
extant - 2016-05-18, 11:16

zenek napisał/a:
... Maćku odnośnie imprezy jesiennej podejmiemy decyzję na początku czerwca...

Z wrześniem może być kłopot - Regaty Ejsmontów, Northman, Mamert - w 2016 na pewno się odbędą, wątpliwość jest jeszcze tylko odnośnie Kietlic.

Emill`76 - 2016-05-18, 11:26

extant napisał/a:
zenek napisał/a:
... Maćku odnośnie imprezy jesiennej podejmiemy decyzję na początku czerwca...

Z wrześniem może być kłopot - Regaty Ejsmontów, Northman, Mamert - w 2016 na pewno się odbędą, wątpliwość jest jeszcze tylko odnośnie Kietlic.

To może jakiś ostatni weekend sierpnia ? ..albo pierwszy weekend października ;-)

Elias - 2016-05-18, 11:26

Cześć !
Chciałem w imieniu swoim i swojej rodziny bardzo podziękować za wspaniale spędzony weekend. Emocje na wodzie, wieczorne śpiewanie i morskie opowieści.
Organizacja regat , miejsce spotkania, trasa, sama impreza … wszystko było trafione w punkt :).
Bardzo się cieszę iż poznałem chociaż część osób, które do tej pory znałem tylko pod pseudonimem na forum. Wierzę, że z Waszą pomocą, zaraziłem odrobinę swoje dzieciaki bakcylem żagli.
Ps. Zenku dyplomy ŚCIGANTA dla małych kibiców – rewelacja – dzięki , już w poniedziałek powędrowały do szkoły :)
pozdrawiam

zenek - 2016-05-18, 11:49

extant napisał/a:
Żaden kłopot. Impreza jesienna zawsze odbywała się podczas MTSW. W tym roku Targi są o 2 do 4 września, tak więc w grę wchodzi ten weekend. A jeżeli ktoś chce brać udział w innej imprezie w tym samym terminie, to jego wola. We wrześniu w jeden weekend odbywa się po kilka różnych imprez regatowych. Nic na to nie poradzisz, nie miniesz się ze wszystkimi.
extant - 2016-05-18, 11:50

Emill`76 napisał/a:
..albo pierwszy weekend października ;-)

... wtedy będą regaty Bełbot Cup i Czesław Cup. :-)

extant - 2016-05-18, 11:51

zenek napisał/a:
... W tym roku Targi są o 2 do 4 września, tak więc w grę wchodzi ten weekend...

... 3 września będą regaty Ejsmontów.

zenek napisał/a:
... nie miniesz się ze wszystkimi.

... no i to jest właśnie ten kłopot z wrześniem. :-(

zenek - 2016-05-18, 12:22

extant napisał/a:

... 3 września będą regaty Ejsmontów.

... no i to jest właśnie ten kłopot z wrześniem. :-(

Mariusz jeżeli będzie wola, żeby tą imprezę robić i taka zapadnie decyzja to :-P :

extant - 2016-05-18, 12:24

No jasne, że tak. :mrgreen:
Tobo - 2016-05-18, 20:19

Wrzucę kilka zdjęć. Z podziękowaniem za ciepłe przyjęcie dla wszystkich a już szczególnie dla Andrzeja Drago z załogą, Roberta mojego "pierwszego po Bogu" w czasie regat, dla Andrzeja Najmity za bezcenną poranną kawę i ciekawe rozmowy.
extant - 2016-05-19, 10:54

Trym wzdłużny naszego Focusa... fatalny :-( - po pewnych ustaleniach z jego właścicielem, z pewnym niepokojem czekam na przyjazd do Wygryn i dokładne sprawdzenie łódki.
Emill`76 - 2016-05-19, 11:16

extant napisał/a:
Trym wzdłużny naszego Focusa... fatalny :-( - po pewnych ustaleniach z jego właścicielem, z pewnym niepokojem czekam na przyjazd do Wygryn i dokładne sprawdzenie łódki.

Myślisz, że może być w zęzie "niespodzianka" ?

extant - 2016-05-19, 11:26

Emill`76 napisał/a:
Myślisz, że może być w zęzie "niespodzianka" ?

Wątpię... ale nie wykluczam. :-/

pough - 2016-05-19, 11:44

Fotka 2.jpg na stronie 17 nie wskazuje na zły trym na wodzie. Może jakby popuścić kucyki tfu cumy chciałem powiedzieć, to inaczej by stał na wodzie. ;-)
Był ktoś w środku w okolicy rufy? Może w bakistach jakiś balast? Do żeglowania po nocy w porcie, trymowaliście łódkę wzdłużnie przenosząc cięższe rzeczy na dziób, albo zostawiając je na brzegu?

extant - 2016-05-19, 11:54

Na regaty wszystko w łódce zostało przeniesione maksymalnie na dziób, Emil stale był na dziobie, Remek maks do przodu, ja maks do przodu, tak że mi ciągle przedłużki brakowało i ledwie udało się nam dziób łódki zbliżyć do wody. :-/
Niestety pusta łódka, luźno na cumach, wyraźnie podnosi dziób nad wodę. :-/

pough - 2016-05-19, 12:06

Na to trzeba nad stałym balastem popracować.
Silnik robi też swoje, lazy jack i wszystko co przystosowało tę łódkę do turystyki. Pewnie stały balast był kalkulowany i mocowany z myślą o regatach (może nawet 4 osoby załogi były kalkulowane) bez dodatkowego wyposażenia typowego dla turystycznych czarterów.
Może były też brane pod uwagę kursy spinakerowe, kiedy dziób jest ciśnięty w wodę, a na kursach ostrych trzeba było pracować załogą i tak to poprzednia załoga przygotowała.

extant - 2016-05-19, 12:22

Ta łódka już od dłuższego czasu pływa przystosowana do turystyki, a nie do regat i żagli dodatkowych.
Problem powstał dopiero teraz, łódka został zwodowana tydzień przed naszymi regatami, a my jesteśmy jej pierwszymi użytkownikami w tym sezonie.
Co jej naprawdę jest będę wiedział niestety dopiero jutro. :-/

zenek - 2016-05-19, 12:27

extant napisał/a:
A pewny jesteś, że nie jest już łodzią podwodną :mrgreen: :lol: ?
extant - 2016-05-19, 12:33

Wątpię, żeby powodem był przeciek... ale tego nie wykluczam. :-(
Emill`76 - 2016-05-19, 12:37

extant napisał/a:
Ta łódka już od dłuższego czasu pływa przystosowana do turystyki, a nie do regat i żagli dodatkowych.
Problem powstał dopiero teraz, łódka został zwodowana tydzień przed naszymi regatami, a my jesteśmy jej pierwszymi użytkownikami w tym sezonie.

Ciekawe ile ma balastu w dnie i czy jest możliwość przemieszczania go .

extant - 2016-05-19, 12:40

Jutro będę kombinował jak dojadę już do Wygryn. :-)
maciek 24 - 2016-05-19, 12:59

Ja kombinuję jak dojechać do Trygortu a właściwie gdzie najbliżej Góry wiatrów zwodować łódkę jak ktoś wie proszę o podpowiedż pozdrawiam. Maciek
pough - 2016-05-19, 13:03

W samym Węgorzewie jest slip.
MirekMors - 2016-05-19, 13:56

Dopóki rufa nie ciągnie wody wystający dziób nie jest problemem. Skoro to "była" regatówka, to może ma mniejszy balast ?
extant - 2016-05-19, 14:47

MirekMors napisał/a:
Dopóki rufa nie ciągnie wody wystający dziób nie jest problemem...

Sorki Mirku mylisz się, taki trym jest niestety problemem. :-/
MirekMors napisał/a:
... Skoro to "była" regatówka, to może ma mniejszy balast ?

Owszem balast w kadłubie ma mniejszy i szyber 300kg, ale w zeszłym sezonie pływała już w takiej samej konfiguracji i takich problemów z trymem wzdłużnym nie było. :-/

extant - 2016-05-19, 14:49

maciek 24 napisał/a:
... a właściwie gdzie najbliżej Góry wiatrów zwodować łódkę jak ktoś wie proszę o podpowiedż...

Maciek, w Węgorzewie znajdziesz i slip i dźwig. :-)

Andrzej Drago - 2016-05-28, 14:55

Hej bracia i siostry żeglarze i motorowodniacy , pod tym linkiem znajdziecie trochę zdjęć z regat , imprezy i naszego powrotu (także spotkanie z Barbarossą ).

http://s1335.photobucket....6?sort=2&page=1

Duża łódka , dużo załogi , słaby wiatr to i różne przydziały zadań :lol:

najmita - 2016-05-28, 21:26

Andrzeju, dzięki za fotki. Ja się załapałem pod wiatą, bo z łódki robiłeś tylko do przodu ;-)