MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Targi LATO 2017 - Warszawa
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2015-07-15, 00:38
Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską
Autor Wiadomość
pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-03-17, 16:12    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
/.../Żeglarsko pomysł pycha. Tyle./.../

Workerus 850 Maestro (w komputerze) - żeglarsko pycha... czemu jeszcze w komputerze, a nie w realu? ;-)

artiosso napisał/a:
/.../
pough napisał/a:
(...) Powiem tak, ja nie jestem za opcją zastaw się a postaw się i wydawaniem środków, gdy absolutnie coś nie jest korzystne ekonomicznie lub strategicznie. (...)

Co to znaczy "absolutnie" ? Gdzie znalazłeś ten absolut ekonomiczny przeciw tej inwestycji ? W słowach wystąpienia sen. Borowskiego ??

Absolut, o który pytasz znalazłem we własnym przekonaniu, które sobie wyrobiłem na podstawie niezależnych opinii specjalistów z dziedziny ekonomii i strategii wyłączając z tego grona polityków w tym sen. Borowskiego.

Widzę natomiast, że zbyt emocjonalnie zaczynasz podchodzić do dyskusji...

<|Tobo

Wysłany: 2017-03-17, 16:18    [Cytuj]

Dzięki przekopowi spora szansa na rozwój portów nad zalewem. Mi się pomysł podoba, bez wnikania w analizy itp.
Chętnie w przyszłości wypłynę z Fromborka ze zdaniem jachtu w Gdańsku.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-03-17, 16:33    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Dzięki przekopowi spora szansa na rozwój portów nad zalewem. Mi się pomysł podoba, bez wnikania w analizy itp.
Chętnie w przyszłości wypłynę z Fromborka ze zdaniem jachtu w Gdańsku.

Mi żeglarsko też się podoba. Też bym przepłynął na Zat. Gdańską będąc w Tolkmicku czy Fromborku.
Uważam jednak, że mój egoizm byłby nadużyciem w stosunku do inwestycji, która ekonomicznie nie miałaby szansy się zbilansować.

Jak myślisz o ile wzrosło by zainteresowanie Zal. Wiślanym i jego portami jachtowymi. O ile w kwotach wzrosły by dochody tych miast i portów ze zwiększonego zainteresowania możliwością przejścia na Zat.

<|Tobo

Wysłany: 2017-03-17, 16:38    [Cytuj]

Sądzę, że ilość jachtów wpływających na zalew wzrosła by wielokrotnie.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-03-17, 16:41    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Sądzę, że ilość jachtów wpływających na zalew wzrosła by wielokrotnie.

Jesteś w stanie tę tezę jakoś podeprzeć i określić jakie ten wzrost wygeneruje dochody dla regionu?
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-03-17, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  

<|Tobo

Wysłany: 2017-03-17, 16:46    [Cytuj]

Robert - kilka postów wyżej w podobnym tonie zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź.
SĄDZĘ - takie mam zdanie, mam do niego prawo i nie musisz się absolutnie z nim zgadzać, jak i jak nie muszę uzasadniać. Dość już na forum jest postów, gdzie jest bicie piany, sprzeczki i przekomarzania.
Według mnie dzięki przekopowi ilość jachtów wpływających na zalew zwiększy się. Tak SĄDZĘ.
A co za tym idzie każdy sobie niech wydedukuje.
Ostatnio zmieniony przez Tobo 2017-03-17, 16:49, w całości zmieniany 2 razy  

<|artiosso

Wysłany: 2017-03-17, 16:47    [Cytuj]

pough napisał/a:
artiosso napisał/a:

Workerus 850 Maestro (w komputerze) - żeglarsko pycha... czemu jeszcze w komputerze, a nie w realu? ;-)

?????? Nie za bardzo rozumiem, co ma piernik do wiatraka, czyli Workerus do przekopu ??? Chyba, że zwyczajnie, na koniec wymiany zdań, chciałeś mi dop... dolić.
Tak subtelnie oczywiście :-|

pough napisał/a:
(...)
Absolut, o który pytasz znalazłem we własnym przekonaniu (...)

"Absolut znalazłeś we własnym przekonaniu" ?
Czyli można Ci już stawiać ołtarze, Robert ?
Jakiś ulubiony kolor ? :->

pough napisał/a:
(...) we własnym przekonaniu, które sobie wyrobiłem na podstawie niezależnych opinii specjalistów z dziedziny ekonomii i strategii (...)

Ale decyzja rządu jest polityczna, więc specjaliści z dziedzin przez Ciebie wymienionych niewiele mogą mieć do powiedzenia.

pough napisał/a:
(...) wyłączając z tego grona polityków w tym sen. Borowskiego. (...)

Dobrze, że to napisałeś, bo miałem wrażenie, że jakoś tak bardzo Cię szczególnie dotknęło to, co dotyczy tego pana.

pough napisał/a:
(...)

Nie, to nie tak. Podszedłem, tu przyznaję, nieco emocjonalnie do wypowiedzi Borowskiego.
A do dyskusji z Tobą podchodzę normalnie. Co najwyżej jestem trochę zaskoczony tym, że moim skromnym zdaniem "czepiłeś" się mnie nieco. Ale cóż, może miałeś swoje powody ?
Ostatnio zmieniony przez artiosso 2017-03-17, 17:08, w całości zmieniany 2 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-03-17, 17:03    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Robert - kilka postów wyżej w podobnym tonie zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź.
SĄDZĘ - takie mam zdanie, mam do niego prawo i nie musisz się absolutnie z nim zgadzać, jak i jak nie muszę uzasadniać. Dość już na forum jest postów, gdzie jest bicie piany, sprzeczki i przekomarzania.
Według mnie dzięki przekopowi ilość jachtów wpływających na zalew zwiększy się. Tak SĄDZĘ.
A co za tym idzie każdy sobie niech wydedukuje.

Tomek - nie odbieram Ci prawa do wypowiedzi czy artykułowania własnego zdania, a jeżeli to wskaż gdzie...

Nie popieram jednak wydawania wspólnych pieniędzy przez rząd na podstawie "tak sądzę" albo dla decyzji politycznych jeżeli ta decyzja polityczna nie ma uzasadnienia ekonomicznego lub strategicznego... Też mam do tego prawo ;-) .

PS. Odnoszę czasem wrażenie, że nie wolno na forum zapytać o konkrety, bo to jest od razu odbierane jako atak i przejście do obrony poprzez słowa mam do tego prawo...

<|Tobo

Wysłany: 2017-03-17, 17:12    [Cytuj]

Nie wnikam w politykę, rozmowy o polityce ZAWSZE prowadzą do kłótni. Zadałeś pytanie o kwoty, ja napisałem, że sądzę, że zwiększy się ruch jachtów na zalewie. Mogę się mylić. Ale co do wzrostu wpływów do budżetu np. Fromborka - nie śmiem nawet gdybać.

A morze jest zdecydowanie za mało wykorzystane - zauważ, ze już tam trwa sezon, pływają jachty podczas, gdy na WJM jeszcze lód... I chyba tego pływania każdemu brakuje z lekka ;-)
Ktoś chętny na jednodniowy rejsik "Morświnką" po Rajgrodzkim 25 lub 26III? Bo na mój zabukowany kwietniowy rejs morski niestety nie ma już wolnych miejsc ;-)

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-03-17, 17:16    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
pough napisał/a:
artiosso napisał/a:

?????? Nie za bardzo rozumiem, co ma piernik do wiatraka, czyli Workerus do przekopu ??? Chyba, że zwyczajnie, na koniec wymiany zdań, chciałeś mi dop... dolić.
Tak subtelnie oczywiście :-|

Nie, w żadnym wypadku nie chciałem Ci dop...dolić, tylko wskazać, że sam w swoich postępujesz (przynajmniej tak mi się wydaje) uwzględniając warunki ekonomiczne, a w przypadku inwestycji wspólnych mam wrażenie, że dajesz przyzwolenie na szastanie pieniędzmi, bo wspólne przecież łatwiej się wydaje... Bez obrazy oczywiście...

artiosso napisał/a:
pough napisał/a:
(...)
Absolut, o który pytasz znalazłem we własnym przekonaniu, które sobie wyrobiłem na podstawie niezależnych opinii specjalistów z dziedziny ekonomii i strategii wyłączając z tego grona polityków w tym sen. Borowskiego.

"Absolut znalazłeś we własnym przekonaniu" ?
Czyli można Ci już stawiać ołtarze, Robert ?
Jakiś ulubiony kolor ? :->

Pominę jako nie warte komentarza...

artiosso napisał/a:
pough napisał/a:
(...) we własnym przekonaniu, które sobie wyrobiłem na podstawie niezależnych opinii specjalistów z dziedziny ekonomii i strategii (...)

Ale decyzja rządu jest polityczna, więc specjaliści z dziedzin przez Ciebie wymienionych niewiele mogą mieć do powiedzenia.

Decyzja polityczna bez uzasadnienia ekonomicznego lub strategicznego w sytuacji deficytu budżetowego to dla mnie poprawienie sobie nastroju... delikatnie mówiąc.
Tylko dlaczego ze wspólnej kasy...

artiosso napisał/a:
pough napisał/a:
(...) wyłączając z tego grona polityków w tym sen. Borowskiego. (...)

Dobrze, że to napisałeś, bo miałem wrażenie, że jakoś tak bardzo Cię szczególnie dotknęło to, co dotyczy tego pana.

Czasem wrażenia bywają mylne... również w sferze inwestycji... ;-)

artiosso napisał/a:
pough napisał/a:
(...)

Nie, to nie tak. Podszedłem, tu przyznaję, nieco emocjonalnie do wypowiedzi Borowskiego.
A do dyskusji z Tobą podchodzę normalnie. Co najwyżej jestem trochę zaskoczony tym, że moim skromnym zdaniem "czepiłeś" się mnie nieco. Ale cóż, może miałeś swoje powody ?

A jednak dalej mam wrażenie, że Twoje wypowiedzi są emocjonalne...
Czy czepiłem się? Tak za słowa, które wcześniej cytowałem, bo nie miały nic do merytorycznej dyskusji na temat inwestycji...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-03-17, 17:17    [Cytuj]

Usunięto post polityczny.

Przypominam, że politykujemy WYŁĄCZNIE tu.
http://forum.mazury.info.pl/viewforum.php?f=133
Każdy, kto publikuje posty polityczne na forum publicznym naraża się na zbanowanie.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-03-17, 17:18    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Nie wnikam w politykę, rozmowy o polityce ZAWSZE prowadzą do kłótni. Zadałeś pytanie o kwoty, ja napisałem, że sądzę, że zwiększy się ruch jachtów na zalewie. Mogę się mylić. Ale co do wzrostu wpływów do budżetu np. Fromborka - nie śmiem nawet gdybać.

A morze jest zdecydowanie za mało wykorzystane - zauważ, ze już tam trwa sezon, pływają jachty podczas, gdy na WJM jeszcze lód... I chyba tego pływania każdemu brakuje z lekka ;-)
Ktoś chętny na jednodniowy rejsik "Morświnką" po Rajgrodzkim 25 lub 26III? Bo na mój zabukowany kwietniowy rejs morski niestety nie ma już wolnych miejsc ;-)

Tomek, też myślę, że ruch jachtów by wzrósł, ale uważam, że nie na tyle, by inwestycja była opłacalna...
Nie zawsze można mieć to co by się chciało... przynajmniej w okresie wysokiego deficytu...

<|artiosso

Wysłany: 2017-03-17, 17:42    [Cytuj]

pough napisał/a:
(...) przynajmniej w okresie wysokiego deficytu...

@Pough : o jakim "deficycie" piszesz ?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-03-17, 17:54    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
pough napisał/a:
(...) przynajmniej w okresie wysokiego deficytu...

@Pough : o jakim "deficycie" piszesz ?

Budżetowym...

[ ODPOWIEDZ ]