Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

INNE - Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014

pough - 2014-02-07, 20:34
Temat postu: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 otwarte. Jak się Wam podobała ceremonia otwarcia?
szg - 2014-02-07, 20:53

Były fajne momenty ale ogólnie to haos i kicz. No a najlepsze jaja to jak ruskie wciskali nam swoje kolorowe i szczęśliwe lata 60 - te :lol: .
RZ - 2014-02-07, 21:12

Mam podobne odczucia nie które fragmenty bardzo fajne ale za taką kasę to spodziewał bym się czegoś lepszego ,Najgorsza była przemowa szefa MKL właził Putinowi w dupę bez wazeliny upolitycznił całą swą przemowę .Ale ogólnie ludziska się na pracowali .
plitkin - 2014-02-07, 21:18

szg napisał/a:
No a najlepsze jaja to jak ruskie wciskali nam swoje kolorowe i szczęśliwe lata 60 - te :lol: .

Tja...
Tak z ciekawosci: a co o braku szczescia w latach 60. w tamtym regionie mozesz powiedziec?

pough - 2014-02-07, 21:19

Wiesz ta kasa nie tylko na otwarcie szła. Sporo musieli wybudować. A swoją drogą coraz trudniej chyba pokazać coś bardziej niezwykłego i oryginalnego. Tyle obiektywności. Subiektywnie też mnie nie powaliło.
Ciekawy jestem, jak komentują na zachodzie, może to my tylko tak słabo odbieramy ten show.

zenek - 2014-02-07, 21:27

Widziałem tylko początek ceremonii otwarcia i wejście sportowców. Powiem tak. Co by nie zrobili to i tak byłoby to skrytykowane. Trochę relacji słuchałem w radio i tam Zimoch z Guriewem zachwycali się.
Moim zdaniem przynajmniej ta część otwarcia, którą widziałem była zrobiona z typowym rosyjskim rozmachem i przepychem.

RZ - 2014-02-07, 21:47

Właśnie o tym napisałem początek był bardzo fajny taki jak z bajki ,potem coraz bardziej szło do dołu jak dla mnie ,Myslę że za dużo polityki ,szoł raczej pod publikę rosyjską .Tam na pewno było to bardzo dobrze odbierane ,a tego chciał Putin .
extant - 2014-02-07, 21:53

plitkin napisał/a:
szg napisał/a:
No a najlepsze jaja to jak ruskie wciskali nam swoje kolorowe i szczęśliwe lata 60 - te :lol: .

Tja...
Tak z ciekawosci: a co o braku szczescia w latach 60. w tamtym regionie mozesz powiedziec?

Tja...
Tak z ciekawości: a co o nadmiarze szczęścia w latach 60, w tamtym regionie możesz powiedzieć ?
;-) :mrgreen:

ps: ... nie oglądałem ceremonii otwarcia. :-P

Adam Żyszkowski - 2014-02-07, 22:16

zenek napisał/a:
z typowym rosyjskim rozmachem i przepychem.

zacytuję prawie klasyka: "Mają rozmach .........."

Trochę za kolorowo, ale generalnie chyba Wschód lubi jak jest kolorowo. Poza tym u nas ciężko obejrzeć bezstronnie takie show, większość z nas patrzy trochę - może nieświadomie - przez pryzmat historii. Moi Rodzice wyli z radości oglądając ichnie kolorowe lata 60te.

Teraz jestem gotów się założyć, że za kilka dni świat obiegnie informacja, że zatrzymano spiskowców planujących zamach w Soczi. I mocno trzymam kciuki, żeby tam nic nie gruchnęło.

Poza tym Igrzyska to biznes. Nic więcej, Żadnego amatorstwa, no, może poza reprezentacją jamajskich bobsleistów, Za nich najbardziej trzymam kciuki.

extant - 2014-02-07, 22:17

Adam Żyszkowski napisał/a:
... I mocno trzymam kciuki, żeby tam nic nie gruchnęło...

I ja też. :-)

plitkin - 2014-02-07, 22:31

extant napisał/a:
plitkin napisał/a:
szg napisał/a:

Tja...

Tja...
Tak z ciekawości: a co o nadmiarze szczęścia w latach 60, w tamtym regionie możesz powiedzieć ?
;-) :mrgreen:

Np. ze moj ojciec jako iczen i ppzniej student chodzil po ulicach z kolegami i zwyczajnie sobie spiewali na glos. Czesto inni ludzie sie przylaczali do nich.

extant - 2014-02-07, 22:39

plitkin napisał/a:
... Np. ze moj ojciec jako iczen i ppzniej student chodzil po ulicach z kolegami i zwyczajnie sobie spiewali na glos. Czesto inni ludzie sie przylaczali do nich.

Wiktor, naprawdę z czystej ciekawości, a nie z żadnej złośliwości... co oni tam w latach 60 tak sobie spoko śpiewali na głos na ulicach ??

pough - 2014-02-07, 22:45

Temat o igrzyskach ma być :!:
extant - 2014-02-07, 22:56

aye aye, sir :mrgreen:
plitkin - 2014-02-07, 22:57

extant napisał/a:
plitkin napisał/a:
... Np. ze moj ojciec jako iczen i ppzniej student chodzil po ulicach z kolegami i zwyczajnie sobie spiewali na glos. Czesto inni ludzie sie przylaczali do nich.

Wiktor, naprawdę z czystej ciekawości, a nie z żadnej złośliwości... co oni tam w latach 60 tak sobie spoko śpiewali na głos na ulicach ??

Np to: http://www.youtube.com/re...%BA%D0%B2%D0%B5

extant - 2014-02-07, 23:00

Dzięki... tak właśnie myślałem... ludziom, tak naprawdę, to niewiele jest potrzebne do szczęścia. :-)
plitkin - 2014-02-08, 07:40

extant napisał/a:
Dzięki... tak właśnie myślałem... ludziom, tak naprawdę, to niewiele jest potrzebne do szczęścia. :-)

Babcia mojej zony w tej chwili mieszka w chalupie z betonowa podloga. Beton jest od paru lat, wczesniej byla ziemia. Tv jest od roku. Palic musi w kozie drewnem. Wilgoc, zimno i td. Kobieta ma ponad 70 lat. Za nic nie daje sie przekonac by jej ocieplic dom (gola cegla), by przeniesc sie do miasta (10km) i td. Wode ma w studni i nie daje sie przekonac by zalozyc pompe. Tak jej jest najlepiej, a czesc swojej znikomej emerytury oddaje jeszcze innej wnuczce. Jest w 100% wolna i szczesliwa niezaleznie od systemu politycznego.

zenek - 2014-02-08, 09:25

Włączam dzisiaj rano tv. Pierwsza transmisja z Soczi. Od czego się zaczyna? Nietrudno było przewidzieć. Od nieotwartego kółka olimpijskiego. Udało się na ceremonii otwarcia tysiące różnych elementów ale jakiś telewizyjny decydent musi koniecznie znaleźć coś co nie wyszło, pokazać to i "dokopać". Moim zdaniem bardzo niesmaczne :-( !
A szczególnie, że ponoć podczas defilady polskiej reprezentacji wkradł się błąd w pokazywaną w tym czasie mapę Polski. Nasze terytorium zostało powiększone o obwód Kaliningradzki :-P :lol: !

szg - 2014-02-08, 09:38

Plitkin, Ty chyba nigdy nie zrozumiesz co to jest zniewolenie narodu ale za to potwierdzam pracowitość i bardzo dużo włożonej pracy w przygotowanie uroczystości otwarcia.
plitkin - 2014-02-08, 12:23

szg napisał/a:
Plitkin, Ty chyba nigdy nie zrozumiesz co to jest zniewolenie narodu ale za to potwierdzam pracowitość i bardzo dużo włożonej pracy w przygotowanie uroczystości otwarcia.

Pewnie nie. Za to doskonale rozumiem wolnosc jednostki.

lukasz - 2014-02-08, 14:51
Temat postu: Re: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014
pough napisał/a:
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 otwarte. Jak się Wam podobała ceremonia otwarcia?
Mi się podobała. Jedyne zastrzeżenie to takie, że za długo trwała i oczywiście przemowy były stanowczo za długie ;-) .
Colonel - 2014-02-08, 15:21

Uroczystość była zwyczajnie nudna...
czoboki - 2014-02-08, 17:14

zenek napisał/a:
ponoć podczas defilady polskiej reprezentacji wkradł się błąd w pokazywaną w tym czasie mapę Polski. Nasze terytorium zostało powiększone o obwód Kaliningradzki :-P :lol: !

Nie wiem dokładnie o ile, ale faktycznie było powiększone, a przynajmniej projekcja takie sprawiała wrażenie.

MirekMors - 2014-02-09, 23:20

zenek napisał/a:
Trochę relacji słuchałem w radio i tam Zimoch z Guriewem zachwycali się.

Sportem się nie interesuję, ale ceremonii otwarcia chciałem posłuchać w radiu - jechałem wtedy samochodem. Po minucie przełączyłem, bo Zimoch zidiociał do reszty. Zamiast relacjonować słuchaczom co się dzieje wył, piał i pierniczył głupoty. W ogóle nie wiedziałem o co chodzi. Takie teraz jest dziennikarstwo - show.

RZ - 2014-02-10, 07:52

Wracając do tematu to napisze tak ,obiekty sportowe naprawdę robią wrażenie ,i przykrywają średnie wrażenie z otwarcia ,są bardzo dobrze przygotowane.Wczoraj na skoczni piękne wrażenia :-D złoty medal :-D ,szkoda Kowalczyk ,z tym złamaniem .
pough - 2014-02-10, 08:15

MirekMors napisał/a:
Sportem się nie interesuję...

Jeszcze ktoś uwierzy... :-D
http://forum.mazury.info....p=159452#159452

MirekMors - 2014-02-10, 09:23

Nie jestem kibicem :-> Ciężko kibicować Polakom :-(
Relacje z Soczi skupiają się na brakach i niedociągnięciach. Ciekawe jak y byśmy się czuli gdyby nas tak opisywano ?... Gdy oglarelacje sportowe bez emocji słyszę kompletny brak obiektywizmu naszych sprawozdawców. Gdy nasi sfaulują to trudno - taki jest sport. Gdy odwrotnie - "biją naszych" :-)

pough - 2014-02-10, 09:45

MirekMors napisał/a:
...Gdy oglarelacje sportowe bez emocji słyszę kompletny brak obiektywizmu naszych sprawozdawców. Gdy nasi sfaulują to trudno - taki jest sport. Gdy odwrotnie - "biją naszych" :-)

Chyba przesadzasz. W przypadku skoków są obiektywni. W przypadku biegów, być może komentują tak jak ich koledzy po fachu z innych krajów (patrz prasa norweska i komentatorzy w przetargu Kowalczyk - Bjorgen w przeszłości) ;-)
Inne dyscypliny? Nie zauważyłem wielu komentarzy nie fair jeżeli to pojedyncze zdarzenia i nie generalizujmy z tego powodu. Wydaje mi się, że na obiektywizm sportowy nie możemy narzekać. Należy pamiętać, że nasi komentatorzy również mają emocje i komentują dla nas nie dla kibiców przeciwnika. ;-) :-D

Na obiektywizm przygotowania organizacyjnego imprezy - nie wiem, za mało wiem, nie chciałbym polityki w sporcie.

Jeżeli nie ma to wpływu na wyniki sportowe to raczej staram się stosować zasadę "mądry nie zauważy, głupi pomyśli, że tak ma być". Oprawa jest ważna, ale sport ważniejszy.

Piotr Lewandowski - 2014-02-10, 09:46

MirekMors napisał/a:
słyszę kompletny brak obiektywizmu naszych sprawozdawców.
I jeszcze ten szowinistyczny kask Kamila, do tego wspomniał w Rosji o dobrych polskich lotnikach.... jak on śmiał? :mrgreen:
zenek - 2014-02-10, 11:34

Oglądałem wczoraj fragment rywalizacji kobiet w snowboardzie w slopestyl-u. Muszę przyznać, że bardzo mi się podobało jak dziewczyny czekały na swoje rywalki na mecie i naprawdę cieszyły się z dobrych przejazdów koleżanek. Bez żadnej zaciętości, niezdrowej rywalizacji i podtekstów. Tak powinna wyglądać rywalizacja we wszystkich konkurencjach.
Bez sensu są wszelkie komentarze o rywalizacji na rosyjskiej ziemi, wprowadzanie jakichś zaszłości historycznych czy nie daj Bóg politycznych.
To jest święto sportu i młodych ludzi (niektórzy już tylko duchem :-P ), którzy walczą o medale i sławę, a nie o jakieś dziwne cele, które niektórzy próbują przy tej okazji przemycić.
Organizatorzy moim zdaniem naprawdę się starają i jak na razie bardzo dobrze im idzie. Nie sposób oczywiście przy tak ogromnej imprezie ustrzec się błędów ale wytykanie ich na każdym kroku szczególnie na portalach internetowych jest po prostu niesmaczne.

zenek - 2014-02-15, 16:13

Coś nieprawdopodobnego!!! O trzecim złotym medalu dla Polski zdecydowały trzy tysięczne sekundy :shock: :lol: :lol: :lol: !!! Brawo Zbyszek Bródka!
RZ - 2014-02-15, 20:46

4 Złoto :mrgreen:
drzazy - 2014-02-15, 22:03

Kask Naszego skoczka jest debest , będę musiał sobie taki sprawić na lód .
zenek - 2014-02-16, 12:51

drzazy napisał/a:
Kask Naszego skoczka jest debest , będę musiał sobie taki sprawić na lód .

Będziesz musiał wystąpić do Ministra Obrony Narodowej o wydanie zgody :-P !

pough - 2014-02-18, 08:33

Jak oceniacie występ naszej drużyny skoczków? Zawód czy najlepszy w historii? ;-)
extant - 2014-02-18, 08:39

pough napisał/a:
... Zawód czy najlepszy w historii? ;-)

Najlepszy zawód w historii. ;-) :mrgreen:

maciekzb - 2014-02-18, 08:39

Moim skromnym zdaniem zajęli miejsce na miarę ich możliwości. Dobrze wypadli.
pough - 2014-02-18, 08:41

Mieli szansę na brąz, ale nie mam do nich pretensji. Z pewnością chcieli, bardzo chcieli. :-D
gzajac - 2014-02-18, 08:43

Ja uważam że zaprezentowali się przyzwoicie. Chyba po 2 medalach Kamila, my (naród) mieliśmy zbyt wielkie oczekiwania. 4 miejsce dla tego zespołu to dobry i rokujący na przyszłość rezultat.
zenek - 2014-02-18, 08:52

No cóż nasze apetyty bardzo wzrosły po sukcesach Kamila i trzecim miejscu drużyny na mistrzostwach świata. Szansa była ogromną i bardzo jej szkoda, bo przecież za jakiś czas nikt nie będzie pamiętał czy było to czwarte, piąte czy szóste miejsce. Na takich imprezach jak Igrzyska liczą się tak naprawdę tylko medale.
Trudno obwiniać kogokolwiek ale niedosyt jednak jest. Po za tym Niemcy i Austriacy brakiem sukcesów indywidualnych byli zapewne baaaaaardzo zmotywowani w konkursie drużynowym. :-P !

pough - 2014-02-18, 08:53

Ja nie doceniałem Japończyków. Nie sądziłem, że mają równą drużynę. Należało się im pudło. My musimy jeszcze rok poczekać. Kamil zrobił wiele. Piotrek zaczął gwiazdorzyć. Reszta zrobiła swoje.

Przychodzą takie myśli teraz, czy Klimek nie został skrzywdzony. Może by lepiej wypadł od innych. No ale to zmartwienie trenera. Ciężki trenera los. ;-)

extant - 2014-02-18, 09:30

Hmm... żeby zdobyć medal drużynowo to trzeba, żeby najsłabszy i najmocniejszy zawodnik drużyny skoczyli lepiej niż normalnie... nam chyba jednak tego zabrało. :-/ ... a Japończycy właśnie to zrobili i mają - zasłużenie - medal. :-)
gzajac - 2014-02-18, 09:33

Dla Japończyków szacunek za średnią wieku w drużynie :mrgreen:
Kilo - 2014-02-18, 11:36

Ciekawostka. W tej chwili zawodnicy startujący w kombinacji norweskiej ( skoki i bieg na nartach) wykonują, na dużej skoczni, dłuższe skoki niż w poprzednich dniach klasycy :?:

Ci z kombinacji norweskiej nie skakali z klasykami ... pewnie nie mają czasu na drobiazgi ;-)

extant - 2014-02-18, 11:46

Kilo napisał/a:
... wykonują, na dużej skoczni, dłuższe skoki niż w poprzednich dniach klasycy :?:

... może wieje im pod narty ?? ;-)

Colonel - 2014-02-18, 17:15

Zawód.
Najlepszy występ w historii.
I skok Stocha powinien być o 2 -3 m dłuższy, pierwszy skok Żyły o jakieś 8-9, oba Kota po jakieś 2 m, tylko Ziobro zrobił wszystko OK. Ta brakująca różnica dawałaby walkę o srebro, z różnicą plus minus 2 punktów do Austrii.
Ale co maja powiedzieć Słoweńcy, którzy lali wszystkich przez ostatnie 2 miesiące?
A generalnie konkurs świetny: nikt, z żadnej drużyny, nie zrobił poważnej wpadki, w stosunku do swych możliwości prezentowanych w ostatnich tygodniach.

Piotr Lewandowski - 2014-02-19, 06:27

Kilo napisał/a:
Ciekawostka. W tej chwili zawodnicy startujący w kombinacji norweskiej ( skoki i bieg na nartach) wykonują, na dużej skoczni, dłuższe skoki niż w poprzednich dniach klasycy :?:

Ci z kombinacji norweskiej nie skakali z klasykami ... pewnie nie mają czasu na drobiazgi ;-)

Warto sprawdzic bramkę z ktorej biorą rozbieg. Poza tym czołówka "kombinatorów" skacze podobnie do czołówki skoczków. Małysz pierwszy tytuł MP zdobył właśnie w kombinacji norweskiej.

Sławek - 2014-02-20, 14:02

jadą z wyższej bramki to pewne. Gdyby stratowali z klasykami to nie mieliby szans, nawet czołówka. Wynika to z faktu, że są po prostu ciężsi, bo po skokach muszą jeszcze na czym biegać. Gdyby skoczek wystartował w kombinacji to pewnie konkurs na skoczni by wygrał, natomiast nie jest pewne czy ukończyłby bieg. jak to mówi Kowalczyk w połowie dystansu prąd by mu wyłączyli. Trening tez jest inny, mimo, że jedni i drudzy przerzucają na siłowni żelazo. U skoczka liczy się przede wszystkim szybka reakcja mięśni, ale nie ćwiczy mięśni pod kątem długotrwałego wysiłku, bo cały skok trwa może 10 s. Kombinatorzy nie są tak wychudzeni jak skoczkowie bo musza mieć jeszcze odpowiednia masę mięśniową.

Sławek

Piotr Lewandowski - 2014-02-20, 22:24

Sławek napisał/a:
. Kombinatorzy nie są tak wychudzeni jak skoczkowie bo musza mieć jeszcze odpowiednia masę mięśniową.

Sławek

Slawku, mimo to "transfery" między dyscyplinami się zdarzają, niektóre zakończone sukcesem.

zenek - 2014-02-23, 21:53

Jakie jest Wasze zdanie na temat ceremonii zamknięcia Igrzysk? Mnie Rosjanie zaimponowali. Nie przypominam sobie zrobionej z takim rozmachem uroczystości zamknięcia. Najbardziej spektakularne było nawiązanie do nieotwartego piątego kółka z ceremonii otwarcia. To było naprawdę super! Tym pokazali swoją klasę!
pough - 2014-02-23, 22:03

Podobała mi się. W ogóle uważam igrzyska w Sochi za bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym mimo różnorakiej krytyki jak i sportowym zwłasza w kontekście polskiej ekipy.
niutka - 2014-02-23, 23:06

Mnie też się podobało. Fajnie, że pokazali ten dystans do wpadki, która im się zdarzyła
( chodzi o kółko olimpijskie)

lukasz - 2014-02-23, 23:07

pough napisał/a:
Podobała mi się. W ogóle uważam igrzyska w Sochi za bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym mimo różnorakiej krytyki jak i sportowym zwłasza w kontekście polskiej ekipy.
Przyłączam się do Ciebie Robert w tej refleksji. Mam tylko jeden dyskomfort od dawna odnośnie polskich sportowców "zimowych". Nie rozumiem jak 36-cio milionowy naród nie może dorobić się choć jednej gwiazdy w narciarstwie alpejskim. Czesi mogą ;-) .
Igrzyska były fajne sportowo anyway :-D

plitkin - 2014-02-23, 23:10

To o czym mowicie zauwazalne bylo nawet w ogolnym przekazie medialnym: na poczatku dziennikarze i ludzie szukali byle pretekstu by sie posmiac z glupich " Rusków", Putina i niezapalonych kolek/innych wpadek. Jednak juz w drugiej polowie igrzysk widac bylo, ze to co sie tam dzieje jest prawdziwe.. ludzkie... a relacje zaczely odzwierciedlac sportowa atmosfere i prawdziwe emocje.
Pod koniec po prostu bylo normalnie.

Rozmach imprezy byl duzy.

pough - 2014-02-23, 23:13

lukasz napisał/a:
... jak 36-cio milionowy naród nie może dorobić się choć jednej gwiazdy w narciarstwie alpejskim...

Też się nad tym zastanawiam. Skłaniam się jednak nieśmiało do braku odpowiedniej infrastruktury. Zbyt mały dostęp do stoków na poziomie szkolenia dzieci.

lukasz - 2014-02-23, 23:18

plitkin napisał/a:
To o czym mowicie zauwazalne bylo nawet w ogolnym przekazie medialnym: na poczatku dziennikarze i ludzie szukali byle pretekstu by sie posmiac z glupich " Rusków", Putina i niezapalonych kolek/innych wpadek.
Nie przesadzaj Wiktor ;-) . Nie więcej niż na każdej takiej imprezie IMO.

plitkin napisał/a:
Jednak juz w drugiej polowie igrzysk widac bylo, ze to co sie tam dzieje jest prawdziwe.. ludzkie... a relacje zaczely odzwierciedlac sportowa atmosfere i prawdziwe emocje. Pod koniec po prostu bylo normalnie.
Prawdziwe i normalnie było od pierwszych zawodów. Sportu nie oszukasz. I koniec ;-) . Sportowcy mają gdzieś podteksty myślę. Liczy się zwycięstwo po prostu.
lukasz - 2014-02-23, 23:19

pough napisał/a:
Skłaniam się jednak nieśmiało do braku odpowiedniej infrastruktury. Zbyt mały dostęp do stoków na poziomie szkolenia dzieci.
Podobno w Polsce nie ma ani jednego toru do łyżwiarstwa szybkiego pod dachem ;-) ... A są trzy medale.
RZ - 2014-02-24, 06:10

lukasz napisał/a:
pough napisał/a:
Skłaniam się jednak nieśmiało do braku odpowiedniej infrastruktury. Zbyt mały dostęp do stoków na poziomie szkolenia dzieci.
Podobno w Polsce nie ma ani jednego toru do łyżwiarstwa szybkiego pod dachem ;-) ... A są trzy medale.
I może tu być może :-P tkwi sukces :mrgreen: :-P bo boisk piłkarskich mamy aż nadto a wyników zero . :oops:
pough - 2014-02-24, 07:34

Na sukces trzeba pracować długie lata. Zaczynać trzeba już w wieku dziecięcym. Na codzień dzieciaki nie miały dostępu do obiektów. W niektórych dyscyplinach dopiero od niedawna.
Do tego nie ma tradycji pracy sportowej. Dzieciaki nie lubią WF i wolą siedziec przed kompem niż na boisku, bo tam nie ma sie kto nimi zająć.

RZ - 2014-02-24, 07:43

Kiedyś popularne były SKSy nauczyciele po godzinach byli z młodzieżą na boiskach i salach sportowych ,zawsze było pełno młodzieży i dzieciaków ,nauczyciel nie wiem czy chętnie ale był zawsze,teraz chyba jest inaczej .Teraz liczy się tylko kasa ,a nie dobro dziecka .
pough - 2014-02-24, 07:49

Na kasę nie ma co nażekać. Jest nieodłącznym składnikiem życia i jest potrzebna w sporych ilościach do wukształcenia sportowca wyczynowego na poziomie mistrzowskim...
zenek - 2014-02-24, 07:54

lukasz napisał/a:
Nie rozumiem jak 36-cio milionowy naród nie może dorobić się choć jednej gwiazdy w narciarstwie alpejskim. Czesi mogą ;-) .

To jeszcze mogę od biedy zrozumieć, ponieważ tras zjazdowych i stacji narciarskich z prawdziwego zdarzenia u nas jak na lekarstwo. Nie mogę natomiast zrozumieć naszej pozycji w biegach męskich. A w kobiecych po odejściu Justyny sytuacja nie będzie wiele lepsza. Do uprawiania biegów nie potrzeba przecież jakichś kosztownych obiektów czy tras tylko chęci i samozaparcia.

Colonel - 2014-02-24, 08:46

Justyna to prywatny profesjonalny zespół z Wieritielnym i Estończykami, chyba poslim lekarzem i fizjoterapeuta. Zasługa związku narciarskiego jest to, ze nie przeszkodzili, a mogliby przeciez zdyskwalifikować zawodniczkę za... cokolwiek.
Piotr Lewandowski - 2014-02-24, 10:56

RZ napisał/a:
Teraz liczy się tylko kasa ,a nie dobro dziecka .
A z jakiej racji nauczyciel (lekarz, pielęgniarka) ma w wolnym czasie, bez wynagrodzenia realizować swoje "powołanie" tudzież "służbę"?
niutka - 2014-02-24, 15:17

Piotr Lewandowski napisał/a:
RZ napisał/a:
A z jakiej racji nauczyciel (lekarz, pielęgniarka) ma w wolnym czasie, bez wynagrodzenia realizować swoje "powołanie" tudzież "służbę"?

Zgadzam się. Nauczyciele i tak robią dużo bez wynagrodzenia, chociaż powszechnie wiadomo, że w oczach społeczeństwa to i tak ciągle nic.

pough - 2014-02-24, 15:21

niutka napisał/a:
RZ napisał/a:

Zgadzam się. Nauczyciele i tak robią dużo bez wynagrodzenia, chociaż powszechnie wiadomo, że w oczach społeczeństwa to i tak ciągle nic.

Również to rozumiem, ale...

Boję się teraz, że Piotrek z plitkinem rachunek za szkółkę regatową wystawią... :-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

RZ - 2014-02-24, 18:55

pough napisał/a:
niutka napisał/a:
RZ napisał/a:

Również to rozumiem, ale...

Boję się teraz, że Piotrek z plitkinem rachunek za szkółkę regatową wystawią... :-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wszyscy macie rację i dobrze że rozumiecie ,w takim razie nie narzekać że sport leży ,bo będzie leżał ,do puki nie zmieni się podejście do zachęcania i pomocy dla młodzieży ,aby chciała go uprawiać .A nikt tego nie zrobi jak na początku pan ,albo pani od WF już w szkole podstawowej .
Sławek - 2014-02-24, 19:07

RZ napisał/a:
Kiedyś popularne były SKSy nauczyciele po godzinach byli z młodzieżą na boiskach i salach sportowych ,zawsze było pełno młodzieży i dzieciaków ,nauczyciel nie wiem czy chętnie ale był zawsze,teraz chyba jest inaczej .Teraz liczy się tylko kasa ,a nie dobro dziecka .

W godzinach poza lekcyjnych nauczyciele pracują w klubach , prowadzą fitness, rehabilitację itp. płatne zajęcia. Jeżeli szkoła chce ich zatrudnić w ramach zajęć sks-u to musi zapłacić. Ogólnie sport szkolny leży na łopatkach.
Mi tez się zawsze mówi, że powinienem się poświęcić i uprawiać wolontariat. To odpowiadam. Pracuj każdy weekend , popołudniami i nie pobieraj za to wynagrodzenia, a też się poświęce. :-D

Sławek

RZ - 2014-02-24, 20:31

Sławek napisał/a:
RZ napisał/a:

W godzinach poza lekcyjnych nauczyciele pracują w klubach , prowadzą fitness, rehabilitację itp. płatne zajęcia. Jeżeli szkoła chce ich zatrudnić w ramach zajęć sks-u to musi zapłacić. Ogólnie sport szkolny leży na łopatkach.
Mi tez się zawsze mówi, że powinienem się poświęcić i uprawiać wolontariat. To odpowiadam. Pracuj każdy weekend , popołudniami i nie pobieraj za to wynagrodzenia, a też się poświęce. :-D

Sławek
Sławku ja to wszystko wiem i rozumiem ,ze sportem w szkołach jest coraz gorzej i będzie jeszcze gorzej i wiemy wszyscy dlaczego .
Sławek - 2014-02-25, 08:28

Rz w szkołach cos się jednak dzieje. Są orliki przy szkołach, gdzie gminy zatrudniają tzw animatora sportu, który ma za zadanie zorganizować dzieciom wypoczynek i ruch na orlikach. jest turniej piłki nożnej pod patronatem premiera, gdzie rywalizują szkoły z całego kraju. Sa szkolne rozgrywki w ręczną, siatke. Odbywają się co roku Międzyszkolne Mistrzostwa Młodzików w różnych konkurencjach, w tym i w żeglarstwie.
Głównym problemem jest brak kasy, oraz moim zdaniem ważniejszym problemem jest niechęć uczestniczenia dzieci w zajęciach dodatkowych. Sport szkolny tzw. masowy przegrywa z komputerem i TV. Większość dzieciaków wioli siedzieć przed kompem na portalach *SPAM*, a zapracowani rodzice wola mieć dzieci w domu, bo to wygodniej.
W USA sport szkolny jest obowiązkiem zarówno w szkołach powszechnych, gimnazjach jak i na wyższych uczelniach. Nabór do lig zawodowych NHL, kosza, pływania itp. odbywa się poprzez rozgrywki studenckie.

Sławek

pough - 2014-02-25, 08:51

Sławek napisał/a:
...W USA sport szkolny jest obowiązkiem zarówno w szkołach powszechnych, gimnazjach jak i na wyższych uczelniach. Nabór do lig zawodowych NHL, kosza, pływania itp. odbywa się poprzez rozgrywki studenckie.

Sławek

Zapomniałeś tylko dopisać, że tam młodzież garnie się do sportu, bo udział w rozgrywkach "studenckich" premiuje stypendium całkowitym lub częściowym na pokrycie kosztów studiów.

Jest to część marketingowa bitwy o studenta, który w większości płaci za semestr dając możliwość utrzymania się uczelni.

Czyli wszystko idzie o pieniądze. Nie sądzę, że ktoś dokładał by z własnej kieszeni na sport poza budżetowymi wydatkami na tężyznę fizyczną narodu.

Za sportem stoją również producenci, którzy są sponsorami zawodników, ekip, które reklamują ich produkty. Coraz więcej takich producentów jest rodzimych a i zagraniczne chcą zdobyć polski rynek na swoje produkty poprzez inwestycje w nasz sport. Miejmy nadzieję, że pieniądze te w jakiejś części pójdą na rozwój sportu wśród młodzieży i dzieci.

RZ - 2014-02-25, 12:39

Sławek napisał/a:
Rz w szkołach cos się jednak dzieje. Są orliki przy szkołach, gdzie gminy zatrudniają tzw animatora sportu, który ma za zadanie zorganizować dzieciom wypoczynek i ruch na orlikach. jest turniej piłki nożnej pod patronatem premiera, gdzie rywalizują szkoły z całego kraju. Sa szkolne rozgrywki w ręczną, siatke. Odbywają się co roku Międzyszkolne Mistrzostwa Młodzików w różnych konkurencjach, w tym i w żeglarstwie.
Głównym problemem jest brak kasy, oraz moim zdaniem ważniejszym problemem jest niechęć uczestniczenia dzieci w zajęciach dodatkowych. Sport szkolny tzw. masowy przegrywa z komputerem i TV. Większość dzieciaków wioli siedzieć przed kompem na portalach *SPAM*, a zapracowani rodzice wola mieć dzieci w domu, bo to wygodniej.
W USA sport szkolny jest obowiązkiem zarówno w szkołach powszechnych, gimnazjach jak i na wyższych uczelniach. Nabór do lig zawodowych NHL, kosza, pływania itp. odbywa się poprzez rozgrywki studenckie.

Sławek
Powiedz mi dlaczego taka ilość orlików ,a jest ich sporo nie przekłada się na nasze wyniki piłkarskie jesteśmy pod tym względem w czarnej d...,a przecież jeśli iść tym tokiem to powinniśmy być w czołówce .Ligi piłkarskiej .Więc niech mi nikt nie mówi że jeśli wybudujemy ,parę torów lodowych czy krytych lodowisk to zaraz będziemy zgarniać wszystkie medale .Według mnie problemem nie jest brak obiektów tylko mentalność a z tym trudno walczyć .
Sławek - 2014-02-25, 13:33

Rz bo na orlikach nie uprawia się wyczynu tylko rekreacje ruchową, zabawę. I słusznie bo do tego celu zostały one stworzone. Polska piłka jest w... jak to określiłeś bo nie ma zapotrzebowania na polskich piłkarzy w naszych ligach. Klubami ekstraklasy i I ligowymi zarządzają przeważnie dyletanci, którzy wola kupić zawodnika niż kształcić od małego swoja przyszła kadrę. Wszystkie liczące kluby w Europie prowadza profesjonalne szkółki piłkarskie, gdzie zatrudnia się dobrze opłacanych szkoleniowców. Następnie ci najlepsi trafiają do I zespołów , natomiast Ci trochę słabsi są rozsyłani po całym świecie. szkolenie narybku jest długotrwałe i kosztownie lepiej kupić, szybko sprzedać i zarobić.

Sławek