MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Targi LATO 2017 - Warszawa
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zimowe połowy
Autor Wiadomość
~najmita

Wysłany: 2017-02-26, 18:40    [Cytuj]

kamson napisał/a:

Tak się zastanawiam tylko, co się stało, że wpadli do wody. O ile dobrze pamiętam to mróz był naprawdę spory i chyba już jeździli samochodami po Śniardwach...Czy była to "dziura" po rybakach, świeża rozpadlina czy coś innego.....

Byli to doświadczeni wędkarze. Nie będę kombinował na temat przyczyn, trzeba by sprawdzić w archiwalnych informacjach.

Adminedit.Usunięto kryptoreklame
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2017-02-26, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  

~szuwarek13

Wysłany: 2017-02-26, 18:52    [Cytuj]

najmita napisał/a:
kamson napisał/a:

Tak się zastanawiam tylko, co się stało, że wpadli do wody. O ile dobrze pamiętam to mróz był naprawdę spory i chyba już jeździli samochodami po Śniardwach...Czy była to "dziura" po rybakach, świeża rozpadlina czy coś innego.....

Byli to doświadczeni wędkarze. Nie będę kombinował na temat przyczyn, trzeba by sprawdzić w archiwalnych informacjach

A w jakim wieku byli :?: nie obrażając nikogo , ale może zabrakło kondycji? panika , hipotermia i nieszczęście gotowe :-/ W sobotę mocno dmuchało , na Łaśmiadach blisko brzegu , ale na wodzie ok. 2m truchtał z trudem podpierając się świdrem dziadek taki po 70ce , może i więcej , aż pomyślałem co by było jak by się lód zarwał - czy taki staruszek bez kondycji , dał by sobie radę :?: kombinezonu nie miał , kolców też nie widziałem :-? Na Śniardwach też sporo takich dziadków wędkuje , a jak wieje to często mają na sobie płaszcz od OP1 - nie wiem czy w czymś takim dało by się pływać. Jak brakuje rozwagi to i kombinezon nie pomoże , Z drugiej strony - ''co komu pisane''
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2017-02-26, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  

kamson

Wysłany: 2017-02-26, 19:05    [Cytuj]

szuwarek13 napisał/a:
najmita napisał/a:
kamson napisał/a:

Byli to doświadczeni wędkarze. Nie będę kombinował na temat przyczyn, trzeba by sprawdzić w archiwalnych informacjach

A w jakim wieku byli :?: nie obrażając nikogo , ale może zabrakło kondycji? panika , hipotermia i nieszczęście gotowe :-/ W sobotę mocno dmuchało , na Łaśmiadach blisko brzegu , ale na wodzie ok. 2m truchtał z trudem podpierając się świdrem dziadek taki po 70ce , może i więcej , aż pomyślałem co by było jak by się lód zarwał - czy taki staruszek bez kondycji , dał by sobie radę :?: kombinezonu nie miał , kolców też nie widziałem :-? Na Śniardwach też sporo takich dziadków wędkuje , a jak wieje to często mają na sobie płaszcz od OP1 - nie wiem czy w czymś takim dało by się pływać. Jak brakuje rozwagi to i kombinezon nie pomoże , Z drugiej strony - ''co komu pisane''

Nie bardzo chciałem poruszać tematu min ich kondycji, raczej czemu tam lód był cienki.
To mnie zastanawiało i nie tylko mnie...
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2017-02-26, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  

~szuwarek13

Wysłany: 2017-02-26, 19:22    [Cytuj]

10.02.2015 roku z rana było 0* a w południe +4 i pośniegowa breja , lód przy brzegu 20-17cm , dalej od brzegu miał tylko 8 i mniej :-/ szliśmy od kępy kwiku w kierunku mniej więcej na szeroki ostrów , i nie wiedzieliśmy że jeszcze tydzień wcześniej tam ''falowało'' mieliśmy dwa świdry ,bez kombinezonów , brat odstawił wiadro, wywiercił otwór , przeszedł parę kroków i lód się pod nim załamał :-/ uratował go świder na którym się podciągnął i zrobił przewrót do tyłu , nim zareagowałem , on już się turlał w moją stronę , a ja miałem linkę , której nawet nie zdążyłem wyjąć . W sumie nawet się nie zmoczył , trochę miał wody w butach, gdyby miał spodnie na butach to pewnie i wody by tam nie naleciało ;-) Nie spanikował ,kondycję ma, no i chyba szczęście :!:

kamson

Wysłany: 2017-02-26, 19:27    [Cytuj]

szuwarek13 napisał/a:
10.02.2015 roku z rana było 0* a w południe +4 i pośniegowa breja , lód przy brzegu 20-17cm , dalej od brzegu miał tylko 8 i mniej :-/ szliśmy od kępy kwiku w kierunku mniej więcej na szeroki ostrów , i nie wiedzieliśmy że jeszcze tydzień wcześniej tam ''falowało'' mieliśmy dwa świdry ,bez kombinezonów , brat odstawił wiadro, wywiercił otwór , przeszedł parę kroków i lód się pod nim załamał :-/ uratował go świder na którym się podciągnął i zrobił przewrót do tyłu , nim zareagowałem , on już się turlał w moją stronę , a ja miałem linkę , której nawet nie zdążyłem wyjąć . W sumie nawet się nie zmoczył , trochę miał wody w butach, gdyby miał spodnie na butach to pewnie i wody by tam nie naleciało ;-) Nie spanikował ,kondycję ma, no i chyba szczęście :!:

Szuwarek, 2015 to była marna zima. 2012 w tym czasie ganiali po całych Śniardwach samochodami... To zupełnie inna bajka.

~szuwarek13

Wysłany: 2017-02-26, 19:31    [Cytuj]

Wiem że była inna zima - dałem tylko przykład że coś musiało zawieźć - w naszym przypadku to że mieliśmy 2 świdry , a powinna być 1 pierzchnia :!:

<|Tobo

Wysłany: 2017-02-26, 19:57    [Cytuj]

Raport ze Śniardw - Głodowo ;-) Bida z nędzą, sama drobnica, raptem 1 okoń wymiarowy. Płotka ledwo wymiarowa blisko trzcin brała. Tylko. Na błystkę na płyciźnie mnóstwo drobnego okonia, ale wymiarowy raptem 1. Lało, wiało, słabo brało. Gdzie te extra brania z ostatniego lodu.
Marek - Andrzej był sam i na błystkę chyba ze 30 okoni złowił, żaden wymiarowy.
A na koniec (w Kolnie) zorientowałem się, że zostawiłem dokumenty i nawrotka.
Następne wędkowanie to będzie kwietniowy boczny trok z brzegu...

~szuwarek13

Wysłany: 2017-02-26, 20:06    [Cytuj]

To się działo :mrgreen: a te dokumenty to u Andrzeja w aucie zostawiłeś , bo chyba nie na lodzie :?: :!:

<|Tobo

Wysłany: 2017-02-26, 20:24    [Cytuj]

Zostawiłem na ziemi... Tzn. najpierw na kole przy pakowaniu położyłem (żeby nie zmokły zanim klucze od auta znalazłem a już się zacząłem częściowo rozbierać). Ruszyłem po spakowaniu i w Kolnie na rondzie dostałem qwa olśnienia. Na szczęście grzecznie na mnie czekały. Kto nie ma w głowie musi mieć w nogach (kołach) ;-)

~szuwarek13

Wysłany: 2017-02-26, 20:40    [Cytuj]

To miałeś szczęście :!: ja u siebie zauważyłem że często sprawdzam czy mam zasunięty zamek u kieszeni spodni , gdzie mam kluczyk od golfa :mrgreen: głupio by było gdzieś na lodzie go zgubić , a dokumenty zawsze w tej samej kieszeni kurtki w torebce strunowej , i nigdy ich nie przekładam w terenie , co najwyżej w domu jak kurtka ląduje w szafie ;-)

<|Tobo

Wysłany: 2017-02-27, 17:15    [Cytuj]

Temat zimowe połowy chyba zakończony przez aurę. Pewnie jeszcze gdzieś po ocienionych zatokach niektórzy będą łowić, dla mnie THE END.
Teraz od połowy kwietnia (po tarle) planuję połowić okonie na boczny trok.

~szuwarek13

Wysłany: 2017-02-27, 19:10    [Cytuj]

Dziś w Ełku w południe +9 *C :!: tak więc do soboty nie wiadomo co będzie :-/

kamson

Wysłany: 2017-02-27, 20:52    [Cytuj]

szuwarek13 napisał/a:
Dziś w Ełku w południe +9 *C :!: tak więc do soboty nie wiadomo co będzie :-/

Dziś byłem na Łaśmiadach. Lód ok 18 cm - szpilkuje, ale chodziło się w miarę komfortowo.
Generalnie już wiosna - żurawie, gęsi, czajki, skowronki i łabędzie latające w tę i z powrotem...Jakbym miał urlop do piątku pewnie wykorzystałbym go na ostatni lód, a tak chyba sobie dam już na luz

~szuwarek13

Wysłany: 2017-02-28, 05:09    [Cytuj]

Czas zacząć szykować sprzęt na wędkowanie z brzegu/łodzi :mrgreen:

~szuwarek13

Wysłany: 2017-03-04, 16:03    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Oj chyba lin i karaś zimują zagrzebane w mule. Nigdy nie widziałem ani słyszałem żeby ktoś je złowił z lodu.
Obserwowałem kiedyś na Narie zaciąg rybaków spod lodu i żadnego lina i karasia nie było. Karpie tak, co mnie zdziwiło.

W końcu znalazłem focię lina złowionego przez brata w lutym 2015r na jeziorze Ełckim :mrgreen: ale brat to taki szczęściarz co i w studni złowi , więc raczej przypadek ;-)

Zdjęcie0045.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 449,21 KB

<|Tobo

Wysłany: 2017-03-04, 18:30    [Cytuj]

Znając waleczność lina podziwiam ten połów...

[ ODPOWIEDZ ]