MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Incydent w kanale Łuczańskim (Giżyckim)
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 12:46    [Cytuj]

zenek napisał/a:
mazury.info.pl napisał/a:
Przepraszam za aluzję do wątku o używaniu silników przez żeglarzy w strefie ciszy, ale widzę tu daleko idącą analogię. Różnica polega wyłącznie na punkcie siedzenia sternika. :-P
Analogia bardzo wątpliwa. Użycie silnika w strefie ciszy nie wyrządza nikomu krzywdy.

...ale jest takim samym wykroczeniem jak nieznaczne przekroczenie prędkości w kanale. Przypominam, że w kanale nie ma ograniczenia wytwarzania fali. Jest tylko ograniczenie prędkości do 6km/h. Prawdopodobnie prędkość została przekroczona o zaledwie kilka km/h, co niestety już objawia się wytworzeniem wysokiej fali.

Wyrządził szkodę i powinien ją naprawić, a w przyszłości myśleć również o współużytkownikach szlaku. Tyle.

PS. Niezgodne z prawem zakłócanie innym spokojnego wypoczynku jest pewnego rodzaju krzywdą. :-P Czasem znęcanie się psychicznie jest gorsze od przemocy fizycznej. :lol: Zenku. Nigdy nie doprowadzała Cię do szału mucha pierdząca po pokoju, której nie mogłeś złapać, albo komar pierdzący w nocy, gdy próbujesz zasnąć? 8-)

zenek

Wysłany: 2016-07-14, 12:52    [Cytuj]

PS. Niezgodne z prawem zakłócanie innym spokojnego wypoczynku jest pewnego rodzaju krzywdą. :-P Czasem znęcanie się psychicznie jest gorsze od przemocy fizycznej. :lol:
O tak, tak! Straszną krzywdą! Co byś wolał? Mieć porysowane burty swojej motorówki czy być narażonym na kilka minut słuchania pyrkania silnika :-P ? Czy za jeden i drugi czy wystawiłbyś taki sam mandat?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 12:55    [Cytuj]

zenek napisał/a:
PS. Niezgodne z prawem zakłócanie innym spokojnego wypoczynku jest pewnego rodzaju krzywdą. :-P Czasem znęcanie się psychicznie jest gorsze od przemocy fizycznej. :lol:
O tak, tak! Straszną krzywdą! Co byś wolał? Mieć porysowane burty swojej motorówki czy być narażonym na kilka minut słuchania pyrkania silnika :-P ? Czy za jeden i drugi czy wystawiłbyś taki sam mandat?

Zenku. Będąc precyzyjnym - kilka minut co kilka minut, dzień w dzień, często również nocą. To już robi różnicę. Przykładowo przystań Pod Dębem ma około setki miejsc cumowniczych. :-P Licytacja tego typu nie ma sensu. Prawa powinno się samemu przestrzegać jeżeli chcesz wymagać jego przestrzegania od innych. :-P

zenek

Wysłany: 2016-07-14, 13:03    [Cytuj]

Prawa powinno się samemu przestrzegać jeżeli chcesz wymagać jego przestrzegania od innych. :-P
To odpowiem Ci tak. Zapewne wiesz, że 99% płonących nad brzegami mazurskich jezior ognisk jest nielegalna, bo palą się w niedozwolonych miejscach. Co zatem proponujesz z tym zrobić :-P ?

~Pajki
Karol Pajka

Wysłany: 2016-07-14, 13:03    [Cytuj]

Nie ma co schodzić OT, bo już zahaczamy o silniki w strefach ciszy, a za chwilę dojdziemy do tematu morskich WC-tów... Czyli do tematów, do których sprowadza się co któryś wątek na forum...

Faktem jest, że Emil ma uszkodzony jacht i czeka go mniej lub bardziej kosztowny remont kadłuba. Sprawca powinien z pewnością ponieść koszty naprawy. Mandat, to rzecz wtórna...
Nie ma znaczenia, czy koszty będą większe3 czy mniejsze. Chodzi o to, żeby sprawca wyciągnął z tego wnioski i naukę na przyszłość...

~Emill`76

Wysłany: 2016-07-14, 13:14    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Emil, a czy uszkodzenia są na tyle poważne, że uzasadniają szeroko zakrojoną "akcję społeczną"?

Paweł, uderzenie było konkretne. Na szczęście nie widać pęknięć żelkotu a jedynie zarysowania .... Ok 2 m bieżących , w tym wgłębienia aż do laminatu :cry:

Pozdrowienia z Rajcochy

image.jpeg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 639,74 KB

image.jpeg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 842,9 KB

Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2016-07-14, 13:18, w całości zmieniany 2 razy  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2016-07-14, 13:16    [Cytuj]

Cytat:
To nie jest błahy incydent. Tu akurat skończyło się na zarysowaniach jachtu.
Ktoś równie dobrze mógł wypaść za burtę a przy falach i jachtach, które rzuca o brzeg mogło nie być różowo

Nikomu nic się nie stało, jacht ma kilka zarysowań więc dla policji błahy. Nie mniej dobrze byłoby gościa znaleźć i napiętnować, co by on i jego ewentualni następcy nie czuli się bezkarnie.

Sławek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 13:20    [Cytuj]

Pajki napisał/a:
Sprawca powinien z pewnością ponieść koszty naprawy. <...> wyciągnął z tego wnioski i naukę na przyszłość...

No właśnie. Nie ma powodu demonizować sprawcy i dorabiać do zdarzenia jakiejkolwiek ideologii, tworzyć nowe czy odświeżać stare stereotypy.

Ostatnio zarysowałem człowiekowi samochód na parkingu. Przeprosiłem, napisałem oświadczenie i sprawa zakończona. Współczuje poszkodowanemu, bo będzie teraz "bujał się" z moją ubezpieczalnią, ale nie zrobiłem tego przecież celowo. Po prostu nieuwaga, zdenerwowanie spowodowane wcześniejszym zatarasowaniem drogi wyjazdowej z parkingu przez innego kierowcę.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 13:23    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Ok 2 m bieżących , w tym wgłębienia aż do laminatu :cry:

Koszt naprawy kilkaset zł... i nie będzie śladu. Mam nadzieję, że uda sie odnaleźć sprawce i pokryć koszty z jego ubezpieczenia/kieszeni. :-)

funyo

Wysłany: 2016-07-14, 13:39    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
funyo napisał/a:
Emil, a czy uszkodzenia są na tyle poważne, że uzasadniają szeroko zakrojoną "akcję społeczną"?

Paweł, uderzenie było konkretne. Na szczęście nie widać pęknięć żelkotu a jedynie zarysowania .... Ok 2 m bieżących , w tym wgłębienia aż do laminatu :cry:

Pozdrowienia z Rajcochy

Dzięki, pytałem dlatego, bo jak sam widzisz, "akcje społeczne" mogą przybrać różne formy, czasem nieadekwatne do potrzeb. Rozumiem, że jako armator boleśnie odczuwasz wszelkie "rany" swojej łódki i mam nadzieję, że niewielkim kosztem da się te uszkodzenia usunąć.

~Tomek J

Wysłany: 2016-07-14, 14:03    [Cytuj]

zenek napisał/a:
[Zapewne wiesz, że 99% płonących nad brzegami mazurskich jezior ognisk jest nielegalna, bo palą się w niedozwolonych miejscach. Co zatem proponujesz z tym zrobić :-P ?

Telefon na 997, zwłaszcza gdy słychać pijackie ryki co pozwala się spodziewać że rano zostanie w tym miejscu oprócz czarnego placka sterta potłuczonych flaszek i parę qp?

Tomek Janiszewski

zenek

Wysłany: 2016-07-14, 14:15    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
Telefon na 997, zwłaszcza gdy słychać pijackie ryki co pozwala się spodziewać że rano zostanie w tym miejscu oprócz czarnego placka sterta potłuczonych flaszek i parę qp?
Twojego zdania na ten temat Tomek to ja się mogłem domyślić. Tyle, że na 99% nic po tym ognisku nie zostanie oprócz kupki popiołu! Najlepiej donosić, zakazywać i nakazywać. A na końcu tak jak to było w słynnej mazurskiej szancie- "paszli won"

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-07-14, 15:01    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
zenek napisał/a:
[Zapewne wiesz, że 99% płonących nad brzegami mazurskich jezior ognisk jest nielegalna, bo palą się w niedozwolonych miejscach. Co zatem proponujesz z tym zrobić :-P ?

Tomek Janiszewski

Sorka za OT...
Nie no co Wy. Ilość ognisk zmalała w porównaniu do lat poprzednich zwłaszcza na Bełdanach. Przecież ogromne łodzie motorowe pływając po Bełdanach zalewają przybrzeżne ogniska w trybie natychmiastowym. Gdzieś nawet czytałem w jakiejś, parafrazując klasyka, "tfurczości", że fala spod takiej łodzi wychodzi na brzeg na blisko metr wysokości...
Nie ma siły, by ognisko przetrwało... :-P
Już widzę oczami wyobraźni tytuł artykułu prasowego... "Cruisery w służbie przyrody..." :-P
Ostatnio zmieniony przez pough 2016-07-14, 15:02, w całości zmieniany 2 razy  

~Emill`76

Wysłany: 2016-07-14, 20:20    [Cytuj]

Własnie przed chwilą dzwoniła do mnie pani ze straży miejskiej, że ów drań został namierzony! W sobotę spotykam się z komendantem w tej sprawie...

zenek

Wysłany: 2016-07-14, 20:28    [Cytuj]

No i super! Oby się dla Ciebie wszystko dobrze skończyło.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-07-14, 20:47    [Cytuj]

Super, Emil! Daj znac jak poszla rozmowa i cala sprawa.
Jestes na Mazurach? Startujesz w regatach w Wegorzewie?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-07-14, 20:51    [Cytuj]

Dobra wiadomość... Czekam na dalsze info o rezultacie rozmowy... :-D

~najmita

Wysłany: 2016-07-15, 07:18    [Cytuj]

Tak mi się wydaje, że straż miejska czyta to Forum :roll:

~extant

Wysłany: 2016-07-15, 07:24    [Cytuj]

No fakt :-) ... przynajmniej od dzisiaj od godz. 07:22 :-D

~najmita

Wysłany: 2016-07-15, 07:36    [Cytuj]