MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze utonięcie
Autor Wiadomość
~Rafał1960

Wysłany: 2015-07-20, 22:27    [Cytuj]

Na pętli Wlkp na jez. Mikorzyńskim na pomoście, gdzie w lipcu trzymaliśmy jachty
w czasie upałów kąpali się panowie. panie smażyły się na słońcu.
Pływanko wpław, na materacach i siata pełna piwka.

Na sugestię, że piwko nie konweniuje z wodą panowie
chcący być macho wobec swoich pań stwierdzili, że oni piją kulturalnie.
A siatę piwa ledwo dźwignęli jak schodzili z pomostu

Więc bez komentarza, większość utonięć jest na własne życzenie

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2015-07-21, 10:24    [Cytuj]

Cytat:
A siatę piwa ledwo dźwignęli jak schodzili z pomostu

Czyli jednak kulturalnie i z rozwgą, w przeciwnym razie schodząc z pomostu niczego by nie dźwigali :mrgreen:

Sławek

~szg

Wysłany: 2015-07-21, 10:45    [Cytuj]

"Siata piwa" to powiedzmy ok. 10 szt, grupa panów to powiedzmy z 5 osób, średnio wychodzi ok. 2 piwa na łeb. Rozłożone w jakimś czasie to żaden wynik ani zagrożenie :lol: .

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2015-07-23, 09:58    [Cytuj]

Zachęcam do obejrzenia na YouTube filmiku , oby jak najrzadziej trzeba było z tej wiedzy korzystać .
https://www.youtube.com/watch?v=YrqY3lIS-QU

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-07-23, 10:21    [Cytuj]

w okienko

jasaka

Wysłany: 2015-07-25, 10:16    [Cytuj]

po
Ostatnio zmieniony przez jasaka 2015-07-25, 10:17, w całości zmieniany 3 razy  

~szuwarek13

Wysłany: 2015-08-09, 13:31    [Cytuj]

Cytat:
Tragiczny weekend nad wodą. W regionie utonęło czterech mężczyzn.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj przed południem na jeziorze Śniardwy w miejscowości Nowe Guty. Utonął 58-letni mężczyzna, który wraz z żoną pływał na materacu. Prawdopodobnie oboje zasnęli i odpłynęli około 300 metrów od brzegu. Kiedy się obudzili próbowali płynąć w kierunku kąpieliska, ale wiejący wiatr i silna fala skutecznie im to uniemożliwiały. Mężczyzna zsunął się z materaca do wody, chcąc odholować go wraz z żoną do brzegu. Gdy zanurzył się pod lustro wody i nie wypływał, kobieta zaczęła wzywać pomocy. Po pewnym czasie świadek zdarzenia pomógł jej wydostać się na brzeg. Jej mąż niestety zaginął. Wezwani na miejsce nurkowie po około godzinie odnaleźli ciało 58-latka.

Również wczoraj około godz. 16 policjanci z Giżycka zostali poinformowani o zaginięciu 45-letniego mieszkańca gminy Ryn. Mężczyzna przyjechał do Rynu odwiedzić rodzinę. Będąc pod wpływem alkoholu poszedł popływać w Jeziorze Ryńskim. Po pewnym czasie jeden z członków rodziny znalazł na swojej łodzi ubrania należące do 45-latka. Jego samego nigdzie nie mógł znaleźć. Po zgłoszeniu zaginięcia natychmiastową akcję poszukiwawczą podjęli policjanci, MOPR oraz strażacy. Około godziny 20:00 w okolicy portu „Ekomarina” płetwonurek odnalazł ciało mężczyzny.

Kolejne zgłoszenie dotyczące utonięcia wpłynęło do piskich policjantów wczoraj wieczorem. 51-latek z kolegami wybrał się plażę nad Jeziorem Nidzkim w miejscowości Karwica. Według relacji świadków mężczyzna nie pływał, a jedynie zanurzał się, żeby się ochłodzić. Gdy po jednym z takich zanurzeń nie pojawił sie na powierzchni, zaniepokojeni koledzy zaczęli go szukać w wodzie i powiadomili służby ratunkowe. Ciało 51-latka znaleźli w odległości około 10 metrów od brzegu na głębokości około 170 cm. Mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Z kolei dziś rano policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok w jeziorze Warnołty w miejscowości Wejsuny również w powiecie piskim. Ciało znajdowało się około siedmiu metrów od brzegu. Wezwane na miejsce pogotowie wyciągnęło ofiarę na brzeg. Okazał się nią 42-letni mieszkaniec miejscowości Wejsuny, który z domu wyszedł w sobotę wieczorem. Na brzegu przy odzieży mężczyzny leżała butelka po alkoholu.
źródło-.http://radio5.com.pl/tragiczny-weekend-nad-woda-utonelo-4-mezczyzn/

ModEdit: zmiana linka na cytat
Ostatnio zmieniony przez zenek 2015-08-09, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2015-08-09, 15:22    [Cytuj]

szuwarek13 napisał/a:
Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj przed południem na jeziorze Śniardwy w miejscowości Nowe Guty. Utonął 58-letni mężczyzna, który wraz z żoną pływał na materacu. Prawdopodobnie oboje zasnęli i odpłynęli około 300 metrów od brzegu. Kiedy się obudzili próbowali płynąć w kierunku kąpieliska, ale wiejący wiatr i silna fala skutecznie im to uniemożliwiały. Mężczyzna zsunął się z materaca do wody, chcąc odholować go wraz z żoną do brzegu. Gdy zanurzył się pod lustro wody i nie wypływał, kobieta zaczęła wzywać pomocy. Po pewnym czasie świadek zdarzenia pomógł jej wydostać się na brzeg. Jej mąż niestety zaginął. Wezwani na miejsce nurkowie po około godzinie odnaleźli ciało 58-latka.

Akurat przybiłem tam "Leśnym Dziadkiem" gdy akcja była w pełni. Z dala wyglądało to jak ćwiczenia lub święto miejscowej OSP, jako że przy brzegu, wśród wypoczywających - pełna sielanka. Takiej drugiej smażalni próżno szukać na całych WJM. A z tym wiatrem to coś niezupełnie tak, bo wiał niemal równo wzdłuż brzegu s S-SW, dzięki czemu udało się dojść do brzegu i później odpłynąć na samym foku mimo rozległej płycizny po kolana, wśród brodzących plażowiczów. To była moja pierwsza wizyta w Nowych Gutach: kilkanaście lat temu skutecznie odstraszyły mnie kamienie łomoczące o miecz kilkaset metrów od brzegu. Naprzeciw plażuy kamieni nie było.
A powodem tragedii była niechybnie panika. Zamiast walczyć z wiatrem i falą należało spokojnie płynąć w kierunku brzegu nieco na północ od plaży, skoro dopłynięcie w miejsce skąd się wypłynęło okazało się niemożliwe.

Tomek Janiszewski

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-05-30, 10:30    [Cytuj]

W czwartek wieczorem w okolicach COS w Giżycku (zatoka Tracz) wyłowiono ciało topielca w stanie rozkładu. Policja ustala przebieg wydarzeń.

~Rafał1960

Wysłany: 2016-05-30, 21:15    [Cytuj]

szg napisał/a:
średnio wychodzi ok. 2 piwa na łeb. Rozłożone w jakimś czasie to żaden wynik ani zagrożenie :lol: .

W zeszłym tygodniu sporo pracowałem, z piątku na sobotę wróciłem do domu o 0:30.
Rano w sobotę o 7:00 wyjazd do szwagra 300 km w jedną stronę.
Dojechałem, wypiłem te dwa piwa, położyłem się w ogrodzie i usnąłem na pół godziny.
Słonko mnie podgrzało, jak się obudziłem czułem się nawalony.

Ten stan dość szybko minął, ale jak na chłopa o masie 100 kg czułem się dziwnie.
Więc wszystko jest względne. Czasem się wypije 2 x 0,5 wódki a czasem ledwo dwa browary

~szg

Wysłany: 2016-05-31, 13:44    [Cytuj]

Cytat:
Słonko mnie podgrzało, jak się obudziłem czułem się nawalony.

Ten stan dość szybko minął, ale jak na chłopa o masie 100 kg czułem się dziwnie.
Więc wszystko jest względne.

Bo to organizm domagał się więcej :-P .

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-05, 20:17    [Cytuj]

Z poważnym urazem kręgosłupa trafił do szpitala 35-latek, który skoczył „na główkę” do rzeki. Do zdarzenia doszło w Ełku. Skoczył do rzeki i nie wypłynął. Z wody pomogli mu wydostać się koledzy. Żródło:Radio5

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-12, 23:23    [Cytuj]

Kolejne utonięcia. Tym razem kibic z Grudziądza. Wracając z meczu z Suwałk, gdzie odbywał się mecz jego drużyny grupa kibiców postanowiła zatrzymać się na chwilę w Wydminach k. Giżycka (bardzo malownicze jezioro Wydmińskie), aby wykąpać się w jeziorze. Jeden utonął.

Tydzień temu, w sobotę wyłowiono z Niegocina 68-latka, który jadąc rowerem ścieżką nad jeziorem. Prawdopodobnie przewrócił się i wpadł do jeziora.

Od początku roku w województwie warmińsko-mazurskim utonęło osiemnaście osób.

<|MirekMors

Wysłany: 2016-06-13, 07:59    [Cytuj]

Najwyższa pora zmienić tytuł tematu... :-x

~extant

Wysłany: 2016-06-13, 11:55    [Cytuj]

Cytat:

Obywatel Irlandii utonął w Jeziorze Mikołajskim.

51-letni Irlandczyk utonął w nocy w Jeziorze Mikołajskim.

Po godzinie 3 w nocy walczącego o życie mężczyznę zauważył gość hotelowy. 47-letni Irlandczyk został wyciągnięty na brzeg przez ochronę obiektu. Okazało się, że w jeziorze znajduje się drugi mężczyzna, który nie dawał oznak życia. Mimo reanimacji, po przewiezieniu do szpitala w Mrągowie, 51-letni obywatel Irlandii zmarł.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn Dorota Kulig z komendy policji w Mikołajkach, do wypadku doszło przy jednym z hoteli, gdzie za burtę łodzi wypadło dwóch Irlandczyków.

źródło -> Radio Olsztyn, 13.06.2016

~extant

Wysłany: 2016-06-27, 08:37    [Cytuj]

Cytat:

Tragiczny weekend nad wodami WiM.

Dwie osoby utonęły na jez. Bełdany w okolicach Rucianego-Nidy powiecie piskim. W nocy z piątku na sobotę 30-letni mieszkaniec Orzysza, który pracował jednym z ośrodków wypoczynkowych. Po godz. 3 postanowił się wykąpać. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna wszedł do wody w ubraniu. Zanurkował pod stojącą łodzią żaglową i już nie wypłynął.Mężczyznę z jeziora wyłowili ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przeprowadzone działania reanimacyjne nie przyniosły efektów.

Drugi mężczyzna utonął w jez. Bełdany w sobotę przed godz. 20. 56-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej mężczyzna wyszedł z łodzi żaglowej, aby popływać w jeziorze. Po przepłynięciu około 150 metrów, zanurzył się i już nie wypłynął. Zauważyli to turyści płynący inną żaglówką. Mężczyzna został przez nich wyciągnięty na brzeg. Mimo prowadzonej reanimacji zmarł. Z relacji świadków wynika, że 56-tatek wszedł do wody pod wpływem alkoholu.

Do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem nurka doszło w jez. Dybowo w powiecie ełckim. Tam 55-latek wybrał się na samotne nurkowanie. Po upływie około 1,5 godziny od momentu kiedy był widziany po raz ostatni na brzegu – został zauważony przez osobę pływającą w pobliżu. Mężczyzna się nie ruszał i został wyciągnięty na brzeg.Nie udało się go uratować.

Policjanci z Morąga w powiecie ostródzkim ustalają tożsamość i wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny w jez. Skiertąg. Świadkowie na brzegu jeziora zauważyli pozostawioną odzież. Wezwani na miejsce płetwonurkowie z ostródzkiej straży pożarnej, w odległości około 30 metrów od brzegu na głębokości około 2 metrów odnaleźli ciało mężczyzny w wieku 50 lat.

źródło -> Radio Olsztyn, 26.06.2016

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-27, 09:22    [Cytuj]

Dlaczego dochodzi do utonięć i innych wypadków?

Weekend na Mazurach. Najbardziej ruchliwe miejscu na szlaku - u ujścia kanału Łuczańskiego na tzw. jachtostradzie Giżycko-Sztynort-Węgorzewo. Pływają tędy statki pasażerskie, jachty i łodzie motorowe (również te bez patentu) oraz całe mnóstwo żaglówek.

W poprzek szlaku płynie wpław człowiek. Człowiek już z siwą, ale najwyraźniej wciąż pustą w środku głową.

W tym miejscu urzędnicy postawili znaki ograniczające prędkość jachtów do 6km/h. Nie brakuje jednak takich, którzy pływają tam w ślizgu.

glupi-plywak.jpg
Tak z pokładu motorówki widać płynącego wpław człowieka. Tak szara kropka na zdjęciu to głowa.
Plik ściągnięto 183 raz(y) 101,1 KB

glupi-plywak-2.jpg
Plik ściągnięto 148 raz(y) 118,17 KB

zenek

Wysłany: 2016-06-27, 09:27    [Cytuj]

Po pierwsze pływanie wpław po szlaku to kardynalna głupota i brak wyobraźni.
Po drugie są tzw. pamelki. Pływając dalej niż kilkadziesiąt metrów od brzegu zawsze to cudo zabieram. Raz, że pływak jest doskonale widoczny nawet z motorówki płynącej w ślizgu. Dwa, że sam pewniej się czuję na wypadek nagłego skurczu.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-27, 09:41    [Cytuj]

zenek napisał/a:

Po drugie są tzw. pamelki.

:shock: Cóż to?

~extant

Wysłany: 2016-06-27, 09:43    [Cytuj]

zenek napisał/a:
... Po drugie są tzw. pamelki...

Dzięki Zenku, że mi przypomniałeś ! :-) ... od kilku już sezonów planuję taki zakup, a potem jakoś zapominam.

PS:
mazury.info.pl napisał/a:
:shock: Cóż to?

Bojka ratownicza. :-)

boja-pamelka.jpg
Plik ściągnięto 2506 raz(y) 25,82 KB

Ostatnio zmieniony przez extant 2016-06-27, 09:48, w całości zmieniany 4 razy  

[ ODPOWIEDZ ]