Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

Imprezy żeglarskie, motorowodne, regaty - Targi Sprzętu Pływajacego i Sportów Wodnych BOATEX

mazury.info.pl - 2015-12-17, 17:01
Temat postu: Targi Sprzętu Pływajacego i Sportów Wodnych BOATEX
W imieniu organizatorów zapraszam forumowiczów na targi BOATEX

W dniach 12-14 lutego 2016 r. w Poznaniu odbędzie druga edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX.

Pierwsza edycja targów Boatex zakończyła się sukcesem i stała się kolejną imprezą w portfolio MTP, którą idealnie wpisała się w oczekiwania wystawców i zwiedzających. Jak zapowiada się edycja tego wydarzenia w 2016 roku.

Na targach BOATEX będzie można zobaczyć bogatą środków pływających, zaczynając od tych najmniejszych, a kończąc na dużych, ekskluzywnych jednostkach morskich. Swoją obecność zapowiedziały już takie firmy jak A.M.S. Boats – dystrybutor takich marek jak ELAN, Marquis Yachts czy Linker, Power Boats Poland posiadający długoletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży łodzi i jachtów motorowych oraz jachtów żaglowych takich marek jak Azimut Yachts, Beneteau, Cobalt Boats i Sea Ray, a także Dedimarine współpracujący ze stoczniami Galia, Galeon oraz Sea Life i Atlantic Marine. Na wystawie nie zabraknie także kajaków, pontonów, łodzi. Pojawią się również producenci i dystrybutorzy odzieży sportowej, wyposażenia i akcesoriów żeglarskich i motorowodnych, a także firmy oferujące zorganizowane formy wypoczynku, w których główną rolę odgrywają sporty wodne. Nie zabraknie również stoiska MAZURY.INFO.PL

Poznańskie targi będą więc znakomitą okazją do zapoznania się z nowościami na sezon żeglarski 2016, ale nie tylko. BOATEX to również wydarzenie, które ma na celu rozwój aktywnych form wypoczynku nad wodą i krzewienie kultury żeglarskiej. Podczas targów nie zabraknie więc spotkań z doświadczonymi żeglarzami, szkoleń, warsztatów, koncertów szant, a także żeglarskich atrakcji dla najmłodszych.

PROGRAM TARGÓW:

- Pierwszy dzień targów, piątek 12 lutego, będzie dostępny wyłącznie dla przedstawicieli biznesu.

- Sobota i niedziela, czyli 13 i 14 lutego, to dni skierowane do wszystkich, którym bliskie jest spędzanie czasu na lub w wodzie, a którzy z całą pewnością licznie odwiedzą targi.

Targi BOATEX odbędą się w tym samym czasie i miejscu, co Targi Wędkarskie RYBOMANIA, a na oba wydarzenia obowiązywać będzie ten sam bilet.

Więcej informacji na: .www.boatex.pl

Od siebie dodam, że RYBOMANIA to największe targi wędkarskie w Polsce i jedna z największych wystaw tej branży w Europie.

piotr6 - 2015-12-17, 17:04

W zeszłym roku propozycja dla żeglarzy była szczątkowa za to wędkarska ekstra
mazury.info.pl - 2015-12-17, 17:04

piotr6 napisał/a:
W zeszłym roku propozycja dla żeglarzy była szczątkowa za to wędkarska ekstra

Pierwsze koty za płoty :-)

zenek - 2015-12-17, 17:23

Zbyszek ten tekst w stylu mamo chwalą nas to rozumiem, że ci przysłali :-P ? Przejrzałem galerię zdjęć z tych targów z tego roku. Sama drobnica i trochę motorówek plus kilka jachcików sportowych. To są raczej tragi sprzętu pływającego dla wędkarzy, których to targi odbywają się w hali sąsiedniej.
Kiedyś do Poznania zostały przeniesione Targi "Boatshow". Raz byłem. Kompletny niewypał, wiatr hulał między stoiskami, zwiedzających jak na lekarstwo w porównaniu choćby z lokalizacją łódzką czy "WiW" w Warszawie. "Boatshow" zresztą do Łodzi wrócił.
A termin "Boatex"-u miesiąc przed warszawskimi Targami "Wiatr i Woda" nie wróży im wielkiego sukcesu.

mazury.info.pl - 2015-12-17, 17:50

Z mojego punktu widzenia połączenie tych targów z największą imprezą wędkarską gwarantuje dotarcie do interesującej mnie (przynajmniej w części) grupy ludzi. Wszak wielu żeglarzy/motorowodniaków lubi wieczorem, stojąc w szuwarach zamoczyć kija. :-P
szg - 2015-12-17, 19:14

Zgadzam się ze Zbyszkiem. W połączeniu z innymi tematycznymi targami to już jest fajna impreza. W zeszłym roku wysłuchałem i nagrałem ponad godzinny koncert Grzegorza Tyszkiewicza i dla mnie było to najlepsze co tam było. A kto w tym roku będzie koncertował? Ja będę na pewno i nasze stoisko odwiedzę :roll: .
MirekMors - 2015-12-17, 19:44

No, to jest argument :->
zenek - 2015-12-17, 20:15

mazury.info.pl napisał/a:
Z mojego punktu widzenia połączenie tych targów z największą imprezą wędkarską gwarantuje dotarcie do interesującej mnie (przynajmniej w części) grupy ludzi.
Czyli tak na prawdę interesują Cię Targi "Rybomania" i ich uczestnicy. Targi "Boatex" w sąsiedniej hali to taka przystawka dla wędkarzy :-P .
piotr6 - 2015-12-17, 20:28

Tak, tak było w tym roku
mazury.info.pl - 2015-12-18, 00:26

zenek napisał/a:
Z mojego punktu widzenia połączenie tych targów z największą imprezą wędkarską gwarantuje dotarcie do interesującej mnie (przynajmniej w części) grupy ludzi.
Czyli tak na prawdę interesują Cię Targi "Rybomania" i ich uczestnicy. Targi "Boatex" w sąsiedniej hali to taka przystawka dla wędkarzy :-P .

Wręcz odwrotnie. Wystawiam się na Boatex, a nie Rybomanii, ale faktem jest, że liczę również na zainteresowanie naszym stoiskiem również wędkarzy, którzy z żeglarstwem nie ma ją wiele wspólnego. Natomiast wędkarze jak najbardziej mogą zainteresować się np. czarterem houseboatów, sprzedażą-zakupem łodzi, czy przyjazdem na Mazury w ogóle. Dojazd z Poznania na Mazury jest już znośny (autostradą przez Warszawę).

Targi Boatshow były organizowane razem z targami branży kamieniarskiej, więc nie były to branże nawet zbliżone tematycznie. Mimo tego lokalizację targów w Poznaniu zawsze uważałem za udaną. Na Warszawskich targach niemal każdy już zna nasz portal, natomiast Poznaniu było wielu takich, którzy o nas nie słyszeli. Dzięki obecności na naszym stoisku dowiedzieli się.

mazury.info.pl - 2016-01-08, 01:45

Zapowiada się duża impreza wystawiennicza. Cztery imprezy zbliżone tematycznie w jednym miejscu. Będzie również nasze stoisko :)
pietras - 2016-01-11, 14:59

Wybieramy się w sobotę 13 lutego.
Czy Admin, już tradycyjnie wyczaruje darmowe wejściówki???

mazury.info.pl - 2016-01-11, 15:19

Nie istnieje coś takiego jak darmowe wejściówki - zawsze ktoś płaci :-P Mogą być co najwyżej bezpłatne dla końcowego użytkownika.

Odpowiadając - nie obiecuję.

pietras - 2016-01-11, 15:25

Nie istnieje coś takiego jak darmowe wejściówki - zawsze ktoś płaci :-P Mogą być co najwyżej bezpłatne dla końcowego użytkownika.

Odpowiadając - nie obiecuję.

To oczywiste, zastosowałem skrót myślowy

szg - 2016-01-11, 16:06

Jakby co to ja też proszę o 2 szt :roll: .
mazury.info.pl - 2016-01-11, 16:26

Nie róbcie zapisów, bo nie wiem czy takowe zaproszenia będą. Jeżeli będą, to poinformuję i ogłoszę konkurs (tak jak to było w przypadku Boatshow), w którym będzie je można wygrać.
mazury.info.pl - 2016-02-03, 23:20

Aktualna lista wystawców na Targach BOATEX 2016

.http://www.boatex.pl/pl//news/lista_wystawcow_targow_boatex_2016/

Stoisko mazury.info.pl - pawilon 6A stoisko nr 58

zenek - 2016-02-04, 08:21

Lista raczej nie powala :-P !
mazury.info.pl - 2016-02-04, 08:45

zenek napisał/a:

Jeżeli chodzi o motorowki, są niemal wszyscy. :-P

zenek - 2016-02-04, 09:00

zenek napisał/a:

A o żaglówki prawie nikogo :lol: !
mazury.info.pl - 2016-02-04, 12:01

zenek napisał/a:
zenek napisał/a:

W Duesseldorfie było tak samo. Widocznie zachodnie trendy do Poznania trafiają szybciej niż do Warszawy. :-P

extant - 2016-02-04, 12:19

Pozostaje zatem mieć już mieć tylko nadzieję, że do połowy marca do Warszawy jeszcze nie dotrą. ;-)
jachtyzklasą - 2016-02-04, 13:01

zenek napisał/a:
zenek napisał/a:

W Duesseldorfie było tak samo. Widocznie zachodnie trendy do Poznania trafiają szybciej niż do Warszawy. :-P

Nie prawda, w Dusseldorfie były 3 ogromne hale z jachtami żaglowymi. Obecni byli wszyscy czołowi europejscy producenci ;-)

extant - 2016-02-04, 13:19

Uffff... co za ulga ! ;-) ... dzięki Jacku ! :-D
mazury.info.pl - 2016-02-04, 13:44

jachtyzklasą napisał/a:
zenek napisał/a:
zenek napisał/a:

Nie prawda, w Dusseldorfie były 3 ogromne hale z jachtami żaglowymi. Obecni byli wszyscy czołowi europejscy producenci ;-)

Jacku. Byłem, widziałem. Nie trzy hale tylko dwie (na siedemnaście) + Bawaria, która zajmowała pół hali. Połowa z tego to katamarany i "drobnica". Jachtów "mazurskopodobnych było mało.

jachtyzklasą - 2016-02-04, 15:54

Zbyszku no dobra, dwie i pół hali wypełnione jachtami żaglowymi, więc stwierdzenie "A o żaglówki prawie nikogo" mija się z prawdą. Jachtów żaglowych było bardzo dużo, nie mniej jak w poprzednich latach. Oczywiście że jachtów "mazursko podobnych" było niewiele, ale to jak wiadomo nasza polska specjalność :mrgreen:
mazury.info.pl - 2016-02-04, 16:10

jachtyzklasą napisał/a:
Zbyszku no dobra, dwie i pół hali wypełnione jachtami żaglowymi, więc stwierdzenie "A o żaglówki prawie nikogo" mija się z prawdą. Jachtów żaglowych było bardzo dużo, nie mniej jak w poprzednich latach. Oczywiście że jachtów "mazursko podobnych" było niewiele, ale to jak wiadomo nasza polska specjalność :mrgreen:

Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu w Duesseldorfie jachtów było zdecydowanie więcej, a z moich obserwacji wynika, że z roku na rok jest ich coraz mniej. W tym roku wielu producentów z Polski w ogóle nie było (prawdopodobnie ze względu na kończące się dotacje).

W mojej opinii dwie hale na siedemnaście to niewiele (w porównaniu do stanu np. sprzed 10 lat). W Duesseldorfie dwie hale to tak jak na WiW trzy jachty w kącie.
W tym roku na targach w Katarze był tylko jeden jacht żaglowy, w dodatku katamaran. Reszta to były motorówki.

W Polsce te proporcje również powoli zbliżają się do standardów zachodnich. Widać to również na Mazurach. Wysyp jachtów motorowych jest olbrzymi. Nawet najbardziej "żaglowi" producenci mają lub rozważają posiadanie w swojej ofercie jakiegoś "spaliniarza".

plitkin - 2016-02-04, 17:46

W mojej opinii dwie hale na siedemnaście to niewiele (w porównaniu do stanu np. sprzed 10 lat).

To porównajmy ile było hal motorowych? Hala 5 i hala 9. Do tego kawałek 4ki i 10ki. Superjachtów nie liczymy, bo to inny segment - żaglowców, Wally i td. na targach się nie prezentuje, a motorówki - owszem.
Czy to aż taka przewaga? Owszem, pewna przewaga. Ale czy tak przerażająca? Wątpię.

To, że Bavaria zajęła połowę hali - to chyba świadczy o sile marki. Motorowe marki sobie na to nie mogły pozwolić :-P

mazury.info.pl - 2016-02-04, 18:20

plitkin napisał/a:

To, że Bavaria zajęła połowę hali - to chyba świadczy o sile marki.

...albo preferencjach narodowych. :-P

szg - 2016-02-04, 18:29

Byłem dzisiaj na targach w Poznaniu ale jeszcze żadnej łódki nie było 8-) (bo to były targi Budma ;-) ).
MirekMors - 2016-02-08, 21:12

Zwracam uwagę, że 1 hala niemiecka nakryje sobą całe targi Poznańskie.
Ps. W piątek jest dzień dla vipów. Zbyszku, ułatwisz mi wejście gdybym przyjechał ? Nie chodzi o darmówkę. Czy Ty w ogóle tam będziesz ?

mazury.info.pl - 2016-02-08, 21:39

MirekMors napisał/a:
Zwracam uwagę, że 1 hala niemiecka nakryje sobą całe targi Poznańskie.

Poznańskie nie, ale warszawskie z całą pewnością. :mrgreen:

mazury.info.pl - 2016-02-09, 02:09

Mamy do rozdania 5 bezpłatnych zaproszeń na Targi BOATEX, w dniach 13-14 lutego 2016.

Aby je otrzymać należy przesłać na PW odpowiedź na pytanie:
Która "mazurska" firma oprócz portalu mazury.info.pl będzie wystawiać się na Targach BOATEX?

Odpowiedzi należy szukać na liście wystawców dostępnej na stronie BOATEX

Decyduje kolejność zgłoszeń. Do odpowiedzi należy dołączyć adres pocztowy do wysyłki zaproszenia.

MirekMors - 2016-02-09, 08:28

Bez zaglądania na stronę wiem, że to Delphia.
plitkin - 2016-02-09, 09:02

"Zapraszamy do wziecia udzialu w programie wydarzen" - dla mnie nie brzmi zbyt poprawnie. "W wydarzeniach"?
mazury.info.pl - 2016-02-10, 12:55

plitkin napisał/a:
"Zapraszamy do wziecia udzialu w programie wydarzen" - dla mnie nie brzmi zbyt poprawnie. "W wydarzeniach"?

Może chodziło o to, aby zgłosić się do programu jako prelegent danego wydarzenia? :-P

pietras - 2016-02-12, 19:58

Czy Admin już jest na Targach?? Może jakaś malutka fotorelacja
mazury.info.pl - 2016-02-12, 21:47

Fotorelacja będzie po targach. Wszystkiego jeszcze nie widziałem (jestem na stoisku). Jest kilka interesujących jednostek motorowych - np. produkowany w Rucianem-Nidzie spacerowy katamaran z napędem elektrycznym w cenie 36tys. zł. Z żaglówek mazurskopodobnych jest Twist. Poza tym trochę żeglarskiej drobnicy, m.in sportowe Delphie, katamarany itp.

Koszt wystawienia się na targach Boatex jest siedem razy tańszy niż w Warszawie, więc jest sporo stoisk firm na innych targach nieobecnych - np. udzielający sie od czasu do czasu na forum pasjonat silników typu longtail. Sporo można kupić wprost ze stoisk.
Nie byłem na zeszłorocznej (pierwszej chyba) edycji, ale bywalcy twierdzą, że jest znaczny postęp. Wśród zwiedzających jest bardzo wielu wędkarzy, co nie powinno dziwić.

Dziś ludzi było niewielu, bo bilety na dzień VIP były w cenie 100zl, ale portal zyskał dziś trzech nowych klientów i wielu nowych użytkowników. W odróznieniu od targów w Warszawie nasze stoisko odwiedza sporo ludzi, którzy naszego portalu jeszcze nie znają... aczkolwiek narzekają, że na Mazury daleko. Mam szansę przypomnieć, że od czasów ich ostatniej wizyty "100 lat temu" trochę dróg wybudowano. Przez Warszawę jedzie się całkiem szybko.

Dużym zainteresowaniem cieszy się nasza portalowa giełda i targi w Strandzie.

mazury.info.pl - 2016-02-12, 21:56

Trochę zdjęć jest na stronie targów - wystarczy kliknąć w baner w górnej części forum.
pietras - 2016-02-12, 22:13

Meldujemy się jutro na Targach całą ekipą
szg - 2016-02-14, 19:01

Byłem i odwiedziłem wszystkie hale. Tegoroczny Boatex jest znacznie większy i bogatszy niż w zeszłym roku. Motorowodnego sprzętu było najwięcej a z żeglarstwa przeważała drobnica. Wysłuchałem udanego koncertu szantowego przerywanego prelekcjami na temat rozwoju Warty i opowieściami kpt Krzysztofa Baranowskiego. Odwiedziliśmy oczywiście też stanowisko mazury.info.pl i zamieniliśmy z Adminem parę zdań. Dla żeglarzy niewiele było do fotografowania i opstrykałem głównie temat motorowodny ale parę fotek tu podrzucam.

ModEdit: korekta nazwy portalu

mazury.info.pl - 2016-02-18, 03:49

Portalowa fotorelacja z Targów Czterech Pasji.
http://mazury.info.pl/foto/16-02-14-targi-boatex/