MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki będzie tegoroczny sezon turystyczny na Mazurach
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2016-02-15, 22:07    [Cytuj]

extant napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
extant napisał/a:
A dla mnie osobiście to bez znaczenia, bo już od lat unikam pływania (poza regatami) na WJM w ścisłym sezonie... a przed sezonem i po sezonie na WJM nigdy nie ma zbytniego "tłoku". ;-) :-D

Mariusz, ja zeszły sezon przepływałem cały, łącznie z majówką, Bożym Ciałem , lipcem, sierpniem.... I w sumie też zbytniego tłoku nie doświadczyłem ;-)
...

W zeszłym sezonie pływałem i w czasie majówki (na północnych) i w czasie czerwcówki (na południowych) i - jak dla mnie - był wtedy tłok. W lipcu/sierpniu pływałem tylko w weekendy regatowe i - jak dla mnie - był wtedy spory tłok na wodzie. Jak zwykle luźniej na wodzie zaczęło robić się dopiero od drugiej połowy sierpnia. :-)

Majówkę również spędziłem na połnocnych i szczerze ...żadnego tłoku nie doświadczyłem ;-) Łódek było znacznie mniej niż rok wcześniej...zapewne za sprawą raczej chłodnej pogody. Z tego co pamiętam przepływając rano w sobotę 2.05 obok Mariny Bełbot , widzieliśmy mnóstwo łodek które nie poszły w czarter - napewno ponad połowa floty. Tegoż samego dnia jeszcze większe zdziwienie " u córki rybaka" , gdzie na rybki czekaliśmy może 15 minut :mrgreen: Pod koniec lipca gdy tam zawitałem ponownie, czas oczekiwania wydłużył się do ponad godziny ;-) ;-)

~extant

Wysłany: 2016-02-15, 22:11    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
...żadnego tłoku nie doświadczyłem ;-) ...

Widocznie zupełnie inaczej rozumiemy pojęcie "tłok na wodzie". ;-) :-P

ps: a łódki stojące w Marinie B to... żaden argument :-(
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-02-15, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  

<|artiosso

Wysłany: 2016-02-17, 20:55    [Cytuj]

Jeśli mówimy o turystycznym sezonie w ogóle, to ja całkowicie zgadzam się ze Sławkiem, że klient wszelkich wyjazdów all inclusive nie jest chyba potencjalnym turystą "mazurskim". Pomijając brać żeglującą, na Mazury jedzie dość określona grupa turystów. Mowa o turystach polskich, pomijam turystów typu "dojcze nostalgia".

Horatio

Wysłany: 2016-02-18, 11:43    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Jeśli mówimy o turystycznym sezonie w ogóle, to ja całkowicie zgadzam się ze Sławkiem, że klient wszelkich wyjazdów all inclusive nie jest chyba potencjalnym turystą "mazurskim". Pomijając brać żeglującą, na Mazury jedzie dość określona grupa turystów. Mowa o turystach polskich, pomijam turystów typu "dojcze nostalgia".

Verehrter Herr, ich entnehme den Postings, dass man sich über Touristen nicht freut die das Geld in das Land bringen. Das ist sehr betrüblich?

<|artiosso

Wysłany: 2016-02-19, 22:29    [Cytuj]

Horatio, du hast den Sinn meiner Äußerung falsch verstehen.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-03-15, 21:43    [Cytuj]

Kolejne biuro Sunshine Holiday SA zakończyło działalność touroperatorską w Polsce. Spółka jest własnością tunezyjskiej firmy turystycznej. Prezes Anis Shili podziękowała za współpracę i zakończenie działalności organizatora uzasadniła spadkiem zainteresowania wyjazdami do popularnych destynacji turystycznych takich jak Tunezja, Egipt i Turcja. (źródło:Tur-Info).

<|MirekMors

Wysłany: 2016-03-16, 01:30    [Cytuj]

Przynajmniej uczciwie: nie w sierpniu, a teraz :-/

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-03-16, 01:36    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

Sądząc po tegorocznych trendach wróżę, że w sierpniu będziemy mieli wysyp podobnych zdarzeń wśród biuro, które głównie wysyłały turystów w obecnie niepewne/niebezpieczne rejony świata. Teraz nawet o Grecji, Francji i Niemiec niektórzy ludzie boją się jechać, co mówić o Turcji w świetle chociażby ostatnich wydarzeń.

~Emill`76

Wysłany: 2016-03-16, 08:53    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
MirekMors napisał/a:

Sądząc po tegorocznych trendach wróżę, że w sierpniu będziemy mieli wysyp podobnych zdarzeń wśród biuro, które głównie wysyłały turystów w obecnie niepewne/niebezpieczne rejony świata. Teraz nawet o Grecji, Francji i Niemiec niektórzy ludzie boją się jechać, co mówić o Turcji w świetle chociażby ostatnich wydarzeń.

Inne kierunki też zyskają . Wczoraj obdzwoniłem dla znajomych wszystkie "swoje" miejscówki w Chorwacji . Masakra :shock: lipiec i sierpień praktycznie już obłożone ...
Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2016-03-16, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-03-20, 18:19    [Cytuj]

Usunięto dygresje polityczne - na forum publicznym zabronione.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-04-25, 00:06    [Cytuj]

Polska wśród najbezpieczniejszych krajów na świecie do spędzania urlopu! Brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych, odpowiednik polskiego MSZ, zarekomendowało swoim obywatelom wybranie m.in. Polski jako celu podróży podczas zbliżających się wakacji.

daily-mail.jpg
Źródło: Daily Mail & Discount Bookings
Plik ściągnięto 2479 raz(y) 63,55 KB

<|piotrw

Wysłany: 2016-04-25, 09:46    [Cytuj]

Ciekawe zestawienie - na czym tak na zdrowy rozum może się różnić zagrożenie terrorystyczne w Polsce od np. Czech, Słowacji czy Węgier ?

~extant

Wysłany: 2016-04-25, 10:18    [Cytuj]

Sądzę, że może być to spowodowane "tranzytem imigrantów", szczególnie Węgry.

<|piotrw

Wysłany: 2016-04-25, 11:24    [Cytuj]

Takim krajem tranzytowym jest od paru lat Malta. Tutaj rekomendowana jako spokojne miejsce mimo działających tam obozów dla imigrantów z Afryki Północnej. Tak czy inaczej widzą nas jako bezpieczne miejsce w świecie. Pozostaje się albo cieszyć.

~extant

Wysłany: 2016-04-26, 07:43    [Cytuj]

Cytat:

Mazury otwierają sezon.

Właściciele firm czarterowych, hoteli i pensjonatów na Mazurach mają już bardzo dużo rezerwacji na nadchodzącą majówkę. Z obserwacji branży turystycznej wynika, że coraz bardziej goście cenią sobie luksus i komfort, a nie tylko niską cenę.

Katarzyna Lawendowska z Ahoj i dodała, że jachty na majowy weekend zarezerwowali zarówno żeglarze od lat w ten sposób spędzający majówkę, jak i nowi klienci.

-Ludzie preferują dobrze wyposażone łodzie, chcą też zapewnienia serwisu przez cały czas trwania ich rejsu. Coraz częściej ponad cenę stawiają komfort i wygodę – przyznała Lawendowska.

Na brak zainteresowania noclegami nie narzekają mazurskie hotele i pensjonaty. Rezerwacji jest tak dużo, że znalezienie noclegu nawet poza Szlakiem Wielkich Jezior może być już kłopotliwe.

Na majowy weekend mazurskie miasteczka szykują wiele atrakcji, np. w Giżycku będzie uroczyście otwierany most zwodzony, a w Mikołajkach przewidziano piknik z koncertami.

Oficjalne otwarcie szlaków żeglownych na 30 kwietnia zapowiedział już w komunikacie nawigacyjnym administrator mazurskich jezior Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Ceny noclegów i czarterów jachtów na Mazurach są bardzo zróżnicowane. Wszystkie opłaty uzależnione są od komfortu pokoju, czy łodzi i miejsca, w którym chcemy wypoczywać. Na mazurskich wsiach nocleg w gospodarstwie agroturystycznym można znaleźć już za 30-40 zł za noc, ceny w luksusowych hotelach sięgają kilkuset zł za dobę.

Z rozmów z touroperatorami wynika, że większość z nich ma już pełne rezerwacje na lipiec i sierpień.

źródło -> onet

zenek

Wysłany: 2016-04-26, 09:36    [Cytuj]

Jeżeli jest tak jak mówi Pani Kasia:
Cytat:
Ludzie preferują dobrze wyposażone łodzie, chcą też zapewnienia serwisu przez cały czas trwania ich rejsu. Coraz częściej ponad cenę stawiają komfort i wygodę – przyznała Lewandowska.
to wniosek może być taki, iż na Mazury trafiają bardziej majętni turyści, którzy zazwyczaj jeździli za granicę. Teraz sytuacja w północnej Afryce i południowej Europie jest nieciekawa, no i postanowili zostać w Polsce. No, a jeśli tak to raczej atmosfera w mazurskich portach i miasteczkach w szczycie sezonu i tzw. długich weekendach będzie coraz bliższa morskim kurortom, a szanty zostaną zastąpione przez disco polo.

~extant

Wysłany: 2016-04-26, 09:49    [Cytuj]

Eeee tam... kraczesz Zenku :-P ... ja jestem przekonany, że tak jak zawsze "chcący" żeglarze bez problemu znajdą na WJM jeszcze wiele miejsc gdzie nadal będzie spokój, cisza i/lub fajne żeglarskie klimaty. :-D
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-04-26, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  

Sebastian

Wysłany: 2016-04-26, 10:04    [Cytuj]

Dobrze, że są optymiści. Parę ostatnich lat to bardziej doświadczenie ucieczki żeglarskiej atmosfery z miejsc dawniej jednoznacznie żeglarskich. Zeszłoroczne zakupy w Mikołajkach były gwoździem do trumny - idąc wzdłuż kei - dominowało disco i stragany z okularkami. Szkoda takie coś mamy wszędzie Mazury są unikalne, bo było tam inaczej. W sumie to troszkę nie rozumiem. Teoretycznie lepiej powinno się dać sprzedawać klimat żeglarskich niż dyskotekowych Mikołajek?

~extant

Wysłany: 2016-04-26, 10:08    [Cytuj]

Sebastian napisał/a:
Dobrze, że są optymiści. Parę ostatnich lat to bardziej doświadczenie ucieczki żeglarskiej atmosfery z miejsc dawniej jednoznacznie żeglarskich. Zeszłoroczne zakupy w Mikołajkach były gwoździem do trumny - idąc wzdłuż kei - dominowało disco i stragany z okularkami...

Już od wielu sezonów szukanie żeglarskich klimatów/atmosfery w Mikołajkach, Giżycku czy też Węgorzewie jest kompletnie pozbawione sensu, ale WJM to - na szczęście - nie są tylko i wyłącznie duże porty. ;-) :-P

Sebastian

Wysłany: 2016-04-26, 10:58    [Cytuj]

Tak. W zeszłym roku idąc przez Mikołajki rozmawialiśmy gdzie jest ten słynny żeglarski duch. Później wyszło nam, że duch z wrzaskiem uciekł do np Zanzibaru. Choć to nie jedyna opcja. W Rynie też go trochę było widać. Zdziwiłem się, bo kiedyś miałem wrażenie że Rynowi nie potrzebni są żeglarze. Lubie tego duszka i akurat jemu potrafię wiele wybaczyć. Jakoś wieczorne szanty w Mikołajkach telepanie się za luźno podwiązanych fałów i takie nocne dźwięki mi nie przeszkadzały. Natomiast dyskoteka w Nidzie to profanacja - przeszkadza jak nie wiem.

Ponarzekałem. Wystarczy. Pytanie jednak pozostaje otwarte czy przypadkiem te dyscopolo to nie wylewanie dziecka z kąpielą - ludzie przyjadą i stwierdzą - ee te Mikołaki to takie same miasteczko jak wszędzie. W przyszłym roku jedziemy na Hel tam jest tak samo i jeszcze morze.
Może lepiej jakby leciały szanty, dzwoniły fały frytki były "frytkami żeglarskimi" ;).
Dla nas lepiej, a dla lądowych turystów ciekawiej?

[ ODPOWIEDZ ]