MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Porozmawiajmy o jeziorach
Autor Wiadomość
<|MirekMors

Wysłany: 2016-12-18, 22:06    [Cytuj]

Wiem mniej niż ty i nasze argumenty się równoważą. Tak jak z pogodą z uporem powtarzasz mantrę. A my od tygodnia wiedzieliśmy, że w Białce będziemy mieli słońce :->
Ja mógłbym powtarzać w kółko, że zanieczyszczeniu powietrza w Warszawie winni są przyjezdni. I co ?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-18, 22:15    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

Ja mógłbym powtarzać w kółko, że zanieczyszczeniu powietrza w Warszawie winni są przyjezdni. I co ?

Częściowo są, bo obwodnice wybudowaliście sobie niemal przez centrum. :-P

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2016-12-19, 08:39    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
1. nie wszystkie naczynia są myte w jachtowych zlewach
2. nie wszystkie naczynia są tłuste
3. myte są "ludwikami", które tłuszcz neutralizują
4. naczynia w gminach mazurskich myte są też w zlewach, których ścieki niekoniecznie trafiają do oczyszczalni

:-P

Mirku ludwik tłuszczu nie neutralizuje, a jedynie rozpuszcza, czyli powoduje jego odklejenie się od talerza. Po dostaniu się do wody ów tłuszcz nie zniknie i musi zostać rozłożony przy pomocy tlenu.
W zlewie jachtowym co najwyżej możesz opłukać marchewkę i pomidory przed podaniem.

Sławek

<|MirekMors

Wysłany: 2016-12-19, 09:29    [Cytuj]

Pełna zgoda - tak robię.
Zbyszka przedrzeźniam w tym temacie i pogodzie. ;-)
(mam nadzieję, że bierze to lekko)

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2016-12-19, 10:08    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Duże miasta miewają po kilka pierścieni obwodnic, w tym również tzw. wewnętrzne.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-19, 10:45    [Cytuj]

Piotr Lewandowski napisał/a:
Duże miasta miewają po kilka pierścieni obwodnic, w tym również tzw. wewnętrzne.

Żałuję, że Warszawa jeszcze się do nich nie zalicza. ;-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2016-12-19, 11:02    [Cytuj]

Południowo zachodnia już jest , brakuje północno zachodniej.

Co do autostrad, szybkości na nich i ogólnie przestrzegania przepisów to : ( wróciłem w sobotę z nart we Włoszech.

Niemcy : ograniczenia nawet do 80 km/h. przeważnie 120, 130 , 100 , czasami b/o. Co ciekawe 3 pasy w jedną stronę jest 120 - 100 - 80 i nikt nie wie dlaczego ?, by za chwile było b/o. Prawdopodobnie były remonty , ale dobry niemiecki urzędnik jeszcze nie zdjął ograniczeń. Na całym berlińskim ringu ok 120 - 100. Co do przestrzegania to ogólnie wszyscy te ograniczenia mają ..... głęboko, no chyba ,że jest kamera lub cynk ,że jeździ policaj. Wtedy po heblach.

Austria : na całym odcinku na którym jechałem to 100 i ani kilometra więcej. Auta jadą góra 110.
Włochy : 120, maksymalnie jadą 130.
najwięcej remontów w Niemczech

Najszybciej jechałem na autostradach w Polsce, równo ok 140 - 150 km/h ;-) , potem w Niemczech, oczywiście najwolniej w Austrii. Standard dróg w sumie taki sam wszędzie. Ilość ekranów podobna. w Polsce najlepiej oświetlone rozjazdy.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2016-12-19, 11:04, w całości zmieniany 1 raz  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2016-12-19, 11:34    [Cytuj]

Południowo zachodnia już jest , brakuje północno wschodniej i częściowo południowo wschodniej. Końcówka południowej jest w budowie.

Co do autostrad, szybkości na nich i ogólnie przestrzegania przepisów to : ( wróciłem w sobotę z nart we Włoszech.

Niemcy : ograniczenia nawet do 80 km/h. przeważnie 120, 130 , 100 , czasami b/o. Co ciekawe 3 pasy w jedną stronę jest 120 - 100 - 80 i nikt nie wie dlaczego ?, by za chwile było b/o. Prawdopodobnie były remonty , ale dobry niemiecki urzędnik jeszcze nie zdjął ograniczeń. Na całym berlińskim ringu ok 120 - 100. Co do przestrzegania to ogólnie wszyscy te ograniczenia mają ..... głęboko, no chyba ,że jest kamera lub cynk ,że jeździ policaj. Wtedy po heblach.

Austria : na całym odcinku na którym jechałem to 100 i ani kilometra więcej. Auta jadą góra 110.
Włochy : 120, maksymalnie jadą 130.
najwięcej remontów w Niemczech

Najszybciej jechałem na autostradach w Polsce, równo ok 140 - 150 km/h ;-) , potem w Niemczech, oczywiście najwolniej w Austrii. Standard dróg w sumie taki sam wszędzie. Ilość ekranów podobna. w Polsce najlepiej oświetlone rozjazdy.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2016-12-19, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2016-12-19, 11:53    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Najszybciej jechałem na autostradach w Polsce
No właśnie mam podobne odczucia, do tego często po wyjeździe z Polski psuje się jakość asfaltu....

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2016-12-19, 11:54    [Cytuj]

Nie wierzę w szczerość tego żalu ;-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-19, 13:29    [Cytuj]

Piotr Lewandowski napisał/a:
Nie wierzę w szczerość tego żalu ;-)

A dlaczego nie? Przecież to dotyczy również mnie, gdy muszę stać w korku w okolicach Marek jadąc np. do Poznania. :evil:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-01-21, 17:31    [Cytuj]

Z informacji przekazanej przez Burmistrza Giżycka Pana Wojciecha Iwaszkiewicza wynika, że Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami zatrudnił kontrolerów, którzy będą sprawdzać osiedla domków letniskowych i innych obiektów funckjonujących jako tzw. "niezamieszkane" pod kątem złożenia "deklaracji śmieciowych". Jeżeli właściciel danego domku letniskowego nie złożył deklaracji i w związku z tym nie płacił za wytwarzane śmieci - będzie musiał to uzupełnić.
Jak wynika z pierwszych kilku tygodni pracy kontrolerów wykryto wiele domów zgłoszonych jako "nieużytkowane", od których właściciele nigdy nie odprowadzali podatku śmieciowego, a które w rzeczywistości były użytkowane - niejednokrotnie przez cały rok.
Jak poinformował Burmistrz - stanowiska dodatkowych inspektorów są "samofinansujące się", bowiem wpływy z ujawnionych nieprawidłowości znacznie przewyższają koszty zatrudnienia dodatkowych osób.
Można podejrzewać, że to właśnie z tych obiektów śmieci najczęściej trafiały do okolicznych rowów.

Trwają również prace nad systemem monitoringu dzikich wysypisk, dzięki czemu osoby wyrzucające śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych (np. na dzikich cumowiskach) będą zobowiązane do uprzątnięcia i utylizacji zalegających na danym terenie śmieci lub pokrycia kosztów tejże (oprócz 500-złotowego mandatu ma się rozumieć).

[ ODPOWIEDZ ]